• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עושר מבחינתי זה...

ישנו המשל על חרב דמוקלס, לפיו העשירים תמיד יהיו שרויים בתחושת סכנה מתמדת היות ותמיד יתכן שיש מישהו שנמצא תחת מרותם שזומם להתנקש בחייהם.

אני מאוד מתחבר לטענות שהועלו פה לפיהם שקט נפשי והעדר לחץ זה משהו שיש לשאוף אליו, זה תנאי הכרחי (אך לא מספיק) לחיים מאושרים.
אבל קשה לי לקשור בין שקט נפשי לעושר. זה מרגיש לי כמו לנסות לערבב שמן ומים. הרי ככל שיש לאדם הון גדול יותר כך יש לו יותר מה לאבד, ולכן הוא יהיה בחרדה גדולה יותר מאפשרות של אובדן העושר שלו.

אז, עושר מבחינתי זה... כוח.
עושר זו היכולת להפעיל אנשים אחרים שיעשו למעני את מה שאני רוצה. זו היכולת לדאוג שתמיד יהיה מי שיבשל עבורי, יבנה לי בית, יטפל לי בילדים, ויסיע אותי לאן שבא לי להגיע בעולם. עושר, לפיכך, זה חיי נוחות. אבל זה לא חיים של שקט נפשי, זה לא אותו דבר. להיות עשיר זה אומר שחיי תלויים באנשים אחרים שידאגו לי כל הזמן, ואותם אנשים עלולים להחליט להתמרד כנגדי ולהפיל אותי.

האם זו פסגת האושר?
לא.
עושר מספק חיים נוחים. אבל חיים נוחים וחיי שלווה ושקט נפשי אלו שני דברים שונים בתכלית, כמעט הפכים אפילו - תשאלו נזירי זן.

אבל חיים נוחים וחיי שלווה ושקט נפשי אלו שני דברים שונים בתכלית
להגדרתך של "נוח". יש גם הגדרות אחרות כמו של סדר יום מאוד מרווח שבו אתה עושה את הכל בפנאן.
למשל: אף אחד לא מבשל בשבילי, מנקה בשבילי או מסדר בשבילי. עכישו למשל אני משפץ בעצמי את הבית, אבל בקצב שנוח לי.
הרי ככל שיש לאדם הון גדול יותר כך יש לו יותר מה לאבד, ולכן הוא יהיה בחרדה גדולה יותר מאפשרות של אובדן העושר שלו
זה נכון כאשר אתה נטול כישורי חיים ומסתמך לחלוטין על ההון וצריך הרבה ממנו ביחס להון ששי לך. אבל אם מספיק לך 3% או 3.5% (ופחות במקרה של הון עולה עם הזמן) מההון כדי לחיות בסבבה אז הסכנה הזאת לא קיימת.

@optimum מה שכתבת כנראה מייצג דעה מאוד רווחת אבל כנראה זה פחות הראש של מי שדוגל בERE ....

@optimum מה שכתבת כנראה מייצג דעה מאוד רווחת אבל כנראה זה פחות הראש של מי שדוגל בERE ....
אני כותב את דעתי האישית בלבד ומעולם לא התיימרתי להיות נציג של פילוסופית חיים כזו או אחרת.

להגדרתך של "נוח". יש גם הגדרות אחרות כמו של סדר יום מאוד מרווח שבו אתה עושה את הכל בפנאן.
למשל: אף אחד לא מבשל בשבילי, מנקה בשבילי או מסדר בשבילי. עכישו למשל אני משפץ בעצמי את הבית, אבל בקצב שנוח לי.
אני מבשל כשאני רעב, אני מנקה כשהבית מלוכלך.
זה לא "הקצב שנוח לי". הקיבה שלי לא מתייעצת איתי מתי נוח לי לאכול לפני שהיא משדרת למוח אותות רעב, וקרדיות-האבק לא דופקות בדלת לשאול אם נוח לי עכשיו שהם יכנסו אלי הביתה לעשות לי אלרגיה.

זה נכון כאשר אתה נטול כישורי חיים ומסתמך לחלוטין על ההון וצריך הרבה ממנו ביחס להון ששי לך. אבל אם מספיק לך 3% או 3.5% (ופחות במקרה של הון עולה עם הזמן) מההון כדי לחיות בסבבה אז הסכנה הזאת לא קיימת.
אם כל הכבוד לאידיאל שלך, עוד לא נולד הבן אדם שמסוגל לאבד חצי מיליון ש"ח ולקבל את זה בקלות כאילו נפלו לו עשר אגורות מהכיס.

אם כל הכבוד לאידיאל שלך, עוד לא נולד הבן אדם שמסוגל לאבד חצי מיליון ש"ח ולקבל את זה בקלות כאילו נפלו לו עשר אגורות מהכיס.
איבדתי על נייר הרבה יותר מזה. ככה זה כאשר המספרים גדולים. אבל זה ממש אבל ממש לא מעניין כל עוד שיש לי תזרים שמספיק לי. ואני לא כזה מיוחד.

אתה יוצא הדופן :)
מקווה שלא

אני מבשל כשאני רעב, אני מנקה כשהבית מלוכלך
אני מתכנן את הבישולים שלי ונקיונות הבית. אגב לגבי הבישולים יש כלל - o(1) עבור רוב הבישולים. לא בישולים המצריכים סיבוכיות גבוהה יותר.

הרי ככל שיש לאדם הון גדול יותר כך יש לו יותר מה לאבד, ולכן הוא יהיה בחרדה גדולה יותר מאפשרות של אובדן העושר שלו.
אתה מדבר כאן על עצמך? או באופן כללי זו דעתך?

אני יכול להבין את הטענה הזו אע״פ שהיאפרדוקסלית משהו - הון רב יותר שמעצים את תחושת החרדה. אני מייחס לעושר את האפשרות להיות חופשי מחרדות ולחוש בטחון.
האם יש מידה גבוהה יותר של עושר? כזו שמבטיחה שלא תאבד?
אפשר לכמת אותה?
עושר זו היכולת להפעיל אנשים אחרים שיעשו למעני את מה שאני רוצה. זו היכולת לדאוג שתמיד יהיה מי שיבשל עבורי, יבנה לי בית, יטפל לי בילדים, ויסיע אותי לאן שבא לי להגיע בעולם. עושר, לפיכך, זה חיי נוחות
חיי נוחות זה בהחלט דרך טובה ליצוק תוכן משמעותי לחיינו. מייצר לך פנאי להרהר, לחשוב, לקרוא, לחקור, לגלות, להתעמק, לבדר את עצמנו.. לגמרי הזדמנויות להעשיר את חיינו.
קצת תוהה לגבי שאר המשפט (יבשל לי, יבנה לי, יסיע אותי וכו׳) - לא מבטא חוסר עצמאות או תלות? מושגים שבעיניי קצת לא מתקשרים לעושר.
האם ניתן להיות עשיר כהגדרתך, מבלי להיות תלוי?

הרי ככל שיש לאדם הון גדול יותר כך יש לו יותר מה לאבד
נקח אדם, עשיר כקורח, עשיר כ״כ שאין משהו בדמיונך שהוא לא יכול להרשות לעצמו ו/או שיש לו כבר. אבל הוא שטחי ורדוד, מעולם לא התאהב ולא היה נאהב, חבריו לא באמת חבריו, לא מצליח להבין הומור שנון או להתרגש מסרט, לא נהנה מהיין הכי משובח וכו׳ וכו׳ (הבנת את הפרנציפ).
מצד שני, ניקח אדם, שחי מחודש לחודש, אוכל מזון פשוט, לובש בגדים פשוטים, לא בעל אמצעים רבים אבל מתקיים בכבוד.
חי עם כלבתו האהובה מזה 15 שנים, מאז הייתה גורה, נמצא בזוגיות מלאת אהבה ומעצימה, חבריו הרבים שומרים על קשר הדוק ועוטפים אותו ברעות וידידות. נהנה מהפשטות של ללכת יחף על החוף בשקט ושלווה יחד עם אהובותיו (זוגתו היקרה כמובן והכלבה המופלאה :))..

נשאלת השאלה (הברורה מאליה), למי יש יותר לאבד?

הון (חייב) להיות בעל ערך כדי להיתפס כעושר אחרת מה הוא שווה. לאחד זה באמת היכולת לרכוש את הקוניאק היקר בתבל ולשני/ה זה זמן פנוי עם אהובתו/ה. אני בא לומר שיש הון חומרי ויש הון רוחני. מי מהם בעל יותר ערך?

אני יכול להבין את הטענה הזו אע״פ שהיאפרדוקסלית משהו - הון רב יותר שמעצים את תחושת החרדה. אני מייחס לעושר את האפשרות להיות חופשי מחרדות ולחוש בטחון.
זה שאתה לא מסכים עם טענה כלשהי לא הופך אותה להיות פרדוקסלית. :)

קצת תוהה לגבי שאר המשפט (יבשל לי, יבנה לי, יסיע אותי וכו׳) - לא מבטא חוסר עצמאות או תלות? מושגים שבעיניי קצת לא מתקשרים לעושר.
יאפ. עושר יוצר תלות באחרים. זו הייתה הנקודה שלי.
האם ניתן להיות עשיר כהגדרתך, מבלי להיות תלוי?
עזוב את ההגדרה שלי. אנשים הביאו פה כל מיני הגדרות. זו סתם מילה בסופו של דבר...
צמצם הוצאות, זו הדרך לנתק תלות באחרים. זה הכל. אם תעשה את זה ייתכן שיצטבר לך הון בצד.

אבל כן- אני קצת חולק פה על התפיסה של הסולידית ו-FIRE ודומיהם (אני מניח שבגלל זה התפיסה שלי נראת לך פרדוקסלית). אני טוען שצמצום הוצאות זו אסטרטגיה משמעותית יעילה יותר בכדי להגיע לעצמאות כלכלית מאשר הגדלת הכנסות, כי גם ההנחה ששוק ההון יתן לך 3% תשואה בשנה זה לא חוק-טבע, זה תלות באחרים שאמורים לעבוד מספיק קשה ומספיק יעיל כדי לייצר עבורך את התשואה הזו, ואם הם פתאום עושים לך quiet quitting אז...
הון (חייב) להיות בעל ערך כדי להיתפס כעושר אחרת מה הוא שווה. לאחד זה באמת היכולת לרכוש את הקוניאק היקר בתבל ולשני/ה זה זמן פנוי עם אהובתו/ה. אני בא לומר שיש הון חומרי ויש הון רוחני. מי מהם בעל יותר ערך?
אני חושב שהון חייב להיות בעל ערך בעיניי גורמים שלטוניים כדי להיתפס כעושר (גורמים ממשלתיים וגורמים פרטיים ששולטים בשוק).
בוא נגיד שיש סיבה למה קרן הפנסיה שלך לא מוכנה להמיר אהבה וידידות לקצבה.
אבל כאמור, זו סתם מילה בסופו של דבר. ;)

זה שאתה לא מסכים עם טענה כלשהי לא הופך אותה להיות פרדוקסלית.
לא אמרתי שאני לא מסכים :)
אני מסכים איתך ת׳אמת. פשוט יש כאן פרדוקס. קונספטואלית. עושר נתפס כסימן לעוצמה, כח (כמו שציינת), רווחה כלכלית וכו׳, תכונות שכביכול אינן אסוציאטיביות למושגים שאפשר לקשור ל״חרדה״.
אולי אני טועה.
יאפ. עושר יוצר תלות באחרים. זו הייתה הנקודה שלי.
גוד פוינט. לא שמתי לב לזה ככה.

גם ההנחה ששוק ההון יתן לך 3% תשואה בשנה זה לא חוק-טבע, זה תלות באחרים שאמורים לעבוד מספיק קשה ומספיק יעיל כדי לייצר עבורך את התשואה הזו, ואם הם פתאום עושים לך quiet quitting אז..
Scale matters. אם כל העולם יעשה quiet quitting אז כנראה אתה צודק. ברור שיש פה הנחת יסוד שקפיטליזם ימשיך לעבוד. אבל ברגע שיש לך מיומנויות מחייה אז גם במקרה ושהוא לא עובד כנראה תסדר לא רע.

כמה תובנות משלי
ראשית מתחבר מאוד למה שבעלת הבית כתבה לגבי היכולת לעשות מה שהיא רוצה עם מי שהיא רוצה וכמה זמן שהיא רוצה
שנית יש אפקט פסיכולגי כשיש לך כסף/עושר
כשהייתי שקוע בחובות עד האוזניים לא הייתי בלחץ כי ידעתי שאני אסתדר
היום כשיתרת ההלוואוות שלי קטנה משמעותית ויש לי רכוש בשווי של עשרות מיליונים
מצאתי את עצמי בלחץ מה יהיה אם לא יכנסו פרוייקטים לחברה שלי (שאין לו שום הצדקה רציונלית)
כאשר אני יכול לכסות את כל ההתחיבויות שלי בשניה ורבע
בקיצור כבר חז"ל כתבו "מרבה נכסים מרבה דאגה"

עושר מבחינתי זו היכולת לתמוך בילדיי עד שימצאו את דרכם בחיים כבוגרים ויוכלו לפרנס את עצמם. הנושא לאחרונה קיבל משמעות מוגברת במשפחה שלי (לא משהו קטסטרופלי, אבל מעדיף לא לפרט) ואני שמח שאלו היעדים שהצבתי כבר לפני כמה שנים. אין לי כרגע כוונה להפסיק לעבוד ואני לא רואה סיטואציה בה לא אוכל למצוא עבודה בעיסוק שלי (כולל עבודה חלקית), כך שהפן הזה פחות רלוונטי לי.

פעם חשבתי שעושר זה ממון רב שאני יכול להרשות לעצמי כל דבר שאני ארצה, היום אני מבין אחרת.

עושר מבחינתי מחולק לשלושה פרמטרים:
1. החופש לבחור - החופש לארגן את הזמן שלי, החופש לנוח כאשר אני רוצה, החופש לעבוד במה שארצה, החופש להנות מפשוט לשבת בגינה ולא לעשות כלום.
2. התפתחות אישית - למרות שההון שלי מאפשר לי לרכוש כמעט כל שירות או מוצר שאני רוצה, לאחרונה אני דווקא מתמקד בפיתוח כישורים ויכולות של עבודה פיזית. זה כיף לא נורמלי פשוט לעבוד בגינה או להרכיב ארון שבנית במו ידייך. לאחרונה בניתי ספה קטנה לסלון שלנו :)
3. משמעות - באיזה שהוא שלב, כל העושר הזה גורם לתחושת ריקנות מסויימת ואתה שואל את עצמך "מה הלאה?" הרי אתה לא תוכל לקחת את הכסף איתך לקבר, אז זה לוקח זמן אבל בסופו של יום אתה מבין שעושר נותן לך את האחריות או היכולת לעזור לאחרים. בשבילי זה ממלא אותי יותר מכל עסקה אחרת שאי פעם סגרתי, הידיעה הזאת שהצלחתי לעזור למישהו אחר גורמת לי לאושר שקשה לתאר אותו במילים.

עושר במהות שלו, מבחינתי זה פשוט חשיפה עצמית.
עושר לא באמת משנה בנאדם, הוא מקסימום מעצים אלמנטים שהיו כבר שם.
עושר מבחינתי זה לקיחת אחריות אישית על החיים שלנו.

אני חושבת שכדאי להזכיר בהקשר הזה שלכסף, כמו למשאבים נוספים, יש תפוקה שולית פוחתת.

אמא ל4 ילדים שאין לה כסף לקנות אוכל בסופר, ומקבלת 500 ש"ח - זו גאולה גדולה
כשאין לך רכב, ואת מצליחה לחסוך איזה 15,000 ולקנות משהו שיכול לשנע אותך ואת המשפחה שלך מנקודה A ל B במינימום זמן - זה קסם.

אחר כך - התפוקה הולכת ופוחתת. ההבדל בין חיים עם רכב לבלי - יכול להיות משמעותי, אבל בין רכב ב50,000 ש"ח לאחד בפי 20 - הפער די זניח.

אז אני חושבת שגם בזמן פנוי: הרבה מאוד אנשים סביבי מאורגנים כך שלמצוא בוקר לצאת לשמש / לראות נחל - זה בלתי אפשרי.
כשאתה יכול לארגן לך בוקר כזה, או שניים - זה אושר.

איך בדיוק?
כל אחד מוצא את הנתיב שלו.

וכמו שכבר נאמר, אחרי שהתרגלנו שנים לחלק את זמננו בין שלל אדונים, לא תמיד זה קל לפגוש אותנו, במערומנו. אבל זה תהליך מתגמל מאין כמוהו. אולי הכי קרוב לאושר שאני מכירה.
תנסו

מאיזה סכום אתם חושבים כבר לא משנה כמה כסף יש לך? אשמח לשמוע דיעות.

מסכום שבמצבך הנוכחי נראה לך שיספיק לכל חלום (בגבולות הסביר).
אני מניח שאיכשהו בין פי 2 לפי 10 ממה שיש לך.

החלומות (שאני חושב שהם סבירים) שלי: דירה בבעלות, מסגרת חינוך פרטית טובה לילדים, עוד קצת כהנה וכהנה ... 5 מיליון וסגרתי את הפינה.

עושר מבחינתי זה היכולת לחזור לישון אחרי שאני שמה את הילד בגן,
לקום שוב ב-11 בבוקר, ללכת לבריכה, להצטרף לטיול בארץ עם כמה גמלאים קשישים,
לקרוא משהו או לכתוב משהו.

אני חלילה לא בא לבקר, אני רק רוצה להבין קצת יותר...
האם זו פסגת האושר?
האם עבור האידיאל הזה, אחסוך עשרות אחוזים מההכנסה בכל חודש?
האם זו המטרה הסופית?
אם כן, אולי כדאי להישאר שכיר, ולהמשיך לקוות, שאם יום אחד אהיה עשיר, אהיה מאושר...
לפחות אשאר עם תקווה וחלום, ולא אצא לפנסיה בגיל שלושים, כדאי לא לשאוף לכלום...
עושר מבחינתי זה לדעת שאם מחר אין לי עבודה יותר אני עדיין גר באותו מקום, אוכל אוכל טעים ויכול לטייל.
להגיע לנקודה כלכלית שבה:
אתה יכול לא לעבוד ולחיות בלי בזבוזים מיותרים
לעבוד בעבודה שאתה אוהב גם אם השכר נמוך
לעבוד בעבודה שאתה לא אוהב ולהשתמש בכסף לדברים שתמיד רצית (למשל טיולים בחו"לת תחביב מסויים וכו)

ועדיין לדעת שאם מחר כולם מפוטרים יש לי גב ויכול לגור באותו מקום, לקנות אוכל ולקיים את הילדים.

זה חופש מנטלי.

לפי המחקר העדכני של דניאל כהנמן הכנסה של חצי מיליון דולר לשנה

ברוח הבלוג אפשר להכפיל ב-400 ולחלק 12 וזה הון של בערך 17 מיליון דולר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M כתבה בגלובס בזמן לא נוח (מבחינתי) נדל"ן 49
מ במה קרן מחקה צוברת של אגח ממשלתי זה יותר טוב מלקנות ישירות אגח ממשלתי? שוק ההון 4
A מה זה הפקת צו כניסה למקרקעין- נדל"ן 2
מ איך מנתחים את זה? שוק ההון 1
C ב2021 ביקשתי להעביר אך זה לא קרה בפועל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 30
א האם זה זמן טוב למכור עכשיו דירה? נדל"ן 14
ס בעלי אזרח אמריקאי וחשבון הבנק משותף. באופן אוטומטי בית ההשקעות כותב שהוא נהנה בחשבון. זה אומר שבמקרה פטירה 40% מהחשבון ילכו למס ירושה? שוק ההון 1
M זה רק ספורט אוף טופיק 4
N שיוך כספים לIB שמתעכב כי אין הערה בהעברת זה"ב שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי השכרת דירה זה יותר משתלם מלקנות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
E יש פה בני 50 פלוס שזוכרים איך זה לצאת להופעה ? אוף טופיק 7
A פיצול מנייה עתידי - מה זה אומר ואיך לנהוג? שוק ההון 4
ע זכיתי בפרויקט דירה בהנחה, זה שווה? נדל"ן 13
Z זה כבר נהיה סטנדאפ, השאלה היא על מי צוחקים. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 14
Z מדד הבנקים ומניות בנקים בישראל, לאן זה הולך ? שוק ההון 33
י דירה סמוכה לפיר אשפה - כמה זה בעייתי? נדל"ן 5
ש יש מצב שהדמי ניהול באמריקאית מחלקת זה רק מהדיבידנדים שוק ההון 1
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T כל יום הנסדק 1%+ למעלה? איך זה יגמר לדעתכם? שוק ההון 21
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
מ האם יש היגיון לא למשוך קצבה מהפנסיה מהשנייה בה זה אפשרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 65
N פתחתי עוסק פטור בשביל זה.. איך אני סוגר אותו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M כמה זה חמור להיכנס למינוס צרכנות פיננסית 10
D מניות ערך קטנות בישראל זה סיוט - זמן לעבור לאינטרקטיב? שוק ההון 1
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
ב אפשר להגיש תלונה במשטרה על הודעות ספאם בטלפון ? זה חוקי בכלל ? פוסטים מאיכות נמוכה 8
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 4
N האם זה דבילי מצידי? שוק ההון 19
Z האם העלת תקרת עוסק פטור ל120,000 זה החל מ2024 אכן יצא לפועל סופית? מיסים 3
S רגולציה זה מורכב שוק ההון 5
י בית עם 5 יחידות דיור, האם זה כאב ראש או שדווקא הזדמנות? נדל"ן 33
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
C מה הסולידית הייתה אומרת על זה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
י מכרזי ר"מי, איך זה עובד?, והאם זה זמן טוב נדל"ן 8
H האם זה אפשרי להשכיר יחידת דיור ב3000+- ש"ח ממשכורת של 6200? צרכנות פיננסית 22
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
B האם ניתן להפסיק להגיש דוחות מס שנתיים במצב זה? מיסים 22
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
Y מה זה טופס מש"ח והאם כל רוכש דירה חייב בו? נדל"ן 3
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7
נ נכנסתי למינוס ב- IBKR. כמה זה יעלה לי? צרכנות פיננסית 5
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
נ להתאהב זה לפעמים זול ופחות מסוכן מלהשקיע אוף טופיק 35
F קה"ש IRA עם הפקדות מעל התקרה - מכירה למען איזון תיק זה אירוע מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
הפרופסור זה נורמלי שיש לי תקשורת לא טובה עם המנחה שלי? התפתחות אישית 4
א חישוב מס ריאלי איך זה עובד ? שוק ההון 8
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21

נושאים דומים

Back
למעלה