• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עומד לסיים תואר במדעים בהדגשת מדעי המחשב

PassiveInvest

משתמש רגיל
דירוג
133
היי,
אני סטודנט שנה שלישית באוניברסיטה הפתוחה "מדעים בהדגשת מדעי המחשב".
נשארה לי שנה לסיים את התואר כרגע הממוצע הוא 82 ואני שואף לסיים את התואר עם 85.
הבעיה היא, שאני לא באמת מרגיש שאני "יודע משהו" ואפילו יהיה קצת מביך ללכת לראיונות עבודה כשאני ברמת ידע כל כך מביכה לדעתי.
אני עשיתי קורסים בC, Java מבני נתונים, אלגוריתמים וכו אך לא מרגיש משופשף בכלום.
אין לי זמן לעשות גם פרוייקטים אישיים מהצד וקורסים ב UDEMY כי אני ממש על הקשקש מבחינת הזמן ביום יום שלי.
אני עובד במשרה מלאה בתחום שלא קשור בכלל לתוכנה, מסיים את העבודה מיד נגש לעבודות ו/או צפיה בשיעורים/ למידה למבחנים.
יוצא מצב שאני בקושי מפתח את עצמי בתחום.
לאחרונה, קרעתי על חברה שנקראת YANDEX שבאה לארץ ולוקחת 100 אנשים ועושה להם חצי שנה של קורס( לצורך העניין התבייתתי על DATA ANALYST) הקורס הוא 40 שעות בשבוע לתקופת זמן של חצי שנה.
קודם כל אין לי מושג אם בכלל אהיה מה 100 הנבחרים, במידה וכן, אצטרך לדחות את הלימודים אבל לדעתי זה יהיה בהחלט משתלם כי ארכוש סוף סוף ידע רלוונטי לתחום.
במידה ולא אתקבל, מה אתם חושבים שעליי לעשות עם הקריירה שלי?
אני עוד שניה בן 27, נשוי וילד בקרוב.
אישתי לא עובדת כי לומדת, אני מרוויח כרגע בעבודה 14- 15K נטו בחודש, בעבודה שהיא "כלוב זהב" ואם אתפטר ביום מן הימים, לא אשיג לדעתי עבודה כזאת שוה ואצטרך לרדת באופן חד בשכר לדעתי כי אני בסה"כ הנדסאי.
יש לנו כרגע כסף כדי לחיות חצי שנה בכיף בלי עבודה ואפילו שנה גם עם ילד ולא יחרב עלינו העולם (יש לי פה יומן מסע בפורום למי שרוצה לדעת קצת יותר פרטים)בכל זאת, אני מפחד לקחת סיכונים, כמו ללכת אל הלא נודע כאשר יש לי את העבודה שלי ביד והיא ברמת ביטחון גבוהה אוכל להשאר שם בשנים הקרובות.
אבל, שוב, אני באמת רוצה להתפתח ולגדול, פשוט חייב כיוון, כי אני באמת הלכתי לאיבוד.

נערך לאחרונה ב:
א. אם אתה מרגיש שהלימודים לא עוזרים לך לקבל עבודה, איך קורסים נוספים יעזרו לך?
ב. יש לך מספיק זמן לעשות תואר ראשון במקביל לעבודה, לכן בתחום הלימודים לא תהיה לך בעיה לעבוד על פרויקטים אישיים או למידה לראיונות עבודה במקביל לקריירה שלך.

אני מרוויח כרגע בעבודה 14- 15K נטו בחודש, בעבודה שהיא "כלוב זהב" ואם אתפטר ביום מן הימים, לא אשיג לדעתי עבודה כזאת שוה ואצטרך לרדת באופן חד בשכר לדעתי כי אני בסה"כ הנדסאי.

בהייטק אפשר להגיע לסכומים הרבה יותר גבוהים אם יש לך כשרון.
אני לא מבין מה זה "אני בסה"כ הנדסאי".

אם יש לך את הכשרון, תעזוב את העבודה הנוכחית, תתמקד רק בלימודים ובשיפור כישורי התכנות שלך. תפסיד אולי משכורת של שנה אחת אבל תקבל משכורת גבוהה יותר ב- 20 השנים הבאות.

אם אתה יודע שאין לך את הכשרון, שמור על העבודה הנוכחית.

איך קורסים נוספים יעזרו לך?
כי נדמה שבקורס הספציפי הזה יושבים 8 שעות נטו רק על תוכנה ביום, לכן סביר להניח שכן אלמד מזה משהו.
את סעיף ב' שלך לא כל כך הבנתי..
יש לי מספיק זמן ללמוד במקביל לעבודה, כן.
אבל אני ממש על הקשקש מבחינת הזמן שלי, וכל הזמן פנוי שלי מתכנס לכדי לימודים, עבודה, מטלות הבית וקצת יחס לאישתי.
אני לא עושה שום דבר עבור עצמי, לא רואה איך אני יכול לשלב עכשיו פרוייקטים אישיים ו/או למידה לראיונות עבודה מבלי לוותר על אחד המרכיבים הראשיים( עבודה, לימודים, בית)

אם יש לך את הכשרון, תעזוב את העבודה הנוכחית, תתמקד רק בלימודים ובשיפור כישורי התכנות שלך. תפסיד אולי משכורת של שנה אחת אבל תקבל משכורת גבוהה יותר ב- 20 השנים הבאות.
איך אפשר לדעת אם יש לי כישרון?
עשיתי את הקורסים באוניברסיטה הפתוחה, מאש אהבתי לכתוב קוד, היו רגעים שהסתבכתי ונתקעתי על דברים שעות, אבל "כישרון" מיוחד, לא. אני לא חושב שיש לי לצערי.
יש לי ראש טוב לדעתי, אני לא מרגיש "מפגר" אבל בהחלט לא הייתי הסטודנטמשכולם שואלים אותו שאלות בגלל שאני כישרוני

אם יש לך את הכשרון, תעזוב את העבודה הנוכחית, תתמקד רק בלימודים ובשיפור כישורי התכנות שלך. תפסיד אולי משכורת של שנה אחת אבל תקבל משכורת גבוהה יותר ב- 20 השנים הבאות.​
קצת קשה לעשות זאת כשגם מקימים משפחה.
כי נדמה שבקורס הספציפי הזה יושבים 8 שעות נטו רק על תוכנה ביום, לכן סביר להניח שכן אלמד מזה משהו.​
בתור מראיין, אני לא חושב שיש טעם לסיים תואר שקרוב למדעי המחשב ולהמשיך לקורס בסגנון "הסבה" להייטק. הקורסים הללו רלוונטים בעיקר לאנשים שמגיעים מתחומים טכנולוגים שאינם קשורים כלל לתכנות, לרוב אחרי שכבר מצאו קריירה, ועוזרים להם לבצע שינוי מסלול בחיים.

אני לא עושה שום דבר עבור עצמי, לא רואה איך אני יכול לשלב עכשיו פרוייקטים אישיים ו/או למידה לראיונות עבודה מבלי לוותר על אחד המרכיבים הראשיים( עבודה, לימודים, בית)
הסוגיה המרכזית היא לסיים את התואר. אתה ממילא עובד בשכר מכובד שמפרנס את משפחתך בכבוד ואין לך מה למהר.

אחרי שתסיים את התואר, אתה יכול להתרכז בראיונות עבודה ובפרויקטים. קח בחשבון שאתה לא אמור להשוות את עצמך לבוגר טרי במדעי המחשב. אם תצליח למצוא משרה שמשלבת את הניסיון שלך כהנדסאי, אתה בנקודת פתיחה נהדרת. אם לא, עדיין יש לך יתרונות על פני מי שרק יצא מספסל הלימודים.

תודה רבה @Oringa , לשמוע את זה ממראיין היה חשוב לי!

בהייטק אפשר להגיע לסכומים הרבה יותר גבוהים אם יש לך כשרון.
אני לא מבין מה זה "אני בסה"כ הנדסאי".

אם אתה יודע שאין לך את הכשרון, שמור על העבודה הנוכחית.
אף אחד לא יודע איזה כשרון יהיה נדרש בשוק העבודה בעשרים השנה הבאות. די מסוכן להמר על כך ולעזוב עבודה ריווחית כשאתה מפרנס יחיד של משפחה.

מה שאמר @Oringa מלה במלה. לא ברור בכלל לאן אתה רץ. וזה לא שאתה מרוויח מעט כרגע כלל. אפילו במובני הייטק (לא כולם מפתחי תוכנה).
אני חושב שאין מה להוסיף יותר בדיון הזה. זו עצה סולידית והגיונית ביותר.

רק אל תעשה את הטעויות הבאות, מכיר כמה משפחות צעירות שטעו ככה ושילמו ביוקר:
- לנטוש את הלימודים. גם עבור האמא וגם עבור האבא. גם אם כרגע יש לך את המשרה הזו שמפרנסת אתכם לא רע, זה לא אומר שזה ימשך לנצח. אבל בלי התואר, תהיה פחות גמיש לעתיד לאפשרויות שונות. שלא לדבר על זה שמאוד חבל על כל ההשקעה הקודמת.
- למרוח את התואר. ככל שתסיים את התואר מהר יותר, כך תוכל להתחיל להרוויח יותר בהקדם. אני חושב שאתה מבין לבד... ראיתי אנשים מקימים משפחה כסטודנטים ובסוף מורחים את התואר עד 7 שנים (עושים תואר ראשון בזמן שאנשים נהיים דוקטורים) ועובדים בתור שוליות של מתכנתים לאורך כל הזמן הזה.

נכון, @AlexNOSAM @גרהם הכנסתם לי קצת פרספקטיבה נכונה עבור ההתסכלות הלאה.
תודה רבה לכולם!
כל עוד יש לי עבודה ביד, אסיים את התואר ואז אתפנה לשיפור הכישורים שלי, בניית תיק אישי וכו' ולאחר מכן כשארגיש "מוכן" אגיש קורות חיים.
תודה!

אני חווה את אותה התחושה. אני חושב שאנחנו נמצאים באותה סיטואציה חוץ מההיבט הכספי.
לפי דעתי, כמו שהמליצו באמת שווה לך רגע לסיים את הלימודים כמו שצריך בלי עיכובים נוספים במקביל לעבודה הקיימת. בסוף השכר שאתה מרוויח מצויין לסטודנט.מקווה שאתה מצליח לראות את הסוף ולדעת שעוד מעט נגמר. ברגע שיתפנה זמן בעזרת פרוייקטים אישיים אתה תתחזק ותמצא את הנישה שלך, ואם לא שם אז תמצא את הנישה כבר במקום העבודה. אני למשל עדיין לא התקבלתי לתעשייה, אז מאוד קשה לדעת למה אני מתחבר כי לא יצא לי לחוש ממש אף מקצוע.

מאחל לך המון בהצלחה חבר, עוד כמה חודשים והתואר מאחורנו:)

התקבלתי לאחר הלימודים לחברת הייטק אחרי 2 ראיונות מקצועיים שבדקו ידע המקורסים שכתבת, וחומר תיאורטי רלוונטי לאותה החברה.
השכר שהציעו לי (ללא ניסיון) הוא כמו מה שכתבת.

אל תצא מנקודת הנחה שישלמו לך פחות. תשקיע בקורסים הרלוונטים, תלמד כמו שצריך - ואתה תצליח למצוא עבודה סבבה.
גם אם תרד קצת בשכר, ותרוויח 1-2אלף פחות לחודש לשנה-שנתיים, אתה תעלה לאט לאט בשכר.

מה שיפה בתחום הזה, הוא שמי שמשקיע מספיק - הוא במגמת עליה.

חייבת להסכים עם מה שכתבו לפניי - מצבך טוב. בנוסף תוכל לחפש משרה שמשלבת את מה שאתה עושה בתור הנדסאי עם תכנות (אולי משרה תוכנתית בתחום החומרה) ואז יהיה לך קל יותר להיכנס לתחום אפילו שאין לך ניסיון עם קוד.
וכמו שאמרת - יש בudemy קורסים רבים שכוללים הדרכה לגבי פרייקט אישי, אבל לדעתי תוכל להציג גם פרוייקט שעשית בלימודים, אין לך אחד כזה? אם אין אז יכול להיות שיש קורס בחירה שאתה יכול להירשם אליו במהשך שכולל פרוייקט מעשי שתוכל להשקיע בו הרבה והוא יהיה מה שתציג בראיונות.

חייבת להסכים עם מה שכתבו לפניי - מצבך טוב. בנוסף תוכל לחפש משרה שמשלבת את מה שאתה עושה בתור הנדסאי עם תכנות (אולי משרה תוכנתית בתחום החומרה) ואז יהיה לך קל יותר להיכנס לתחום אפילו שאין לך ניסיון עם קוד.
וכמו שאמרת - יש בudemy קורסים רבים שכוללים הדרכה לגבי פרייקט אישי, אבל לדעתי תוכל להציג גם פרוייקט שעשית בלימודים, אין לך אחד כזה? אם אין אז יכול להיות שיש קורס בחירה שאתה יכול להירשם אליו במהשך שכולל פרוייקט מעשי שתוכל להשקיע בו הרבה והוא יהיה מה שתציג בראיונות.
תודה, כן יש לי פרויקט האמת שעשיתי במעבדה בתכנות מערכות בשפת C אבל היה די מזמן, מאמין שאם אעבור עליו אולי אזכור משהו אבל ברור שאני לא בכושר של אז, כשעשיתי את הפרויקט.
תודה על ההצעה.

.יש כמה סדנאות בפתוחה שבהם לדעתי כותבים פרוייקטים נחמדים. נסה אולי לקחת קורס כזה.
לפי מה שראיתי תואר במדעים בהדגשת מדעי המחשב לא נופל ברמת התכנות משום תואר אחר.
כמובן זה מאוד תלוי בבחירות שלך אבל יש קורסים מתקדמים וסדנאות מאוד נחמדים שאין בכל מקום.

כל הידע שלי הוא מבירור והשוואה בין מקום מקומות. אני לפני התואר אז קח את הדברים שלי בערבון מוגבל.

פשוט מדהים אותי שאני בול במצב שלך ובאותו תואר + עבודה שהיא כלוב זהב + הרמת ידע שאני לא בטוח בעצמי בכלל
אישית מה שאני עושה זה פשוט סמסטר אחד לא לקחת קורסים כדי להתחיל ללמוד שפה או שתיים ברצינות, לעשות פרוייקטים אישיים ולהמשיך הלאה בסמסטרים הבאים עם פחות קורסים (יורד מ-3 ל-2 בסמסטר) ומפנה יותר זמן עבור זה
ד"א לקחת באמת סדנה שאפשר לעשות בה פרוייקט שאפשר להציג לאחר מכן - C#, JAVA, מערכות הפעלה וכו'
גם הקורס של מעבדה - יצירת אסמבלר, אחלה פרוייקט להציג אם הוא נעשה טוב מאוד
יש עוד קורסים שבסופם עושים פרוייקטים - תכנות מערכות דפנסיבי למשל שיצא עכשיו

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה עומד לצאת למסע יומני מסע אישיים 11
א מה עומד מאחורי הכתיבה של רבים "לא ממליץ לא מיעץ" אוף טופיק 36
deussex פתיחת עוסק פטור שאינו עומד בתנאי ביטוח לאומי, בשביל קרן השתלמות נוספת + הוצאות מוכרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
Suf עומד לקנות VTI+VXUS, דרך איפה כדאי לעשות את זה? שוק ההון 1
ד עומד להפוך לתושב ארה"ב - נאלץ לממש רווח בקרנות סל לא אמריקאיות שוק ההון 14
G עומד לקראת רכישת דירה מקבלן - איך בוחרים עו"ד? נדל"ן 7
O עומד להתחיל אני דרכי בעולם הזה.. שוק ההון 11
B לסיים את העליה ולהנות מהמישור. יומני מסע אישיים 21
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 9
A תואר שני - Data science התפתחות אישית 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ב תואר במדמ"ח בפתוחה לרגל המצב התפתחות אישית 18
י תואר שני בכלכלה התפתחות אישית 3
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
N תואר ופרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Y תואר בפיזיקה או בחשמל התפתחות אישית 4
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
M איך להציג תואר שנמרח בקורות חיים? התפתחות אישית 10
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
L תואר ראשון התפתחות אישית 23
@ תואר שני - הנדסת מכונות התפתחות אישית 5
לאץ' תואר בגיל מאוחר התפתחות אישית 27
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
י סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה התפתחות אישית 11
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
A תואר במנהל עסקים התפתחות אישית 2
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
U תואר במדמח באוניברסיטה נחשבת או בוטקאמפ? התפתחות אישית 61
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
ז תואר שני התפתחות אישית 14
הפרופסור תעודות מקצועיות אונליין בשילוב עם תואר שני התפתחות אישית 24
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
F תואר מהארץ נחשב בארהב ? אוף טופיק 0
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
ג לימודי תואר ראשון בדברצן-הונגריה אוף טופיק 19
ד שאלה עבור חבר - תואר במשפטים התפתחות אישית 3
ל תואר בטכניון - או קורס משולב של infinity labs ותעשייה האווירית? התפתחות אישית 24
G מימון תואר שני / MBA התפתחות אישית 8
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
ח דחיית נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי - התמחות מיסים 2

נושאים דומים

Back
למעלה