• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סקר: מה אחוז החסכון שלכם ?

מה אחוז החסכון שלכם ?

• 0%-10%

הצבעות: 40 5.7%
  • 10%-20%

הצבעות: 41 5.9%
  • 20%-30%

הצבעות: 62 8.9%
  • 30%-40%

הצבעות: 107 15.4%
  • 40%-50%

הצבעות: 122 17.5%
  • 50%-60%

הצבעות: 113 16.2%
  • 60%-70%

הצבעות: 86 12.3%
  • 70%-80%

הצבעות: 53 7.6%
  • 80% ומעלה

הצבעות: 51 7.3%
  • לא יודע

הצבעות: 22 3.2%

• סך הכל מצביעים
    697
הניסוח נראה לי יותר מתלהם מאשר הבעה פליאה כנה, ובכנות למרות ההבהרה זה עדיין נשמע לי ככה, אבל מתנצל אם טעיתי בפרשנות (ואני לא חושב שלהציע "להירגע" זה פוגעני או גולש לפסים אישיים)

אז גם אני מבקשת להתנצל אם זה נשמע מתלהם. ממש ממש לא התכוונתי לכך.
אני צריכה להזכיר לעצמי לא להשתמש ביותר מסימן פיסוק אחד. אני משתדלת לזכור את זה לגבי סימני קריאה שנחשבים ״צעקה״. מבינה שגם לסימן שאלה יש היבט אגרסיבי כשהוא מגיע ברבים.

לגופו של עניין, גם בונוסים, אבל במיוחד מניות, מצריכים מעקב יותר קפדני ממה שאני מנהל - בונוסים פעמיים בשנה שמגיעים מאוחדים בתלוש המשכורת ומצריכים פענוח, מניות 4 פעמים בשנה, וצריך להתחיל לבדוק מה המחיר בכל פעם, כמה מכל סוג מניה כי יש לי מניות עם צורות מיסוי שונות) וגם לא מהווים מבחינתי שום אינדיקציה לעתיד. ובהתחשב שהרושם שלי הוא שכולם משמיטים את זה, אין סיבה להוסיף את זה ולייצר עיוות בסקר
פנסיה לעומת זאת, זה פשוט עוד חלק עקבי במשכורת, שחלק בוחרים כן להתייחס אליו וחלק לא

מודה שאני כן מנהלת מעקב (כולל חישוב אוטומטי בקובץ אקסל של הנטו, כך שקל לי להכניס את הנטו לחישוב החיסכון). אולי זה שורש ההבדל בינינו.
אישית אני לא משמיטה אותם. מבחינתי להשמיט אותם היה שווה ערך להשמטה של כל המשכורת החודשית.

בכל מקרה, אם אתה חוסך 75% *בלי* להכניס בונוסים ו- RSU אז יש לך צבירה מאוד מאוד מאוד יפה.
אשריך.

כמו שכל קשר בין כמות הכסף שהשקעת במניות לשווי שלהם בזמן המשיכה הוא מקרי :)

מסכים שעד שאין vesting הסכום לא שלך, אבל כן הייתי הולך על השווי בזמן ההענקה ולא מתייחס לרווחי הון שהיו על המניות האלה.
אבל מסכים שזה מאוד לא חד משמעי.

אני התייחסתי ל-vesting כי זה הזמן שבו אתה יכול למכור את המניות. עצם ההחלטה לא למכור (ולא להשתמש בכסף הזה לצריכה) זה השלב שבו אתה בעצם מחליט ״לחסוך״ את הכסף הזה. העובדה שהמניות הן מניות של החברה שמעסיקה אותך לא הופכת את זה למשהו שהוא לא חיסכון. זה פשוט סוג ההשקעה עליה החלטת.

אגב, אישית אני כמובן לוקחת בחשבון רק את החלק נטו (ששייך לי) ולא לחלק של המדינה.

אני התייחסתי ל-vesting כי זה הזמן שבו אתה יכול למכור את המניות. עצם ההחלטה לא למכור (ולא להשתמש בכסף הזה לצריכה) זה השלב שבו אתה בעצם מחליט ״לחסוך״ את הכסף הזה. העובדה שהמניות הן מניות של החברה שמעסיקה אותך לא הופכת את זה למשהו שהוא לא חיסכון. זה פשוט סוג ההשקעה עליה החלטת.
מסכים. השלב שבו זה נכנס לחיסכון זה כשRSU הופך ל vested.
השאלה באיזה שווי מכניסים אותו לתיק, ופה לדעתי יותר נכון להסתכל על השווי שהיה לRSU בזמן ההענקה (פחות מס) ולא לשווי שלא בזמן ש"מכניסים" אותו.
הסיבה היא שהעליה של המניה בזמן שעבר זה יותר עניין של מזל, לעומת זאת הסכום המקורי שהוענק (כמות RSU כפול שווי בהענקה) מחושב הרבה פעמים ע"י החברה כחלק מה total compensation, ולדעתי יותר נכון להסתכל עליו כשמשווים בין מקומות שונים.

לגבי ESPP, אני מסכים שזה יותר בעייתי (פילוסופית). זאת הרי לא בדיוק הכנסה אלא חיסכון במימון חלקי של המעסיק, אז אני יכול להבין למה לא להכניס את זה אבל אני גם מבין טיעונים הפוכים.

לא הבנתי... גם ESPP אתם לא לוקחים בחשבון?
הרי ESPP זה כסף שלך שהולך אוטומטית , דרך המשכורת, לחיסכון. זה אפילו לא כסף של המעסיק.
נכון שבסופו של דבר התוצאה כוללת גם את ההטבה של המעסיק, אבל זה חיסכון טהור.

אני גם לא מבינה למה כל כך קשה לקחת את זה בחשבון. אפשר לקחת את ההפרשה מהמשכורת או את התוצאה בסוף. נראה לי מאוד פשוט.

לא הבנתי... גם ESPP אתם לא לוקחים בחשבון?
לדעתי את ה15% + עליית הערך לא. זה תשואה ולא הכנסה.
אפשר אולי להתווכח על ה15% הנחה, אבל התשואה בודאות זאת תשואה על השקעה.
הרי ESPP זה כסף שלך שהולך אוטומטית , דרך המשכורת, לחיסכון. זה אפילו לא כסף של המעסיק.
זאת בדיוק הסיבה לא לקחת בחשבון את התשואה עליו.
נכון שבסופו של דבר התוצאה כוללת גם את ההטבה של המעסיק, אבל זה חיסכון טהור.
זה בדיוק מה שאני אומר :)
אני גם לא מבינה למה כל כך קשה לקחת את זה בחשבון. אפשר לקחת את ההפרשה מהמשכורת או את התוצאה בסוף. נראה לי מאוד פשוט.
כי התשואה על המניה משתנה בין מחזורים שונים של ESPP ומורכבת בעיקר ממזל.
כמו שאמרת בעצמך - זה חיסכון טהור ולא הכנסה.

לדעתי את ה15% + עליית הערך לא. זה תשואה ולא הכנסה.
אפשר אולי להתווכח על ה15% הנחה, אבל התשואה בודאות זאת תשואה על השקעה.

אני התכוונתי בראש ובראשונה להפקדה שלך. כלומר לחלק שאתה מפריש אוטומטית מהמשכורת לחיסכון.
זה החלק העיקרי של החיסכון. נכון שעל זה יש תשואה יפה. אבל עיקר הסכום הוא החיסכון שלך.

אני התכוונתי בראש ובראשונה להפקדה שלך. כלומר לחלק שאתה מפריש אוטומטית מהמשכורת לחיסכון.
אהה, ברור שהחלק הזה הוא חלק מההכנסה שלך :)
חשבתי שהשאלה היא לגבי התשואה על הסכום הזה (כלומר הטבת המעביד בהנחה על מניה + עליית הערך של המניה).

האם אתם מכניסים בחישוב החיסכון את מרכיב הקרן של המשכנתא?

28,29
נשואים + +
שיעור חסכון כ- 50%
לא כולל קה"ש.

האם אתם מכניסים בחישוב החיסכון את מרכיב הקרן של המשכנתא?
אני כן. השיטה שלי היא להשוות את העליה בשווי הנקי הכולל (שזה מכיל קרן משכנתא) מול הכנסות מעבודה נטו. לדעתי זה ההגדרה של חיסכון. אחרים כאן לא אהבו את זה, כי זה מכיל תנודתיות שוק, למשל, יכול להיות מעל 100% חיסכון, אז זה לא מדד של יעילות.

כן, מאידך היו גם כאלה שאמרו שצריך לקחת בחשבון שכירות רעיונית ואני יכול להתחבר לרעיון, כלומר זה שאתה מחזיר הלוואה על נכס למגורים מהווה אכן הוצאת דיור עבורך מאחר ולא היית קונה אותו אם לא היה לך צורך המגורים. עניין של גישות אני מניח. בכל אופן, מתחבר יותר ללקיחת מרכיב הקרן. בכל זאת זה משפר את שיעור החסכון ובתור אבא לשניים זה תמיד נחמד

שלום,
הגענו רזים למשבר....כחברי פורום וותיקים ידענו שיגיע תיקון גדול מאז המשבר האחרון של 2008, ולכן כבר לפני שנתיים נפרדנו מטלוויזיה בכבלים, חבילות סלולאר יקרות, עיתון מודפס. כבר שש שנים שומרים על אותה מכונית ומטפלים בזמן בכדי למשוך עוד שנים. בחול (בעבר) או בארץ עברנו לחופשות הליכה בטבע ובריחה מערים יקרות. מי ששם לב השנה....זרם הדיבידנדים נחתך קשות....

37, נשואים ++
הוצאות 11K
הכנסות מכל המקורות: 24-26K
לא ספרתי פנסיה, אבל כן קרן השתלמות.

זוג + 4 ילדים + משכנתא
הכנסות נטו: 15K
חוסכים 25% לחודש (לא כולל קה"ש)

עריכה:
רק המעון הוא - 3K בחודש (לתאומים)

נערך לאחרונה ב:
29 ו-30, מתכננים ילד ראשון בעתיד הקרוב.
הכנסות נטו: 21K-22K נטו (ללא פנסיה וקה"ש).
הוצאות: 7K-8K.
חיסכון: 13K-15K (כ-67%).

אנחנו גרים בסביבה שהיא באופן כללי לא בזבזנית, לא צרכניסטית, ומעריכה פשטות.
זה מאד מקל.

אפשר לשאול באיזה יישוב/איזור?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
חתול לילה סקר: האם מובילי המאבק צריכים להסכים לפשרה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 379
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
הק995 חובת מילוי סקר פולשני של הלמ"ס אוף טופיק 47
oferM סקר: האם הריבית העולה תוריד את מחירי הדירות מחוץ לאיזור הפריפריה ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310
E סקר: דירה ענקית 6 חדרים VS ארבע חדרים עם גינה גדולה נדל"ן 9
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 3 שוק ההון 8
ק סקר שוק בנקים ופתיחת חשבון בנק - מרחוק צרכנות פיננסית 7
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 2 שוק ההון 21
stamEhad סקר -מחזיקים נכסים שלא בהכרח קורלטיביים לשוק המניות? שוק ההון 11
חתול לילה סקר: האם זה תיק טוב למשקיע מתחיל? שוק ההון 76
Harvey אסטרטגיה להשקעה בנדל״ן באיזור גוש דן, סקר - מה הסוג נכסים המועדף עליכם? נדל"ן 8
הסולידית סקר: איזו ערכת עיצוב הכי מוצלחת? שער הקהילה 35
nicepo1 סקר,בחירה בנכס ספקולטיבי ל20 שנה אוף טופיק 11
flower סקר | חקיקה אזרחית אוף טופיק 18
S סקר שוק בין הבנקים כדי למצוא את הבנק האטרקטיבי ביותר צרכנות פיננסית 5
flower סקר - עוזר\ת וירטואלית - Alexa/Bixby/Cortana/Siri/Google אוף טופיק 19
twister סקר + דיון: כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש למחייה היומיומית? שוק ההון 120
Ron.B סקר מחיר למשתכן- מגורים או השקעה? נדל"ן 7
Mr. Bigglesworth סקר: כמה התיק שלכם חשוף ישירות לשקל? שוק ההון 6
גרהם סקר בחירות 2020 אוף טופיק 1378
S סקר - עד כמה אתם הייתם מוכנים לפשרה כדי למנוע בחירות נוספות אוף טופיק 152
א סקר ריבית מובטחת עד סוף החיים שוק ההון 20
L סקר ביטול הוי הכחול בוואטסאפ - יש לכם ווי כחול בווטסאפ או שביטלתם את זה? אוף טופיק 54
ג אחוזים קטנים מהתיק בניירות ספקולטיביים + סקר שוק ההון 11
the_newbie סקר: אלוקציית נכסים ע"פ מצב משפחתי שוק ההון 36
דור דורים מועד ב' – סקר בחירות 2019S אוף טופיק 1073
Jenia29 סקר משכורות אוף טופיק 7
קורא הדוק אם מחר מבטלים את הפטור ממס בקרן השתלמות. מה אתם עושים? (סקר) צרכנות פיננסית 20
S סקר למשקיעי מדדים פסיבים על החלק המנייתי בתיק שלכם שוק ההון 67
adamshalev סקר: איזה סוג של משקיע אתם? שוק ההון 37
דור דורים סקר בחירות 2019 - אחרי הגשת הרשימות אוף טופיק 119
S סקר למשקיעים באופן פרטי עם חשבון חייב במס שוק ההון 40
H סקר ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 79
Benjamin W סקר בחירות 2019 אוף טופיק 2476
adamshalev סקר: מה ההקצאה שלכם למניות היום שוק ההון 153
S סקר תושבות אוף טופיק 0
S סקר: עצמאים מרוויחים יותר ? אוף טופיק 3
א סקר - גילאי עובדי הייטק בפורום אוף טופיק 26
S סקר - כמה נשים מביאות הביתה נטו ? אוף טופיק 191
א סקר: באיזה גיל אתם מתכננים לפרוש/באיזה גיל פרשתם ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
מתכנת סקר: יש לכם רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
דור דורים [סקר] מיטב דש פנסיה מקיפה מסלול מנייתי פאסיבי חו"ל צרכנות פיננסית 35
א סקר: לאיזה עשירון אתם שייכים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
adamshalev סקר: מה הייתה התשואה שלכם לשנת 2017 שוק ההון 66
P סקר השוואת דמי ניהול בפוליסות חסכון צרכנות פיננסית 78

נושאים דומים

Back
למעלה