• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סקר: מה אחוז החסכון שלכם ?

מה אחוז החסכון שלכם ?

• 0%-10%

הצבעות: 41 5.9%
  • 10%-20%

הצבעות: 41 5.9%
  • 20%-30%

הצבעות: 62 8.9%
  • 30%-40%

הצבעות: 106 15.2%
  • 40%-50%

הצבעות: 122 17.5%
  • 50%-60%

הצבעות: 113 16.2%
  • 60%-70%

הצבעות: 86 12.3%
  • 70%-80%

הצבעות: 53 7.6%
  • 80% ומעלה

הצבעות: 51 7.3%
  • לא יודע

הצבעות: 22 3.2%

• סך הכל מצביעים
    697
רווק הייטקיסט במרכז, בערך 75% אשר כוללים קרן השתלמות ופנסיה, לא כולל בונוסים ומניות.
לא הבנתי למה הפנסיה מחוץ לחישוב אצל הרבה אנשים (ומה עם הפיצויים?), אם רוצים להחמיר אפשר להסתכל עליה כעל 65% בגלל הקנס של פתיחת הפנסיה, אבל לדעתי גם זה מיותר.

רווק הייטקיסט במרכז, בערך 75% אשר כוללים קרן השתלמות ופנסיה, לא כולל בונוסים ומניות.
לא הבנתי למה הפנסיה מחוץ לחישוב אצל הרבה אנשים (ומה עם הפיצויים?), אם רוצים להחמיר אפשר להסתכל עליה כעל 65% בגלל הקנס של פתיחת הפנסיה, אבל לדעתי גם זה מיותר.

למה לא כולל בונוסים ומניות??
זה לא חלק מההכנסות שלך?

למה לא כולל בונוסים ומניות??
זה לא חלק מההכנסות שלך?
תנשום שניה.
ובגלל שאלה סכומים שאין ודאות לגבי מה יהיה ערכם כשאקבל אותם, וזה יכול להשתנות בין פעם לפעם (במיוחד עם מניות, אבל גם עם בונוסים).

ובגלל שאלה סכומים שאין ודאות לגבי מה יהיה ערכם כשאקבל אותם, וזה יכול להשתנות בין פעם לפעם (במיוחד עם מניות, אבל גם עם בונוסים).

לגבי בונוסים ברור שלא כוללים בונוסים עתידיים שלא יודעים מה ערכם. אבל אם קיבלת בונוס והוא הלך לחיסכון זה לא חלק מהחיסכון? הרי בכל מקרה מדברים כאן על איזה ממוצע כלשהו (יש חודשים שחוסכים יותר ויש חודשים שחוסכים פחות).
לגבי מניות - אני מדברת רק על מניות שכבר קיבלת (Vested) ולפי הערך ביום ששבו הפכו Vested. אחר כך (בהנחה שלא מכרת אותם) ערכם תלוי בתנודתיות השוק בדיוק כמו תיק ההשקעות שלך/קרן ההשתלמות שלך והפנסיה.

רק לציין שכל אחד יכול להכליל מה שבא לו והדיון כאן הוא כללי ולא מחייב אף אחד, אז אין צורך לרדת לפסים אישיים.
(שני סימני השאלה היו פשוט כי זה הפתיע אותי. מסבירה למקרה שזה מה שגרם לך להגיב ככה)

הניסוח נראה לי יותר מתלהם מאשר הבעה פליאה כנה, ובכנות למרות ההבהרה זה עדיין נשמע לי ככה, אבל מתנצל אם טעיתי בפרשנות (ואני לא חושב שלהציע "להירגע" זה פוגעני או גולש לפסים אישיים)

לגופו של עניין, גם בונוסים, אבל במיוחד מניות, מצריכים מעקב יותר קפדני ממה שאני מנהל - בונוסים פעמיים בשנה שמגיעים מאוחדים בתלוש המשכורת ומצריכים פענוח, מניות 4 פעמים בשנה, וצריך להתחיל לבדוק מה המחיר בכל פעם, כמה מכל סוג מניה כי יש לי מניות עם צורות מיסוי שונות) וגם לא מהווים מבחינתי שום אינדיקציה לעתיד. ובהתחשב שהרושם שלי הוא שכולם משמיטים את זה, אין סיבה להוסיף את זה ולייצר עיוות בסקר
פנסיה לעומת זאת, זה פשוט עוד חלק עקבי במשכורת, שחלק בוחרים כן להתייחס אליו וחלק לא

נערך לאחרונה ב:
לגופו של עניין, גם בונוסים, אבל במיוחד מניות, מצריכים מעקב יותר קפדני ממה שאני מנהל - בונוסים פעמיים בשנה שמגיעים מאוחדים בתלוש המשכורת ומצריכים פענוח
כלומר לא מודיעים לך מה הבונוס בעבודה? הוא סתם ככה מופיע לך בתלוש שכר?
ואגב, מה ההבדל בין זה לבין השכר הרגיל שלך? הרי גם את הנטו צריך "לפענח" מתלוש השכר. לא יותר פשוט להסתכל על נטו ממוצע שנתי שכולל גם את השכר הרגיל וגם את הבונוסים?
מניות 4 פעמים בשנה, וצריך להתחיל לבדוק מה המחיר בכל פעם, כמה מכל סוג מניה כי יש לי מניות עם צורות מיסוי שונות)
על RSU לא אומרים לך בזמן ההענקה מה השווי?
לגבי ESPP, אני מסכים שזה יותר בעייתי (פילוסופית). זאת הרי לא בדיוק הכנסה אלא חיסכון במימון חלקי של המעסיק, אז אני יכול להבין למה לא להכניס את זה אבל אני גם מבין טיעונים הפוכים.
גם לא מהווים מבחינתי שום אינדיקציה לעתיד
אני אגלה לך סוג - גם השכר ברוטו לא באמת מהווה אנידיקציה חזקה לעתיד.
תסתכל במשבר האחרון, כמה אנשים איבדו פתאום את העבודה שלהם, או שסתם קיצצו להם 30% מהשכר בוקר אחד.
נכון שכר זאת הכנסה יותר ודאית מאשר בונוסים או מניות, אבל לטווח ארוך לדעתי יותר נכון להסתכל על total compensation כי יש לא מעט משרות שבהן הבונוסים והמניות מהווים חלק משמעותי מאוד מהשכר (ולפעמים גם יותר מאשר ה"משכורת" הבסיסית).
פנסיה לעומת זאת, זה פשוט עוד חלק עקבי במשכורת, שחלק בוחרים כן להתייחס אליו וחלק לא
עם זה אני מסכים איתך.
לא מבין למה אנשים מחליטים להתעלם מהפנסיה

עם זה אני מסכים איתך.
לא מבין למה אנשים מחליטים להתעלם מהפנסיה

אתה כן מבין.
האנשים שמחליטים להתעלם מהפנסיה הם האנשים שניזונים מכתבות שמספרות להם שלא תהיה להם פנסיה.

האנשים שמחליטים להתעלם מהפנסיה הם האנשים שניזונים מכתבות שמספרות להם שלא תהיה להם פנסיה.
אוקי, אני אנסח אחרת - אני לא מבין למה אנשים לא מפעילים את הראש שלהם ואוכלים את מה שדוחפים להם בכל מיני כתבות כאלה.
כלומר, אני מבין למה יש אנשים כאלה. אבל נורא מפתיע אותי שיש כאלה גם פה בפורום.

אוקי, אני אנסח אחרת - אני לא מבין למה אנשים לא מפעילים את הראש שלהם ואוכלים את מה שדוחפים להם בכל מיני כתבות כאלה.
כלומר, אני מבין למה יש אנשים כאלה. אבל נורא מפתיע אותי שיש כאלה גם פה בפורום.

זה לא נכון שכל האנשים שלא מתייחסים לפנסיה זה רק בגלל שהם לא מאמינים שלא תהיה להם אחת, זה יכול להיות אנשים שחוסכים לדירה נניח ולא מתכוונים להוציא את הכספים מהפנסיה בשום מקרה לפני הזמן, לכן לא מחשיבים אותך כחלק מהחיסכון השוטף (אבל מן הסתם צריך להתחשב בזה בחיסכון לפרישה)

על RSU לא אומרים לך בזמן ההענקה מה השווי?
כל קשר בין הסכום בזמן הענקה לבין הסכום שאקבל הוא מקרי בהחלט. אם כבר ההצעה של @קפיצת הדרך יותר סבירה, הסכום ברגע הVESTING, אבל זה מצריך בקרה מוגזמת לטובת השתתפות בסקר.
בונוסים זה באמת יותר סביר.

אני אגלה לך סוג - גם השכר ברוטו לא באמת מהווה אנידיקציה חזקה לעתיד.
לא הבטחה, אבל האינדיקציה הכי טובה שתהיה לך. אולי לא ל10 שנים קדימה, אבל לשנים הקרובות? זאת אינדיקציה די חזקה (אולי לא ליטרלי השנים הקרובות שלנו :) אבל בכלליות כן). לא צריך לקחת אירוע היסטורי ולהפוך אותו לכלל

זה לא נכון שכל האנשים שלא מתייחסים לפנסיה זה רק בגלל שהם לא מאמינים שלא תהיה להם אחת, זה יכול להיות אנשים שחוסכים לדירה נניח ולא מתכוונים להוציא את הכספים מהפנסיה בשום מקרה לפני הזמן, לכן לא מחשיבים אותך כחלק מהחיסכון השוטף (אבל מן הסתם צריך להתחשב בזה בחיסכון לפרישה)
אני הנחתי שמדברים פה בכל מקרה על חיסכון לפרישה, ולא על חיסכון לדירה/רכב או הוצאה בסגנון הזה.

כל קשר בין הסכום בזמן הענקה לבין הסכום שאקבל הוא מקרי בהחלט
כמו שכל קשר בין כמות הכסף שהשקעת במניות לשווי שלהם בזמן המשיכה הוא מקרי :)
אם כבר ההצעה של @קפיצת הדרך יותר סבירה, הסכום ברגע הVESTING,.
מסכים שעד שאין vesting הסכום לא שלך, אבל כן הייתי הולך על השווי בזמן ההענקה ולא מתייחס לרווחי הון שהיו על המניות האלה.
אבל מסכים שזה מאוד לא חד משמעי.

אבל זה מצריך בקרה מוגזמת לטובת השתתפות בסקר.
זה לא רק לצורך השתתפות בסקר אלא כדי שאתה תדע כמה אתה באמת מרוויח במקום מסויים.
אם אתה לא יודע כמה אתה מרוויח אתה לא יכול להשוות את זה לאופציות אחרות שיש לך (נגיד להצעה של חברה מתחרה שלא נותנת RSU וכו).
לא סתם הרוב (במיוחד בארה"ב) מדברים במונחים של total compensation.
אולי לא ל10 שנים קדימה, אבל לשנים הקרובות?
אתה יודע לכמה אנשים חתכו את השכר ב30% סתם בוקר אחד לפני חודש-חודשיים?
כמה אנשים איבדו את מקום העבודה סתם ככה בוקר אחד בלי הכנה מוקדמת בגלל המשבר הזה?

לא הבטחה, אבל האינדיקציה הכי טובה שתהיה לך.
היא לא בהכרח יותר חזקה מאשר הבונוס שאתה מקבל או הRSU.
אם שווי החברה שלך בבורסה נופל אז גם הRSU וגם הבונוס יפגע, אבל גם סביר שמקום העבודה שלך עצמו יהיה בסכנה.

איך זה ממרכב אותו?
זה מוסיף הרבה ערך כי זה מוסיף הרבה מידע לכמה כסף באמת יש לי.
אכן, אפשר להתחבר לצורת החשיבה הזאת
לדעת שווי עצמי בכל נקודת זמן זה פרט נחוץ
אבל אם אני רוצה לקטלג את סוג הכספים הללו, לצרכי נזילות אני מפחית את המס-קנס
יש לי תחושה שאני לא הולך להתחתן עם קופה כזאת לאורכי עשרות השנים הבאות

עוד אופן לשילוב הכספים הללו בחישוב הוא הפרדת הקרן של ההפקדה בתור החיסכון, וצבירת הרווח בקטגוריה אחרת

איך זה ממרכב אותו?
זה מוסיף הרבה ערך כי זה מוסיף הרבה מידע לכמה כסף באמת יש לי.
אם אני ארצה לחשב את ההון הכולל שלי, אז כן סבבה.
אבל מבחינתי זה מידע שאין לו ערך אמיתי.
ערך = מידע שישמש אותי לצורך התנהלות.

רוב ההחלטות שלי בחיים מתבססות על הכסף הזמין לי לטווח הקרוב, לצורך מטרות קרובות.. ולא לגבי הפנסייה.

כשאני מנסה להחליט כמה כסף להוציא על חופשת הקיץ, או בכמה לקנות רכב - אין משמעות לכסף שנצבר לי בפנסיה כמו שאין משמעות לערך הדירה של ההורים שיורישו לי.
לכן גם כשאני מחשבת כמה אני חוסכת בחודש, אני עושה את סה על בסיס השכר והתשואה מההשקעות הנזילות.

מתי כן מעניין אותי מה קורה בפנסיה? כשאני מתמקחת על דמי ניהול.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
חתול לילה סקר: האם מובילי המאבק צריכים להסכים לפשרה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 379
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
הק995 חובת מילוי סקר פולשני של הלמ"ס אוף טופיק 47
oferM סקר: האם הריבית העולה תוריד את מחירי הדירות מחוץ לאיזור הפריפריה ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310
E סקר: דירה ענקית 6 חדרים VS ארבע חדרים עם גינה גדולה נדל"ן 9
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 3 שוק ההון 8
ק סקר שוק בנקים ופתיחת חשבון בנק - מרחוק צרכנות פיננסית 7
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 2 שוק ההון 21
stamEhad סקר -מחזיקים נכסים שלא בהכרח קורלטיביים לשוק המניות? שוק ההון 11
חתול לילה סקר: האם זה תיק טוב למשקיע מתחיל? שוק ההון 76
Harvey אסטרטגיה להשקעה בנדל״ן באיזור גוש דן, סקר - מה הסוג נכסים המועדף עליכם? נדל"ן 8
הסולידית סקר: איזו ערכת עיצוב הכי מוצלחת? שער הקהילה 35
nicepo1 סקר,בחירה בנכס ספקולטיבי ל20 שנה אוף טופיק 11
flower סקר | חקיקה אזרחית אוף טופיק 18
S סקר שוק בין הבנקים כדי למצוא את הבנק האטרקטיבי ביותר צרכנות פיננסית 5
flower סקר - עוזר\ת וירטואלית - Alexa/Bixby/Cortana/Siri/Google אוף טופיק 19
twister סקר + דיון: כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש למחייה היומיומית? שוק ההון 120
Ron.B סקר מחיר למשתכן- מגורים או השקעה? נדל"ן 7
Mr. Bigglesworth סקר: כמה התיק שלכם חשוף ישירות לשקל? שוק ההון 6
גרהם סקר בחירות 2020 אוף טופיק 1378
S סקר - עד כמה אתם הייתם מוכנים לפשרה כדי למנוע בחירות נוספות אוף טופיק 152
א סקר ריבית מובטחת עד סוף החיים שוק ההון 20
L סקר ביטול הוי הכחול בוואטסאפ - יש לכם ווי כחול בווטסאפ או שביטלתם את זה? אוף טופיק 54
ג אחוזים קטנים מהתיק בניירות ספקולטיביים + סקר שוק ההון 11
the_newbie סקר: אלוקציית נכסים ע"פ מצב משפחתי שוק ההון 36
דור דורים מועד ב' – סקר בחירות 2019S אוף טופיק 1073
Jenia29 סקר משכורות אוף טופיק 7
קורא הדוק אם מחר מבטלים את הפטור ממס בקרן השתלמות. מה אתם עושים? (סקר) צרכנות פיננסית 20
S סקר למשקיעי מדדים פסיבים על החלק המנייתי בתיק שלכם שוק ההון 67
adamshalev סקר: איזה סוג של משקיע אתם? שוק ההון 37
דור דורים סקר בחירות 2019 - אחרי הגשת הרשימות אוף טופיק 119
S סקר למשקיעים באופן פרטי עם חשבון חייב במס שוק ההון 40
H סקר ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 79
Benjamin W סקר בחירות 2019 אוף טופיק 2476
adamshalev סקר: מה ההקצאה שלכם למניות היום שוק ההון 153
S סקר תושבות אוף טופיק 0
S סקר: עצמאים מרוויחים יותר ? אוף טופיק 3
א סקר - גילאי עובדי הייטק בפורום אוף טופיק 26
S סקר - כמה נשים מביאות הביתה נטו ? אוף טופיק 191
א סקר: באיזה גיל אתם מתכננים לפרוש/באיזה גיל פרשתם ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
מתכנת סקר: יש לכם רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
דור דורים [סקר] מיטב דש פנסיה מקיפה מסלול מנייתי פאסיבי חו"ל צרכנות פיננסית 35
א סקר: לאיזה עשירון אתם שייכים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
adamshalev סקר: מה הייתה התשואה שלכם לשנת 2017 שוק ההון 66
P סקר השוואת דמי ניהול בפוליסות חסכון צרכנות פיננסית 78

נושאים דומים

Back
למעלה