• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סקר: מה אחוז החסכון שלכם ?

מה אחוז החסכון שלכם ?

• 0%-10%

הצבעות: 41 5.9%
  • 10%-20%

הצבעות: 41 5.9%
  • 20%-30%

הצבעות: 61 8.8%
  • 30%-40%

הצבעות: 106 15.2%
  • 40%-50%

הצבעות: 122 17.5%
  • 50%-60%

הצבעות: 113 16.2%
  • 60%-70%

הצבעות: 86 12.4%
  • 70%-80%

הצבעות: 53 7.6%
  • 80% ומעלה

הצבעות: 51 7.3%
  • לא יודע

הצבעות: 22 3.2%

• סך הכל מצביעים
    696
שאלה לי,

זה כולל פנסיה?
אם נניח אני מרוויח x נטו
מבזבז y
ומפריש k מהברוטו לפנסיה
סך הכל % החיסכון שלי זה

(1-(y/(x+k)))*100
?

בשלב הנוכחי בחיים שלי אני מעריך את ההוצאות שלי ב-5000 ש"ח בחודש (בפועל כ-4000 ש"ח בחודשים רגילים +12000 ש"ח על חופשות בחו"ל. לא הכי סולידי אבל נו שוין).
הנטו שלי הוא בערך 20000~.
על פניו אני חוסך 15000 ש"ח בחודש (75%).
עם זאת, מעל המשכורת שלי יש גם מניות שכרגע מבשילות (ושוות בין 15800 לבין 19800 ש"ח בחודש), הפרשות לקרן השתלמות והפרשות לקרן פנסיה.
מצד שני, על המניות אני אצטרך לשלם מס הכנסה (במידה ואממש אותן אחרי תקופה מסוימת אצטרך לשלם מס הכנסה "רק" על החלק שהוענק לי במעמד ההענקה).

בכל מקרה שמתי 75% אבל יש לי הרגשה שאולי אחוז החיסכון שהוגן שאשים הוא גבוה יותר?
עריכה: חישבתי בלי קרן השתלמות ובלי פנסיה (ועם תחזית פסימית שהמניות לאחר מימוש יהיו שוות רבע מהשווי שלהן על הנייר) והחלטתי שיותר נכון שאשים מעל 80%.

נערך לאחרונה ב:
אני מוציא סביב 3000-2500 בחודש
הנטו שלי 6500~ והפנסיה שלי סביב 1300~
סך הכל חוסך סביב 65% בערך

הייתי שמח אם מישהו היה יכול לארגן סקר דומה להורים עם ילדים כי אני מניח שיש בפורום אחוז נכבד של הורים עם
ילדים שהיו שמחים לראות נתונים שיהיו רלוונטיים גם להם.
למען הנוחות חילקתי את הגדרת ילדים ל-2 קטגוריות, גילאים 0-3 וגילאים 3 + שיכונו "בוגרים".
בנוסף כדי שהסקר לא יהיה באורך אין סופי הסקר יכלול משפחה עד 2 ילדים שבהערכה גסה יסגור פינה ל-95% מהפורום.
קטגוריות אפשריות לסקר (כמובן זה רק הצעה אפשר לשחק עם זה):
זוג +1 (גילאי 0-3)
זוג +1 ("בוגר")
זוג +2 (גילאי 0-3)
זוג + 2( אחד 0-3 והשני "בוגר").
זוג+2 (בוגרים).

אני מאותגר טכנולוגית אשמח עם מישהו ירים את הכפפה.

@noname לא הבנתי...
סקר עם אחוז חסכון תלוי מבנה משפחה?

@noname לא הבנתי...

אם כבר סקר שיהווה איזושהי משמעות אז צריך גם תלוי משפחה וגם גובה הכנסה ברוטו.
כי מה המשמעות שמישהו רושם שהוא חוסך 90% אם הוא רווק שמרוויח 30 נטו?

כי מה המשמעות שמישהו רושם שהוא חוסך 90% אם הוא רווק שמרוויח 30 נטו?
מה זה משנה? הוא חלק מהאוכלוסיה. אחוז החסכון הוא לא רק נגזרת של כח רצון, הוא גם נגזרת של הכנסה ומצב משפחתי, בריאותי, סוציאלי, גיאוגרפי ועוד. יש אינסוף מימדים שאפשר לנסות לפלג לפיהם.

מה זה משנה? הוא חלק מהאוכלוסיה. אחוז החסכון הוא לא רק נגזרת של כח רצון, הוא גם נגזרת של הכנסה ומצב משפחתי, בריאותי, סוציאלי, גיאוגרפי ועוד. יש אינסוף מימדים שאפשר לנסות לפלג לפיהם.

יש אינסוף, אבל המינימום בשביל לקבל תמונה שנותנת לך מדד כלשהו זה מצב משפחתי וגובה הכנסה

בן 26 רווק (בזוגיות) שוכר עם חברה שלי דירה במרכז
הכנסה נטו אחרי הפרש לפנסיה וקהש כ22.5k
הוצאות בחודש ממוצע 7000 7500
לא מתכלב אבל יחסית סולידי, יש רכב, טס לחול פעם בשנה ואפילו הולך לישון עם מזגן דולק :)
מנסה לצמצם ומאמין שייצא סביב 6500
כלומר אחוז חיסכון לערך 75%. שמתי לי ליעד לא לרדת מ70 .

יש אינסוף, אבל המינימום בשביל לקבל תמונה שנותנת לך מדד כלשהו זה מצב משפחתי וגובה הכנסה
זה כמו שאני אבוא לארה״ב ואגיד שהמינימום שצריך להתייחס אליו זה אם אדם הוא מקומי או מהגר. ברור (מההקשר) שאתה מרגיש שאולי בגלל שאתה עם משפחה ואחוז החסכון שלך נמוך משל הרבה אנשים פה, שזה איכשהו אומר משהו רע עליך ושאתה רוצה להיות מסוגל להשוות את עצמך לאנשים שדומים לך מבחינת מספר ילדים וכו׳. מה שאדם אמר (אם הבנתי נכון) שפרמטרים כמו מספר ילדים (או גובה ההכנסה) הם מן הסתם משפיעים אבל כמוהם יש עוד הרבה וברגע שבוחרים להתחשב באחד לכאורה נוצר מצב שצריך להתחשב בכולם (ואז עדיף לעשות סקר מרובה שאלות, משהו שאני מניח שלא נתמך בפורום כיום)

זה כמו שאני אבוא לארה״ב ואגיד שהמינימום שצריך להתייחס אליו זה אם אדם הוא מקומי או מהגר. ברור (מההקשר) שאתה מרגיש שאולי בגלל שאתה עם משפחה ואחוז החסכון שלך נמוך משל הרבה אנשים פה, שזה איכשהו אומר משהו רע עליך ושאתה רוצה להיות מסוגל להשוות את עצמך לאנשים שדומים לך מבחינת מספר ילדים וכו׳. מה שאדם אמר (אם הבנתי נכון) שפרמטרים כמו מספר ילדים (או גובה ההכנסה) הם מן הסתם משפיעים אבל כמוהם יש עוד הרבה וברגע שבוחרים להתחשב באחד לכאורה נוצר מצב שצריך להתחשב בכולם (ואז עדיף לעשות סקר מרובה שאלות, משהו שאני מניח שלא נתמך בפורום כיום)
לא כל החלוקות הן שוות.
אפשר לדרג את החלוקות לפי רמת האינפורמטיביות שלהן ביחס לאחוז החסכון (כמה מידע אפשר ללמוד על אחוז החסכון באמצעות החלוקה הזו), אחכ ניקח את השתיים שלוש חלוקות הכי אינפורמטיביות ונשתמש בהן.
אני מניח (אין לי את הדאטה) שהכנסה וילדים יכילו הרבה יותר אינפורציה מאשר מרבית החלוקות האחרות.
לשם ההמחשה, אם תחלק אנשים לפי הגובה שלהם כנראה שלא תלמד כמעט כלום לגבי אחוז החסכון ולכן ניתן להתעלם מהחלוקה הזו...

לא כל החלוקות הן שוות.
אפשר לדרג את החלוקות לפי רמת האינפורמטיביות שלהן (נגיד לפי מדד שנקרא information gain) ביחס לאחוז החסכון (כמה מידע אפשר ללמוד על אחוז החסכון באמצעות החלוקה הזו), אחכ ניקח את השתיים שלוש חלוקות הכי אינפורמטיביות ונשתמש בהן.
אני מניח (אין לי את הדאטה) שהכנסה וילדים יכילו הרבה יותר אינפורציה מאשר מרבית החלוקות האחרות.
לשם ההמחשה, אם תחלק אנשים לפי הגובה שלהם כנראה שלא תלמד כמעט כלום לגבי אחוז החסכון ולכן ניתן להתעלם מהחלוקה הזו...
השכלה? לאום? MBTI?
בכל מקרה אני מסכים שכנראה יש דברים שיותר משפיעים מאחרים על אחוז החסכון. אבל אם רוצים לבדוק אותם ולהשוות רלוונטיות אז צריך למדוד אותם.

@noname לא הבנתי...
כן. מכל הפרמטרים שיש להם השפעה על החיסכון אני מניח שזה הכי רלוונטי לכותבים בפורום. אפשר לעשות גם על זה סקר (:

אז תכניס גם אזור מגורים - תל אביב/ פריפריה, מקצוע וכו'
בכל מקרה, אנחנו זוג + 4 צעירים.
לא רלוונטי.

בן 31, רווק ללא ילדים.
מרוויח נטו כ 12.5k (לפעמים יש בונוסים)
חוסך בפנסיה כ 5k ועצמאית עוד כ 6k בממוצע שנתי כולל הוצאות חד פעמיות. ביחד יוצא כ 70% חסכון (מהשכר ברוטו פחות מיסים)

נערך לאחרונה ב:
זוג + 2, גילאי ה-30 המוקדמים.
אם אני מחשיב פנסיות, קרנות השתלמות ומשכנתא החיסכון הוא כ- 40% (השכר של כל אחד מאיתנו קצת מעל הממוצע במשק בישראל).
ללא כל הנ"ל, מדובר בכ-5%.
רכב אחד, עד שנה זו לא טסנו לחו"ל מאז שהילדים נולדו, השנה טסנו לראשונה.דיי סולידיים בבילויים,אם אוכלים במסעדות, אז בעיקר עם שוברים כנ"ל קולנוע - שאני לא זוכר מתי פעם אחרונה ראינו יחד סרט בקולנוע.
עיקר ההוצאה זה גני הילדים כ- 25%, שניהם בגנים פרטיים למרות שאחד מהם בגיל שמתאים לגן עירייה. כנראה שגם ימשיכו לבית ספר פרטי.
אם לומר את האמת, אנו רואה בגן/בית ספר פרטי סוג של חיסכון (ומעודד אותי שזה מעיד על יכולת חיסכון גבוהה יותר). כיוון שאני מחוייב לשלוח את הילדים לגן או בית ספר לפי החלטת העירייה המקומית, העדפנו שיהיו במסגרות לפי בחירתינו.
אם הילד לא היה במסגרת פרטית, אלא במסגרת של גן עירייה+צהרון, אחוז החיסכון (ללא פנסיות,השתלמות, משכנתא) היה כ-10%.

אם לומר את האמת, אנו רואה בגן/בית ספר פרטי סוג של חיסכון (ומעודד אותי שזה מעיד על יכולת חיסכון גבוהה יותר). כיוון שאני מחוייב לשלוח את הילדים לגן או בית ספר לפי החלטת העירייה המקומית, העדפנו שיהיו במסגרות לפי בחירתינו.

זה לא חיסכון, זה השקעה בילדים שלך, אבל בטח לא חיסכון.

מעניין לראות סקר דומה לאנשים שלא עובדים בהייטק

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
חתול לילה סקר: האם מובילי המאבק צריכים להסכים לפשרה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 379
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
הק995 חובת מילוי סקר פולשני של הלמ"ס אוף טופיק 47
oferM סקר: האם הריבית העולה תוריד את מחירי הדירות מחוץ לאיזור הפריפריה ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310
E סקר: דירה ענקית 6 חדרים VS ארבע חדרים עם גינה גדולה נדל"ן 9
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 3 שוק ההון 8
ק סקר שוק בנקים ופתיחת חשבון בנק - מרחוק צרכנות פיננסית 7
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 2 שוק ההון 21
stamEhad סקר -מחזיקים נכסים שלא בהכרח קורלטיביים לשוק המניות? שוק ההון 11
חתול לילה סקר: האם זה תיק טוב למשקיע מתחיל? שוק ההון 76
Harvey אסטרטגיה להשקעה בנדל״ן באיזור גוש דן, סקר - מה הסוג נכסים המועדף עליכם? נדל"ן 8
הסולידית סקר: איזו ערכת עיצוב הכי מוצלחת? שער הקהילה 35
nicepo1 סקר,בחירה בנכס ספקולטיבי ל20 שנה אוף טופיק 11
flower סקר | חקיקה אזרחית אוף טופיק 18
S סקר שוק בין הבנקים כדי למצוא את הבנק האטרקטיבי ביותר צרכנות פיננסית 5
flower סקר - עוזר\ת וירטואלית - Alexa/Bixby/Cortana/Siri/Google אוף טופיק 19
twister סקר + דיון: כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש למחייה היומיומית? שוק ההון 120
Ron.B סקר מחיר למשתכן- מגורים או השקעה? נדל"ן 7
Mr. Bigglesworth סקר: כמה התיק שלכם חשוף ישירות לשקל? שוק ההון 6
גרהם סקר בחירות 2020 אוף טופיק 1378
S סקר - עד כמה אתם הייתם מוכנים לפשרה כדי למנוע בחירות נוספות אוף טופיק 152
א סקר ריבית מובטחת עד סוף החיים שוק ההון 20
L סקר ביטול הוי הכחול בוואטסאפ - יש לכם ווי כחול בווטסאפ או שביטלתם את זה? אוף טופיק 54
ג אחוזים קטנים מהתיק בניירות ספקולטיביים + סקר שוק ההון 11
the_newbie סקר: אלוקציית נכסים ע"פ מצב משפחתי שוק ההון 36
דור דורים מועד ב' – סקר בחירות 2019S אוף טופיק 1073
Jenia29 סקר משכורות אוף טופיק 7
קורא הדוק אם מחר מבטלים את הפטור ממס בקרן השתלמות. מה אתם עושים? (סקר) צרכנות פיננסית 20
S סקר למשקיעי מדדים פסיבים על החלק המנייתי בתיק שלכם שוק ההון 67
adamshalev סקר: איזה סוג של משקיע אתם? שוק ההון 37
דור דורים סקר בחירות 2019 - אחרי הגשת הרשימות אוף טופיק 119
S סקר למשקיעים באופן פרטי עם חשבון חייב במס שוק ההון 40
H סקר ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 79
Benjamin W סקר בחירות 2019 אוף טופיק 2476
adamshalev סקר: מה ההקצאה שלכם למניות היום שוק ההון 153
S סקר תושבות אוף טופיק 0
S סקר: עצמאים מרוויחים יותר ? אוף טופיק 3
א סקר - גילאי עובדי הייטק בפורום אוף טופיק 26
S סקר - כמה נשים מביאות הביתה נטו ? אוף טופיק 191
א סקר: באיזה גיל אתם מתכננים לפרוש/באיזה גיל פרשתם ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
מתכנת סקר: יש לכם רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
דור דורים [סקר] מיטב דש פנסיה מקיפה מסלול מנייתי פאסיבי חו"ל צרכנות פיננסית 35
א סקר: לאיזה עשירון אתם שייכים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
adamshalev סקר: מה הייתה התשואה שלכם לשנת 2017 שוק ההון 66
P סקר השוואת דמי ניהול בפוליסות חסכון צרכנות פיננסית 76

נושאים דומים

Back
למעלה