• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק?

האם מייק צריך להשקיע בקרן השקלית של אינבסקו במקום זו של בלאקרוק?

• סך הכל מצביעים
    62
  • Poll closed .
אני לא נכנס לחשיפה להסכם שבין הבנק לבין אינבסקו. אבל הבנק לא עושה מה שהוא רוצה...הוא מעביר נכסים כנגד ההון שהוא מקבל. נכסים בשווי יותר גדול מההון שעבר.
וזו לא הלוואה שיש עליה שיעבוד על נכס שאתה צריך לעבור תהליכים בשביל להנזיל או לקבל אותו...הנכסים נמצאים על שמם ובבעלות אינווסקו...נותנים הון מקבלים מניות.

אני אכן בעד השקעה באינווסקו, וזה איפה שאני משקיע...אני חושב שהתוספת תשואה בפורמט הזה בהחלט מצדיקה את תוספת הסיכון(בטח אם אני משווה את זה לקרן אשר גם משאילה).
אני כן חושב, שבסופו של דבר, מה שיתרום הכי לתשואה זה האם היית על הספינה הנכונה(השקעה מנייתית) והצלחת להשקיע ולהשאר על הספינה לאורך זמן.
אני אישית חושב שהספינה של אינווסקו תגיע יותר מהר ליעד בכמה ימים ולא מפליגה בכאלו מקומות מסוכנים.
תודה רבה על הסבלנות!

הבנק יכול לגייס כסף באמצעות אג״ח בריבית נמוכה בהרבה מאשר תשואת המדד, ובריבית קבועה וצפויה, לא כזו שמחר עשויה לזנק ל 30%
למה שהוא יהיה פרייאר לשלם ריבית יקרה וגבוהה ?
איך שאני מבין את זה, בסוף השרשרת יש מישהו שאיכשהו נפטר ממיסוי הדיבידנדים. לבנק אין שום סיכון אם הוא קונה את המניות, או שאותו המישהו בסוף השרשרת קונה את מניות המדד.

איך שאני מבין את זה, בסוף השרשרת יש מישהו שאיכשהו נפטר ממיסוי הדיבידנדים. לבנק אין שום סיכון אם הוא קונה את המניות, או שאותו המישהו בסוף השרשרת קונה את מניות המדד.
כן זה ברור
ניסיתי להסביר לשואל למה חוזה swap שונה מהלוואה (אגח/פיקדון) שהבנק מגייס.

ניסיתי להסביר לשואל למה חוזה swap שונה מהלוואה (אגח/פיקדון) שהבנק מגייס.
אבל לא הסברת לי
רק שאלת שאלה קשה יותר..
הרי אם אתה היית המנכ"ל של הבנק (וגם אני) היינו מנפיקים אג"ח.
אז מה הסיפור היקר הזה??
אני מבין שאין כאן מישהו שיודע להסביר את פרטי החוזה בין הבנקים לאינווסקו.

אבל לא הסברת לי
רק שאלת שאלה קשה יותר..
אז מה הסיפור היקר הזה??
אין כאן גיוס חוב.
יש כאן שירות שמרוויחים עבורו כסף.

הבנקים הגדולים מחזיקים המון מחלקות ..שיש להן תפקידים שונים … אחת מהמחלקות היא מחלקת מסחר , נגזרים וכו .,. שבמחלקה הזו הם נותנים שירותים לגופים מוסדיים שונים.
ברגע שהם סוגרים הסכם עם חברה נגיד כמו invesco, הם מספקים עבורם את השירות שציינו כאן ועבור השירות הזה מקבלים עמלה שחלקה מתורגם לרווח.
נגיד על נכסים של 15 מיליארד רק על תעודה אחת של אינווסקו… הם משלמים לבנקים בשנה שישה מיליון דולר . תוסיף עוד מנפיקים , עוד תעודות וכו …
הבנקים עושים אחלה ביזנס.

נערך לאחרונה ב:
בנוסף לכל הנימוקים המלומדים, כל אחד צריך לשאול את עצמו מדוע וונגארד לא השיקה ולו קרן אירית סינטטתית אחת לרפואה (חיפשתי ולא מצאתי).

בסקירה על קרנות סל סינטטתיות, וונגארד מציינים שהם מאמינים שהקרנות האלה נושאות סיכון Counterparty גדול יותר משל קרנות פיזיות:
Still, we believe that these funds do have more counterparty risk than do physical ETFs and that investors should be compensated accordingly through lower tracking error or lower costs (the latter of which can lead to higher expected excess return).​

נערך לאחרונה ב:
אבל לא הסברת לי
רק שאלת שאלה קשה יותר..
אז מה הסיפור היקר הזה??
@Ehud כתב מצוין אבל נראה לי כדאי להסביר ברמה בסיסית יותר.
כשהבנק רוצה כסף בשביל להגדיל פעילות נניח, הוא לוקח על עצמו חוב (אג״ח), יודע מה הריבית שישלם ומה הצפי שתניב ההשקעה.
כשבנק רוצה כסף כדי לתת משכנתאות הוא לווה בריבית נמוכה יותר מאשר הריבית שישלמו נוטלי המשכנתאות והוא מתפרנס מהמרווח.
לבנק יש מגוון עצום של אפיקים מהם הוא מרוויח.

כאן מדובר על עסקה שנקראת ״חוזה החלף״
כשבנק מתחייב לגוף כלשהו לשלם לו את תשואת המדד, הוא לא סתם מהמר שאיכשהו הוא יצליח להשיא את תשואת המדד באמצעים אחרים, אלא הוא ״מתכסה״ כדי להבטיח לעצמו שלא יצטרך להוציא כסף מהכיס כדי לעמוד בהתחייבות.
איך הוא מתכסה ?
הדרך הפשוטה היא לקנות את כל מרכיבי המדד, כך כשהמדד יעלה יהיה לו מאיפה לשלם את ההתחייבות.
יש דרכים יותר מורכבות כמו לקנות חלק ממרכיבי המדד, ואת השאר להשלים עם נגזרים (חוזים/אופציות) וכו
בשביל ההתחייבות לשלם את תשואת המדד הוא מקבל עמלה מסוימת שגבוהה יותר מאשר העלות שעולה לו להתכסות.
בשורה התחתונה הבנק לא פרייאר, הוא נותן את השירות הזה של ״השאת תשואת המדד״, דואג לעצמו לכיסוי שיממן את ההתחייבות, ומקבל עמלה שמכסה את ההוצאות וגם משאירה אותו עם רווח.

כשבנק מתחייב לגוף כלשהו לשלם לו את תשואת המדד, הוא לא סתם מהמר שאיכשהו הוא יצליח להשיא את תשואת המדד באמצעים אחרים, אלא הוא ״מתכסה״ כדי להבטיח לעצמו שלא יצטרך להוציא כסף מהכיס כדי לעמוד בהתחייבות.
איך הוא מתכסה ?
הדרך הפשוטה היא לקנות את כל מרכיבי המדד, כך כשהמדד יעלה יהיה לו מאיפה לשלם את ההתחייבות.
יש דרכים יותר מורכבות כמו לקנות חלק ממרכיבי המדד, ואת השאר להשלים עם נגזרים (חוזים/אופציות) וכו
בשביל ההתחייבות לשלם את תשואת המדד הוא מקבל עמלה מסוימת שגבוהה יותר מאשר העלות שעולה לו להתכסות.
בשורה התחתונה הבנק לא פרייאר, הוא נותן את השירות הזה של ״השאת תשואת המדד״, דואג לעצמו לכיסוי שיממן את ההתחייבות, ומקבל עמלה שמכסה את ההוצאות וגם משאירה אותו עם רווח.
הבנקים מביאים את תשואת המדד כולל דיבידנדים בלי מס.
איך הם עושים את הקסם הזה?
אם הם משקיעים בסנופי ומשלמים מס
ובשביל לכסות את הוצאות המס הם לוקחים סיכון ומינוף
אני לבד יודע להשקיע בקרנות ממונפות.
אני לא צריך את כל השיכבה הנוספת הזאת של אינווסקו ובנקים.

הבנקים מביאים את תשואת המדד כולל דיבידנדים בלי מס.
איך הם עושים את הקסם הזה?
אם הם משקיעים בסנופי ומשלמים מס
ובשביל לכסות את הוצאות המס הם לוקחים סיכון ומינוף
אני לבד יודע להשקיע בקרנות ממונפות.
אני לא צריך את כל השיכבה הנוספת הזאת של אינווסקו ובנקים.
רונן כבר ענה לי על השאלה הזו
אני ממש לא בטוח שזה המצב עבור מוסדיים אמריקאים.
מן הסתם יש הבדל במיסוי בין מוסדיים אמריקאים למוסדיים זרים בהבטי מיסוי.
גם בארץ יש הבדל במס הישראלי בין מוסדי ישראלי לבין מוסדי זר.
הקסם הוא שמוסדי אמריקאי חייב במס שונה מאשר קרנות זרות, ולכן מוסדי אמריקאי יכול להשיא את תשואת המדד נטו בלי ניכוי מס.

הקסם הוא שמוסדי אמריקאי חייב במס שונה מאשר קרנות זרות, ולכן מוסדי אמריקאי יכול להשיא את תשואת המדד נטו בלי ניכוי מס.
אז כל הקרנות סינטטיות האמריקאיות לא משלמות מס?
אז מה מיוחד באינווסקו?
ובשביל מה אני צריך את שיכבת הבנק ביני להשקעות שלי
אני יכול לקנות קרן סינטטית אמריקאית לבד.
@roneng יש לך דוגמא לקרן אמריקאית שמשיאה תשואות כמו זו של אינווסקו?

עד כמה שאני מכיר, אין קרנות סינטטיות אמריקאיות.
אז מה מיוחד באינווסקו?
שהיא סינטטית.
אני יכול לקנות קרן סינטטית אמריקאית לבד.
אתה לא, כי אין כזאת.
@roneng יש לך דוגמא לקרן אמריקאית שמשיאה תשואות כמו זו של אינווסקו?
עבור ישראלים? אין.
עבור אמריקאים? תלוי במס שהם משלמים ולא תלוי בקרן.

איך הוא מתכסה ?
מתפרץ שוב לדיון - לי זה נשמע כמו רקורסיה.
בשורה התחתונה הבנק לא פרייאר,
לא חשבתי כך, אבל את ה"קסם"/"רקורסיה" צריך לפתור איכשהו, ויש לי ניחוש מי כן הפראייר, או לכל הפחות לוקח על עצמו סיכון עודף.

לא חשבתי כך, אבל את ה"קסם"/"רקורסיה" צריך לפתור איכשהו, ויש לי ניחוש מי כן הפראייר, או לכל הפחות לוקח על עצמו סיכון עודף.
הפרייאר במקרה הזה (בינתיים) הוא IRS שעדיין לא סגר את הפרצת המס הזו המאפשרת למוסדיים אמריקאים לכרות חוזה החלף עם מוסדיים זרים וכך לסייע להם להתחמק מס דיב׳

(זה הכל הבנה שלי ממה שקראתי כאן בשרשור)

הפרייאר במקרה הזה (בינתיים) הוא IRS שעדיין לא סגר את הפרצת המס הזו המאפשרת למוסדיים אמריקאים לכרות חוזה החלף עם מוסדיים זרים וכך לסייע להם להתחמק מס דיב׳

(זה הכל הבנה שלי ממה שקראתי כאן בשרשור)
אז זה הקטע המוזר.
זה לא שזו פרצת מס שהוא לא סגר, אלא זו פרצת מס שהוא החריג בכוונה, כאשר הוא הוציא תקנה שהסדירה את פרצות המס של "אי תשלום מס דיבידנד על ידי מכשירים סינטטיים".
למה הוא עשה את זה? אין לי מושג.

עד כמה שאני מכיר, אין קרנות סינטטיות אמריקאיות.
רק הבנקים שעובדים עם אינווסקו גילו את זה שבעקיבה סינטטית לא משלמים מס דיבידנד??
איפה כל בתי ההשקעות הענקיים למה הם לא פותחים קרן אמריקאית סינטטית?
למה אינווסקו צריכים את כל הבלאגן של עיסקת החלף.. הם לא יודעים לעקוב סינטטית?

רק הבנקים שעובדים עם אינווסקו גילו את זה שבעקיבה סינטטית לא משלמים מס דיבידנד??
ממש לא.
א. זאת שיטה ידועה.
ב. אם כבר מי שגילה זה אינווסקו ולא הבנקים.
הבנקים לא משתמשים בעקיבה סינטטית.
איפה כל בתי ההשקעות הענקיים
תבדוק, לרובם יש קרן סינטטית.
אפילו בלי ההשקעות הקטנים בישראל עובדים עם עקיבה סינטטית.
למה הם לא פותחים קרן אמריקאית סינטטית?
אני מניח שרגולציה אמריקאית.
למה אינווסקו צריכים את כל הבלאגן של עיסקת החלף.. הם לא יודעים לעקוב סינטטית?
לא הבנתי את השאלה.
עסקת החלף זאת עקיבה סינטטית.

למה הוא עשה את זה? אין לי מושג.
לדעתי עשו שהקרנות הסינטטיות ישלמו מיסים בגלל שהם מקבלים תשואה ישירות מהרווחים של המדד, אז ממילא מחייבים גם אותם לשלם מס, אבל החוזה של swep זה חוזה שהוא תאורתי יכול להיות גם על תשואה פי אחד וחצי מהמדד, והקשר שלו למדד הוא מקרי, כי במקרה על זה הימרו, בדיוק כמו שכאן החוזה הוא לפני מס, אפילו שלדעתי אין סיכוי שהבנקים לא משלמים מס, (למרות שרונן חושב שהבנקים שמולם עושים את החוזה לא משלמים מס דיבידנד אני אישית לא חושב שזה נכון אולי יש להם הטבות והם משלמים פחות, אבל לא נראה לי שהם משלמים 0) זה אומר שהחוזה הזה הוא חוזה באוויר והוא סוג של הימור בין הצדדים על גובה התשואות (וברור שזה לא הימור רגיל כי הבנקים דואגים לכסות את עצמם מצוין, כי בסוף גם הם רוצים להרוויח) ולפי מה שקבעו בחוזה את זה צריך לשלם, וממילא אין סיבה לחייב לשלם מס על תשואה שהיא לא הגיעה מדיבידנד אלא מהימור על זה.

נערך לאחרונה ב:
להבנתי (השיטחית) בארה"ב כשחברה מקבלת דיבידנד מחברה אחרת, היא לא משלמת מס. רק אינדבידואל שמקבל דיבידנד משלם מס.

למשל ETF אמריקאי שמחזיק מניות אמריקאיות לא משלם מס דיבידנד בעצמו, אבל הוא כן מחוייב להעביר את הדיבידנד הלאה למשקיעים בו, ואז הם משלמים מס דיבידנד בעצמם. לכאן אין קרנות אמריקאיות צוברות, הן חייבות לחלק.

הבנקים, לעומת זאת, לא מחוייבים לחלק את הדיבידנד למחזיקי המניות שלהם.

איך הוא מתכסה ?
הדרך הפשוטה היא לבצע SWAP בפוזיציה הופכית לגוף אחר, להנפיק סטרקצ'ר ועוד הרבה דרכים אחרות, גם אם הבנק ישלם את מס על הדיבידנד זה לא מס סופי ואפשר להתקזז מול הוצאות כאלה ואחרות.
לא חושב שיש כאלה.
להבנתי (השיטחית) בארה"ב כשחברה מקבלת דיבידנד מחברה אחרת, היא לא משלמת מס. רק אינדבידואל שמקבל דיבידנד משלם מס.
אינך מבין נכון, על דיבידנד בין חברתי יש מס בארה"ב, למעט אם אתה מחזיק מעל אחוז מסוים מהחברה.
למשל ETF אמריקאי שמחזיק מניות אמריקאיות לא משלם מס דיבידנד בעצמו, אבל הוא כן מחוייב להעביר את הדיבידנד הלאה למשקיעים בו, ואז הם משלמים מס דיבידנד בעצמם. לכאן אין קרנות אמריקאיות צוברות, הן חייבות לחלק.
ETF זה לא חברה רגילה, זה ישות שמוחרגת מדיני מס החברות והם אכן חייבים לחלק את הדיבידנדים ולא ממוסים עליהם בעצמם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
חתול לילה סקר: האם מובילי המאבק צריכים להסכים לפשרה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 379
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
הק995 חובת מילוי סקר פולשני של הלמ"ס אוף טופיק 47
oferM סקר: האם הריבית העולה תוריד את מחירי הדירות מחוץ לאיזור הפריפריה ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
E סקר: דירה ענקית 6 חדרים VS ארבע חדרים עם גינה גדולה נדל"ן 9
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 3 שוק ההון 8
ק סקר שוק בנקים ופתיחת חשבון בנק - מרחוק צרכנות פיננסית 7
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 2 שוק ההון 21
stamEhad סקר -מחזיקים נכסים שלא בהכרח קורלטיביים לשוק המניות? שוק ההון 11
חתול לילה סקר: האם זה תיק טוב למשקיע מתחיל? שוק ההון 76
Harvey אסטרטגיה להשקעה בנדל״ן באיזור גוש דן, סקר - מה הסוג נכסים המועדף עליכם? נדל"ן 8
הסולידית סקר: איזו ערכת עיצוב הכי מוצלחת? שער הקהילה 35
nicepo1 סקר,בחירה בנכס ספקולטיבי ל20 שנה אוף טופיק 11
flower סקר | חקיקה אזרחית אוף טופיק 18
S סקר שוק בין הבנקים כדי למצוא את הבנק האטרקטיבי ביותר צרכנות פיננסית 5
flower סקר - עוזר\ת וירטואלית - Alexa/Bixby/Cortana/Siri/Google אוף טופיק 19
twister סקר + דיון: כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש למחייה היומיומית? שוק ההון 120
Ron.B סקר מחיר למשתכן- מגורים או השקעה? נדל"ן 7
Mr. Bigglesworth סקר: כמה התיק שלכם חשוף ישירות לשקל? שוק ההון 6
גרהם סקר בחירות 2020 אוף טופיק 1378
S סקר - עד כמה אתם הייתם מוכנים לפשרה כדי למנוע בחירות נוספות אוף טופיק 152
א סקר ריבית מובטחת עד סוף החיים שוק ההון 20
L סקר ביטול הוי הכחול בוואטסאפ - יש לכם ווי כחול בווטסאפ או שביטלתם את זה? אוף טופיק 54
ג אחוזים קטנים מהתיק בניירות ספקולטיביים + סקר שוק ההון 11
the_newbie סקר: אלוקציית נכסים ע"פ מצב משפחתי שוק ההון 36
דור דורים מועד ב' – סקר בחירות 2019S אוף טופיק 1073
Jenia29 סקר משכורות אוף טופיק 7
קורא הדוק אם מחר מבטלים את הפטור ממס בקרן השתלמות. מה אתם עושים? (סקר) צרכנות פיננסית 20
S סקר למשקיעי מדדים פסיבים על החלק המנייתי בתיק שלכם שוק ההון 67
adamshalev סקר: איזה סוג של משקיע אתם? שוק ההון 37
דור דורים סקר בחירות 2019 - אחרי הגשת הרשימות אוף טופיק 119
S סקר למשקיעים באופן פרטי עם חשבון חייב במס שוק ההון 40
H סקר ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 79
Benjamin W סקר בחירות 2019 אוף טופיק 2476
adamshalev סקר: מה ההקצאה שלכם למניות היום שוק ההון 153
S סקר תושבות אוף טופיק 0
S סקר: עצמאים מרוויחים יותר ? אוף טופיק 3
א סקר - גילאי עובדי הייטק בפורום אוף טופיק 26
S סקר - כמה נשים מביאות הביתה נטו ? אוף טופיק 191
א סקר: באיזה גיל אתם מתכננים לפרוש/באיזה גיל פרשתם ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
מתכנת סקר: יש לכם רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
דור דורים [סקר] מיטב דש פנסיה מקיפה מסלול מנייתי פאסיבי חו"ל צרכנות פיננסית 35
א סקר: לאיזה עשירון אתם שייכים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
adamshalev סקר: מה הייתה התשואה שלכם לשנת 2017 שוק ההון 66
P סקר השוואת דמי ניהול בפוליסות חסכון צרכנות פיננסית 76
י תוצאות סקר שוק: מדיניות ההשקעות בתכנית 'חסכון לכל ילד' של כל קופות הגמל, במסלול הסיכון המוגבר. שוק ההון 31

נושאים דומים

Back
למעלה