• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק?

האם מייק צריך להשקיע בקרן השקלית של אינבסקו במקום זו של בלאקרוק?

• סך הכל מצביעים
    62
  • Poll closed .
תודה על התשובה המפורטת !
ועבור מקרה של פשיטת רגל של הקרן עצמה, האם יש הבדל בנזקים?
ומה האינטרס של הבנק להבטיח את תשואת המדד? אם המדד יעלה הרבה, והבנק יצטרך לשלם הרבה, מעבר לריבית שהוא נותן על פקדונות. האם ייתכן מקרה שבו הבנק לא יסכים לבצע את העסקה יותר כי הוא חושב שתשואת המדד יכולה להיות גבוהה מדי?
בכיף.

מבחינת סיכונים:
1. יכול להיות כשל של הבנק הנגדי - חברת ה ETF מחזיקה את הנכסים האלטרנטייבים וצריכה לממש. במקרה כזה כנראה השוק גם בטלטלה משמעותית.
2. פשיטת רגל של חברה מנהלת נכסים גדולה בהפתעה כמו blackrock invesco ושות...הETFים הם ישות נפרדת מהישות המקורית, blackrock יכולה לפשוט רגל והישות של הetf תמשיך להתקיים. זה עובד גם הפוך...נגיד אתה מחזיק ב ETF שמחזיק רק את מניית X וX יורדת ל 0...חברת ה ETF לא חייבת לך כלום.
לבלרוק יש לפי דעתי כמה עשרות מילארדים בנכסים...אבל מנהלת טריליונים...בישויות נפרדות.

הבנקים מקבלים עמלה מאינבסקו עבור השירות של נתינת תשואה המדד(במקרה של אינבסקו 0.04% מהנכסים)...אין שום קשר לפקדונות שהם מחזיקים.
יש מחלקה נפרדת שסוגרת עסקה מול אינבסקו ושות...ותפקידה לייצר את התשואה הזו. על פי סל ההחלף+ שימוש בנגזרים וכו...האם יכול להיות מצב שבו בשל רגולציה/שינוי בעלויות וכו אף אחד מהבנקים לא יסכים לעשות יותר את השירות הזה...קשה לי לראות את זה בעולם הנוכחי...אבל במידה וכן, מניח שאינבסקו ימירו את הקרן לקרן פיזית...אבל זה אומר פחות או יותר עולם שבו נגזרים כבר לא קיימים בצורה משמעותית...לא נראה לי סביר.

בכיף.

מבחינת סיכונים:
1. יכול להיות כשל של הבנק הנגדי - חברת ה ETF מחזיקה את הנכסים האלטרנטייבים וצריכה לממש. במקרה כזה כנראה השוק גם בטלטלה משמעותית.
2. פשיטת רגל של חברה מנהלת נכסים גדולה בהפתעה כמו blackrock invesco ושות...הETFים הם ישות נפרדת מהישות המקורית, blackrock יכולה לפשוט רגל והישות של הetf תמשיך להתקיים. זה עובד גם הפוך...נגיד אתה מחזיק ב ETF שמחזיק רק את מניית X וX יורדת ל 0...חברת ה ETF לא חייבת לך כלום.
לבלרוק יש לפי דעתי כמה עשרות מילארדים בנכסים...אבל מנהלת טריליונים...בישויות נפרדות.

הבנקים מקבלים עמלה מאינבסקו עבור השירות של נתינת תשואה המדד(במקרה של אינבסקו 0.04% מהנכסים)...אין שום קשר לפקדונות שהם מחזיקים.
יש מחלקה נפרדת שסוגרת עסקה מול אינבסקו ושות...ותפקידה לייצר את התשואה הזו. על פי סל ההחלף+ שימוש בנגזרים וכו...האם יכול להיות מצב שבו בשל רגולציה/שינוי בעלויות וכו אף אחד מהבנקים לא יסכים לעשות יותר את השירות הזה...קשה לי לראות את זה בעולם הנוכחי...אבל במידה וכן, מניח שאינבסקו ימירו את הקרן לקרן פיזית...אבל זה אומר פחות או יותר עולם שבו נגזרים כבר לא קיימים בצורה משמעותית...לא נראה לי סביר.
1. כשהחברה תממש את הנכסים האלטרנטיביים מה היא תעשה עם המזומנים? היא מיד תקנה את סל המדד ותמיר את הקרן לפיזית? ואם כן אז אני מניח שפה הסיכון, כי ייתכן שבגלל עלויות הכרוכות בפרוצדורה הזו המשקיעים יפסידו כמה אחוזים בודדים?
ויש גם שאלה של תזמון, מהרגע שהקרן מקבלת אינדיקציה שהבנק הנגדי לא מתכוון לעמוד בהתחייבות עד הרגע בו היא מחליטה להנזיל את הסל האלטרנטיבי האחרון שקיבלה מהבנק ורוכשת פיזית את מניות המדד, ייתכן שבגלל הטלטלה בשווקים פער הזמנים משמעותי, והקרן עשויה לרכוש הרבה פחות מניות המדד מהכסף שהנזילה. ואז תיאורטית אין חסם תחתון? האם אני צודק?

מדוע מחלקים ב 2?
כי ההנחה היא שהמחיר האמיתי הוא באמצע.
נניח שאתה עושה שוק, והמחיר ה"אמיתי" לפי החישוב שלך הוא 100. אתה רוצה להרוויח אותו דבר גם ממוכרים וגם מקונים, אז אתה שם פקודת קניה 0.15% מעל המחיר ה"אמיתי" ופקודת מכירה 0.15% מתחת למחיר ה"אמיתי. ההפרש בין 2 הפקודות הללו הוא 0.3%.

1. כשהחברה תממש את הנכסים האלטרנטיביים מה היא תעשה עם המזומנים? היא מיד תקנה את סל המדד ותמיר את הקרן לפיזית? ואם כן אז אני מניח שפה הסיכון, כי ייתכן שבגלל עלויות הכרוכות בפרוצדורה הזו המשקיעים יפסידו כמה אחוזים בודדים?
ויש גם שאלה של תזמון, מהרגע שהקרן מקבלת אינדיקציה שהבנק הנגדי לא מתכוון לעמוד בהתחייבות עד הרגע בו היא מחליטה להנזיל את הסל האלטרנטיבי האחרון שקיבלה מהבנק ורוכשת פיזית את מניות המדד, ייתכן שבגלל הטלטלה בשווקים פער הזמנים משמעותי, והקרן עשויה לרכוש הרבה פחות מניות המדד מהכסף שהנזילה. ואז תיאורטית אין חסם תחתון? האם אני צודק?
בשביל התשובות לשאלות האלו תצטרך להכנס לפרוספקטוס ולקרוא...הבעיתיות במקרה הזה לפי דעתי לא תהיה עלות הקניה/מכירה אלא המכירה/רכישה בעת משבר מהותי.

חשוב להבין אבל שמדובר בבנקים כמו Morgan stanley ו JPM, בנקים שמוגדרים כבנקיים שהם קריטיים למערכת הפיננסית העולמית ובוודאי לאמריקאית(וחוץ מזה הם גם בחלק מהמקרים ה custodian של האחזקות של חברות כמו בלקרוק וכו...)...המשמעות של משבר כזה על שווי האחזקות שלך באופן כללי...

לשאלתך האם יכול להיות מצב תיאורטי שבו בטווח זמן קצר ומהיר, הבנקים המובילים בארה"ב הם חדלי פרעון(ד"א האם באותה נקודה גם בלקרוק?) ובו שווי סל הנכסים המוחזק על ידי אינבסקו נגיד(שד"א לא מחזיק את מניות הבנקים הללו ששווים קרוב ל 0 בנקודה הזו כנראה) יהיה יותר נמוך מאשר שווי הסנופי באותה נקודה...כן יכול להיות...אני גם יכול לדמיין מצב שבו זה הפוך...אבל בכל אחד מהמקרים האלו לא הייתי רוצה להחזיק מניות אמריקאיות בכל מקרה.

אבל בכל אחד מהמקרים האלו לא הייתי רוצה להחזיק מניות אמריקאיות בכל מקרה.
כן, אבל אם אתה מחזיק לטווח הארוך מניות אמריקאיות, אז במקרה שההחזקה של הקרן היא פיזית אתה די מבוטח מפני תרחיש שבו שווי סל הנכסים המוחזק על ידי אינבסקו יהיה נמוך מאשר שווי הסנופי באותה נקודה. בסה"כ הטרייד אוף מעניין.

כן, אבל אם אתה מחזיק לטווח הארוך מניות אמריקאיות, אז במקרה שההחזקה של הקרן היא פיזית אתה די מבוטח מפני תרחיש שבו שווי סל הנכסים המוחזק על ידי אינבסקו יהיה נמוך מאשר שווי הסנופי באותה נקודה. בסה"כ הטרייד אוף מעניין.
לא לגמרי...
אם אתה מחזיק ETF פיזי של בלקרוק נגיד, אז האחזקות נמצאות אצל Custodian...בנקים כמו סיטיגרופ ו JPM...
נחש מי ה counter party של אינבסקו בעסקאות ה Swap..סיטי וJPM...אתה לא אי פעם בורח מהמערכת הבנקאית.
כמובן שיש כאן תתי חברות והבדלים בין החברות...ואני לא ברמת עניין של לחפור בזה מעבר לדיון התיאורטי... אבל אם ממשיכים בזה...
תסתכל על הסל אחזקות של אינבסקו...אמאזון, ברקשיר, גוגל , כמה חברות בשוויץ וכו...אם המערכת הבנקאית(שהיא הצנרת של העולם הפיננסי...משבר ברמה של אי עמידה בהתחייבות של JPM זה משבר פיננסי קשה מאד...יותר קשה מ2008) לא עובדת...והבנקים קורסים...אני לא בטוח שבאותה נקודה סל המניות של אינבסקו יהיה שווה פחות מהשווי של הסנופי.
ובשני המקרים השווי יהיה נמוך.מאד.

למה שעושה השוק ירצה לשים פקודה מתחת למחיר האמיתי?
מאותה סיבה שהוא רוצה לשים פקודה הפוכה מעל המחיר האמיתי - כדי להרוויח כסף.
קונה בזול מוכר ביוקר.

שם פקודת קניה 0.15% מעל המחיר ה"אמיתי" ופקודת מכירה 0.15% מתחת למחיר ה"אמיתי"
אופס, הכוונה כמובן קניה ב0.15% מתחת ומכירה ב 0.15% מעל.

אני רוצה להשקיע את כספי רק בשוק האמריקאי עם נטיה לכיוון טכנולוגיה.
עד כה חשבתי לשים חצי על סנופי וחצי על נאסדק.
אך ראיתי שיש לאינווסקו את הקרן הזו: Invesco Technology S&P US Select Sector UCITS ETF Acc והיא עשתה תשואה יפה עד כה.
לפי מה שאני מבין היא מסתכלת רק על חברות הטכנולוגיה מתוך הסנופי, אך היא לא מכילה את פייסבוק (meta) ואת טסלה, ואני לא מבין למה.
אשמח לשיתוף תובנות בנוגע לקרן הזו. יתרונות/חסרונות שלה מול הנאסדק.

נערך לאחרונה ב:
לדעתי, כמה שפחות התחכמויות כך יותר טוב.
קרא למשל את השרשור על ARKK.
מסכים איתך, ככלל בחירת סקטור מסוים זה הימור שלא מבוסס על כלום והוא גם די חסר פוטנציאל בניגוד להימורים אחרים.
אבל רק רוצה לשים לב להבדל הפצפון בין קרן פסיבית על סקטור לבין ARK... לא הייתי שם אותן באותו משפט בכלל.

ברשותכם, חוזר לרגע לנושא השרשור - אמנם קיים הבדל מובנה טכני בין שתי הקרנות המדוברות אך מה בנוגע להבדל במדדי היחוס שלהם? הרי האחת משקיעה בשווקים מתעוררים והשניה לא (מזניח את נושא המיד-קאפ).
האם להערכתכם היתרון הטכני של אינבסקו שווה את הקיטון בפיזור ההשקעה?

מצורפת השוואה עדכנית בין האלטרנטיבות - על פניו נראה ששווקים מתעוררים לא משפיעים יותר מידי על ההבדל בין מדדי היחוס אך האם עדין שווה לוותר על סין והודו? להוריד פיזור?

8d97d244-4685-4200-a24c-3e2942e3adeb

אוקי, נראה שאני לא יכול להוסיף תמונות.
יש השוואה מפורטת באתר הרשמי של msci בין באלטרנטיבות.
אפשר לכתוב בגוגל
״
MSCI ACWI Index (USD)
״
והחיפוש השני שיופיע מוביל ל pdf באתר של MSCI עם הסקירה המלאה שלהם מספטמבר 2022.
(אם אני עובר פה על איזה חוק של הקבוצה אמחק מה שצריך כמובן)

צודק פספסתי את זה
סעיף 12.1.6 :
בסיס ההצמדה לחישוב סכום האינפלציה יהיה מדד המחירים לצרכן.
אם ההצמדה של אינבסקו על סנפ500 (1183441 - INVESCO S&P 500 UCITS ETF) היא אכן למדד המחירים לצרכן למה מה שכתבתם, ואני רואה בדיוק מה שכתב @חתול לילה בנספח של התשקיף:
ו @ירח אפל מסכימים על זה.

וההצמדה של בלאקרוק המקבילה על סנפ500 (1159250 - iShares Core S&P 500 UCITS ETF) היא, להבדיל, ל "מטבע העיקרי" כלומר לדולר ארה"ב, כפי שכתוב בנספח של התשקיף שלהם:

אז הפער לטובת אינבסקו הוא משמעותי הרבה יותר כי הרבה יותר סביר שהאינפלציה תעלה ב 2% לשנה או יותר ותוריד את מס רווחי ההון מאשר שהדולר יעשה את זה.

אז הפער לטובת אינבסקו הוא משמעותי הרבה יותר
לא הוא לא.
תקרא את הדיונים על ההבדל בין מיסוי ריאלי לנומינלי.
שורה תחתונה - ההבדל זניח לטווח ארוך.

@roneng
איך אתה רואה את הסיכון של האחזקה הסינטתית באינבסקו? נכון, בדיון שהתקיים בעבר הבנו שזה רק עד 5% מהקרן(הגבלה רגולטורית) היא אחזקה סינטתית.
לאחרונה קראתי מאמר בנושא שזה לא שווה את הסיכון, כי ברגע האמת הפגיעה תהיה משמעותית יותר גבוהה מ 5% בגלל פניקה.
מה דעתך?

דעתי היא שעדיף להתבטא פחות בדברים שאינינו מבינים בהם ולהפיץ מידע שגוי.
לא הפצתי מידע שגוי. שאלתי שאלה.
מה בדיוק שגוי? אין פה 0 או 1, זה הערכות סיכון של אנשים וכל אחד רואה את זה אחרת.
בהמשך למאמר שקראתי של בלוגר ישראלי שיצא נגד ההשקעה באינבסקו בגלל האחזקה הסינטתית.
(אוכל לשלוח לך בפרטי קישור למאמר)
אשמח שתאיר את עינינו למה הוא טועה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
חתול לילה סקר: האם מובילי המאבק צריכים להסכים לפשרה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 379
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
הק995 חובת מילוי סקר פולשני של הלמ"ס אוף טופיק 47
oferM סקר: האם הריבית העולה תוריד את מחירי הדירות מחוץ לאיזור הפריפריה ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
E סקר: דירה ענקית 6 חדרים VS ארבע חדרים עם גינה גדולה נדל"ן 9
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 3 שוק ההון 8
ק סקר שוק בנקים ופתיחת חשבון בנק - מרחוק צרכנות פיננסית 7
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 2 שוק ההון 21
stamEhad סקר -מחזיקים נכסים שלא בהכרח קורלטיביים לשוק המניות? שוק ההון 11
חתול לילה סקר: האם זה תיק טוב למשקיע מתחיל? שוק ההון 76
Harvey אסטרטגיה להשקעה בנדל״ן באיזור גוש דן, סקר - מה הסוג נכסים המועדף עליכם? נדל"ן 8
הסולידית סקר: איזו ערכת עיצוב הכי מוצלחת? שער הקהילה 35
nicepo1 סקר,בחירה בנכס ספקולטיבי ל20 שנה אוף טופיק 11
flower סקר | חקיקה אזרחית אוף טופיק 18
S סקר שוק בין הבנקים כדי למצוא את הבנק האטרקטיבי ביותר צרכנות פיננסית 5
flower סקר - עוזר\ת וירטואלית - Alexa/Bixby/Cortana/Siri/Google אוף טופיק 19
twister סקר + דיון: כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש למחייה היומיומית? שוק ההון 120
Ron.B סקר מחיר למשתכן- מגורים או השקעה? נדל"ן 7
Mr. Bigglesworth סקר: כמה התיק שלכם חשוף ישירות לשקל? שוק ההון 6
גרהם סקר בחירות 2020 אוף טופיק 1378
S סקר - עד כמה אתם הייתם מוכנים לפשרה כדי למנוע בחירות נוספות אוף טופיק 152
א סקר ריבית מובטחת עד סוף החיים שוק ההון 20
L סקר ביטול הוי הכחול בוואטסאפ - יש לכם ווי כחול בווטסאפ או שביטלתם את זה? אוף טופיק 54
ג אחוזים קטנים מהתיק בניירות ספקולטיביים + סקר שוק ההון 11
the_newbie סקר: אלוקציית נכסים ע"פ מצב משפחתי שוק ההון 36
דור דורים מועד ב' – סקר בחירות 2019S אוף טופיק 1073
Jenia29 סקר משכורות אוף טופיק 7
קורא הדוק אם מחר מבטלים את הפטור ממס בקרן השתלמות. מה אתם עושים? (סקר) צרכנות פיננסית 20
S סקר למשקיעי מדדים פסיבים על החלק המנייתי בתיק שלכם שוק ההון 67
adamshalev סקר: איזה סוג של משקיע אתם? שוק ההון 37
דור דורים סקר בחירות 2019 - אחרי הגשת הרשימות אוף טופיק 119
S סקר למשקיעים באופן פרטי עם חשבון חייב במס שוק ההון 40
H סקר ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 79
Benjamin W סקר בחירות 2019 אוף טופיק 2476
adamshalev סקר: מה ההקצאה שלכם למניות היום שוק ההון 153
S סקר תושבות אוף טופיק 0
S סקר: עצמאים מרוויחים יותר ? אוף טופיק 3
א סקר - גילאי עובדי הייטק בפורום אוף טופיק 26
S סקר - כמה נשים מביאות הביתה נטו ? אוף טופיק 191
א סקר: באיזה גיל אתם מתכננים לפרוש/באיזה גיל פרשתם ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
מתכנת סקר: יש לכם רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
דור דורים [סקר] מיטב דש פנסיה מקיפה מסלול מנייתי פאסיבי חו"ל צרכנות פיננסית 35
א סקר: לאיזה עשירון אתם שייכים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
adamshalev סקר: מה הייתה התשואה שלכם לשנת 2017 שוק ההון 66
P סקר השוואת דמי ניהול בפוליסות חסכון צרכנות פיננסית 78
י תוצאות סקר שוק: מדיניות ההשקעות בתכנית 'חסכון לכל ילד' של כל קופות הגמל, במסלול הסיכון המוגבר. שוק ההון 31

נושאים דומים

Back
למעלה