• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתי למעשה מחירי הדירות יירדו? האם יש בועת נדל"ן?

אחיתופל

משתמש רשום
דירוג
8
אני מנסה ללמוד ולקרוא על הנושא, אבל יש המון מקורות סותרים ועוינים זה לזה.

אני רוצה לשמוע חוות דעת ממומחה או ממישהו שמבין עניין, או לכל הפחות יכול להפנות אותי למקורות הרלוונטיים:

1) האם יש בועת נדל"ן בארץ? אם כן, אז מה עושים עם זה? להבנתי (הפחותה אומנם), פיצוץ של בועה שכזאת עשוי למוטט את כל הכלכלה (כמו משבר 2008)

2) למה מחירי הדיור למעשה כל כך גבוהים? אני רואה אנשים שאומרים שיש מחסור בדירות, אחרים אומרים שיש מספיק דירות פר משק בית אבל משקיעים עושים משהו (???) ולכן זה יקר. אחרים מאשימים את רמ"י או קק"ל או לא יודע את מי, הקבלנים מאשימים את הרגולציה ומחירי הקרקעות וכו וכו.
אשמח לקבל סדר בנושא (בלי קשר, הבנתי שהמדינה הגבילה בנייה ב2006 במרכז כי מחירי הדירות היו נמוכים מדי והיה חשש שאנשים נוטשים את הפריפריה, אז אני לא יודע איך זה משפיע)

3) האם מחירי השכירות בארץ נחשבים גבוהים או נמוכים? בהשוואה לשכר הם גבוהים (כאחוז מהמשכורת הממוצעת, במיוחד במחוז מרכז) אבל ביחס לעלות המעשית של הדירות הם נמוכים.

ייתכן ויהיו לי שאלות נוספות אבל הן לא צצות ברגע זה

אני רחוק מאד מליהיות מומחה, אך אענה בקצרה מאד לפי מה שקורה להבנתי.
1) האם יש בועת נדל"ן בארץ? אם כן, אז מה עושים עם זה? להבנתי (הפחותה אומנם), פיצוץ של בועה שכזאת עשוי למוטט את כל הכלכלה (כמו משבר 2008)
אף אחד לא יודע. אף אחד לא יודע לחזות בועות.
2) למה מחירי הדיור למעשה כל כך גבוהים? אני רואה אנשים שאומרים שיש מחסור בדירות, אחרים אומרים שיש מספיק דירות פר משק בית אבל משקיעים עושים משהו (???) ולכן זה יקר. אחרים מאשימים את רמ"י או קק"ל או לא יודע את מי, הקבלנים מאשימים את הרגולציה ומחירי הקרקעות וכו וכו.
אשמח לקבל סדר בנושא (בלי קשר, הבנתי שהמדינה הגבילה בנייה ב2006 במרכז כי מחירי הדירות היו נמוכים מדי והיה חשש שאנשים נוטשים את הפריפריה, אז אני לא יודע איך זה משפיע)
יש 3 סיבות לכך:
1. ישראל מצטיינת בבירוקרטיה מסורבלת, בחוסר הפשרות קרקעות וביוקר בניה (שנובע ממונופולים ומחסור בעובדי בניין). כלומר - לא בונים, לא בונים ולא בונים. לדעתי האישית, זה לא ישתנה. זאת המדינה וזה מה יש.
2. ההייטק בטירוף. יש הרבה אנשים עם הרבה כסף. לאף אחד לא ידוע האם זאת בועה או לא.
3. ריביות נמוכות (בכל העולם. זה לא קשור לישראל).
3) האם מחירי השכירות בארץ נחשבים גבוהים או נמוכים? בהשוואה לשכר הם גבוהים (כאחוז מהמשכורת הממוצעת, במיוחד במחוז מרכז) אבל ביחס לעלות המעשית של הדירות הם נמוכים.
הם לא גבוהים יחסית לערך הנכס. בערך באזור המרכז משהו כמו 2.5% בשנה מערך הנכס. זה לא גבוה לדעתי.
פשוט ערך הנכסים מאד גבוה.

סיבות נוספות לכך שהמחירים ממשיכים לעלות:
1. המדינה מרוויחה מכך, הן בהקצאת קרקעות (קבלנים ישלמו יותר על הקרקע ככל שהדירות שהם ימכרו יהיו יקרות יותר) והן במסים (מס קניה, מס שבח יהיו גבוהים יותר ככל שמחירי הדירות עולים).
2. אם היית במקרה בעלים של 2-3 דירות להשקעה, ומשמש כסמנכ"ל באיזה משרד ממשלתי, באיזו מידה היית פועל כדי להביא לירידת מחירי הדיור, שעל הדרך יורידו את שווי הנכסים שלך?
3. העיריות לא רוצות להוריד את מחירי הדירות כי זה יביא לעיר אוכלוסיות חלשות יותר.

אני רחוק מאד מליהיות מומחה, אך אענה בקצרה מאד לפי מה שקורה להבנתי.

יש 3 סיבות לכך:
1. ישראל מצטיינת בבירוקרטיה מסורבלת, בחוסר הפשרות קרקעות וביוקר בניה (שנובע ממונופולים ומחסור בעובדי בניין). כלומר - לא בונים, לא בונים ולא בונים. לדעתי האישית, זה לא ישתנה. זאת המדינה וזה מה יש.
2. ההייטק בטירוף. יש הרבה אנשים עם הרבה כסף. לאף אחד לא ידוע האם זאת בועה או לא.

הם לא גבוהים יחסית לערך הנכס. בערך באזור המרכז משהו כמו 2.5% בשנה מערך הנכס. זה לא גבוה לדעתי.
פשוט ערך הנכסים מאד גבוה.

תודה על המענה.
העניין הוא שממה שיצא לי לבדוק ולחקור, קצב בניית הדירות גבוה מקצב גדילת משקי הבית בישראל (לפי הלמ"ס), וכיום המצב הקיים הוא שיש יותר דירות ממשקי בית בישראל.

העניין הוא שהנתונים של הלמ"ס סותרים זה את זה מאוד - למשל הם הצהירו שתוחלת הבנייה בישראל בירידה, אבל בפועל היא בעלייה (אם משווים דו"חות שלהם לפי שנים).
בכללי זה מרגיש כאילו הלמ"ס עושה כלמיני להטוטים עם נתונים אז אני לא מצליח ליצר בראש שלי תמונה קוהרנטית של המצב לא משנה כמה אני קורא.

ועוד סיבות:
1. מדינה קטנה, צפופה, ריבוי טבעי גבוה ותשתיות בעייתיות שמקשות על פיזור אוכלוסין.
2. העדפת האינטרס של בעלי קרקעות ודירות על פני האינטרס של השאר. קשור במידה מסויימת לטענה הלגיטימית יותר של שמירה על יציבות הבנקים שנשמעת מכיוון ב"י בקשר להורדת מחירי הדירות.
3. בסוג מסויים של נכסים, השקעות תושבי חוץ (במילים יפות) או מרכז להלבנת הון של כל יהודי העולם (במילים פחות יפות).

מתי זה ייגמר?
בטווח קצר, כשהריבית תעלה, אם יהיה משבר או בטחוני עצום.
בטווח ארוך יותר, שיפור תשתיות.

ועוד סיבות:
1. מדינה קטנה, צפופה, ריבוי טבעי גבוה ותשתיות בעייתיות שמקשות על פיזור אוכלוסין.
2. העדפת האינטרס של בעלי קרקעות ודירות על פני האינטרס של השאר. קשור במידה מסויימת לטענה הלגיטימית יותר של שמירה על יציבות הבנקים שנשמעת מכיוון ב"י בקשר להורדת מחירי הדירות.
3. בסוג מסויים של נכסים, השקעות תושבי חוץ (במילים יפות) או מרכז להלבנת הון של כל יהודי העולם (במילים פחות יפות).

מתי זה ייגמר?
בטווח קצר, כשהריבית תעלה, אם יהיה משבר או בטחוני עצום.
בטווח ארוך יותר, שיפור תשתיות.
סליחה על השאלה הנאיבית, אבל איך עליית הריבית תוריד את מחירי הבתים?

ולמה אתה מתכוון שאתה אומר שיפור התשתיות?

אם אתה יכול לקבל ריבית של 2.5% מהשכרה, או ריבית של 4% מהבנק, מה תעדיף?
אם אתה כבר מחזיק דירה להשקעה בריבית של 2.5%, האם לא תמכור אותה?
אם כולם מוכרים, מה זה יעשה למחיר?

יש 3 סיבות לכך:
אני חושב שאוכלוסיית ההייטק היא די קטנה כדי להשפיע משמעותית על מחירים, לדעתי חלק מהבעיה היא גם (אך לא רק) בתקשורת שבחסות הרצון לייצר רייטינג מפרסמת כל הזמן על עליית מחירים מה שמזין עוד יותר את עליית המחירים, כמות הכתבות שראיתי בנושא לאחרונה הוא עצום ובחלק מהמקרים התחושה היא שהם בוחרים את המקומות שבהם העלייה הייתה יותר גבוהה ולא משקפת.

תעלה את העלות של המשכנתאות וההלוואות מה שיקשה על הקונים, ותעלה את התשואה של פקדונות בבנק - בעצם תוריד את הכדאיות של בית כאפיק השקעה.

ולמה אתה מתכוון שאתה אומר שיפור התשתיות?
1. אם המשכנתאות יקרות יותר ואם יש אלטרנטיבה בפקדון בנקאי למי שמשקיע ורוצה להשקיע בנדלן, אז מחירי הנדלן יירדו.
2. ישראל מדינה קטנטנה והמרחקים בה קצרים. אם אדם יכול לסמוך על כך שיגיע ממושב ליד חדרה לבורסה ברמת גן תוך כחצי שעה, אז אפשר וכדאי יותר לבנות מחוץ לגוש דן והמחירים באופן כללי יירדו (אולי יעלו מעט במושב ויירדו מעט ברמת גן).

אם אתה יכול לקבל ריבית של 2.5% מהשכרה, או ריבית של 4% מהבנק, מה תעדיף?
אם אתה כבר מחזיק דירה להשקעה בריבית של 2.5%, האם לא תמכור אותה?
חלקית נכון, דירה להשקעה לא נועדה רק כדי להשיג תשואה שוטפת אלא גם עליית ערך לאורך זמן. אם אתה עושה תשואה שנתית של 2.5% מהשקעה ומחיר הדירה גם עולה בכמה אחוזים לשנה, זה כבר תשואה אפקטיבית הרבה יותר גבוהה. שלא לדבר על כך שבדירה אתה יכול להגיע למינוף גבוה וזול, כך ש 2.5% תשואה על מחיר הדירה גם יכול לבטא תשואה של 7.5% על ההון שלך.

כמובן שבעולם של ריבית גבוהה גם הריבית על משכנתאות צפויה לעלות ובכלל לא בטוח שההנחה של עליית ערך תתקיים וכו', אבל ריבית גבוהה לבדה לא תבטיח את ירידת מחירי הדיור.

חלקית נכון, דירה להשקעה לא נועדה רק כדי להשיג תשואה שוטפת אלא גם עליית ערך לאורך זמן. אם אתה עושה תשואה שנתית של 2.5% מהשקעה ומחיר הדירה גם עולה בכמה אחוזים לשנה, זה כבר תשואה אפקטיבית הרבה יותר גבוהה. שלא לדבר על כך שבדירה אתה יכול להגיע למינוף גבוה וזול, כך ש 2.5% תשואה על מחיר הדירה גם יכול לבטא תשואה של 7.5% על ההון שלך.

כמובן שבעולם של ריבית גבוהה גם הריבית על משכנתאות צפויה לעלות ובכלל לא בטוח שההנחה של עליית ערך תתקיים וכו', אבל ריבית גבוהה לבדה לא תבטיח את ירידת מחירי הדיור.
ואם כבר מתרכזים בריבית, בניגוד לרוב הגורמים האחרים שהוזכרו, העלאה שלה במנותק מהתחשבות בפרמטרים אחרים שלא קשורים לנדל"ן עלולה לגרום למשבר כלכלי (למשל, בגלל פגיעה ביצואנים), כך שלמרות שזה הצעד הכי קל, הוא לא ממש ניתן ליישום מהיום למחר.

ואם כבר מתרכזים בריבית, בניגוד לרוב הגורמים האחרים שהוזכרו, העלאה שלה במנותק מהתחשבות בפרמטרים אחרים שלא קשורים לנדל"ן עלולה לגרום למשבר כלכלי (למשל, בגלל פגיעה ביצואנים), כך שלמרות שזה הצעד הכי קל, הוא לא ממש ניתן ליישום מהיום למחר.
ועוד משהו שכדאי לזכור, העלאת הריבית תוריד את מחיר הדירה אבל תייקר מאוד את עלות רכישת הדירה.
אם מחיר הדירה יירד ב10% והריבית תעלה ב2%, מי שלוקח מהבנק משכנתא בשווי שני שליש ממחיר הדירה למשך 25 שנה, ישלם במצטבר יותר מאשר במצב היום (לא לתפוס אותי במספרים, לא עשיתי סימולציה).

האם יש בועת נדל"ן בארץ? אם כן, אז מה עושים עם זה? להבנתי (הפחותה אומנם), פיצוץ של בועה שכזאת עשוי למוטט את כל הכלכלה (כמו משבר 2008)
אין בועה, אבל השוק עכשיו חם. בוא נגיד שאם לא קנית עד לפני שנה בערך, אתה קצת בבעיה - המחירים באמת בורחים ממך. הזמן האחרון שהיה טוב לקנות זה 2015-2019. אז, קצב עליית המחירים היה נמוך ולא היה את המשחק הזה של ״אם אצליח לעכב אותו בעוד חודש, יש לי רווח של עוד 20,000!״

הדבר הכי טוב לדעתי לעשות היא פשוט להמשיך לחסוך באגרסיביות - אם המטרה שלך היא יום אחד לקנות וכרגע אין לך את האמצעים. ומן הצד השני, להשקיע את מה שכבר חסכת בנכסים שעולים עם האינפלציה.
זה לא נכון בכלל. לראות בועות בשוק זה אחד הדברים הכי קלים שיש.
מה שאף אחד לא יודע, זה מתי הן הולכות להתפוצץ. הן יכולות להימשך הרבה יותר שנים ממה שהמשקיע הממוצע יכול להישאר על הגדר לחכות לפיצוץ.

נשאלו כאן שאלות מגוונות יחסית וצויינו משתנים מעניינים. אבל נראה לי שנקודה חשובה נוספת פוספסה (אולי היא לא באמת חשובה ומדובר בחוסר הבנה וידע שלי).

אין בועה, אבל השוק עכשיו חם. בוא נגיד שאם לא קנית עד לפני שנה בערך, אתה קצת בבעיה - המחירים באמת בורחים ממך
אבל בהינתן מצב מסוים שלשלושה-רבעים מעובדי המשק הישראלי אין איך לשלם בעבור דירה. בעל הדירה דיי בבעיה.. לא? לא רואה אלטרנטיבה מלבד הורדת מחירים. יתכן שפספסתי משהו.

מה שאף אחד לא יודע, זה מתי הן הולכות להתפוצץ. הן יכולות להימשך הרבה יותר שנים ממה שהמשקיע הממוצע יכול להישאר על הגדר לחכות לפיצוץ.
מה עם התופעה שמתרחשת במדינות כמו ספרד או אוסטרליה, שרוב הצעירים פשוט מעדיפים להישאר בבית הוריהם? נראה לי שבמצב כזה הקונה הפוטנציאלי יכול להמתין יותר זמן ממה שאנו חושבים.

שורה תחתונה, מדוע לא דוסקס כאן בפוסט על יכולת האוכלוסיה לרכוש דירות ולאפשר לחגיגה להימשך? (דובר אולי קצת ובעקיפין).

נערך לאחרונה ב:
רק 11% מציבור המשקיעים הם ההייטקיסטים, רוב המשקיעים הם מהמגזר הציבורי. אז נכון לעכשיו אני לא יודע אם זאת באמת סיבה משמעותית. זה כן אולי תורם לעליית מחירי הדיור במקומות ספציפיים בתל אביב או בדירות יוקרה אם מישהו שעשה אקזיט שם בנדל״ן את הכסף.

האם המיסוי הנמוך על הדירות, במיוחד בהשוואה לאפיקי השקעה אחרים (נניח הון) הוא לא כשלעצמו חלק מהבעיה?
האם העלאת מס על דירות, הפחתת מס רווח הון והנגשת שירותים פיננסיים לא יועילו להפחתה בעלויות הדירות?

ממה שזה נראה, הצעדים שננקטים בנושא הם מאוד בעיתיים, ומההבנה שלי (ואני לא מתיימר בשום מצב להיות מומחה) התוכנית החדשה של השר אלקין רק תחמיר את המצב הקיים.

זה לא נכון בכלל. לראות בועות בשוק זה אחד הדברים הכי קלים שיש.

זה לא נשמע לי נכון.
אני לא מתיימר להיות מבין גדול, אבל אם כולם יודעים לזהות בועות אז הרבה התרסקויות גדולות היו יכולות להימנע, לא? כאילו, יש פער בין ספקולציה של שווי לבין שווי בפועל אני חושב.

בויקיפדיה גם רשום שלעיתים קרובות ניתן לזהות בועות נדל"ן כבועות נדל"ן רק בדיעבד ולאחר הדיפלציה.

נערך לאחרונה ב:
האם המיסוי הנמוך על הדירות, במיוחד בהשוואה לאפיקי השקעה אחרים (נניח הון) הוא לא כשלעצמו חלק מהבעיה?
המיסוי על דירות לא נמוך. מס רכישה (שלא קיים בשוק ההון) , מס שבח (בשיעור זהה לשוק ההון), פחת (2% ממחיר הדירה לשנה - אין לו מקביל בשוק ההון).
המיסוי הנמוך הוא רק בחלק של השכרת דירה.
האם העלאת מס על דירות
איזה מהמסים? מס רכישה? מס על השכרה?
הפחתת מס רווח הון
לא בהכרח הפחתת מס רווחי הון תקטין את הביקוש לנדל"ן.
והנגשת שירותים פיננסיים
איזה שירותים דורשים הנגשה?
התוכנית החדשה של השר אלקין רק תחמיר את המצב הקיים.
למה?

המיסוי על דירות לא נמוך. מס רכישה (שלא קיים בשוק ההון) , מס שבח (בשיעור זהה לשוק ההון), פחת (2% ממחיר הדירה לשנה - אין לו מקביל בשוק ההון).
המיסוי הנמוך הוא רק בחלק של השכרת דירה.

איזה מהמסים? מס רכישה? מס על השכרה?

לא בהכרח הפחתת מס רווחי הון תקטין את הביקוש לנדל"ן.

איזה שירותים דורשים הנגשה?

למה?

מס הרכישה לדירות נוספות ירד לאחרונה, אני גם יודע שרכישת הדירות בישראל השנה הייתה בשיא של כל הזמנים.
אני לא יודע להגיד אם הדברים קשורים, אבל ייתכן ויש פה משהו.
קיימים פאקטורים נוספים כגון ביטול מגבלת 1/3 פריים והאפשרות להגדיל שיעבוד של דירה קיימת מ50% ל70% וכנראה שעוד פאקטורים שאני לא מוכר איתם.
שוב, אני לא מתיימר להיות מומחה - אם אתה כן אז אשמח שתתקן אותי.

הפחתת מס רווח הון תהפוך השקעות מסוג זה לאטרקטיביות יותר, ואולי משקיעים שהיו משקיעים בנדלן יילכו להשקיע בקרנות וניירות במקום.

השירותים הפיננסיים בישראל הם די לא נגישים והרמה הכללית שלהם נמוכה - ואם אני בוחר בשירותים של חו"ל אז אני צריך לשלם מט"ח ולדווח לרשויות המיסים עצמאית ומה לא.
זה המון סחבת. בתכלס אני מת שיהיה לנו משהו כמו רובין הוד של האמריקאים יום אחד, אבל אני חושש שוועדים יטרפדו את הנושא.
זה גם עניין של חינוך ותפיסה כמובן, ועדיין לא הגענו לשלב שבו השקעה בבורסה או אפיקי חיסכון לא נדל"ניים הם חלק מהשיח הישראלי (להבדיל מנדל"ן. לכל המדינה יש מה להגיד על נדל"ן)
למרות שחלק מזה זה כמובן התקשורת

בקשר לתוכנית של אלקין, אפרט מה הבנתי בתגובה אחרת כי התעייפתי מלכתוב את זאת בפלאפון.

זה לא נשמע לי נכון.
אני לא מתיימר להיות מבין גדול, אבל אם כולם יודעים לזהות בועות אז הרבה התרסקויות גדולות היו יכולות להימנע, לא? כאילו, יש פער בין ספקולציה של שווי לבין שווי בפועל אני חושב.
לא. הרבה אנשים זיהו את הבועה ביפן שהתפוצצה ב-1989. הרבה אנשים זיהו את בועת הנדל״ן בארה״ב של 2007.
כשאני אומר ״הרבה״ אני כמובן מדבר על חופן אנשים. אולי 10%-20%. לא ההמון הנבער.
וגם מתוך אלה שכן מזהים, אז רובם המוחלט מעדיפים להתמודד עם זה בדרכים שונות. כי זה מסוכן לשים שורט ענקי - אף אחד לא יודע מתי יהיה הפיצוץ.
בויקיפדיה גם רשום שלעיתים קרובות ניתן לזהות בועות נדל"ן כבועות נדל"ן רק בדיעבד ולאחר הדיפלציה.
Cope!!!
כן, זה מה שקורה בכל פיצוץ: ״לא ידענו מה זה גייז, אז! מי שמע על זה...?״
היו ועוד איך תמיד אנשים שהסבירו בדיוק מה קורה. האנשים היחידים שמופתעים מזה, זה ההמון שלא-מודע כלכלית והפרשנים הדגנרטים בעיתונות הכלכלית שיש להם אג׳נדות.

תראה למשל מה קורה עכשיו עם Evergrade, בסין. במקורות המידע שאני עוקב אחריהם, כבר שנים הצביעו על הבעיות האלה בכלכלה הסינית. אבל אם תקרא איזה עיתון מיינסטרים, אז זה כאילו הפתעת השנה - שחברה כל כך גדולה וחזקה מתפוררת לגורמים.
אבל בהינתן מצב מסוים שלשלושה-רבעים מעובדי המשק הישראלי אין איך לשלם בעבור דירה. בעל הדירה דיי בבעיה.. לא? לא רואה אלטרנטיבה מלבד הורדת מחירים. יתכן שפספסתי משהו.
למי אין כסף לשלם? שני שליש מהמדינה חיים בבעלות...
אין ספק שלהרבה אנשים במדינה אין כסף לדירה (שליש, בכל זאת...) אבל יש הרבה אנשים שיש להם די ויותר והם פשוט בוחרים לא לקנות. כל אחד מסיבותיו שלו.
ואתה אולי לא מודע, אבל עסקאות ממשיכות להיחתם כל הזמן. זה ממש לא כמו מה שאתה מתאר, שיש עליות במחירים ואף אחד לא מתייצב לקנות.
לא יודע לגבי ספרד, אבל באוסטרליה מחירי הנדל״ן מטורפים גם ברמה עולמית. יש שם הרבה גורמים, כמו כסף סיני מלוכלך, הלבנות הון ועוד... אני לא חושב שצעירים שחיים בבית משפיעים חזק מדי. עובדה שכן יש ביקוש ועסקאות כן נחתמות.

האם יש בועת נדל"ן בארץ
כמובן שאין תשובה אחת אלא רק דעות והערכות שונות, אבל אם אתה מחפש מדד כלשהו אז תסתכל כאן, לפי זה, תל אביב בכל אופן נחשבת מתומחרת ביתר (יקרה) אבל לא בועה. זה נכון ל2020 והמחירים מאז עלו אז אני מאמין שהיא לכל הפחות עדיין מתומחרת ביתר.

זכור לי שראיתי לא מזמן הערכה של גוף אחר שדווקא כן קבעה שהמחירים בטווח בועתי, אני אחפש.

עריכה: מצאתי. לפי המדדים הללו, לפחות בחלק מהפרמטרים אנחנו בהחלט בתחום של בועה:

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
כ מתי נפתחות דירות חדשות במחיר למשתכן? פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
P מתי אפשר להגיש דוח שנתי 1301 לשנת 2023? מיסים 6
ה מתי המס מחושב בעת מכירה? מיסים 14
S מתי אין מיסוי ריאלי? שוק ההון 26
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
ז מתי ואיך יוצאים משוק ההון? שוק ההון 45
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
ד מתי כדאי להחזיר את חלק הפריים במשכנתא? נדל"ן 13
F מחירי הדיור - האם הם יירדו? אם כן מתי? נדל"ן 2
א מתי צריך לשלם דמי תווך בעסקת רכישה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
לאץ' מתי ואיך עושים מעבר באסטרטגיית השקעה? שוק ההון 8
א מבולבל- מתי ואיך להשקיע? שוק ההון 5
ז מתי הזמן המתאים לרכוש מוצרים בזול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
ה סטודנט לסטטיסטיקה - מתי להתחיל לחפש עבודה? התפתחות אישית 9
S לא מבין מתי שלב מסחר רציף בקרן הסל שלי שוק ההון 11
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
M דוח שנתי 2021- עד מתי אפשר להגיש? מיסים 1
ש מתי לפרסם דירה להשכרה? נדל"ן 15
E מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול פוסטים מאיכות נמוכה 534
A איך (מתי וכמה) לקנות מניות בסייל (נפילות) שוק ההון 31
R מתי נגבים הדמי מכירה / קניה ? אם בכלל? שוק ההון 2
Aslan קרן השתלמות מחקה s&p פטורה vs קרן סל מחקה s&p אירית צוברת - מתי דמי הניהול בעוכרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ס מיסוי אופציות ב-ESOP – מתי וכמה? מיסים 15
E מתי אתם רושמים מטרות שנתיות ? מחפש לדייק את המועד המתאים התפתחות אישית 38
P מתי צריך להגיש מס רווח הון? מיסים 33
S מתי נקבע ערך פדיון של ביטוח חיים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A איפה לבדוק מתי תהיה חלוקת דיבידנדים SSAC שוק ההון 14
בייניש מתי ריאלי לחשוב על קנית דירה למגורים? נדל"ן 4
מ מתי מוכרים? + תיק חדש שוק ההון 8
מ עד מתי ניתן למשוך כספי פיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן השתלמות - מתי תפדו ומתי תיקחו הלוואה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ב מתי ניתן לבקש החזר מס ? פוסטים מאיכות נמוכה 11
A עד מתי אפשר להגיש דו"ח למס הכנסה עבור 2020? שוק ההון 0
M באיזה אופן (מתי) נגבים דמי ניהול בקרנות מחקות? שוק ההון 2
F מתי ממשים ? שוק ההון 2
M החלום שלי לצאת לעצמאות כלכלית מתי זה יקרה?? יומני מסע אישיים 17
I מתי אתם מוציאים כסף? שוק ההון 3
R איך יודעים מתי נכנס אג"ח ממשלתי חדש? שוק ההון 0
יבגני_ל דיון קצר על מתי "נכון" למשוך כסף משוק ההון עבור דירה למגורים שוק ההון 3
S מתי אפשר לקחת משכנתא רגילה בקבוצת רכישה? צרכנות פיננסית 3
M איזון רבעוני - מתי בפועל? שוק ההון 3
G האם/מתי לוותר על קשר כשאתם יודעים שאתם לא באותו ראש (כלכלית)? אוף טופיק 43
C מתי לקחת את המשכנתא כעושים Relocation? נדל"ן 2
ITS מתי יש סכנה שההון יימחק סופית? שוק ההון 11
ה מתי השוק יתחיל לעלות? שוק ההון 62
ה מתי מתחילים לחיות כמו מליונרים? (דיור בת"א) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 45
Liron2035 מחזיק תיק השקעות בIB, פעם ראשונה שממלא דו"ח רווחים. מתי נהוג להתחיל את התהליך? שוק ההון 9
מ מתי לא שווה לפתוח קרן השתלמות כעצמאי שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה