• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתי אתם רושמים מטרות שנתיות ? מחפש לדייק את המועד המתאים

• פותח הנושא EMP
  • פורסם בתאריך
הצבת יעדים ומדידה שלהם היא אמצעי לוודא שאנחנו ביום יום משקיעים את המשאבים בנושאים שאכן חשובים לנו ויקרים לליבנו.
בתקופות של שגרה אני נוטה לרשום יעד / משימה לשבוע הקרוב במוצ"ש או בראשון בבוקר.
אני גם רושמת משימות, אבל אני לא קוראת להן מטרות.
אמנם יש לי גם מטרות (שמשתנות עם השנים ועם ההפתעות בדרך) אבל הן לא מטרות שנתיות. מה הכוונה בכלל למטרה שנתית?

בואו נדבר על רשימות ומטרות לשנה החדשה.
אני מרגיש שאני רושם מטרות גם בראש השנה,גם בשנה האזרחית וגם ביום הולדת.
ואז לא באמת מצליח לעקוב אחרי זה כי כל כמה חודשים יש לי מועד של "רשימת מטרות" ואז אני לא יודע למדוד את זה.
מתי אתם רושמים? ומה כן עובד לכם?
מטרות כלכליות ב 31/12, כשסוגר שנה.
מטרות אחרות בראש השנה.

בלי להעליב - צחקתי בקול רם
שלא תבין יש לי מטרות ולעתים אני רושם אותן כדי לסדר לעצמי את המחשבות.
אבל ההודעה שלך מניחה שמי שלא מתנהל בצורה שאתה חושב שנכונה מבצע שגיאה איומה. וזה מצחיק :)
מותר האדם מין הבהמה? אין

בואו נדבר על רשימות ומטרות לשנה החדשה.
אני מרגיש שאני רושם מטרות גם בראש השנה,גם בשנה האזרחית וגם ביום הולדת.
ואז לא באמת מצליח לעקוב אחרי זה כי כל כמה חודשים יש לי מועד של "רשימת מטרות" ואז אני לא יודע למדוד את זה.
מתי אתם רושמים? ומה כן עובד לכם?
לפני שנגמרת שנת המס, שיהיה אפשר לעשות תיקונים אם צריך

אני מצאתי שיעדים לשנה קדימה נשכחים ומתפספסים די מהר, מה שעובד בשבילי זה צ'אנקים של רבעונים. יש לי to do list כללי די ארוך וכל רבעון אני שולפת כמה משימות שאני רוצה לעשות ומנסה לשבץ אותם ל-3 חודשים (הרבה פעמים גם מוחקת משימות שכבר לא רלוונטיות למי שאני היום), זה זמן מספיק ארוך בשביל לעשות דברים די גדולים וגם לנוח בין לבין אבל לא מספיק ארוך כדי להתבלבל ולבזבז יותר מדי זמן. באמצע הרבעון יש לי תזכורת לעשות הערכה קצרה על מה עשיתי ומה עוד נותר לי, בסך הכל עובד לא רע. אתה יכול פשוט לקחת את התוכנית השנתית שלך ולחלק ל-4 ולראות אם זה ריאלי

אני גם רושמת משימות, אבל אני לא קוראת להן מטרות.
אמנם יש לי גם מטרות (שמשתנות עם השנים ועם ההפתעות בדרך) אבל הן לא מטרות שנתיות. מה הכוונה בכלל למטרה שנתית?
@בת העמק האלופה,
כל אחת מה שעובד לה, אין פה נכון או לא נכון...
משום מה ההודעה שלך הזכירה לי את הציטוט העלמותי מאליס:

התואיל להגיד לי, בבקשה, באיזו דרך עלי ללכת מכאן?" שאלה אליס

"זה תלוי במידה רבה לאן את רוצה להגיע." אמר החתול

"לא אכפת לי כל כך לאן." אמרה אליס

"אם כך, לא משנה באיזו דרך תלכי." אמר החתול

ותכלס', אפשר לקיים גם על זה דיון
האם חייבים ללכת רק כדי להגיע?

אני חושב שהחלק החשוב בלכתוב מטרות הוא שזה מהווה עצירה ולחשוב מה היה משמח אותך אם היה עוד בחיים (נגיד המטרות שלי לשנה שעברה כללו להקשיב ליותר תקליטים בפטיפון ולצאת ליותר טיולים עם חברים). זה תהליך שחלק מהאנשים עושים אותו באופן טבעי אבל לי נוח שיש זמן מוגדר לעצירה.

לגופה של השאלה, לדעתי הכי טוב פשוט לקחת יום אקראי חסר חשיבות ולעשות את זה שמה. הופך את החוויה להרבה פחות מלחיצה. אני אישית עושה באמצע יולי

כל אחת מה שעובד לה, אין פה נכון או לא נכון...
אני מאד דקדקנית כידוע :)
אני יודעת שאם אני מסמנת לי מטרה כלשהי (אין לי הרבה - תכנית עסקית כל 3 שנים, להיות כשירה לטיפול בנכדים, לגור בקירבתם כשיגיעו לעולם) אז אני צריכה לבנות תכנית צעדים שתוביל אותי אליה.
אבל אני לא מבינה מה זאת מטרה שנתית. נניח ניקח את הדוגמא הזאת
(נגיד המטרות שלי לשנה שעברה כללו להקשיב ליותר תקליטים בפטיפון ולצאת ליותר טיולים עם חברים).
אז כשנגמרה השנה, הסתיימו המטרות? לא מקשיב יותר לתקליטים? לא יוצא יותר לטייל עם חברים? לשנה הקרובה יש מטרות אחרות והקודמות בוטלו?
הקיצר, נראה לי שאני לא מבינה את התהליך המחשבתי כאן.

אז כשנגמרה השנה, הסתיימו המטרות? לא מקשיב יותר לתקליטים? לא יוצא יותר לטייל עם חברים? לשנה הקרובה יש מטרות אחרות והקודמות בוטלו?
אם התמדת שנה שלמה, כנראה יש לך הרגל טוב חדש שכבר צריך להתאמץ פחות לשמר כי הוא כבר חלק מהשגרה.
אפשר כמובן להציב מטרה של "לא לשנות כלום", אבל לא נראה לי שזו הכוונה כאן.

בגדול, יש לי רשימת מטרות/פרוייקטים נוכחית שאני מעדכן כל הזמן. או שאני מוצא משימה שקשורה למטרה שאני מנסה לבצע בשבוע הקרוב או שאני צריך לקבל החלטה האם לדחות את המטרה.
בהשראת מטודולוגיית GTD.

• אהבתי
Reactions: EMP
וואו
איזו שאלה מקסימה :)

אני תמיד רושמת לקראת סוף השנה העברית
זה מסתדר לי יופי עם היומולדת
(תודה, באמת תודה, מעומק הלב. לא הייתם צריכים...)

בגיל ~20 כתבתי גם יעדים לטווח ארוך
כמה שנים שהייתי עוקבת אחריהם, פורטת ליעדי בייניים ובודקת את עצמי ביחס אליהם,
אחר כך קצת "גדלתי" וכרגע מספיק לי, כמו בדוגמא המופלאה מלמעלה, לסמן לי את ה"צפון" שלי.

תודה לקל החיים לא מפסיקים להפתיע, בהזדמנויות טובות ומצויינות. ה"צפון" שלי השתנה עם השנים. בחלק אספקטים קיבל חידוד/ דיוק, ובאחרים - בכלל לקחתי אותו לכיוון אחר. וזה בסדר.

בתקופות של שגרה אני נוטה לרשום יעד / משימה לשבוע הקרוב במוצ"ש או בראשון בבוקר.

בתקופות עמוסות או שכוללות חוסר ודאות גבוה מתמקדת בtdl יומי.
לאורך הזמן זה הופך להרגל.
וגם לתחביב.

והחלק הכיף, הוא מפעם לפעם, פשוט לדפדף אחורנית ולראות כמה משימות הספקתי, כמה יעדים השגתי, וגם עם מה שעדיין לא - אני חיה בטוב ולא מתבאסת.

זה יכול להישמע אוקסימורון אבל בחוויה שלי אני חיה טוב עם ההשיגים וגם עם אלו שלא.

אני בהחלט מסכימה שיש אנשים שזה עושה להם טוב, ויש כאלו שפחות.
רק כדי להסביר איך זה עוזר לי, אניח פה כמה רעיונות, ברשותכם:

1. יש לנו נטייה לפתח חלומות בתקופות של עומס, ו"לבזבז את הזמן" בתקופות של חורב. "רשימת משאלות" שמילאתי בימים עמוסססייים עזרה לי לתכנן פנאי שבאמת באמת רציתי, בזמנים קצת יותר דלילים.

2. יש משימות ממש גדולות שאני רוצה לעשות, אבל הן גדולות עלי מידי. כשרציתי להבין קצת יותר בהשקעות ביקשתי מעצמי לקרוא בנושא 10 דקות ביום, עם הקפה. מפה לשם הגעתי לסולידית. אחרי איזה שנה של 10 דקות ביום (ולפעמים קצת יותר ;) ) צברתי ידע מכובד ממש. אין סיכוי שהייתי עושה את זה ביום או בשבוע.

3. יש כל מיני אמרות כנף מיוחסות:
"האדם הוא איפה שהחלומות שלו/ הכוונות שלו/ היכולות שלו"

ואני אומרת, בסוף בסוף, האדם הוא איפה שההרגלים שלו. שם הוא נמצא. תכלס. מידי יום.
הצבת יעדים ומדידה שלהם היא אמצעי לוודא שאנחנו ביום יום משקיעים את המשאבים בנושאים שאכן חשובים לנו ויקרים לליבנו.

בהזדמנות זו אאחל לכם וליקירים לכם שנה טובה ומתוקה
שנה של הגשמה, של שאיפה, של הרבה מזל והצלחה...

♡♡♡♡♡♡♡♡
וואו איזו תגובה מושקעת. תודה רבה

וכמובן שבדרך יש מלא משתנים והפתעות אבל כן כיף שיש כיוון לאן ללכת. אני מאוד נהנה מהתהליך
התוצאה זה רק תוצר לוואי של החיים שלנו. זה כמו שכסף זה סה"כ משהו שאתה מקבל בהתאם לערך שאתה נותן לאנשים.

אהבתי מאוד את הדוגמאות על ה-10 דקות ביום ועל חלומות בתקופות עומס. אני קורא לזה שיש לנו זמן אין לנו זמן ושאין לנו זמן יש לנו זמן. כמה שאנחנו יותר עסוקים ככה אנחנו מנהלים את החיים יותר מחושב ויותר מדויק. ושיש לנו את כל הזמן שבעולם אנחנו לא מספיקים כלום.

והאדם בהחלט מקבל את כל מה שהוא מאמין שמגיע לו. ואם אתה במקום שלא טוב לך זה כי אתה כיוונת ונתת לזה לקרות

לא מבין את הזלזול במטרות קצרות טווח.

99% מהאנשים לא מסוגלים לקבוע מטרות שבוע קדימה. שלא לדבר גם לעמוד בהן.
אז מה המשמעות של המלצה לקבוע מטרות 10 שנים לעתיד?
אף אחד לא מזלזל. אם קבעת משהו ל-3 שנים קדימה
אז אתה צריך לפרק לגומרים בשביל לדעת מה אתה עושה מחר שבוע הבא ועוד שנה

אף אחד לא מזלזל. אם קבעת משהו ל-3 שנים קדימה
אז אתה צריך לפרק לגורמים בשביל לדעת מה אתה עושה מחר שבוע הבא ועוד שנה
אז לזה התכוונת? אם כך, אני איתך אבל בזהירות עם זה - עודף נסיון שליטה בזמן, במשימות ובתוצאות יכול לנבוע מחרדות אבל גם יכול להוביל אליהן.
כאוס הוא חלק מהחיים, כשמבינים את זה ומשלימים עם המציאות, מבינים ששליטה היא זמנית ולפעמים מדומיינת. יותר חשוב לשמור על גמישות.

אז לזה התכוונת? אם כך, אני איתך אבל בזהירות עם זה - עודף נסיון שליטה בזמן, במשימות ובתוצאות יכול לנבוע מחרדות אבל גם יכול להוביל אליהן.
כאוס הוא חלק מהחיים, כשמבינים את זה ומשלימים עם המציאות, מבינים ששליטה היא זמנית ולפעמים מדומיינת. יותר חשוב לשמור על גמישות.
חחחח כן לזה התכוונתי. הכוונה שיהיה לנו מצפן כזה.
החיים דינמים ולמדנו את זה בתחילת הקורונה שכל מה שתכננו הולך יורד לטימיון. אבל מצד שני, תמיד כיף לתכנן ולעשות V על רשימות. זה נותן תחושה טובה וגורם לכדור שלג של עשייה.
לשלוט בזמן ? אי אפשר. גם לנהל אותו אי אפשר.. הזמן יעבור אם נרצה ולא נרצה. בגלל זה לעולם לא תשמעי אותי אומר "אין לי זמן" יש לי מספיק זמן לדברים שאני מחליט שהם בסדר עדיפויות שלי. בתקופות שלמדתי והיו בחורות שלא היו בכיוון שלי הייתי מתרץ את זה שאין לי זמן. באמת אבל חשבתי שאין לי זמן
אבל לאט לאט הבנתי שיש זמן להכל תלוי מה אנחנו רוצים לעשות בזמן הזה . בגלל זה אני לא מבין את האלו שמתים שיהיה עוד שעות ביממה, חבל על האנרגיות שהם מוציאים בלבכות על זה.

אישית, לא מבחינה בין השגרה (עבודה-בית-מחוייבויות) לבין השגת מטרות. זה חלק מהיום יום שלי, בין אם במחשבה לבין אם בנקיטת צעדים. משום שהמטרות ארוכות טווח וחוצות שנים וגם לא ממש בשליטתי המלאה אז אני לא רואה את זה כנושא ספציפי נפרד.

אחרי שנים ללא מטרה, הגדרתי לעצמי כמטרה לשנות מקום מגורים וזה היה כרוך במחיר לא קטן. מהרגע שהוגדר ועד היישום עברו כמעט שנתיים.

מקווה שעזרתי במשהו.

לאט לאט הבנתי שיש זמן להכל תלוי מה אנחנו רוצים לעשות בזמן הזה . בגלל זה אני לא מבין את האלו שמתים שיהיה עוד שעות ביממה, חבל על האנרגיות שהם מוציאים בלבכות על זה.
"It is not that we have so little time but that we lose so much. ... The life we receive is not short but we make it so; we are not ill provided but use what we have wastefully."
Lucius Annaeus Seneca-

לא מגדיר מטרות מתוך מודעות עצמית, אין לי כוח רצון מספק.

מה שכן אני מחליט כל שנה על משימה אדמיניסטרטיבית אחת - סידור נושא הפנסיה, נושא הביטוחים וכיו"ב. מאחר שמדובר על משימה אחת בשנה אני מוותר לעצמי על הקט של עריכת רשימה...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א מתי אתם רושמים את קבלת המשכורת צרכנות פיננסית 19
I מתי אתם מוציאים כסף? שוק ההון 3
adamshalev עצמאיים - מתי איך וכמה אתם מפקידים לפנסיה? צרכנות פיננסית 6
שרון סקר: מתי אתם מוכרים? שוק ההון 19
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
כ מתי נפתחות דירות חדשות במחיר למשתכן? פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
P מתי אפשר להגיש דוח שנתי 1301 לשנת 2023? מיסים 6
ה מתי המס מחושב בעת מכירה? מיסים 14
S מתי אין מיסוי ריאלי? שוק ההון 26
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
ז מתי ואיך יוצאים משוק ההון? שוק ההון 45
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
ד מתי כדאי להחזיר את חלק הפריים במשכנתא? נדל"ן 13
F מחירי הדיור - האם הם יירדו? אם כן מתי? נדל"ן 2
א מתי צריך לשלם דמי תווך בעסקת רכישה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
לאץ' מתי ואיך עושים מעבר באסטרטגיית השקעה? שוק ההון 8
א מבולבל- מתי ואיך להשקיע? שוק ההון 5
ז מתי הזמן המתאים לרכוש מוצרים בזול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
ה סטודנט לסטטיסטיקה - מתי להתחיל לחפש עבודה? התפתחות אישית 9
S לא מבין מתי שלב מסחר רציף בקרן הסל שלי שוק ההון 11
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
M דוח שנתי 2021- עד מתי אפשר להגיש? מיסים 1
ש מתי לפרסם דירה להשכרה? נדל"ן 15
E מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול פוסטים מאיכות נמוכה 534
A איך (מתי וכמה) לקנות מניות בסייל (נפילות) שוק ההון 31
R מתי נגבים הדמי מכירה / קניה ? אם בכלל? שוק ההון 2
Aslan קרן השתלמות מחקה s&p פטורה vs קרן סל מחקה s&p אירית צוברת - מתי דמי הניהול בעוכרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ס מיסוי אופציות ב-ESOP – מתי וכמה? מיסים 15
א מתי למעשה מחירי הדירות יירדו? האם יש בועת נדל"ן? נדל"ן 1035
P מתי צריך להגיש מס רווח הון? מיסים 33
S מתי נקבע ערך פדיון של ביטוח חיים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A איפה לבדוק מתי תהיה חלוקת דיבידנדים SSAC שוק ההון 14
בייניש מתי ריאלי לחשוב על קנית דירה למגורים? נדל"ן 4
מ מתי מוכרים? + תיק חדש שוק ההון 8
מ עד מתי ניתן למשוך כספי פיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן השתלמות - מתי תפדו ומתי תיקחו הלוואה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ב מתי ניתן לבקש החזר מס ? פוסטים מאיכות נמוכה 11
A עד מתי אפשר להגיש דו"ח למס הכנסה עבור 2020? שוק ההון 0
M באיזה אופן (מתי) נגבים דמי ניהול בקרנות מחקות? שוק ההון 2