• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משקיעה במדד לימוד סבלני ארוך טווח

מעדכנת את יומן המסע.

אחרי מס' חודשים לא פשוטים של חיזור עיקש מצדי (לאחר שנתיים של חיזור עיקש מצדו) שברנו אחד את השניה ואני בזוגיות עם בן אדם שמתאים לי בול. טפו טפו.
מבחינה אינטרסנטית (אף פעם לא מזיק ביחסים) אנחנו מותאמים גם- עברתי לגור אצלו וזה חסך לי את כל הבירוקרטיה של מעבר דירה שלא רציתי להתמודד איתה ודחתה לי את היציאה מהבית, ומבחינתו אני עושה לו סדר בבית ובחיים וזה מה שהיה חסר לו גם.

ההוצאות השוטפות שלנו מאד נמוכות ואנחנו כרגע חיים כמו מלכים. אוכלים מלא בחוץ קונים רהיטים ומשפצים את הבית.
כרגע לא יכולה לחסוך כי גם יש הוצאות גדולות על הבית וגם יש לי עוד 30 אלף חוב (בלי ריבית). אז הזרמת כסף לתיק השקעות מושבתת לשנה.
כרגע הפסקתי לעקוב אחר ההוצאות עד שנתייצב מבחינת סדר (אחרי שנסיים לסדר את הבית פיזית נעבור לסדר ניירת, כסף וזמן).
גם לקח לי זמן להתרגל ולהבין איך להתנהל כספית עם בן זוג ועדיין מנסה לחשוב על דרך טובה למעקב הוצאות מדויק בהמשך.
הוא לא מהמתחשבנים שזה כיף (אני כן אז חוסר ההצלחה לעקוב מלמדת אותי לשחרר כרגע) אבל מניחה שאנחנו חצי חצי פחות או יותר.
יש לנו אותו ראש בנוגע לכסף ולשנינו תחביבים ומטרות משותפות (עצמאות פיננסית, השקעות).
משהו שאנחנו בונים עליו כרגע כפנטזיה, זה שבמסגרת עבודתו יש לו קעקוע מדויק במוח של הקריות והוא מכיר כל חור, כל דירה למכירה וכל איזור. ככה שאם אני אהיה מתווכת דירות ויהיה לי מקור מידע לדירות לפני שיוצאות לשוק, נוכל אולי למנף את זה לאחלה השקעות בנדלן.

לאחר שנרהט את הבית מתכננים לברר עם הבעל בית אם ובכמה ימכור את הדירה ואם זה בגדר הסכום שאנחנו חושבים ניקנה אותה כי היא מציאה עם פוטנציאל השבחה גדול.

לאחר שנרהט את הבית מתכננים לברר עם הבעל בית אם ובכמה ימכור את הדירה ואם זה בגדר הסכום שאנחנו חושבים ניקנה אותה כי היא מציאה עם פוטנציאל השבחה גדול.

imho: כדאי שתהיו יחד יותר מכמה חודשים לפני שאתם קונים דירה :roll:

חוץ מזה מזל טוב ובהצלחה

imho: אולי כדאי שתהיו יחד יותר מכמה חודשים לפני שאתם קונים דירה :roll:
אם בעל הבית ימכור אותה אני אשכנע אותו שאקנה אותה בעצמי.
מה גם שאני מאמינה שזה קשר לטווח ארוך (הוא מבוגר ממני ורציני ואנחנו גם תכלס מכירים אחד את השנייה שבע שנים..פשוט לא היינו בקשר)

1. הוצאתי רשיון
- להמשיך להתאמן, להשלים לידני, ללמוד על מבנה רכב לעומק, לקנות אוטו
2. סיימתי קורס הנהח 1+2
- לסיים 3 וחשבות שכר. קצת מתבאסת לעזוב את העבודה שלי אז אחפש בתחום כשאסיים הכל. מאד נהניתי מהלימודים אולי אמשיך בסוף גם לייעוץ מס ושמאות.
3. מתקרבת לסכום יעד להשקעה, אחרי זה עוברת למזומן. נדחה מאד עקב יציאה מהבית.
4. לסיים את התביעה נגד ביטוח לאומי, לקבל את החמישים אלף שקל האלה בחזרה ולקנות איתם רכב.
5. היתה התקדמות משמעותית בתחביב של האסטרטגיות למידה, לחכות ליציאה של הגרסא החדשה, לראות מה ההשפעה שלה ולקוות שזה יקפיץ תעניינים אקספוננציאלית.

נראה עוד שנה.

לקבל את החמישים אלף שקל האלה בחזרה ולקנות איתם רכב
1. רכב לרווק/רווקה ניתן לקנות בקלות(ובמצב מעולה) גם בחצי מזה, בהנחה שיש מי שיעזור ברכישה.
2. לקחת בחשבון שהרכב ייקח אותך אחורה מבחינה כלכלית בצורה משמעותית.

רכב לרווק/רווקה ניתן לקנות בקלות(ובמצב מעולה) גם בחצי מזה, בהנחה שיש מי שיעזור ברכישה.
מקווה לא להשתמש בכל הסכום (גם לא ברוב) אלא בחלק, הניסוח לא היה מדויק.
@nicepo1 התכנון להשקיע סכום ספציפי, נגיד חצי מיליון, ואז להזרים לאפיק מזומן עד סכום מוקצה ואחרי זה נראה מה הלאה.
@grimble grumble בגדול כל הנושא של למידה, מוח וכו' מעניין אותי בשנים האחרונות מתמקדת ביעילות של מפות חשיבה. התקדמתי כי היו די הרבה נסיונות כושלים עד שמצאתי לאחרונה את האיזון (למשל כמה לפצל נושאים, כמה לפשט ולתמצת, מתי להשתמש בתמונות ומתי לא) ומחכה לאיזה פיצ'ר שאמור להתווסף לאפליקציה שמשתמשת שאמורה ממש לשפר את העניין עוד (שאפשר להדגיש למרקר ולשנות צבע בnotes) אם זה מעניין אותך אפשר לדבר על זה עוד בפרטי.
למרות שתכלס זה לא קורס קשה, זה מה שעשה את ההבדל בין מי שבלחץ ו"חרש" על מחברות ותרגילים לפני המבחן לביני שחזרה זה לעבור עשר דקות על מה שהכנסתי כל הקורס לאפליקציה כולל כל הנקודות הקטנטנות שבמחברת הולכות לאיבוד.

טוב, בסך הכל מדד הלימוד הסבלני עלה בתשואה ממוצעת ומוכיח את עצמו. בעיקר מבחינת התפתחות נפשית וחוסן נפשי אבל מדד לטווח ארוך.. יש עוד דרך ארוכה.

- רשיון יש
- כיוון מקצועי יש
- הצלחתי לקבל חזרה 50 אלף שנלקחו ממני לפני שנתיים עי ביטוח לאומי בתביעת שיבוב.
גאה בעצמי מאד כי אם לא הייתי נלחמת פשוט הייתי מפסידה אותם סתם לשיטת מצליח. עשיתי את זה פחות או יותר לבד בעזרה מינימלית של עורך דין (גרוע ביותר).
- אז עם ההצלחה הזאת הגעתי לשני יעדים גדולים שהיו לי מבחינה פיננסית - סכום היעד להשקעה במניות והיעד לפלח מזומן.
השלב הבא להתחיל ללמוד לעומק על אגחים אבל אין כרגע יעד פיננסי חדש.

- הזוגיות שהייתי בה שנה וחצי לא צלחה. אנחנו בקשר טוב אבל המגורים המשותפים היו סיוט מבחינתי אבל למדתי מזה המון (בעיקר שאהבה זו לא ערובה להתאמה)

אז כרגע חזרתי להורים והמטרה היא לקנות רכב לשכור דירה לסיים את הלימודים ולמצוא עבודה בהנהח. לא ברור באיזה סדר אבל כרגע בלי לחץ, עוד קצת מעכלת את הפרידה, הולכת לחדר כושר ומנסה להבין מה הלאה בקטע הזוגי כי האמת שאין לי ככ תקווה שאמצא מישהו שמתאים לי ואני לו, ושזה יקרה בכמה שנים הקרובות, בהתחשב בזה שאני מופנמת ולא יוצאת הרבה ורוב האנשים משעממים אותי. ובגלל חוסר האמונה הזאת אין לי כוח גם להתאמץ למצוא מחט בשחט.

אז בסך הכל יש לי כמה חודשים של רוגע, עבודה בקטנה שאני מאד מרוצה ממנה (יהיה לי קשה לעזוב) לימודים שאני נהנית מהם אין הוצאות, זמן להתעסק בספורט ותחביבים, ולחשוב לגבי העתיד.

נערך לאחרונה ב:
הצלחתי לקבל חזרה 50 אלף שנלקחו ממני לפני שנתיים עי ביטוח לאומי בתביעת שיבוב.
ואו! יכולה לפרט? מה זה בדיוק שיבוב ?
הזוגיות שהייתי בה שנה וחצי לא צלחה
עוד קצת מעכלת את הפרידה,
מסכים. באותה סירה. בהתחלה בא לך למות ואז הייאוש נעשה יותר נוח. מזל שיש ספורט ואלכוהול :) בהצלחה ! מבין לליבך.

מסע הסבלנות שלי לתחילת שנת 2020:
- הגעתי למקום טוב ויציב בזוגיות.
- התחלתי להתעניין בנושא של ההיסטוריה והמסורת היהודית.
- אני חופשיה מעבודה (פרשתי).
- גיליתי שמדיטציה משפרת את החיים.
- עברתי מהבלט ליוגה.
- הבנתי איך לתרגל מיומנויות חדשות.
- מקבלת מבן זוגי את הכלים הנכונים בשביל ללמוד מוזיקה.
- משקיעה זמן בפסנתר.
- גיליתי את האודיובוקס.
- סיימתי עם הלימודים.

מטרות לשנת 2020:
- ללמוד על אג"ח.
- להשתפר ביוגה ובפסנתר.
- להגיע לזן מדיטטיבי.
- להגיע לסדר מופתי בניהול של משק בית, ניירת, זמן ואורח חיים.
- לעשות סדר בהארדיסק.
- לתרגל אוצר מילים בשפה הרוסית.

נערך לאחרונה ב:
מסע הסבלנות שלי לתחילת שנת 2020:
- הגעתי למקום טוב ויציב בזוגיות.
- התחלתי להתעניין בנושא של ההיסטוריה והמסורת היהודית.
- אני חופשיה מעבודה (פרשתי).
- גיליתי שמדיטציה משפרת את החיים.
- עברתי מהבלט ליוגה.
- הבנתי איך לתרגל מיומנויות חדשות.
- מקבלת מבן זוגי את הכלים הנכונים בשביל ללמוד מוזיקה.
- משקיעה זמן בפסנתר.
- גיליתי את האודיובוקס.
- סיימתי עם הלימודים.

מטרות לשנת 2020:
- ללמוד על אג"ח.
- להשתפר ביוגה ובפסנתר.
- להגיע לזן מדיטטיבי.
- להגיע לסדר מופתי בניהול של משק בית, ניירת, זמן ואורח חיים.
- לעשות סדר בהארדיסק.
- לתרגל אוצר מילים בשפה הרוסית.
מושקעת עוד בVT? סיימת את עבודת המכירות?

אמצע 2020, משבר קורונה.

- עזבתי את הזוגיות אחרי שלוש שנים.
נשארנו חברים טובים, מנסה להגיד לעצמי שזה היה נסיון חיים מלמד ומחשל וכל הכבוד שבסוף עזבתי למרות הדברים הטובים, יחד עם זאת אכן התבזבז לו זמן יקר וכספים (החסכונות עמדו במקום).

- חזרתי לגור אצל ההורים וזה לא קל.
חפשתי דירות בסביבה אבל החלטתי לדחות את זה מסיבות של קורונה ובטחון תעסוקתי, טכנית לחפש דירה זה פרויקט שגדול עלי כרגע ובעיקר מההבנה שאני ארגיש בודדה.

- אני די מיואשת מעניין של מציאת זוגיות.
כבר לא יודעת מה ומי באמת מתאים לי.
הערך שלי גבוהה אבל הבטחון העצמי שלי נמוך ולכן לא מממשת את הפוטנציאל ונכנסתי לסוג של דכאון.

- ממשיכה לתרגל מדיטציה שזו תרופת פלא, במיוחד כי תמיד הייתי לחוצה ואובססיבית וזה מלמד אותי לשחרר והמטרה עדיין להגיע למצב של זן מוחלט ובעצם לעשות ריסטרט/פירמוט למוח. והאמת זה מה שנותן לי הכי הרבה משמעות כרגע.

- מגיל 20, כבר 7 שנים, מתמקדת בהתחזקות נפשית. יש שיפור גדול אך גם עוד עבודה רבה. הגעתי לשלב של אימון משמעת עצמית וזה מה שמתמקדת בו כרגע בתקווה שיניב פירות בסופו של דבר ולמסע שלי יהיה ערך ממשי בסטנדרטים שלי.
זה בא ליידי ביטוי חוץ מהמדיטציה בספורט, נגינה, תזונה, תרגילי מוח בתקווה שאוכל לחזור ללמוד משהו רציני הרבה יותר ממה שלמדתי.

- קיוויתי להיות במקום אחר בגיל 27 (עצמאית) אבל משתדלת לא להלקות או להשוות את עצמי ולהתמקד בדברים הטובים שיש.

נערך לאחרונה ב:
אמצע 2020, משבר קורונה.

- עזבתי את הזוגיות אחרי שלוש שנים.
נשארנו חברים טובים, מנסה להגיד לעצמי שזה היה נסיון חיים מלמד ומחשל וכל הכבוד שבסוף עזבתי למרות הדברים הטובים, יחד עם זאת אכן התבזבז לו זמן יקר וכספים (החסכונות עמדו במקום).

- חזרתי לגור אצל ההורים וזה לא קל.
חפשתי דירות בסביבה אבל החלטתי לדחות את זה מסיבות של קורונה ובטחון תעסוקתי, טכנית לחפש דירה זה פרויקט שגדול עלי כרגע ובעיקר מההבנה שאני ארגיש בודדה.

- אני די מיואשת מעניין של מציאת זוגיות.
כבר לא יודעת מה ומי באמת מתאים לי.
הערך שלי גבוהה אבל הבטחון העצמי שלי נמוך ולכן לא מממשת את הפוטנציאל ונכנסתי לסוג של דכאון.

- ממשיכה לתרגל מדיטציה שזו תרופת פלא, במיוחד כי תמיד הייתי לחוצה ואובססיבית וזה מלמד אותי לשחרר והמטרה עדיין להגיע למצב של זן מוחלט ובעצם לעשות ריסטרט/פירמוט למוח. והאמת זה מה שנותן לי הכי הרבה משמעות כרגע.

- מגיל 20, כבר 7 שנים, מתמקדת בהתחזקות נפשית. יש שיפור גדול אך גם עוד עבודה רבה. הגעתי לשלב של אימון משמעת עצמית וזה מה שמתמקדת בו כרגע בתקווה שיניב פירות בסופו של דבר ולמסע שלי יהיה ערך ממשי בסטנדרטים שלי.
זה בא ליידי ביטוי חוץ מהמדיטציה בספורט, נגינה, תזונה, תרגילי מוח בתקווה שאוכל לחזור ללמוד משהו רציני הרבה יותר ממה שלמדתי.

- קיוויתי להיות במקום אחר בגיל 27 (עצמאית) אבל משתדלת לא להלקות או להשוות את עצמי ולהתמקד בדברים הטובים שיש.
ממש מרשים החשיפה שלך ושמת עוד תמונה שלך. ניראה שממש מחזיקה שנים בכל זוגיות ואת למעשה גרושה פעם שלישית... חיים ממש מעניינים יש לך... אולי זה טיבם של מערכות יחסים לדעוך ולהעלם וצריך להמשיך הלאה ולא להצטער...

והאמת זה מה שנותן לי הכי הרבה משמעות כרגע.
אם מעניין אותך יש המון מה ללמוד בנושא מהתרבויות המזרח, אני אישית מתחבר לבודהיזם אז אם תרצי יש לי הרצאות וקורסים מעניינים בנושא.

מזדהה עם המסע למשמעת עצמית גבוהה יותר, אני בתהליך כבר כחצי שנה והשיפור בתפוקה וביעילות שלי מדהים ויש עוד המון לאן להתקדם ומה ללמוד בדרך

חזרתי לגור אצל ההורים וזה לא קל.
לדעתי באמת אין טעם לחפש דירה עכשיו.
הכי סולידי זה לעבור לגור אצל בן הזוג הבא כשיהיה לך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y למה הסולידית משקיעה בחברות נפט שוק ההון 2
ח חיילת משקיעה שוק ההון 30
ד שאלות של משקיעה מתחילה שרוצה להתחיל להשקיע אבל אין לה את האומץ ויש לה הרבה שאלות שוק ההון 37
ד משקיעה מתחילה שקצת אובדת עצות שוק ההון 4
א למה המדינה לא משקיעה פסיבית בשוק העולמי שוק ההון 7
איש יקר משקיעה חדשה בסכומים קטנים VT מול בלאקרוק בגירסא השקלית שוק ההון 38
T משקיעה חדשה שוק ההון 104
ש משקיעה טרייה שוק ההון 11
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ט מזעור דמי ניהול ומיסוי במדד עולמי שוק ההון 38
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
S השקעה חוזרת במדד ומסחר בשברי מניות שוק ההון 10
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
S לשכור ולהשקיע במדד או לקנות - באירופה עם 100% משכנתא וסבסוד הריבית נדל"ן 5
M השקעה במדד מחקים- דרך הראל? ובקשה להמלצה נוספת שוק ההון 13
B רכישה קרן אירית רחבה ב-IB לעומת רכישת אותה קרן בארץ: יש הבדל במדד היחוס? מיסים 7
M מדוע מחירי הדירות לא משוקלל במדד המחירים לצרכן ? נדל"ן 77
D לקיחת הלוואה מקרן פנסיה לטובת השקעה במדד (למשל s&p) שוק ההון 2
א השקעה במדד S&P500 שוק ההון 2
A האם כדאי להשקיע במדד TA125? שוק ההון 7
ח השקעה במדד שירד הכי הרבה מהשיא שוק ההון 7
Gari משקל ייתר למניות מסוימות במדד MSCI ACWI בברוקר ישראלי שוק ההון 10
R האם לשים את כל החסכונות על משכנתא או להשאיר חלק מהחיסכון ולהשקיע במדד ל30 שנה שוק ההון 3
ש להשקיע במדד SP500 שוק ההון 1
K השקעה במדד שמחלק או משקיע חזרה דיווידנד, איך מבצעים? שוק ההון 4
B קופת גמל להשקעה או השקעה במדד שוק ההון 6
וולפסון השקעה במדד פודטק בדגש על בשר מלאכותי השקעות אלטרנטיביות 1
X אחוז בקרן ואחוז במדד שוק ההון 5
maverick מדוע המשקל של כלכלת סין במדד העולמי כל כל נמוך? שוק ההון 16
א לבטים בהשקעה במדד S&P שוק ההון 8
S השקעה במדד SMEA- האם יש משמעות דרך איזו בורסה? שוק ההון 2
D קרן מחקה או קרן סל שנסחרת בישראל שעוקבת (או מחזיקה) במדד מניות צמיחה בארה"ב שוק ההון 0
R מה הדרך הזולה ביותר להשקיע במדד S&P500, סכום חד פעמי 30,000 ש"ח ל-7 שנים. שוק ההון 5
ת שיקולים בהשקעה במדד ממונף במסגרת תיק ההשקעות שוק ההון 6
Odnight קניית מניות חברה בהנחה או השקעה במדד? שוק ההון 15
A קרנות מחקות לעומת השקעה ישירה במדד שוק ההון 7
לארוצה הגנה מפני מנייה בועתית במדד שוק ההון 28
ל בחירת חברות במדד אוף טופיק 4
י השקעה במדד small cap שוק ההון 28
P השקעה במדד הs&p שוק ההון 29
Gari הדרך הכי זולה להשקיע במדד המניות העולמי שוק ההון 10
מ השקעה במדד בפארמה וציוד רפואי שוק ההון 7
מ הסיכון בקרן השתלמות וקופת גמל במדד S&P500 שוק ההון 9
G האם להפריש לקופת גמל להשקעה או להשקיע במדד צרכנות פיננסית 12
D השקעה במדד S&P500 דרך Interactive Brokers שוק ההון 1
ש השקעה במדד אמריקאי או עולמי? שוק ההון 29
א מאמר מעניין שראיתי - השקעה במדד המניות הכללי עלול להביא לתוצאה הפוכה מזו שרציתם שוק ההון 27
ש השקעה במדד עולמי עם העדפה למניות קטנות שוק ההון 59
I השקעה במדד מחקה שוק ההון 9
V בהנחה שאני רוצה להשקיע במדד מסוים, איך לבחור קרן מחקה? שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה