• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משקיעה במדד לימוד סבלני ארוך טווח

חתיכת מסע :)

מצאתי שמה שעזר לי להתמודד עם הפחד מהעולם המורכב של ההשקעות זה למידה אינטנסיבית.
רשימת הקריאה של הסולידית בהחלט עושה את העבודה בתחום הזה. אני מבין שאת כבר אחרי אבל יכול לעניין אנשים נוספים במצב דומה

בהצלחה

חתיכת מסע :)

מצאתי שמה שעזר לי להתמודד עם הפחד מהעולם המורכב של ההשקעות זה למידה אינטנסיבית.
רשימת הקריאה של הסולידית בהחלט עושה את העבודה בתחום הזה. אני מבין שאת כבר אחרי אבל יכול לעניין אנשים נוספים במצב דומה

בהצלחה
@אנא-אל , @משה , אני כלכך מקנא בכם :)
הלוואי שהיה לי שמץ של סיכוי לקרוא את הבלוג ולהבין מה הקשר בינו לבין המציאות כמו שאומרים חחח..

איזה לוג מדהים יש לך אנא אל, כזה המשלב בין ידע אינטלקטואלי לחוסן נפשי, כיף לעקוב אחרי ההתקדמות שלך!
את יודעת, פעם מישהו סיפר לי שהשלב הכי קשה בכל תהליך היא ממש נקודת ההתחלה הראשונית ביותר, בנקודה זו את מצויה במה שמכונה "איזור האפס", לא משנה כמה תכפילי אותו, הוא ישאר אפס. אבל! ברגע שרק יצאת ממנו ולא משנה כמה טעויות הקרבת לשם כך, כל כפולה שתעשי כבר תספק תוצאה והתקדמות, ומהר מאוד פתאום את מגלה זינוק מהיר וחד כלפי מעלה בגרף ההתקדמות שלך.

ח"ח על הסבלנות והרצון ללמוד ולהתפתח, בהצלחה בהמשך הדרך :)

נערך לאחרונה ב:
@לא חשוב שמות תודה רבה לך על הפרגון.

גם אני בהתחלה ועדיין לפעמים חושבת שאנשים נולדו עם ידע או יכולות מסויימות ושהם לא עברו קשיים והכל הולך להם בקלות.
אין לי מושג אם זה נכון או לא, אבל זה לא משנה.
בסופו של דבר אין לך מה לקנא זה רק עניין של התמדה. כל עוד אתה לומד משהו קטנטן כל פעם אז גם אם זה ייקח עשר שנים- זה שווה את המאמץ. מבחינתי לפחות.

@לא חשוב שמות כשאני מדבר על רשימת הקריאה אני מתכוון לספרים שהסולידית ממליצה עליהם לא לפוסטים.
הרבה מהם מאוד "ידידותיים למשתמש". אם טרם עברת על הרשימה הזו אני ממליץ בחום על "כלכלה עירומה"
ספר נגיש מובן ומשעשע

@לא חשוב שמות אני גם חושבת שספרים זו התחלה טובה אם לא הכי טובה כמעט לכולם.

אצלי זה לא עבד כי כל פעם נושא ספציפי עניין אותי ולא יכולתי להכיל מידע בנושאים אחרים, כנראה ליקוי למידה רגשי כלשהו. אז אם לפי הסדר של הספר הנושא הבא זה אג"ח אבל אותי מעניין או דחוף קודם להבין על מס אמריקאי או איך מחפשים ניירות ערך אז לא הייתי מסוגלת להמשיך לקרוא לפי הסדר של הספר.
למדתי רק מלקרוא את הבלוג והפורום שהם גדושים במידע אבל לא מסודר, ולכן זה לקח טון זמן ותסכול להרכיב את הפאזל.

נערך לאחרונה ב:
בהמשך לשרשור על האוניברסיטה.

אז כבר בת 24 וחצי, אחרי כמה שנים של עבודה אינטנסיבית צברתי חסכון מכובד מאד לגילי, עם יותר בגרות ובשלות מלפני כמה שנים.

עוד כמה ימים חוזרת מחופשה מהממת (+שופינג חסר כל רסן) ו..
מזל טוב לסטודנטית הטרייה שמתחילה תואר בחינוך בדגש על ליקויי למידה בפתוחה (היה שווה לדחות בכמה שנים בשביל ה"אהא" מומנט של מה באמת מעניין אותי).
במקביל ממשיכה ללמוד און אנד אוף בניית אתרים ונראה לאן זה יוביל.

בגלל שזה לא התואר הכי קשה וגם בפתוחה מקווה שאוכל להמשיך לעבוד.
אם וכאשר אצלח שני סמסטרים זה יהיה הזמן לעבור לגור לבד.
בהצלחה?

@Fitch הכיוון הוא או לעבור לחינוך מיוחד, להיות מאבחנת, או מורה, או שניהם או אף אחד מהם ואתגלגל למקום אחר לגמרי.
פשוט יודעת שזה מעניין אותי וגם אם זה לא יהיה המקצוע בסוף, עדיף שיהיה תואר.

למה ולמי עדיף?

@מרק עוגיות כן זו אחת המטרות, זו עבודה שמאד איהנה ממנה.
אני נהנית ומקבלת סיפוק מללמד ולפתח שיטות ואסטרטגיות למידה לא קונבנציונליות.

בכלל כל הספקטרום של אוטיסטים-גאונים עניין אותי מאז ומתמיד.
לא מזמן שודר בטלויזיה על זה שאוטיסטים ברמה קשה מאד שלא דיברו מעולם, שמצליחים לתקשר איתם עכשיו באמצעות כתיבה, זה מדהים. (יש גם את המקרה המפורסם/ספר Carlys voice מי שמעוניין).
נזכרתי לא מזמן שהייתי מרותקת לספר לחשוב כמו ליאונרדו דה וינצ'י כשהייתי בת 12 ומבחינתי זה היה אישור שזה כנראה הכיוון הנכון.

נערך לאחרונה ב:
אני נהנית ומקבלת סיפוק מללמד ולפתח שיטות ואסטרטגיות למידה לא קונבנציונליות.
בעיני לבחור בכיוון שגורם לך הנאה וסיפוק זו הדרך הטובה ביותר להגיע אחר כך גם להצלחה כלכלית (בנוסף לאושר וסיפוק בחיים). אנשים שעושים משהו שהם אוהבים יכולים להיות יצירתיים, להציע פתרונות שאחרים לא הציעו, לדחוף את עצמם כי הם מאמינים במה שהם עושים. אני מכירה מישהי שעובדת באוניברסיטה הפתוחה, בין השאר בעזרה פרטנית לסטודנטים עם לקויות למידה. היא מאד נהנית ומרוויחה לא רע.

קצת עדכונים על המסע:
1. צלחתי את הקורס הראשון באוניברסיטה (סטטיסטיקה א דווקא היה מעניין)
1.1 אני עוד בתהליך הסקת מסקנות מהקורס לגבי אסטרטגיות הלמידה לקורסים הבאים.
1.2 קורס הבא קורס בחירה (בחרתי ג'אבה) גם ייחשב בתואר הנוכחי וגם אבדוק יותר טוב את עניין התכנות.
1.2.1 כשהייתי בשי קודס הפסקתי באמצע כי הייתי צריכה הדרכה וזה היה לפני שהתחלתי ליישם אסטרטגיות למידה.
2. סיימתי זוגיות של שלוש שנים (נישארים ידידי נפש עד המוות). והתחלתי לחוות שוב קשרים.
3. מבחינת ניהול זמן גם התקדמתי מאד, חזרתי לנגן באופן קבוע יום יום (התחיל כגלגל עזר להתגבר על הנורקמן האפס ועכשיו זו כבר התמכרות)
4. מבחינה נפשית בגלל שפתרתי כל מיני תסביכים (כמו הלימודים וכד) אני מרגישה הרבה יותר כמו צעירה טיפוסית וחיה.
4.1 הכרתי חברה חדשה וזה מעולה כי חברות אמת יש לי מעט.
4.2 בנוסף לבלט אהבת חיי, מחפשת משהו הארד קור סיבולת לב ריאה שיתאים לי והולכת לבדוק ספינינג. כולי תקוות שזה זה.
4.3 מה שמביא אותי טיפה לשחרר מהסולידיות ולרצות לעשות וליהנות מדברים לטווח הקצר. (מתייחסת כרגע לצרכנות- שופינג ציפורניים וכד', חדרכ, חזרתי לעשן)
5. מה שמביא אותי לתכנון הכלכלי הבא:

כרגע חסכתי סכום מכובד יחסית לגילי שמושקע כולו בvt.
יש לי חוב של חמישים אלף שקל שנפרש ל12 תשלומים.
בשנה הקרובה, אני הולכת לשכוח מתיק ההשקעות.
כל חודש אדאג שיהיה לי בעוש כיסוי לצ'קים מהמשכורת.
כל ה"תפנוקים" ימומנו אך ורק מהמזומן שמקבלת מהעבודות מהצד. אם אין אז אין.

לאחר שאסיים את החוב אחזור לעדכן.
שנה טובה

נערך לאחרונה ב:
@אנא-אל

איזה כיף לקרוא. בהצלחה

כמה דברים קטנים:

לדעתי זה משעמם ומחריש אוזניים. תנסי טניס שולחן - אינטנסיבי ומאוד כיף. חסרון: רוב השחקנים הטובים זקנים.

שופינג ציפורניים
אני לא חושבת ששופינג או ציפורניים הם לא סולידיים כל עוד הvalue for money הוא גבוהה. אני כמוך לא מוותרת על שניהם.

חזרתי לעשן
לא לטעמי, אבל מה שעושה לך טוב - לכל אחד יש הdrug of choice שלו. עם זאת אני חושבת שיש קבוצה של אנשים טובים שיכולים להיות בני זוג פוטנציאליים עבורך שפשוט יגעלו מזה.

את לוקחת קורס אחד בסמסטר?
כרגע כן, אני לומדת בפתוחה. מעדיפה להתחיל לאט ובטוח:
1.1 אני עוד בתהליך הסקת מסקנות מהקורס לגבי אסטרטגיות הלמידה לקורסים הבאים.
ההצלחה שלי בתואר תלויה בפיתוח מיומנויות למידה. כשאגיע לשלב שזה רץ מקווה להגיע גם לארבע, אבל יש זמן.
לדעתי זה משעמם ומחריש אוזניים
עוד לא ניסיתי אז טרם מעידה מנסיון אבל אני בכוונה מחפשת ספורט מונוטוני משעמם ואינטנסיבי שלא צריך בו מיומנות. בטניס צריך מיומנות (ובעיניי משעמם:))
הם לא סולידיים
לא סולידים מהבחינה שזה "לטווח הקצר".
עם זאת אני חושבת שיש קבוצה של אנשים טובים שיכולים להיות בני זוג פוטנציאליים עבורך שפשוט יגעלו מזה.
אז הפסד שלהם

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y למה הסולידית משקיעה בחברות נפט שוק ההון 2
ח חיילת משקיעה שוק ההון 30
ד שאלות של משקיעה מתחילה שרוצה להתחיל להשקיע אבל אין לה את האומץ ויש לה הרבה שאלות שוק ההון 37
ד משקיעה מתחילה שקצת אובדת עצות שוק ההון 4
א למה המדינה לא משקיעה פסיבית בשוק העולמי שוק ההון 7
איש יקר משקיעה חדשה בסכומים קטנים VT מול בלאקרוק בגירסא השקלית שוק ההון 38
T משקיעה חדשה שוק ההון 104
ש משקיעה טרייה שוק ההון 11
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ט מזעור דמי ניהול ומיסוי במדד עולמי שוק ההון 23
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
S השקעה חוזרת במדד ומסחר בשברי מניות שוק ההון 10
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
S לשכור ולהשקיע במדד או לקנות - באירופה עם 100% משכנתא וסבסוד הריבית נדל"ן 5
M השקעה במדד מחקים- דרך הראל? ובקשה להמלצה נוספת שוק ההון 13
B רכישה קרן אירית רחבה ב-IB לעומת רכישת אותה קרן בארץ: יש הבדל במדד היחוס? מיסים 7
M מדוע מחירי הדירות לא משוקלל במדד המחירים לצרכן ? נדל"ן 77
D לקיחת הלוואה מקרן פנסיה לטובת השקעה במדד (למשל s&p) שוק ההון 2
א השקעה במדד S&P500 שוק ההון 2
A האם כדאי להשקיע במדד TA125? שוק ההון 7
ח השקעה במדד שירד הכי הרבה מהשיא שוק ההון 7
Gari משקל ייתר למניות מסוימות במדד MSCI ACWI בברוקר ישראלי שוק ההון 10
R האם לשים את כל החסכונות על משכנתא או להשאיר חלק מהחיסכון ולהשקיע במדד ל30 שנה שוק ההון 3
ש להשקיע במדד SP500 שוק ההון 1
K השקעה במדד שמחלק או משקיע חזרה דיווידנד, איך מבצעים? שוק ההון 4
B קופת גמל להשקעה או השקעה במדד שוק ההון 6
וולפסון השקעה במדד פודטק בדגש על בשר מלאכותי השקעות אלטרנטיביות 1
X אחוז בקרן ואחוז במדד שוק ההון 5
maverick מדוע המשקל של כלכלת סין במדד העולמי כל כל נמוך? שוק ההון 16
א לבטים בהשקעה במדד S&P שוק ההון 8
S השקעה במדד SMEA- האם יש משמעות דרך איזו בורסה? שוק ההון 2
D קרן מחקה או קרן סל שנסחרת בישראל שעוקבת (או מחזיקה) במדד מניות צמיחה בארה"ב שוק ההון 0
R מה הדרך הזולה ביותר להשקיע במדד S&P500, סכום חד פעמי 30,000 ש"ח ל-7 שנים. שוק ההון 5
ת שיקולים בהשקעה במדד ממונף במסגרת תיק ההשקעות שוק ההון 6
Odnight קניית מניות חברה בהנחה או השקעה במדד? שוק ההון 15
A קרנות מחקות לעומת השקעה ישירה במדד שוק ההון 7
לארוצה הגנה מפני מנייה בועתית במדד שוק ההון 28
ל בחירת חברות במדד אוף טופיק 4
י השקעה במדד small cap שוק ההון 28
P השקעה במדד הs&p שוק ההון 29
Gari הדרך הכי זולה להשקיע במדד המניות העולמי שוק ההון 10
מ השקעה במדד בפארמה וציוד רפואי שוק ההון 7
מ הסיכון בקרן השתלמות וקופת גמל במדד S&P500 שוק ההון 9
G האם להפריש לקופת גמל להשקעה או להשקיע במדד צרכנות פיננסית 12
D השקעה במדד S&P500 דרך Interactive Brokers שוק ההון 1
ש השקעה במדד אמריקאי או עולמי? שוק ההון 29
א מאמר מעניין שראיתי - השקעה במדד המניות הכללי עלול להביא לתוצאה הפוכה מזו שרציתם שוק ההון 27
ש השקעה במדד עולמי עם העדפה למניות קטנות שוק ההון 59
I השקעה במדד מחקה שוק ההון 9
V בהנחה שאני רוצה להשקיע במדד מסוים, איך לבחור קרן מחקה? שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה