• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חיילת משקיעה

חיילת משקיעה

משתמש רשום
דירוג
0
היי,
אני חיילת בתחילת השירות, מעוניינת להשקיע 50000. המטרה היא להגיע לעצמאות כלכלית. בניתי בהתחלה לפי שוקולד מריר אבל אז חשבתי שאני בשלב זה יכולה לקחת סיכון גדול יותר ולכן חילקתי הכל למניות.
כאשר יצטבר לי עוד כסף אקנה עוד מניות. מתכננת לצבור סכום משמעותי בשביל לחסוך בעמלות.
קצת היה קשה לי לעקוב אחרי מספר המניות ואשמח לחוות דעת.
אני מאוד מאמינה בטכנולוגיה ולכן NASDAQ ולא S&P.
לא מצאתי RUSSELL 2000 בארץ. האם פיספסתי? יש אופציות נוספות למה שבחרתי (אם אי רוצה של בלקרוק)?

תודה רבה!

אחוז מהתיקני"עמספר ניירמנפיק
ארה"ב טכנולוגיה40%20000NASDAQ 100iShares $ NASDAQ 100 UCITS ETF-TA1159243iShares
ארה"ב טנות10%5000Russell 2000iShares Russell 2000 ETF (IWM) US4642876555 iShares
אירופה25%12500iShares Core MSCI Europe UCITS ETF EUR1159094iShares
יפן10%5000ניקיי 225 מנוטרל מטבעהראל סל ‏NIKKEI 225 מנוטרלת מט"ח1149251הראל קרנות נאמנות בע"מ
מתעוררים15%7500MSCI שווקים מתעוררים מטבעiShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF1159169iShares
50000

ברוכה הבאה לפורום.

היי,
אני חיילת בתחילת השירות
חיילת בשירות חובה או קבע?
בהינתן שאת בשירות חובה, ואת לא מנצלת את נקודת הזיכוי שלך במלואן, ייתכן שכדאי לך לשקול למכור מעט מניות אחרי שיצברו קצת רווחים, ולקזז את הרווחי הון האלו עם נקודות הזיכוי הנותרות.

אתה מתכוון לתיק של ניר ערך אחד או לטבלה ?
הוא התכוון לתיק בנוסח מייק, כלומר 100% הקרן 1159235 (עולמית) או 100% הקרן 115925 (S&P 500).

קניה של קרנות נוספות לא מוסיפה פיזור לקרן עולמית, היא רק מרכזת את התיק שלך בסקטורים מסוימים.
אין בעצם מה ללמוד - הדרך מסתיימת היכן שהיא מתחילה. כל מה שצריך לעשות הוא להתמיד בתוכנית לאורך שנים ארוכות.

לא ממליץ ולא מייעץ.

הוא התכוון לתיק בנוסח מייק, כלומר 100% הקרן 1159235 (עולמית) או 100% הקרן 115925 (S&P 500).

קניה של קרנות נוספות לא מוסיפה פיזור לקרן עולמית, היא רק מרכזת את התיק שלך בסקטורים מסוימים.
אין בעצם מה ללמוד - הדרך מסתיימת היכן שהיא מתחילה. כל מה שצריך לעשות הוא להתמיד בתוכנית לאורך שנים ארוכות.

לא ממליץ ולא מייעץ.
מה שהוא אמר.

אני רק רוצה להוסיף דיעה אישית שלי.
בטווח הארוך כל שקל שמושקע באירופה ויפן הוא שקל מבוזבז, האוכלוסיה שם הולכת וקטנה וכך גם הכלכלה.
מי שלא מרגיש בנוח לשים את כל הביצים בארה"ב, יכול לתבל את התיק גם בשווקים מתעוררים, או סין, או הודו, או אפילו קצת ישראל רחמנא ליצלן.
כל אחד וטעמו, אבל בהשקעה לטווח הארוך יש לי 4 עקרונות:
1. 100% מניות רק במדדים.
2. מעט ניירות
3. מעט פעולות
4. בלי אירופה ויפן.
אני לא מבין מהחיים שלי, שאף אחד לא יעשה כמוני.

מה שהוא אמר.

אני רק רוצה להוסיף דיעה אישית שלי.
בטווח הארוך כל שקל שמושקע באירופה ויפן הוא שקל מבוזבז, האוכלוסיה שם הולכת וקטנה וכך גם הכלכלה.
מי שלא מרגיש בנוח לשים את כל הביצים בארה"ב, יכול לתבל את התיק גם בשווקים מתעוררים, או סין, או הודו, או אפילו קצת ישראל רחמנא ליצלן.
כל אחד וטעמו, אבל בהשקעה לטווח הארוך יש לי 4 עקרונות:
1. 100% מניות רק במדדים.
2. מעט ניירות
3. מעט פעולות
4. בלי אירופה ויפן.
אני לא מבין מהחיים שלי, שאף אחד לא יעשה כמוני.
למה באמת לא ראיתי הרבה המלצות על סין?

שברת במשפט אחד את השערת השוק היעיל.

זה מינימום דוקטורט בכלכלה.

שברת במשפט אחד את השערת השוק היעיל.

זה מינימום דוקטורט בכלכלה.
יש 3 מנועים לצמיחה כלכלית ארוכת טווח: גידול באוכלוסיה, שיפור טכנולוגי ושיפור רגולטורי.
הראשון לא קיים באירופה ויפן ולגבי השניים האחרים אין יתרון לעומת שאר העולם.
לכן לטווח הארוך אירופה ויפן יצמחו בקצב איטי משאר חלקי העולם.
זו לא תחזית לעתיד. זה התממש ומתממש בכל שנה מאז משבר הסאב פריים.

הראשון לא קיים באירופה
כמו הסנופי, גם סטוקס 600 מאגד בתוכו חברות ענק בינלאומיות שמשווקות את תוצרתן לכל העולם, כמו גם מעסיקות בכל העולם.
נראה לי שהמכשול הגדול הוא אולי הרגולטורי, במיוחד למגזרים החדשניים והצעירים (הייטק וקריפטו) שעדיין אינם בשלים מבחינות רבות שאינן כלכלה פרופר.

יש 3 מנועים לצמיחה כלכלית ארוכת טווח: גידול באוכלוסיה, שיפור טכנולוגי ושיפור רגולטורי.
הראשון לא קיים באירופה ויפן ולגבי השניים האחרים אין יתרון לעומת שאר העולם.
לכן לטווח הארוך אירופה ויפן יצמחו בקצב איטי משאר חלקי העולם.
זו לא תחזית לעתיד. זה התממש ומתממש בכל שנה מאז משבר הסאב פריים.
כל זה נכון.

השאלה היא למה אתה חושב שזה כבר לא משוקלל במחיר (נניח מכפילים נמוכים יותר, או פחות סיכון להשקעה).

אגב, אם תלך רחוק יותר מ- 2008 תמצא תקופות שהשוק האמריקאי הפסיד לאירופה.

כל זה נכון.

השאלה היא למה אתה חושב שזה כבר לא משוקלל במחיר (נניח מכפילים נמוכים יותר, או פחות סיכון להשקעה).

אגב, אם תלך רחוק יותר מ- 2008 תמצא תקופות שהשוק האמריקאי הפסיד לאירופה.
נכון, כאשר האוכלוסיה מפסיקה לגדול, ישנו טווח ביניים של שלושה עשורים, שדווקא מועיל לכלכלה, כיוון שהוא עדיין לא בא לידי ביטוי בשוק העבודה מחד, ומאידך יש פחות ילדים שצריך לדאוג להם.
בשלב הזה התוצר לנפש נוסק למעלה כי המכנה קטן. אותו תוצר על פחות אנשים משמעותו יותר תוצר לנפש ויותר כסף פרטי וציבורי לבזבוזים.
יפן היתה שם עד תחילת שנות התשעים וגרמניה עד אמצע שנות האלפיים.

אחרי שלושה עשורים פחות אנשים נכנסים לשוק העבודה וכמות הפנסיונרים גדלה. המדינה והכלכלה מתחילים לקמול.
בגרמניה הבייביבומרס יוצאים עכשיו לפנסיה ושיהיה להם בהצלחה לשמור על רמת החיים שלהם.

נכון, כאשר האוכלוסיה מפסיקה לגדול, ישנו טווח ביניים של שלושה עשורים, שדווקא מועיל לכלכלה, כיוון שהוא עדיין לא בא לידי ביטוי בשוק העבודה מחד, ומאידך יש פחות ילדים שצריך לדאוג להם.
בשלב הזה התוצר לנפש נוסק למעלה כי המכנה קטן. אותו תוצר על פחות אנשים משמעותו יותר תוצר לנפש ויותר כסף פרטי וציבורי לבזבוזים.
יפן היתה שם עד תחילת שנות התשעים וגרמניה עד אמצע שנות האלפיים.

אחרי שלושה עשורים פחות אנשים נכנסים לשוק העבודה וכמות הפנסיונרים גדלה. המדינה והכלכלה מתחילים לקמול.
בגרמניה הבייביבומרס יוצאים עכשיו לפנסיה ושיהיה להם בהצלחה לשמור על רמת החיים שלהם.
עוד פעם, הניתוחים שלך נכונים (אני מאמין).

אבל למה אתה חושב שרק אתה רואה את זה? כל טריליוני הדולרים שמושקעים באירופה זה פשוט כסף טיפש?

עוד פעם, הניתוחים שלך נכונים (אני מאמין).

אבל למה אתה חושב שרק אתה רואה את זה? כל טריליוני הדולרים שמושקעים באירופה זה פשוט כסף טיפש?
כן, המכפילים...
אם אתה משקיע באזור שלאורך עשורים יציג צמיחה נמוכה יותר ממקומות אחרים, אז לא משנה המכפיל, התשואה שלך גם תהיה נמוכה יותר.

וטריליוני הדולרים שבאירופה, לא בדקתי, אבל אני משער שזה שילוב של כמה גורמים:
. תושבי אירופה עדיין מושקעים חלקם הגדול באירופה. יש גם משקיעים מוסדיים, בתוך ומחוץ לאירופה שלא יכולים להרשות לעצמם שלא להשקיע באירופה.
. אירופה ויפן הם עדיין כ-40% מהמדד העולמי ולכן מי שמושקע שם מושקע גם באירופה ויפן.
. השקעות מתוך אינרציה. לפני כמה שנים גיליתי וסגרתי השקעה ישנה של אבא שלי באיזה מדד שוודי (השד יודע למה הוא השקיע דווקא שם).
. ואחרי כל זה, מושקע שם פחות כסף. לכן המכפילים יותר נמוכים.

נושאים דומים

Back
למעלה