• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משקיעה במדד לימוד סבלני ארוך טווח

@אבא עשיר
כי בינתיים יש דברים אחרים שאני עובדת עליהם, ואני לא יכולה לשלב את זה כרגע. ברוח הדברים שכתבתי בפתיחה, אני יודעת שזה מבזבז זמן יקר אבל אני צריכה להיעזר בסבלנות ובסוף אגיע לזה.

בטחון= היכולת להתמודד עם כישלון.
אולי כדאי להוציא את המילה "כשלון" מהלקסיקון ולהסתכל על כל אי הצלחה כשכר לימוד שימנף אותך להשתפר בהמשך.
בלי טעויות אי אפשר ללמוד שום דבר בשום תחום.

(אגב, את המעיל עור לא קניתי בסוף :))
אחלה, חסכת לא רק כסף אלא חיים של יצור חי רק בזה שלא הגדלת את הביקוש.

החבילה של 10 ₪ בחודש היא קבועה או שזה מקסימום? יש חודשים שאני לא בקשר עם הבנק. והאם נכנס שם גם עמלות הפקדה ומשיכה?
@אנא-אל, גם כשאת לא בקשר עם הבנק משכורת נכנסת היא פעולה בערוץ ישיר, גם חיוב חודשי באשראי, משיכה בכספומט, כל צ'ק שמסרת והופקד, הצ'קים שקיבלת והפקדת (מומלץ לאחד אותם)... פשוט תבדקי כמה את משלמת בחודש ואם הממוצע יותר מ-10 תבקשי לעבור למסלול עמלות בסיסי.
התשלום החודשי הוא מינימום אבל המסלול כולל עד 10 פעולות בערוץ ישיר ופעולת פקיד אחת. כדי לקבל מידע מלא על התעריפים, גגלי את שם הבנק שלך ואחרי זה מסלול עמלות בסיסי. אם למשל את בבנק לאומי, גגלי "לאומי מסלול עמלות בסיסי".

א- ממש מזדהה עם הקטע של החרדה משוק ההון. גם אני מתכננת ללמוד את זה בצורה יסודית בשבתון המתקרב. ואני מודיעה על זה לכולם כדי לעשות את זה בסוף....
ב- לא הבנתי את הקטע עם הבנק. אני באיגוד- לא משלמת שום עמלה ומקבלת ריבית על הפלוס. לפני זה הייתי בבנק הדואר ועזבתי כי האתר והשירות היה מעצבן. גם שם לא שילמתי יותר מעשרה שקלים בחודש עמלות... (מצד שני כל פיפס עולה שם נורא יקר- צ'ק שמחזירים לך, ביטול עיסקה וכו')

את חוסכת המון! מצוין!

@אנא-אל , למה את לא לומדת משהו באוניברסיטה?

רק כדי לבלבל אותך קצת (לא בכוונה :) ) אני רק רוצה להגיד שעדיף לרכוש מיומנויות שלא לוקח 3-4 שנים כדי לקבל תעודה שלהן. אפשר ללמוד אונליין וכל מיני מסגרות ערב, אבל ממליץ לך לעשות את זה רק אם יש משהו שממש מעניין אותך ואת רואה אותו מפיק לך הכנסות, בשלב זה.

היי אנא-אל,
דבר ראשון - כל הכבוד על החסכון האגרסיבי! זה לא פחות ממדהים למישהי בגילך הצעיר!. יש לי חברים שמרוויחים למעלה מ20 נטו ועדיין חוסכים רק כמה מאות שקלים... וכמוהם חלק גדול מעם ישראל - לכן, עם זאת שכדאי למקסם את יכולותייך להרוויח כמה שיותר, אפילו כיום בשכר נמוך את חוסכת יותר מחלק מהאנשים שרמת הכנסתם בעשירונים העליונים! - סחתיין :)
דבר שני - נשמע מהתגובות שאת חסרת ביטחון עצמי במידה מסוימת. ראשית ברצוני לומר לך שזה טבעי מאוד בגילך. לאמונתי בגילאים הצעירים רוב האנשים חסרי ביטחון ביחס לעצמך של אחרי 10 שנים. ישנו תהליך של התבגרות והשלמה עצמית ועימו ביטחון גדל, אז אל תהיי מוטרדת מכך. ובנימה אישית - את נשמעת בחורה אינטיליגנטית וחכמה, וכמו שאומרים "אם אין אני לי - מי לי", או במילים אחרות - תתני לעצמך קצת קרדיט וטפיחה על השכם :) עצם היותך קוראת קבועה בבלוג הזה בגילך הצעיר בזמן שאנשים אחרים מתעניינים רק בבגדים ומסיבות מוכיח שאת בחורה לעניין אז אני מקווה שאת מעריכה את עצמך כראוי לפחות בהיבט הזה :)
בכל מקרה בהצלחה בהמשך הדרך

אני קוראת על כל המהנדסים המסוקסים בני ה26 עם חסכונות מפלצתיים וזה די מבאס לומר את האמת
זה לא מועדון סגור. אפשר ללמוד ולהפוך למהנדסת מסוקסת עם חסכון מפלצתי. :)
כמהנדסת תוכלי גם לעסוק בעבודה יצירתית. ממליץ.

הי,
אני מעדכנת שהחודש התקדמתי רבות בזכות עזרה ומיגור החרדה בשרשור שפתחתי בפינת המשקיעים.
אני מסוגלת לחפש ולמצוא ניירות בעצמי
השלב הבא זה לחשוב טוב על האסטרטגיה ואיזה ניירות אני מחזיקה
וב"ה יהיה עדכון עם התיק שלי.
ומקווה שיהיה עדכון שאפתח קה"ש לעצמאים שבינתיים מהווה לי בעיה ונותר מעט זמן עד סוף השנה>:(

מזל טוב לי, קניתי את היחידות הראשונות של VT בסכום של 20 אלף.

המטרות כרגע:
1. לראות מה ההרגשה בירידות
2. לעשות השנה את הגשת הדוחות
3. לחשוב טוב על האסטרטגיה שהכי מתאימה לי. כרגע היחידות האלו זה בעיקר בשביל לטעום, או להכניס רגל אחת לשוק. אבל אני צריכה לחשוב טוב על איזו אסטרטגיה תתאים לי מבחינת מיסוי וטווח של זמן. מבחינת אגרסיביות אני שואפת ל70% מניות, אולי אפילו לכיוון 80% פשוט רוצה שהמזומן יספיק גם לקרן חירום וגם לקנות בירידות אז זה גם תלוי בגודל התיק.
השאלה העיקרית כרגע באיזה כלי, כי גם דמי הניהול של קה"ש 'מפריעים' לי, וגם אולי, איזה ניירות. לא 100% סגורה על vt. צריכה לבדוק טוב את ההשוואה שלvti+vxus מבחינת האם דמי הניהול המופחתים שווים את עמלות הק/מ שצריך לקנות יותר יחידות כדי להגיע לעמלת הסנט למניה, אולי אסטרטגיה אחרת לגמרי (מניות דבידנד?).
ולהמשיך ללמוד ולהגדיל ולהשמין את מפות החשיבה שאני עושה בנושא, בעיקר בנושאים של השוואות (קופג או פנסיה, נדלן או שוק ההון) ולמצוא דרך ויזואלית או דרך להכניס טבלאות.
וגם, לשפר את יכולות האקסל, להשתמש בכלי למעקב ולניהול תיק וללמוד לעשות סימולציות.
זהו:)

נערך לאחרונה ב:
מזל טוב לי
איחולי.

האם דמי הניהול המופחתים שווים את עמלות הק/מ
כן. הסיבה להחזיק VT היא פשטות, לא עמלות.

שצריך לקנות יותר יחידות כדי להגיע לעמלת הסנט למניה
גם אם לא הגעת למינימום זה, עדיין משתלם להחזיק את הצמד.
נניח שאת נשארת עם תיק של $20k, ובכל חודש את מפקידה דרך הקבוצה של דעת ומשלמת $2.5.
האלטרנטיבה היא לרכוש את VTI וVXUS לחילופין, כך שעמלות הרכישה זהות, אבל דמי הניהול נמוכים יותר ב0.05% (ההפרש בין 0.14% ל0.09%), כלומר $10 בשנה.

לא ממליץ ולא מייעץ.

ג"נ: מחזיק VXUS. לא מחזיק VTI או VT.

אז למרות שהחלטתי לטבול במים רדודים, עם השקעה של סכום קטן יחסית בVT עד שאחליט מה האסטרטגיה שהכי מתאימה לי, הבנתי שזו טעות כי:
1. בגלל שלפניי עוד הרבה זמן וחומר ללמוד, אני מניחה שאיבוד התשואה האלטרנטיבית בישיבה על הגדר תהיה גבוהה יותר מהעלות שכרוכה בהחלפת אסטרטגיה.
2. גם אם העלויות לא יתקזזו עם תשואה, אני אסתכל על זה כשכר לימוד.
3. גם אם אשנה, בתור התחלה אני שלמה כרגע עם השקעה בVT יותר מלא להשקיע בכלל.

לכן, לא יודעת אם בצעד אימפולסיבי או לא, אבל.. אני מושקעת כרגע 75% VT והשאר מזומן.

חייבת לציין רק שבאיזשהו מקום זה מרגש אותי, כי זכורים לי כמה וכמה רגעי משבר שחשבתי שהיום הזה לא יגיע לעולם, סליחה על הרגשי;))

נערך לאחרונה ב:
וגם, לשפר את יכולות האקסל, להשתמש בכלי למעקב ולניהול תיק וללמוד לעשות סימולציות.
אם תשלימי את ההתמחות בזה, כל מה שכתבת מעל יביא איתו הרבה תשובות לשאלות שתסתקרני לגלות לבד
1. בגלל שלפניי עוד הרבה זמן וחומר ללמוד, אני מניחה שאיבוד התשואה האלטרנטיבית בישיבה על הגדר תהיה גבוהה יותר מהעלות שכרוכה בהחלפת אסטרטגיה.
2. גם אם העלויות לא יתקזזו עם תשואה, אני אסתכל על זה כשכר לימוד.
3. גם אם אשנה, בתור התחלה אני שלמה כרגע עם השקעה בVT יותר מלא להשקיע בכלל.
הכל נכון, תנסי לחנך את עצמך לנסות מספר דברים ורק אז להחליט, לא לעצור בכשלונות (לומדים מהם), הבחירה הראשונה לא תהיה הטובה זה בטוח אני מניח שגם לא השניה

@אנא-אל כל הכבוד ובהצלחה. לדעתי הסיכון הכי גדול בשבילך כרגע הוא שיגיע משבר שיבריח אותך מהשוק תוך כדי נעילת הפסדים משמעותיים. זה סוג של לשים לעצמך פצצת זמן במזוודה, עם טיימר לא ידוע כמובן, ועכשיו את צריכה להספיק לנצח אותה ע"י השלמת כל הלימוד שייעדת לעצמך כדי שכשהיא תתפוצץ את כבר תהיי מוגנת.

הי @אנא-אל
רציתי לומר לך כל הכבוד!!!

מאוד התחברתי להמון דברים שכתבת בשרשור הזה.
גם לי היה קל יחסית לאמץ אורח חיים סולידי (תמיד הייתי יותר חסכנית מהסביבה), אבל אני לא מצליחה להתגבר על השלב של "לקפוץ למימיי ההשקעות" ....
שיהיה לך בהצלחה- אני אמשיך לעקוב ואולי גם אגיע לשלב הביצוע... (;

@אנא-אל כשיבואו ירידות (סביר שבקרוב, ראלי טראמפ מתחיל למצות את עצמו לדעתי) אל תשכחי להסתכל על ההיסטוריה של VT בזום אאוט כמה שיותר גדול (הבאתי לך קישור למידע מ1996) בסקאלה לוגריתמית (חשוב, לינארי מעוות את תפיסת הגודל של תנועות שיותר קרובות להווה לעומת תנועות מהעבר).

אני אישית מחזיק VTI+VXUS ומתלבט אם לא כדאי לעבור ל VT (או מקבילה אירית) למען הפשטות. הן כולן אופציות מצויינות וההבדל ביניהן זניח לחלויטין לעומת ההבדל של לשבת על מזומן או להשקיע. זאת ההחלטה החשובה באמת.

הסיכון הכי גדול בשבילך כרגע הוא שיגיע משבר שיבריח אותך מהשוק תוך כדי נעילת הפסדים משמעותיים. זה סוג של לשים לעצמך פצצת זמן במזוודה, עם טיימר לא ידוע כמובן, ועכשיו את צריכה להספיק לנצח אותה ע"י השלמת כל הלימוד שייעדת לעצמך כדי שכשהיא תתפוצץ את כבר תהיי מוגנת.

כשיבואו ירידות (סביר שבקרוב, ראלי טראמפ מתחיל למצות את עצמו לדעתי) אל תשכחי להסתכל על ההיסטוריה של VT בזום אאוט כמה שיותר גדול (

לגבי התמודדות עם משברים, אני חושבת שלהספיק להשלים את כל הלימד זה לא הדבר העיקרי שיגרום לי לא למכור, אלא היכולת הנפשית וקשיחות. אין לי דרך לדעת חוץ מלחוות את זה על הבשר, אבל אני רוצה לחשוב על עצמי כלא מוותרת בקלות ויודעת לחוות תחושות לא נעימות ולא להכנע להן.
נראה כבר אם זה נכון או עד איזה גבול זה נכון.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y למה הסולידית משקיעה בחברות נפט שוק ההון 2
ח חיילת משקיעה שוק ההון 30
ד שאלות של משקיעה מתחילה שרוצה להתחיל להשקיע אבל אין לה את האומץ ויש לה הרבה שאלות שוק ההון 37
ד משקיעה מתחילה שקצת אובדת עצות שוק ההון 4
א למה המדינה לא משקיעה פסיבית בשוק העולמי שוק ההון 7
איש יקר משקיעה חדשה בסכומים קטנים VT מול בלאקרוק בגירסא השקלית שוק ההון 38
T משקיעה חדשה שוק ההון 104
ש משקיעה טרייה שוק ההון 11
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ט מזעור דמי ניהול ומיסוי במדד עולמי שוק ההון 23
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
S השקעה חוזרת במדד ומסחר בשברי מניות שוק ההון 10
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
S לשכור ולהשקיע במדד או לקנות - באירופה עם 100% משכנתא וסבסוד הריבית נדל"ן 5
M השקעה במדד מחקים- דרך הראל? ובקשה להמלצה נוספת שוק ההון 13
B רכישה קרן אירית רחבה ב-IB לעומת רכישת אותה קרן בארץ: יש הבדל במדד היחוס? מיסים 7
M מדוע מחירי הדירות לא משוקלל במדד המחירים לצרכן ? נדל"ן 77
D לקיחת הלוואה מקרן פנסיה לטובת השקעה במדד (למשל s&p) שוק ההון 2
א השקעה במדד S&P500 שוק ההון 2
A האם כדאי להשקיע במדד TA125? שוק ההון 7
ח השקעה במדד שירד הכי הרבה מהשיא שוק ההון 7
Gari משקל ייתר למניות מסוימות במדד MSCI ACWI בברוקר ישראלי שוק ההון 10
R האם לשים את כל החסכונות על משכנתא או להשאיר חלק מהחיסכון ולהשקיע במדד ל30 שנה שוק ההון 3
ש להשקיע במדד SP500 שוק ההון 1
K השקעה במדד שמחלק או משקיע חזרה דיווידנד, איך מבצעים? שוק ההון 4
B קופת גמל להשקעה או השקעה במדד שוק ההון 6
וולפסון השקעה במדד פודטק בדגש על בשר מלאכותי השקעות אלטרנטיביות 1
X אחוז בקרן ואחוז במדד שוק ההון 5
maverick מדוע המשקל של כלכלת סין במדד העולמי כל כל נמוך? שוק ההון 16
א לבטים בהשקעה במדד S&P שוק ההון 8
S השקעה במדד SMEA- האם יש משמעות דרך איזו בורסה? שוק ההון 2
D קרן מחקה או קרן סל שנסחרת בישראל שעוקבת (או מחזיקה) במדד מניות צמיחה בארה"ב שוק ההון 0
R מה הדרך הזולה ביותר להשקיע במדד S&P500, סכום חד פעמי 30,000 ש"ח ל-7 שנים. שוק ההון 5
ת שיקולים בהשקעה במדד ממונף במסגרת תיק ההשקעות שוק ההון 6
Odnight קניית מניות חברה בהנחה או השקעה במדד? שוק ההון 15
A קרנות מחקות לעומת השקעה ישירה במדד שוק ההון 7
לארוצה הגנה מפני מנייה בועתית במדד שוק ההון 28
ל בחירת חברות במדד אוף טופיק 4
י השקעה במדד small cap שוק ההון 28
P השקעה במדד הs&p שוק ההון 29
Gari הדרך הכי זולה להשקיע במדד המניות העולמי שוק ההון 10
מ השקעה במדד בפארמה וציוד רפואי שוק ההון 7
מ הסיכון בקרן השתלמות וקופת גמל במדד S&P500 שוק ההון 9
G האם להפריש לקופת גמל להשקעה או להשקיע במדד צרכנות פיננסית 12
D השקעה במדד S&P500 דרך Interactive Brokers שוק ההון 1
ש השקעה במדד אמריקאי או עולמי? שוק ההון 29
א מאמר מעניין שראיתי - השקעה במדד המניות הכללי עלול להביא לתוצאה הפוכה מזו שרציתם שוק ההון 27
ש השקעה במדד עולמי עם העדפה למניות קטנות שוק ההון 59
I השקעה במדד מחקה שוק ההון 9
V בהנחה שאני רוצה להשקיע במדד מסוים, איך לבחור קרן מחקה? שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה