• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משקיעים רק בשוק ההון וחוששים כי אין נדל״ן

Kingkong

משתמש סולידי
דירוג
12
בקצרה -
אנחנו זוג בני 29 עם הון של 1.8 מליון המפוזרים רק במניות דרך חשבון מסחר ומסלולי הגמל. בסכום לא נכלל הפנסיה.

200,000 מתוכו על הנסד״ק, 300,000 על מדד עולמי והשאר על סנופי.

הסיבה שאנחנו לא קונים בית זה כי אנחנו פחות מאמינים בעתיד המדינה (כן כמה שעצוב להגיד את זה ) ואני בתפיסה שלי לא מצליח להבין איך דירה במגדל בחדרה יעשה תשואה גבוהה. אני כן מצליח להבין איך דירה בתל אביב או רמת גן יכפיל וישלש את עצמו אבל לדירה כזאת אין לנו כסף.

שנינו עובדים קשה אבל לא הייטקיסטים. אני לצורך העיניין מוזיקאי שמתפרנס בעיקר מהוראה במוזיקה והופעות. המשכורת אצלי משתנה כל הזמן אבל היא מסתכמת ב14,000 נטו בחודש.
הבעיה שזה תחום שהוא לא יציב.
בת זוגתי מרוויחה סכום דומה בתחום אחר.

החשש שלי זה שאנחנו עושים טעות כלכלית שתעלה לנו בעתיד בכך שאנחנו לא מנצלים את המינוף שניתן רק לנדלן (כי מינוף לשוק ההון זה לא באמת מעשי).

את החישובים שלי עשיתי ואני לא אפרוס אותם כאן אבל בסוף נדל״ן עם משכנתא עשה תשואה גבוהה יותר על אותם סכומים שהושקעו (בשקלול סכום שמתפנה מתשלום על ריבית המשכנתא ) ממדד הסנפ ב20 שנה האחרונות פשוט כי המינוף שניתן מקפיץ את התשואה. הריבית על המינוף מתפרסת על כל כך הרבה שנים כך שהאינפלציה למעשה שוחקת את הריבית והופכת אותה לקלה יותר לתשלום בעוד שהתשואה על הנדל״ן (הן הפירותית והן עליית הערך ) רק עולה מעל האינפלציה.

גם בתרחיש הכי גרוע שלפיו הנדל״ן רק שומר על ערך ריאלי, השקעה בו היא השקעה סולידית טובה כי בסוף הכסף שומר על ערכו ומתקבלת הכנסה חודשית פירותית שבהרבה מקרים שווה לחצי משכורת יחיד בנוסף לבית ששומר על ערכו.
כלומר קצת פחות טוב ממניות אבל הרבה יותר טוב מאג״ח.

ומצד שני אם הנדל״ן עולה בערכו הריאלי גם (כפי שקרה בשנים האחרונות ) אז אין כאן שאלה בכלל - הוא מניב יותר כסף שקלול המינוף שהבנק נותן.

לכן אני תוהה לעצמי, האם אנחנו עושים טעות שאנחנו לא רוכשים עם חלק מהכסף דירה להשקעה בחיפה לדוגמה?

סימלצת גם את התשואה האלטרנטיבית שהיו נותנים ההחזרים החודשיים לו היו מושקעים בשוק ההון?
ואגב, אני מבין שאתה עשוי להיות עצמאי ולא כתבת את פרטי קרן הפנסיה. ממליץ מאוד לוודא שהסכום הנמצא שם וההפקדות החודשיות תספקנה, אלא אם כן המגמה היא ליצור תיק חייב במס שאמור לסייע ביציאה לפנסיה. (וגם אז יש מקום לשקול את החסרונות בהשקעה עצמאית בחשבון חייב מבחינת מיסוי ואג''ח מיועדות)

קודם כל לפי כל סמלוץ שראיתי עד היום בטווח הארוך הבורסה נותנת יותר תשואה.
בנוסף, האם לדעתך בתרחיש הסביר שבו נפתחת מלחמה בצפון שלא מסתיימת בהכרעה לאחר שהעיר מופגזת במשך חודשים, הביקוש לדירות להשכרה בחיפה יעלה או ירד? האם תושבים ירצו לגור שם או לעזוב?

קודם כל לפי כל סמלוץ שראיתי עד היום בטווח הארוך הבורסה נותנת יותר תשואה.
בנוסף, האם לדעתך בתרחיש הסביר שבו נפתחת מלחמה בצפון שלא מסתיימת בהכרעה לאחר שהעיר מופגזת במשך חודשים, הביקוש לדירות להשכרה בחיפה יעלה או ירד? האם תושבים ירצו לגור שם או לעזוב?
בדקתי וסימלצתי הכל.

אנחנו מדברים על שנים לא רגילות שבהן הנדל״ן עשה תשואה דומה לשוק ההון גם בלי שמחשיבים תשואה משכירות (כלומר רק מעליית מחירים).

אבל כפי שאמרתי - הכוח הגדול בנדל״ן זה שהוא נותן לך ההגנה הכי טובה שיש מאינפלציה (כי מגורים זה מצרך הכי בסיסי שיש למחיה) ובנוסף הוא נותן מעל זה תשואה פירותית של 3 אחוז שכירות בשנה.

כלומר יש כאן רווח ריאלי נטו בטוח של 3 אחוז בשנה ששומר על אותו רווח כי הוא עולה נומינלית בהתאם לאינפלציה.

לעומת זאת המשכנתא שמשלמים לא עולה בהתאם לאינפלציה. היא נשארת אותו הדבר ולמעשה נשחקת והופכת להיות קלה יותר לתשלום עם השנים.

5 אחוז משכנתא זה לא באמת הרבה לשלם כמו שזה נשמע כי בסוף משלמים רק 2 אחוז ריבית למעשה (3 אחוז גם ככה בנאדם היה משלם אם הכסף היה שוכב בבנק ומאבד מערכו הריאלי).
כאשר הסכום מושקע באפיק סולידי כל כך כמו נדל״ן אז מתקבלת תשואה שהיא טובה ובטוחה.

בקיצור אתה למעשה לא משלם 5 אחוז אלא לאורך השנים יותר בכיוון של 2 אחוז והתשואה מתקבלת 3 אחוז על כל הסכום כולל הסכום שלווית (בעצם 6 אחוז ) רק מהשכירות

בקיצור אתה למעשה לא משלם 5 אחוז אלא לאורך השנים יותר בכיוון של 2 אחוז והתשואה מתקבלת 3 אחוז על כל הסכום כולל הסכום שלווית (בעצם 6 אחוז ) רק מהשכירות
אני לא מצליח להבין איך כל החישובים ארוכי הטווח מתיישבים עם זה:

כי אנחנו פחות מאמינים בעתיד המדינה (כן כמה שעצוב להגיד את זה )

בקצרה -
אנחנו זוג בני 29 עם הון של 1.8 מליון המפוזרים רק במניות דרך חשבון מסחר ומסלולי הגמל. בסכום לא נכלל הפנסיה.

לכן אני תוהה לעצמי, האם אנחנו עושים טעות שאנחנו לא רוכשים עם חלק מהכסף דירה להשקעה בחיפה לדוגמה?

למה לא לקחת חלק מ1.8 שיש לכם ולהשקיע אותו בנדלן ואת השאר להשאיר בשוק ההון?
לדוג, תקננו דירה באזור ה2 מיליון עם מילון משכנתא ומיליון מההון שלכם
ואת ה800k הנותרים תמשיכו להשקיע בשוק ההון.

דירה להשקעה לא נוחתת עליך ככה סתם.
למה חיפה ולא באר שבע?
וגם אם אתה סגור על העיר אז למה ברחוב הזה ולא ההוא, למה בבניין x ולא y? ואיך תדע שהדירה תקינה? ומי השוכרים? ולמה לקנות במיליון ולא בשניים?
יש הרבה שאלות ומי שרוצה להתעסק בזה כנראה שיבוא על שכרו, אם לא יתממשו תרחישים אפוקלפיטיים.
נראה לי השאלה הרצינית אחרי ההבנה שקניית נדלן בארץ = הבעת אמון בעתיד המדינה היא האם אתם מסוגלים מעוניינים להתעסק בזה.
אם לא אז חבל על הזמן.
ואגב גם בשוק הסחיר אפשר לנעול חלק מהכסף לתקופות ארוכות בתשואה סולידית עם 0 התעסקות.
לא צריך להשוות 100% מניות לדירה בחיפה.

למה לא גם וגם? יש לך מספיק הון כדי לקנות דירה יחידה עם משכנתא עד 1.9 מיליון ש''ח (הסכום שמקנה פטור ממס רכישה), ואת היתר להשאיר בשוק ההון.

למה לא לקחת חלק מ1.8 שיש לכם ולהשקיע אותו בנדלן ואת השאר להשאיר בשוק ההון?
לדוג, תקננו דירה באזור ה2 מיליון עם מילון משכנתא ומיליון מההון שלכם
ואת ה800k הנותרים תמשיכו להשקיע בשוק ההון.
זה בדיוק מה שחשבתי

וזה בדיוק מה שאני שואל האם כדאי לעשות את זה ?

זה משתלם יותר?

זה יצריך יותר התעסקות,
זה בטוח

השאלה אם זה שווה את זה

המשכנתא שמשלמים לא עולה בהתאם לאינפלציה.
שום חלק ממנה לא צמוד למדד? אין רכיב פריים שעלול לעלות כי בעקבות האינפלציה מעלים גם את הריבית הבנקאית?
אנחנו מדברים על שנים לא רגילות שבהן הנדל״ן עשה תשואה דומה לשוק ההון גם בלי שמחשיבים תשואה משכירות (כלומר רק מעליית מחירים).
לא יודעת. מאז שמכרתי את הבית והשקעתי בקרן ישראלית עוקבת סנופי, התשואה ברוטו (לפני מס ועמלות) היא כבר קרוב ל- 30% לשנה. גם הנדל"ן שאתה מתכנן עליו עשה כך?

זה בדיוק מה שחשבתי

וזה בדיוק מה שאני שואל האם כדאי לעשות את זה ?

זה משתלם יותר?

זה יצריך יותר התעסקות,
זה בטוח

השאלה אם זה שווה את זה
אף אחד לא באמת יודע.
זה עניין של ניהול סיכונים.
מצד אחד, מחר שוק ההון יכול לרדת והנדלן יהיה יציב. ומצד שני יכול להיות הפוך.

אני אישית חושב שהיתרונות של דירה ראשונה בישראל שווים את ההתעסקות. בגלל:
*הטבות מיסוי בדירה ראשונה
*מינוף
*גיוון בתיק השקעות.

o
שום חלק ממנה לא צמוד למדד? אין רכיב פריים שעלול לעלות כי בעקבות האינפלציה מעלים גם את הריבית הבנקאית?

לא יודעת. מאז שמכרתי את הבית והשקעתי בקרן ישראלית עוקבת סנופי, התשואה ברוטו (לפני מס ועמלות) היא כבר קרוב ל- 30% לשנה. גם הנדל"ן שאתה מתכנן עליו עשה כך?
הרכיב כבר משוקלל בסכום המשכנתא שציינתי (5 אחוז לאורך השנים בממוצע בהתאם לשינויי הריבית במידה והמסלול מסלול מוצמד).

מה שאנשים שוכחים זה שיש סיבה להצמדה הזאת והסיבה היא אינפלציה והם לא משקללים את זה בסכום ההלוואה. כרגע האינפלציה גבוהה וכך גם המשכנתא - האינפלציה תרד והמשכנתא גם תרד.

בשוק ההון אני כבר מושקע עם כל הכסף במדדים האמריקאים. אני יודע היטב מה התשואה שהוא עשה שנה שעברה לדוגמא או בשנות הקורונה.

אני מאמין גדול בשוק המניות ובשוק האמריקאי. ועדיין המינוף בנדל״ן מסבך כל כך את המספרים עד שזה גורם לי לייצר חישובים מכאן ועד ההודעה החדשה ואני לא מגיע עם חד משמעית לגבי מה עדיף וזאת כשאני לוקח בחשבון תרחיש פסימי לשוק הנדל״ן לפיו יש רק תשואה פירותית מעבר ושאר התשואה היא תשואה נומינלית בלבד שמדביקה את האינפלציה (כלומר עליית ערך בהתאם לשכירות).
במקרה כזה יש 3 אחוז שכירות ריאלי על סכום שלך ועל הסכום שלווית (המשכנתא שלקחת + מה ששילמת = ערך הדירה). כלומר למעשה 6 אחוז תשואה מידית.
על חצי מהסכום משלמים 5 אחוז בשנה על המשכנתא. כלומר 2.5 אחוז מהסכום הכולל. יוצא נטו 3.5 רווח נומינלי בשקלול אינפלציה על הסכום הכולל שהושקע ואת זה הייתי מעגל ל4 כי זה מאוד תמים לחשוב שמחירי הדירות ייעלו בקצת שבו מחירי החלב עולים.

4 אחוז נטו תשואה תשואה ריאלית. פיקדון בבנק נותן 0 תשואה ריאלית. ואג״ח גם פחות.

סנופי נתן 7 אחוז תשואה ריאלית אבל צריך לקחת בחשבון שיש גם תסריט אופטימי שבו מחירי הדירות ממשיכים לעוף מעבר לאינפלציה וזה בדיוק מה שקרה בשנים האחרונות. כשזה מגיע עם מינוף אז התוצאה ידועה = אנשים ב2004 קנו ב700,000 דירה ברמת גן, שילמו לבנק 350,000, את השאר פרסו למשך 30 שנה ובסה״כ שילמו 1500 שקל יותר בחודש (על המשכנתא) ממה שאדם עם שכירות משלם. עכשיו יש להם נכס ששווה כנראה 3.5 מליון ושכירות הם כבר לא צריכים לשלם.

לא רע…

כמה הנחות שגויות.

1. מי אמר שתקבל 3% תשואת שכירות? מעבר לזה שזה ברוטו, ברוב גוש דן כבר אין 3% היום.
2. מה עם תקופות שאין שוכר?
3. מה עם תקלות? שיפוצים קטנים? זה לא עולה כסף?
4. נראה לי שהריבית הממוצעת על משכנתאות היום היא מעל 5%.
5. תחליט או שאתה מאמין בעתיד המדינה או שלא, אם אתה לא מאמין בעתיד המדינה ואתה צודק לא יכול להיות שהמחירים ימשיכו לזנק.
6. כמה אתה מניח עליית ערך שנתית בעתיד? כי גם אם נניח שאתה מקבל יותר שכירות מאשר ריבית על ההלוואה + הוצאות (מה שבכלל לא בטוח), היית יכול לקבל 4-5% ללא סיכון וללא כאבי ראש.

החשש שלי זה שאנחנו עושים טעות כלכלית שתעלה לנו בעתיד בכך שאנחנו לא מנצלים את המינוף שניתן רק לנדלן (כי מינוף לשוק ההון זה לא באמת מעשי).
לא נורא, במקרה הכי גרוע לא תקבלו את התשואה המקסימלית.
אם החשש היה שאתם רוצים לפזר יותר ההון שלכם בין עוד אפיקים חוץ משוק ההון הייתי ממליץ לכם לקנות דירה, אבל זה לא המצב לפי מה שאתה מתאר.

כן אמרת שאתה מאמין בקניית דירה באיזור המרכז. חכו 5 שנים, תצטברו עוד ממון ואם תרצו תעשו את זה. (אתם עשירים מאוד לגילכם, אני אניח שאתם חוסכים אחוז יפה מההכנסות)

הסיבה שאנחנו לא קונים בית זה כי אנחנו פחות מאמינים בעתיד המדינה (כן כמה שעצוב להגיד את זה ) ואני בתפיסה שלי לא מצליח להבין איך דירה במגדל בחדרה יעשה תשואה גבוהה. אני כן מצליח להבין איך דירה בתל אביב או רמת גן יכפיל וישלש את עצמו אבל לדירה כזאת אין לנו כסף.
אני קניתי בחדרה ( רחוק מאוד ממגדל מפונפן) ובינתיים מאז הקניה (סוף 2019) הדירה עלתה בכ-30% על סמך עסקאות קודמות. במרכז ובאיזורים אחרים מתחמי התחדשות עירונית וכד' הדירות עלו אף יותר.
תפתח yad2 ותראה שיש לך דירות במרכז ב2 מיליון.
מה לגבי נתניה?

במקרה כזה יש 3 אחוז שכירות ריאלי על סכום שלך ועל הסכום שלווית (המשכנתא שלקחת + מה ששילמת = ערך הדירה). כלומר למעשה 6 אחוז תשואה מידית.
על חצי מהסכום משלמים 5 אחוז בשנה על המשכנתא. כלומר 2.5 אחוז מהסכום הכולל. יוצא נטו 3.5 רווח נומינלי בשקלול אינפלציה על הסכום הכולל שהושקע ואת זה הייתי מעגל ל4 כי זה מאוד תמים לחשוב שמחירי הדירות ייעלו בקצת שבו מחירי החלב עולים.

4 אחוז נטו תשואה תשואה ריאלית. פיקדון בבנק נותן 0 תשואה ריאלית. ואג״ח גם פחות
רגע רגע.
יש פה כמה טעויות חישוב מעבר לטעויות ש @wa11a ציין.

חישבת 4% תשואה ריאלית על סכום ההשקעה הראשוני מהרגע הראשון. זה לא נכון.

דוגמא מספרית לשם נוחות:
דירה בשווי מיליון, 50% משכנתא עם ריבית 5%, שכירות 30 אלף (מתאים לנתונים בהם השתמשת).

סכום שהושקע = 500 אלף
הכנסה משכירות = 30 אלף
תשלום ריבית = 25 אלף
סה"כ תזרים = 5 אלף

זה 1% תשואה פירותית מההשקעה הראשונית, מאוד רחוק מ 4% שחישבת.

לא נורא, במקרה הכי גרוע לא תקבלו את התשואה המקסימלית.
אם החשש היה שאתם רוצים לפזר יותר ההון שלכם בין עוד אפיקים חוץ משוק ההון הייתי ממליץ לכם לקנות דירה, אבל זה לא המצב לפי מה שאתה מתאר.

כן אמרת שאתה מאמין בקניית דירה באיזור המרכז. חכו 5 שנים, תצטברו עוד ממון ואם תרצו תעשו את זה. (אתם עשירים מאוד לגילכם, אני אניח שאתם חוסכים אחוז יפה מההכנסות)
המטרה שלי היא לא פיזור

אם הייתי רוצה פיזור אז הייתי משקיע במדד עולמי שנותן משקל שווה לכל סקטור ומדינה ואז בוכה על תשואה נמוכה.

המטרה שלי זה לייעל השקעות ו*לנסות* להפיק תשואה מירבית לאורך המון שנים.

סנופי נתן 7 אחוז תשואה ריאלית אבל צריך לקחת בחשבון שיש גם תסריט אופטימי שבו מחירי הדירות ממשיכים לעוף מעבר לאינפלציה וזה בדיוק מה שקרה בשנים האחרונות. כשזה מגיע עם מינוף אז התוצאה ידועה = אנשים ב2004 קנו ב700,000 דירה ברמת גן, שילמו לבנק 350,000, את השאר פרסו למשך 30 שנה ובסה״כ שילמו 1500 שקל יותר בחודש (על המשכנתא) ממה שאדם עם שכירות משלם. עכשיו יש להם נכס ששווה כנראה 3.5 מליון ושכירות הם כבר לא צריכים לשלם.
ומה היה קורה אם היו משקיעים בסנופי ואת היתרה של 1500 מעבירים שוב לסנופי?
מצו''ב https://drive.google.com/drive/folders/14dydYIr2lTNSzvVkx1oA8kqG0pHa5-nv?usp=sharing
חישבתי לפי ערך הדולר לפני 20 שנה בדיוק, ומשם ואילך כ400 דולר חודשי (קצת מסובך לתת את ההפקדה השקלית)
בנוסף, לא חישבת כמה חוב יש עדיין, שהרי עברו רק 20 שנים מאז התחלת תשלום החוב, כך שכנראה יש עדיין חוב של לפחות 150,000 ש''ח על הדירה.

30% לשנה??
את בטוחה שלא טעית בחישוב?
ממתי את משקיעה?
מ-2015
הקניה הראשונה, והגדולה, היתה בעלות של 2.49 ש"ח ליחידה והיום עומדת על 6.74 ש"ח ליחידה. כלומר, 270% על 9 שנים.
*זה כולל כמובן את הפרשי השער המשוגעים של השנה האחרונה, כך שאני מכוסה גם אינפלציונית במקרה.
**אחרי שמנהלי הקרן החליטו להעלות את דמי הניהול המשתנים בחמדנות, הרווח יהיה נמוך יותר כמובן. הם ישתדלו לאכול בעצמם חלק גדול מהפרשי השער לדעתי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C מלווה משקיעים - האם לקחת, איך לבחור ואת מי נדל"ן 9
S איך אתם משקיעים באג״ח בתקופה הנוכחית שוק ההון 1
נ מה אתם קונים כאשר אתם משקיעים בS&P 500? מה החלופות? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
Y המלצות ליווי משקיעים נדל"ן 4
אייקiן שאלות של משקיעים מתחילים שוק ההון 3
ד איך משקיעים במניות ישראליות ללא בנק או בית השקעות ישראלי שוק ההון 11
O האם הייתם משקיעים את הכסף של ההורים בקרן כספית? שוק ההון 1
S איך משקיעים בפועל באגח ממשלתי ישראלי? שוק ההון 6
M דרושים משקיעים לולידציית שוק אוף טופיק 0
T לומדים, חוסכים, משקיעים יומני מסע אישיים 118
R התייעצות לגבי חובות דיווח של משקיעים ב- Interactive brokers (ללא מתווך) מיסים 36
מוריה יותר אנשים משקיעים פתאום בנדלן? נדל"ן 310
נ אלדורדו Eldorado, המרדף אחרי הגביע הקדוש, או איך לא להפסיד אף פעם בבורסה - שאלה על פסיכולוגיה של משקיעים. אוף טופיק 9
new-investor ב-מה הייתם משקיעים, אג״ח ממשלתי או אג״ח עולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 10
נ איך הייתם משקיעים את כספיכם שלכם בשנת 1900? אוף טופיק 21
S למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)? אוף טופיק 61
סול כצרכנים, איפה אתם משקיעים יותר כסף מרוב האנשים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 181
ד מה ההבדל בדיוק בין -נדל"ן קרן ריסק,קרנות חוב וקרן נד"לן.מה ההבדל בין שלושתם?מה כול אחד מהם בדיוקוכן איפה בכלל משקיעים בהם-באתר הבנק שלי למשל?? השקעות אלטרנטיביות 1
aminadav מה כבר יכול להשתבש אשר משקיעים בקרן המחקה אחד המדדים של הבורסה ישראל? שוק ההון 7
Y איך משקיעים 3.5 מיליון בנדל"ן? נדל"ן 1
א האם מישהו מכיר קבוצת וואטסאפ של משקיעים ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
S איך משקיעים בוול סטריט או נאסדק מהארץ? שוק ההון 6
bobby אמא בת 65 - איך משקיעים? שוק ההון 13
S איך הייתם משקיעים בתקופה זו 1M ש"ח במידה ונדרש תזרים חודשי שוק ההון 84
ש כמה משקיעים פה בנסדק 100, סנופי, vti והאם לא עדיף רק נסדק 100? שוק ההון 31
bobby איך משקיעים בצורה ממונפת לטווח של שנה-שנתיים שוק ההון 57
N במה אתם משקיעים ומה הניסיון לימד אתכם ? שוק ההון 34
4 איך אנשים עם משפחה משקיעים? שוק ההון 13
ו ילדים משקיעים שוק ההון 21
C האם הייתם משקיעים בצורה אחרת אם הייתם גרים במדינה אחרת? שוק ההון 6
C למה אתם משקיעים במדינות מתפתחות? שוק ההון 20
ע למה אתם משקיעים בVT אם היא מחלקת דיבידנדים? שוק ההון 113
S גיוס משקיעים בתחום הנדל"ן - שאלה נדל"ן 1
S גיוס משקיעים - שאלה. שוק ההון 2
S שאלתי בעבר,אך לא הייתה תשובה חד משמעית - גיוס משקיעים שוק ההון 2
shirbi איך משקיעים דולרים באג"חים של ממשלת ארה"ב? שוק ההון 4
S למשקיעים פסיבים במדדים (או לפחות משקיעים בעיקר במדדים עולמיים רחבים) שוק ההון 4
adamshalev משקיעים יוכלו לפתוח חשבון מסחר בבתי השקעות ללא הגעה פיזית צרכנות פיננסית 10
N כיצד אתם משקיעים בפלח דל הסיכון בתיק שלכם ? שוק ההון 1
מ איך הייתם משקיעים במצבי ? שוק ההון 15
Brightside חשד: חברת השקעות "עקצה" משקיעים ב-50 מיליון שקל אוף טופיק 15
G איך משקיעים מחוץ לישראל\ארה"ב\אירופה בזול? שוק ההון 1
א כיצד אתם משקיעים באגחים במידה ואת מרבית ההשקעות שלכם אתם מבצעים דרך IB שוק ההון 3
ה קופת גמל להשקעה - למה זה טוב לנו? (משקיעים פסיבים) שוק ההון 51
ב משקיעים דרך ברוקר זר - מה אתם עושים עם אג״ח? שוק ההון 28
חצי פנסיון אם בעצם משקיעים במדד עוקב למה לא אקסטרים שוק ההון 4
Z סיווג רווחי הון בבורסה אצל משקיעים פעילים שוק ההון 50
פסיוני האם באמת אי בי איי- משקיעים בחזרה את הדיבידנד ללא ניכוי במקור? שוק ההון 8
K ריבית דריבית כאשר משקיעים בקרנות אינדקס שוק ההון 9
א 'הבא תדפיס עו"ש' אצל משקיעים צרכנות פיננסית 3

נושאים דומים

Back
למעלה