• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משיכת כספים מהפיקדון

• פותח הנושא adi
  • פורסם בתאריך

adi

משתמש רשום
דירוג
0
נכון לעכשיו אושר למשוך חלק מכספי הפיקדון
אשמח לדעת היכן כדאי לשים אותם אם אני כנראה אמשוך אותם ב5 השנים הקרובות ולא רוצה להפסיד.
רק שיהיה ריבית קבועה וסולידית. האם מסלולים בבנק מומלצים?
תודה

אושר למשוך חלק קטן, שימי לב שאם את מתכננת ללמוד ואת זכאית למלגות של משרד הבטחון - אולי תאבדי אותן (תשלום מהפקדון הוא תנאי לקבלה שלהן).
אם בכל זאת החלטת למשוך, כדאי שתקראי לפחות חלק מהבלוג של הסולידית כדי להבין מה היתרונות וחסרונות של כל דרך ולקבוע אסטרטגיית השקעה אישית.

האם מסלולים בבנק מומלצים?
התשובה לשאלה הזאת היא התשובה לרוב השאלות בחיים - תלוי.

זה סכום ממש נמוך כך שאם באמת את מתכננת ללמוד/לעשות שיעורי נהיגה עדיף פשוט להשאיר את זה שם

אולי המסלול היומי בפפר יעזור לך(למרות שעל סכום כסף כזה גם אחרי 5 שנים הרווח יהיה פחות מיום עבודה)

כאמור מדובר בסכום זניח שהריבית ממנו תהיה גם היא זניחה. אל תבנה על התעשרות ממנו.

מה שכן, שימוש נהדר בכסף יכול להיות כדי "ללכלך את הידיים" ולהתנסות בפתיחת תיק השקעות, בחירת מסלולים, השוואת מחירי המרה, וכו' וכו' וכו'. כל הדברים שבפוסטים של הסולידית נשמעים כמו הוראות לבניית פצצת אטום ביפנית אבל בסוף מתגלים כפשוטים יחסית. כך, כשיהיו לך סכומים מכובדים יותר תהיה כבר מנוסה ותדע בדיוק לאן לנתב את הכסף.

(וגם אני מחכה שישחררו לי את הפיקדון, יש לי 30 אשח ששוכבים חסרי מעש בזמן שהסנופי מטפס לו. כה מתסכל)

אפשר בבקשה הסבר על הנאמר כאן?
אני שוחררתי לפני פחות מחמש שנים, ונאמר לי שאוכל למשוך את הפיקדון רק בתום חמש שנים או בקניית דירה,
עכשיו אוכל לגשת לבנק ולבקש את הכסף?
או שזה מיועד למי ששוחרר בתקופת הקורונה, אשמח להסברים, תודה

אני שוחררתי לפני פחות מחמש שנים, ונאמר לי שאוכל למשוך את הפיקדון רק בתום חמש שנים או בקניית דירה,
בגלל הקורונה יש אפשרות למשך חלק קטן מהפקדון לפני תנאי ה5 שנים.
אם עברו 5 שנים אתה יכול למשוך את כל הסכום "כרגיל".
שים לב שאתה ניגש לסניף שבו ניתן השירות, יש סניפים של פועלים ולאומי שבהם לא ניתן השירות של משיכת כספי פיקדון.

תסתכל על התגובה של @the_newbie למעלה, יש שם כתבה בישראל היום שאומרת שזה רלוונטי אם השתחררת ב-3 שנים האחרונות

האם מסלולים בבנק מומלצים?
מה הכוונה במסלולים בבנק? הבנק מציע כל מיני פקדונות בריבית אפסית שלא מכסות את האינפלציה. הייתי נמנע מלשים את הכסף בפיקדון בבנק שנעול ל-X שנים. אתה מאבד נזילות שייתכן שתצטרך בתמורה לכמעט כלום. אני מאוד מסכים עם התגובה של @Klaus. אם שוק ההון זה משהו שאתה שואף להיכנס אליו, סכום כסף כזה יכול להיות מעולה בשביל 'ללכלך את הידיים'. מה שכן, אני לא יודע מה מצבך הפיננסי ומה הצרכים שלך. אם אתה לא מוכן לקחת סיכון גם של הסכום הנ"ל, עדיף לא להסתבך. אין כזה דבר השקעה ל-5 שנים שבטוח לא מפסידה. בכל השקעה יש סיכון, והתשואה מגיעה בהתאם לאותו סיכון.

נכון לעכשיו אושר למשוך חלק מכספי הפיקדון
אשמח לדעת היכן כדאי לשים אותם אם אני כנראה אמשוך אותם ב5 השנים הקרובות ולא רוצה להפסיד.
רק שיהיה ריבית קבועה וסולידית. האם מסלולים בבנק מומלצים?
תודה
עד כמה שאני יודע הפיקדון צמוד למדד המחירים לצרכן (שכרגע יורד אך יכול גם לעלות בעתיד לא רחוק).
אם זה אכן כך, אז הריבית שנהוגה היום בבנקים זה הרבה פחות טוב מהצמדה למדד לחמש שנים. האלטרנטיבה היחידה שאני מכיר זה פיקדון "קרמבולה" בבנק טפחות (דוסקס פה בפורום - מוזמנת לחפש).

עד כמה שאני יודע הפיקדון צמוד למדד המחירים לצרכן (שכרגע יורד אך יכול גם לעלות בעתיד לא רחוק).
אם זה אכן כך, אז הריבית שנהוגה היום בבנקים זה הרבה פחות טוב מהצמדה למדד לחמש שנים. האלטרנטיבה היחידה שאני מכיר זה פיקדון "קרמבולה" בבנק טפחות (דוסקס פה בפורום - מוזמנת לחפש).
הפיקדון אינו צמוד. זאת למעשה הלוואה שאתה נותן למדינה בלי רבית ובלי הצמדה.. שזאת אחלה הטבה
יש פירסום מבלבל (אולי בכוונה). הפיקדון צמוד לממד של חודש לפני מועד תום השירות.
או במילים אחרות, סכום הפיקדון צמוד, עד היום שהוא מגיע אלייך

הסיבה היחידה, שאני יכול לחשוב עליה, לא למשוך היא שהסכום לא שייך לבעליו עד המשיכה. ככה שאם אתה מעוקל, אז אולי עדיף לא למשוך

לא הצלחתי להבין אותכם זה צמוד/לא צמוד?
ואיך זה ביחס לפקדונות בבנקים?

הפיקדון צמוד למדד המחירים לצרכן
הפיקדון אינו צמוד.
אני אשמח למקור אם יש לכם

שזאת אחלה הטבה
אתה מתכוון הטבה לטובת המדינה? או לטובת החייל?

איפה ראית את זה?
אתה יכול לראות את זה באיזור האישי שלך, באתר של הקרן להכוונה.
תראה שהסכום שאתה זכאי אליו נשאר קבוע נומינלית. אם אני זוכר נכון, אז גם כתוב שם לפי איזה מדד הוא נקבע.
אבל זה באמת מבלבל כי במקומות שונים יש פרסומים שהסכום צמוד למדד. שזה נכון, בעיקרון.
יש סכום זכאות מוגדר לפי חודשי שירות ברמות פעילות שונות, שמשתנה בהתאם למדד. כל חודשיים.

ואיך זה ביחס לפקדונות בבנקים?
כאמור, לא טוב D:
על פיקדון לחמש שנים אני חושב שאפשר לקבל 2%-3% היום.
חפש פה בפורום, כתבו על פקדונות לא מעט.

אתה מתכוון הטבה לטובת המדינה? או לטובת החייל?
הטבה שאתה נותן למדינה
גש לסניף הבנק שלך ותבקש הלוואה כזו, תחזור לספר מה ענו לך ;)

לא יודע כמה זה תורם לכם, אבל אלו התזוזות בפיקדון שלי בחצי שנה האחרונה (לא הוצאתי שקל)
TvG2c1y

לא יודע כמה זה תורם לכם, אבל אלו התזוזות בפיקדון שלי בחצי שנה האחרונה (לא הוצאתי שקל)
TvG2c1y
תורם תורם... איך הגעת למסך הזה?
אצלי אני רואה שהסכום לא השתנה כל התקופה. בנוסף, כתוב לי - "נכון ליום סיום השירות ע"פ מדד- 01/06/2015"

תורם תורם... איך הגעת למסך הזה?
אצלי אני רואה שהסכום לא השתנה כל התקופה. בנוסף, כתוב לי - "נכון ליום סיום השירות ע"פ מדד- 01/06/2015"
מעדכן כל חודש באקסל את כל החשבונות כולל הפיקדון

כאמור מדובר בסכום זניח שהריבית ממנו תהיה גם היא זניחה. אל תבנה על התעשרות ממנו.

מה שכן, שימוש נהדר בכסף יכול להיות כדי "ללכלך את הידיים" ולהתנסות בפתיחת תיק השקעות, בחירת מסלולים, השוואת מחירי המרה, וכו' וכו' וכו'. כל הדברים שבפוסטים של הסולידית נשמעים כמו הוראות לבניית פצצת אטום ביפנית אבל בסוף מתגלים כפשוטים יחסית. כך, כשיהיו לך סכומים מכובדים יותר תהיה כבר מנוסה ותדע בדיוק לאן לנתב את הכסף.

(וגם אני מחכה שישחררו לי את הפיקדון, יש לי 30 אשח ששוכבים חסרי מעש בזמן שהסנופי מטפס לו. כה מתסכל)

למי שישוטט פה יום אחד ויחפש קומבינה לאיך משחררים את הכסף - להלן דרך שבה עשיתי את זה, בטעות.

נרשמים להרבה קורסים בפתוחה (עדיף הרשמה מאוחרת בהנחיה מוגברת כדי שהסכום יהיה עוד יותר גדול) ומשלמים באמצעות הפיקדון -> מבטלים את ההרשמה -> מקבלים את הכסף בחזרה כצ'ק לפיקדון עליו רשום "משרד הביטחון - ישראל ישראלי מס' זהות 1234" -> מפקידים באפליקציה לחשבון האישי (כי הרי השם שלך כתוב שם, האפליקציה מתעלמת ממשרד הביטחון) -> הופה נס, הכסף בפנים.

(אם אתם לא סטודנטים בפתוחה - חבל. יש דמי הרשמה, של 480~ שח אז לא כדאי)

הנ"ל אינו המלצה, אני לא אחראי וכו' ולא ממליץ לעבור על החוק וכו' אבל בסוף זה כן כסף שיגיע אליך וחבל שישכב חסר מעש בכספות של הבנק (וחבל שלא גיליתי את הפטנט ביולי, הפסדתי כמה אחוזים יפים, שוין)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S משיכת כספים מפוליסת חיסכון שוק ההון 9
Y קופת גמל להשקעה - שאלה על משיכת כספים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y משיכת כספים מ Bit2C | דו"ח בדיקה - גורם חיצוני מומחה השקעות אלטרנטיביות 5
ק משיכת כספים מהחשבון פוסטים מאיכות נמוכה 2
F חתימה על סעיף מוזר בעת משיכת כספים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R שאלה לגבי משיכת כספים מקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
ה משיכת כספים מקרן פנסיה כללית (משלימה) צרכנות פיננסית 12
א משיכת כספים מ- IB שוק ההון 19
Y משיכת כספים מטריא השקעות אלטרנטיביות 2
L משיכת כספים על ידי מעסיק התפטרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
U משיכת כספים מקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
A משיכת כספים מתוך קרן השתלמות IRA על ידי הגוף הפנסיוני ללא רשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
1337justme משיכת כספים לא פטורים מקה"ש וכספי פיצויים מהפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
1337justme מס' שאלות לגביי טופס 867 עם דיבידנים בחו"ל ובארץ + משיכת כספים מקופ"ג מיסים 33
I עיתוי משיכת כספים מגמל להשקעה שוק ההון 7
Sterling משיכת כספים מפנסיה משלימה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
G משיכת כספים לא פטורים מקרה"ש שוק ההון 1
א משיכת כספים ע"י יורשים מקרנות פנסיה של נפטר - עמיתים קרנות הפנסיה הותיקות צרכנות פיננסית 0
J עזרה עם משיכת כספים מIB שוק ההון 16
MichaelN משיכת כספים מקרן פנסיה לקופ"ג צרכנות פיננסית 12
O משיכת פנסיה מחו"ל לקופה בארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? שוק ההון 6
edangz משיכת כסף מחשבון הIB שוק ההון 12
S משיכת כספי תגמולים והגבלת ניוד עתידי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
G משיכת כספי פיצוים עבור משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S משיכת כסף בנסיבות משמחות - באיזה צורה? צרכנות פיננסית 7
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A משיכת קרן השתלמות לטובת העברה לתיק ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L דוח שנתי רישום משיכת כספי פיצויים ופנסיה מיסים 3
I משיכת פיצויים - כל המידע שצריך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
O משיכת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
M משיכת מט״ח מ-IB לצורך השקעה בנדל״ן בחו״ל צרכנות פיננסית 4
A מס על משיכת כסף מקרן מחקה מדד מיסים 9
מ משיכת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
The Stoic משיכת פיצויים פטורים ממס בתום העסקה מיסים 13
ס משיכת פיצויים לעומת משיכת קה"ש שוק ההון 0
I משיכת פיצויים - מה המס בגין הרווח ? מיסים 14
T משיכת כספי פיצויים מיסים 3
P משיכת שליש מקרן השתלמות לא חוסמת הפקדות? מיסים 4
M משיכת פיצויים מעל התקרה הפטורה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
F משיכת כספי פיצויים - פגיעה בקצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
O משיכת כסף מBinance השקעות אלטרנטיביות 4
S משיכת גמל להשקעה עבור הפקדה לפקדון, האם משתלם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
איליה סיפור על משיכת רצף פיצויים או הדיסוננס בין האנשים במערכת למערכת עצמה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
R משיכת תיק השקעות שוק ההון 1
I משיכת קרן השתלמות לטובת סגירת הלוואה וכיסוי מינוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
M תשלום מס על משיכת כספי פיצויים מקרן פנסיה מיסים 1

נושאים דומים

Back
למעלה