• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מצליח בהכול, במתמטיקה אאוט סיידר

noam7

משתמש רשום
דירוג
16
שלום,
לאחר לבטים רבים נרשמתי לקורס רציני של 5 יחידות במתמטיקה שנחשב לקורס מאוד איכותי. הקורס אמור לתת מענה גם לחברה שמתחילים ב-3 והוא מתחיל מהבסיס (אמנם הוא רץ על הבסיס אבל עדיין עובר על הבסיס).
בבית ספר הייתי 3 יחידות וקיבלתי את ההבנה שאשלים את זה מאוחר יותר, אפשר לומר שלקחתי את הכישלון על עצמי באותה תקופה ורק שבגרתי ועברתי דברים ושירות משמעותי הבנתי שבסוף מדובר בפערים בסיסיים שאף אחד לא טרח לשבת איתי ולהסביר לי, כי בסוף בשאר המקצועות הצלחתי וגם הוצאתי ממוצע יפה וגם שירתתי ביחידה מודיעינית וגם הייתי לחייל מצטיין מאוד שעסק בנושאים מאוד מורכבים וכו', אז אני לא חושב שמדובר בפער שכלי.

אבל היום הייתי בשיעור הראשון והרגשתי פשוט אאוט סיידר לחלוטין, נטלתי ריטלין כי יש לי קשב וריכוז ופשוט הרגשתי זומבי, לא הצלחתי לעקוב אחרי מה שהמורה אמר, כבר התייאשתי מלשאול שאלות, וזה נורא מתסכל. כבר את הבסיס הראשוני איבדתי, עכשיו אני מתחיל לעשות את השיעורים בתקווה שזה ישלים את הפער אבל מה יהיה שנגיע לחומר היותר מסובך? המורה מתחיל לדבר על מושגים משוואה שלישית ומסביר שכמו ב"משוואה שנייה...", ואני רגע, עוד לא עיכלתי את מה שדיברנו מקודם ואני צריך להבין מוחשית שוב מה זה משוואה שנייה וכו' ואז אני נחשב לסוג של הלם.
אני לא מצליח להבין למה זה קורה. אולי ההתרגשות, אולי העיסוק בחלק מהזמן ממה שקורה מסביבי, חשוב לי לציין שמה שמשעמם אותי (מתמטיקה) מקשה עליי עוד יותר להתרכז ולהישאר מפוקס, וגם בטח גם חוויית השעמום נובעת מהדחקה מגיל צעיר שרוב הזמן שהייתי במתמטיקה העדפתי לחלום על דברים שנותנים הרגשה של יותר שייכות מאשר לא להבין כלום ולהרגיש גרוע, בזמן שהמורה בכיתה ממשיך לרוץ על החומר ואני הרבה מאחורה.

עם היסטוריה, תנך, אני יכול לשבת ולהקשיב הרבה זמן, כך גם אזרחות, ואפילו אנגלית, אבל מתמטיקה יבשה פשוט לא מעניינת אותי ומצד שני אני מבין שזה הכרחי כדי שאצליח בחיים. באמת לא יודע מה לעשות, אני אשמח לעצות מאנשים שמכירים את החוויה או יודעים על אנשים עם חוויה דומה. בעיה שכלית או מילולית אין לי, אולי יש איזה חלק במוח שמתאים במיוחד למתמטיקה ואין לי אותו, אבל באמת שמעולם לא למדתי כמו שצריך מתמטיקה אז אני לא יודע ומאוד חושש שזה ישים אותי הרבה מאחורה אם לא אצליח במתמטיקה.

אשמח לכל עצה, באמת מיואש. תודה רבה

נערך לאחרונה ב:
ללמוד מתמטיקה זה כמו להיכנס לכושר. השיפור איטי ודורש התמדה.

אני מניח שקיבלתם דפי תרגול עם פתרונות. תקרא את התאוריה ונסה לענות על השאלות. ענית נכון יופי. לא הלך לך? נסה עוד פעם ואם לא עובד בקש עזרה מהחברים / מורה.

, אבל מתמטיקה יבשה פשוט לא מעניינת אותי ומצד שני אני מבין שזה הכרחי כדי שאצליח בחיים.
עצוב שעדיין זה מה שמלמדים במערכת החינוך, אבל זו פשוט שטות.
אפשר להצליח מאד בחיים (ונעזוב את השאלה הפילוסופית אישית מה זה אומר) בלי לדעת מתמטיקה ובלי להתעניין במתמטיקה.
אולי תחשוב מהכיוון ההפוך - במה אתה רוצה לעסוק, מה מעניין אותך והאם צריך מתמטיקה ובאיזה רמה בשביל זה, ואז תדע אם המאמץ להצליח במשהו שלא מעניין אותך בכלל כדאי.

היה לי ממש קשה ללמוד מתמטיקה בתיכון. אפשר להאשים את המורים, אותך, להגיד שלא הלך טוב כי אתה לא מספיק מרוכז, ואלף סיבות אחרות כדי למשוך עוד יותר זמן.

תעשה מה ש50% מהסטודנטים למתמטיקה באוניברסיטה עושים.
יושבים 3 שעות בהרצאה, מסתכלים על הלוח ומנסים לפענח מה לעזאזל רוצים מהחיים שלהם, ואז יושבים עוד 4 שעות לבד ועוברים על החומר שוב ושוב עד שמבינים.
לאט לאט חומר חדש הוא אותו קונספט בתלבושת אחרת, ולוקח לך רק שעה אחכ בבית להשלים אותו, ויום אחד אתה עובר 3 שעות על החומר בבית לפני השיעור וכשאתה מגיע לשיעור אתה מבין כל מה שקורה, כי היה לך זמן לעכל לפני.

אם עדיין זה לא מסתדר ואתה לא מצליח להבין את החומר, תשב על זה 1על1 עם מורה פרטי עם המלצות.

עוד לא פגשתי מישהו שלא מבין מתמטיקה. יש כאלה שלוקח להם יותר זמן, יש כאלה שלוקח להם הרבה זמן, ויש כאלה שמוותרים לעצמם מהר כי הם מאמינים שזה לא בשבילם. אל תהיה מהקבוצה האחרונה.

עשה מה ש50% מהסטודנטים למתמטיקה באוניברסיטה עושים.
יושבים 3 שעות בהרצאה, מסתכלים על הלוח ומנסים לפענח מה לעזאזל רוצים מהחיים שלהם, ואז יושבים עוד 4 שעות לבד ועוברים על החומר שוב ושוב עד שמבינים.
אני חייב לציין שנקרעתי מצחוק שקראתי את זה. אני עכשיו בשלב ההפסקה של שיטת הפומודורו את אתה מכיר, ואתה תמצת בדיוק את היום שלי, אני יושב עם עצמי לבד עכשיו ומרגיש הרבה יותר טוב מאשר החוויה המתסכלת היום בכיתה שהסתכלתי ממש כמו שאמרת על המורה ופשוט אמרתי לעצמי מה אני עושה פה

אני חייב לציין שנקרעתי מצחוק שקראתי את זה. אני עכשיו בשלב ההפסקה של שיטת הפומודורו את אתה מכיר, ואתה תמצת בדיוק את היום שלי, אני יושב עם עצמי לבד עכשיו ומרגיש הרבה יותר טוב מאשר החוויה המתסכלת היום בכיתה שהסתכלתי ממש כמו שאמרת על המורה ופשוט אמרתי לעצמי מה אני עושה פה
לא כל כך קשור לנושא השרשור, אבל ככה זה עובד לרוב האנשים.
אלה שמספיקים לעבור על השיעור עוד לפני שהוא מתקיים בכיתה, פה אתה אפילו לא מרגיש שאתה מבזבז את הזמן שלך בכיתה :) רק מחדדים לך דברים ואתה יכול להתרכז ב5% שלא הבנת, מאשר לנסות להבין מהר את ה95% שהמרצה מנסה להעביר בזמן שיש לו תוך כדי שמקבץ אנשים מעצבנים שואלים שאלות לא קשורות כי אין להם מושג באיזה קורס הם.

כמובן שזה שיטה רק לאנשים פריבילגים שיש להם זמן, כוח רצון וכישורי התמדה גבוהים מהממוצע

נטלתי ריטלין כי יש לי קשב וריכוז ופשוט הרגשתי זומבי,
ניסית עוד סוגים? מנסיון כדאי לבדוק סוגים נוספים (על פי מרשם רופא כמובן), יש כאלו שאטנט למשל משאיר אותם בפוקוס מלא.

אני אתייחס אחכ לשאר התגובות, תודה רבה לכולם, לבנתיים:

לא כל כך קשור לנושא השרשור, אבל ככה זה עובד לרוב האנשים.
אלה שמספיקים לעבור על השיעור עוד לפני שהוא מתקיים בכיתה, פה אתה אפילו לא מרגיש שאתה מבזבז את הזמן שלך בכיתה :) רק מחדדים לך דברים ואתה יכול להתרכז ב5% שלא הבנת, מאשר לנסות להבין מהר את ה95% שהמרצה מנסה להעביר בזמן שיש לו תוך כדי שמקבץ אנשים מעצבנים שואלים שאלות לא קשורות כי אין להם מושג באיזה קורס הם.

כמובן שזה שיטה רק לאנשים פריבילגים שיש להם זמן, כוח רצון וכישורי התמדה גבוהים מהממוצע
תודה :)
ניסית עוד סוגים? מנסיון כדאי לבדוק סוגים נוספים (על פי מרשם רופא כמובן), יש כאלו שאטנט למשל משאיר אותם בפוקוס מלא.

אני בן אדם מאוד רגוע, אני לוקח 20 מג וזה עושה אותי זומבי. יש לי קושי בלהישאר מפוקס לזמן מה במיוחד במתמטיקה, אבל אני לא צורך ריטלין כמעט ביום יום ורק לאחרונה התחלתי למרות שיש לי אבחון מגיל 8 בערך ועוד אחד חדש. יש לך המלצות? אני לא מתמצא בכלל

יש לך המלצות? אני לא מתמצא בכלל
כתבתי, אטנט.
ריטלין ידוע בכך שהוא הופך אנשים לזומבי, יש רופאים המתמחים בקשב וריכוז, ועוברים כדורים בכדי למצוא את ההתאמה הנכונה.

מתמטיקה = שפה, אם תתאמן כל יום, אתה תשתפר.
דברים בסיסיים שעוזרים מאוד: חוקי חזקות, חוקי כפל מקוצר, מכנה משותף.

אם אתה יודע אנגלית טוב - יש הרבה חומרים (כולל וידאו) באינטרנט שמסבירים נושאים מתמטיים בצורה סופר כייפית ומעניינת וכו'.
אתה יודע אנגלית טוב?

כמו כן - שאלה -למה בעצם חשוב לך ללמוד מתמטיקה ברמה גבוהה - כלומר, מה היית רוצה לעשות איתה?

עוד לא פגשתי מישהו שלא מבין מתמטיקה. יש כאלה שלוקח להם יותר זמן, יש כאלה שלוקח להם הרבה זמן, ויש כאלה שמוותרים לעצמם מהר כי הם מאמינים שזה לא בשבילם. אל תהיה מהקבוצה האחרונה.
עוד לא פגשתי מישהו שלא מבין פוליטיקה. יש כאלה שלוקח להם יותר זמן, יש כאלה שלוקח להם הרבה זמן, ויש כאלה שמוותרים לעצמם מהר כי הם מאמינים שזה לא בשבילם. אל תהיה מהקבוצה האחרונה.
עוד לא פגשתי מישהו שלא מבין פילוסופיה. יש כאלה שלוקח להם יותר זמן, יש כאלה שלוקח להם הרבה זמן, ויש כאלה שמוותרים לעצמם מהר כי הם מאמינים שזה לא בשבילם. אל תהיה מהקבוצה האחרונה.
עוד לא פגשתי מישהו שלא מבין טורקית. יש כאלה שלוקח להם יותר זמן, יש כאלה שלוקח להם הרבה זמן, ויש כאלה שמוותרים לעצמם מהר כי הם מאמינים שזה לא בשבילם. אל תהיה מהקבוצה האחרונה.

מעבר לזה,
היה לי ממש קשה ללמוד מתמטיקה בתיכון. אפשר להאשים את המורים, אותך, להגיד שלא הלך טוב כי אתה לא מספיק מרוכז, ואלף סיבות אחרות כדי למשוך עוד יותר זמן.

תעשה מה ש50% מהסטודנטים למתמטיקה באוניברסיטה עושים.
לאט לאט חומר חדש הוא אותו קונספט בתלבושת אחרת, ולוקח לך רק שעה אחכ בבית להשלים אותו, ויום אחד אתה עובר 3 שעות על החומר בבית לפני השיעור וכשאתה מגיע לשיעור אתה מבין כל מה שקורה, כי היה לך זמן לעכל לפני.

אם עדיין זה לא מסתדר ואתה לא מצליח להבין את החומר, תשב על זה 1על1 עם מורה פרטי עם המלצות.
התיאור נכון. ללמוד לומדים בתרגיל ובתרגול, בהרצאה זה נחמד אבל לא הכרחי (אני מדבר על אוניברסיטה).
השאלה -
למה בעצם חשוב לך ללמוד מתמטיקה ברמה גבוהה - כלומר, מה היית רוצה לעשות איתה?

שלום,
לאחר לבטים רבים נרשמתי לקורס רציני של 5 יחידות במתמטיקה שנחשב לקורס מאוד איכותי. הקורס אמור לתת מענה גם לחברה שמתחילים ב-3 והוא מתחיל מהבסיס (אמנם הוא רץ על הבסיס אבל עדיין עובר על הבסיס).
בבית ספר הייתי 3 יחידות וקיבלתי את ההבנה שאשלים את זה מאוחר יותר, אפשר לומר שלקחתי את הכישלון על עצמי באותה תקופה ורק שבגרתי ועברתי דברים ושירות משמעותי הבנתי שבסוף מדובר בפערים בסיסיים שאף אחד לא טרח לשבת איתי ולהסביר לי, כי בסוף בשאר המקצועות הצלחתי וגם הוצאתי ממוצע יפה וגם שירתתי ביחידה מודיעינית וגם הייתי לחייל מצטיין מאוד שעסק בנושאים מאוד מורכבים וכו', אז אני לא חושב שמדובר בפער שכלי.
אין שום קשר ל"פער שכלי", גם לא ליחידה יוקרתית. לא יודע מה עשית, אני בטוח שאתה לא טמבל, אבל יש גם הרבה לא-טמבלים שלא עוסקים בכלל במתמטיקה. שכל =! מתמטיקה. גם שאר המקצועות - לא בהכרח אומר הרבה על מתמטיקה.
סביר להניח שהיית ב3 יחידות כי ויתרו לך\אתה לעצמך. זה נכון, אני איתך. אבל הקפיצה בין 3 ל-5, קל וחומר לחומר אוניברסיטאי, תהומית.
קח את זה כמו מה שזה, טירונות שכלית. אני רואה שבסך הכל כך אתה לוקח את זה. ונשארת השאלה, מה אתה מנסה להרוויח מזה. בניגוד לטירונות, את זה אתה לא חייב.

אבל היום הייתי בשיעור הראשון והרגשתי פשוט אאוט סיידר לחלוטין, נטלתי ריטלין כי יש לי קשב וריכוז ופשוט הרגשתי זומבי, לא הצלחתי לעקוב אחרי מה שהמורה אמר, כבר התייאשתי מלשאול שאלות, וזה נורא מתסכל. כבר את הבסיס הראשוני איבדתי, עכשיו אני מתחיל לעשות את השיעורים בתקווה שזה ישלים את הפער אבל מה יהיה שנגיע לחומר היותר מסובך? המורה מתחיל לדבר על מושגים משוואה שלישית ומסביר שכמו ב"משוואה שנייה...", ואני רגע, עוד לא עיכלתי את מה שדיברנו מקודם ואני צריך להבין מוחשית שוב מה זה משוואה שנייה וכו' ואז אני נחשב לסוג של הלם.
רגיל לחלוטין. כן כדאי לתרגל ואפילו לקחת תותחים כבדים לעזרה בהתחלה (גם צנזור וכו' אם זה רלוונטי בהמשך), כי הבסיס נבנה על התרגול של עכשיו.
חשוב לי לציין שמה שמשעמם אותי (מתמטיקה) מקשה עליי עוד יותר להתרכז ולהישאר מפוקס, וגם בטח גם חוויית השעמום נובעת מהדחקה מגיל צעיר שרוב הזמן שהייתי במתמטיקה העדפתי לחלום על דברים שנותנים הרגשה של יותר שייכות מאשר לא להבין כלום ולהרגיש גרוע, בזמן שהמורה בכיתה ממשיך לרוץ על החומר ואני הרבה מאחורה.
כל אחד מה שמשעמם אותו מקשה עליו להתרכז. ורוב האוכלוסיה משתעממת ממתמטיקה טהורה, סתם ככה. אתה בונה יחס אחר, שמושתת על לתרגל, להבין, להצליח להשתפר, ומוחק את היחס של פעם. וקח בחשבון, שלרוב מוחלט מהאוכלוסיה זה לא בא בטבעיות, גם לא לרוב הקורסיסטים מסביבך וגם לא לרוב בוגרי התארים.
עם היסטוריה, תנך, אני יכול לשבת ולהקשיב הרבה זמן, כך גם אזרחות, ואפילו אנגלית, אבל מתמטיקה יבשה פשוט לא מעניינת אותי ומצד שני אני מבין שזה הכרחי כדי שאצליח בחיים. באמת לא יודע מה לעשות, אני אשמח לעצות מאנשים שמכירים את החוויה או יודעים על אנשים עם חוויה דומה. בעיה שכלית או מילולית אין לי, אולי יש איזה חלק במוח שמתאים במיוחד למתמטיקה ואין לי אותו, אבל באמת שמעולם לא למדתי כמו שצריך מתמטיקה אז אני לא יודע ומאוד חושש שזה ישים אותי הרבה מאחורה אם לא אצליח במתמטיקה.
כל מי שלמד פה מתמטיקה (כמעט כולם) ולא הרגיש לזה קשר טבעי מהיום הראשון (רוב גדול, פשוט סטטיסטית), מכיר את התחושה. וקיבלת עצות טובות.
זה נכון שיש נטיה למתמטיקה, יש עניין במתמטיקה, אבל אגלה לך סוד - רוב האנשים לא נולדו עם אהבה לזה.
למען האמת, גם רוב הפילוסופים לא ישבו בגיל 3 וחשבו על אריסטו, גם לא בהכרח פיזיקאים. זה משהו שנבנה עם החיים, אם רוצים לבנות אותו. זה לא "חלק במוח", אבל נטייה כנראה שכן. זאת אומרת, זה לא שאתה חסום לזה.
ושוב השאלה - מה אתה רוצה לעשות עם זה?
אחרי שכל זה נאמר,
באמת לא יודע מה לעשות
האופציות הן להמשיך בכוח להתאמץ, כמו חלק גדול באוכלוסיה, או שלא. אלה שזה בא להם בקלות הם כמעט סטיית תקן לענייננו, אל תצפה למצוא תשובות קלות כמו "אם אתה לא מתאים, אתה לא מתאים".
אם אתה מתאים או לא - זה עניין של בחירה שלך, כי רבים מאלה שלא התאימו הכריחו את עצמם להתאים.
ויש כאלה שהתאימו, והעדיפו לא לעסוק בזה.
יש דבריםשלא הייתי עוסק בהם רק כי החברה אומרת שהם קריטיים. אם יש לך משהו קונקרטי בראש שאתה רוצה לעשות עם המתמטיקה - זה משהו אחר.

אני מרגיש שאתה יותר מדי עסוק בלהסביר את עצמך (גם לעצמך וגם לנו), יכול להיות שיש לך איזו ציפייה שתקשיב בשיעור וישר תבין את החומר כמו שקורה לך בשיעורים אחרים שקלים לך יותר, אבל הרבה פעמים זה לא קורה וצריך לשבת על זה לבד לאט לאט בקצב שלך, לתרגל קצת ותראה שזה יישב לך טוב בסוף. בגלל שעשית רק 3 יחידות יש לך פחות ידע כללי במתמטיקה אז לקונספטים חדשים שאתה לומד יש פחות על מה "להתלבש" אצלך אז נדרש יותר מאמץ, אבל ככל שתלמד יותר ככה ההבנה הכללית שלך תתגבר והלמידה תהפוך לקלה יותר.

כפי שנאמר פה כשתגיע לאוניברסיטה אתה תראה שתוכל לשבת בלימודים יום שלם בלי שכמעט שום דבר נתפס, גם המרצה כבר לא יחכה לראות שהבנת אלא הוא יעביר את החומר פעם אחת ויתקדם הלאה, כי ככה זה. ואז אתה צריך לחזור הביתה ולשבת על זה בקצב שלך ובשיטות שפועלות אצלך עד שתבין.

אגב, מה המטרה של ה-5 יחידות? מה אתה מתכנן לעשות איתם?

אם אתה מעיד על עצמך כבן אדם מוצלח (יחסית) שטוב במגוון דברים אחרים (היסטוריה , תנך , מצטיין בשירות הצבאי) . אז להמ אתה מתעקש על משהו שאתה לא טוב בו ?

אחי הקטן לא היה מוצלח בתיכון.
אחרי הצבא ישב להשלמת בגרויות ותעודת רואה חשבון.
רצינו להקליט ולשלוח למורה שאמרה לו "לא יצא ממך שום דבר!"
"אני לא מבין את האנשים האלה! שואלים שאלה, לא מקשיבים לתשובה ושוב פעם שואלים!"

הסתבר שברגע שהתשלום יצא מהכיס שלו... הוא היה מפוקס מטרה.

כמו שאני רואה את זה - זה תלוי מורה.
הבת שלי שונאת שיעורי שפה, אבל חורכת את המבחנים בחשבון.

מציע שתמצא שיעורים מרמה נמוכה יותר ופשוט תתקדם.
קנה ספרי מתמטיקה של כיתה ט ותטפס לבד.
ותמיד תחשוב "איזה מזל שלא למדתי "מתמטיקה חדשה" (תקופה שבארה"ב החליטו ללמד לפי בסיסים שונים מ-10)

להמ אתה מתעקש על משהו שאתה לא טוב בו ?
זו דווקא גישה בריאה לחיים, להתאמץ יותר איפה שקשה ולא לעשות רק מה שבאיזור הנוחות. הכי קל זה לוותר על דברים שלא יודעים אבל הכי משתלם להתגבר עליהם.

לא קראתי את כל התגובות, מצטער אם כבר ציינו זאת מעליי.
מה שעזר לי בבית הספר לקבל 87 סופי ב4 יחידות במקום 60 זה נטו מי שישבתי לידו. מחצית ראשונה ישבתי ליד חבר וכל היום הרצנו צחוקים, מחצית שניה ישבתי ליד חבר שירד מ5 יחידות וכל היום רק ניסה לאתגר אותי בשאלות של 4 יח.
אותו דבר בתואר כרגע. שנה שלמה הסביבה שלי הייתה בעיקר חבר׳ה ששואפים ל״עובר״, ורק רוצים לבלות ולצחוק כל היום. שנה שנייה התחברתי לחבר׳ה שבאמת רוצים להצליח ולהבין את החומר מכל כיוון אפשרי, ולא משחררים עד שהם באמת מבינים מה המרצה אמר.
כתבת שאתה בקורס, כלומר משתמע מכך שאתה לא לבד שם. נסה להתחבר עם אנשים וללמוד ביחד. ככה אם אתה מבין חצי מהחומר והחבר יודע את החצי השני, תוכלו ללמד אחד את השני, ולדעתי אין דרך טובה יותר ללמוד מאשר לנסות ללמד מישהו אחר.
בהצלחה.

זו דווקא גישה בריאה לחיים, להתאמץ יותר איפה שקשה ולא לעשות רק מה שבאיזור הנוחות. הכי קל זה לוותר על דברים שלא יודעים אבל הכי משתלם להתגבר עליהם.
מניח שזה פשוט הבדלי גישות שנובעים מהבדלי חינוך/תרבות.
אינני אומר לא לקחת שיעורים פרטיים/להתאמץ. אבל אם בן אדם מגיע למסקנה שמקצוע מסוים פשוט לא בשבילו , תוותר.
אין מה להלחם בגנטיקה.

אני יודע שזה נשמע תבוסתני, אבל אין מה לעשות. יש אנשים שנועדו להיות שחמטאים, ויש אנשים שנועדו להיות מתאבקים. יש עורכי דין, יש חוקרי תנ״ך ויש אנשי הייטק.
כמה שיותר מהר שהאדם יגלה במה הוא טוב ככה הוא יגיע יותר מהר למיצוי הפוטנציאל שלו.
(כמובן שתמיד יש יוצאים מן הכלל)

מניח שזה פשוט הבדלי גישות שנובעים מהבדלי חינוך/תרבות.
אינני אומר לא לקחת שיעורים פרטיים/להתאמץ. אבל אם בן אדם מגיע למסקנה שמקצוע מסוים פשוט לא בשבילו , תוותר.
אין מה להלחם בגנטיקה.

אני יודע שזה נשמע תבוסתני, אבל אין מה לעשות. יש אנשים שנועדו להיות שחמטאים, ויש אנשים שנועדו להיות מתאבקים. יש עורכי דין, יש חוקרי תנ״ך ויש אנשי הייטק.
כמה שיותר מהר שהאדם יגלה במה הוא טוב ככה הוא יגיע יותר מהר למיצוי הפוטנציאל שלו.
(כמובן שתמיד יש יוצאים מן הכלל)
ברור שלא כל אדם יכול ללמוד כל דבר, אבל את המסקנה הזו לא כדאי להסיק אחרי שיעור אחד שמגיע אחרי כמה שנים שלא התעסקת בתחום.

אין מה להלחם בגנטיקה.
אני קורא את ההודעה שלך ולא מצליח להחליט אם אתה טרול או רציני...
הבנה במתמטיקה זה "גנטיקה"?

סרט מבוסס סיפור אמיתי על מורה שלקח את הכיתה "הבעייתית" והוביל אותם להישגים טובים מ"כיתת מדעים".

חשבתי לתת עוד כמה דוגמאות, אבל אני חושב שאם אתה רציני... נשאר רק לקוות שאתה לא מורה למתמטיקה.

נ.ב.
מעבר לכך...
תאור מדוייק של מערכת החינוך:
Education-System-Cartoono.jpg

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R לא מצליח למצוא יועץ פיננסי בלתי תלוי שוק ההון 13
A מנסה למצוא עבודה ולא מצליח התפתחות אישית 86
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
א לא מצליח למכור כבר מעל חודש - אין היענות נדל"ן 33
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
Y בן 40, לא מצליח לצאת מבית ההורים. אוף טופיק 37
סטס לא מצליח לצאת מהדירוג הנמוך, ולבנות עסק יציב שגודל התפתחות אישית 6
R לא מצליח לראות הבדל בין קרנות כספיות של אותה החברה שוק ההון 3
C לא מצליח למצוא עבודה התפתחות אישית 33
A לא מצליח להבין לגבי קרנות סל חוץ שנסחרות בארץ שוק ההון 16
א לא מצליח להבין איגרות חוב ממשלתיות, איך החישוב הזה עובד ? שוק ההון 6
Tsachi01 מורה רווק מרוויח 8+ נטו ולא מצליח לסגור את החודש - דעתכם? אוף טופיק 155
R הייטק -חברה בינונית מול סטארט אפ? לא מצליח לבחור אוף טופיק 8
ת לא מצליח להזמין כ.אשראי לאימי. ספציפית אשראי "שופרסל" צרכנות פיננסית 18
M מה קורה אם קונה דירה לא מצליח לשלם אחרי חתימת חוזה ורישום הערת אזהרה? נדל"ן 7
aminadav מישהו מצליח להבין למה נדל"ן בנייה ומניב יורדים כל כך הרבה בחודשים האחרונים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
klayhamn לא מצליח למצוא המלצה על יועץ פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
Y לא מצליח להבין מה ההיפ עם חברות הפאאנג כאן אוף טופיק 18
כ לא מצליח להחליט במה להשקיע יומני מסע אישיים 7
R לא מצליח לקבל כרטיס אשראי למטרות חסכנות עקב חוק נתוני האשראי החדש צרכנות פיננסית 25
A לא מצליח להבין איך אין עדיין אינפלציה שוק ההון 22
A לא מצליח להבין איך נגרם ההפסד שוק ההון 2
Y איני מצליח להבין איך בקרנות סל יש פער בין מה שהמדד עשה למה שהקרן עשתה שוק ההון 5
L לא מצליח להמיר שקלים לדולר בIB שוק ההון 5
י לא מצליח להפסיק לבזבז כסף. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 68
ד לא מצליח לצאת מהבית של ההורים אוף טופיק 232
E לא מצליח לחשב ולהבין את עמלות הניהול שלי בבנק צרכנות פיננסית 6
ה לא מצליח למצוא אם יש חפיפה ב VTI/SPLV/IWM שוק ההון 0
G לא מצליח למצוא קרנות סל באפליקציה שוק ההון 3
M עזרה בספארק, לא מצליח לרכוש קרן מחקה שוק ההון 3
T לא מצליח לעשות העברה בין שלקים לדולרים בIB שוק ההון 9
A לא מצליח למצוא עבודה ראשונה בהייטק אוף טופיק 38
jenglender לא מצליח להשיג ITIN אמריקאי שוק ההון 8
מ לא מצליח להבין את נתוני הקרנות הנאמנות שוק ההון 0
tomer111 מה ההשלכות של פרישה בגיל 60 ומדוע אני לא מצליח לשכנע את סוכן הביטוח לשנות את גיל הפרישה לזה? אוף טופיק 3
yossik לבדוק חשבוניות חברים, שיטת מצליח על ימין ושמאל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
C ספר/חוברת ללימוד עצמי במתמטיקה התפתחות אישית 8
C ספרי/חוברות לימוד במתמטיקה אוף טופיק 0
נ הייטק-גם לגרועים במתמטיקה? התפתחות אישית 79
M התקדמות תעסוקתית אחרי תואר ראשון במתמטיקה התפתחות אישית 19
U כסף צבור בקרן הפנסיה - שאלה במתמטיקה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
ש תואר במתמטיקה התפתחות אישית 35

נושאים דומים

Back
למעלה