• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מעבר ממשפטים לתכנות

Whitey

משתמש רשום
דירוג
1
היי חברים,
משיטוט בפורום ראיתי שיש כאן לא מעט מתכנתים, כך שהייתי שמח לייעוץ בנושא.
אני בן 26, עומד לסיים תואר במשפטים ולא מתחבר לתחום, מעוניין לנסות להכנס לעולם התכנות. לקחתי כבר כמה קורסים בסיסיים ברשת.
כיצד לדעתכם כדאי לי לפעול?
1. תואר במדעי המחשב - ניתן לעשות תואר מקוצר לאקדמאים בשנתיים, באוני' ת"א או בפתוחה. מצד אחד זו הדרך ה"בטוחה", מצד שני מדובר בהשקעה רבה של כסף וזמן יקרים בה אני מוגבל ביכולת לעבוד ולחסוך.
2. קורסים - יש קורסי הסבה לאקדמאים או bootcamps מרוכזים של כמה חודשים.. אשמח להמלצות ספציפיות אם יש.
3. למידה לבד - להבנתי רוב החומר הנדרש למשרה ראשונית קיים באינטרנט, ואין לי בעיה ללמוד לבד.
השאלה אם באמת ניתן להתקבל כך לעבודות, בצירוף תיק עבודות של פרויקטים של קוד פתוח וכו', ואם חוסר בתעודות לא יגביל אותי בעתיד. כמו כן אשמח להמלצות למקורות למידה טובים.
4. ויתור או לפחות דחייה של הרעיון עד השלמת התמחות והוצאת תעודת עו"ד. כרגע אופציה אחרונה.

זהו בגדול,
תודה מראש לכל העוזרים :)

נערך לאחרונה ב:
זמן זה דבר יקר. לדעתי אופציה 2 עדיפה. היו כמה המלצות לbootcamps/קורסים שמיועדים לאקמאיים בשרשור אחר, אולי מישהו לקשר (לא זוכר).
משהו שהייתי שם עליו דגש - תלמד טכנולוגיות חדישות/מודרניות. ממליץ לקרוא את הסקרים השנתיים של stack overflow בשביל לקבל תמונה של מה מודרני ומה מתכנתים אוהבים ומשתמשים בו.

לדעתי הכיוון שאתה שואף אליו הוא נכון, אבל אתה צריך לקחת בחשבון שלא יהיה לך קל להתקבל לעבודה ללא נסיון. זה נכון גם למי שרק סיים תואר במדעי המחשב. אתה תצתרך להסכים לעבוד פחות או יותר איפה שיסכימו לקבל אותך רק כדי לצבור קצת ניסיון ואחרי שנתיים-שלוש לחפש מקום עבודה טוב יותר (מבחינת תנאים, שכר, עניין, חברה, מיקום, וכד).
כמו כן השכלה בעולם הפיתוח היא דבר מאד דינאמי. מפתח רוכש את הידע שלו מהרבה מקורות באופן שמשלים ומחזק אחד את השני ומשתנה מזמן לזמן, כמו תואר, קורסים אונליין (וגם אופליין), מקריאת קוד open source של אנשים אחרים (מאד יעיל), מקריאת תיעוד (כן, בפיתוח RTFM זה אשכרה חשוב), בלוגים (יש בלוגים מעולים לכל שפה / פלטפורמה / דומיין) ועוד. לכן אל תתקבע רק על דבר אחד, אלא תמיד תחפש ללמוד מכל מקור איכותי שנגיש אליך.

עוד משהו - מציע גם לחפש בגוגל על הסבה ממקצוע אחר לפיתוח. אני בטוח שיש הרבה דיונים וחומר איכותי בנושא (כנראה יותר באנגלית).

כמובן שאני מניח שהאנגלית שלך היא ברמה גבוהה, זה די must.

אופציה 2 או 3.
אופציה 1 נשמעת נוראית, גם בזבוז זמן, גם בזבוז כסף, וגם לא תצא עם ידע פרקטי.

אני לא הייתי מוותר על תואר ראשון (מאוניברסיטה אם אפשרי מבחינת תנאי קבלה).

בגלל שאתה רק "מעוניין לנסות להכנס לתחום" הייתי מציע את האפשרות של הלמידה העצמית
תבחר את הנושא בתיכנות שמעניין אותך או שאתה יותר מתחבר אליו, יש המון כך שחשוב שתהיה מעודכן טכנולוגית (אל תלמד שפות נכחדות)
עוד משהו שעלה לי לראש להציע, יש לי עורך דין לדיני אינטרנט וקניין רוחני ששכרתי אותו ספציפית למשימה מבוקשת (הכנת הסכמי תנאי התקשרות ורישום פטנטים), השכ"ט שהשארתי אצלו היה גבוה מכל עורך-דין גנרי ששכרתי לאורך פעילותי העיסקית, נקודה למחשבה.

הרעיון של BOOTCAMP הוא אחלה אופציה. ספציפית, מהכרות עם האנשים המעורבים, יכול להמליץ על CREATE:
http://www.createfuture.co.il/courses/
* אין לי חלק מהצוות \ עסק \ פרסום

עוד משהו שעלה לי לראש להציע, יש לי עורך דין לדיני אינטרנט וקניין רוחני ששכרתי אותו ספציפית למשימה מבוקשת (הכנת הסכמי תנאי התקשרות ורישום פטנטים), השכ"ט שהשארתי אצלו היה גבוה מכל עורך-דין גנרי ששכרתי לאורך פעילותי העיסקית, נקודה למחשבה.
ואני מכיר עו״ד שעובדים פי 2 שעות מבהייטק ומרוויחים פי 2 פחות (במקרה הטוב).

בהחלט, לא באתי לסנגר על המקצוע, הוא בעייתי
רק כוון מחשבה שיכול לנצל את הזמן בלימוד שהשקיע עד עכשיו עם "רצון" חדש של פות"ש

אבל מדברים על עורך דין שכן בהייטק.
בכל מקרה, הבחור יודע שהמקצוע לא בשבילו, אז לא ממש משנה כמה היה מרוויח.

בהחלט, לא באתי לסנגר על המקצוע, הוא בעייתי
רק כוון מחשבה שיכול לנצל את הזמן בלימוד שהשקיע עד עכשיו עם "רצון" חדש של פות"ש
אם הוא לא אוהב את התחום קשה לי להאמין שתוכן החוזה שהוא יערוך יעשה הבדל גדול.
אגב יש שילוב של משפטים וטכנולוגיה בתחום של עריכת פטנטים אבל זה לא תכנות עליו שאל פותש.

אם הוא לא אוהב את התחום קשה לי להאמין שתוכן החוזה שהוא יערוך יעשה הבדל גדול.
דבר אחד זה לא לאהוב את התחום, דבר שני זה להיות בעל יכולת (מאושרת מטעם המדינה) לבצע פעילות צדדית בהינתן ההזדמנות ולא לזרוק את כל הניירת (הזמן שהושקע) באויר כי "לא בא לו"
מחשבה של עורך דין מאוד דומה לתכניתן בהקשר "לסגור את כל הפינות", "ללמוד ממקרי עבר" , "תשומת לב לדברים הקטנים ביותר" ועוד דבר שלא תמיד ניתנת ההזדמנות לעורכי דין להיות, זה "יצירתי ועם ראש פתוח"

דבר אחד זה לא לאהוב את התחום, דבר שני זה להיות בעל יכולת (מאושרת מטעם המדינה) לבצע פעילות צדדית בהינתן ההזדמנות ולא לזרוק את כל הניירת (הזמן שהושקע) באויר כי "לא בא לו"
מחשבה של עורך דין מאוד דומה לתכניתן בהקשר "לסגור את כל הפינות", "ללמוד ממקרי עבר" , "תשומת לב לדברים הקטנים ביותר" ועוד דבר שלא תמיד ניתנת ההזדמנות לעורכי דין להיות, זה "יצירתי ועם ראש פתוח"
שיעשה מה שהוא מבין. אני לא הייתי משקיע שנה וחצי (לפחות) כדי לקבל תעודה למקצוע שאני לא אוהב ושיש בו כל כך הרבה בעלי תעודות, שסביר שלעולם לא ארווין ממנו כלום.

אני לא הייתי משקיע שנה וחצי (לפחות) כדי לקבל תעודה למקצוע שאני לא אוהב
מסכים.
פות"ש טוען שעומד לסיים את הלימודים, זה לא ברור לי, לכן חבל על הזמן שהושקע שלא יבוזבז

מסכים.
פות"ש טוען שעומד לסיים את הלימודים, זה לא ברור לי, לכן חבל על הזמן שהושקע שלא יבוזבז
התמחות שנה ואז כמה חודשים לומדים לבחינה.
אגב היום לכל אחד יש עוד המשפחה. לבעל רישיון בלבד אין ביקוש.

בעעעעע
קיצר, get out while you can :)
מדי פעם אני מתעורר עם זיעה קרה מחלום בלהות שאני צריך ללמוד למבחן או שאני בבחינה שלא התכוננתי אליה.
בחיי שאין דבר יותר מטריף מזה.

בגלל שאתה רק "מעוניין לנסות להכנס לתחום" הייתי מציע את האפשרות של הלמידה העצמית
תבחר את הנושא בתיכנות שמעניין אותך או שאתה יותר מתחבר אליו, יש המון כך שחשוב שתהיה מעודכן טכנולוגית (אל תלמד שפות נכחדות)
תודה על ההצעה, זה אכן תחום לא רע אך כפי שכתבתי אני לא מתחבר לעיסוק המשפטי במהותו. לצורך העניין למעט שנחשפתי בתכנות התחברתי יותר גם אם מוציאים את שיקולי הכסף והתנאים (החשובים כשלעצמם) מן המשוואה.
אז למה למדתי את זה אתה שואל? טוב אנשים עושים שטויות כשהם צעירים חח.. וברצינות, העניין במחשבים הגיע אלי רק בשנה האחרונה שכבר אני "מחויב לקופה" לסיום התואר, בעוד לפני זה לא ממש היה לי כיוון אחר והמשכתי כבר עם התואר כדי "שיהיה". לכן כרגע אני בשלב מזעור הנזקים.

נערך לאחרונה ב:
עברתי דרך די דומה (כמעט השלמתי תואר שני בתחום אחר ועכשיו אני בהסבה לתכנות)
מצטרפת להמלצות פה שכדאי שתראה קודם אם אתה מתחבר לתחום וזה מעניין אותך.
בתחילת הדרך עשיתי את הקורס CS50, שהוא קורס מבוא למדעי המחשב של אוניברסיטת הארוורד והוא פתוח תמיד דרך edx (וכמובן בחינם) ומתעדכן כל שנה. אפשר גם למצוא את הקורס הזה ביוטיוב, אבל אז כדאי לשים לב באיזה שנתון מדובר. לטעמי הקורס 2015/2016 יותר טוב מהקורס החדש מבחינת אופי הלימוד, אבל זה אותו מרצה בשניהם והוא מצוין.
אחר כך עשיתי עוד כמה קורסים אונליין ולמרות שיכולתי להמשיך ללמוד לבד העדפתי לעבור לקורס של אחת מחברות הבוטקאמפ - אם אתה רוצה על זה עוד פרטים אתה מוזמן לשלוח לי הודעה. יש במחזור שלי בקורס גם מישהו שהוא בוגר משפטים, וגם בוגרים אחרים ממקצועות לא קשורים (אע"פ שהרוב הגיעו ממקצועות המדעים/ ההנדסה).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D מעבר מאינטרקטיב ישראל לIBKR שוק ההון 1
Z מעבר לעבודה מחו"ל תמורת קבלות מיסים 39
A מעבר כספים לIB ושימוש כללי בIB (העולמי) שוק ההון 14
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
משה Barista fire - מעבר למשרה חלקית במקביל למשיכה מתיק ההשקעות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 13
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
littleSeal מעבר מעוסק זעיר לחברה גדולה יזמות והגדלת הכנסות 0
G מעבר מ-VTI ל-1183441 INVESCO S&P 500 UCITS ETF שקלית שוק ההון 21
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 6
F מעבר לעצמאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N מעבר חברת סלולר צרכנות פיננסית 2
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
R מעבר לבלינק שוק ההון 1
מ מכירת קרן כספית ביום האחרון בשנת המס בעקבות מעבר לתושבות מס אמריקאית מיסים 4
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
י כדאיות מעבר לIKBR שוק ההון 7
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L מעבר IRA בקה"ש בלבד או קה"ש + פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 47
ד מעבר מפיקדון צמוד מדד לקרן כספית שוק ההון 3
M מעבר מחשבון אינטראקטיב בורקס ישאל לארה"ב? משהו השתנה? שוק ההון 1
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
דו דו תהליך מעבר לגלובלנט קה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ו בירור הליך מעבר בין בתי השקעות ישראליים צרכנות פיננסית 4
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מעבר למערכת פתוחה בבית השקעות שוק ההון 3
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
כ קרן השתלמות מעבר לתקרה - חסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T מעבר מארה"ב לאירופה - אשמח להתייעצות שוק ההון 0
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M מעבר לגלובלנט IRA פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מעבר מבנק לבית השקעות בתיק מעורב שוק ההון 0
T קה"ש ופנסיה מעבר לתקרה - אופציות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
N מעבר בנק - איך מתבצעת בפועל קבלת ההטבות/התמקחות? צרכנות פיננסית 2
Z מעבר לקרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ישראלי מצוי זוג אזרחים אירופאים עם נכות - מעבר לחו״ל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
M מעבר מתיק מנוהל בבורסת ת"א לתיק פסיבי מבוסס מדד עולמי שוק ההון 16

נושאים דומים

Back
למעלה