• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מעבר מתיק מנוהל בבורסת ת"א לתיק פסיבי מבוסס מדד עולמי

motke68

משתמש רשום
דירוג
1
שלום,
יש לי סכום כסף שמנוהל היום על ידי מנהל תיקים שמתמחה בעיקר בשוק הישראלי
החלטתי בשבועות האחרונים לעבור לניהול פסיבי של הכסף
ההתלבטות הגדולה היא האם לקבע את ההפסדים של החודשים/שנה אחרונה בשוק הישראלי ולעבור עכשיו למדדים גלובליים
ברור שהנבואה ניתנה לשוטים, אבל בכל זאת אשמח להמלצות

ברור שהנבואה ניתנה לשוטים,
אז לדעתי כדאי להגיע להחלטה שהיא בעינייך נכונה מבחינת אסטרטגיית השקעה לטווח ארוך, וכזו שלא תתחרטי עליה בדיעבד, גם אם הפרשי הביצועים בין שתי האלטרנטיבות יהיו לכאורה פחות לטובתך.

לשוק אין זכרון ולא אכפת לו שאתה כרגע ברווח או הפסד.
תעשה את הפעולה שהיא אופטימלית מבחינתך כאילו נכנסת לשוק היום.

(*) עד כדי ענייני מס ... בניצול נכון ההפסדים שלך יהיו מגני מס טובים.

תוכל להרחיב בנושא של "בניצול נכון ההפסדים שלך יהיו מגני מס טובים"?

תוכל להרחיב בנושא של "בניצול נכון ההפסדים שלך יהיו מגני מס טובים"?
צריך להגיש דוחות מס כדי להעביר הפסדים משנה לשנה.
אבל אם תעשה את זה, לא תשלם מס על הרווחים עד שההפסדים ימוצו.

כלכלית עדיף לעשות את הצעד הזה מייד, ההפך, עדיף לעשות צעד כזה כשאתה בהפסדים מאשר כשאתה ברווחים.

בהמשך לדברים שנכתבו כאן, לדעתי חשוב לחדד מה עומד מאחורי הרצון שלך לשינוי באופי התיק.

האם אתה מרגיש שהתיק הנוכחי לא מפוזר מספיק? חושש מפני סיכון ספציפי בישראל? האם הסיכון שאתה חושש ממנו מיידי או עתידי רחוק? אולי אתה חושב שישראל היא דווקא הזדמנות במחירים הנוכחיים? האם זינוק של 15%-20% בת"א 125 ישנה את דעתך ותצטער על המכירה? אני לא יודע מה גודל התיק, אבל לא הייתי מקבל החלטה מהירה.

כדאי לשבת ולהגדיר מה אתה רוצה להשיג ומה היקף החשיפה שנכון שיהיה לדעתך לכל שוק. אם הגעת למסקנה שאתה לא מעוניין בחשיפת היתר לישראל, אולי כדאי לבצע את המעבר באופן הדרגתי (שיקל על ההחלטה). למשל להפקיד בנתיים כספים חדשים לקרן עולמית, או לחלופין למכור במנות את ההשקעות בתיק הנוכחי לאורך פרק זמן ארוך ולהשקיע את הכספים מהמכירה בתיק החדש.

בהמשך לדברים שנכתבו כאן, לדעתי חשוב לחדד מה עומד מאחורי הרצון שלך לשינוי באופי התיק.

האם אתה מרגיש שהתיק הנוכחי לא מפוזר מספיק? חושש מפני סיכון ספציפי בישראל? האם הסיכון שאתה חושש ממנו מיידי או עתידי רחוק? אולי אתה חושב שישראל היא דווקא הזדמנות במחירים הנוכחיים? האם זינוק של 15%-20% בת"א 125 ישנה את דעתך ותצטער על המכירה? אני לא יודע מה גודל התיק, אבל לא הייתי מקבל החלטה מהירה.

כדאי לשבת ולהגדיר מה אתה רוצה להשיג ומה היקף החשיפה שנכון שיהיה לדעתך לכל שוק. אם הגעת למסקנה שאתה לא מעוניין בחשיפת היתר לישראל, אולי כדאי לבצע את המעבר באופן הדרגתי (שיקל על ההחלטה). למשל להפקיד בנתיים כספים חדשים לקרן עולמית, או לחלופין למכור במנות את ההשקעות בתיק הנוכחי לאורך פרק זמן ארוך ולהשקיע את הכספים מהמכירה בתיק החדש.
המעבר הוא אסטרטגי יותר.
מעדיף השקעה פסיבית במדד עולמי על השוק הישראלי - יתן לי פחות תנודתיות ופחות עמלות למנהלי תיקים
החשש למעבר בשלב הנוכחי הוא כי ייתכן שהמחירים יתאוששו לאחר שבתקווה תוסר העננה/חששות מהשוק
מצד שני רמות הסיכון בשוק הישראלי בשלב הנוכחי הם גבוהות הרבה יותר ביחס למדד של השוק העולמי ...

מעדיף השקעה פסיבית במדד עולמי על השוק הישראלי
אם זו ההחלטה הנכונה עבורך באופק ההשקעה שלך, אל תיתן לזנב לקשקש בכלב - תעבור לאסטרטגיית ההשקעה הנכונה. תמכור בהפסד עכשיו ותגיש דו"ח שנתי למס הכנסה שבו תעביר את ההפסדים עד ליום בו תוכל לקזז מול רווח הון.

יתן לי פחות תנודתיות
את/ה לא יודע מה יקרה בעתיד ואיזו אופציה תהייה פחות או יותר תנודתית.
אגב, מה זה משנה בכלל מהי התנודתיות? מה שחשוב זו התשואה בסוף התקופה, לא מה שקרה בדרך.

כלכלית עדיף לעשות את הצעד הזה מייד, ההפך, עדיף לעשות צעד כזה כשאתה בהפסדים מאשר כשאתה ברווחים.
נכון, אבל למה למכור בזול ולקנות ביוקר?
אני לא הייתי עושה צעד נמהר, אחרי ירידה של 20%-30% בשוק הישראלי לעשות צעד כזה?
לא יודע...לדעתי רוב הירידה כבר קרתה. אני אישית הייתי ממתין לתוצאות המו"מ על הרפורמה...
כן, יכול להיות יותר גרוע בטווח הקצר אבל לדעתי הסיכוי עולה על הסיכון.
השאלה גם בכמה כסף מדובר? אם זה כסף קטן, אז זה זניח.
אולי אפשר לחשוב על להשאיר כרגע ולהגדיל בכסף חדש חשיפה לחו"ל...

לא ייעוץ לה המלצה

נכון, אבל למה למכור בזול ולקנות ביוקר?
הפוך, למכור בזול ולקנות בזול.
אני לא הייתי עושה צעד נמהר, אחרי ירידה של 20%-30% בשוק הישראלי לעשות צעד כזה?
אני אישית לא מאמין בשוק הישראלי כלל, מה גם שוק ההון פה ממש אבל ממש לא מייצג את הכלכלה בארץ, הוא מייצג בעיקר בנקים ונדלן בארץ, שלא לדבר שזו השקעה מסוכנת פי כמה מאשר השקעה בחו"ל.
אם אתה או השואל אכן מאמינים בתשואת יתר לשוק הישראלי אז הצדק איתך. לי אין אמונה כזו לטווח הרחוק, גם במחירי ההנחות של היום (השוק עדיין יקר פה אגב).

יש לי סכום כסף שמנוהל היום על ידי מנהל תיקים שמתמחה בעיקר בשוק הישראלי
החלטתי בשבועות האחרונים לעבור לניהול פסיבי של הכסף
כמה שנים זה מנוהל כבר? למתי נועד הכסף שבתיק? האם אתה עדיין צובר מניות או שמדובר רק על תשואה? מה קיבולת הסיכון הפסיכולוגית שלך? מה יקרה אם תהיה נפילה/דשדוש במדד הרחב שתעקוב אחריו?
היתה לך בעיה עם כך שמנהל התיק קונה ומוכר מניות כל הזמן? למה העדפת עד היום תיק מנוהל? למה זה השתנה?
האם הבעיה מבחינתך היא ניהול התיק ע"י אחרים (דמי ניהול גבוהים ועמלות קניה ומכירה תכופות) או שהפסקת להאמין בהשקעה בבורסה הישראלית?

כמה שנים זה מנוהל כבר? למתי נועד הכסף שבתיק? האם אתה עדיין צובר מניות או שמדובר רק על תשואה? מה קיבולת הסיכון הפסיכולוגית שלך? מה יקרה אם תהיה נפילה/דשדוש במדד הרחב שתעקוב אחריו?
היתה לך בעיה עם כך שמנהל התיק קונה ומוכר מניות כל הזמן? למה העדפת עד היום תיק מנוהל? למה זה השתנה?
האם הבעיה מבחינתך היא ניהול התיק ע"י אחרים (דמי ניהול גבוהים ועמלות קניה ומכירה תכופות) או שהפסקת להאמין בהשקעה בבורסה הישראלית?
תיק שמנוהל כ - 3 שנים
בעיקרון קיבלתי החלטה לעבור לפיזור גלובלי בהשקעה פסיבית

לי אין אמונה כזו לטווח הרחוק, גם במחירי ההנחות של היום (השוק עדיין יקר פה אגב).
איך יקר אם המכפילים בארץ בסביבות 10-12 והסנופי קרוב ל 20?
לא יודע אם באופן כללי השוק בארץ יציג תשואת יתר. להשקעה בארץ יש יתרונות מסויימים כגון מיסוי, הצמדה לעלויות מחייה, הצמדה למטבע בו אתה חי ועוד. השוק בארץ הוכיח עמידות למשברים כאשר השווקים בחו"ל גמגמו, אז אפילו רק מאלמנט הפיזור לדעתי שווה להחזיק חלק בארץ.
לגבי המצב הנוכחי של השוק בארץ, דווקא עכשיו יש לו סיכוי להשיג תשואת יתר יחסית לשווקים העולמיים.
לא ייעוץ לא המלצה.

איך יקר אם המכפילים בארץ בסביבות 10-12 והסנופי קרוב ל 20?
חסר משמעות בלי נתון של סקטור וצמיחה.
גם תסתכל על מכפיל עתידי, לא היסטורי, אתה משקיע בעתיד ולא בעבר.
השוק בארץ הוכיח עמידות למשברים כאשר השווקים בחו"ל גמגמו, אז אפילו רק מאלמנט הפיזור לדעתי שווה להחזיק חלק בארץ.
אתה טועה. אין פה אלמנט של פיזור אלא של חוסר פיזור. אני לא מכיר נתון שמראה שהשוק פה מסוכן פחות ותשואת החסר שלו דווקא מאד משמעותית.
לגבי המצב הנוכחי של השוק בארץ, דווקא עכשיו יש לו סיכוי להשיג תשואת יתר יחסית לשווקים העולמיים.
אני בספק אבל שכל אחד ישקיע בהתאם לציפיותיו. אני אישית ALL IN על ארה"ב, יתכן וזה בגלל בגלל הטיית הביתיות שלי, איני יודע.

נתניהו: "אנשים בצד שלי כבר לא חושבים שהרפורמה המקורית תתממש - אז צריך למצוא פשרה"

רה"מ נתניהו בריאיון ל CBS

אני אופטימי
לא ייעוץ לא המלצה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
e4e5nf3nc6 אסטרטגית מעבר מתיק מנוהל לתיק עצמאי שוק ההון 13
E מעבר מתיק מנוהל לתיק עצמאי שוק ההון 2
Y אסטרטגיית מעבר מתיק מנוהל בבנק לבית השקעות שוק ההון 3
S כדאיות מעבר מתיק מנוהל לניהול עצמאי שוק ההון 1
O מעבר מתיק מנוהל לניהול פאסיבי שוק ההון 13
משה Barista fire - מעבר למשרה חלקית במקביל למשיכה מתיק ההשקעות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 20
D מעבר מתיק השקעות סטנדרטי לIRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
E מעבר מתוכנן לחו"ל שוק ההון 4
F מכירת RSU שהבשילו בישראל לאחר מעבר לארה"ב מיסים 0
N המשך התנהלות בקרן פנסיה לאחר מעבר לחו"ל + ניוד מיסים 1
H מעבר פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ארגמן מעבר מבית השקעות לבנק ושבירת המיתוס שוק ההון 17
H מבקשת עזרה ועצות לגבי מעבר קופות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D מעבר מאינטרקטיב ישראל לIBKR שוק ההון 16
Z מעבר לעבודה מחו"ל תמורת קבלות מיסים 39
A מעבר כספים לIB ושימוש כללי בIB (העולמי) שוק ההון 14
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
flower שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן" צרכנות פיננסית 25
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
littleSeal מעבר מעוסק זעיר לחברה גדולה יזמות והגדלת הכנסות 0
G מעבר מ-VTI ל-1183441 INVESCO S&P 500 UCITS ETF שקלית שוק ההון 35
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 6
F מעבר לעצמאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N מעבר חברת סלולר צרכנות פיננסית 2
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
R מעבר לבלינק שוק ההון 1
מ מכירת קרן כספית ביום האחרון בשנת המס בעקבות מעבר לתושבות מס אמריקאית מיסים 4
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
י כדאיות מעבר לIKBR שוק ההון 7
I שאלות בסיסיות על מעבר מקרנות אמריקאיות אל קרנות איריות\ישראליות שוק ההון 6
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L מעבר IRA בקה"ש בלבד או קה"ש + פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 47
ד מעבר מפיקדון צמוד מדד לקרן כספית שוק ההון 3
M מעבר מחשבון אינטראקטיב בורקס ישאל לארה"ב? משהו השתנה? שוק ההון 1
G הרעה בדמי ניהול בגמל וקרן השתלמות עקב מעבר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
C מעבר לקנדה כתעודת ביטוח אוף טופיק 31
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
דו דו תהליך מעבר לגלובלנט קה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ו בירור הליך מעבר בין בתי השקעות ישראליים צרכנות פיננסית 4
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0

נושאים דומים

Back
למעלה