• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מנסה לחשב איך אוכל לשרוד את שנות התואר.

GunnerWSM

משתמש רגיל
דירוג
223
אהלן,
אז בקרוב אני עובר לגור לבד ומתחיל לימודי תואר ראשון, אני בונה תוכנית פיננסית ואשמח לדעתכם.
אספר כאן קצת על התכנון שלי, אשמח אם כמסתכלים מן הצד תוכלו להגיד אם אתם רואים משהו שאפשר לייעל, או שאני טועה במספרים, או בחשיבה. זו תהיה הפעם הראשונה שאנהל חיי בית לבד, לכן אני לא כל כך סגור על הדברים. מזהיר, לצערי זה הולך להיות מגילה.
בתור התחלה, 2 דברים סגורים בברזל:
1. אני מתחיל השנה תואר במדעי המחשב.
2. אני עוזב את בית ההורים ועובר לגור לבד. לא, אין לי לצערי אופציה להישאר בבית ההורים.
+כנראה:
3. אפסיד כסף כל חודש במהלך הלימודים.

מבחינה כספית, אז ככה - חודש הבא אני מוכר כמה דברים שאני לא זקוק להם, בין היתר את הרכב שלי, ואני משער שמהיום שאעבור לגור לבד (מכוון לספטמבר) יהיה לי בעו"ש 55K (וזה עוד חישוב קצת פסימי). חשוב לציין שבסוף השנה השנייה ללימודים אקבל לחשבון בנק מה שיישאר לי מהפיקדון, וזה לפי חישוביי יעמוד על כ10K. ככה שבהנחה ולא אקרוס כלכלית לפני זמן זה, יש לי 65K.
הלוואות חובות וכ'ו אין.

עכשיו, מבחינת שכר לימוד המצב טוב בסה"כ, גדולי אוהדי ישראל באמריקה מימנו תוכנית נחמדה שנקראת "ממדים ללימודים" שלמזלי אני עומד בקריטריונים שלה. כמו כן אני הולך ללמוד במוסד בו חיילים משוחררים פטורים משכר לימוד בשנת הלימודים הראשונה.
מסקנה: בהנחה ואסיים את התואר ב3 שנים:
שנה ראשונה - חינם, על השנתיים הבאות אשלם שליש שגם הוא יילך מהפיקדון (השאר על "ממדים ללימודים"), ובחישוב פיקדון שרשמתי למעלה התחשבתי בתשלום סכום זה (משמע אחרי התשלומים האלו יישארו לי בפיקדון כ10K.)
מהעו"ש לא ייצא שום כסף על שכר הלימוד.

עד כאן הכל טוב, מכאן זה רק מסתבך:
דיור. למרות שאלמד בשדרות, אחרי חשיבה מרובה החלטתי לעבור לבאר שבע, שם השכ"ד יותר נמוך יחסית משמעותית, וגם יהיו לי יותר אפשרויות תעסוקה.
אני יודע שהדבר הנכון יהיה להיכנס לדירת שותפים, אבל כרגע אני לא מעוניין בזה.
אחרי חיפושים ארוכים ביד2 ובקבוצות, אני יכול להעריך שאשלם כ1800 שכ"ד. מבחינת ממוצע תשלומים בונה על ארנונה 100 בחודש, חשמל 150, מים 50. דירה בלי גז ובניין בלי ועד.
סה"כ דיור + חשבונות = 2100 ש"ח.

מבחינת מזון, גם כאן אני די חסר אונים ויכול להיות שאני טועה במספרים בנוגע אליי, אבל לפי שרשורים על הנושא בפורום וגם בפורומים אחרים אני מעריך שכ600 ש"ח בחודש. אוכל דברים פשוטים וזולים כמעט תמיד, שותה רק מים.

דברים כמו שמפו, משחת שיניים, נייר טואלט, נוזל ניקוי וכ'ו וכ'ו - אני חושב שריאלי להגיד שכ150 ש"ח בחודש. (שוב אם אני טועה במשהו נורא אשמח אם תתקנו אותי.)

דברים רפואיים - 100 ש"ח בחודש לתרופות שאני זקוק להן.

אינטרנט - 80 ש"ח

על טלוויזיה אוותר.

חבילת פלאפון - 40 ש"ח.

תחבורה - 3 ימי לימוד בשבוע, סה"כ ברכבת כ216 ש"ח בחודש. בואו נגיד אוטובוס פה ושם אז 250 ש"ח. חשוב לציין שמבחינת לוח זמנים יוצא שסביבות ה4 חודשים (אם לא יותר) לא אצטרך לנסוע למכללה. אז בחישוב קל אפשר להגיד ממוצע שנתי - כ180 ש"ח לחודש.

קופ"ח - כ50 ש"ח.

שונות - נראה לי הגיוני להגיד משהו כמו 100 ש"ח לבלתמים כאלו ואחרים?

עד כה 3400 ש"ח (בתקווה שלא שכחתי הוצאה כלשהי.)
שוב מחזיר את עניין כספי שעם הפיקדון יהיה 65K.
מבחינת תעסוקה קשה לי לדעת כמה באמת אוכל לעבוד, וכמה קשה יהיה למצוא עבודה ל2-3 משמרות בשבוע, אבל מכוון לכל הפחות ל2000 ש"ח נטו בחודש, מבחינתי בחלוקת פלאיירים.
עד כה נראה שאפסיד כל חודש כ1400 ש"ח, ובסיום 3 שנים יישארו לי כ5K.

העניין הקאצ'י זה התעסוקה שאני לא סגור עליו, אבל סביר מאוד שבקיץ אוכל לעבוד כ3 חודשים במשרה מלאה, לא בונה על זה שאמצא משהו מעולה אז נגיד משרה מלאה עם שכר די נמוך - נטו 5K.
ב2 חופשות הקיץ של הלימודים זה אומר שבסה"כ הכנסה תהיה כ30K. כשמסתכלים על זה ככה הדברים נראים יותר יפים..
אני לוקח בחשבון שאם אצטרך מועדי ב' זה יגזול לי זמן משמעותי, וכמובן את עניין המציאת עבודה למשרה מלאה (למרות שאני ממש לא בררן.) בכ"מ מסיום מועדי א' של סמסטר ב' עד פתיחת שנת הלימודים הבאה יש כ4 חודשים וחישבתי לפי 3 חודשים כרשת ביטחון. כמובן שגם כאן קטסטרופה של המון מועדי ב' יכולה להוריד את זה לחודשיים עבודה.
לוקח גם בחשבון שאולי בעצם משרה חלקית תוך כדי הלימודים לא ריאלי בכלל, ואז אסתמך רק על עבודה בקיץ וחודש בין הסמסטרים.

אין לי בעיה עם זה שאני אפסיד כסף כל חודש, אבל רוצה לוודא שלא אכנס לקטסטרופה שלא אוכל לצאת ממנה. יש לי קשרים ועבר תעסוקתי נחמד בחברה טכנולוגית ובצבא ואני מאמין שאחרי התואר אצליח להיכנס לשוק אחרי חודשיים שלוש.
אני לא מעוניין להכניס את זה למספרים אבל מתכוון לחפש משרת סטודנט בתחום בשנה ג' ואולי אף ב' ואז השכר ברוב המקרים יהיה יותר גבוה, אבל לא רוצה לבנות על זה. מנסה להיות פסימי ככל הניתן.

אז.... קודם כל תודה למי שקרא את כל המגילה הזו, אשמח לביקורת, טיפים עצות תיקונים וכ'ו. לדעת האם אני חי בסרט בנוגע למשהו כאן, או האם זה בסה"כ נראה כמו תוכנית טובה.
בכ"מ היה נחמד לפרוס הכל ככה :)

נערך לאחרונה ב:
1. אני מתחיל השנה תואר במדעי המחשב.

עם סיום הלימודים תוכל להרוויח משכורת גבוהה מאוד, לכן לדעתי

מבחינת תעסוקה קשה לי לדעת כמה באמת אוכל לעבוד, וכמה קשה יהיה למצוא עבודה ל2-3 משמרות בשבוע, אבל מכוון לכל הפחות ל2000 ש"ח נטו בחודש, מבחינתי בחלוקת פלאיירים.

זה מיותר לגמרי.

תתרכז רק בלימודים ותסיים אותם בהצטיינות. קח הלוואה אם צריך. אחר כך המשכורות הראשונות יחזירו במהירות את ההשקעה.

@GunnerWSM ,
בהצלחה! נשמע שהתוכנית שלך טובה ואתה בכיוון חיובי.

אם זה רלבנטי אז קח בחשבון שיש הלוואות לסטודנטים ללא ריבית וללא הצמדה ואם אפשרות להחזיר את ההלוואה לאחר תקופת הלימודים. אני לא מייעץ או ממליץ אלא פשוט חושף בפניך את האפשרות הזו (שלדעתי היא ממש חיובית).

@GunnerWSM ,
בהצלחה! נשמע שהתוכנית שלך טובה ואתה בכיוון חיובי.

אם זה רלבנטי אז קח בחשבון שיש הלוואות לסטודנטים ללא ריבית וללא הצמדה ואם אפשרות להחזיר את ההלוואה לאחר תקופת הלימודים. אני לא מייעץ או ממליץ אלא פשוט חושף בפניך את האפשרות הזו (שלדעתי היא ממש חיובית).
אפשר עוד מידע על ההלוואות האלו? מי נותן אותם ומה האינטרס שלו...?
כל ההלוואות לסטודנטים שראיתי היו בסך הכל עם תנאים טיפה יותר טובים

מדובר בהלוואות דרך המוסד האקדמי.
גוגל "מכללת ספיר הלוואות לסטודנטים" מצא לי בתוצאה הראשונה.

מדובר בהלוואות דרך המוסד האקדמי.
גוגל "מכללת ספיר הלוואות לסטודנטים" מצא לי בתוצאה הראשונה.
פחות רלוונטי לי כי זה מיועד לשכ"ד מה שגם לא עודכן מ2014 D:

אני מכיר את ״קרן לוס אנג׳לס״. אין לי מושג מה האינטרס אבל זה אמור להיות אמין.
גם אם אתה לא רואה באינטרנט אז תיצור קשר עם הדקאנט או אגודת הסטודנטים ותבקש מידע. כמעט בכל המוסדות יש הלוואות כאלו (לפחות עד כמה שידוע לי).

עוד דבר ששווה לך לבדוק זה מלגות. קודם כל מלגות של ממש (כאלו שאין צורך לעבוד תמורתן), ואחר כך ״מלגות״ תמורת התנדבות. רובן פחות משתלמות אבל לפעמים יש כאלו שכן ואם זורם לך לתרום לקהילה זה אחלה :)

אתה לא חייב תוכנית מושלם ב-50 שח.
רק להיות חבר קופת חולים החינם.
טלפון יש תוכנית ב-19 שח ל-12 גיגה או 25 שח ל-25 גיגה.
150 בחודש לחמרי ניקוי נשמע מוגזם.

יש את הקרן להלוואות ללא ריבית.
יש את הבנקים http://www.ilimudim.co.il/a/ba/511
לפחות בדיסקונט ראיתי הלוואות בלי ריבית.

אני מכיר את ״קרן לוס אנג׳לס״. אין לי מושג מה האינטרס אבל זה אמור להיות אמין.
גם אם אתה לא רואה באינטרנט אז תיצור קשר עם הדקאנט או אגודת הסטודנטים ותבקש מידע. כמעט בכל המוסדות יש הלוואות כאלו (לפחות עד כמה שידוע לי).

עוד דבר ששווה לך לבדוק זה מלגות. קודם כל מלגות של ממש (כאלו שאין צורך לעבוד תמורתן), ואחר כך ״מלגות״ תמורת התנדבות. רובן פחות משתלמות אבל לפעמים יש כאלו שכן ואם זורם לך לתרום לקהילה זה אחלה :)
אבדוק בנוגע לקרן, תודה.
בנוגע למלגות - לצערי לא רלוונטי, מי שמשתמש ב"ממדים ללימודים" לא יכול להשתתף במלגות, משהו מוזר.
אתה לא חייב תוכנית מושלם ב-50 שח.
רק להיות חבר קופת חולים החינם.
טלפון יש תוכנית ב-19 שח ל-12 גיגה או 25 שח ל-25 גיגה.
150 בחודש לחמרי ניקוי נשמע מוגזם.
את האמת לא היה לי מושג שקופ"ח זה בחינם. אבל כן יש לנו משהו קצת אקסטרה, אבדוק את זה.
כנ"ל בנוגע לשאר הדברים, תודה.
יש את הקרן להלוואות ללא ריבית.
יש את הבנקים http://www.ilimudim.co.il/a/ba/511
לפחות בדיסקונט ראיתי הלוואות בלי ריבית.
תודה, כרגע עניין של הלוואות שומר לשנה שלישית במידה ואצטרך

דרך אגב...
מובטלים משלמים 100 שח בחודש לערך.
תמצא איפה לשמור פעם בחודש ואז משלמים בשמך אחוזים מהשכר.

דרך אגב...
מובטלים משלמים 100 שח בחודש לערך.
תמצא איפה לשמור פעם בחודש ואז משלמים בשמך אחוזים מהשכר.
רעיון נהדר אבל מאמין שאעבוד בכ"מ, ויותר מזה

כ''מ?

מצטרפת להמלצה להתמקד בלימודים ולסיים בהצטיינות - אם תפציץ בקורסים המתמטיים אז שיעורים פרטיים (במיוחד לקבוצות קטנות, במיוחד במרתונים לפני מבחנים) - זה ערימות של כסף.

מהצד השני, בחישובים שלך למהלך התואר הייתי שומרת כסף גם לאופציה שתרצה להיעזר בשיעורים פרטיים.

תחבורה - 3 ימי לימוד בשבוע, סה"כ ברכבת כ216 ש"ח בחודש. בואו נגיד אוטובוס פה ושם אז 250 ש"ח. חשוב לציין שמבחינת לוח זמנים יוצא שסביבות ה4 חודשים (אם לא יותר) לא אצטרך לנסוע למכללה. אז בחישוב קל אפשר להגיד ממוצע שנתי - כ180 ש"ח לחודש.
לסטודנטים יש הנחה בתח"צ. בדוק אם זה רלוונטי אליך.

אם זה רלבנטי אז קח בחשבון שיש הלוואות לסטודנטים ללא ריבית וללא הצמדה
כדאי לבדוק את זה גם. אני יודע שבאוניברסיטאות לפעמים מציעים הלוואות למי שצריך בתנאים כאלה. אם יעלה הצורך, כדאי לבדוק זאת.

אם הברירה היא לעבוד בפלאיירים או להשקיע יותר בלימודים - תשקיע בלימודים! תואר במדעי המחשב הוא לא קל. במיוחד בסמסטרים הראשונים, ובמיוחד למי שלא התעסק במתמטיקה הרבה זמן או למי שאין לו ניסיון בתכנות. אם אתה שואל לגבי עבודה שתורמת ניסיון מקצועי, הייתי אומר אחרת. אבל אם יש לך ברירה, הייתי מציע להתרכז בלימודים במהלך הסמסטר ולנסות לעבוד כמה שיותר בקיץ.

אני יודע שהדבר הנכון יהיה להיכנס לדירת שותפים, אבל כרגע אני לא מעוניין בזה.
במקומך לא הייתי ממהר לפסול. אפשר לנסות למצוא שותפים שיתאימו לך גם מבחינת אופי. זה גם יוזיל את עלויות המחיה שלך, וגם אם תבחר חכם יכול להיות שתמצא חברים חדשים (או לחלופין לא תרגיש שהם שם).

לגבי מחשב נייד? יש בבעלותך? אם תחליט לקנות זאת הוצאה שצריך להתחשב בה.
מה לגבי בילויים ופנאי?

ועוד שאלה, לא אמרת מה אתה עושה בימים אלה. האם בדקת אם אתה זכאי או שתהיה זכאי לדמי אבטלה?

לסטודנטים יש הנחה בתח"צ. בדוק אם זה רלוונטי אליך.

כדאי לבדוק את זה גם. אני יודע שבאוניברסיטאות לפעמים מציעים הלוואות למי שצריך בתנאים כאלה. אם יעלה הצורך, כדאי לבדוק זאת.

אם הברירה היא לעבוד בפלאיירים או להשקיע יותר בלימודים - תשקיע בלימודים! תואר במדעי המחשב הוא לא קל. במיוחד בסמסטרים הראשונים, ובמיוחד למי שלא התעסק במתמטיקה הרבה זמן או למי שאין לו ניסיון בתכנות. אם אתה שואל לגבי עבודה שתורמת ניסיון מקצועי, הייתי אומר אחרת. אבל אם יש לך ברירה, הייתי מציע להתרכז בלימודים במהלך הסמסטר ולנסות לעבוד כמה שיותר בקיץ.

במקומך לא הייתי ממהר לפסול. אפשר לנסות למצוא שותפים שיתאימו לך גם מבחינת אופי. זה גם יוזיל את עלויות המחיה שלך, וגם אם תבחר חכם יכול להיות שתמצא חברים חדשים (או לחלופין לא תרגיש שהם שם).

לגבי מחשב נייד? יש בבעלותך? אם תחליט לקנות זאת הוצאה שצריך להתחשב בה.
מה לגבי בילויים ופנאי?

ועוד שאלה, לא אמרת מה אתה עושה בימים אלה. האם בדקת אם אתה זכאי או שתהיה זכאי לדמי אבטלה?
החישוב שעשיתי על התחב"צ הוא אחרי הנחת סטודנט.
בנוגע לעבודה+לימודים כמובן כוונתי בהנחה והלימודים יאפשרו את זה, הלימודים בעדיפות ראשונה. אבל מדובר כן על לימודים של 3 ימים בשבוע, מ8-18:00 כזה, ואני חושב שאוכל נגיד לעבוד 2 משמרות בשבוע של 8-9 שעות.... מקווה לפחות .
מחשב נייד יש, בילויים ופנאי? סרט פה שווארמה שם אולי אבל סביבות ה100 ש"ח בחודש בגג.
דמי אבטלה נגמרו לי לפני כמה שבועות, לא עבדתי בחודשים האחרונים עקב קורסים לשיפור פסיכומטרי ובגרויות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D מנסה להבין דיבידנד של VT שוק ההון 13
A מנסה למצוא עבודה ולא מצליח התפתחות אישית 86
ש מנהלת המשרד מנסה לבודד אותי. מה עושים? אוף טופיק 3
יבגני_ל מנסה להבין את העלות של ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
M מנסה לעבור מסלול השקעה בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י מנסה לעשות סדר בפנסיה שוק ההון 6
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
M תכנון השקעה בשוק ההון לטווח של 20 שנים, מנסה להבין מה עדיף. שוק ההון 3
stamEhad אג"ח ממשלתי של ישראל מול ארה"ב - פער גדול מאד בתשואות היסטוריות (לטובת ישראל), מנסה להבין מדוע שוק ההון 15
ה שרשור מפורט - מנסה להתחיל את חיי בגיל 28 יומני מסע אישיים 34
ה טירון. מנסה להבין דברים בסיסיים בקשר לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
M מנסה למצוא תוכנה לעסק. אוף טופיק 22
Y מנסה להבין על המלכודות שיש בפנסיה.... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 130
מוריה מינוף של קרן השתלמות- מנסה להבין את הלוגיקה המוטעית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 54
נ אזרח אמרקאי מנסה להבין שוק ההון 3
י בן 23 מנסה לארגן את עתידו הפיננסי. שוק ההון 24
S אני מנסה להבין מה המטרה הראשית של העוצר והסגרים (תעזבו שניה פוליטיקה בצד) אוף טופיק 9
P מנסה להבין איך עובדת הפרשה לקרן השתלמות צרכנות פיננסית 5
W מנסה להבין את הפערים בדיבידנדים בין VT לVWRD שוק ההון 1
S מנסה לבנות סימולציה על שוק המניות האמריקאי אוף טופיק 0
P מנסה להבין כמה דברים לגבי קופת הגמל להשקעה שוק ההון 3
G מנסה להבין כמה דברים בסיסיים שוק ההון 5
Y מנסה להבין שורה לדוגמה שמתארת מחיר אופציה על הSPY שוק ההון 8
ל אשמח לעזרה - מנסה לארגן את קרן ההשתלמות שלי שוק ההון 3
ש מנסה להבין מה הסיפור של תשואות האגחים האמריקאיים שוק ההון 3
Jasper כרגע מנסה לקרוא את כל הבלוג, נתקלתי במשהו שדורין אומרת שהוא הכי חשוב. שוק ההון 14
מ מנסה לבחור מכשיר השקעה נכון לאמא שוק ההון 8
S מנסה לעשות סדר בקופת גמל להשקעה של אלטשולר שחם שוק ההון 4
D מנסה להבין איך אני טכנית יכול לסחור במניות + עוד כמה שאלות שוק ההון 16
D ביטוח בריאות - מנסה להשוות, ואומרים לי לא לוותר על מה שיש לי כי זו פוליסה ישנה צרכנות פיננסית 6
מ מנסה להבין את טבלת הדיבדנטים של וונגארד שוק ההון 30
bar1 מנסה להרכיב תיק.. שוק ההון 86
O מנסה לקפוץ למים ... חסכון לארבעה ילדים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
ה מנסה להבין את העמלות של IB שוק ההון 3
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
Y איך נכון לחשב אחוז חשיפה לנדלן כשיש דירה עם משכנתא? שוק ההון 1
O איך לחשב מה יותר משתלם לאחר ניכוי מס, קרן כספית או פקדון בבנק? מיסים 5
חובב_פנסיה2022 אני מחפש מחשבון שיכול לחשב ריבית פריים על תקופה אמיתית היסטורית אוף טופיק 3
O איך לחשב כדאיות זכייה במחיר למשתכן מול שכירות ? נדל"ן 9
M איך בנק מסתכל על דירות להשקעה כשהוא בא לחשב יכולת החזר נדל"ן 7
M איך לחשב ריבית על פקדון צמוד מדד? שוק ההון 32
C איך לחשב XIRR של תיק שמורכב מני״ע זר? שוק ההון 10
א כיצד והאם ניתן לחשב את הציפיות להעלאת הפריים ? שוק ההון 1
M לא בטוחה שאני מבינה איך לחשב צריכת חשמל למכשיר חשמלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
D איך לחשב ערך של דירה מהעבר עד לימינו (עשרות שנים לאחור)- מבקש שיטה פרקטית לחישוב פוסטים מאיכות נמוכה 12
ג כיצד לחשב את התשואה על השקעת בשוק ההון של המינוף שוק ההון 3
J ביטוח מנהלים ללא מקדם מובטח - איך לחשב כדאיות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
some0ne איך לחשב שיעור חיסכון עם משכורת אחת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
oferM כיצד לחשב משכנתא הכוללת פרעון מוקדם ? נדל"ן 0
פ האם אפשר לחשב בכמה הממשלה תעלה מיסים אחרי הבחירות? מיסים 22

נושאים דומים

Back
למעלה