• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שרשור מפורט - מנסה להתחיל את חיי בגיל 28

השואף להצלחה

משתמש סולידי
דירוג
24
אהלן חברים , זה השרשור החדש והמפורט שלי.

קוראים לי אור , נעים מאוד לכולם אני בן 28
נולדתי עם שיתוק מוחין , אני לא חושב שיעזור אם אפרט כיצד זה מתבטא רק אומר שאני עצמאי לחלוטין ושום דבר שקשור לעבודה קשה או לנושאים שעליהם אדבר יכולים להגביל אותי.
יש לי נכות של 75 אחוז נכות מתוקף חוק ביטוח הלאומי.
לאחר קריאה פה ושם באתר , נדהמתי לגלות את הפורום המדהים הזה ואת האנשים המופלאים שעושים עבודת מלאכים לכל פותח שרשור כמוני.
אז המצב שלי הוא כזה ,
לאחר פזרנות ובזבוז יתר בחיי כי חשבתי לעצמי שאני רק רוצה להנות בחיי ולא מעניין אותי כלום הבנתי שאני באמת עושה טעות וגם לאחר שבאמת פתחתי בפני אמא שלי את הסיפור האמיתי והנוראי על מצבי הכלכלי.
בשנה האחרונה של הקורונה עוד לפני החיסונים אני נשארתי שנה שלמה בבית , עבדתי פה ושם מהבית אבל לא במשהו שבאמת היה לי כיף.
אני אשמח אם תחסכו ממני הודעות של תפסיק להיות עצלן ותעבוד לא משנה מה מציעים לך , כי מבחינתי יכולים להציע לי מיליונים אבל אם בתוך תוכי אני לא מרגיש שכיף לי אני לא מתכון להמשיך.
תוך כדי החיים שלי הבנתי שיותר טוב לי לעבוד בתור נציג שירות דיגיטלי בלבד ולא בשיחות טלפוניות ואכן השגתי עבודה כזאת , בעת העליה של הגל החדש ולאחר התייעצות עם אמי נאלצתי לומר לעבודה כי אני אין באפשרותי להמשיך ולסכן את בריאותי בלהידבק בטעות והם הבינו את המצב שלי.
לאחר שפתחו את האפשרות לחיסון שלישי לכלל האוכלוסיה באמת זה קרה ולהפתעתי הסכימו להחזיר אותי לעבודה ב 19 לחודש.
אני עובד בחברה טכנולוגית כנציג שירות דיגיטלי
העבודה היא משרה מלאה , ולהבנתי יש בפניי גם אפשרות לעשות שעות נוספות.
אז כמו שכבר הבנתם כאן למעלה ומשרשורים קודמים שלי , אני גר עם אמא שלי לבד בדירה שהיא שלנו יותר נכון שלה , את הקצבת נכות שלי אמא שלי מקבלת כל חודש כי זה כביכול ''שכירות'' על כך שאני גר כאן.
אז כעת זה המצב שלי :
מסגרת עו''ש - 3500
אני בחריגה של 2500 שקלים
יש לי הלוואה מבנק הפועלים על סך 25 אלף שנשאר לי כעת מתוכם 18150 שקלים
יש לי חוב מבנק יהב שנשאר לי לשלם עוד 2000 שקלים פחות או יותר
לצערי אין לי שמץ כמה ריבית אני משלם משתיהם
לא קיבלתי חינוך פיננסי באף מקום ואין לי ידע אפילו איך להתנהג מול הבנק.
הדבר היחיד שברור לי הוא - תוציא פחות ממה שאתה מכניס.
כעת רוב הסביבה הקרובה שלי היא עם ילדים ונשואים , אני מרגיש כאילו תקוע ואומר לעצמי פאק על החיים שלך אתה פאקינג בן 28 ולא דאגת לעתיד שלך בכלל.
אני כן יכול לרשום לכם כי עד 120 בלי עין הרעה יהיו לי כמה נכסים שאוכל לרשת לעצמי אבל שום דבר לא בטוח בחיים כך שאני אפילו לא חושב על זה.
אני רוצה להצליח בזכות עצמי.
נכון אני אולי עצלן , מפונק וכ'ו אבל אני כן רוצה לעבוד על עצמי ולהיות גאה בעצמי , זה מאוד חשוב לי.
אני לא יודע איך לכתוב מטרות ומה באמת כדאי לעשות ומה לא , אני רוצה לעבוד בהייטק בתור מתכנת , אני עם מחשבים מגיל 6.
אוניברסיטה זה לא משהו שהוא מתקבל על הדעת בעיניי ויש באפשרותי לעשות קורס מקצועי אבל מכיון שאני לא יכול לממן את זה כעת אז אני לומד לבד בבית דרך האינטרנט.
מכיון שאני לקוח ''בסיכון'' אז שים עליי קצוץ בבנק
ניסיתי לבקש שביטלו לי את עלויות כרטיס האשראי אבל לא מוכנים לעשות את זה , אני מנסה להוציא כרטיס אשראי חוץ בנקאי אבל לא מאשרים לי בשלב כזה.
החיסכון היחידי שיש לי הוא הפנסיה שלי שעומד על כ - 52 אלף שקלים.
כעת החודש הזה נגמרה לי הוצאה קבועה שהייתה לי על חשבון הפלאפון לאחר שלוש שנים.
את כרטיס האשראי כעת אני לא יכול לבטל כי דרכו אני משלם את החוב לבנק יהב (התשלום מתבצע דרך משרד עורכי דין).
אני אשמח ללמוד על התנהלות צרכנית נבונה , התנהלות נכונה מול הבנקים וכ'ו.
בע''ה לאחר שאתחיל קריירה בהייטק אני חושב על להשקיע את כספי בעוד אפיקים , לדוגמה שוק ההון , הלוואות P2P וכ'ו אבל יש זמן גם לזה.
כעת המטרה הכי חשובה היא לצאת מהברוך הכלכלי ולראות את הצבע הירוק בעובר ושב וכמובן לעלות את המניות שלי מול בנק ישראל ונקודות הקרדיט שלי.

קראתי את שני הפוסטים הקודמים לפני ואת העצות שקיבלת שם.

אני לא בא להטיף לך לעבוד בכל דבר, אבל ברגע שאתה אומר
מבחינתי יכולים להציע לי מיליונים אבל אם בתוך תוכי אני לא מרגיש שכיף לי אני לא מתכון להמשיך.
אתה למעשה מגביל את עצמך ומרחיק את עצמך מ
המטרה הכי חשובה היא לצאת מהברוך הכלכלי ולראות את הצבע הירוק בעובר ושב וכמובן לעלות את המניות שלי מול בנק ישראל ונקודות הקרדיט שלי.

אתה כרגע בחובות של כ22 אלף ש"ח. זה לא סכום בשמיים למישהו שעובד וחוסך כמה אלפי שקלים בחודש, אבל זה כן סכום משמעותי כשאין הכנסה קבועה והבנקים מתחילים ללחוץ. אני מציע לך לפעול כדי לסגור אותו בהקדם גם אם זה כולל לעבוד בדברים לא כיפיים.

לא קיבלתי חינוך פיננסי באף מקום
אף אחד מאיתנו לא קיבל.
התנהלות פיננסית בריאה לומדים בדרך של ניסוי וטעיה, ולא בכיתה עם מחברת ועט.

ברוך הבא לפורום.
רשמתי לך כמה דברים בשרשור אחר שפתחת.

לצערי אין לי שמץ כמה ריבית אני משלם
נראה לי שחלק מהדרך קדימה הוא לברר את זה. נסה לבדוק דרך האתר, להתקשר, ללכת לסניף אם צריך. זה מידע בסיסי שתצטרך מולך כדי להבין את מצבך הנוכחי, ולשקול דברים כמו איחוד הלוואות או להשיג ריבית נמוכה יותר ממקום אחר (בעיקר על החריגה מהעו"ש - לבנקים יש נטייה לגבות עליהם את הריבית המקסימלית שמותר להם)

אתה רוצה לעבוד בהייטק בתור מתכנת. איך אתה מתקדם בכיוון הזה? האם יש לך קורות חיים שישכנעו חברות להעסיק אותך? עבודה בגיטהב שתוכל להראות? אם לא, בוא תראה איך אתה יכול להכין אותם. אם כן, זה הזמן לחפש כל חברה שמגייסת, כל חבר או קרוב משפחה עם קשרים, ולהתארגן על כמה שיותר ראיונות עבודה. למצוא עבודה ראשונה בהייטק זה פרוייקט שמצריך הרבה השקעה מצידך.

זה ההלוואה שלי בבנק הפועלים :
הריבית היא 7.5%, זה לא ריבית סבירה זה מצב חירום, וכך אתה צריך להתייחס אליו כולל לעבוד בעבודות שלא כיף לך בהם כדי לסגור את זה מוקדם מהזמן שהם נותנים לך.

בנוגע לריבית על המינוס אני לא יודע על כמה זה עומד
אני לא יודע בדיוק איך זה נראה בבנק הפועלים, אבל באזור האישי שלך אמור להיות דף עם פירוט מסגרות, ואת הריביות עליהם.

שמעתי כאן על אפליקציה שנקראת toshl ואני אשמח לקבל עזרה נוגע לאפליקציה למי שיש , כאן או בפרטי בבקשה

אני דווקא כן שומע בין השורות שאתה כן רוצה הכוונה, אחרת לא היית מעלה את הפוסט הזה.

בנוסף ל"איך לצאת מבור כלכלי" שאישית שינה לי את החיים (מוזמן לקרוא את יומן המסע שלי) אני מציע לך לקרוא ולעלעל בתרשים הזרימה הזה מהפוסט: "כל הבלוג בתרשים זרימה אחד".

בתרשים הזה תמצא איפה אתה נמצא ותעשה את הפעולות הנדרשות.
ראשית תדע כמה אתה מכניס ומאיזה מקורות וכמה אתה מוציא, על מה בדיוק יוצא הכסף.
הכנסות למשל: משכורת מעבודה, קצבת נכות, עזרה (כסף ממש או שווה כסף) מאמא וכ'ו
הוצאות למשל: חופשי חודשי, החזרי הלוואות, לינה, מזון, בילויים...

אח"כ תבצע ניתוח על המחיר של ההוצאות ותראה אם זה ריאלי.
למשל אמרת שכל הקצבה שלך מועברת לאמא שלך תמורת לינה, מזון וכ'ו, האם הסכום ריאלי, האם אתה לא יכול להחזיק את עצמך בדירת שותפים בזול יותר?
לא אומר שזה מה שאתה צריך לעשות בשלב ראשון, יש יתרונות רבים לחיות עם הורה, אבל חשוב שתכיר את זה.

אין ספק שההלוואות שאתה משלם הן הלוואות יקרות מאוד, בחישוב פשוט, ההלוואה של פועלים עם הריבית הזאת מייצגת מצב שבו לווית 23,000 ש"ח ותחזיר בערך 33,000 ש"ח (חפש בגוגל מחשבון ריבית דריבית להלוואות ותציב את הנתונים, ריבית, קרן ותקופה) משמע על כל שקל שלווית תחזיר 1.43 ש"ח, זה קטסטרופה.
מינוס בבנק זה יותר קטסטרופה, זה מתחיל בריבית של 9.6% ונגמר בריבית דו ספרתית.

זה מה שאני הייתי עושה אם הייתי במצב שלך:
1. תרשום על דף את כל ההכנסות וההוצאות שלך(הכנסות: משכורת מעבודה, קצבת נכות, הוצאות: דיור, אוכל, החזרי הלוואות) --> תגלה אם אתה בגירעון (הכנסות פחות הוצאות).
2. תרשום על דף אחר את כל הנכסים והתחייבויות שלך (נכס: קרן פנסיה, התחייבות: הלוואות לבנקים).

תגבש אסטרטגיית פעולה עם מטרות ברורות מוגבלות בזמן וניתנות למדידה.
למשל: חיסול כל ההלוואות תוך 24 חודשים.
1. תמחזר להלוואה טובה יותר, הלוואה של עד 5% (יכולים לשווק לך את זה גם כ: פריים + 3.4%) בגובה כל ההלוואות העומדות שלך, עם החזר חודשי X
2. תגיע למצב שיש לך עודף תקציבי של לפחות X -> הכנסות פחות הוצאות = X, משמע תקצץ כמה שאפשר בהוצאות, ותוסיף כמה שאפשר להכנסות.

ניתן גם לקחת הלוואה על חשבון הקרן פנסיה כך שקרן הפנסיה היא ערובה, יכול לספק לך הלוואה זולה יותר, ניתן גם לפדות את מרכיב הפיצויים בקרן הפנסיה ללא אירוע מס וניתן במקרים מסויימים לפדות את כל הקרן פנסיה ללא קנס פירעון מוקדם, (לא ממליץ ולא מומלץ).

התהליך הוא קשה, ולך קשה עוד אלפי מונים, כל הכבוד לך על לקיחת האחריות על העתיד שלך.

אני אשמח ללמוד על התנהלות צרכנית נבונה
ברוך הבא לפורם!

הגעת למקום הנכון

לפני הכל אני רק אגיד שלא תיכנס ללחץ, כן זה מצב חירום וכן הריביות גבוהות
אבל אל תעשה דברים פזיזים

כרגע אתה משלם בגדול מאוד 200 שקל ריבית כל חודש (!!!) על כל החובות שלך
זה לא טוב
ובאחוזים זה ממש סדין אדום
אבל הסכום יחסית נמוך
ואני מניח שאתה מוציא את הסכומים האלה בחודש יחסית בקלות גם ככה

דעתי האישית
קח חודש - חודשיים
ותתחיל לקרוא בבלוג עצמו
החברים פה נתנו לך הרבה מאוד ליניקים מעולים להתחיל איתם
זה יכניס אותךלתחילת תהליך והבנה

כרגע גם לא הייתי מתמקד בהשקעות אלה בעיקר בכל מה שקשור לחיסכון והתנהלות נכונה

אתה צעיר, ויש לך מטרה
זה כבר כיוון טוב

לגבי העבודה, אם תפרט כמה המשכורת הממוצעת אמורה להיות וכמה ההוצאה החודשית שלך נוכל יותר לכוון אותך
אבל כל עוד ההוצאות שלך הם פחות מחצי מההכנסות מצבך מצויין
ואתה רק צריך לשמור על העבודה ולתת לזמן לשחק תפקיד

לגבי לימודי הייטק - יש פה הרבה שיוכלו לעזור יותר ממני
אבל אני כן מכיר שיש מקומות שילמדו אותך בחינם ויקחו את הרווח שלהם מהמשכורות הראשונות שלך בעולם ההייטק שהם עצמם ימצאו לך
יש פה כמה חברים בפורם שעשו הסבה להייטק ונעזרו בדבר הזה
אולי יש גם לימודים מרחוק...

בהצלחה!

1. תמחזר להלוואה טובה יותר, הלוואה של עד 5% (יכולים לשווק לך את זה גם כ: פריים + 3.4%) בגובה כל ההלוואות העומדות שלך, עם החזר חודשי X
לא בטוח שהוא יכול למחזר, הוא ציין בשרשור הקודם שהוא מחזיר כסף למשרד עורכי דין עבור חוב לבנק, כלומר הוא נמצא בהליכי גבייה.

לא בטוח שהוא יכול למחזר, הוא ציין בשרשור הקודם שהוא מחזיר כסף למשרד עורכי דין עבור חוב לבנק, כלומר הוא נמצא בהליכי גבייה.
למחזר הכוונה היא לקחת הלוואה מאותו מקום או מכל מקור אחר, כול להיות הלוואה גם מP2P כמו בלנדר, או בשיעבוד קרן הפנסיה, או הלוואה מחבר/קרוב משפחה, או בנקים אחרים שהוא מתחייב להעביר אליהם את ניהול חשבון הבנק שלו, או חוץ בנקאיים וכ'ו

את ההלוואה הזאת לא, אבל את פועלים של 18K ריבית 7.5% ומינוס בבנק של 2,500 כן אפשר.
סתם למשחק, לקיחת הלוואה של 25,000 ש"ח בריבית של 4.5% למשך 36 חודשים עם החזר חודשי של 792 ש"ח ואיתה לחסל את כל שאר ההלוואות תביא אותו למצב של יישור קו.
להשיג הלוואה כזו זה לא כזה קשה בעולם של ריבית 0, זה רק דורש להתקשר להרבה מקומות ולקבל הצעות, ולהבין בעיקר שזה בעיקר שוק שטיחים במרוקו, ושניתן להתמקח על הכל.

למחזר הכוונה היא לקחת הלוואה מאותו מקום או מכל מקור אחר, כול להיות הלוואה גם מP2P כמו בלנדר, או בשיעבוד קרן הפנסיה, או הלוואה מחבר/קרוב משפחה, או בנקים אחרים שהוא מתחייב להעביר אליהם את ניהול חשבון הבנק שלו, או חוץ בנקאיים וכ'ו
המושג למחזר ברור. ברגע שלקוח הגיע כבר להליכי גבייה מול הבנק, דירוג האשראי שלו יורד פלאים. אז מקומות אחרים יימנעו מלתת לו הלוואה, או לחילופין יקחו ריבית גבוהה (מאוד) שמשקפת את הסיכון.

המושג למחזר ברור. ברגע שלקוח הגיע כבר להליכי גבייה מול הבנק, דירוג האשראי שלו יורד פלאים. אז מקומות אחרים יימנעו מלתת לו הלוואה, או לחילופין יקחו ריבית גבוהה (מאוד) שמשקפת את הסיכון.
הבנתי. תודה על ההבהרה, באמת יש לי פחות ניסיון בזה עם מצב של דירוג אשראי בעייתי.

להשיג הלוואה כזו זה לא כזה קשה בעולם של ריבית 0, זה רק דורש להתקשר להרבה מקומות ולקבל הצעות, ולהבין בעיקר שזה בעיקר שוק שטיחים במרוקו, ושניתן להתמקח על הכל.
רק קח בחשבון שזאת עצה מסוכנת, ממש לא בכל מחיר. קל מאוד לאדם שלא מבין כל כך (רובנו), במיוחד לכזה שיש לו דירוג אשראי לא טוב,
ליפול לידיים של איזה "נשמה טובה" בדמות הלוואה חוץ בנקאית. זה מתחיל באותיות קטנות וריבית קופצת, ונגמר באין לדעת מה.
אישית הייתי פשוט חוסך ומתכלב לכמה חודשים וגומר עם ההלוואת ריבית גבוהה, במקרה שלא ניתן למחזר אותה.

אני לא יודע איך לכתוב מטרות ומה באמת כדאי לעשות ומה לא , אני רוצה לעבוד בהייטק בתור מתכנת , אני עם מחשבים מגיל 6.
איך הגעת למסקנה שאתה רוצה לעבוד בהייטק בתור מתכנת?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I שער הדולר\שקל + לקנות VT (כן... עוד שרשור על זה) שוק ההון 16
Tsachi01 שרשור מסעדות מומלצות אוף טופיק 17
Mr. Bigglesworth עוד שרשור על זליכה אוף טופיק 32
anonyshmeger שרשור אמרות כנף אוף טופיק 22
E מחפש שרשור על כדאיות רכישת דירה יקרה בתקופת הפנסיה נדל"ן 0
Mr. Bigglesworth שרשור בחירות 2021 אוף טופיק 187
ט מחפשת שרשור על השקעה לטווח קצר שוק ההון 4
קירכהוף שרשור בנושא שינוי בהשקפת עולם ובסגנון חיים - ספרים , פודקאסטים , בלוגים וסרטים. אוף טופיק 0
L חיסכון לילד (לא עוד שרשור של תכניות) שוק ההון 6
wa11a שרשור מתכונים לתקופת הקורונה אוף טופיק 27
Myrath כלכלה ופיננסים - שרשור ביאור למושגי יסוד אוף טופיק 8
ביולוג ירושלמי שרשור צרכני - מוצרים ישראלים (בלבד!) תוצרת ארץ ישראל. אוף טופיק 13
כ שרשור תשרים וטיפים אוף טופיק 10
מתכנת עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן (ניהול אישי IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 851
shlomi171 עוד שרשור על הסבה מקצועית התפתחות אישית 2
always.smile שרשור שאלות על האקסולידית צרכנות פיננסית 5
חסכונית מחפשת שרשור לגבי הורים וכסף אוף טופיק 1
P שרשור מפורום BOGLEHEADS - קבוצה ישראלים שוק ההון 7
Jane Doe שרשור זכויות בסיסיות אוף טופיק 225
Roi שרשור להמלצה לקניית מוצרים איכותיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 729
ס שרשור דמי ניהול שמשיגים דרך שימור לקוחות צרכנות פיננסית 13
Jane Doe שרשור חזיות סולידיות אוף טופיק 35
Y שרשור המלצות ספרים אוף טופיק 115
DiverGirl שרשור על אנשים יוצאי דופן ומעוררי השראה אוף טופיק 21
DiverGirl בילויים סולידיים לזוג - שרשור רעיונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38
Y שרשור All around player מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
הסולידית עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן שוק ההון 2053
yossik למה מספר מגיבים לא קוראים שרשור מתחילתו לפני שמגיבים? אוף טופיק 8
c881 שרשור "פעמונים" לדוגמה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 128
D מישהו יכול בבקשה להציג אקסל עם חישוב מפורט של למה דחיית מס משתלמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
י שוק חופשי מדומה - הצד הפילוסופי (הסבר מפורט יותר) אוף טופיק 178
D מנסה להבין דיבידנד של VT שוק ההון 13
A מנסה למצוא עבודה ולא מצליח התפתחות אישית 86
ש מנהלת המשרד מנסה לבודד אותי. מה עושים? אוף טופיק 3
יבגני_ל מנסה להבין את העלות של ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
M מנסה לעבור מסלול השקעה בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י מנסה לעשות סדר בפנסיה שוק ההון 6
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
M תכנון השקעה בשוק ההון לטווח של 20 שנים, מנסה להבין מה עדיף. שוק ההון 3
stamEhad אג"ח ממשלתי של ישראל מול ארה"ב - פער גדול מאד בתשואות היסטוריות (לטובת ישראל), מנסה להבין מדוע שוק ההון 15
ה טירון. מנסה להבין דברים בסיסיים בקשר לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
M מנסה למצוא תוכנה לעסק. אוף טופיק 22
Y מנסה להבין על המלכודות שיש בפנסיה.... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 130
מוריה מינוף של קרן השתלמות- מנסה להבין את הלוגיקה המוטעית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 54
נ אזרח אמרקאי מנסה להבין שוק ההון 3
י בן 23 מנסה לארגן את עתידו הפיננסי. שוק ההון 24
S אני מנסה להבין מה המטרה הראשית של העוצר והסגרים (תעזבו שניה פוליטיקה בצד) אוף טופיק 9
P מנסה להבין איך עובדת הפרשה לקרן השתלמות צרכנות פיננסית 5
W מנסה להבין את הפערים בדיבידנדים בין VT לVWRD שוק ההון 1
S מנסה לבנות סימולציה על שוק המניות האמריקאי אוף טופיק 0

נושאים דומים

Back
למעלה