• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מכירת ניירות אמריקאיים בין מועד המוות לירושה

הק995

משתמש רגיל
דירוג
69
תרחיש תאורטי -
  • שני בני זוג ישראלים (אחד מהם גם בעל אזרחות אירופאית) בעלי תיקי השקעות שמכילים ניירות אמריקאים. כל אחד מוגדר כמיופה כח לפעולות בחשבון של השני.
  • אחד מבני הזוג נפטר. בן הזוג השני מתקשר מיידית לבנק\בית ההשקעות ומורה למכור את כל הניירות.
  • כאשר התיק מועבר למוטבים\יורשים הוא אינו מכיל ניירות אמריקאים בכלל (רק מזומן או ני"ע אחר שבן הזוג השורד רכש) ולכן לא כרוך במס ירושה
  1. האם התרחיש בכלל יכול להתקיים? לדוגמא אם הבנק יודע מיידית או לפני ביצוע המכירה על פטירתו של אדם, וחוסם את החשבון לפעולות זה יכול להפיל את הכל
  2. אם זה מתקיים, האם הוא מתכון להסתבכות עם רשויות המס האמריקאיות?
  3. האם התשובות שונות כשמדובר בחשבון פטור, כלומר IRA של קרן השתלמות או קופות גמל?
תודה!

כמה הערות.
לא חושב שיש בפורום מישהו בפורום שיכול לענות לך בווודאות. מניח גם שלכל ברוקר/ בנק יש את נהלי העבודה שלו והם לא זהים.

מזומן אצל ברוקר אמריקאי חשוף למס ירושה

לא ידוע אם ברוקרים/ בנקים ישראלים מצייתים היום לתקנות מס הירושה בחשבונות של ישראלים אני חושב שלא, מכיוון שלא נתקלתי עד היום בכתבה בסגנון: "בנק לאומי אילץ את יורשיו של של פלוני לשלם 10M דולר לרשויות המס בארה"ב בכדי לקבל העיזבון"

קרנות השתלמות/ פנסיה ישראליות אינן קשורות לעניין כי המבוטח/ חוסך אינו בעל הניירות הרשום אלא סוג של 'מוטב'.

נערך לאחרונה ב:
לבנק\בית ההשקעות ומורה למכור את כל הניירות.
אני מניח שיש סצנריו שבו מישהו מבית ההשקעות ייצור קשר לאישור "מיוחד" של 2 בעלי החשבון
שבו כנראה מישהו יצטרך להסתכן בעבירה פלילית של התחזות

לפי החוק היבש... מס הירושה נקבע לפי מצב התיק ביום הפטירה, והIRS ידרוש את המס מהיורשים אם הם משכו את הכסף ללא הצדקה.

עד כאן החוק היבש, מכאן והלאה יש רק עדויות פרקטיות.

לא בטוח שברגע שאסון שכזה פוקד אותך, תוכל לממש את המהלך בטווח הזמן המיידי
אם לרגע להיות מציאותי, כי זה החיים
יתכנו אפילו כמה ימים "שלמים" שבו המצב מדרדר וניתן לבצע משהו
ויתכן אפילו מצב שבו 2 בעלי החשבון נפטרים באותו הזמן

אני רוצה לציין נקודה, שאם מישהו מעלה בדעתו שבעתיד יצטרך לעשות משהו שאולי לא יעבוד רק כדי לחסוך כמה שקלים היום
יעדיף לבטח את 2 בעלי החשבון בסכום משמעותי ביחס לסיכון המימוש של הירושה
ההחלטה הינה כלכלית, כולנו נסיים את חיינו בשלב זה או אחר
הייתי מעדיף להוציא מהפקידים את ההחלטה מה לעשות עם נכסיי לפני שהם עוברים ליורשיי

קרנות השתלמות/ פנסיה ישראליות אינן קשורות לעניין כי המבוטח/ חוסך אינו בעל הניירות הרשום אלא סוג של 'מוטב'.
זה דווקא מעניין... אחת הסיבות שחשבתי להעביר את החשבון הממוסהלאינטראקטיב במקום ברוקר ישראלי היא שאצל אינטראקטיב בהניירות רשומים על שמי בעוד אצל הישראלים הניירות הזרים רשומים על שמם, כשאני המוטב. אם ככה, יש סיכוי שזה הופך ליתרון בהיבט של מס ירושה - כי הניירות שייכים לברוקר הישראלי ואני רק מוטב של חברה ישראלית. מה דעתך?

אם לרגע להיות מציאותי, כי זה החיים
יתכנו אפילו כמה ימים "שלמים" שבו המצב מדרדר וניתן לבצע משהו
נקודה נהדרת. חייב הוסיף לרשימת ה"מה אם..." שלנו גם פעולות מקדימות! תודה!

אם מישהו מעלה בדעתו שבעתיד יצטרך לעשות משהו שאולי לא יעבוד רק כדי לחסוך כמה שקלים היום
יעדיף לבטח את 2 בעלי החשבון בסכום משמעותי ביחס לסיכון המימוש של הירושה
הבעיה היא שבגילאים מבוגרים יותר הביטוח מתייקר באופן מחריד. בנוסף, מגיל מסוים כבר לא ניתן לבטח גם אם רוצים. בהתחשב בזה ש(בהיעדר תאונת דרכים וכד') אני מאמין שאיה עד גיל שאם אכתוב כאן תשלחו אותי לאבחון פסיכיאטרי, זה אומר שרוב הזמן אהיה ללא כיסוי ביטוחי*.
---
* הפן החיובי הוא שבהינתן מספיק שנים של ריבית דריבית, הכסף יוכל לגדול מספיק כדי שגם אחרי מס ירושה יישאר המון - אבל אני מתחיל להישמע קריפי אז אפסיק

זה דווקא מעניין... אחת הסיבות שחשבתי להעביר את החשבון הממוסהלאינטראקטיב במקום ברוקר ישראלי היא שאצל אינטראקטיב בהניירות רשומים על שמי בעוד אצל הישראלים הניירות הזרים רשומים על שמם, כשאני המוטב. אם ככה, יש סיכוי שזה הופך ליתרון בהיבט של מס ירושה - כי הניירות שייכים לברוקר הישראלי ואני רק מוטב של חברה ישראלית. מה דעתך?
זה נכון לקרן השתלמות/ קופ'ג/ קרן פנסיה. בחשבון מסחר 'רגיל' בברוקר/ בנק ישראלי, הניירות משוייכים אל הלקוח.

הבעיה היא שבגילאים מבוגרים יותר הביטוח מתייקר באופן מחריד
זאת לא בעיה
זאת האמת אחת העובדות הכלכליות שניתן לעשות איתן משהו
לדוגמא
אתה יכול להציב X שנים בנוסחא ולדעת כמה בערך תשלם בפרמיות מול "וודאות" כלשהי בסכום שתקבל בתמורה
הסכום שיתקבל בתמורה צריך להיות גבוה מהמיסוי על אותה ירושה and then some
משמע, במקביל ואם המצב יחמיר באופן לא מצופה אפשר לגדר וודאות כלכלית כלשהי ללא קשר לאם ניחשנו או ניצחנו את תוחלת החיים שלנו
מס הירושה יהיה בסף הכל רכיב אחד במשוואה הגדולה, והאמת, אולי אפילו לא יהיה רכיב מרכזי בהון שיעבור הלאה
מה שחייב לקרות זה שאו שחברת הביטוח תקבל את הפרמיה או שהדוד סם יקבל את מס הירושה שלו, אבל המוטבים יקבלו מספר עוגות (נגוסות) לחלוק

אז אם מישהו בטוח לגביי המוות, לגדר כלכלית בפניו, הוא גידור פוליטי (החוקים עלולים להשנות) + מחשבה הלאה (מיסויית מבחינה דורית)

עוד דבר שיש לי להציע אבל רק למי שכבר עשה זאת עד היום
מי שהתאגד באמצעות חברה בע"מ יכול למות 4 דורות ברצף ולא ישלם לעולם מס, כל עוד מישהו לא יממש משהו בעתיד מנכסי החברה (=המשפחה אשר בעלת המניות)

זאת לא בעיה
זאת האמת אחת העובדות הכלכליות שניתן לעשות איתן משהו
לדוגמא
אתה יכול להציב X שנים בנוסחא ולדעת כמה בערך תשלם בפרמיות מול "וודאות" כלשהי בסכום שתקבל בתמורה
הסכום שיתקבל בתמורה צריך להיות גבוה מהמיסוי על אותה ירושה and then some
משמע, במקביל ואם המצב יחמיר באופן לא מצופה אפשר לגדר וודאות כלכלית כלשהי ללא קשר לאם ניחשנו או ניצחנו את תוחלת החיים שלנו
מס הירושה יהיה בסף הכל רכיב אחד במשוואה הגדולה, והאמת, אולי אפילו לא יהיה רכיב מרכזי בהון שיעבור הלאה
מה שחייב לקרות זה שאו שחברת הביטוח תקבל את הפרמיה או שהדוד סם יקבל את מס הירושה שלו, אבל המוטבים יקבלו מספר עוגות (נגוסות) לחלוק

אז אם מישהו בטוח לגביי המוות, לגדר כלכלית בפניו, הוא גידור פוליטי (החוקים עלולים להשנות) + מחשבה הלאה (מיסויית מבחינה דורית)
אני לא בטוח שהבנתי ולכן מוודא במלים שלי -
אם הבנתי נכון כוונתך שמה שצריך להיות חשוב לי הוא לא כמה הדוד סם או חברת הביטוח מקבלים, אלא שהיורשים יקבלו עוגה מספיק גדולה. כלומר לתכנן ביטוחים והשקעות באופן שיאפשר את זה. לדוגמא, כשהעוגה עדיין קטנה ניתן או לא להשקיע בארה"ב, או להשקיע שם ולקחת ביטוח חיים שיכסה חלק כלשהו ממס הירושה. בהמשך הביטוח מתייקר אבל העוגה גדלה כך שגם אחרי מס ירושה יישאר נתח משמעותי - אז ניתן להקטין ביטוח, וכשהעוגה גדולה מספיק כדי שגם אם יורידו מס ירושה מלא יישאר מספיק ליורשים אז ניתן לוותר בכלל על הביטוח.
האם לזה התכוונת? (לא דווקא לתכנית הפעולה הגסה הנ"ל, אלא שאשחק עם ביטוחים וערוצי השקעה בדומה לעיל בהתאם לצרכים שלי)

זאת לא בעיה
עוד דבר שיש לי להציע אבל רק למי שכבר עשה זאת עד היום
מי שהתאגד באמצעות חברה בע"מ יכול למות 4 דורות ברצף ולא ישלם לעולם מס, כל עוד מישהו לא יממש משהו בעתיד מנכסי החברה (=המשפחה אשר בעלת המניות)
א. למה רק למי שכבר עשה?
ב. למעשה יש לי חברה בע"מ ורוב ההשקעות הזרות דרכה. הבעיה שהחברה לא ממש פעילה וההכנסות היחידות הן מההשקעות (אני מתכנן לקזז אותם מול הפסדים עסקיים מהעבר). כתבת "לש ישלם מס כל עוד לא יממש מהנכסים" - התכוונת למס רווחי הון לחברה + מס דיבידנד לבעלים, או שגם מס ירושה אמריקאי נכנס לתמונה?

האם לזה התכוונת?
תיארת באופן מושלם את תוכן דבריי

למה רק למי שכבר עשה?
כי יש לזה עלויות הקמה ועלויות שוטפות, למי שכבר שילם אותם או משלם אותם זה לא מזיז את המחט
או שגם מס ירושה אמריקאי נכנס לתמונה?
מס ירושה לא קיים בכלל במקרה הזה
מה שאני טוען שכאשר ממשים נכסים בחברה אז צריך להפעיל את שיקול המס ולקחת אותו בחשבון
בלי קשר למי חי ועד איזו שנה
ההבדל הוא פעולה אקטיבית מול פעולה טבעית (מוות)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B מכירת ניירות ערך וחישוב מטח מיסים 6
Aslan שאלה לגבי שערי מט״ח ומיסוי מכירת ניירות ערך זרים שוק ההון 6
O מכירת ניירות ב IRA וקנייה בחשבון לא פטור מיסים 2
ETL אסטרטגיה בזמן רכישת\מכירת ניירות ערך שוק ההון 181
N הימנעות ממס יסף - בעת מכירת מניות בסכום גדול מיסים 17
תום חדד מכירת אופצית PUT שוק ההון 32
A מכירת ESPP ללא מידע על סכום מכירות מיסים 5
A טופס 857 עבור מכירת ESPP מיסים 0
ה מכירת קרן סל פוסטים מאיכות נמוכה 3
A מס בישראל על מכירת דירה בחו״ל (לטביה) נדל"ן 4
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
ב הלוואת margin לעומת מכירת box spread (לא סולידי) שוק ההון 4
י מכירת מניות בהפסד אך שער דולר יותר גבוה שוק ההון 6
A מכירת מניות בשנה קלנדרית ללא שכר - משתלם? מיסים 3
מ מכירת קרן כספית ביום האחרון בשנת המס בעקבות מעבר לתושבות מס אמריקאית מיסים 4
A מכירת נכס נדל"ן 27
C מכירת espp - האם משנה מאיזה הקצאה למכור שוק ההון 10
Y מכירת דירות בירושה בישראל ע"י אזרח אמריקאי מיסים 9
ד השפעת מכירת פסגות על פסגות טרייד שוק ההון 3
T מכירת RSU כאשר המס השולי נמוך שוק ההון 12
ס מכירת תיק השקעות בשביל החזר מס מיסים 9
מכירת אופציות בחברה פרטית בחלקים מיסים 4
א מכירת קרן כספית שוק ההון 1
B מס על מכירת מניות מאקזיט מיסים 5
N מכירת דירה להשכרה עבור השקעה לטווח קצר שוק ההון 10
O מכירת דירה בעזרת מתווך או בלי? נדל"ן 17
L מכירת ESPP מחשבון ETRADE צרכנות פיננסית 2
Y מכירת קרן כספית מוגבלת - האם יש סכנת נזילות בעת מכירה? שוק ההון 1
H פיצול מכירת RSU לשני חשבונות מיסים 1
A החזרי מס אחרי מכירת RSU מיסים 1
B ביטוח לאומי מקסימלי על מכירת RSU מיסים 7
O מכירת ESPP עם נאמן בהפסד מיסים 4
ט יציאה לדרך חדשה בחיים לאחר מכירת דירה יומני מסע אישיים 53
N מכירת RSU בהפסד מיסים 27
D המלצה לרו"ח עבור מכירת RSU מיסים 2
T מכירת RSU וESPP מETRADE שוק ההון 1
ה מחיר למשתכן - איסור מכירת הדירה נדל"ן 58
N מכירת השילוש ורכישת ACWI שוק ההון 6
נ מכירת דירה בתהליך ארוך במיוחד, אתגרי ורווחי, כדאי? נדל"ן 16
A מכירת נייר ערך שמפסיד כמגן מס: שוק ההון 2
avi.perez הגשת דוח שנתי + נספח הון (מכירת דירה) מיסים 3
P מס רווח הון על מכירת נדל"ן בחו"ל שהתקבל בירושה מיסים 5
Y סיכום ושאלות - דחיית מכירת RSU לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
B מכירת אופציות בקה"ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מכירת אופציות וקיזוז הפסדי הון בטופס 135 מיסים 4
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
I מניית דיב' VS מכירת מניות: פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
פיטר גריפין מכירת דולרים ברווח ומשיכה - תשלום מס? מיסים 1
Y מכירת אופציות בib פוסטים מאיכות נמוכה 5
ס בעד ונגד מגן מס כנגד מכירת rsu שוק ההון 7

נושאים דומים

Back
למעלה