• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה היא התזונה הנכונה (או לא הנכונה)?

מצב
הנושא נעול.
הקטע היחיד באחוז שומן נמוך זה ריבועים בבטן...
יש אחוז מסוים שממנו אתה תוגדר בהשמנת יתר ולא משנה איך תסובב את זה.
פשוט אתם שוללים כאן את העובדה שערך קלורי שלילי מביא להורדת משקל עם כל מיני "מחקרים" אז הנחתי שאתם(אתה ובת העמק) מומחים בתחום והכל אצכלם טיפ טופ ולכן הנחתי שאתם גם בקיאים בנושא הזה.

הכל אופן, מרגיש לי חטיפת שרשור.
הודעתי האחרונה בנושא.

יש אחוז מסוים שממנו אתה תוגדר בהשמנת יתר ולא משנה איך תסובב את זה.
ולמי אכפת?
בריאות זה חשוב. למי אכפת מ BMI?
פשוט אתם שוללים כאן את העובדה שערך קלורי שלילי
כי זה קשקוש. אף אחד לא מערער על חוק שימור אנרגיה. אבל ספיגה מול הוצאה זאת שאלה מאוד מורכבת. זה הרבה יותר מורכב ממספר הקלוריות שאתה אוכל.

אני טוען, שזה בעיקר כלל רע בשביל לרדת במשקל. לדוגמה, בשבוע שעבר אכלתי בעיקר כבש, קצת סרדינים קצת ביצים, מעט אגוזים, וכמות אפסית של ירקות. בערך 60% שומן. ארוחות של 1000+ קלוריות. והיה יום שאכלתי קילו~ בקר בארוחה אחת. וירדתי בקילו וחצי. ואני ככה כבר תקופה.
זה אנקדוטה כמובן, אבל עדיין...
לא הבאתי אף מחקר.
בקיאים בנושא הזה.
משתדל... עד כמה שיש לי פנאי וסבלנות.
הכל אופן, מרגיש לי חטיפת שרשור
1. השרשור מזמן הפך לדיון כללי.
2. תאוריית הקלוריות ואיך נכון לאכול זה לחלוטין און טופיק.

נערך לאחרונה ב:
איך עשית את זה? הפחתת את צריכת החלבון?
כתבתי כמה פעמים מה אני אוכל...
בגדול, דיאטה קיטוגנית~ פליאו. הרוב הגדול קרניבורי.
למיטב הבנתי, הגורם לגאוט זה לא חלבונים, אלא תהליך דלקתי. מה שצריך לעשות, שוב ממה שאני מבין, זה להפסיק לאכול פרוקטוז (מזון מעובד, ופירות), ולשכוח מקטניות, דגנים, ושמני זרעים (וכל מה שמכיל אומגה 6. ומחסור באומגה 6 זה דיי בלתי סביר). לי, ולאבא שלי יש גאוט תורשתי, תזונת פליאו (בערך) אצלו, וקיטו אצלי, הורידו את החומצה האורית לנורמה, וכנ"ל אצל עוד חבר.

--
לי מעולם לא היה התקף, ולאבא שלי פחתו בצורה כמעט מוחלטת

נערך לאחרונה ב:
בגדול, דיאטה קיטוגנית~ פליאו. הרוב הגדול קרניבורי.
דווקא זכרתי את זה, אבל היה נדמה לי שאכילת הרבה בשר גורמת לגאוט, אז חשבתי שאולי זה קורה בגלל רמת החלבון הגבוהה, ושאתה מקפיד על הרבה שומן וקצת חלבון, ושזה מה שעזר לך.
הסתכלתי עכשיו בויקירפואה, וכתוב שם שאכילת מזון שומני או עשיר בבשר היא גורם סיכון. אולי זה גורם סיכון רק אצל מי שאוכל פחמימות במקביל? אין לי מושג :)
למיטב הבנתי, הגורם לגאוט זה לא חלבונים, אלא תהליך דלקתי.
אולי אצלכם האפקט האנטי דלקתי חזק יותר מאשר ההשפעה של הבשר כגורם סיכון.

יכולות להיות דיאטות שונות מאוד זו מזו שמובילות לחיים בריאים וארוכים.
אפשר לראות את זה לדוגמה באזורי ה-Blue zones שבהם אחוז גהוה של אנשים שעברו את גיל 100: באוקינאווה שביפן רוב התזונה מורכבת מבטטות סגולות אבל כמעט לא שתמצאי שם מוצרי חלב, בשר, עוף או דגים.
לעומתם, ה-Seventh day Adventists מקליפורניה אוכלים לא מעט מוצרי חלב.
ב-Ikaria שביוון כמעט שלא נוגעים בדגנים, וב-Sardinia צורכים המון דגנים ולא מתקרבים כמעט לפירות.

הסיבה לכך היא שהרבה פעמים אפשר למצוא את המינרלים והויטמינים הנחוצים בקבוצות מזון שונות.
לכל מי שמנסה לדלות אינפורמציה מאזורי ה Blue zones שכביכול מכילים אחוז גבוה בצורה חריגה של בני 100 +, נא לקרוא את המאמר הבא:

הייתי מציע גם לבחון מי הוכלל במחקר, ומי לא, ולמה. ואיזה אג'נדה זה משרת.
ושאתה מקפיד על הרבה שומן וקצת חלבון, ושזה מה שעזר לך.
משתדל לצמצם בלי קשר. עדיין, אוכל המון.... קשה להוריד חלבון כשהאלטרנטיבה היחידה זה שומן...
אולי אצלכם האפקט האנטי דלקתי חזק יותר מאשר ההשפעה של הבשר כגורם סיכון.
בהתחלה החומצה האורית שלי זינקה, ואז ירדה לאט. דיברתי על זה עם רופאים. הם לא יודעים להסביר... כנראה שפירוק חלבון הוא רק חלק מהעיניין....

הייתי מציע גם לבחון מי הוכלל במחקר, ומי לא, ולמה. ואיזה אג'נדה זה משרת.
אני לא רואה את זה כבעיה העיקרית (התמקדות במי הוכלל במחקר). מבחינה רישומית, איזורי ה Blue zones אכן מכילים אחוז גבוה של בני 100+. הבעיה, כפי שמוכיח המאמר שציטטתי, שמדובר בשקר שמטרתו בין היתר היא לרמות את ביטוח לאומי. המאפיינים של ה Blue zones (עליהם אין חולק) הם: עוני, פשיעה גבוהה, רמת שירותי בריאות נמוכה ותוחלת חיים נמוכה, אלו לא מאפיינים המסתדרים עם אחוז גבוה של בני 100+.

מי שמעוניין להשתמש באזורי ה Blue zones כדי להסיק איך להתנהג / מה לאכול כדי להגיע לגיל מופלג, אני ממליץ לברר עם חוקר תנ"ך מה אכלו בתקופת התנ"ך, כי שם יש עדויות שאנשים חיו מאות שנים.

מה אכלו בתקופת התנ"ך,
לא צריך חוקר תנך. כתוב: פול כוסמת ועדשים. ספר דניאל למשל. גם פרשת שבוע- יעקב מכין נזיד עדשים ובשר אוכלים לעיתים רחוקות.

מחקר אפדימיולוגי על תזונה
בכתבה יש לינק למחקר עצמו. שימו לב איפה הוא מוצג (!).
בתכלס, מדובר במחקר דיי חסר ערך, שלקחו אותו, ועשו ממנו ספין שקרי לחלוטין, ושיהיה ברור שזה נעשה למען אג'נדה.

וככה נראה חלק מאוד גדול מהמחקר על תזונה. יש כמה אוניברסיטאות דיי מובילות בעולם, שעיקר העשייה שלהן בתחום התזונה הוא הפצה והנצחה של זבל שכזה. וזה נעשה למען אינטרסים כלכליים, ואג'נדות פוליטיות. וזה משהו שנכתב עליו בז'ורנלים מדעיים לא מעט...

https://www.mako.co.il/health-news/researches/Article-676bef66361d571026.htm

מחקר אפדימיולוגי על תזונה
בכתבה יש לינק למחקר עצמו. שימו לב איפה הוא מוצג (!).
בתכלס, מדובר במחקר דיי חסר ערך, שלקחו אותו, ועשו ממנו ספין שקרי לחלוטין, ושיהיה ברור שזה נעשה למען אג'נדה.

וככה נראה חלק מאוד גדול מהמחקר על תזונה. יש כמה אוניברסיטאות דיי מובילות בעולם, שעיקר העשייה שלהן בתחום התזונה הוא הפצה והנצחה של זבל שכזה. וזה נעשה למען אינטרסים כלכליים, ואג'נדות פוליטיות. וזה משהו שנכתב עליו בז'ורנלים מדעיים לא מעט...

https://www.mako.co.il/health-news/researches/Article-676bef66361d571026.htm
אהבתי את הטיעון של ד"ר מיכאל ויינפאס: מחקר תצפיתי ימצא בקלות קשר סופר-מובהק בין שימוש במדי סוכר, לבין מחלת הסכרת. כשאין יכולת להבין סיבה ותוצאה (כמו בכל מחקרי התזונה האפידימיולוגיים) המסקנה ממחקר תצפיתי כזה שתצוטט בעיתונות הפופולארית תהיה להפסיק שימוש במדי סוכר בכדי להילחם במחלת הסכרת. יקומו אתרי אינטרנט שישמיצו ויפחידו משימוש במדי סוכר, ואפילו באתר "הסולידית" מספר חברים יגנו את השימוש בו בתוקף מטעמי בריאות ומניעת סכרת.

אפשר לראות את זה לדוגמה באזורי ה-Blue zones
הנה מאמר בעברית מלפני כמה שנים, בעצם תרגום לעברית, של דן בוטנר/בטנר. כמה ציטוטים (דגשים שלי):
"כבר עשר שנים שבעזרת האגודה הגיאוגרפית הלאומית של ארצות הברית אני מוביל מחקר של המקומות שבהם אנשים חיים הכי הרבה".
" מחוז נואורו שבסרדיניה כמקום עם ריכוז הגברים בני המאה ומעלה הגבוה בעולם. הם התמקדו בקבוצת כפרים במעלה הרי נואורו, סימנו את תחומי האזור בעט כחול על מפה והחלו להתייחס לאזור המסומן כ”אזור הכחול”. מאז 2002 זיהינו שלוש אוכלוסיות אחרות ברחבי העולם, שבהן אנשים חיים באופן משמעותי זמן רב יותר מכל אחד אחר. הנשים שחיות הכי הרבה בעולם נמצאות באי אוקינאווה... ובלומה לינדה, קליפורניה, מצאנו אוכלוסייה של חברי הכנסייה האדוונטיסטית של היום השביעי ‏(כנסייה פרוטסטנטית שמקורה בארצות הברית של אמצע המאה ה–19, שמתייחדת בכך שיום השבתון שלה הוא שבת ולא ראשון‏) אשר תוחלת החיים של מרביתם גבוהה מהממוצע האמריקאי בעשור."

בכל אופן, המאמר מציין שבני האי איקריה אוכלים מזון דומה לבני האי השכן (כן כולל דגנים אבל מלאים) אבל באי השכן חיים כמו הממוצע ביוון. במאמר אחר מציינים שהסיבות המשותפות לאריכות הימים בכל האזורים הכחולים הן קהילתיות, אוכל פשוט ולא מעובד, חיים נינוחים הכוללים שינה מרובה ועבודה פיזית בגינה ובכרם והליכה ממקום מקום ועוד כמה סיבות. אגב, שם מצויין שהתזונה דומה וכוללת כ-60% פחמימות (דגנים, קיטניות, ירקות).
אני מזכירה שבישראל , לפחות עד לפני עשרים שנה, האזורים הכחולים נמצאו בקיבוצים ומושבים הותיקים שבהם היתה תזונה פשוטה וחיי קהילה תוססים.
כאן בעמק לפגוש אדם מלא חיוניות בן 90 ומעלה זה לגמרי נורמלי. לא בטוחה שזה יימשך הלאה כי כבר יש הרבה פחות חיי שיתוף.

בכל אופן, המאמר מציין שבני האי איקריה אוכלים מזון דומה לבני האי השכן (כן כולל דגנים אבל מלאים)

ראי כאן בגרף העוגה פילוח של התזונה של אנשים שעברו את גיל 100 באיקאריה.
דגנים מהווים 1% מכלל התזונה, אבל עכשיו אני שם לב שיש שם גם פלח של 5% פסטה.

אהבתי את הטיעון של ד"ר מיכאל ויינפאס: מחקר תצפיתי ימצא בקלות קשר סופר-מובהק בין שימוש במדי סוכר, לבין מחלת הסכרת. כשאין יכולת להבין סיבה ותוצאה (כמו בכל מחקרי התזונה האפידימיולוגיים) המסקנה ממחקר תצפיתי כזה שתצוטט בעיתונות הפופולארית תהיה להפסיק שימוש במדי סוכר בכדי להילחם במחלת הסכרת. יקומו אתרי אינטרנט שישמיצו ויפחידו משימוש במדי סוכר, ואפילו באתר "הסולידית" מספר חברים יגנו את השימוש בו בתוקף מטעמי בריאות ומניעת סכרת.
זו דוגמא יפה לביקורת על מחקר תצפיתי. זה לא אומר שהם חסרי ערך אלא שצריך להשתמש בהם כדי לבנות תיאוריה שמסבירה את הממצאים ואז לבסס אותה עם מחקרים מסוגים אחרים
אתה יודע... עבודה של מדענים.

הטיעון שלו זה בערך ברמה של להגיד:
אדם שעושה מחקר תצפיתי על השמש היה מסיק שהיא מסתובבת סביב כדור הארץ.

מאוד הגיוני שהנדסה גנטית תוכל להעתיק את הגנטיקה שגורמת לראשון להישאר רזה אל השני שיש לו נטיה להשמנת יתר.
גם אם יוכלו להעתיק את הגנים הרלוונטיים לכל תאי גופו של הבחור השני יכול להיות שזה יהיה מאוחר מדיי, או שהתוצאה תהיה חלקית, כי יש גנים שההשפעה העיקרית שלהם היא בשלב מוקדם יותר בהתפתחות – ברחם, בילדות או בגיל ההתבגרות – ואם הם יתוקנו אצל אדם בוגר זה יהיה מאוחר מדיי עבורם מכדי להשפיע. תחשוב למשל על גנים שמשפיעים על האנטומיה של איברים פנימיים.

מה שפשוט יותר לביצוע זה תיקון גנטי בשלב מוקדם מאוד של ההתפתחות, למשל בשלב הביצית המופרית, ואז הגן המתוקן מועתק ביחד עם שאר הגנים לכל תאי הגוף שנוצרים מהביצית המופרית, ונוכח בכל שלבי ההתפתחות. היות שבשיטה הזאת הגן המתוקן מועתק גם לתאי המין, הוא יעבור מדור לדור, כמו כל גן.

מי שחושש מתיקון גנטי שישפיע דורות קדימה, צריך לזכור שגם לדורות הבאים תהיה אפשרות לערוך גנים, ואם הם לא יהיו מרוצים מגן מתוקן שקיבלו מהוריהם, הם לא יהיו חייבים להעבירו לילדיהם.

אני מזהה כאן התעסקות יתר בפרטי פרטים של המזון, הפרעת אכילה שנקראת אורטורקסיה.
אגב, יש גם עיסוק כפייתי בכושר והרבה פעמים הוא מלווה גם באורטורקסיה.
תודה על ההפניה. נראה שקצב איתור הסטיות בחברה ממש גדל מיום ליום. לפני ארבע שנים כשסיימתי קורס הפרעות אכילה בתואר, לא דובר אפילו פעם אחת על תופעה זו.

אבל שימי לב מה קורה כאן, לכל סטייה מאמות מידה של חיים מערביים סטנדרטים (הכוללים התנהגות לא אחראית מבחינה כלכלית, תזונתית וכן הלאה), אפילו אם ברוב המקרים הסטיה חיובית ודיי מתבקשת, דואגים למצוא ולייצר מושגים והגדרות המאפיינים את מקרי הקיצון ומוציאים אנשים שפויים כשעירים לעזאזל מבחינה תרבותית (או "שופכים את התינוק עם המים", אם תרצי). הרי הקולגה במקום העבודה לא באמת ינסה לתהות על מאפייני התזונה שלך, אלא כעת יש לו אפשרות פשוט לזרוק משהו בסגנון "יא חתיכת אורטורקסית" ולפתור עצמו מחשבון נפש, כי המושג הזה עומד להיות כתוב איפשהו במחקר. חלילה שרוב הציבור אשר מוכן לחיות אורח חיים לא בריא, ירגיש במקרה שפוגעים לו ברגשות ושיש סיכוי שהוא טועה..

מניח שכלכלה לא יכולה באמת לתפקד כיאות עם 100% ציבור משכיל ומודע.

נערך לאחרונה ב:
הרי ציבור שמודע לעקרונות תזונה בריאים
תשמע יקירי, רק בשרשור הזה נתקלתי בכמה וכמה סוגי תפריטים שהכותב נשבע בבריאותם על פני כל השאר.
זה שאתה חושב שאתה יודע מה בריא כי קראת ולמדת חומר מסוים, יש שאחרים קראו ולמדו והשתכנעו מחומרים אחרים. איש איש לפי העדפותיו.
אבל ההפרעה שדיברתי עליה אינה מתעסקת במה נחשב בריא מבחינה תזונתית אלא כמה ההתעסקות הזאת גוזלת ממחשבותיו ומעשיו של אדם ספציפי ומה בכלל גורם לו להיכנס לרזולוציות אינסופיות. אני מודה שזה נשמע לי כמו אדם חרדי המתעסק עד אין קץ במצוות, כולל מי הרב שצריך להקשיב לו, ולהחמיר עם עצמו עד שכל נושא האמונה נדחק לעשה ובעיקר אל תעשה.

אבל שימי לב מה קורה כאן, לכל סטייה מאמות מידה של חיים מערביים סטנדרטים (הכוללים התנהגות לא אחראית מבחינה כלכלית, תזונתית וכן הלאה), אפילו אם ברוב המקרים הסטיה חיובית ודיי מתבקשת, דואגים למצוא ולייצר מושגים והגדרות המאפיינים את מקרי הקיצון ומוציאים אנשים שפויים כשעירים לעזאזל מבחינה תרבותית (או "שופכים את התינוק עם המים", אם תרצי).
+1
מניח שכלכלה לא יכולה באמת לתפקד כיאות עם 100% ציבור משכיל ומודע.
-1

אבל ההפרעה שדיברתי עליה אינה מתעסקת במה נחשב בריא מבחינה תזונתית אלא כמה ההתעסקות הזאת גוזלת ממחשבותיו ומעשיו של אדם ספציפי
אכן, מסכים.

ולהחמיר עם עצמו עד שכל נושא האמונה נדחק לעשה ובעיקר אל תעשה
כן, גם לי זה מפריע שלעתים מזומנות נבירה אין-סופית בחומר עשויה להוביל לשם.

ההתעסקות הזאת גוזלת ממחשבותיו ומעשיו של אדם ספציפי ומה בכלל גורם לו להיכנס לרזולוציות אינסופיות
אני תוהה מה באמת צורם לי, העובדה שאדם נכנס לאיזשהו לופ' של נבירה אינסופית או העובדה שהנבירה הזאת בשלב כלשהו מתגלה כלא כלכך יעילה או שווה את המאמץ.

תשמע יקירי, רק בשרשור הזה נתקלתי בכמה וכמה סוגי תפריטים שהכותב נשבע בבריאותם על פני כל השאר.
ואף אחד מהם לא ממש נשאר נאמן לסטנדרט של תזונה מערבית טיפוסית לפי מיטב הבנתי.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
ריש-לקיש יומן מסע - בדרך הנכונה יומני מסע אישיים 35
I הדרך הנכונה להשקעה בקרן נאמנות שוק ההון 3
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
S האם ההשקעה ב-B2B היא הנכונה למצבי? שוק ההון 5
U משכנתא בחירת האסטרטגיה "הנכונה" נדל"ן 7
D איך לבחור את המסלול והחברה הנכונה עבור קרן השתלמות ופנסיה צרכנות פיננסית 14
אורן מה הדרך הנכונה/ההפוכה לחשב ריבית שנתית? שוק ההון 3
ה הדרך הנכונה והנבונה להשקעה בניירות ערך שוק ההון 6
Odysseus ביטוחי בריאות - הרכבת המעטפת הנכונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 58
H מחפשת את הדרך הנכונה להתחיל את החיים בשביל להגיע לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 49
Henchman34 מה הדרך הנכונה ללכת בה אם המטרה הסופית היא תיק מניות דיבידנד? שוק ההון 44
ש חדש בתחום, תוהה מהי הדרך הנכונה שוק ההון 58
C "בדרך הנכונה" אבל עדיין משהו חסר יומני מסע אישיים 40
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 3
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 4
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
עידו ג לימודים - לרוחב או לעומק? התפתחות אישית 7
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
מ Interactive brokers העולמית או ישראל שוק ההון 7
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
צ אקזיטון כן או לא? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
N קרן אירית או אמריקאית שוק ההון 5
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11

נושאים דומים

Back
למעלה