• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה היא התזונה הנכונה (או לא הנכונה)?

מצב
הנושא נעול.

אני אסכם למי שמתעניין - בנימין ציטט את "הפרדוקס הישראלי", מחקר משנת 1996, שהצביע על תופעה מעניינת:
ישראלים יהודים צורכים יחסית מעט שומן רווי, מעט כולסטרול ומעט בשר מן החי בהשוואה לאמריקאים אבל עדיין סובלים מרמות דומות של מחלת לב, לחץ דם, סוכרת, השמנה וסוגי סרטן שונים.
הסיבה לטענת החוקרים היא הצריכה הגבוהה של שומן אומגה 6 מסוג PUFA שגורם ליחס אומגה 6-אומגה 3 גבוה.

ההסבר שלי לפרדוקס הוא הוא שלפי המחקר משנת 1996, המקור העיקרי של ישראלים יהודים לאומגה 6 הוא שומן סויה:
Soy bean oil is the most common oil produced and consumed in Israel, accounting for over 85% of vegetable oils in the market
Its LA content is about 50%,and its ALA content is about 7%.

צריכה של שמנים מזוככים (מעובדים) אינה בריאה כמו צריכה של שומן PUFA ממקורות לא מעובדים כמו אגוזים וזרעים. כל המחקרים שאי פעם קראתי על אגוזי מלך ושקדים (תצפיתיים ומבוקרים) הראו שהם מגינים מפני מחלות לב.
זאת ביקורת שלי על הרווארד שלא מדגישים את העליונות של אגוזים על פני שמנים מזוככים.

אגב, מחקר כזה נחשב ברמה נמוכה משום שהוא אינו מבודד גורמים שונים בתזונה בצורה טובה.

נערך לאחרונה ב:
אגב, מחקר כזה נחשב ברמה נמוכה משום שהוא אינו מבודד גורמים שונים בתזונה בצורה טובה.
זה נכון, אבל רוב המחקרים התצפיות הם כאלה ברמה כזאת או אחרת.

צריכה של שמנים מזוככים (מעובדים) אינה בריאה כמו צריכה של שומן PUFA ממקורות לא מעובדים כמו אגוזים וזרעים.
מסכים...

1. אני ממליץ שתחפש מאמרים על היחס בין אומגה 3 ל 6 בתזונה, ודלקתיות וכו וכד'. כי שם נמצא חלק מאוד משמעותי מהבעיה.

2. אני לא חושב שיש בעיה בצריכה מתונה של אגוזים, ושמנים מהם (פקאן, מלך, שקדים קצת בעייתי, ולהבדיל קוקוס או אבוקדו). אני אוכל כאלה במגבלת הסיבים שיש בהם (עדיף לא לאכול סיבים).

3. גבר נורמלי צריך לאכול בין 50 ל 120 גרם שומן ביום. לפי המלצות ארגוני בריאות שונים. איך אתה מציע להשיג את זה מאגוזים?

4. לגבי שמן זרעים? מה זה? קנולה, תירס, חמניות? זה רעל טהור.

5. פראקטית אני לא חושב שניתן להשיג כמויות שומן כאלה ממקורות צמחיים שאינם פח. לא בלי לקבל מלאאא אומגה 6, או המון פחמימות, או בלי חומצות שומן חיוניות. אז אני לא מבין למה לאכול כאלה, ולא שומן מיונקים, דגים, וקצת עופות. שזה שומן שהוכח כבר שאינו מזיק.

6. אם אתה לא רוצה מחלות לב, פשוט אל תאכל סוכר, במיוחד פרוקטוז, ובשום פנים ואופון אל תאכל מוצרים מעובדים עתירי סוכר.

• אהבתי
Reactions: Roi
3. גבר נורמלי צריך לאכול בין 50 ל 120 גרם שומן ביום. לפי המלצות ארגוני בריאות שונים. איך אתה מציע להשיג את זה מאגוזים?

קראתי על אומדנים אחרים של כ-44-77 גרם שומן לתזונה של 2000 קלוריות.
80 גרם ביום של אגוזים וזרעים (טחינה) ביום + דגים שמנים פעמיים-שלוש בשבוע מכסים את זה.

נערך לאחרונה ב:
קראתי על אומדנים אחרים של כ-44-77 גרם שומן לתזונה של 2000 קלוריות.
80 גרם ביום של אגוזים וזרעים (טחינה) ביום + דגים שמנים פעמיים-שלוש בשבוע מכסים את זה.
1. זה 2000 קלוריות, ו 20% ~ 50% שומן.
אישית משתדל להיות ב 60% + לאחרונה, לצמצם קצת חלבון.

2. זה המון אגוזים... הייתי נזהר לא לאכול ככה הרבה אוקסלטים.

3. אתה בטוח שאתה מקבל ככה מספיק אומגה 3 וכל זה? שומן רווי לייצור הורמונים? פרופיל שומנים? בלוטת התריס? טסטוסטרון?

זה המון אגוזים... הייתי נזהר לא לאכול ככה הרבה אוקסלטים.

אוקסלוטים במזון אינם מסוכנים לרוב האנשים ובכל מקרה כדאי לעשות בדיקת שתן מדי פעם לראות שאין הצטברות.

אתה בטוח שאתה מקבל ככה מספיק אומגה 3 וכל זה? שומן רווי לייצור הורמונים? פרופיל שומנים? בלוטת התריס? טסטוסטרון?

אני אוכל סרדינים/מקרל/סלמון פעמיים-שלוש בשבוע (בעיקר סרדינים). זה בערך 4-6 גרם אומגה 3 אאל"ט.

הכל תקין בבדיקות הדם, כולל טסטוסטרון שבדקתי לאחרונה. פרופיל שומנים אף פעם לא עשיתי אני חושב.

לא נכון, גבר צריך לצרוך בין 0.6-1 גרם שומן לכל ק"ג מ.ג.

2. אני לא חושב שיש בעיה בצריכה מתונה של אגוזים, ושמנים מהם (פקאן, מלך, שקדים קצת בעייתי, ולהבדיל קוקוס או אבוקדו). אני אוכל כאלה במגבלת הסיבים שיש בהם (עדיף לא לאכול סיבים).

למה עדיף לא לאכול סיבים?

5. פראקטית אני לא חושב שניתן להשיג כמויות שומן כאלה ממקורות צמחיים שאינם פח. לא בלי לקבל מלאאא אומגה 6, או המון פחמימות, או בלי חומצות שומן חיוניות. אז אני לא מבין למה לאכול כאלה, ולא שומן מיונקים, דגים, וקצת עופות. שזה שומן שהוכח כבר שאינו מזיק.

שוב, לא נכון.
יש המון דרכים להשיג שומן שהוא איכותי.

6. אם אתה לא רוצה מחלות לב, פשוט אל תאכל סוכר, במיוחד פרוקטוז, ובשום פנים ואופון אל תאכל מוצרים מעובדים עתירי סוכר.

הוכח מחקרית שעד 10% "סוכרים" מהתזונה לא מזיקה ואולי לעיתים גם תתרום.

אגב לגמרי אפשר לתסף אומגה 3 במינונים שצריך.
אין שום הבדל בין תיסוף מכדור איכותי לתיסוף ממזון איכותי.

https://www.kilogram.co.il/116/שומנים-על-מה-ולמה/

https://www.healthline.com/nutrition/17-health-benefits-of-omega-3#TOC_TITLE_HDR_19

בסך הכל לרוב תעדיף להשיג הכל מהמזון לפני שתיגש לתוספים.

במידה וזה לא מתחמצן בדרך לארץ אין כל הבדל,
כל עוד ה- EPA ו-DHA במינונים הנכונים והמוצר תקין ואיכותי אתה תקבל את אותם התוצאות ככל הנראה.

Omega-3 fatty acids are vital for optimal health.

Getting them from whole foods — such as fatty fish two times per week — is the best way to ensure robust omega-3 intake.

However, if you don’t eat a lot of fatty fish, then you may want to consider taking an omega-3 supplement. For people deficient in omega-3, this is a cheap and highly effective way to improve health."

במידה וזה לא מתחמצן בדרך לארץ אין כל הבדל,
כל עוד ה- EPA ו-DHA במינונים הנכונים והמוצר תקין ואיכותי אתה תקבל את אותם התוצאות ככל הנראה.

זה לא מה שכתוב. זה מה שאתה טוען.
המקור שלך (Healthline) מחזק את מה שטענתי.

זה לא מה שכתוב. זה מה שאתה טוען.
המקור שלך (Healthline) מחזק את מה שטענתי.

אוקיי בוא נלך אחרת כי ההתעקשות מיותרת,

איך אתה מגיע למינונים המדוייקים של EPA ו DHA ממזון בלבד?

תכף אגיע למחשב אוציא לך רפרנסים לכל מה שתרצה.

יש ראיות הפוכות. אי אפשר להגיד באופן גורף שאין הבדל אם אתה מקפיד על החמצון וכו'.
למה עדיף לא לאכול סיבים?
מצטרף לשאלה
אני הולך בגדול לפי זה אבל מרגיש שקצת חסרים לי פירות (לא מבחינת חשק מבחינת גיוון תזונתי).
4. לגבי שמן זרעים? מה זה? קנולה, תירס, חמניות? זה רעל טהור.
הוא מזיק? חשבתי שזה יותר למלמ פשוט הבעיה שהוא מחליף דברים איכותיים יותר.
זה נכון, אבל רוב המחקרים התצפיות הם כאלה ברמה כזאת או אחרת.
יש הבדל בין מחקר עם תצפית אחת ולבין מחקרים עם הרבה תצפיות. או בין מחקר אחד לבין מספר מחקרים עם שיטות שונות.
כבודו במקומו מונח אבל צריך להוסיף מלח לפי הטעם

יש ראיות הפוכות. אי אפשר להגיד באופן גורף שאין הבדל אם אתה מקפיד על החמצון וכו'.

אתה לא יכול להגיע להמלצות רק ממזון, גם אם תצליח זה יהיה על גבול הבלתי אפשרי לתחזק את זה ברמה היום-יומית.

כדי להגיע להמלצה של אומגה 3 ו6 הרבה יותר קל להגיע מקפסולות מאשר ממזון.

ובטח שאפשר להגיע מקפסולות למינונים בלי שיהיה לך אובר אומגה 6 או פחמימה או כל דבר אחר שהוא לא ״איכותי״

אני לא רואה איך אנשים מגיעים לכמות המומלצת רק ממזון...

״שמן דגים/אומגה 3
אם יש דבר שכמעט בלתי אפשרי להגיע לצריכה המומלצת שלו עם התזונה המודרנית (פרט לאנשים שאוכלים הרבה דגים), זה חומצות שומן מסוג אומגה 3. שמן דגים עושה המון דברים, הוא אינו משפר רק את הבריאות הכללית אלא עוזר גם נגד דלקות, מקדם הפיכת שומן לאנרגיה, עוזר במניעת איכסון שומן ועוד. זה אפילו נראה טוב מכדי להיות נכון, אבל המחקרים קיימים.
משום שקשה להגיע לרמות טובות של אומגה 3 מתזונה, תיסוף של שמן דגים הוא הכרחי. אפשר לתסף אותו עם קפסולות המכילות את חומצות השומן החיוניות באומגה 3 – EPA ו DHA, או בנוזל.
לפני שנים, שמן פשתן הומלץ כמקור לאומגה 3 משום שהוא מכיל חומצת שומן שהגוף יכול להמיר ל-EPA ו DHA. עם זאת, נראה שההמרה הזו של הגוף מאוד לא יעילה אצל רוב האנשים (צמחונים הם בגדר יוצאים מן הכלל במקרה זה מסיבה מסויימת), ולא נראה ששמן פשתן הוא חלופה טובה לשמן דגים. כדאי לכם למצוא דרך שתהיה לכם נוחה לצרוך אומגה 3 באופן יום-יומי, בקפסולות או בנוזל (יש המעדיפים נוזל שאפשר להוסיף לסלטים ולשייקים). אפשרות נוספת היא צריכה מספקת של דגים המכילים אומגה 3.
למרות שלא נעשו הרבה מחקרים בנושא, צריכה של בין 1.8-3.0 גרם של EPA/DHA ביום היא הגיונית. קפסולה סטנדרטית של שמן דגים בדרך כלל מכילה כ- EPA 180mg ו DHA 120mg – מה שיוצא כ-300 מיליגרם אומגה 3, כך שהצריכה היומית היא בערך 6-10 קפסולות שכדאי לחלק לפחות לבוקר ולערב (עם הארוחות). אם רוצים להפחית במספר הקפסולות ניתן לקנות מוצרים מרוכזים יותר המכילים 600 מ”ג אומגה 3 בכל קפסולה.״

אתה לא יכול להגיע להמלצות רק ממזון, גם אם תצליח זה יהיה על גבול הבלתי אפשרי לתחזק את זה ברמה היום-יומית.
קשה לא אומר שזה לא מועיל.
אני בכל מקרה אוכל סרדינים במקום טונה ואגוזי מלך בכמויות די גדולות בעקבות דברים שלמדתי בשרשור הזה.

קשה לא אומר שזה לא מועיל.
אני בכל מקרה אוכל סרדינים במקום טונה ואגוזי מלך בכמויות די גדולות בעקבות דברים שלמדתי בשרשור הזה.

אם הדיון הוא על התזונה המושלמת ב״תאוריה״ זה רחוק מלהיות התזונה המושלמת הפרקטית.

אם הדיון הוא על התזונה המושלמת ב״תאוריה״ זה רחוק מלהיות התזונה המושלמת הפרקטית.
בשביל לקבוע את השני צריך להבין את הראשון.

אם יש דבר שכמעט בלתי אפשרי להגיע לצריכה המומלצת שלו עם התזונה המודרנית (פרט לאנשים שאוכלים הרבה דגים), זה חומצות שומן מסוג אומגה 3.

גם לא נכון, הבעיה שלך היא המקורות המפוקפקים שעליהם אתה מתבסס.

Overall, most of these organizations recommend a minimum of 250–500 mg combined EPA and DHA each day for healthy adults (2Trusted Source, 3, 4Trusted Source).
However, higher amounts are often recommended for certain health conditions.

כלומר, מבוגרים ללא בעיות בריאותיות צריכים לפחות 1.75 עד 3.5 גרם של אומגה 3 בשבוע מדגים ומאכלי ים.
2 קופסאות סרדינים קטנות (180 גרם סך הכל) מספקות 3.6 גרם אומגה 3.

@Benjamin Willard , @OnTheVerge ,
נשמע שבשביל להיות בריא, צריך להיות ביוכימאי מומחה. תמהני איך האנושות שרדה בכלל עד עכשיו.
ואני עוד העזתי להתלונן על רזולוציות שהחבר'ה עושים בענייני השקעות :)
נראה לי שזה משהו שאנשים מסויימים זקוקים לו כדי להשקיט חרדות - ההיצמדות לאיזה פרוטוקול מדעי/"מדעי"/מדומיין אחר.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
ריש-לקיש יומן מסע - בדרך הנכונה יומני מסע אישיים 36
I הדרך הנכונה להשקעה בקרן נאמנות שוק ההון 3
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
S האם ההשקעה ב-B2B היא הנכונה למצבי? שוק ההון 5
U משכנתא בחירת האסטרטגיה "הנכונה" נדל"ן 7
D איך לבחור את המסלול והחברה הנכונה עבור קרן השתלמות ופנסיה צרכנות פיננסית 14
אורן מה הדרך הנכונה/ההפוכה לחשב ריבית שנתית? שוק ההון 3
ה הדרך הנכונה והנבונה להשקעה בניירות ערך שוק ההון 6
Odysseus ביטוחי בריאות - הרכבת המעטפת הנכונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 58
H מחפשת את הדרך הנכונה להתחיל את החיים בשביל להגיע לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 49
Henchman34 מה הדרך הנכונה ללכת בה אם המטרה הסופית היא תיק מניות דיבידנד? שוק ההון 44
ש חדש בתחום, תוהה מהי הדרך הנכונה שוק ההון 58
C "בדרך הנכונה" אבל עדיין משהו חסר יומני מסע אישיים 40
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
M פחת על דירה כהוצאה מוכרת לעצמאי שעובד מהבית - רעיון טוב או לא? מיסים 6
H מכירת מניות או הלוואה צרכנות פיננסית 7
S אדריכל או מעצב פנים - עבור דירת קבלן אוף טופיק 14
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 5
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 20
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
עידו ג לימודים - לרוחב או לעומק? התפתחות אישית 7
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה