• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה דעתכם על NFT?

The Thinker

משתמש רגיל
דירוג
138
מנסה להבין את ההתעניינות שרואים לאחרונה בשוק ה NFT.

מצד אחד יש דמיון רב בין שוק ה NFT לבין שוק מטבעות הקריפטו, שניהם מבוססים על הבלוקצ׳יין, בשניהם התנודתיות מאד גבוהה, בשניהם קיימים פריטים שכל מהותם הוא מימס חולפים שאיכשהו מגיעים למחירים לא הגיוניים.

אך בכל זאת, יש שוני, והוא שהקריפטו במהותו אמור להחליף את הפיאט ולהיות מטבע מבוזר כלל עולמי שלא נשלט על ידי ממשלות, אבל תמונות מפוקסלות של קופים? איך הם אמורים לתרום משהו לעולם?
אולי אני לא מבין משהו, אבל בעבר יצירות אומנות היו מקבלות ערך לרוב כי היה בהן משהו מיוחד, טכניקה מיוחדת, סצנה אייקונית או בגלל מי שיצר אותן (הרבה פעמים לאחר מותו), אך מה מיוחד ביצירה דיגיטלית לא מורכבת שכל ילד יכול לעשות בצייר? למה שיצירה א׳ תהיה שווה יותר מיצירה ב׳? למה שאני לא אקשקש קצת בצייר ואמכור את היצירה שלי באלפי דולרים?
אפשר לשאול את אותן השאלות על מטבות קריפטו, אמנם יש הרבה מטבות מימ אבל מטבעות אחרים טומנים בחובם טכנולוגיות מעניינות.

האם לדעתכם השוק הזה הוא סתם קוריוז חולף כשאר מניות המימ או שמא טמון בחובו פוטנציאל?

בנוסף, לאחרונה יותר ויותר חברות טכנולוגיה החלו לדבר על המטווארס ו WEB 3.0, בעולם החדש, שבו לכל אחד מאיתנו יהיה אווטאר ופרטי לבוש דיגיטליים, יצירות NFT לא יהיו שונות בהרבה מבגדי מעצבים ומותגים פיזיים כמו בעולם האמיתי, האם לדעתכם יש בכך אמת? האם פיקסלים דיגיטליים, יוכלו להיות שווי ערך ליצירות פיזיות נדירות?
אם כן, נראה שהשוק הזה בסופו של דבר יהיה בלתי נמנע, ואולי בעצם מדובר ״בביקטוין החדש״, וגיוון הפורטפוליו שלנו עם קצת NFT כרגע ייתן לנו תשואה משמעותית בעתיד.

אשמח לשמוע את דעותיכם.

אולי אני לא מבין משהו, אבל בעבר יצירות אומנות היו מקבלות ערך לרוב כי היה בהן משהו מיוחד, טכניקה מיוחדת, סצנה אייקונית או בגלל מי שיצר אותן (הרבה פעמים לאחר מותו), אך מה מיוחד ביצירה דיגיטלית לא מורכבת שכל ילד יכול לעשות בצייר? למה שיצירה א׳ תהיה שווה יותר מיצירה ב׳? למה שאני לא אקשקש קצת בצייר ואמכור את היצירה שלי באלפי דולרים?
הערך של הNFTs אינו אומנותי בבסיסו, ז״א זה לא יצירה של ואן גוך ששינתה את פני האומנות, אלא בעקבות הערך הטכנולוגי שלהם.
קח לדוגמא שטר 100 שח. אם לי יש שטר של 100 ולך יש שטר של 100. שתי השטרות בעלי אותו הערך. והם למעשה אותו הדבר.
״הקוף המפוקסל״ הוא למעשה חתימה ייחודית ויחידה בבעלותך. אין עוד משהו כזה.

מקוה שההסבר, למרות שמופשט, ברור.

אחד הקופים נמכר ב-500 מליון דולר לפני זמן מה.
אם אתה חושב שאתה מבין מה הערך של NFT כלשהו אתה מוזמן להשקיע בו. אני לא מבין, ולא יודע להעריך אפילו בסדר גודל כמה NFT שווה, לכן אני לא משקיע בדברים הללו. מידת ההייפ עכשיו כל כך גבוה, והנזילות ב NFTs כל כך נמוכה שהדרך שבה כל הסיפור הזה יגמר צפויה מראש. השמדת ערך קטסטרופלית.

אין לי ספק ש NFTs זה מהפכה והם פה כדי להשאר. אני פשוט לא מסוגל להשקיע בהם.

אלא בעקבות הערך הטכנולוגי שלהם.
איזה ערך טכנולוגי יש בהם? העובדה שאי אפשר לזייף את מקוריות היצירה?
על פניו, זה מהווה יתרון על פני יצירות אומנות פיזיות (שלהן יש זיופים רבים), אך רק זה בלבד לא מסתדר לי עם הערך העצום שכל יצירה פשוטה כזו מקבלת.
קח לדוגמא שטר 100 שח. אם לי יש שטר של 100 ולך יש שטר של 100. שתי השטרות בעלי אותו הערך. והם למעשה אותו הדבר.
״הקוף המפוקסל״ הוא למעשה חתימה ייחודית ויחידה בבעלותך. אין עוד משהו כזה.
אוקי, ולמה זה כלכך משנה, אני באמת מנסה להבין למה זה שהקוף המפוקסל הספיציפי הזה שייך לי משנה משהו.
הרי אם מישהו רוצה להשתמש בתמונה הזו אין שום דבר שמונע ממנו. מי שיבדוק יראה שזה שלי, אבל זה לא אומר שאי אפשר להשתמש בתמונה הזו.

אין לי ספק ש NFTs זה מהפכה והם פה כדי להשאר. אני פשוט לא מסוגל להשקיע בהם.
מה הסיבה לדעתך שהם יצליחו? למה NFTs זה מהפכה?

ואם לא להשקיע בהם, האם יש לי סיכוי ליצור ולמכור יצירה משלי, או שמדובר נטו במזל וויראליות?

מה הסיבה לדעתך שהם יצליחו? למה NFTs זה מהפכה?
זה אספנות דיגיטלית. אספנות תמיד הייתה תחום עיסוק והשקעה מוצלח בהרבה תחומים, עכשיו נפתח מימד חדש שבו אספנות יכולה להתקיים.
כאשר אנשים אוספים קלפי כדורגל, איזה ערך יש לקלפים? יש על הקלף שם של שחקן ותמונה שלו. אז מה? אתה יכול להוריד את התמונה ברשת, ואתה יכיל לכתוב את השם על דף נייר, אז איפה הערך? הערך הוא אישי, כי אתה אוהב לאסוף את הפריטים מהסוג הזה, כי זה מסב לך אושר. והם נדירים, לפחות חלק מהם, וזה מסב לך אתגר, להשיג את הנדירים, וזה משהו להשוויץ בו מול אחרים, בפרט מול אחרים שיש להם אותו תחום עניין באספנות של הפריטים הללו. כאשר לך יש פרט נדיר שלאחרים אין אתה נהיה מושא לקנאה, והפריטים הללו נהיים בעלי ערך כספי אמיתי, לא בשל הנייר שהם מודפסים עליו, אלא בשל הרצון של אנשים מסויימים להשיג אותם והמיעוט של הפריטים הללו שניתנים להשגה.

ה-NFTs מגלמים את המאפיינים הללו בצורה דיגיטלית:
- הם נדירים, או מוגבלים. בקולקציה מסויימת יכול להיות שיש רק פריט אחד מכל סוג. או אולי רק 10. או אולי אין בכלל קולקציה אלא ה-NFT מייצג פריט בדיד בעולם, כמו הטוויט הראשון של מייסד טוויטר. אבל הם מוגבלים.
- הבעלות עליהם היא חתומה דיגיטלית וניתנת לאישרור באופן פומבי. יש רק בעלים אחד וכל העולם יודע מי הבעלים (או הבעלות שלך ניתנת להוכחה דיגיטלית).
- הם ניתנים להעברה מאובטחת, מה שהופך מסחר בהם למובנה באופן טבעי.

אם מבינים למה יש פריטי אספנות בעולם בכלל, ומבינים למה NFTs זאת טכנולוגיה שיכולה לשמש כפלטפורמה לפריטי אספנית דיגיטלית, נותרת רק השאלה אילו פריטי אספנות אפשר לעשות כ-NFTs? והתשובה היא שאנשים ואומנים וחברות מנסים כל מני דברים, וכיוון שאנחנו בראשית העולם הזה אז הרבה דברים עובדים. חלקם מגוחכים, אבל חלקם לא.
תחום אחד מרתק שבו NFTs עובדים טוב וגם עושים הגיון זה גיימינג.
בצורה פשוטה - דמיין משחק שבו כל הדמויות במשחק הן NFTs. לי יש דמות של ספיידרמן עם סט כוחות מסויים ולך יש דמות של דרדסבא. בעולם המשחק שלנו אולי יש רק 5 דמויות של ספיידרמן, ורק 10 של דרדסבא אבל יש אלפים של סתם דמות גנרית ולא מעניינת. כאשר אנשים משחקים במשחק ורואים אותי משחק בדמות של ספיידרמן זה מגניב מאד, כי אני מחזיק באחת מתוך 5 הדמויות הללו בכל עולם המשחק כולו, שאולי כולל מאות אלפי שחקנים. וגם הדמות באה עם כוחות יחודיים לה. אם מישהו אחר רוצה גם להיות מגניב כמוני הוא יצתרך לקנות אותה ממני או ממישהו אחר שיש לו אותה, והמחיר יהיה פונקציה של ביקוש (הרצון לדמות הזאת) והיצע (עד כמה היא נדירה). יש עוד מורכבויות שונות ככל שזה נוגע לגיימינג, אבל אני אוהב את הדוגמא הזאת כי היא לא סתם ״תמונה״, זה נותן לי ערך במשחק שיש רק לי ושאף אחד אחר לא יכול לקבל מבלי לקנות את זה ממני, זה נותן ערך ל-NFT ומחיר שבו הוא נסחר.

יש עוד המון שימושים אחרים ל-NFTs, הגבול הוא הדמיון.
לכן אין לי ספק שזה פה כדי להשאר ונראה את זה נכנס ליותר ויותר מקומות, ועל הדרך יהיו אנשים שיעשו מזה גם הרבה מאד כסף, אבל זה בשלב של מערב פרוע, מאניה, בועה, הייפ. הערך של תמונה של קוף יכול להיות שווה 500 מ״ד, 1 א״ד, 2 דולר או אפס. אני פשוט לא יודע להעריך בכלל, לא קרוב אפילו.

ואם לא להשקיע בהם, האם יש לי סיכוי ליצור ולמכור יצירה משלי, או שמדובר נטו במזל וויראליות?
כל אחד יכול ליצור כמה תמונות ולשים אותם כ-NFT בפלטפורמה כמו OpenSea. אבל סתם ככה זה לא יכניס לך כסף. אתה צריך סיפור, קהל, עניין. אתה צריך לשווק את זה ולשכנע אנשים שזה בעל ערך אספני לפני שהמכירה מתחילה, כדי שכשהיא תקרה אתה תקבל מחיר טוב לפריטים. אתה כיוצר, מקבל רק את מה שאנשים מוכנים לשלם במכירה הראשונית, כמו IPO. מאותו רגע זה כבר מחוץ לידיים שלך ונסחר בשוק ״משני״, כמו מניות רגילות. אחרי שמכרת את הכל אתה לא מרוויח כלום מזה שערכן עולה או יורד או כמה פעמים הם נסחרים. זה כל העניין, הבעלות עליהם עברה ממך לאנשים אחרים.
היום, זה פלטפורמה מצויינת עבור כל מי שיש לו קהל - סלבריטיס, ידוענים, משפיענים וכד - אם הם יכולים לסווג משהו מעניין שיש להם זכות קניין יחודית עליו ולדחוף את זה לקהל שלהם, זה יכול לעבוד טוב כ-NFT.

תחום אחד מרתק שבו NFTs עובדים טוב וגם עושים הגיון זה גיימינג.
בצורה פשוטה - דמיין משחק שבו כל הדמויות במשחק הן NFTs.
דוגמה מצוינת, אבל אם אקשה, דמויות נדירות ופרטי משחק נדירים קיימים כבר שנים בתחום הגיימינג ובאמת יש שוק ואנשים מרוויחים מפרטים אלו, מה ה NFT משנה במערכת הקיימת?
רק העובדה שאפשר להוכיח שזה שלך? הרי חברת משחקים יכולה ליצור ״הוכחה״ כזו בקלות במשחקים שלה.

היום, זה פלטפורמה מצויינת עבור כל מי שיש לו קהל - סלבריטיס, ידוענים, משפיענים וכד - אם הם יכולים לסווג משהו מעניין שיש להם זכות קניין יחודית עליו ולדחוף את זה לקהל שלהם, זה יכול לעבוד טוב כ-NFT.
נשמע כמו פוטנציאל רווח אדיר לסלבס מעניין שזה עדיין לא מאד פופולרי אצלם.

נשמע כמו פוטנציאל רווח אדיר לסלבס מעניין שזה עדיין לא מאד פופולרי אצלם.
גדל. לא כולם עדיין מבינים ומכירים את התחום. ולא כולם הם תאבי בצע חסרי מוסר. אבל בעיקר לא מכירים.

דוגמה מצוינת, אבל אם אקשה, דמויות נדירות ופרטי משחק נדירים קיימים כבר שנים בתחום הגיימינג ובאמת יש שוק ואנשים מרוויחים מפרטים אלו, מה ה NFT משנה במערכת הקיימת?
רק העובדה שאפשר להוכיח שזה שלך? הרי חברת משחקים יכולה ליצור ״הוכחה״ כזו בקלות במשחקים שלה.
שאלה מצויינת ואני לא לגמרי יודע לענות עליה. חלק מהעניין זה פשוט חדשנות, זאת דרך חדשה לעשות את זה. חלק מהעניין זה שהכל מסודר ומאובטח על בסיס בלוקציין כמו אתריום. אנשים יודעים בדיוק מה הם מקבלים ולמה לצפות. חלק מהעניין זה ספקולציה כלכלית, הרצון לקנות NFT מוקדם כדי למכור למישהו אחר כשזה יהיה פופולרי יותר והמחיר יעלה. אבל בהחלט החברה שמייצרת את המשחק יש לה שליטה מלאה לייצר עוד כאלו כדי להכניס עוד כסף ולדלל את הערך של הקיימים. חלק מהחברות משחקים טוענות שה-NFTs קיימים מחוץ למשחק עצמו, וככה גם אם המשחק נסגר מישהו אחר יכול להרים משחק חדש שבו הדמויות או הפריטים הללו ימשיכו לחיות. או למשל שהם יהיו cross-games אפילו בין משחקים של יוצרים/חברות שונות, ואז אנחנו זולגים לדיון על metaverse שזה בור שלם בפני עצמו.

אם מחר החברה סוגרת את המשחק, גם הפריטים הנדירים שלך הולכים ביחד איתה, הNFT נמצא בבעלותך בין אם יש משחק או אין משחק.
דרך אגב, לא הייתי אומר בקלות אבל אכן הרבה חברות משחקים נכנסות לקטע של NFT כרגע.
ובכלל אפשר לעשות איתם הרבה דברים מגניבים וחדשניים שקצרה היריעה מלהרחיב כאן
(אם תרצה לראות דוגמאות יש את Axie infinity וDefi-Kingdoms ג.נ מושקע בDFK בחלק הDeFi של המשחק)

אם מחר החברה סוגרת את המשחק, גם הפריטים הנדירים שלך הולכים ביחד איתה, הNFT נמצא בבעלותך בין אם יש משחק או אין משחק.
כדי שה NTFs יהיו CrossGame חברות המשחקים יהיו צריכות לאפשר את זה.
איזה אינטרס יהיה לחברות המשחקים לוותר על אחד מערוצי הרווח (ובהרבה מקרים היחיד), המכניסים ביותר שלהם, חנות וירטואלית למכירת מוצרים וסקינים ורטואלים?
זה קצת Counter Intuitive לאפשר טעינת מוצרים וירטואלים חיצוניים.

• אהבתי
Reactions: Roi
כדי שה NTFs יהיו CrossGame חברות המשחקים יהיו צריכות לאפשר את זה.
איזה אינטרס יהיה לחברות המשחקים לוותר על אחד מערוצי הרווח (ובהרבה מקרים היחיד), המכניסים ביותר שלהם, חנות וירטואלית למכירת מוצרים וסקינים ורטואלים?
זה קצת Counter Intuitive לאפשר טעינת מוצרים וירטואלים חיצוניים.
בוא ניקח רגע לדוגמה את המשחק שדיברתי עליו - Defi Kingdoms כרגע הם יושבים על הבלוקצ'יין של Harmony אבל התכנון בעתיד הוא להיות Cross-chain למה שיעשו דבר כזה? כי זה אומר שכסף מהרשת של איתריום/סולנה/פאנטום וכ'ו יתחיל לזרום למשחק שלהם, אנשים מרשתות אחרות יוכלו לשחק במשחק שלהם ויוכלו לקנות NFT בעזרת הSolana שלהם במקום בעזרת ONE(המטבע של Harmony).
בסוף אתה נלחם פה על כמות שחקנים, ככל שיש לך יותר שחקנים שיכולים/רוצים לשחק במשחק ככה יש לך יותר ערוצי הכנסה, אותו דבר עם חברת גיימינג רגילה, ברגע שהמשחק הופך Cross-Chain או Cross-Game(ביטוי שעוד לא שמעתי האמת אבל יכול לתפוס כמו Cross-Chain) אנשים יכולים לייבא חפצים ממשחקים אחרים שבהם הם משחקים(הרי רוב השחקנים לא משחקים במילא במשחק אחד בלבד כל חייהם) ואז הם ירצו אולי סקינים יחודיים למשחק הזה או שאולי הם ימכרו את הפריטים שהם ייבאו במרקט של המשחק הזה בשביל הזדמנויות ארביטראג' או שלפריטים שהם מייבאים יש ביטוי גם במשחק השני כמו סקינים וכדומה.
לא הייתי דואג יותר מידי לחברות משחקים למצוא דרכים להרוויח כסף מהמשחק שלהם בשורה התחתונה...

אגב באותו הקשר, כתבתי לadam בת'רד אחר לגבי מניות וNFT - אני לא רואה סיבה למה שחברה לא תנפיק מניות כNFT, בסוף מניה היא שטר בעלות על חלק בחברה וברווחים שלה וNFT הוא מייצג טוב לשטר בעלות שאין עליו עוררין, כבר היום אתה יכול להשתתף ברווחים של "משפיעני רשת" אם תקנה NFT שמייצג 1% מהרווחים על הקניין הרוחני של התוכן שהם יוצרים, אני לא רואה סיבה שאי אפשר לעשות את זה גם במניה של חברה(אולי זה רחוק כמה שנים מאיתנו אבל פרקטית לא רואה סיבה למה לא).

אגב באותו הקשר, כתבתי לadam בת'רד אחר לגבי מניות וNFT - אני לא רואה סיבה למה שחברה לא תנפיק מניות כNFT, בסוף מניה היא שטר בעלות על חלק בחברה וברווחים שלה וNFT הוא מייצג טוב לשטר בעלות שאין עליו עוררין, כבר היום אתה יכול להשתתף ברווחים של "משפיעני רשת" אם תקנה NFT שמייצג 1% מהרווחים על הקניין הרוחני של התוכן שהם יוצרים, אני לא רואה סיבה שאי אפשר לעשות את זה גם במניה של חברה(אולי זה רחוק כמה שנים מאיתנו אבל פרקטית לא רואה סיבה למה לא).
ניירות ערך בבלוקצ׳יין, נשמע מעניין.

לא נראה לי שזה תואם לייעוד של NFT, אבל אין מניעה שרישום בבלוקציין ישמש לתיעוד בעלי מניות, עושים את זה כבר. החסם העיקרי הוא רגולציה. ובעיקר הגנה על משקיעים. אם יש משהו שאני רוצה כמה שיותר ממנו ולא מוכן לוותר אפילו לא ס״מ שם, זה הגנה על משקיעים (בתור משקיע). יש היום שכבות על גבי שכבות של הגנה עלי כמשקיע שקונה מניה של חברת טסלה בבורסה. ההגנות הללו נכתבו בדם וכסף של משקיעים שבאו לפני. ברגע שאתה מתחיל לבנות כל מני מערכות חלופיות אוטופיות במנטליות של מערב פרוע, איש הישר בעיניו יעשה, והשוק החופשי ידאג לself regulation, אז הרבה אנשים מתחילים לאבד הרבה כסף, שזה מה שקורה בקריפטו כבר עשור, רק שכל שנה שנתיים הדרך המועדפת לרוקן אנשים מהכסף שלהם משתנה. ברמה הטכנולוגית, אם רישום על מניית טסלה נעשה עם או בלי בלוקציין מאחורי שרת כלשהו לא משנה לי או לאף אחד אחר בכלום. מה שמשנה זה הגנה על משקיעים בכל פרמטר אפשרי, ואז בעדיפות שניה צמצום עמלות.

אם רישום על מניית טסלה נעשה עם או בלי בלוקציין מאחורי שרת כלשהו לא משנה לי או לאף אחד אחר בכלום. מה שמשנה זה הגנה על משקיעים בכל פרמטר אפשרי, ואז בעדיפות שניה צמצום עמלות.
בטח שזה משנה, אתה מעדיף לסחור במניית הטסלה שלך בשעות קבועות או 24/7/365? אתה מעדיף שהעמלות יהיו מזעריות בטירוף בגלל AMM?
בסוף זה מתורגם גם לכסף אם זה נמצא ברמה הטכנולוגית על שרת או על בלוקצ'יין.
ולכל הבעיות שמנית יש פתרונות קיימים כבר היום, שוב אני לא אומר שזה יקרה עכשיו או בעוד 5,10,30 שנה רק זורק את זה כUse-case אפשרי לטכנולוגיה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R פיקדון מובנה $ צמוד אמזון - דעתכם? צרכנות פיננסית 32
F דעתכם האישית על השפעת הבינה המלאכותית על חברות הטק אוף טופיק 8
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
V חוות דעתכם על תמהיל עם יועץ נדל"ן 20
oferM מה דעתכם על קרן עוקבת מדד עם הגנה מעליות וירידות? שוק ההון 24
כ ת"א רמת גן 3 חד' ב 2.3 להשקעה - דעתכם? נדל"ן 12
F תיק משני למטרה קרובה יותר, 100% סנופי שקלי, דעתכם? שוק ההון 15
littleSeal חוות דעתכם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 0
G מה דעתכם על Invesco? שוק ההון 5
M קיבלתי הצעה לרכישת דירה ראשונה להשקעה - דעתכם? נדל"ן 4
Bonfire הישורת האחרונה מול FinUpp - מה דעתכם? מיסים 12
ד מה דעתכם על החוב של ארה"ב ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
O האם בשלב הצבירה 100 אחוז מניות מבחינה רציונלית טהורה דעתכם? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ב תכנית פרישה - מה דעתכם? שוק ההון 10
Y מה דעתכם-אגח חברות ממשלתיות/בנקים-אטרקטיבי? שוק ההון 18
N מה דעתכם על סרבנות בצה"ל ככלי מחאתי? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 665
O כדאיות ביטוחים, אשמח לשמוע את דעתכם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U מה דעתכם על פריסת התשלומים הזאת? נדל"ן 7
ר מה דעתכם על השקעות בתחום הנשק? שוק ההון 9
ו מה דעתכם על צעירי 2023 בהשוואה לצעירי 2013? פוסטים מאיכות נמוכה 52
N מה דעתכם על קרן ההשתלמות המנייתית של אלטשולר שחם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
S מה דעתכם על קיוסק / פיצוציה כהשקעה יזמות והגדלת הכנסות 33
S חסכון wow בפפר- מה דעתכם ? צרכנות פיננסית 26
T דופלקס - מה דעתכם? נדל"ן 28
S סכום להשקעה- אשמח לחוות דעתכם שוק ההון 1
Tsachi01 מורה רווק מרוויח 8+ נטו ולא מצליח לסגור את החודש - דעתכם? אוף טופיק 155
D מה דעתכם על שירות טיפול והגשה לטסט של solo? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
ש תמהיל והצעה מהבנק דעתכם נדל"ן 12
מ מה דעתכם על תפקיד המתווך בעסקאות נדל"ן? נדל"ן 112
F דעתכם על עתיד הביטקוין השקעות אלטרנטיביות 1
R קרן IJR ו-VOO. אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 7
R התיק שלי לטווח הארוך (עשורים קדימה), אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 53
mudale222 מה דעתכם על קנייה ורישום דירה על שמי על מנת לחמוק ממיסים על דירה שנייה (לטובת קרוב משפחה) נדל"ן 30
א אשמח לחוות דעתכם נדל"ן 5
E מה דעתכם על קרנות TDIF? שוק ההון 11
Tsachi01 מה דעתכם על כך שיוטיוב החליטה להסיר את מונה הדיסלייקים? אוף טופיק 38
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
M דעתכם לגבי הרכב תיק התחלתי שוק ההון 5
פרח בר חוות דעתכם על תיק השקעות לסטודנט חדש שוק ההון 14
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
Y מה דעתכם על התכנון מס הבא? [כספי פיצויים] מיסים 15
א תמהיל משכנתא - אודה לחוות דעתכם נדל"ן 4
aminadav מה דעתכם על מנת לחסוך בדמי ניהול לקנות ישירות את המניות ולא דרך קרנות מחקות? שוק ההון 3
W דעתכם על תואר בהנדסת תעשייה וניהול התפתחות אישית 3
I דעתכם על תמהילי המשכנתא הבאים נדל"ן 9
deussex חוות דעתכם בבקשה - תיק השקעות ראשון שוק ההון 9
לעניות דעתי חוות דעתכם המלומדת- תמהיל, ריביות ופריסה נדל"ן 26
Tsachi01 מה דעתכם על אורח החיים הסולדי בחברה החרדית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 541
S דעתכם הכלכלית היא? בין 1 ל 10. אוף טופיק 5
T דעתכם על תיק השקעה + התייעצות שוק ההון 19

נושאים דומים

Back
למעלה