• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מגורים אצל דירה של ההורים

PassiveInvest

משתמש רגיל
דירוג
133
היי,
אנחנו זוג בני 28,27+ ילד בן שנה.
רציתי להתייעץ איתכם, למרות שזה די איניוודואלי אבל רציתי לשמוע איך זה נראה מהצד.
אני ואשתי יש לנו כרגע בערך 900k שקל ומשתכרים יחד באיזור ה 25k נטו, מחכים לזכות במחיר למשתכן/מטרה או כל דבר אחר.
ההוצאות שלנו כרגע הם רק על קניות קטנות ליחידה( גרים ביחידת דיור של ההורים), אינטרנט, אוכל בחוץ, בגדים, חו"ל, קניות לבית, רכב, דלק ביטוחים, חדר כושר וכו שמסתכמים על סך 9000 בחודש בערך בממוצע.
כל ההוצאות האחרות( חשמל, מים, ארנונה, רוב האוכל אצל ההורים) משולמות על ידי ההורים( בערך 5.5 - 6 אלף כל מה שקשור למגורים)כי הם מתעקשים שלא נשלם למרות שבהתחלה ניסיתי כל פעם לשלם לפחות חשמל מים ארנונה משהו, אבל כלום. הם לא לוקחים את הכסף.
מאז שנולד הילד, היחידה נהייתה קטנה עלינו וצפוף, הילד איתנו עדיין בחדר וכבר אין צפי להישאר פה.
ההורים הציעו הצעה שנעבור לגור בבית אחר שבבעולתם, בית שהוא הרבה מעבר למה שאנחנו צריכים( קוטג' חדש).
די נמאס לי שמשלמים עליי הכל אני כבר בן 28 ומרוויחים די סבבה ביחד. בא לנו מצד אחד להמשיך לחסוך אבל מצד שני הם באמת רוצים שנגור שם.
אמרתי להם שדי זה לא נראה לי שאנחנו לא משלמים על כלום והם אומרים אין בעיה תשלמו לנו שכירות מה שהייתם משלמים בדירה שהייתם מעוניינים לעבור אליה( סביבות ה - 3.7k) אבל אני יודע שוב שכשנגיע לבית, הם שוב פעם לא יקחו מאיתנו כסף ושוב פעם נכנס לאותו מעגל שהם משלמים עלינו הכל ויש בי אי נעימות כבר מהעניין הזה למרות שהם באמת באמת רוצים רק לעזור לנו עד שנסתדר ונקנה דירה בכוחות עצמנו.
ממש היינו על סף סגירת חוזה לדירה ב - 3700 שהרבה פחות מפנקת מהבית שההורים מציעים אבל לא סגרנו בסוף בגלל התעקשות של המשכיר ושלנו על 100 שקל .
מה הייתם מציעים לעשות? האם הייתם קופצים על המציאה עד שהייתם קונים דירה משלכם? אני באמת סתם רוצה לשמוע דעות ואולי משהו שאנחנו לא חושבים עליו נכון.
תודה רבה!

נערך לאחרונה ב:
נותנים לך תיקח

ויותר בפירוט - מבין את ההרגשה אבל משתמע שההורים שלך אמידים, ולכן ה"הפסד" של ההורים שלך (כי הם לא משכירים את הדירה שהם מציעים לך) לא יפגע בהם כלכלית.
אני אשאל אותך בתור אבא - אם היית יכול לעזור לילד שלך בצורה כלשהי מבלי שזה ייפגע בך, האם היית עושה את זה? האם היית רוצה שהוא יסכים לעזרה הזו?

אם הייתי הורה בעל אמצעים, הייתי רוצה לעשות את אותו הדבר.

נערך לאחרונה ב:
די נמאס לי שמשלמים עליי הכל אני כבר בן 28 ומרוויחים די סבבה ביחד.
מהפירוט של ההוצאות שלכם, אני רואה רוב מוחלט לפינוקים. ועוד לא התחלת לשלם על מעון לילד אני מבינה.
אם אתם באמת רוצים "להתבגר קצת", וגם לחסוך מהר יותר כדי להגיע לדירה משלכם בעצמאות מלאה - הייתי מציעה בינתיים כמה דברים:
1. לברך על המזל הטוב שנפל בחלקך להיוולד להורים נדיבים ואמידים.
2. ללמוד לבשל לבד, כולל מיומנות הקניה והאיחסון הנכונים. לצמצם בילויי מסעדות וחו"ל (לא להימנע - לצמצם). כנ"ל בגדים וחפצים מעבר לצורך.
3. לעבור לקוטג' כי אולי זה ירחיק אתכם פיזית מההורים ותוכלו להתנהל עצמאית יותר. גם יהיה מרווח יותר לשלושתכם.
4. להסביר את המניעים שלכם להורים ולהגיע להסכמות במה עוזרים ובמה לא.

לפעמים הפתרון למצבים האלו הוא חסכון על שם הנכדים. אתה תשלם על הוצאותיך כאדם בוגר והוריך יפקידו לחסכון על שם הנכד את סכום הסיוע שהם התכוונו לתת.
בעוד 16 שנה כולם ישמחו ויודו זה לזה על מימון רשיון הנהיגה או קצת אח"כ טיול לחו"ל מכספי הסבים.

נערך לאחרונה ב:
די נמאס לי שמשלמים עליי הכל אני כבר בן 28 ומרוויחים די סבבה ביחד. בא לנו מצד אחד להמשיך לחסוך אבל מצד שני הם באמת רוצים שנגור שם.
אתה צודק. אתה חי את החיים שלך ולא שלהם. בעל המאה הוא בעל הדעה - ולא בריא שההורים מתערבים בהחלטות ובזוגיות.
אנחנו סרבנו לעזרה מההורים. גרנו בשכירות. לא קנינו דירה עד שיכולנו. מהחסכונות והמשכנתא שלנו.
* אם יש לך אחים אז הנושא קצת מסתבך.

אני אשאל אותך בתור אבא - אם היית יכול לעזור לילד שלך בצורה כלשהי מבלי שזה ייפגע בך, האם היית עושה את זה? האם היית רוצה שהוא יסכים לעזרה הזו?
אני אישית הייתי נותן לילד סכום כסף חד פעמי גבוה ומאפשר לו לחיות את חייו כרצונו מבלי שיהיה תלוי בי ברמה חודשית ומבלי להתערב לו בהחלטות המגורים.
עם זאת, אני מניח שזה מאוד אינדיבידואלי ותלוי סיטואציה.

קח את העזרה ושתוק נראה שאתה יותר מדי עסוק בתדמיות ונראות של דברים כאילו להוכיח עצמאות למישהו (או לעצמך). כשתכיר את החיים האמיתיים וכמה קשה והפכפכה המציאות תבין כמה עזרה כזאת נדירה ותשמח שהתמזל מזלך.

אני מתכנן לממן לימודים. לעזור בדברים שמאפשרים לילד לפתח עצמאות.
וזו זכותך המלאה, ויש אנשים שזה לא מעניין אותם אם הילד עצמאי או לא, העיקר שיחיה ברמת חיים גבוהה ויהיה מאושר.
כל הורה (שפוי וכשיר) רוצה את הכי טוב עבור ילדיו.
אפשר להתווכח מה הדרך והאם לתת יותר מדי לא מייצר תלות ופוגע בטווח הארוך, אבל זה לא משנה את העובדה הזו.
אם ההורים של פות"ש רוצים לתת לו כסף/מגורים/למבורגיני וזה מגיע עם no strings attached, נפשית או פיזית, למה לא לקחת?

וספציפית לפות"ש, שמשתכר בצורה סבירה++ ובכלל מתלבט אם לקחת את העזרה הזו, לא נראה לי שיש פה בעיה של איבוד עצמאות או תלות לטווח הארוך.

אם ההורים של פות"ש רוצים לתת לו כסף/מגורים/למבורגיני וזה מגיע עם strings attached, נפשית או פיזית, למה לא לקחת?
כי הוא אומר להם שוב ושוב שהוא לא רוצה והם מתעקשים. הורה צריך לדעת לכבד את הרצון של בנו (ודאי בגיל 28) גם כשלדעתו הוא יודע יותר טוב ממנו מה נכון

כי הוא אומר להם שוב ושוב שהוא לא רוצה והם מתעקשים. הורה צריך לדעת לכבד את הרצון של בנו (ודאי בגיל 28) גם כשלדעתו הוא יודע יותר טוב ממנו מה נכון
מבין, אני מתייחס לשאלה "למה לומר לא מלכתחילה".
ועליה, לדעתי, התשובה היא שאין סיבה וצריך לקבל את העזרה.

מבין, אני מתייחס לשאלה "למה לומר לא מלכתחילה".
ועליה, לדעתי, התשובה היא שאין סיבה וצריך לקבל את העזרה.
כי כך הוא מרגיש ביחסים עם הוריו. זה לא עניין כלכלי. ביחסים בין הורים לילדים כסף הוא אף פעם לא רק כסף.
בעיני הורה צריך לשחרר במקרה כזה ולא ללחוץ ולכל היותר למצוא דרך אחרת להעניק, שתגרור פחות התנגדות, כפי שהצעתי למעלה.

העיקר שיחיה ברמת חיים גבוהה ויהיה מאושר.
אם ההורים של פות"ש רוצים לתת לו כסף/מגורים/למבורגיני וזה מגיע עם no strings attached, נפשית או פיזית, למה לא לקחת?
כי זה לא מגיע עם no strings attached . מי שנותן לך דירה קובע איפה הדירה תהיה, מי שממן רואה כמובן מאיליו את זכותו להעיר ולהתערב בחיי הזוג הצעיר- הרי הוא משלם על אורך החיים שלהם.
וגם כי לקבל כסף מההורים לא בהכרח מוביל לאושר. אפילו לא בהכרח לרמת חיים גבוהה.

כי זה לא מגיע עם no strings attached . מי שנותן לך דירה קובע איפה הדירה תהיה, מי שממן רואה כמובן מאיליו את זכותו להעיר ולהתערב בחיי הזוג הצעיר- הרי הוא משלם על אורך החיים שלהם.
אני לא חושב שזה תמיד נכון -
יש הורים שדפוסי ההתערבות שלהם בחיי הילדים אינם קשורים לכמות העזרה שהם נותנים.

אם ההורים שלך היו פונים לפורום עם השאלה הזו, ובהנחה שקשה להם מאוד לשחרר וחשוב להם לעזור, הייתי מציעה להם לקחת את דמי השכירות ופשוט להפקיד אותם בצד (בהשקעה כלשהי). בסוף התקופה תהיה להם מתנה יפה לתת לילד (שגם תצבור ריבית).
כך הם יתפסו שלוש ציפורים במכה אחת:
גם יראו שהם מקשיבים ומקבלים את דעתו, את רצונותיו ואת עצמאותו.
גם יאפשרו לו לפתח עצמאות אמיתית.
וגם בסוף יעזרו לו בדיוק עם אותו הסכום שתכננו מלכתחילה (ואולי עם יותר).

מכיוון שזה אתה שפונה ולא ההורים, ובהנחה שאתם מחליטים כן ללכת ולגור בדירה של ההורים, הייתי מנסה ליצור לעצמך את המקום הזה שגם מאפשר לך להינות מהפריבילגיה של אדם צעיר שנולד למשפחה עמידה ותומכת שרוצה (ויכולה!) לעזור לו, אבל גם לפתח עצמאות.

הייתי יושבת עם בן/בת הזוג, מתמחרת ביחד את כל העזרה המתקבלת (שכירות, חשמל, ארנונה, ביטוח, אוכל) מוסיפה לזה את החיסכון שחשוב לכם לחסוך בלי קשר להוצאות ואת הסכום הזה הייתי חוסכת בצורה הכי אוטומטית והרמטית שאפשר. כאשר לפחות החלק של ההוצאות (המחושבות) לא ניתן למשיכה ולא זמין (עד כמה שאפשר).

המטרה - מצד אחד כאמור להינות מהסיטואציה הפריבילגית שלך ולחסוך ומצד שני לראות איך אתם מצליחים לחיות ולהתנהל בתקציב אמיתי, כשאתם עצמאיים.

מה הייתם מציעים לעשות? האם הייתם קופצים על המציאה עד שהייתם קונים דירה משלכם? אני באמת סתם רוצה לשמוע דעות ואולי משהו שאנחנו לא חושבים עליו נכון.
אני חושב שזה מאוד תלוי מהן הסיבות שאתה מעוניין לקבל פחות מההורים.

הסיבות שהזכרת הן:
די נמאס לי שמשלמים עליי הכל אני כבר בן 28 ומרוויחים די סבבה ביחד
הם משלמים עלינו הכל ויש בי אי נעימות כבר מהעניין הזה למרות שהם באמת באמת רוצים רק לעזור לנו עד שנסתדר ונקנה דירה בכוחות עצמנו

תקן אותי אם הבנתי לא נכון (כתבת ממש בקיצור :)),
אבל נראה שהסיבה העיקרית היא הרצון להרגיש עצמאי ("אני כבר בן 28"), ואי נעימות מהרגשה שאתה "מקבל הכול".

אם זו אכן הסיבה, אז אני חושב שאפשר להסתכל על זה מנקודת מבט שונה.
כולנו התחלנו באיזו שהיא נקודה בחיים שלא הגענו אליה בזכות עצמנו.
למשל אדם ממדינה נחשלת יכול להסתכל על כל אדם במדינת ישראל, ולומר שהוא "מקבל הכול" (כבישים, ביוב, חשמל, מים, שירותי בריאות, מערכת אכיפת חוק ועוד ועוד). אבל משום מה לא ראיתי הרבה אנשים שרוצים לעזוב את הציוויליזציה כדי לעמוד בזכות עצמם...

לכן אני חושב שאם באמת ההורים יכולים לעזור בקלות (זה לא בא על חשבון דברים אחרים אצלם), ואם אין לזה תופעות לוואי אחרות (למשל התערבות יתר), אין שום סיבה לא לקבל את העזרה.
להיות עצמאי לא אומר לא לקבל, אלא שאתה מבין שהחיים שלך שייכים לך, ואתה מנסה לכוון אותם לפי המטרות שאתה מגדיר.
את זה דווקא אפשר לעשות ביתר קלות כשיש לך תמיכה כספית...

לא הבנתי מה הבעיה עם הכסף.
תשיג את הפרטי חשבון של ההורים, ותעביר העברות בנקאיות איך שאתה רואה לנכון. איך הם מסרבים לקבל ככה כסף?

תודה רבה לכולם על התובנות לכאן ולכאן, נתתם באמת טענות טובות לשני הכיוונים, נשב על זה עוד שבוע שבועיים אני ואשתי ונחליט.
תודה רבה לכם.
הטיפ לגבי הכסף שהם רוצים לתת להעביר על חשבון הילד הוא גם חכם ואולי אעלה את זה במקום.
לא הבנתי מה הבעיה עם הכסף.
תשיג את הפרטי חשבון של ההורים, ותעביר העברות בנקאיות איך שאתה רואה לנכון. איך הם מסרבים לקבל ככה כסף?
כבר עשיתי את זה:) והכסף שכב במזומן על השולחן אצלי בדירה אחרי יומיים.

מהפירוט של ההוצאות שלכם, אני רואה רוב מוחלט לפינוקים. ועוד לא התחלת לשלם על מעון לילד אני מבינה.
דווקא חישבתי 9000 על הכל, ממש הכל, גן לילד, בגדים, כולל בפנים בלתמ"ים, מתנות לאירועים ואפילו ביקור אצל הספר, שוב זה ממוצע, לא כל חודש יש אירוע אבל בערך התשלום הוא 9000 ממוצע חודשי בשנה אני חושב שאנחנו די מתונים בהוצאות ולא מבזבזים יותר מדי על שטויות, יכול להיות שאני טועה.
.......
דר"א
העזרה שלהם לא נגמרת רק בכסף בסופו של דבר הם חצי "השתלטו" על הילד זה די צרות של עשירים, כי הם אוהבים אותו ממש והם ממש כמו הורים נוספים בשבילו אבל עם הטוב הזה באות גם הביקורות וההתערבות בגידול הילד אז ככה שיש גם צד פחות טוב בכל הסיפור.

כבר עשיתי את זה:) והכסף שכב במזומן על השולחן אצלי בדירה אחרי יומיים.
וואו… אגרסיבי.
זה והסיפא של ההודעה שלך… מודה שזה קצת משנה את הראיה שלי…
יש מצב שיעשה לכם טוב להתרחק קצת.

בהצלחה בכל מה שתחליטו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T מגורים לבד או אצל ההורים התפתחות אישית 62
I מגורים ביישוב מזכ מיסים 2
E האם חייבים לשנות כתובת מגורים? אוף טופיק 33
ח לבטים לגבי דירת מגורים + דירה להשקעה נדל"ן 17
P דירה ראשונה | מגורים או השקעה | פוקוס בחיפוש נדל"ן 14
V מקום מגורים מתאים לרווק חוץ מתל אביב? אוף טופיק 19
M שכירת דירת מגורים כמשרד נדל"ן 2
T דירה להשקעה/מגורים להורים נדל"ן 5
A החלפת / גניבת דוד שמש בבניין מגורים נדל"ן 7
י תמהיל משכנתא לדירת מגורים נדל"ן 7
Flex הצעד הבא בשוק הנדל״ן / מגורים נדל"ן 9
D קניית דירה שהיא לא בית משותף, אלא מושע, מגורים או השקעה לעתיד בפינוי בינוי, אם יהיה נדל"ן 27
P פינוי-בינוי בשכונות צמודי-קרקע / אופן מגורים מועדף? אוף טופיק 2
מ ביטוח מבנה למשכנתא-תקנות כיבוי אש בבתי מגורים נדל"ן 1
א מגורים בישוב מזכה ועבודה בתל אביב מיסים 20
י השכרת דירה לחברה לשם מגורים מיסים 2
מ קניית דירה במגדל מגורים (כ-20 קומות) לעומת דירה בבניין עד 9 קומות נדל"ן 18
A התלבטות - מחיר למשתכן \ דירה להשקעה \ דירת מגורים והיכן? נדל"ן 14
מ איך מחכים בצורה חכמה לדירת מגורים רצויה נדל"ן 15
I השקעה לטווח קצר או מגורים? נדל"ן 0
A מקום מגורים ראוי בארץ אוף טופיק 18
נ קבלת היתר לאגף מגורים עם כניסה נפרדת עבור הורה מבוגר נדל"ן 1
A בנק מאיים בהפסקת שרות עקב מגורים בחו"ל צרכנות פיננסית 47
M הון עצמי של 500K לדירת מגורים נדל"ן 9
יבגני_ל מגורים בקראוון נגרר / קמפרוואן / משהו בסגנון באזור המרכז נדל"ן 7
מ דירה להשקעה או מגורים לזוג מבוסס עם ילדים נדל"ן 27
N שכירות וקניית דירה או קנייה לצורך מגורים נדל"ן 14
סול הצעת מגורים לא שגרתית שקיבלתי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 33
ו יש דרך לדעת את מהירות הגלישה לפי מגורים? צרכנות פיננסית 5
ט מגורים בשכנות: רכישת קרקע ובניית בניין מגורים/ רכישת מס' דירות בפרוייקט קבלני/ ליקוט דירות שכנות נדל"ן 16
unrealx דירת מגורים בבניין שנבנה על קרקע של דיור מוגן נדל"ן 5
חושב בגדול החלפת דירת מגורים בנדל"ן להשקעה נדל"ן 14
Ron.B סקר מחיר למשתכן- מגורים או השקעה? נדל"ן 7
י קבוצת רכישה לבנייה דירות מגורים נדל"ן 35
פ איזו עיר מגורים טובה לפרוש בה בגיל צעיר? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 13
ג כמה אחוז מההון שלכם (ללא דירת מגורים) מושקע במניות שוק ההון 20
מנימליסט דירת מגורים נדל"ן 2
מ מגורים בעיר סולידית צרכנות פיננסית 6
Y "דירת מגורים יחידה" לענייני מס רכישה נדל"ן 6
Galita ענייני מיסוי הקשורים להפקדה עצמאית לפנסיה בזמן מגורים בחו"ל מיסים 0
O שיעור נדל"ן בתיק השקעות והאם דירת מגורים נחשבת? נדל"ן 7
M רכישה פרוייקט BE מתחם מגורים לסטודנטים - תל חי נדל"ן 5