• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בנק מאיים בהפסקת שרות עקב מגורים בחו"ל

Anican

משתמש רשום
דירוג
7
נתחיל מהסוף-הבנק שלח לי מכתב אזהרה שבו הוא דורש ממני למכור את תיק ניירות הערך בסניף שלי בתוך 60 יום אחרת יוקפא התיק ו/או הבנק ימכור אותו בעצמו
המכתב הגיע אחרי מילוי הצהרת חבות תושבות מס ישראלית ובריטית, מאחר ואני גר באנגלייה מעט יותר משישה חודשים כתושב , resident.
אני גימלאי, איני עובד בכלל, אין לי הכנסה באנגליה ואיני מעביר כסף לחשבוני בארץ.
למחייתי אני משתמש בגימלת אזרח ותיק, פנסיה קטנה מהביטוח ובעיקר מרווחים ממכירת ניירות ערך לפי הצורך.
מידי חודש קונה מט"ח ומעביר לחשבוני הפרטי באנגלייה.
חודשיים טרם הנסיעה פניתי למנהלת בסניף , פנייה מתועדת מוקלטת, הודעתי לה על כוונתי להעביר מרכז חיי, על דרך העברת הכספים כנ"ל ושאלתי מה עלי לעשות, להצהיר ובכלל אם חלות מגבלות או הוראות מהבנק והעיקר אם דרך ההתנהלות הנ"ל בחשבון תישאר כמות שהיא מאחר וכך אחייה באנגליה ועלי לדעת בבטחון כי אוכל להשתמש בכספי למחייה.
המנהלת בדקה ואישרה, אין צורך להצהיר דבר והכל ימשיך להתנהל ללא שנוי.
באה מנהלת חדשה , מתעלמת מכל האמור לעיל, מתעלמת שרק נסעתי ועדיין איני בטוח שאכן אחייה באנגלייה שנים.
דרשה את חתימתי על הצהרת חבות מס וזה המצב היום.
שלחה אלי ,לכתובתי באנגליה, מכתב סתום מהבנק באנגלית בלי הסבר מדוע הבנק מפסיק לתת לי את השרות כפי שנהג עד היום.
איני מהוה כל סיכון לבנק, אני מדווח לשתי רשויות המס, איני מלבין כספים ואיני מממן טרור.
מה עושים?!

ככל הנראה יש לבנק סניף תושבי חוץ, הייתי בודק אם יש אפשרות להעביר לשם את הפעילות.

הבנק שלח לי מכתב אזהרה שבו הוא דורש ממני למכור את תיק ניירות הערך בסניף שלי בתוך 60 יום אחרת יוקפא התיק ו/או הבנק ימכור אותו בעצמו
המכתב הגיע אחרי מילוי הצהרת חבות תושבות מס ישראלית ובריטית, מאחר ואני גר באנגלייה מעט יותר משישה חודשים כתושב , resident.
האם מדובר רק על תיק ההשקעות או גם על חשבון העו"ש?
אם זה רק תיק ההשקעות אז אני מניח שאפשר להעביר אותו לבית השקעות ללא אירוע מס.
תתייעץ עם מספר בתי השקעות בארץ.

פנייה מתועדת מוקלטת, הודעתי לה על כוונתי להעביר מרכז חיי
לא מה ששאלת.
כשהביטוח הלאומי יבין מה שכתבת למעלה, תופסק הקצבה שלך, גם אם שילמת כל חייך פי 10 מהאזרח התיק הממוצע שחי בארץ.

אין קשר לביטוח לאומי. ניתוק תושבות מס אינו גורם לניתוק ביטוח לאומי.
אבל זו לא הנקודה- הנקודה היא שהבנק מפסיק לתת לי שרות שנתן עד היום בלי הנמקה. מה עושים לגבי זה.

מה עושים לגבי זה.
הכי פשוט - עוברים בנק.

באיזשהו שלב מבינים ש"צדק" זה אומנם נחמד, אבל דורש הרבה מאמץ ובסוף לא בטוח שבכלל תקבל אותו.
לפעמים עדיף פשוט להמנע ממלחמות בטחנות רוח

אין קשר לביטוח לאומי. ניתוק תושבות מס אינו גורם לניתוק ביטוח לאומי.
אבל זו לא הנקודה- הנקודה היא שהבנק מפסיק לתת לי שרות שנתן עד היום בלי הנמקה. מה עושים לגבי זה.
לא כתבתי על מס הכנסה אלא על ההצהרה שלך שהחלטת להעביר את מרכז החיים מחוץ לישראל. זו בדיוק ההגדרה למי שאינו תושב, אם כי ביטוח לאומי נוטה להקל בנקודה הזו בחמש השנים הראשונות לעזיבה.

אני גימלאי, איני עובד בכלל, אין לי הכנסה באנגליה ואיני מעביר כסף לחשבוני בארץ.
למחייתי אני משתמש בגימלת אזרח ותיק, פנסיה קטנה מהביטוח ובעיקר מרווחים ממכירת ניירות ערך לפי הצורך.
מידי חודש קונה מט"ח ומעביר לחשבוני הפרטי באנגלייה.
אגב, במצב כזה למה בכלל להחזיק את הניירות בארץ? (אלא אם כן הם ניירות ישראלים)?
לא יותר פשוט לעבור לברוקר בריטי או אמריקאי כלשהו? נניח משהו כמו IB?
זה גם יחסוך לך עלויות המרת כספים והעברת מט"ח מישראל לחו"ל.

הסיבה היחידה שאני רואה שאתה צריך חשבון עו"ש בארץ זה בשביל לקבל את הכספים מהפנסיה ומביטוח לאומי. אבל בשביל זה מספיק חשבון עו"ש ולא צריך חשבון השקעות.

בבקשה לא לחטוף שרשור.
יש מספר שרשורים בנושא.
כלומר לא להזהיר את פות"ש שהוא עלול לאבד את כספי הביטוח הלאומי שהוא מקבל?
או שאתה מתכוון להזהיר את פות"ש בשרשור אחר שהוא בכלל לא קורא ולא עוקב אחריו?

תודה על העצות , לגופן של עצות- לעבור בנק או להעביר את הכסף לחו"ל זה אומר בדיוק מה דאני לא רוצה לעשות כרגע- למכור כל התיק, לשלם מס על כל התיק במכה אחת במקום לתכנן, לשלם מס יציאה וגם, כתושב בריטי המחוייב בדיווח באנגלייה, לשלם מס או הפרשי מס על המכירה והעיקר -להפסיק להרוויח על התיק.
מכירת כל התיק משמעותה הפסד ישיר עצום.
מה שאני רוצה לדעת זה איך להכריח את הבנק להמשיך לתת לי את השרות שהוא רוצה למנוע ממני.

תודה על העצות , לגופן של עצות- לעבור בנק או להעביר את הכסף לחו"ל זה אומר בדיוק מה דאני לא רוצה לעשות כרגע- למכור כל התיק, לשלם מס על כל התיק במכה אחת במקום לתכנן, לשלם מס יציאה וגם, כתושב בריטי המחוייב בדיווח באנגלייה, לשלם מס או הפרשי מס על המכירה והעיקר -להפסיק להרוויח על התיק.
מכירת כל התיק משמעותה הפסד ישיר עצום.
מה שאני רוצה לדעת זה איך להכריח את הבנק להמשיך לתת לי את השרות שהוא רוצה למנוע ממני.
אפשר להעביר את התיק למוסד פיננסי אחר בישראל או בחו"ל בלי למכור את התיק ואפילו בעלות די נמוכה.

אפשר להעביר את התיק למוסד פיננסי אחר בישראל או בחו"ל בלי למכור את התיק ואפילו בעלות די נמוכה.
בגדול זה.
הניירות ישראלים או אמריקאים? או אחרים?
אם ישראלים, אתה יכול להעביר אותם לכל בית השקעות ישראלי או בנק ישראלי (אפשר לדעתי היום לפתוח חשבון מרחוק בלי מפגש פיזי). אם ניירות זרים, תעביר אותם ל-IB או כל ברוקר זר אחר שלא עושה שטויות כמו הבנק שלך.

לבנקים יש סניפים יעודיים לתושבי חוץ. לא אמורה להיות בעיה לעבור סניף לסניף של תושבי החוץ ולהעביר את ניירות הערך ללא מס.
יודע מניסיון שזה אפשרי בבנק לאומי ובבנק מזרחי.

לעבור בנק או להעביר את הכסף לחו"ל זה אומר בדיוק מה דאני לא רוצה לעשות כרגע- למכור כל התיק,
לא, זה לא.
לא צריך למכור את הנירות, אפשר להעביר אותם. העברת ניירות ערך זה לא ארוע מס.
במקום להילחם בו ולהכריח אותו לעשות דברים שהוא לא רוצה, פשוט תעבור למישהו אחר שרוצה לתת לך שרות.

אי אפשר. מנסיון. הבנקים הגדולים עושים את זה כדי למנוע מעצמם דיווח לאחר שהחוק למניעת הלבנת הון נכנס לתוקף לפני כשנתיים.
רבים נתקלו בבעיה. אתה יכול לפנות לאחד מהבנקים הקטנים (בנק ירושלים, בנק יהב, טפחות - איני ממליץ, רק זורק אפשרויות), שם הם יותר מקבלים, ולהעביר את החשבון וכל הפעילות אליהם.
מוזמן לפנות אלי בפרטי מפני שעברתי את מסע התלאות הזה בשנה האחרונה.

מצטרפת לדעות שהוצגו פה ומוסיפה שאם תנסה להוכיח לבנק שאתה צודק זה עשוי לעלות לך ביוקר כמו ניתוק התושבות מצד ביטוח לאומי ושלילת קצבאות.

לא מצליח לראות איך שולחים כאן הודעה פרטית...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
BittLover בנק יהב פקדונות שוק ההון 4
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
א האם יש דרך/אפליקציה למשוך נתוני בנק לגוגלשיטס? פוסטים מאיכות נמוכה 1
iTayb הטבות הצטרפות לחשבונות בנק צרכנות פיננסית 4
ע חשבון בנק באירופה לתושב ישראל עם דרכון אירופאי צרכנות פיננסית 2
codev זיקה לישראל עקב שימוש בחשבון בנק מיסים 0
edangz איך להמיר IBAN לפרטי בנק שוק ההון 1
S קרן כספית כנגד פיקדון בנקאי - במקרה של קריסת בנק שוק ההון 5
L קריטריונים לפתיחת חשבון בנק בארה"ב צרכנות פיננסית 34
י חשבון בנק בחו"ל (תושבות ישראלית) שוק ההון 7
ס התנהלות בהחזקת שני חשבונות בנק למסחר שוק ההון 4
U קרן השתלמות IRA בנק לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
ישראלי מצוי זכאות לבנקאות אישית בנק יהב צרכנות פיננסית 9
O שני חשבונות עו"ש - מה עדיף, שניהם באותו בנק או כל אחד בבנק אחר? צרכנות פיננסית 12
ב הטבות בנק ישראל/בנקים אחרים ללוקחי משכנתא נדל"ן 0
G פתיחת חשבון בנק בארה"ב ללא נוכחות שם צרכנות פיננסית 5
ע IB לעומת "סתם" בנק בחו"ל שוק ההון 48
S מעמד חשבון בנק ישראלי למי שהינו תושב מס בישראל ובמדינה אחרת במקביל מיסים 11
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2
ד משמעות השדות כשעושים העברה מחשבון בנק בישראל ל IBKR פוסטים מאיכות נמוכה 11
S אלטרנטיבה אגחית לקרן כספית המבטיחה תשואה ריאלית ולא תשואה שקרובה לריבית בנק ישראל? שוק ההון 33
S החל מאיזה גודל תיק השקעות בנק הפועלים נותן תנאים דומים לבתי השקעות ? צרכנות פיננסית 36
G האם יש דרך להפקיד צ'ק ישראלי (התקבל מקופת גמל, כמה אלפים בודדים) לחשבון בנק בבריטניה (NatWest)? צרכנות פיננסית 2
י כספית דולרית - בנק או בית השקעות? שוק ההון 3
B בנק + כרטיס אשראי עם פורטל ופירוט באנגלית צרכנות פיננסית 1
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
מ חשבון בנק בחול לא charles schwab ו ib פוסטים מאיכות נמוכה 14
Z ריצה אל בנק על קרן השתלמות. ריאלי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
R בנק\בית השקעות שוק ההון 6
א בנק בחו"ל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 17
M חשבון בנק באירופה עם IB? שוק ההון 6
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7
Y העברה לIB מאתר בנק מזרחי - לא נותנים למלא שם מוטב באנגלית? שוק ההון 10
א חישוב תשואה יומית של בנק לאומי לא נכון שוק ההון 0
M בנק דיסקונט לא מקבל העברות קריפטו מחלפנים מאושרים של כסף שעבר בBittrex? פוסטים מאיכות נמוכה 3
Y חישוב IBAN של בנק ישראלי (העברה מIB) פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד איך משקיעים במניות ישראליות ללא בנק או בית השקעות ישראלי שוק ההון 11
identitybridge הפקדת מזומן לחשבון בנק צרכנות פיננסית 2
F פיצול חשבון בנק לאשה סיעודית - תכנון פיננסי צרכנות פיננסית 20
צ חשבון בנק משותף - זוג לקראת חתונה צרכנות פיננסית 7
N מעבר בנק - איך מתבצעת בפועל קבלת ההטבות/התמקחות? צרכנות פיננסית 2
B סיכון לקרן סל מטעם בנק שיכול ליפול שוק ההון 6
yossik חשבון בנק ישראלי/אמריקאי צרכנות פיננסית 10
T משלוח כרטיס בנק לחו"ל צרכנות פיננסית 3

נושאים דומים

Back
למעלה