• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לטבול רגליים לפני שינוי מקצוע

לאץ'

משתמש רגיל
דירוג
249
בקרוב אסגור עשר שנים במקום עבודתי הנוכחי (מתוכו יצאתי לשלוש שנים של רילוקיישן, אבל עדיין).
זוהי העבודה הראשונה שלי "של גדולים", ועד כמה שאני מלאת הערכה למקום, אני מרגישה שהגעתי למיצוי, בלשון המעטה.
בהשכלתי המאוד מצומצמת אני הנדסאית מכונות אבל גם לא בא לי להשאר בתחום הזה, מאחר שהבנתי שמה שמשך אותי לנושא מלכתחילה הוא ההבנה התיאורטית של איך דברים עובדים אבל אין לי באמת עניין בכל הצד הפיזי של התחום שהוא למעשה המרכזי.

הייתי מעוניינת לשמוע כמה מכם עשו שינוי תעסוקתי משמעותי, באיזה תחומים ובאיזה אופן הצלחתם לרכך את הנחיתה (או שלא?) במקום ובתחום החדש.

אני למשל התעניינתי ב- (זהירות, באז וורדס לפניכם) הסבה להייטק, ספציפית הסתקרנתי במה שיש לאינפיניטי לאבס להציע. במקום להתפטר מחר ולהתחייב לזמן ולתשלום הגבוה, אני משחקת לי בcodecademy כדי לבחון מה דעתי ויכולותיי.

מה לגבי הנדסת מכונות? דומה בתחום עניין, יותר רחוק מהפיזי מהנדסאות, ואולי יש לך גישה ישירה לראות ממה מורכב היומיום.

מה לגבי הנדסת מכונות? דומה בתחום עניין, יותר רחוק מהפיזי מהנדסאות, ואולי יש לך גישה ישירה לראות ממה מורכב היומיום.
בסוף זה תלוי במשרה.

הייתי הנדסאי מכונות ועכשיו אני מהנדס מכונות ואני חוזר יותר מלוכלך הביתה... וממלא יותר טפסים.

זו בערך ההצעה הראשונה שאני מקבלת ששומעים על התלבטויותי, תשלימי למהנדס. האמת? אני כבר מזמן הבנתי שהתחום הזה הוא כנראה לא בשבילי.

אני משחקת לי בcodecademy כדי לבחון מה דעתי ויכולותיי.
זה בערך הצעד הראשון של כל מי שחושב על הסבה לתוכנה, ואני באמת חושב שהוא חסר משמעות לחלוטין.
לדעתי זה בערך כמו להתנסות עם פטיש כדי להחליט אם להיות שיפוצניק.
לדעתי הדרך ההפוכה היא העדיפה, קודם תחליטי אם את רוצה להיות שיפוצניקית ואז אם כן - תתמקצעי בכלים שעומדים לרשותך.

איך מחשבים עובדים ? איך תוכנות עובדות ? איך המחשב לוקח טקסט מהמסך ומתנהג בהתאם אליה ? איך מחשבים מדברים אחד עם השני ? איך את לוחצת על מקש במקלדת והמחשב כותב משהו על המסך ?
אלה דברים שחשבת עליהם ? שמעניינים אותך ?

@לאץ' יש בחברה אצלך תפקידים לא מכאניים שאפשר להתרשם מהם? פיזיקה / תוכנה / חשמל / מוצר /...?

א. אפשר להכיר קצת מה עושים
ב. אפשר להתנדב לעשות משימות קטנות
ג. אפשר לדבר על ההנהלה ולראות אם פתוחים לקלוט אותך בקבוצה אחרת אחרי תהליך הסבה כזה או אחר, ועם או בלי לימודים. המשרה הראשונה בתחום חדש היא הכי קשה להשגה

זה בערך הצעד הראשון של כל מי שחושב על הסבה לתוכנה, ואני באמת חושב שהוא חסר משמעות לחלוטין.
לדעתי הדרך ההפוכה היא העדיפה, קודם תחליטי אם את רוצה להיות שיפוצניקית ואז אם כן - תתמקצעי בכלים שעומדים לרשותך.

שמחה על נקודת המבט המעניינת שלך. דווקא רוב חברי המתכנתים ששמעו ואולי יש בי עניין כלשהו לתחום דווקא תמכו להתחיל לרחרח סביב לפני קבלת החלטות (ספציפית הדעה המובילה היא להתנסות בקורס java קודם). בעבר החלטתי שהתחום המכני מעניין אותי, קפצתי בזמנו למים ודי מהר גיליתי, גם אם לא ממש הייתי מוכנה להודות בזה, שהפרקטיקה פחות מעניינת אותי וגם שאני לא ממש טובה בזה (ואולי זה בגלל חוסר העניין). לכן אני נוטה לחשוב שאולי הפעם כדאי לי לשחות קצת ברדודים לפני שאני מתחייבת לשינוי ארוך טווח כלשהו.

איך מחשבים עובדים ? איך תוכנות עובדות ? איך המחשב לוקח טקסט מהמסך ומתנהג בהתאם אליה ? איך מחשבים מדברים אחד עם השני ? איך את לוחצת על מקש במקלדת והמחשב כותב משהו על המסך ?
השאלה "איך דברים עובדים/קורים?" דווקא מעניינת אותי בתחומים מגוונים אבל כמו שכבר גיליתי בתחום עיסוקי הנוכחי, השאלות האלה יכולות להיות מסקרנות ומושכות ברמה התיאורטית, אבל אולי הפרקטיקה, וחיי היומיום של מי שעוסק בתחום X לא בהכרח תואמים.
אגב, ברור לי שזה קורה בהמון מקצועות אבל אחרי יותר מ12 שנים בתחום (גם השירות הצבאי שלי היה קשור) אני מרגישה שזה בסדר לרענן ולנסות משהו חדש.

@לאץ' יש בחברה אצלך תפקידים לא מכאניים שאפשר להתרשם מהם? פיזיקה / תוכנה / חשמל / מוצר /...?

א. אפשר להכיר קצת מה עושים
ב. אפשר להתנדב לעשות משימות קטנות
ג. אפשר לדבר על ההנהלה ולראות אם פתוחים לקלוט אותך בקבוצה אחרת אחרי תהליך הסבה כזה או אחר, ועם או בלי לימודים. המשרה הראשונה בתחום חדש היא הכי קשה להשגה

אולי זה פחות הכיוון הצעת אבל כבר כמה שנים שאני כמעט ולא עוסקת בתחום הטכני במובן הפשוט של המילה אלא יותר מסביב. דאגה לעדכון פרוצדורות, טלפונים, תקשורת בין הטכנאים לגורמים אחרים. אני צריכה להבין מה קורה אבל לא עד רמת הפיפס.
למיטב ידיעתי כל התפקידים הרלוונטיים והדומים מצריכים תואר. תפקידים שונים לגמרי לא יתנו לי כי אין לי תואר (רלוונטי אחר) וגם לא מגייסים כרגע.

אני משחקת לי בcodecademy
אויי i couldnt disagree more on that

מה זה "קודם להחליט" ואז להתמקצע?
איך אפשר להחליט משהו בחיים האלה מבלי להתנסות / ללמוד בדרך?
אם כבר, אז רוב הפעמים שמחליטים "החלטות" בלי ידע מוקדם - אותן החלטות מתפוגגות להן אחרי יום.

אם אתה מנסה ברצינות לענות על השאלות האלה - אתה בהכרח הולך להתנסות עם פטיש.
ואם אתה לא הולך ברצינות לענות על השאלות האלה, ועדיין רוצה להיכנס לתחום - אתה בהכרח הולך להתנסות עם פטיש.

גם האנלוגיה הזאת, של פטיש/שיפוצניק למקלדת/מתכנת מטעה לדעתי.
למה?
כי:
שיפוצניק, עם כל הכבוד, זאת עבודה יותר פשוטה ממתכנת. יותר ברור מה הסט יכולות/כלים שאתה צריך, לעומת מתכנת.
ילד בכיתה ד' ומתכנת ממוצע יוכלו לענות לך על "איך מחשבים עובדים" - שתי התשובות יהיו "נכונות" so to speak, אבל ברור שהעומק שונה.
ילד בכיתה ד' ושיפוצניק ממוצע, שיענו על השאלה "איך בונים בית" - אני חושב, בזהירות (מה אני מבין בלבנות בתים), שהתשובות לא יהיו מאוד שונות, לא כמו ילד-מתכנת לפחות
עוד נקודה:
העבודה של שיפוצניק א' דיי דומה לעבודה של שיפוצניק ב' - אין שונות גבוהה בין שיפוצניקים.
לכן אם פלוני מחליט להיות שיפוצניק - ברור יותר (לו ולסביבה) מה הוא הולך לעשות.
בתכנות יש כ"כ הרבה תחומים - כך שמתכנת א' ממש לא בהכרח עושה מה שמתכנת ב' עושה.
שנייהם כל היום מול המחשב וכותבים קוד - וזהו, more or less, מפה מתחילה שונות דיי גדולה בין מתכנת למתכנת.

למה כל החפירה הזאת על האנלוגיה?
כי להחליט "אני הולך להיות שיפוצניק" זאת החלטה הרבה יותר קלה, יותר ברורה, מאשר להחליט "אני הולך להיות מתכנת".
כי כדי להחליט אם מישהו רוצה להיות מתכנת, זאת החלטה יותר קשה לדעתי - צריך איזשהו ידע מקדים, התנסות, כדי להרגיש אם זה נכון או לא.

אני משחקת לי בcodecademy כדי לבחון מה דעתי ויכולותיי.
לדעתי זה בסדר גמור, ולו רק בגלל שאין באמת דרך אחרת "לבחון את דעתך ויכולתייך".

---------------------------------------------------

ולענייננו:
הייתי מעוניינת לשמוע כמה מכם עשו שינוי תעסוקתי משמעותי, באיזה תחומים ובאיזה אופן הצלחתם לרכך את הנחיתה (או שלא?) במקום ובתחום החדש.
לא עשיתי שינוי תעסוקתי, אבל גם אם הייתי עושה, לא בטוח שהיה לי מה לחדש... כנראה שאין "סודות" שאת לא יודעת.
ריכוך נחיתה =
1. מעבר לתפקיד חדש בתוך החברה.
2. מעבר לתפקיד משיק, כזה שמאפשר לנצל ידע קודם, ידע שלאחרים אין (ולכן מעניק לך יתרון יחסי).

אני מניח שאת רוצה לעבור לתפקיד שבו השכר הוא לא פקטור - הוא יהיה דיי זהה אם לא יותר ממה שאת מקבלת עכשיו.
ולכן, פחות הייתי מתמקד בריכוך נחיתה, אלא יותר במה את רוצה להתמקצע.
אני חושב שאם הייתי בנעליים שלך, אז ה"מתכון" שלי, הגנרי משהו, היה:
1. הייתי מנסה להתכוונן למה אני רוצה לעשות, מנסה להתמקד עם הזמן במה שמעניין אותי, להתמקצע בזה כמה שאפשר.
2. מוודא שאני יודע את העבודה. אם לא, הולך ולומד מה שצריך.
3. כותב קוח.
4. שולח אותם.
5. ראיונות.
6. מיקוח על חוזה.
7. חתימה.
עד שלא הגעתי ל6 7 כזה, הייתי עושה בלופ את 2 עד 5.

בסוף, מי שתותח, מי שמביא ידע, הנחיתה לא מעניינת אותו,
לכן הייתי מתמקד כמה שיותר בלהיות חזק טכנית בתחום שאת מרגישה שמושך אותך.
אולי זה ייקח זמן עד שתמצאי את התפקיד / התחום / הידע הנדרש- אבל אל תתייאשי, זה לא סימן רע, בדר"כ אם הדרך קשה אז התגמול (הרגשי והכספי) בהתאם.

גם האנלוגיה הזאת, של פטיש/שיפוצניק למקלדת/מתכנת מטעה לדעתי.
האנלוגיה הזאת אולי מוטעה אבל אנינאעשית מסכים עם העיקר ולכן הנה עוד כמה אנלוגיות בשבילך: כשאתה הולך להיות עו"ד אתה כנראה לא מתנסה קודם בניהול חוזים, כשאתה הולך להיות מהנדס בניין אתה כנראה לא מתנסה קודם בשרטוט ועריכה של כתבי כמויות, כשאתה הולך להיות מהנדס מכונות אתה כנאה לא מתנסה קודם בהוצאת חלקים לייצור, כשאתה הולך להיות רופא אתה לא מתנסה קודם בניתוחים.

אנשים הולכים לכיוונים מסויימים מתוך עניין ראשוני ובהמשך מתמקצעים. לפעמים זו מתגלה כטעות אבל אני לא מכיר אפשרות טובה מזו. קורס של חודשיים בתכנות לא יגיד לך אם אתה מתחבר. אתה אמור כבר לדעת בגיל 30 אם חשיבה לוגית זה הצד החזק שלך, אם אתה מתחבר לעבודה של שעות ארוכות מול מחשב, אם אתה אדם טכני, אם עולם המחשבים מעניין אותך...

כי להחליט "אני הולך להיות שיפוצניק" זאת החלטה הרבה יותר קלה, יותר ברורה, מאשר להחליט "אני הולך להיות מתכנת".
כי כדי להחליט אם מישהו רוצה להיות מתכנת, זאת החלטה יותר קשה לדעתי - צריך איזשהו ידע מקדים, התנסות, כדי להרגיש אם זה נכון או לא.
לפי כמות השיפוצניקים והמתכנתים בחברה הישראלית אתה כנראה טועה. ישראלי שהשתחרר מהצבא ובוחר לעבוד כשיפוצניק הוא מחזה נדיר ביותר ודורש הרבה יותר אומץ ומחשבה מאשר ללמוד מדמ"ח כמו שמצפים ממך. אבל לא על זה השרשור....

לגופו של שרשור: @לאץ', הנדסת מכונות זה לדעתי אחד התחומים הכי רחבים שיש. עבודה של איש זרימה שונה לגמרי משל איש חוזק ששונה לגמרי משל איש תכן מכני. אם בסך הכל את נמשכת לתחום אבל לא אוהבת להתעסק בברגים והברזות אז אולי תנסי לגלוש קצת ימינה למעבר חום או שמאלה לבקרה?
אני חושש שעש איזושהי תקרה מסיימת היות ואת לא מהנדסת אבל יתכן ויש מקומות שבהם לאף אחד לא יהיה אכפת.

אני אציע משהו קצת שונה...
תחפשי משהו בעבודה שלך שמעצבן אותך שאת עושה שוב ושוב כל יום, כל היום.
בחרי שפה כללית ונסי לתכנת משהו שיבצע לך אוטומציה של התהליך.
ותמשיכי משם.

אולי זה פחות הכיוון הצעת אבל כבר כמה שנים שאני כמעט ולא עוסקת בתחום הטכני במובן הפשוט של המילה אלא יותר מסביב. דאגה לעדכון פרוצדורות, טלפונים, תקשורת בין הטכנאים לגורמים אחרים. אני צריכה להבין מה קורה אבל לא עד רמת הפיפס.
נשמע שמה שמושך אותך זה ניהול ועבודה עם אנשים. למה תוכנה? אם באמת זה היה בדמך אז היית כבר נשאבת לשם:
תחפשי משהו בעבודה שלך שמעצבן אותך שאת עושה שוב ושוב כל יום, כל היום.
בחרי שפה כללית ונסי לתכנת משהו שיבצע לך אוטומציה של התהליך.

דווקא רוב חברי המתכנתים ששמעו ואולי יש בי עניין כלשהו לתחום דווקא תמכו להתחיל לרחרח סביב לפני קבלת החלטות (ספציפית הדעה המובילה היא להתנסות בקורס java קודם)
אני תופס את הכתיבה ת'כלס של הקוד כשלב האחרון בשרשרת, קודם לה התכנון שצריך להתחשב בפלטפורמה שעליה תרוץ התוכנה - וזה האתגר המשמעותי שעומד בפני מתכנתים.
כתיבת הקוד עצמו היא עניין דיי פשוט טכנית (לדעתי). לכן לדעתי להתנסות בתכנות זה קצת פרווה, כי בסוף כל מי שלא בא מהעולם הזה חושב שזה מגניב לראות הדפסות של טקסטים על המסך בהתאם להתקדמות שלך במשחק ניחושים מול המחשב אבל מהר מאוד נגמר הקורס ואז קשה להבין לאן ממשיכים מכאן.

מה זה "קודם להחליט" ואז להתמקצע?
כוונתי הייתה שללמוד לכתוב קוד לדעתי זה השלב האחרון בלהכשיר את עצמך להיות מתכנת.

לדעתי מתכנת אמור לדעת טוב איך מחשבים עובדים ומערכות הפעלה, עדיף שידע גם קומפילציה.
מכאן זה מתפצל ותלויה בנישות שכוללות תקשורת,מסדי נתונים,אסמבלי, אמבדד.
מתכנת שיודע את הדברים האלה כנראה שמפתח עדיפות לכיוון מסוים, ואז יכול לבחור כלי מתאים (שפת תכנות כלשהיא) (והוא בהכרח גם יכיר טוב מאוד את הכלי שלו) ולהתמקצע בה.
*אנסה להשתפר באנלוגיות להבא.

לדעתי שווה להתנסות בתכנות לפני שמחליטים על מעבר עבודה.

באופן אישי מאוד אהבתי ביולוגיה ומדעים. אבל רוב העבודות של הביולוגים הם במעבדות ומתברר שאני די גרוע בעבודה כזו.

אם הייתי מקדיש כמה חודשים כדי לעבוד במעבדה לפני התואר בביולוגיה אולי הייתי מבין את זה מראש וחוסך לעצמי זמן יקר.

ברוח זו אני ממליץ בחום על הפוסט של סקוט יאנג שמדבר על זה שלעיתים קרובות מידי אנחנו לא משקיעים מספיק זמן כדי לברר האם מסלול מסוים מתאים לנו לפני שאנחנו מתחייבים אליו.

כוונתי הייתה שללמוד לכתוב קוד לדעתי זה השלב האחרון בלהכשיר את עצמך להיות מתכנת.

לדעתי מתכנת אמור לדעת טוב איך מחשבים עובדים ומערכות הפעלה, עדיף שידע גם קומפילציה.
מכאן זה מתפצל ותלויה בנישות שכוללות תקשורת,מסדי נתונים,אסמבלי, אמבדד.
מתכנת שיודע את הדברים האלה כנראה שמפתח עדיפות לכיוון מסוים, ואז יכול לבחור כלי מתאים (שפת תכנות כלשהיא) (והוא בהכרח גם יכיר טוב מאוד את הכלי שלו) ולהתמקצע בה.
*אנסה להשתפר באנלוגיות להבא

על פי זה מה האם יש קורסים ספציפיים שהיית ממליץ למי ששוקל להפוך למתכנת ללמוד?

כמו פות"ש גם אני שוקל הסבה לתכנות

הדבר הראשון שהייתי עושה זה לפתוח את הערך "מחשב" בויקיפדיה כדי להכיר את הרכיבים עצמם את תפקידם הכללי.
לאחר מכן סרטונים כלליים ביוטיוב, לדוגמא להתחיל עם how computers work - יש סרטונים עמוקים יותר ויש פחות, אבל הם ירחיבו על כל רכיב (ואם לא הרחיבו על רכיב מסוים - חפש אותו ספציפית בשורת החיפוש).
אם יש משהו שאתה לא מבין - תשאל את גוגל.
כשאתה מרגיש שאתה שולט במבנה המחשב מבחינת חומרה, תעבור לתוכנה - שוב תתחיל מהערך בויקיפדיה ותרחיב ביוטיוב על איך תוכנה עובדת.
אחרי שאתה יודע מה היא תוכנה, תרחיב קצת על התוכנה הכי חשובה בעולם - מערכת ההפעלה, שוב תתחיל מויקיפדיה ותראה סרטונים כלליים ביוטיוב (הרבה סרטונים יכנסו עמוק להסברים טכניים אבל אל תפחד מזה - תנסה להבין).
מכאן הייתי ממשיך לתקשורת (אינטרנט) ואיך מחשבים מדברים אחד עם השני - תכיר את המושגים ואיך הרכיבים של המחשב באים לידי ביטוי בעולם הזה.

עכשיו הייתי מתחיל ללכלך את הידיים אבל מתחיל קודם מ"מה היא שפת תכנות" בכללי, איך אנחנו משתמשים בה כדי לתקשר עם המחשב ולמה ואיך המחשב מבין אותה.
סרטונים כלליים על שפות תכנות יעזרו לך להבין קצת יותר על כל שפה לפני שאתה בוחר שפה כלשהיא (וכל אחד יגיד לך להתחיל עם שפה אחרת), נסה לראות overviews על השפות הפופולאריות, חפש השוואות כלליות בין שפות כדי להבין את השוני בינהן.

עכשיו בחר שפה אחת שנראת לך ותפתח יוטיוב (או קורס, אבל ממש לא חובה לשלם על זה כסף) ותתחיל ללמוד, אתה תלמד בעיקר את התחביר וזה משעמם.
תוך כדי תנסה להעמיק ספציפית בשפה שלך מבחינה טכנית - איך הטקסט הופך למשהו שהמחשב מבין.
מכאן תמשיך להעמיק ותגוון בעוד קורסים ובעוד שפות, תתרגל הרבה כתיבת קוד ופתירת בעיות באתרים כמו שפותחת השרשור כתבה.
כמובן שתחזור אחורה ותרחיב עוד עוד בנושאים הקודמים, אמור להיות קל יותר כשאתה מבין קצת יותר איך דברים עובדים שם.

לדעתי, ללכת בדרך הזו תעלה את הסיכויים שלך להיות טוב , ותהפוך אותך לטוב מהר יותר, תקל עליך ללמוד לתכנת ותעלה את הסיכויים שבאמת תעבור את ההסבה בהצלחה ותיצור אצלך סקרנות ורצון לדעת עוד ועוד.
זה לא חייב לעניין אותך בצורה קיצונית, אבל לדעתי צריך לדעת את זה.

הדבר הראשון שהייתי עושה זה לפתוח את הערך "מחשב" בויקיפדיה כדי להכיר את הרכיבים עצמם את תפקידם הכללי.
אני מעריך שמעט מאוד מתכנתים התחילו את דרכם באופן המתודי שאתה מתאר (כמעט From NAND to Tetris...). הרוב התחילו מלכתוב קוד שעושה דברים מגניבים שמעניינים אותם.

נשמע שמה שמושך אותך זה ניהול ועבודה עם אנשים. למה תוכנה? אם באמת זה היה בדמך אז היית כבר נשאבת לשם:
למה? כי אני תקועה יותר מדי זמן באותו מקום. בהתחלה היה לי מעניין ומאתגר, אחרי זה היה לי רילוקיישן שפיתה אותי להשאר ואז חזרתי ארצה ותחושת המרמור הכתה בי קשות.
אני אדם די חברתי ונהנית לעבוד עם אנשים, אבל לדעתי התפקיד הנוכחי שלי הוא סוג של ברירת מחדל מאחר ואף אחד מחברי הקבוצה שלי לא אוהב אותו ואני, מצד שני, חסרת מוטיבציה בנןגע להתפתחות בצד הטכני.
בתפקיד שלהם משלמים בכאבי גב ורגליים ובשלי בכאבי ראש ועצבים.

לדעתי שווה להתנסות בתכנות לפני שמחליטים על מעבר עבודה.

באופן אישי מאוד אהבתי ביולוגיה ומדעים. אבל רוב העבודות של הביולוגים הם במעבדות ומתברר שאני די גרוע בעבודה כזו.

אם הייתי מקדיש כמה חודשים כדי לעבוד במעבדה לפני התואר בביולוגיה אולי הייתי מבין את זה מראש וחוסך לעצמי זמן יקר.

ברוח זו אני ממליץ בחום על הפוסט של סקוט יאנג שמדבר על זה שלעיתים קרובות מידי אנחנו לא משקיעים מספיק זמן כדי לברר האם מסלול מסוים מתאים לנו לפני שאנחנו מתחייבים אליו.

בתיכון התלהבתי מאוד מביולוגיה וביוטכנולוגיה. ממש אהבתי את הניסויים ואת כל הנושא של שימוש בביולוגיה בתעשיה ורפואה. התכנון המקורי היה להמשיך לתואר בביוטכנולוגיה שכאמור מעולם לא קרה. לפעמים כשאני תוהה איך היו נראים החיים שלי לו בחרתי כן להתעקש על כך, אני מסתכלת על אחיות שלי שעשו בדיוק את זה.
שתיהן עובדות מעבדה במקומות שונים. נראה שהן בסדר עם המקום בו הן נמצאות, אם כי ברמיזא הבנתי שהשכר בתחום פחות מספק. מצד שני, הן עוד לא בילו כל כך הרבה שנים במקום עבודה אחד כמוני כדי להרגיש את השחיקה.

@משה למה אתה חושב על תכנות?

@משה למה אתה חושב על תכנות?

כי אני אוהב לתכנת (על פי המעט שיצא לי בתואר), נהנה מאתגרים אינטלקטואלים ומחבב את הרעיון של עבודה שכוללת הרבה שעות של עבודה עצמאית מול המחשב.

כיום עובד כמורה מרוויח שכר נמוך ומתעסק ללא הפסקה במשמעת :'(.

מעדיף שכר גבוה ואפס עיסוק במשמעת D:

אל תתבאסי על הביולוגיה. זו עבודה ללא אופק מקצועי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
hommie קרן כספית - רגליים קרות שוק ההון 5
E מהנדס עם רגליים על הקרקע יומני מסע אישיים 28
י אמנית עם רגליים על הקרקע יומני מסע אישיים 31
S איך להעריך עלות הנכס לפני מכירה נדל"ן 4
כ מכירים 10 90 מעניין מקבלן? פטור ממד וללא הלוואת קבלן (אפילו לפני היתר) נדל"ן 1
M עד לפני שנה לא ידעתי מה זו מניה. בהצלחה לי יומני מסע אישיים 6
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
C עוש -> כספית: כמה שאלות לפני שוק ההון 27
I האם החוק מתיר יציאה מדירה מושכרת לפני הזמן? נדל"ן 28
O האם הגיוני להגיע לתקרות ההפקדה לפני שעוסקים במסחר עצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
B קרקע שנרכשה לפני קום המדינה נדל"ן 5
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
א תשואות מפורסמות של קופג וקהש - לפני או אחרי הוצאות ניהול השקעות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
ח הכנות לפני קבלת אזרחות אמריקאית - מבחינת מיסים שוק ההון 15
N האם אפשר לשלם יתרת אשראי לפני סוף החודש? צרכנות פיננסית 10
כ הפחתת סיכון לפני ובפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
L שאלות לפני תכנון טיסה לארצות הברית עם דרכון אירופי אוף טופיק 3
U מה הצעדים הנדרשים לפני פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
ע ביטחונות לפני כניסה לדירה נדל"ן 1
Homer הפקדת סכום גדול בפנסיה לפני פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G הכנה לפני פגישה עם סוכן פנסיה עבור קרוב משפחה צרכנות פיננסית 1
P הבדלים עיקריים בין משכנתא לפני קניה, לכזו על בית בבעלות? נדל"ן 8
Y ניוד ביטוח מנהלים (לפני 2001) לגמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
ז מה צריך לדעת לפני ששוכרים דירה? נדל"ן 23
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
B האם להקים פנסיה באופן עצמי לפני תחילת עבודה כשכיר, למי שאין קופה פעילה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
deussex סוגיית צביעת דירה לפני יציאה/כניסת דייר - אשמח לתובנות נדל"ן 29
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12
D קיזוז הפסד הון אל מול רווח ממישוש RSU לפני תקופת החסימה (שנה לאחר הענקה) מיסים 1
deussex לפני מהלך להעברת ביטוח מנהלים ופנסיה ממגדל לקופת ברירת מחדל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ד הלוואה לפני משכנתה נדל"ן 8
A היטל השבחה בהעברת זכות לפני היתר בניה נדל"ן 11
צ קניית דירה - זוג לפני חתונה נדל"ן 24
A היטל השבחה בדירה שהוקמה לפני 1950 נדל"ן 7
ה החלפת קרנות לפני סוף השנה שוק ההון 3
ה קניית דירה חדשה לפני קבלת מפתח נדל"ן 4
ס הגשה פיזית של טופס 135 (תקופה לפני 2019)- האם אפשר להגיש אצל כל משרד שומה? מיסים 5
R הלוואת גישור על דירה על הנייר לפני קבלת טופס 4 נדל"ן 6
S משיכת פקדונות לפני הזמן בוואן זירו צרכנות פיננסית 13
י התלבטות על מזומן לפני קניית דירה נדל"ן 10
נ האם לפני השימוש בכסף כדי להעביר בהדרגה לנכסים סולידיים כדי להשאר רגוע שוק ההון 5
ש הגנה מפני התחזקות הין לפני טיול ארוך ביפן צרכנות פיננסית 19
V מספר הצעות שקיבלתי לקרן פנסיה מקיפה ומשלימה - אשמח לדעתכם לפני שאני בוחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8

נושאים דומים

Back
למעלה