• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המלצה למוסד לימודים מעודף לתואר שני במדעי המחשב

• פותח הנושא mm31
  • פורסם בתאריך

mm31

משתמש רשום
דירוג
0
שלום,
אשמח לחוות דעת ממי שיודע - באיזה אוניברסיטה הכי כדאי ללמוד תואר שני במדעי המחשב ( עם או בלי תיזה כרגע זה פחות חשוב, כאשר אוניברסיטת ת"א לא רלוונטית כי סגרו כבר את ההרשמה לסמסטר הקרוב שרלוונטי וכנראה שגם לא לבר אילן)?

אשמח גם לעזרה בהיקף ההשקעה שמצריך התואר בשבוע (נניח לשנתיים הראשונות ללא השנה של התיזה) בחלוקה של זמן להרצאות וכו' (והאם צריך לצפות לימים לא מרוכזים שבהם אפשר ללמוד נניח יום בשבוע את כל ההרצאות וכו') וזמן השקעה לעבודות וכו' (אפשר לתת השוואה ביחס לתואר ראשון נניח 30% וכו').

הערות:
- אני אישית מאיזור חיפה וכן מעדיף ללמוד באיזור, יותר נוח משהו קרוב, אני לא יודע עדיין לגבי הסיכויים לטכניון, אבל כן רלוונטי אוניברסיטת חיפה למשל, אבל בכל מקרה אשמח גם להתייחסות במידה ויהיה רלונוטי למכון ויצמן ובן גוריון בפרט.
-למי שממליץ על מקום והוא מרוחק, אשמח אם יוכל לפרט כמה זה מעשי למי שנוסע מרחוק והאם מקשה על שילוב עבודה ביחד ברגע שהמקום לימודים רחוק.
- אם אפשר להתייחס גם לרמת הלימודים ומבחינת המעסיקים בתעשייה למי נותנים יותר חשיבות (אם בכלל וזה רלוונטי).
- אם יש למישהו הצעה למחלקה קרובה למדעי המחשב (למשל מערכות מידע בטכניון או משהו דומה) אפשר גם להציע.
- הרעיון זה ללכת לתחום בתואר שיותר קרוב ל-ML או ראייה ממוחשבת אבל זה לא סגור ב-100%

תודה לכולם

נערך לאחרונה ב:
המחלקה למדמח במכון ויצמן היא הכי טובה בארץ בימינו. והמקום כיפי באופן כללי.

קצת אני מסית מהנושא המקורי של ההודעה אבל חשוב לי לדעת כי זה אחד השיקולים ללמוד את התואר:

[נערך לבקשת הכותב]

אשמח גם כאן לחיזוק מה הכיוון הנכון לשיקול דעתכם?

תודה

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
תואר שני מצריך השקעה.
הקורסים קשים יותר, אלו לא קורסים ברמת מבוא כמו בתואר הראשון.
אם המטרה שלך למצוא עבודה לא בתחום המחקר אין צורך בתואר שני, חבל על הזמן שלך.
אם באלך ללכת לכיוון המחקר אין מנוס מתואר שני ומעלה.
כפי שמשתמע מדבריך אתה פוזל לכיוון תואר שני כי לא הצליח לך בראיונות עבודה, עדיף שתתמקד בלימוד לראיונות עבודה.

כפי שמשתמע מדבריך אתה פוזל לכיוון תואר שני כי לא הצליח לך בראיונות עבודה, עדיף שתתמקד בלימוד לראיונות עבודה.
+1

אחרי התואר השני הראיונות יהיו קשים אפילו יותר, והתואר השני ממש לא בהכרח יכין אותך אליהם.

לדעתי קבלה לעבודה בהייטק היא עניין לא פשוט, יש תהליכים ארוכים של לפחות 4 שלבים בד"כ שבסופם המעסיק צריך להחליט שאתה האדם הכי מתאים לתפקיד.

צריך לדעת להתכונן לתהליכים כאלו, לספר טוב את הסיפור שלך, לדרוש שכר בהתאם לשוק ועוד המון דברים אחרים. אני מאמין שיש אנשים שנותנים שירות כזה, לדעתי כדאי לנסות לפני שמשקיעים ככ הרבה זמן וכסף בתואר שני.

+1

אחרי התואר השני הראיונות יהיו קשים אפילו יותר, והתואר השני ממש לא בהכרח יכין אותך אליהם.

לדעתי קבלה לעבודה בהייטק היא עניין לא פשוט, יש תהליכים ארוכים של לפחות 4 שלבים בד"כ שבסופם המעסיק צריך להחליט שאתה האדם הכי מתאים לתפקיד.

צריך לדעת להתכונן לתהליכים כאלו, לספר טוב את הסיפור שלך, לדרוש שכר בהתאם לשוק ועוד המון דברים אחרים. אני מאמין שיש אנשים שנותנים שירות כזה, לדעתי כדאי לנסות לפני שמשקיעים ככ הרבה זמן וכסף בתואר שני.

תואר שני מצריך השקעה.
הקורסים קשים יותר, אלו לא קורסים ברמת מבוא כמו בתואר הראשון.
אם המטרה שלך למצוא עבודה לא בתחום המחקר אין צורך בתואר שני, חבל על הזמן שלך.
אם באלך ללכת לכיוון המחקר אין מנוס מתואר שני ומעלה.
למדתי המון לפני, שדווקא שלמדתי לא היו שואלים כמעט או באותה תקופה היו פחות מזמינים לראיונות, בשלב מסוים החלטתי שחבל מאוד על ההשקעה לפני כל ראיון ככה להשקיע והיית הולך עם מה שאני זוכר, למרות ששוב לא בהכרח החלק הטכני פסל, הרבה פעמים רק ראיון היכרות פיזי פסל (למרות שעשיתי ודיברתי מה שצריכים לדבר כיבכול, הפגנת ביטחון וכו').
הגעתי לשלבים הסופי במעט ראיונות, וגם מקום אחד שכן קיבלו בסופו של דבר היה חוסר הסכמה על שכר (שזה משהו קשה מאוד שהולכים לטווח רחב של חברות שיש אחת שיכולה לשלם בקושי חצי ממה שמקובל (ולא תמיד קל לדעת זאת)).
בקיצור אני חשבתי שזה שהמון זמן אחרי התואר הראשון לא עסקתי בתחום יוצר רושם אצל המעסיקים וגורם להם הרבה פעמים לוותר ולקחת אחרים, ולכן חשבתי על התואר השני (שדרך אגב בזמנו זה היה משהו שתוכנן מזמן רק שלא יצא לפועל, אבל כרגע זה יותר בגלל לחדש משהו בקורות חייים ולא בגלל חשיבה על כיוון מחקרי למרות שלא פוסל אפשרות כזאת כי אהבתי מאוד את הלימודים).

למדתי המון לפני, שדווקא שלמדתי לא היו שואלים כמעט או באותה תקופה היו פחות מזמינים לראיונות, בשלב מסוים החלטתי שחבל מאוד על ההשקעה לפני כל ראיון ככה להשקיע והיית הולך עם מה שאני זוכר, למרות ששוב לא בהכרח החלק הטכני פסל, הרבה פעמים רק ראיון היכרות פיזי פסל (למרות שעשיתי ודיברתי מה שצריכים לדבר כיבכול, הפגנת ביטחון וכו').
הגעתי לשלבים הסופי במעט ראיונות, וגם מקום אחד שכן קיבלו בסופו של דבר היה חוסר הסכמה על שכר (שזה משהו קשה מאוד שהולכים לטווח רחב של חברות שיש אחת שיכולה לשלם בקושי חצי ממה שמקובל (ולא תמיד קל לדעת זאת)).
בקיצור אני חשבתי שזה שהמון זמן אחרי התואר הראשון לא עסקתי בתחום יוצר רושם אצל המעסיקים וגורם להם הרבה פעמים לוותר ולקחת אחרים.

+1

כן בקורס של התיכנות שסיימתי לא מזמן היו המון הרצאות על זה מבחוץ וגם אנשים מהתעשיייה ומנטורים וכו' ואפילו יצא לי לעשות סימולציות עם מנכ"ל עם עבר מאוד עשיר של ניסיון שנתן לי פידבקים בחן את הגישה שלי בראיון כולל חלק טכני, קורות חיים וכו' אבל שוב במבחן התוצאה אני עדיין מחפש.
מאוד מפליא אותי איך יש בוגרים קורס בלי טיפה ניסיון בלי תואר מתברגים במשרות תיכנות ויצא לי לראות לא מעט אנשים (גם כאלו שהיו בתואר שלמדתי) והיו רחוקים מאוד מלהבריק והצליחו בהחלט למצוא משרות פיתוח והתקדמו למשרות בכירות.

אני בהחלט חושב שעשיתי מספיק בשביל לקבל לפחות כמה הצעות סגורות לכל הפחות בחברות הקטנות, אבל נו זה עדיין לא קורה
ובגלל שחבל לי מאוד על ההשקעה לריק חשבתי בינתיים לעשות משהו שקרוב לתחום כמו למשל לעשות משהו שאני אוהב וזה ללמוד ולעשות תואר בתחום ואולי תצמח תועלת מי יודע.

אני בהחלט חושב שעשיתי מספיק בשביל לקבל לפחות כמה הצעות סגורות לכל הפחות בחברות הקטנות, אבל נו זה עדיין לא קורה
ובגלל שחבל לי מאוד על ההשקעה לריק חשבתי בינתיים לעשות משהו שקרוב לתחום כמו למשל לעשות משהו שאני אוהב וזה ללמוד ולעשות תואר בתחום ואולי תצמח תועלת מי יודע.
אתה יודע כמה עולה תואר שני עם לוקחים בחשבון שכר לימוד ועלות אלטרנטיבית של זמן עבודה?

לפי מה שאני מבין ממה שכתבת, למדת בעצמך, גם שאלות ליטקוד למיניהן וגם ידע טכני רלוונטי, אבל לא עשית אי פעם תהליך עם מקצוען בתחום שיעזור לך להבין למה אתה לא עובר ראיונות, נכון?

ציינת משהו על זה שלא מעריכים פרויקטים שעשית ללקוחות, יכול להסביר על אילו פרויקטים מדובר? מה עשית ובאיזה פלטפורמה?
יכול להיות שאתה לא מסביר בצורה מספיק עובה את החלק הזה.

ורס של התיכנות שסיימתי לא מזמן היו המון

אתה יודע כמה עולה תואר שני עם לוקחים בחשבון שכר לימוד ועלות אלטרנטיבית של זמן עבודה?

לפי מה שאני מבין ממה שכתבת, למדת בעצמך, גם שאלות ליטקוד למיניהן וגם ידע טכני רלוונטי, אבל לא עשית אי פעם תהליך עם מקצוען בתחום שיעזור לך להבין למה אתה לא עובר ראיונות, נכון?

ציינת משהו על זה שלא מעריכים פרויקטים שעשית ללקוחות, יכול להסביר על אילו פרויקטים מדובר? מה עשית ובאיזה פלטפורמה?
יכול להיות שאתה לא מסביר בצורה מספיק עובה את החלק הזה.
[נערך לבקשת הכותב]

חשוב להדגיש שהיום רוב הראיונות שמוזמן אליהם זה עם ניסיון של לפחות שנתיים בערך (כאשר למשרות של מתחילים לחלוטין לא חוזרים בכלל כיום, בשלב הראשון שחיפשתי עבודה כן היו קוראים למשרות כאלו שפחות היה ניסיון לפי קורות החיים), ואני מרגיש שיש פערים בין מה שאני יודע לפי הניסיון שקיבלתי לבין דברים ששואלים (לאו דווקא הפתרון תרגילים, אלה כל מיני מונחים ושיטות שלא בהכרח יצא לי להכיר בניסיון שקיבלתי בעשיית פרויקטים שבהחלט יש פער בניסיון שמקבל שכיר בהייטק לבין עצמאי בפרויקטים בתור מתכנת יחיד במערכות קטנות יחסית). מצד שני קצת קשה להבין אם זאת בעיה - חוסר ניסיון עם "בשר", מה היתה הבעיה בשלב הקודם שחיפשתי עבודה שחישפתי עבודה כמו כל בוגר תואר ללא ניסיון מעשי בשוק?

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
קצת אני מסית מהנושא המקורי של ההודעה אבל חשוב לי לדעת כי זה אחד השיקולים ללמוד את התואר:

סיימתי לפני כמה שנים תואר בתחום ולא עסקתי בתחום התוכנה במשך 4 שנים ושרציתי לחפש עבודה בתחום (בפיתוח תוכנה) המשימה הייתה קשה למרות הציונים של התואר ראשון, צברתי ניסיון מפרויקטים שעשיתי עבור לקוחות אבל זה לא מינף יותר מדי ואחרי המון ראיונות נשארתי בלי עבודה בתחום (קצת קשה להחליט על מה נפסלו רוב הראיונות, אבל בהחלט הייתה השפעה לזמן בו "נעלמתי" מהתחום וגם בחלק של המבחנים הטכניים לא תמיד הצלחתי להבריק לרוב בלי חוסר מוכנות (בגלל שהלכתי לראיונות במגון טכנולוגיות ושפות גם כאלו שהשליטה שלי בהן הייתה מועטה מאוד וגם בגלל לחץ שהגיע החלק הטכני (בעיקר שצריך היה לתת את הפתרון בלייב והמראיין ממתין לתשובה ושיתוף - לי יותר נוח כמה דקות לחשוב עם עצמי ואז לתת פתרון, אבל זא לא דרך שמוצאת חן בעיניהם)).

באופן כללי שעושה דברים עבור לקוחות מפגין ידע נדרש ומסוגלות אבל איכשהו בראיונות (זה יכול להיות בראשון הפרונטלי גם בלי טכני וגם יכול להיות אחרי כמה שלביים עד הסופי) זה לא בא לידי ביטוי כלפי המראיינים והכי מתסכל שבכלל לא מעניין אותם כמה ההישגים בלימודים היו גבוהים.

חשבתי בהתחלה לעשות קורס בתחום ועשיתי כמה חודשים מאוד אינטסיביים, אבל בראיונות אני רואה בערך אותה התייחסות (גם שהחלק הטכני או הראיון הפרונטלי הולך חלק כביכול) ואין זה משנה לאיזה סדר גודל של חברה אני הולך - זה יכול להיות אינטל וגם חברה תעשייתית שבקושי מישהו שמע עליה.

לכן חשבתי קצת באיחור של כמה שנים לעשות תואר שני בתחום ואולי דרך זה למצוא שוב דרך להתברג בתחום וגם לא פוסל בכלל שינוי כיוון לעבודה בכיוון מחקרי ולא בתעשייה.

אשמח גם כאן לחיזוק מה הכיוון הנכון לשיקול דעתכם?

תודה
מקרה קלאסי שבו אתה מחפש דרך עקיפה כדי להשיג מה שאתה רוצה.
מהכתוב אני מבין שאתה רוצה למצוא עבודה בתחום הפיתוח, לא לעשות תואר שני.

אולי השאלה צריכה להשתנות לאיך להגיע למצב שבו אתה משיג עבודה.
במקום ללכת לכל הכיוונים, עדיף לבחור כיוון אחד ולהשקיע במה שצריך כדי להגיע אליו.

אתה בהחלט יכול להאשים את המראיינים במקומות שהלכת אליהם שהם לא מעוניינים לשמוע, אבל אם נחזור לזה שאתה רוצה למצוא עבודה, אולי כדאי שתבין לאט לאט מה הם כן מעוניינים לשמוע ותתחיל לדבר על זה במקום.

אתה לא מפציץ בחלק הטכני? תשתפר. קשה בחלק הפרונטלי? תשתפר. תקרא תוכן רלוונטי, לבקש עזרה מאנשים שכבר נמצאים בתעשייה ומראיינים אנשים אחרים, תבין איזה חומר צריך להיות טוב בו בשביל הראיונות (ולא, לאף אחד לא אכפת שזה לא רלוונטי ב100% לעבודה עצמה.).
בקיצור, אתה מחפש עבודה, תשחק את המשחק שכולם משחקים.

תהליך מקצועי מעבר למה שתיארתי לא, אבל לא נשארו חברות לשלוח אליהן קורות חיים, חלק גדול מהמשרות שרלוונטיות מפורסמות על ידי חברות השמה וכו' שכבר מכירות אותי, ויש מדי פעם משרות שממש נראות מתאימות מחברות חדשות אבל דווקא מהן לא מקבל טלפון (ובכלל חברות קטנות בקושי מתקשרות אולי בגלל חשש לבקשת שכר גבוה או שנראה להם פחות מתאים "כיבכול" כי מצטייר יותר מדי עבורן החלק של ההשיגים כביכול אם כי לא פעם נשמעים מופתעים המראיינים לשכר הלא גבוה שמבקש בתור אחד שמצטייר עבורן עם ניסיון - בקיצור קשה לרצות את כולם).

אבל כן אני מבין שהרושם של הציונים נהרס ברגע שלא עסקתי תקופה ארוכה בתחום והניסיון הוא רק מפרויקטים שכמפתח יחד ולא כחלק מצוות וכו'.

כן, עשיתי פרויקטים חלק של המשך פיתוח מערכת קיימת וחלקם פיתוח של דברים חדשים.
דוגמא לפרויקט ומה ואיך אני מסביר אודותיו:
פיתוח של מערכת קיימת של בקרים מתוכנתים ב.NET שכוללת אפליקצית DESKTOP ב-C# ואפליקצית WEB כאשר צד השרת ב-ASP.NET והקליינט באנגולר ועבודה מול MS-SQL ב-DB
עבודה עם RESTful APIs, Multithreading וכו'
מרחיב קצת אודות מה עושה המערכת ודוגמאות לדברים שפיתחתי עבור המערכת.

חשוב להדגיש שהיום רוב הראיונות שמוזמן אליהם זה עם ניסיון של לפחות שנתיים בערך (כאשר למשרות של מתחילים לחלוטין לא חוזרים בכלל כיום, בשלב הראשון שחיפשתי עבודה כן היו קוראים למשרות כאלו שפחות היה ניסיון לפי קורות החיים), ואני מרגיש שיש פערים בין מה שאני יודע לפי הניסיון שקיבלתי לבין דברים ששואלים (לאו דווקא הפתרון תרגילים, אלה כל מיני מונחים ושיטות שלא בהכרח יצא לי להכיר בניסיון שקיבלתי בעשיית פרויקטים שבהחלט יש פער בניסיון שמקבל שכיר בהייטק לבין עצמאי בפרויקטים בתור מתכנת יחיד במערכות קטנות יחסית). מצד שני קצת קשה להבין אם זאת בעיה - חוסר ניסיון עם "בשר", מה היתה הבעיה בשלב הקודם שחיפשתי עבודה שחישפתי עבודה כמו כל בוגר תואר ללא ניסיון מעשי בשוק?
אין שום סיבה לענות ציפיות שכר עד שעברת את כל שלבי הראיונות.
לאף אחד לא אכפת ששלחת פעם קורות חיים ואתה שולח שוב. לא לעבור ראיון לא שורף אותך בשום מקום.

לא יודע למה לקחת הפסקה של 4 שנים, אבל תנסה להציג את זה בתור משהו חיובי או בתור משהו שהיית חייב לעשות בחיים.

למה אתה הולך למשרות שצריך בשבילם ניסיון אם אין לך ניסיון?

מקרה קלאסי שבו אתה מחפש דרך עקיפה כדי להשיג מה שאתה רוצה.
מהכתוב אני מבין שאתה רוצה למצוא עבודה בתחום הפיתוח, לא לעשות תואר שני.

אולי השאלה צריכה להשתנות לאיך להגיע למצב שבו אתה משיג עבודה.
במקום ללכת לכל הכיוונים, עדיף לבחור כיוון אחד ולהשקיע במה שצריך כדי להגיע אליו.

אתה בהחלט יכול להאשים את המראיינים במקומות שהלכת אליהם שהם לא מעוניינים לשמוע, אבל אם נחזור לזה שאתה רוצה למצוא עבודה, אולי כדאי שתבין לאט לאט מה הם כן מעוניינים לשמוע ותתחיל לדבר על זה במקום.

אתה לא מפציץ בחלק הטכני? תשתפר. קשה בחלק הפרונטלי? תשתפר. תקרא תוכן רלוונטי, לבקש עזרה מאנשים שכבר נמצאים בתעשייה ומראיינים אנשים אחרים, תבין איזה חומר צריך להיות טוב בו בשביל הראיונות (ולא, לאף אחד לא אכפת שזה לא רלוונטי ב100% לעבודה עצמה.).
בקיצור, אתה מחפש עבודה, תשחק את המשחק שכולם משחקים.

אין שום סיבה לענות ציפיות שכר עד שעברת את כל שלבי הראיונות.
לאף אחד לא אכפת ששלחת פעם קורות חיים ואתה שולח שוב. לא לעבור ראיון לא שורף אותך בשום מקום.

לא יודע למה לקחת הפסקה של 4 שנים, אבל תנסה להציג את זה בתור משהו חיובי או בתור משהו שהיית חייב לעשות בחיים.

למה אתה הולך למשרות שצריך בשבילם ניסיון אם אין לך ניסיון?

קל להגיד (שיפורים וכו') אם זה היה בתחילת התהליך אין בעיה, אבל בגלל שזה הגיע למצב מאוס ולא יכול עוד לעשות חזרות ועוד שאלות ומבחנים שלא ראיתי מהם תועלת והשקעתי עליהם המון זמן עוד בתחילת התהליך ממש. זה מחזיר אותי שוב למעגל חוזר שאני חוזר על דברים שעשיתי ולא הועילו.
בשלב הנוכחי אחרי כמה ראיונות במקומות שונים הגעתי למסקנה שאז חיכיתי שנה ויותר כדי להחליט להפסיק בתהליך החיפוש, אבל מצד שני זה מה שמעניין אותי לעשות וזה מה שאני יודע למרות חוסר קבלת ההזמנות עד כה מהשוק בחוץ.

אין בעיה להמשיך לשלוח, אבל שיש משרות רבות רלוונטיות שמפורסמות על ידי חברה כזאת או אחרת שלא חוזרת אז נשאר קומץ יחסי של משרות שיכול להתאים ורק מהן אפשר לצפות לחזרה בשלב הזה.

ציפיות שכר כבר שואלים בטל' לפני שבכלל הגעתי לאיזה שהוא ראיון, וניסיון להתחמחק מלענות לא מועיל.

יש ניסיון בתחום אבל לא הניסיון שאולי אליו המעסיקים מצפים כלומר יש פערים מסוימים (לא הרבה, אבל הרבה כלים ודברים שרק שעובדים בתעשייה בחברות גדולות שומעים עליהם או יוצא לעבוד איתם לא יצא לי להכיר ולפעמים פוסל בסופו של דבר המעומדות).

לדוגמא - היה ראיון בחברת סטרטאפ עם משכורת התחלתית גבוהה, ועשו הרבה ראיונות וזה היה שבקושי היה לי ניסיון וידעו בדיוק את הפערים ומה חסר ובכל זאת רצו, ואז אחרי שכבר היה ברור שהכל סגור וצריכים לשלוח חוזה, קיבלו רגליים קרות בעיקר בגלל חוסר הניסיון (שדרך אגב כמה דברים שלא ידעתי אז והיו חסרים, להשלים אותם היה בקושי ימים בודדים) וביטלו.

קל להגיד (שיפורים וכו') אם זה היה בתחילת התהליך אין בעיה, אבל בגלל שזה הגיע למצב מאוס ולא יכול עוד לעשות חזרות ועוד שאלות ומבחנים שלא ראיתי מהם תועלת והשקעתי עליהם המון זמן עוד בתחילת התהליך ממש. זה מחזיר אותי שוב למעגל חוזר שאני חוזר על דברים שעשיתי ולא הועילו.
בשלב הנוכחי אחרי כמה ראיונות במקומות שונים הגעתי למסקנה שאז חיכיתי שנה ויותר כדי להחליט להפסיק בתהליך החיפוש, אבל מצד שני זה מה שמעניין אותי לעשות וזה מה שאני יודע למרות חוסר קבלת ההזמנות עד כה מהשוק בחוץ.

אין בעיה להמשיך לשלוח, אבל שיש משרות רבות רלוונטיות שמפורסמות על ידי חברה כזאת או אחרת שלא חוזרת אז נשאר קומץ יחסי של משרות שיכול להתאים ורק מהן אפשר לצפות לחזרה בשלב הזה.
אני מבין שנמאס לך. אתה מוזמן לעשות מה שאתה רוצה עם החיים שלך, ואם מיצית מבחינתך את שלב ההשתפרות כרגע, אולי ללכת לתואר שני יכול להיות ריענון טוב בחיים. מצד שני, אתה מחפש חותמת ממוסד טוב שיראו שאתה תותח, אבל זה לא יעזור **לדעתי** אם נמאס לך ואתה לא מוכן לבצע תהליך אמיתי של השתפרות.

ציפיות שכר כבר שואלים בטל' לפני שבכלל הגעתי לאיזה שהוא ראיון, וניסיון להתחמחק מלענות לא מועיל.
לא מועיל למי?
אני באותו התחום כמוך ואני אף פעם לא אומר ציפיות שכר עד לרגע האחרון שאומרים לי שמעוניינים שאני אצטרף.
אם זה לא מתאים לחברה שאני מתראיין אליה, בדרכ עדיף לסגור את התהליך באותו הרגע.
תהיה בן אדם בעל עמוד שדרה ותסביר שלזרוק מספר באוויר כרגע זה חסר משמעות כשאתה מתראיין לעוד מקומות. תוסיף שאתה מעוניין לעבוד אצלם ושנושא השכר הוא לא big issue מבחינתך.
תעמוד על שלך בעניין הזה.
תאמין לי שלמראיין אין איך לריב איתך על זה.
ותאמין לי שאם עברת 2-3 ראיונות והגיעו איתך לשלב האחרון, זה שתגיד מספר כלשהו שם לא יגרום להם לזרוק אותך במדרגות... הם השקיעו בך כל כך הרבה זמן כבר שיהיה מפגר מבחינתם לא להציע לך הצעה נגדית. אתה מנצח פה בכל מקרה.

יש ניסיון בתחום אבל לא הניסיון שאולי אליו המעסיקים מצפים כלומר יש פערים מסוימים (לא הרבה, אבל הרבה כלים ודברים שרק שעובדים בתעשייה בחברות גדולות שומעים עליהם או יוצא לעבוד איתם לא יצא לי להכיר ולפעמים פוסל בסופו של דבר המעומדות).

לדוגמא - היה ראיון בחברת סטרטאפ עם משכורת התחלתית גבוהה, ועשו הרבה ראיונות וזה היה שבקושי היה לי ניסיון וידעו בדיוק את הפערים ומה חסר ובכל זאת רצו, ואז אחרי שכבר היה ברור שהכל סגור וצריכים לשלוח חוזה, קיבלו רגליים קרות בעיקר בגלל חוסר הניסיון (שדרך אגב כמה דברים שלא ידעתי אז והיו חסרים, להשלים אותם היה בקושי ימים בודדים) וביטלו.
תשמע חבר, אתה לא בן אדם מיוחד. אתה מתראיין למשרות בשכר גבוהה שיש בהם הרבה מתמודדים. מה לעשות, 90% מהראיונות הולכים חרא, או שלא מתקדמים סתם.. זה המצב.

כמו שכבר אמרתי, אתה שומע בראיונות ובאינטרנט איזה נסיון מחפשים. פשוט תתחיל ללמוד עוד דברים אחרי כל ראיון, ולאט לאט בראיון הבא אתה כן תדע לדבר על הדברים. משתפרים לאט לאט כמו בכל דבר בחיים.

אני מבין שנמאס לך. אתה מוזמן לעשות מה שאתה רוצה עם החיים שלך, ואם מיצית מבחינתך את שלב ההשתפרות כרגע, אולי ללכת לתואר שני יכול להיות ריענון טוב בחיים. מצד שני, אתה מחפש חותמת ממוסד טוב שיראו שאתה תותח, אבל זה לא יעזור **לדעתי** אם נמאס לך ואתה לא מוכן לבצע תהליך אמיתי של השתפרות.
מוכן אבל בשלבים הקודמים זה לא מה ששינה את התמונה. נראה יותר שהחלק של משהו חדש (כמו תואר או משהו דומה) אמור להשכיח את הזמן הארוך שלא עסקתי בתחום (שבהחלט חלק מהותי פסלו בעיקר בגלל הנושא הזה)
לא מועיל למי?
אני באותו התחום כמוך ואני אף פעם לא אומר ציפיות שכר עד לרגע האחרון שאומרים לי שמעוניינים שאני אצטרף.
אם זה לא מתאים לחברה שאני מתראיין אליה, בדרכ עדיף לסגור את התהליך באותו הרגע.
תהיה בן אדם בעל עמוד שדרה ותסביר שלזרוק מספר באוויר כרגע זה חסר משמעות כשאתה מתראיין לעוד מקומות. תוסיף שאתה מעוניין לעבוד אצלם ושנושא השכר הוא לא big issue מבחינתך.
תעמוד על שלך בעניין הזה.
תאמין לי שלמראיין אין איך לריב איתך על זה.
ותאמין לי שאם עברת 2-3 ראיונות והגיעו איתך לשלב האחרון, זה שתגיד מספר כלשהו שם לא יגרום להם לזרוק אותך במדרגות... הם השקיעו בך כל כך הרבה זמן כבר שיהיה מפגר מבחינתם לא להציע לך הצעה נגדית. אתה מנצח פה בכל מקרה.
כתבת פה דברת מאוד מעניינים, כי שמעתי הרבה דעות בנושא גם מהאנשים שאמורים לדעת לתת תשובה בנושא הזה, ולא שמעתי תשובה דומה - זה מאוד דומה למה שאני חושב, ואני בכמה הזדמניות אמרתי דברים דומים אבל לא התעקשתי "לא לגלות" מה השכר כי מהצד שלהם היה חשוב לשמוע מספר או טווח (וזה בעיקר נכון למגייסות שבלי שתגיד להם טווח אז הן לא מקדמות את הראיון הלאה).

תשמע חבר, אתה לא בן אדם מיוחד. אתה מתראיין למשרות בשכר גבוהה שיש בהם הרבה מתמודדים. מה לעשות, 90% מהראיונות הולכים חרא, או שלא מתקדמים סתם.. זה המצב.
מהנק' מבט שלך 90% זה הממוצע לכולם, גם לבעלי ניסיון בשוק?
כמו שכבר אמרתי, אתה שומע בראיונות ובאינטרנט איזה נסיון מחפשים. פשוט תתחיל ללמוד עוד דברים אחרי כל ראיון, ולאט לאט בראיון הבא אתה כן תדע לדבר על הדברים. משתפרים לאט לאט כמו בכל דבר בחיים.

אשמח בכל מקרה לשמוע עוד חוות דעת על מוסדות לימודים מתאימים לתואר שני ואם אפשר להתייחס לשיקולים שציינתי (במיוחד המרחק).

בנוסף, יש לי כנראה אפשרות לעבוד בחברת סטרסטאפ בתור מפתח תוכנה בשלב זה ללא שכר (רק לשם צבירת ניסיון בתעשייה)
וחשבתי על הדבר הבא, אשמח להבין האם זה יכול לעזור מהנק' מבט שלכם (למי שעובד כמפתח במיוחד למנהלי צוותי פיתוח):

לעבוד שם מספר חודשים בהיקף קטן של שעות (נניח תוך כדי לחפש עבודה או לשלב עם פרויקטים בתור עצמאי) ואז בקורות החיים הדברים גם מצטיירים אחרת : מצד אחד אני מציג שיש לי ניסיון מהשוק התעשייתי בתור שכיר (אמנם ללא שכר ואפשר פשוט לא לציין זאת) ובנוסף התנסות בכל מיני כלים ודברים בהיקפים יותר גדולים ממה שיצא לי לעשות עד כה לבד אבל מצד שני זאת חברה קטנה ובינתיים יש שם רק מפתח אחד עם ניסיון של כמה חודשים בלבד, והם בתהליך בנייה ולא ברור כמה יהיה ממי ללמוד דברים קצת יותר מתקדמים (כלומר זה די דומה למה שאני יכול לעשות לבד רק שהדרישות בפרויקט יכולה להגיע להיקפים ולהתנסות בדברים יותר מורכבים ממה שהייתי רגיל אליהם).
האם יש מה לשקול את הרעיון?

אשמח לקבל תגובה כלשהי בפרטי אבל לגבי :
אוניברסיטת חיפה
לעומת בן גוריון והעברית
כאשר יש חשיבות לעניין הנסיעות (מאיזור הצפון).
אני מבין שאפשר לרוב יום בשבוע להגיע ללימודים בלי לפזר את הקורסים על יותר מזה ?
תודה

אשמח לקבל תגובה כלשהי בפרטי אבל לגבי :
אוניברסיטת חיפה
לעומת בן גוריון והעברית
העברית אוניברסיטה מעולה, מדמח ברמה דומה לזאת של מכון ויצמן.
בן גוריון גם טובה מאוד, הייתי מדרג אותה ליד תל אביב והטכניון.
אוניברסיטת חיפה ברמה מחקרית נמוכה במדמח. לא הייתי ממליץ לתארים מתקדמים, וכנראה גם לא לתואר ראשון.

העברית אוניברסיטה מעולה, מדמח ברמה דומה לזאת של מכון ויצמן.
בן גוריון גם טובה מאוד, הייתי מדרג אותה ליד תל אביב והטכניון.
מה קורה עם מכניסים לבחירה את החשיבות של הנסיעות מאיזור חיפה, כמה זה משפיע במיוחד אם רוצים לשלב עבודה באיזור כאן?
כמה ימים בשבוע בממוצע צריך להיות בתואר שני במדמ"ח באוניברסיטה? וכמה עוד השקעה בבית בשבוע?

הערה - אשמח אם תוכל לערוך את ההודעה ולהסיר את החלק עם החוות דעת שלילית, בגלל זה העדפתי הודעה בפרטי.
תודה

נערך לאחרונה ב:
תחליט אם אתה עושה תיזה קודם כל.
יש חשיבות גם למנחה שיהיה לך, יש לי חבר שהדרים עד ב״ש כדי לעשות תיזה אצל מנחה שממש רצה.
כל המטרה בסוף התואר השני זה לצאת עם תיזה, לא רואה טעם לסיים תואר בלי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ק המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
L המלצה על ספר שעוסק בהקצאת נדל"ן כאפיק בתיק ההשקעות נדל"ן 3
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
the_newbie [בקשה] המלצה ליועץ מס \ רואה חשבון המתמחה ברילוקיישן מיסים 4
Bonfire מבקש המלצה בפרטי לבנק אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 1
Roi המלצה על סרט Dumb Money פוסטים מאיכות נמוכה 1
A המלצה לספרים על ליווי התפתחותי אוף טופיק 3
H מחפשים המלצה על מדיח טוב לבית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
א המלצה על טלפון ללא אור כחול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
D המלצה לרו"ח - אזרחית אמריקאית מיסים 10
Fitch המלצה לשואב אבק אלחוטי פוסטים מאיכות נמוכה 9
Fitch המלצה לשעון חכם לילדים פוסטים מאיכות נמוכה 17
י המלצה להשקעה בתעודה עוקבת נאסדק בדולרים שוק ההון 4
D המלצה לרו"ח עבור מכירת RSU מיסים 2
N מחפשת המלצה לקופת גמל לעצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
flower מכתב המלצה ממנהל המחלקה אוף טופיק 6
E המלצה לקרן/נייר דיבידנד ביורו פוסטים מאיכות נמוכה 1
S מחפש המלצה למיקרוגל דיגיטלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ג למי שקצת טכני - המלצה על שירות חסימת פרסומות בענן אוף טופיק 11
א המלצה על מומחה להשקעות פוסטים מאיכות נמוכה 11
L המלצה לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
K המלצה על מזרן פוסטים מאיכות נמוכה 1
מ המלצה להשקעה או חיסכון פוסטים מאיכות נמוכה 3
N המלצה לאסטרטגיית משיכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
סשה המלצה על קרנות מחקות גז טבעי שוק ההון 11
ג המלצה על מתכנן פיננסי + פרישה צרכנות פיננסית 1
C המלצה לנתב קווי עד 250₪ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
N המלצה למניה דומה שוק ההון 1
כ המלצה על חברת שילוח מאנגליה לישראל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
א המלצה על רואה חשבון פוסטים מאיכות נמוכה 3
A המלצה על רואה חשבון מיסים 2
לב מישקין המלצה על מטפל/ת לליווי וייעוץ להתפתחות אישית התפתחות אישית 0
A המלצה לתמהיל משכנתא ע"ס 600,000 ש"ח נדל"ן 1
Michel המלצה לטלוויזיה 65 אינץ' ? האם חשוב OLED/QLED ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 30
I המלצה לטבלת/אייפד לילד צרכנות פיננסית 3
ט המלצה על מגהץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
mk1 המלצה לספר/קורס להשקעות ערך במניות התפתחות אישית 2
A הפקת נסח טאבו בצורה מקוונת, בקשה המלצה כיצד להשיג את האישור בפשטות ומהירות נדל"ן 7
א האם יש לכם המלצה לקרנות אג"ח אמריקאי (קונצרני) שוק ההון 14
S מחפש המלצה על חברה שמציעה חבילות נופש לחו"ל צרכנות פיננסית 8
מתכנתגד המלצה לקנות מחברות A4 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
S יעוץ\המלצה לניהול אלגו השקעות אלטרנטיביות 10
A מחפש המלצה על כרטיס אשראי ללא דמי חבר צרכנות פיננסית 3
E בקשת המלצה לקומקום אוף טופיק 2
Oracle מחפש המלצה והבדלים בין אלבומי תמונות אוף טופיק 3
ygkeeper המלצה על איש מקצוע להחזר מס מיסים 19
י בקשת המלצה על יועץ פנסיוני פננסי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
H המלצה לעמדת עבודה / שולחן מחשב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
א המלצה על הרכב תיק שוק ההון 9
א המלצה על תנור מובנה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1