האם כדאי להמשיך לתואר שני בכלכלה?

ישראלי ממוצע

משתמש רשום
דירוג
0
שלום,

אני סטודנט לתואר ראשון בכלכלה באו"פ (שנה הבאה אסיים תואר ראשון אם הכול יסתדר ולא אכשל וכ'ו), ורציתי לדעת האם כדאי להמשיך לתואר שני בכלכלה או לשכוח מזה ולהתחיל לעבוד במשרה מלאה? שמעתי שתואר שני מתאים למי שרוצה להתעסק במחקרים או להמשיך לדוקטורט, אבל אני לא מתעניין במחקרים, אני רוצה להתפתח בעבודה (בתפקיד שקשור לכלכלה כמובן) שזה יותר מתאים לי, מצד שני יש תואר שני ללא תזה אבל שמעתי שלא משתלם לעשות תואר שני ללא תזה מכיוון שלתואר שני יש מטרה שזה מחקר כך שאין ממש תועלת בתואר שני ללא תזה, שקלתי אם לעשות תואר שני רק בשביל להרחיב את הידע (או שאפשר לעשות את זה באמצעות עבודה?) ולהגדיל את המשכורת אבל אני לא רוצה להתעסק במחקר, אז מה לעשות?

תודה רבה ושבוע מצוין :)

or..

משתמש ותיק
דירוג
120
אם כל מה שמעניין אותך זה להרחיב את הידע מבלי לעסוק במחקר תוך הבנה שזה לא ישפר דרסטית את יכולת ההשתכרות שלך, אז ברור שהתשובה היא לעשות תואר שני לא מחקרי.

אם מה שחשוב לך זה שהתואר השני יתן לך יתרון מסוים במו"מ על שכר אני הייתי ממליץ לך קודם כל למצוא את עצמך בשוק העבודה, לחכות שנה ולראות מה נדרש ומה עשוי לסייע בתחום אליו תיכנס ולהחליט בהתאם.

ככלל - "תפקיד שקשור לכלכלה" זה מושג מאוד רחב שבחלקו תואר שני עשוי מאוד לסייע ובחלקו האחר הוא חסר חשיבות לחלוטין.

kingofgypsum

משתמש ותיק
דירוג
190
שמעתי שתואר שני מתאים למי שרוצה להתעסק במחקרים או להמשיך לדוקטורט, אבל אני לא מתעניין במחקרים, אני רוצה להתפתח בעבודה

תואר שני זה תנאי למי שרוצה להמשיך לדוקטורט ולעסוק במחקר, אבל הוא יכול להתאים להרבה אנשים מהרבה סיבות. גם אם אתה לא מתעניין במחקר פר-סה, התנסות מחקרית במסגרת תואר שני בכלכלה כנראה תקנה לך ניסיון מעשי בסטטיסטיקה ועיבוד נתונים, בכתיבה, וכיוב' קישורים שכנראה יכולים רק לעזור לך בשוק העבודה. כמו כן, זה בפוטנציה 'תו איכות'.

האם זה אומר שכדאי לך להמשיך? לא בהכרח. אם אתה יודע מה אתה רוצה לעשות "בתפקיד שקשור לכלכלה", חפש אנשים שעושים דברים דומים ותבדוק מה הרקע האקדמי שלהם ומסלול הקריירה שהוביל אותם לאן שהגיעו. אתה יכול גם לפנות פרטני אל אנשים דרך פייסבוק\לינקדאין ולשאול.

מצד שני יש תואר שני ללא תזה אבל שמעתי שלא משתלם לעשות תואר שני ללא תזה מכיוון שלתואר שני יש מטרה שזה מחקר כך שאין ממש תועלת בתואר שני ללא תזה

מחקר זאת המטרה של האוניברסיטה, כאמור אנשים עושים תואר שני מהרבה סיבות. לדוגמה, לעובדי מגזר ציבורי זה מוסיף במשכורת. מהבחינה הזאת תואר ללא תיזה יכול להיות משתלם.

אם כל מה שמעניין אותך זה להרחיב את הידע מבלי לעסוק במחקר תוך הבנה שזה לא ישפר דרסטית את יכולת ההשתכרות שלך, אז ברור שהתשובה היא לעשות תואר שני לא מחקרי.

אם המטרה היחידה היא להרחיב ידע, כרטיס קורא בספרייה ו\או חיבור לאינטרנט יאפשרו גישה לאותו הידע שילמד בתואר. חבל על השכ"ל.

or..

משתמש ותיק
דירוג
120
אם המטרה היחידה היא להרחיב ידע, כרטיס קורא בספרייה ו\או חיבור לאינטרנט יאפשרו גישה לאותו הידע שילמד בתואר. חבל על השכ"ל.

זה לגמרי אינדיבידואלי. יש תחומים (וכלכלה הוא ללא ספק אחד מהם) שמאוד קשה לקבל את הכלים לניתוח ולהעמיק בו ללא האקדמיה. מובן שאתה יכול לקרוא ספרים, לשמוע פודקסטים או לחפש ביוטיוב, אבל בסבירות גבוהה שגם תיפול על שרלנטים או אנשים שהמומחיות שלהם רחוקה מלהיות מספקת.

השאלה היא מה המטרה בהרחבת הידע - אם מדובר בידע כלכלי, היסטורי או גישות שונות אז קל להשלים את זה. אבל קשה מאוד להבין מודל כלכלי מתקדם ללא רקע אקדמי מספק בכלכלה או אפילו בתת התחום שבו הוא נכתב.

יתר על כן - יש אנשים שנהנים ללמוד את החומר מאנשים שגם חוקרים אותם.

kingofgypsum

משתמש ותיק
דירוג
190
זה לגמרי אינדיבידואלי. יש תחומים (וכלכלה הוא ללא ספק אחד מהם) שמאוד קשה לקבל את הכלים לניתוח ולהעמיק בו ללא האקדמיה. מובן שאתה יכול לקרוא ספרים, לשמוע פודקסטים או לחפש ביוטיוב, אבל בסבירות גבוהה שגם תיפול על שרלנטים או אנשים שהמומחיות שלהם רחוקה מלהיות מספקת.

כן, אבל במקרה זה @ישראלי ממוצע לומד כלכלה באו"פ. לא אמורה להיות לו בעיה לפתוח סילבוס של קורס וללמוד את החומר שמעניין אותו בצורה עצמאית.

קשה מאוד להבין מודל כלכלי מתקדם ללא רקע אקדמי מספק בכלכלה או אפילו בתת התחום שבו הוא נכתב.

אולי, אבל כאמור שואל השאלה לומד תואר בכלכלה.

יתר על כן - יש אנשים שנהנים ללמוד את החומר מאנשים שגם חוקרים אותם.
יש אנשים שנהנים ללמוד מאנשים שיודעים ללמד את החומר בצורה מעניינת. הקשר בין הוראה ומחקר מקרי בהחלט עד לא קיים.

or..

משתמש ותיק
דירוג
120
כן, אבל במקרה זה @ישראלי ממוצע לומד כלכלה באו"פ. לא אמורה להיות לו בעיה לפתוח סילבוס של קורס וללמוד את החומר שמעניין אותו בצורה עצמאית.

אולי, אבל כאמור שואל השאלה לומד תואר בכלכלה.

יש אנשים שנהנים ללמוד מאנשים שיודעים ללמד את החומר בצורה מעניינת. הקשר בין הוראה ומחקר מקרי בהחלט עד לא קיים.

לגבי המקרה הנ"ל אני מסכים, אם אין כוונה למחקר אז כנראה שתואר שני הוא מיותר כי הוא לא יביא שיפור (לפחות לא משמעותי) בשכר שיצדיק את העלות והמאמץ.

אני רק אגיד ואומר שתואר ראשון בכלכלה הוא בסיס, אבל אכן יש פער בהבנה של הספרות והמחקר בין BA ל-MA, לדוגמא לבוגר BA אין בסיס ויכולת מספיק טובים להבין מחקר מודרני במקרו כלכלה או מודלים דינמיים, ואלו לא דברים שקל ללמוד לבד.

גם עם הסיפא אני מסכים, למרות שאני חושב שזה בהחלט תורם ללמוד ממרצה שמראה את המחקרים שלו בתחום, את הבסיס התאורטי, כיצד נהוג לנתח וכדומה.. ודאי שזו לא ערובה שהוא יהיה מרצה טוב אבל אם הוא אחד כזה אז התשייכות לתחום היא בונוס.

EnsilZah

משתמש ותיק
דירוג
982
I have nothing of value to contribute to the thread.
I just find it amusing that someone who studies a field concerned with decision-making related to the utilization of limited resources is asking how to best utilize his limited resources regarding further studies in that field.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
adamshalev האם כדאי להמשיך לשלם דמי ביטוח לקרן פנסיה אחרי יציאה לפנסיה? צרכנות פיננסית 10
E אני פרילנסר. האם כדאי לקחת עבודה בכל מחיר? או עדיף כלום? אוף טופיק 26
ת ביטוח רכב - כיצד מחשבים עליית הפרמיה בהפעלת הפוליסה? והאם כדאי (כלכלית) להתעקש תמיד על ה.עצמית גבוה? צרכנות פיננסית 0
S שינוי ניירות בתיק קיים - האם כדאי? שוק ההון 15
Meni3 באיזה נקודה בחיסכון כדאי לפתוח תיק השקעות שוק ההון 3
ק כמה דירות מינימום כדאי לקבלן פינוי-בינוי נדל"ן 15
Serious אקסלנס | IBI | מיטב דש - איפה כדאי לפתוח? צרכנות פיננסית 6
R איזה הנדסאי כדאי ללמוד התפתחות אישית 18
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
Y האם כדאי להשקיע בקרן ברירת מחדל ? האם באמת זולה ? צרכנות פיננסית 5
פדידה סגירת משכנתא האם כדאי? נדל"ן 2
Tsachi01 קרן השתלמות : איזה מסלול כדאי לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A האם כדאי להפקיד לפנסיה וקרן השתלמות כשכיר שהמעביד לא מפריש לו? צרכנות פיננסית 4
M האם כדאי ללמוד לוחמת סייבר? התפתחות אישית 10
E האם כדאי לפתוח חשבון השקעות כעת או בהמשך? התפתחות אישית 4
P לפעמים כדאי לא להסתמך רק על Javascript אוף טופיק 0
Y האם כדאי למכור אג"ח לפני חלוקת ריבית?אחרי? או שזה לא משנה... שוק ההון 1
M ביטוח חיים איש קבע - האם כדאי? צרכנות פיננסית 5
D הכנסה של 1M בשנה כעצמאית - האם כדאי לפתוח חברה בע"מ ? התפתחות אישית 7
כנשר האם כדאי להירשם למערכת הזדהות ממשלתית? אוף טופיק 10
G איפה כדאי לי לסחור אם אני רוצה להשקיע בעיקר לטווח ארוך? שוק ההון 8
ד מחיר למשתכן-האמנם כדאי? נדל"ן 8
E התייעצות - האם כדאי להקטין את ההון העצמי למשכנתא? צרכנות פיננסית 10
ג מחיר למשתכן - דופלקס או 6 חדרים בנתניה - האם כדאי כהשקעה לטווח ארוך? נדל"ן 14
G מקורב לעובד בנק - כדאי לסחור דרך IB? שוק ההון 12
D האם כדאי לעבור בין קרנות מחקות? שוק ההון 7
MJJF איזון תיק (rebalancing) ומס רווח הון - באמת כדאי? שוק ההון 4
Suf עומד לקנות VTI+VXUS, דרך איפה כדאי לעשות את זה? שוק ההון 1
I האם כדאי לקנות עכשיו או לחכות שיירד עוד ? שוק ההון 16
ר באיזו ימים / שעות כדאי לקנות את הקרנות של בלאקרוק המשווקת בארץ (א"ש)? שוק ההון 2
G איך כדאי להשקיע אם אני מאמין שהיורו יעלה ? שוק ההון 5
S איפה כדאי לגור כשעובדים במרכז? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
de dud האם כדאי למשוך קרן פנסייה לטובת נכס מניב? שוק ההון 28
T האם במצב של הפסד כדאי למכור בסוף שנה שבה שילמנו מס רווח הון? שוק ההון 8
D העברת כספים מהירה - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 24
י לקראת רכישה ראשונה ב IB בסכום גדול, כדאי לבחור ב MKT או LMT? שוק ההון 19
מ איזון ע"י מכירה האם כדאי בקרן ההשתלמות? שוק ההון 10
ח דירת 6 חדרים - מחיר למשתכן באור יהודה. כדאי? נדל"ן 7
T "זכינו במחיר למשתכן" - האם כדאי להפר חוזה? נדל"ן 68
G חיסכון בהפקדה חודשית לשנתיים - מה כדאי? שוק ההון 1
H האם כדאי לחכות לירידות בשוק כדי להעביר תיק לברוקר אחר? שוק ההון 8
Z לאיזו מדינה כדאי להגר למשקיע או פעיל בשוק ההון? (מההיבט של מיסוי) מיסים 51
Z כרטיס אשראי של payoneer - האם כדאי? צרכנות פיננסית 5
A מיסוי על השכרת דירה - התייעצות כמה כדאי לגבות שכירות בהתחשב במיסוי? נדל"ן 11
oferM אופציה להיכנס להייטק, האם כדאי? התפתחות אישית 17
א איפה כדאי לחפש דירה במרחק סביר מחיפה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
de dud איפה כדאי לגדל ילדים בישראל? אוף טופיק 1
N קרן השתלמות מגולם , האם כדאי? צרכנות פיננסית 7
Z הכנסה קבועה של כ-10K יורו בחודש - האם כדאי ואיך לפתוח חשבון בנק באירופה? צרכנות פיננסית 37
L שוקלת האם כדאי ללמוד לימודי משפטים (בספיר) בשנה הקרובה? התפתחות אישית 65

נושאים דומים

למעלה