• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חבר שואל להגיד שיש לו עבודה או להמשיך לחתום אבטלה?

מצב
הנושא נעול.

hunter

משתמש רגיל
דירוג
115
היי לפני כמה ימים חבר פנה אליי ושאל לגבי סיטואציה שהוא נמצא בה ושאל מה דעתי אבל לא הייתה לי תשובה או פתרון יצרתי לסיטואציה. לפני יותר מחודש החבר התחיל לחתום אבטלה, אך לפני יותר משבוע מצא עבודה שמשלמת בשחור, הוא טוען שלא משלמים לו ביטוח לאומי ושאר הזכויות שמגיעות לו. האם יש פתרון שיכול להוציא אותו מהסיטואציה הזו בלי נזק כלכלי?
לפי הבנתי יש לו 3 חודשי אכשרה עד שיקבל קצבאת אבטלה. וגם הוא עבד לאורך 18 החודשים ON OFF קרוב ל12 חודשים.
מה הדרך הכי טובה מבלי לקבל על הראש עם קנסות\מיסים וכדומה?

אז הוא עובר על החוק גם עם קבלת תשלום שחור וגם ע״י הסתרת הכנסה מביטוח לאומי?
מה בדיוק הוא רוצה שתגיד לו?

• אהבתי
Reactions: HHH
אם משלמים לו בשחור ולא רשום בשום מקום שהוא עובד שם, אז אני חושב שיש רק שתי דרכים להסדיר את המצב, שמבטיחות מינימום חיכוך עם הרשויות:
1) להמשיך לעשות את מה שהוא עושה עד סיום האבטלה ואז להירשם כשכיר אצל אותו מעסיק באופן מסודר.
2) לוותר על האבטלה החל מהתשלום הבא ואז להירשם כשכיר באופן מסודר.

אבל האם בכלל המעסיק הזה מסוגל/רוצה לרשום אותו כשכיר באופן מסודר? כי אם הוא לא, אז בכלל אין פה שום שאלה...

אז הוא עובר על החוק גם עם קבלת תשלום שחור וגם ע״י הסתרת הכנסה מביטוח לאומי?
מה בדיוק הוא רוצה שתגיד לו?
לא מחפש לתת לו את התשובה שהוא רוצה לשמוע שזה בסדר לעבור על החוק. פשוט רוצה לתת לו, תשובה שלא תסבך אותו בבעיות. מה בדיוק האפשרויות שעומדות לפניו? להצהיר על הכנסות? אף פעם לא עבדתי בשחור ככה שאין לי כל כך מושג לגבי הסיטואציה שהחבר נתקל בה..

אבל האם בכלל המעסיק הזה מסוגל/רוצה לרשום אותו כשכיר באופן מסודר? כי אם הוא לא, אז בכלל אין פה שום שאלה...
לפי הבנתי הוא לא רוצה לרשום את החבר כשכיר באופן מסודר. מה עושים?

לא מחפש לתת לו את התשובה שהוא רוצה לשמוע שזה בסדר לעבור על החוק. פשוט רוצה לתת לו, תשובה שלא תסבך אותו בבעיות. מה בדיוק האפשרויות שעומדות לפניו? להצהיר על הכנסות? אף פעם לא עבדתי בשחור ככה שאין לי כל כך מושג לגבי הסיטואציה שהחבר נתקל בה..
כן להצהיר על ההכנסות אבל רק החל מהחודש שבו הוא רשום כשכיר. אין שום סיבה להסתבך עם הרשויות על החודשים הקודמים...

לפי הבנתי הוא לא רוצה לרשום את החבר כשכיר באופן מסודר.
אז אין פה שום שאלה, כלומר אם החבר שלך לא מצליח למצוא עבודה אחרת אז האפשרויות שלו הן
1) לקבל אבטלה בלבד ולא לעבוד בשחור.
2) לעבוד בשחור ולקבל אבטלה
3) לעבוד בשחור ולא לקבל אבטלה.

כל האפשרויות האלה לא טובות מבחינה חוקית. אבל אין דרך להסדיר את זה כי המעסיק לא רוצה לשלם בדרך חוקית...

אך לפני יותר משבוע מצא עבודה שמשלמת בשחור, הוא טוען שלא משלמים לו ביטוח לאומי ושאר הזכויות שמגיעות לו. האם יש פתרון שיכול להוציא אותו מהסיטואציה הזו בלי נזק כלכלי?
לחפש מעסיק נורמלי שמשלם כדין.
בית עסק שמשלם בשחור זאת רעה חולה (לעובד) לא הייתי הולך לעבוד במקום כזה (לולא אולי אם הייתי מגיע לחרפת רעב)
לפי הבנתי הוא לא רוצה לרשום את החבר כשכיר באופן מסודר. מה עושים?
ולשלם לו תמורת חשבוניות הוא מסכים?
שהעובד יירשם כעוסק ויוציא חשבוניות למעסיק.

אז אין פה שום שאלה, כלומר אם החבר שלך לא מצליח למצוא עבודה אחרת אז האפשרויות שלו הן
1) לקבל אבטלה בלבד ולא לעבוד בשחור.
2) לעבוד בשחור ולקבל אבטלה
3) לעבוד בשחור ולא לקבל אבטלה.

כל האפשרויות האלה לא טובות מבחינה חוקית. אבל אין דרך להסדיר את זה כי המעסיק לא רוצה לשלם בדרך חוקית...
סעיף 1 לא בעייתי כמובן.
בין סעיפים 2 ו-3, הראשון הרבה יותר גרוע. זה ממש קבלת דבר במרמה להצהיר שאתה לא עובד ולא מתפרנס כדי לקבל כסף מהמדינה כשאתה כן עובד ומתפרנס.
לעבוד כשכיר בשחור (בלי קשר לאבטלה) זה סתם מטומטם. בדרך כלל מדובר בשכר נמוך שלא חייב במס, ובינתיים אתה לא מבוטח בביטוח לאומי.

אני מניח שהנושא מוצא.
אתר @הסולידית לא מעוניין ו/או תומך בדיונים בנושא העלמות מס ועבודה בשחור.
ננעל.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ט חבר שואל אם להשקיע בקורס אג"ח שוק ההון 7
ולנטין מעסיק לא הפריש פנסיה במשך יותר משלוש שנים - שואל בשביל חבר. אוף טופיק 7
Bonfire חבר שלח הזמנה לכריית המטבע Pi - מומלץ? השקעות אלטרנטיביות 3
cypriano de rore ביטוח שארים פנסיוני בפנסיית חבר קיבוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
TheOneTech שאלה על כרטיס אשראי של חבר מחו"ל צרכנות פיננסית 6
נ האם להיות חבר מועדון? (צרכנות ברשתות) צרכנות פיננסית 27
נ רישום נכס על שם חבר - היתרונות והחסרנות נדל"ן 18
A רכב קטן במחיר משתלם, יד שנייה או חדש? שמעתי 0 קילומטר עם הנחות מאוד משמעותיות-"חבר" וכו'. צרכנות פיננסית 4
A מחפש המלצה על כרטיס אשראי ללא דמי חבר צרכנות פיננסית 3
ד שאלה עבור חבר - תואר במשפטים התפתחות אישית 3
H שגיאה בשם חבר בורסה בעת ניוד תיק השקעות שוק ההון 1
J בחירת חבר בורסה במיטב דש IRA‎‎ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 74
Y אמריקן אקספרס חבר פוסטים מאיכות נמוכה 0
ה באתי לעזרת חבר שוק ההון 9
ישראלי מצוי דירה להשקעה דרך מועדון חבר נדל"ן 168
D חבר ילדות מעוניין להעביר לי 100,000 שח בכדי שהשקיעו לו אותן, האם מותר? שוק ההון 9
משה יש כאן חבר'ה מאזור ראשון לציון? אוף טופיק 19
D בחירת חבר בורסה זר לira שוק ההון 62
Z התייעצות - עמלות חבר בורסה שוק ההון 1
S שוקל ברצינות לשנות את התיק שלי לתיק בהשראת חבר הפורום מורכב מ-50% sso 50% ,tlt בחלק האמריקאי שוק ההון 44
Yevgeny אינטראקטיב ברוקרס מצטרפת לבורסת תל אביב כ"חבר רחוק" שוק ההון 134
ק מזון שהוא חבר אוף טופיק 14
רוקישיק חבר שרוצה להתחיל להכנס לתחום ההשקעות - פוסטים נבחרים שוק ההון 0
O איזה תנאים אפשר לקבל בבית השקעות בארץ לחשבון של 250 אש"ח? מישהו רוצה לעזור לי עם מבצע חבר מביא חבר? שוק ההון 7
oz1987 חבר'ה מהמרכז אוף טופיק 136
הק995 חוזה אחיד של חבר בורסה שוק ההון 3
ד חבר'ה בלי פאניקה שוק ההון 0
A הדרך הכי זולה להכנס (שואל בשביל אחיין) שוק ההון 15
ה מקווה שאני שואל את זה בפורום הנכון - דרופשיפינג השקעות אלטרנטיביות 1
ד שואל בקשר לאח שלי (סטודנט) צרכנות פיננסית 12
J אני קווה שזה בסדר שאני שואל, מישהו פה סוחר דרך פסגות טרייד? שוק ההון 3
S בקשה להעלאת שכר איך נכון לעשות? מה להגיד? אוף טופיק 65
ה באתי להגיד שלום יומני מסע אישיים 6
waskindalost הפחד להגיד ש ... מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 91
ל מישהו יכול להגיד מה התנאים ב-IRA של מיטב? צרכנות פיננסית 19

נושאים דומים