• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני?

eyal hadad

משתמש רשום
דירוג
1
שלום.
אני סטודנט בתואר שני בחוג לפיזיקה בת"א. לאחרונה הוצע לי להמשיך ישירות לדוקטורט - בפועל זה אומר להאריך את המחקר בשנה וחצי בערך. החסרון הוא שאני בוודאות לא מעוניין להמשיך באקדמיה ולא מאוד נהנה מהמחקר. היתרון היחיד הוא תעסוקתי - אני תוהה עד כמה הוא משמעותי מבחינת שכר והיצע המשרות.
אציין שאני בחוג לאסטרופיזיקה כך שאני לא ממש לומד משהו רלוונטי להייטק והדוקטורט לא עומד לשנות את זה. אני חושב שעדיף לצבור כמה שיותר ניסיון...
מה דעתכם?

רק עוד שנה וחצי? זה ממש כדאי לדעתי.
כל זאת בתנאי שכיף לך ללכת בבוקר לאוניברסיטה.
אם לא אז תחתוך.

חסר הרבה מידע רלוונטי,
נשמע שאתה לא שוקל קריירה אקדמאית מעבר לדוקטורט, זה נכון? מה הכיוון שלך לתעסוקה? מה השיקולים בחיים? היום אתה נהנה להגיע? יש לחץ כלכלי כיום? האם נשוי, ואם כן מה אשתך חושבת?

כמה שרשורים שאולי תמצא רלוונטיים
1 2

ישירות לדוקטורט
כלומר אין לך נסיון במחקר.
אולי זה ימצא חן בעינך.

בזמן הדוקטורט, בשביל התעשיה:

1. תיכנות. תקפיד לכתוב קוד בפייטון. והרבה. תשקיע בכתיבת קוד איכותית ובטריקים של פייטון כך שאיכות הקוד שלך תהיה טובה.
2. למידה עמוקה. תבחר נושא שבו ללמידה עמוקה יש יתרון. לא קשה למצא באסטרופיזיקה. תעבוד עם כלים ללמידה עמוקה ( CUDA למשל ).
3. אם אתה רואה שאתה תקוע תנסה לראות על איזה הנחה אתה יכול להתפשר כך שתוכל בזריזות לכתוב גירסת ביניים לא מושלמת במקום לא לעשות כלום עד שהכל יהיה לגמרי ברור ומסודר.

בתור פיסיקאי בעל תואר שלישי עם הרבה שנים בתעשייה כולל קבלה של לעבודה של עובדים עם תארים מתקדמים - מציע לך לעזוב עם תואר שני. הערך השולי של התואר השלישי הוא זניח.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A לא יודע לאן להמשיך מכאן התפתחות אישית 22
D לעבור לגור עם הבת זוג ולהיכנס לבור כלכלי או להמשיך לגור עם ההורים? אוף טופיק 32
T פרישה מוקדמת - האם להמשיך להפקיד עצמאית לפנסיה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
L להמשיך להחזיק באגח ממשלתי צמוד 5-10? שוק ההון 5
Flex למכור או להמשיך להשכיר? נדל"ן 6
D התלבטות אם להמשיך להחזיק דירה שנייה. נדל"ן 23
maverick לפקוע משכנתה או להמשיך להשקיע? שוק ההון 4
M כלכלה וחשבונאות או להמשיך בלימודי הנדסת תעשיה וניהול? התפתחות אישית 1
stamEhad קרן השתלמות ועבודה חדשה - האם אפשר להמשיך להפקיד לאותה קרן?! פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
A האם כדאי להמשיך עם 3 המניות או להתחיל לקנות את הקרן העולמית? שוק ההון 3
R להמשיך במסלול התואר או לרדוף אחרי החלום העצמאי? התפתחות אישית 6
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
מ כסף לדירה - להמשיך בתיק מנוהל או קרן כספית? שוק ההון 4
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
י לטוס לעבוד בחו"ל או להמשיך לחפש עבודה בארץ? התפתחות אישית 7
P האם להמשיך להתמקצע בjava או לעבור למשהו אחר? התפתחות אישית 6
V לאן להמשיך מכאן-סטודנט למשפטים התפתחות אישית 8
Y האם יש סיבה להמשיך את הביטוח חיים? צרכנות פיננסית 4
E להמשיך בלימודים? צומת דרכים - תכנות התפתחות אישית 13
ה להמשיך לרכוש S&P500 בדולרים? שוק ההון 1
י האם כדאי להמשיך לתואר שני בכלכלה? התפתחות אישית 6
ליאונידס התלבטות: השקעה בנדל"ן או להמשיך בשוק ההון נדל"ן 33
I איך להמשיך הלאה שוק ההון 6
H למה להמשיך הפקדות לקרן פנסיה בחופשת לידה/חל"ת צרכנות פיננסית 1
J סדר בתוכנית לעתיד (קופ"ג, השתלמות, פנסיה וביטוחים להמשיך החיים ותיכנון סגירה המשכנתא מוקדם) צרכנות פיננסית 7
סול פרשת דרכים - לאן להמשיך מכאן? שוק ההון 9
Y מתלבט אם עדיף לרכוש דירה זולה , או להמשיך ולהשקיע בקופת גמל ולהשכיר דירה שוק ההון 20
H חבר שואל להגיד שיש לו עבודה או להמשיך לחתום אבטלה? אוף טופיק 11
adamshalev האם כדאי להמשיך לשלם דמי ביטוח לקרן פנסיה אחרי יציאה לפנסיה? צרכנות פיננסית 10
N האם ניתן להמשיך להפקיד בקרן השתלמות לאחר שהיא נפתחת? צרכנות פיננסית 8
R זוג בתחילת הדרך האם להמשיך את הסיבוב של הגלגל? יומני מסע אישיים 3
Y פתחתי חשבון הפוך בבנק אגוד, איך להמשיך להתנהל בצורה אופטימלית צרכנות פיננסית 1
Y תואר בפיזיקה או בחשמל התפתחות אישית 4
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20

נושאים דומים

Back
למעלה