• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לא מצליח למצוא המלצה על יועץ פנסיוני

klayhamn

משתמש בכיר
דירוג
2,285
אני כבר שנים מתגלגל מסוכן מאכזב אחד למשנהו,
ומרגיש שלא יכול לסמוך על מילה אחת שיוצאת להם מהפה

הייתי מאוד שמח להפגש עם יועץ פנסיוני אמיתי ואובייקטיבי ש (תמורת תשלום סביר) בוחן את המקרה שלי ומספק המלצות קונקרטיות מגובות בנתונים -
ולא מבצע שום פעולה מול שום גוף

האם קיים דבר כזה? ואם כן, איפה אפשר למצוא המלצה על אחד אמין ואיכותי?

אין אדם חי על הפלנטה שאני מכיר שהיה מסוגל לספק לי המלצה כזו - עד כה...

לא יודע כמה סוכן פנסיוני יכול לעזור. בהתחשב בטווח השקעה של עשרות שנים, הדעה הרווחת בפורום למיטב ידיעתי היא שמסלול מחקה סנופי הוא האופציה המועדפת, ובגלל שאין יותר מינוף, הפרמטר היחיד שמעניין הוא איזו חברה מציעה לך את דמי הניהול המינימליים. אני לפחות הלכתי לפי קו מחשבה זה.

לא יודע כמה סוכן פנסיוני יכול לעזור. בהתחשב בטווח השקעה של עשרות שנים, הדעה הרווחת בפורום למיטב ידיעתי היא שמסלול מחקה סנופי הוא האופציה המועדפת, ובגלל שאין יותר מינוף, הפרמטר היחיד שמעניין הוא איזו חברה מציעה לך את דמי הניהול המינימליים. אני לפחות הלכתי לפי קו מחשבה זה.
אני מניח שהוא לא מדבר על מסלול השקעה אלא על סוג המוצר, קצבה\הון וסוגיות כאלה.

@klayhamn באיזה סוגייה אתה מתלבט?

הדעה הרווחת בפורום למיטב ידיעתי היא שמסלול מחקה סנופי הוא האופציה המועדפת, ובגלל שאין יותר מינוף, הפרמטר היחיד שמעניין הוא איזו חברה מציעה לך את דמי הניהול המינימליים. אני לפחות הלכתי לפי קו מחשבה זה.

זה לא סוג הדבר שרציתי (או שאני אמור או יכול) להתייעץ איתו עם יועץ פנסיוני.

יועץ פנסיוני אמור לייעץ לגבי מכשירי חסכון שונים (קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, קופת גמל, וכו').

@klayhamn באיזה סוגייה אתה מתלבט?

מה לעשות עם ביטוח המנהלים שלי בעל הקצבה המובטחת,
וספציפית גם למה לעבור כתחליף
והאם ואיזה מכשירי ביטוח משלימים אצטרך לרכוש בדיוק כדי לכסות על אובדן ההיבט הביטוחי (אם אעבור למשל לקופת גמל).

כמו כן להתייעץ לגבי סוגיות שקשורות לרצף קצבה / פיצויים ותזמונים שונים של פרישה וכיו"ב.

מחפש בעל מקצוע שיעשה לי השוואה מסודרת והמלצה אמיתית ומקצועית שמבוססת על חישובים, ולא סתם "דעות" מהרחוב.

@klayhamn
אני לומד עכשיו קורס תכנון פיננסי CFP, בין המרצים שלנו יש את נדב טסלר, ואת דודי צור. שניהם תותחים מהמעלה הראשונה, חושב שהם נותנים ייעוץ בתשלום.

ספציפית לסוגייה שלך - גם לאשתי יש ביטוח מנהלים ישן(לפני יוני 2001) ולאחרונה החלטנו להעביר לקופת גמל. למרות שיש מקדם טוב, העסקה כוללת שהם נותנים לדעתי לא שווה.
ממתי פוליסת המנהלים שלך?
ידעת למשל שבפוליסות האילו מבטיחים לך 10 שנים קצבאות בלבד. כלומר תקבל קצבה לכל החיים אבל אם תמות אחרי 10 שנים ויום היורשים לא יקבלו אח"כ כלום. יש מסלולים נוספים שהם יותר גרועים, אמנם הקצבה מעט יותר גבוהה אבל אין הבטחה בכלל או הבטחה לזמן קצר יותר.
וגם דמי הניהול הם יקרים 0.6% מהצבירה + 15% מהרווח הריאלי שזה יוצא בערך 1.2% לפחות...
בכל מקרה שתדע שגם הקצבה היא לא מובטחת - היא מובטחת לחודש הראשון(הצבירה חלקי המקדם) אבל אח"כ זה תלוי בשוק ההון...

אם יש לך שאלות נוספות אוכל לנסות לעזור.

ממתי פוליסת המנהלים שלך?
2009
ידעת למשל שבפוליסות האילו מבטיחים לך 10 שנים קצבאות בלבד
לא... מצד שני לא התעמקתי יותר מדי בחוזה

וגם דמי הניהול הם יקרים 0.6% מהצבירה + 15% מהרווח הריאלי שזה יוצא בערך 1.2% לפחות...
לא חושב שיש לי איזשהו תנאי על דמי ניהול מתוך הרווח הריאלי, יש לי פשוט 1% מהצבירה ועוד איזה 2% מהפקדה

אז הביטוח מנהלים שלך לא כזה ישן - מ 2009 זה חוקים אחרים, כמו שאתה אומר זה אחוז מהצבירה +אחוז מההפקדות.
באיזה חברה זה? מה שם התוכנית?

אז הביטוח מנהלים שלך לא כזה ישן - מ 2009 זה חוקים אחרים, כמו שאתה אומר זה אחוז מהצבירה +אחוז מההפקדות.
באיזה חברה זה? מה שם התוכנית?

מגדל -
מגדלור לחיים 2009 ק.מ.ל

יש יועץ פנסיוני/פרישה שליווה את ההורים שלי. מאוד קפדני ומקצועי. מרוצים ממנו.
אתה יכול לדבר איתו, לראות אם יש כימיה. אשלח לך פרטים בהודעה אישית.

דבר נוסף - וזה משותף להרבה אנשי מקצוע בכל התחומים - הם ידברו איתך בז'רגון מקצועי וטכני, שזה מעולה לשיח בין אנשי מקצוע, אבל כשמדובר בלקוח ממוצע, זה נורא מתסכל. כי אתה לא באמת מבין אותו והוא לא מצליח להבין מה לא מובן. אז או שאתה פשוט שותק "כדי לא לצאת טיפש" או שאתה מחליט שהוא יועץ גרוע. שזה הפסד לשני הצדדים.

לכן ככל שתעמיק ותלמיד בעצמך את הנושא, כך תבין טוב יותר מה אתה מבין, מה אתה לא מבין ובו אתה צריך ייעוץ/הסבר יותר מפורט, או ביצוע חישובים טכניים, שלבד אתה לא מצליח/לא רוצה לעשות. ובשלב הזה יועץ מקצועי באמת מביא את הערך שלו.

נערך לאחרונה ב:
יש יועץ פנסיוני/פרישה שליווה את ההורים שלי. מאוד קפדני ומקצועי. מרוצים ממנו.
אתה יכול לדבר איתו, לראות אם יש כימיה. אשלח לך פרטים בהודעה אישית.

דבר נוסף - וזה משותף להרבה אנשי מקצוע בכל התחומים - הם ידברו איתך בז'רגון מקצועי וטכני, שזה מעולה לשיח בין אנשי מקצועי, אבל כשמדובר בלקוח ממוצע, זה נורא מתסכל. כי אתה לא באמת מבין אותו והוא לא מצליח להבין מה לא מובן. אז או שאתה פשוט שותק "כדי לא לצאת טיפש" או שאתה מחליט שהוא יועץ גרוע. שזה הפסד לשני הצדדים.

לכן ככל שתעמיק ותלמיד בעצמך את הנושא, כך תבין טוב יותר מה אתה מבין, מה אתה לא מבין ובו אתה צריך ייעוץ/הסבר יותר מפורט, או ביצוע חישובים טכניים, שלבד אתה לא מצליח/לא רוצה לעשות. ובשלב הזה יועץ מקצועי באמת מביא את הערך שלו.
+1
רק אציין שיועץ טוב יודע לתת ערך מוסף, יועץ מצויין (כמו מרצה מצויין) גם יודע להסביר בשפת בני אדם רעיונות ושיקולים מורכבים. מצד הלקוח, לא בושה לשאול ולבקש לפשט את ההסבר.

אני מחפש יועץ פרישה מומלץ.
אני בן 57, מתכנן לפרוש במהלך 2022 ולהתחיל למשוך קצבה בגיל 60 (לקראת סוף 2024).
אשמח לפרטים של יועץ שהיית מרוצה ממנו.
עדיפות בין חדרה לחיפה, אבל גם אזור המרכז טוב.

תחפש בחור בשם "דוד צור".

@klayhamn
אני לומד עכשיו קורס תכנון פיננסי CFP, בין המרצים שלנו יש את נדב טסלר, ואת דודי צור. שניהם תותחים מהמעלה הראשונה, חושב שהם נותנים ייעוץ בתשלום.

ספציפית לסוגייה שלך - גם לאשתי יש ביטוח מנהלים ישן(לפני יוני 2001) ולאחרונה החלטנו להעביר לקופת גמל. למרות שיש מקדם טוב, העסקה כוללת שהם נותנים לדעתי לא שווה.
ממתי פוליסת המנהלים שלך?
ידעת למשל שבפוליסות האילו מבטיחים לך 10 שנים קצבאות בלבד. כלומר תקבל קצבה לכל החיים אבל אם תמות אחרי 10 שנים ויום היורשים לא יקבלו אח"כ כלום. יש מסלולים נוספים שהם יותר גרועים, אמנם הקצבה מעט יותר גבוהה אבל אין הבטחה בכלל או הבטחה לזמן קצר יותר.
בכל מקרה שתדע שגם הקצבה היא לא מובטחת - היא מובטחת לחודש הראשון(הצבירה חלקי המקדם) אבל אח"כ זה תלוי בשוק ההון...

אם יש לך שאלות נוספות אוכל לנסות לעזור.
ויתרת על מקדם 166?
מה החישוב מאחורי העזיבה?

תודה.

אולי עדיף ייעוץ פיננסי מיעוץ פנסיוני? פיננסי אמור להסתכל על כל התיק כולל הפנסיוני והחלטות השקעה לא?

נכון, אבל זה בדיוק השאלה אם יועץ פנסיוני רק ממליץ לך בעניינים פנסיונים - קופת גמל/קרן השתלמות/קרן פנסיה/ביטוח מנהלים.
או יודע לתכנן את כל התיק הפיננסי - לדוגמא להמליץ להפקיד כל חודש כסף בקופת גמל להשקעה כי צריך כסף לבר מצווה עוד עשר שנים לימודים עוד עשרים, לעשות מהלכים של רכישת דירה להשקעה, למנף כספים ע"י לקיחת הלוואות מקרן השתלמות וכו'

נכון, אבל זה בדיוק השאלה אם יועץ פנסיוני רק ממליץ לך בעניינים פנסיונים - קופת גמל/קרן השתלמות/קרן פנסיה/ביטוח מנהלים.
או יודע לתכנן את כל התיק הפיננסי - לדוגמא להמליץ להפקיד כל חודש כסף בקופת גמל להשקעה כי צריך כסף לבר מצווה עוד עשר שנים לימודים עוד עשרים, לעשות מהלכים של רכישת דירה להשקעה, למנף כספים ע"י לקיחת הלוואות מקרן השתלמות וכו'
ליועץ פנסיוני כמו שכתבו יש רישיון מטעם המדינה והוא בדרך בכלל יעסוק בתחום הפנסיוני בלבד.

ייעוץ פיננסי אפשר בהחלט ללמוד וזו תחום מאוד מוכר בחו"ל, הארגון הבינלאומי למתכננים פיננסים Financial Planning Standards Board - FPSB הינו בעל הזכויות על ההסמכה הבינלאומית – CFP.

יועץ פיננסי הפועל תחת מתודולוגיית ה CFP בא מכיוון אחר לגמרי. הראייה שלו הרבה יותר רחבה. קודם הוא מגדיר איתך מה אתה רוצה להשיג, מה מטרות החיים שלך, ואחר כך מבצע תכנון פיננסי שיביא אותך לשם.
התכנון נוגע בהיבטים פיננסים כגון : השקעות בשוק ההון והנדלן, כלכלת המשפחה, מיסוי, תכנון פנסיוני, תכנון פרישה, ניהול סיכונים(ביטוחים), העברה בין דורית.
השוני הוא שיועץ פיננסי כזה נותן לך פתרון כולל ושלם על מנת להגיע ליעד אליו תרצה להגיע.
כל שאר בעלי המקצוע בדרך כלל מתעסקים בתחום הצר שלהם(ובלי קשר אחד לשני), והפריזמה שלהם היא מקצועית(למשל יועץ השקעות ידבר איתך במונחי תשואה וסיכון)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מנסה למצוא עבודה ולא מצליח התפתחות אישית 86
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
C לא מצליח למצוא עבודה התפתחות אישית 33
ה לא מצליח למצוא אם יש חפיפה ב VTI/SPLV/IWM שוק ההון 0
G לא מצליח למצוא קרנות סל באפליקציה שוק ההון 3
A לא מצליח למצוא עבודה ראשונה בהייטק אוף טופיק 38
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
א לא מצליח למכור כבר מעל חודש - אין היענות נדל"ן 33
Y בן 40, לא מצליח לצאת מבית ההורים. אוף טופיק 37
סטס לא מצליח לצאת מהדירוג הנמוך, ולבנות עסק יציב שגודל התפתחות אישית 6
R לא מצליח לראות הבדל בין קרנות כספיות של אותה החברה שוק ההון 3
A לא מצליח להבין לגבי קרנות סל חוץ שנסחרות בארץ שוק ההון 16
א לא מצליח להבין איגרות חוב ממשלתיות, איך החישוב הזה עובד ? שוק ההון 6
Tsachi01 מורה רווק מרוויח 8+ נטו ולא מצליח לסגור את החודש - דעתכם? אוף טופיק 155
R הייטק -חברה בינונית מול סטארט אפ? לא מצליח לבחור אוף טופיק 8
N מצליח בהכול, במתמטיקה אאוט סיידר התפתחות אישית 32
ת לא מצליח להזמין כ.אשראי לאימי. ספציפית אשראי "שופרסל" צרכנות פיננסית 18
M מה קורה אם קונה דירה לא מצליח לשלם אחרי חתימת חוזה ורישום הערת אזהרה? נדל"ן 7
aminadav מישהו מצליח להבין למה נדל"ן בנייה ומניב יורדים כל כך הרבה בחודשים האחרונים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
Y לא מצליח להבין מה ההיפ עם חברות הפאאנג כאן אוף טופיק 18
כ לא מצליח להחליט במה להשקיע יומני מסע אישיים 7
R לא מצליח לקבל כרטיס אשראי למטרות חסכנות עקב חוק נתוני האשראי החדש צרכנות פיננסית 25
A לא מצליח להבין איך אין עדיין אינפלציה שוק ההון 22
A לא מצליח להבין איך נגרם ההפסד שוק ההון 2
Y איני מצליח להבין איך בקרנות סל יש פער בין מה שהמדד עשה למה שהקרן עשתה שוק ההון 5
L לא מצליח להמיר שקלים לדולר בIB שוק ההון 5
י לא מצליח להפסיק לבזבז כסף. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 68
ד לא מצליח לצאת מהבית של ההורים אוף טופיק 232
E לא מצליח לחשב ולהבין את עמלות הניהול שלי בבנק צרכנות פיננסית 6
M עזרה בספארק, לא מצליח לרכוש קרן מחקה שוק ההון 3
T לא מצליח לעשות העברה בין שלקים לדולרים בIB שוק ההון 9
jenglender לא מצליח להשיג ITIN אמריקאי שוק ההון 8
מ לא מצליח להבין את נתוני הקרנות הנאמנות שוק ההון 0
tomer111 מה ההשלכות של פרישה בגיל 60 ומדוע אני לא מצליח לשכנע את סוכן הביטוח לשנות את גיל הפרישה לזה? אוף טופיק 3
yossik לבדוק חשבוניות חברים, שיטת מצליח על ימין ושמאל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
S סתם מחשבה שעלתה לי וקשה לי למצוא את הקאץ' הכלכלי אוף טופיק 8
H איך למצוא ח"פ של מרפאת שיניים עם קוד תאגיד לצורך תביעה קטנה אוף טופיק 3
א איפה אפשר למצוא מידע לגבי התשואה הפנימית והמח"מ של קרנות כספיות ? שוק ההון 2
I איפה ניתן למצוא דמי ניהול של תעודות סל שוק ההון 5
פ היכן ניתן למצוא נתונים היסטוריים על שינויים בתשואת הדיבידנד של מדדים ושל קרנות סל? פוסטים מאיכות נמוכה 1
M מסודר כלכלית ואלהורי - מתקשה למצוא משמעות בחיים התפתחות אישית 86
tomer111 איך למצוא מחיר אג״ח בארץ דרך googlefinance google spreadsheet שוק ההון 1
P איך למצוא מנתח מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 23
M מנסה למצוא תוכנה לעסק. אוף טופיק 22
unrealx כלי נוח למצוא את כל תכניות הבנייה בעיר / איזור מסוים נדל"ן 4
S סקר שוק בין הבנקים כדי למצוא את הבנק האטרקטיבי ביותר צרכנות פיננסית 5
R איפה אני יכול למצוא חומר מרוכז כל העולם הזה? שוק ההון 22
N למצוא כיוון התפתחות אישית 5
ח אחרי שלושה עשורים צריך למצוא כיוון. התפתחות אישית 16

נושאים דומים

Back
למעלה