• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כל אחד יכול להיות גאון? - שיטות זיכרון

זה לא יוצר בלגן שבפנקס יש המון רשימות בנושאים שונים? איך תמצא את הכתובת בין כל העמודים המלאים?
לגבי זה יש שיטה פשוטה, עושים תוכן עניינים בדף הראשון / האחרון שבפנקס ובו רושמים את הנושאים שאת רוצה לכתוב עליהם. למשל כתובות, אתרים, שמות, טלפונים, או אם זו מחברת מתכונים או לימודים אז לפי הנושא (מתכונים של א ב ... או הסטוריה ספרות תנך וכדומה).

רושמים בפנקס או מחברת מה שרוצים ואז צובעים בעט / טוש את הצד של הדף בו כתבנו *בגובה של השורה של הנושא המתאים* ואז - רוצה למצוא כתובת או מתכון מסויים אני רק צריך לחפש בדפים שמשוייכים לאותו נושא.

זה לא יוצר בלגן שבפנקס יש המון רשימות בנושאים שונים? איך תמצא את הכתובת בין כל העמודים המלאים?
כן, בקשר לזה... את יודעת.. מחפשים, מדפדפים...
אבל זה באמת לא כזה נורא כמו שזה נשמע. וגם אם את זוכרת בוודאות שרשמת את זה בפנקס אז פשוט מדפדפים קצת לאט כזה ומנסים להיזכר בערך גם מתי זה נכתב - זה מעולה אם נגיד מקפידים לרשום תאריכים שזה משהו שאני עושה.

כדי לשפר את יכולת ההבנה, הסינתזה, והסקת המסקנות, מה שנקרא בשרשור זה עד כה ״אינטגרציה״, יש לפתח כלי ניתוח ולהרחיב את היצע חומרי הגלם. הסבר:
פיתוח כלים: כדי לנתח יש ללמוד שיטות ניתוח. בדיסציפלינות שונות עושים שימוש בכלים שונים, שלעיתים הם ייחודיים ולעתים לא. ככל שאדם נחשף ליותר ויותר יישומים של שיטות מחקר ולומד את השימוש בהם, הם הופכים חלק מהארסנל שלו בארגז הכלים שלו. בשפה פשוטה יותר: יש ללמוד מתודולוגיה, בין אם ישירות ובין אם בעקיפין בשכיחות רבה ככל שניתן עם יישומים שלה במחקרים אחרים, כדי להיחשף לדרכי שימוש.
הרחבת היצע חומרי הגלם: ככל שלאדם יש ידע רחב יותר הוא מסוגל לעשות קישורים יצירתיים יותר. בהקשר זה יש ערך מסוים לזיכרון ולשינון, אבל במשורה. לכן ידע כללי הוא חשוב. לא פרטי טריוויה סתמיים הצבורים ברשימת קניות, אלא ידע כללי בספרות, היסטוריה, גיאוגרפיה, מדעים, פסיכולוגיה, אמנות, ועוד ועוד ללא גבול.

בקיצור, הבנה ויכולת השלכה בנויה על שימוש בכלים ובחומרי גלם ליצירת משהו חדש.

נערך לאחרונה ב:
אז אנחנו מצטמצמים לטיפים ללימוד?
* חלוקת הדף לשני טורים - כל מחברת או רק פוליו?
* יש אפליקציה שמלמדת קריאה מהירה על ידי זה שמריצה את הקטע הנקרא רק במלבן במרכז המסך - ככל שפחות מזיזים את העיניים - קוראים יותר מהר.
אם כבר, הבנתי שאנשים קוראים בקצב של ה"קול הפנימי" שלהם - למדנו לקרוא לעצמנו בלב וזה קצב הקריאה שלנו.
אני מניח ש- @aziz יוכל לתקן/להוסיף על דברי (אם הוא עדיין נכנס) - אבל אומרים שמי שהצליח להתנתק מה"קול הפנימי" - קורא מהר יותר.
אני קורא 150 דפ"ש בעברי
120 דפ"ש באנגלית
30 דפ"ש ביפנית
25 דפ"ש רומנית
אני זוכר בעל פה את כל הביבליוגרפיה שאני צריך לצורכי הוראה או מחקר
קורא לפחות 4 ספרים בשבוע
לפחות 20 מאמרים בשבוע אבל שכניסוי רץ יותר
זוכר לפחות 30 משוואות דפרנציאליות בעל פה

זוכר לפחות 30 משוואות דפרנציאליות בעל פה
למה?

@אנא-אל הנושא שהעלת הוא נושא נחמד אך הוא חשוב בעיקר בתחומים שהם לא מדע מדוייק. אני מאוד מתחבר למה ש @אורי ו @Odysseus כתבו לך.
במיוחד אם תלכי ללמוד מדעים מדוייקים. אחת הטעויות הנפוצות של סטודנטים סמסטר א' בטכניון זה ללמוד הוכחות באל-פה (גם אני עשיתי אותה טעות בהתחלה ויש לי זיכרון טוב אבל זה לא עוזר אם השאלה טיפה משתנה בבחינה). עם הזמן אתה מגלה שלשאול "למה" זה הרבה יותר מועיל כי אז מבנים ואז אין צורך לזכור משהו.
לצורך הדוגמה: אין שום צורך לזכור את נוסחאות של שטח ונפח הכדור אם מבינים את חוקי האינטגרציה וזוכרים שיש את PI. כפי הנראה אחרי כמה הפעמים של פיתוח נוסחה הבן אדם יזכור אותה הרבה יותר טוב ובמקרה שישכח לא תהיה לו בעיה לשחזר את הנוסחה.
כלומר - הבנה זה מפתח מצויין. סינטזה מאפשרת להשריש הקשרים שונים ולהשתמש בהם בצורה יעילה יותר (בהקשר ללימודים אקדמיים - שימוש במידע מכמה קורסים שאין ביניהם קשר ישיר כדי ליצור משהו).

לגבי זה יש שיטה פשוטה, עושים תוכן עניינים בדף הראשון / האחרון שבפנקס ובו רושמים את הנושאים שאת רוצה לכתוב עליהם. למשל כתובות, אתרים, שמות, טלפונים, או אם זו מחברת מתכונים או לימודים אז לפי הנושא (מתכונים של א ב ... או הסטוריה ספרות תנך וכדומה).

רושמים בפנקס או מחברת מה שרוצים ואז צובעים בעט / טוש את הצד של הדף בו כתבנו *בגובה של השורה של הנושא המתאים* ואז - רוצה למצוא כתובת או מתכון מסויים אני רק צריך לחפש בדפים שמשוייכים לאותו נושא.

אפשרבמקום לצבוע לכתוב מספרים, כי צבעים גם לא תמיד נגישים וכם מוגבלים בכמות.
התחלתי לעשות את זה וזה מאד יעיל.

למה?

@אנא-אל הנושא שהעלת הוא נושא נחמד אך הוא חשוב בעיקר בתחומים שהם לא מדע מדוייק. אני מאוד מתחבר למה ש @אורי ו @Odysseus כתבו לך.
במיוחד אם תלכי ללמוד מדעים מדוייקים. אחת הטעויות הנפוצות של סטודנטים סמסטר א' בטכניון זה ללמוד הוכחות באל-פה (גם אני עשיתי אותה טעות בהתחלה ויש לי זיכרון טוב אבל זה לא עוזר אם השאלה טיפה משתנה בבחינה). עם הזמן אתה מגלה שלשאול "למה" זה הרבה יותר מועיל כי אז מבנים ואז אין צורך לזכור משהו.
לצורך הדוגמה: אין שום צורך לזכור את נוסחאות של שטח ונפח הכדור אם מבינים את חוקי האינטגרציה וזוכרים שיש את PI. כפי הנראה אחרי כמה הפעמים של פיתוח נוסחה הבן אדם יזכור אותה הרבה יותר טוב ובמקרה שישכח לא תהיה לו בעיה לשחזר את הנוסחה.
כלומר - הבנה זה מפתח מצויין. סינטזה מאפשרת להשריש הקשרים שונים ולהשתמש בהם בצורה יעילה יותר (בהקשר ללימודים אקדמיים - שימוש במידע מכמה קורסים שאין ביניהם קשר ישיר כדי ליצור משהו).

אילו משוואות העבודה שלי או ליתר דיוק הניסוי. אז אמשתמש בהן המון. לעומת זאת שכחתי הרבה ממשוואות שלמדתי בתחילת הדרך. כמובן שעם הצורך מסירים קצת אבק וחלודה וחוזרים לעניינים.
באופן עקרוני אנחנו זקוקים לכמויות עצומות של זיכרון במתמטיקה ובמדעים מדויקים וניתן להוכיח זאת בניסוי פשוט אבל בלי להרחיב יתר על המידה - במדעים מדוייקים אנחנו משתמשים גם בזיכרון מונוטוני ולא רק בזיכרון אסוציאטיבי. הרבה סטודנטים למתמטיקה או פיסיקה טוענים שהם צריכים "רק להבין" מבלי להיות מודעים לכמות החומר שהם זוכרים בעל פה. אז במצבי המדורדר מפאת הגיל והמגבלות השכליות אני צריך לפתוח ספר ולהיזכר אבל זה מתאים למחקר לא למבחן.
תעשו ניסוי קטן עם עצמכם ותבדקו על כמה משוואות אתם מסתמכים בעל פה בבואכם לפתור בעייה המצריכה אנליזה פונקצינאלית או משפט סילו מתורת החבורות.
עזיזכם

באופן עקרוני אנחנו זקוקים לכמויות עצומות של זיכרון במתמטיקה ובמדעים מדויקים וניתן להוכיח זאת בניסוי פשוט
זה היה נכון לפני עידן הגוגל. מה שכן, זה מדרדר את הזכרון כי אנ י עכשיו אפילו לא מנסה לזכור, אלה להבין ולהכיר מילות חיפוש

גם אם לא זוכרים מאיפה המשוואות הגיעו (אני לא אוהב את המילה 'הוכחות' בפיסיקה), בדרך כלל צריך לזכור אילו הנחות ייסוד וקירובים נעשו בכדי שהמשוואות יהיו תקפות...זה קריטי במחקר

קצט אוף טופיק אך לא יכולתי להתאפק:
וקירובים נעשו
בהנדסה זה פשוט: אם הקו לא ישר, תעשה log עד שיהיה ישר :)))
יש גם את הבדיחה לגבי הקירובים על מתמטיקאי, מהנדס ובחורה בחדר אך בעידן פוליטיקלי קורקט אני לא הולך לכתוב אותה בפורום...

אם אצליח לזכור את הקלפים והמהלכים של כל השחקנים יש לי סיכוי להתעשר מפוקר?:)

נערך לאחרונה ב:
השיטה הכי טובה לעשות סדר בחומר מסובך זו שיטת הmindmapping בעברית מיפוי חשיבה או תרשים זרימה. שזה מאד עוזר למי

לא מצאתי עדיין את התוכנה/אפליקציה הכי טובה שהיא גם קלה לשימוש עם כל הפיצרים (תמונה, קישור ופתקים) וגם מחברת בין המחשב לנייד בחינם או עלות סמלית.
כרגע משתמשת בCOGGLE
(הלוואי והייתי חושבת על זה כשהתחלתי לקרוא בבלגו)

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
ה איך להיות בעל רכב וגם מנימליסט ;) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
Z עוד סיבה לא להיות רשום כנשוי בישראל. אוף טופיק 41
נ האם להיות חבר מועדון? (צרכנות ברשתות) צרכנות פיננסית 27
א איך יכול להיות שאג"ח מדינה לא צמוד עם מח"מ גבוה נותן תשואה נמוכה\דומה למק"מ? שוק ההון 2
F ראיית חשבון מבלי להיות רואה חשבון פוסטים מאיכות נמוכה 5
ס האם ללמוד חשבונאות גם אם לא ארצה להיות רואה חשבון התפתחות אישית 3
D חברות :"בדק בית" של דירה ישנה, אך משופצת, האם מומלץ? ויש ריח רע של ביוב באחד החדרים, מה יכולה להיות הסיבה? נדל"ן 18
Z-Matrix ריבית של 4.2% עבור פקדון דולרי... איך זה יכול להיות? שוק ההון 54
ד הצעת מחיר ראשונה במכירת דירה נוטה להיות ההצעה הכי טובה? נדל"ן 10
נ מעוניין לעבור להיות יועץ עצמאי בתחום שלי, לפי פרוייקטים בתחום המומחיות שלי, התפתחות אישית 4
ז להיות פראייר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
T להיות אנג׳ל בישראל השקעות אלטרנטיביות 12
שם משתמש בעייתי האם נייר מחכה מדד יכול להיות "בועה"? שוק ההון 21
Y בנצ׳מרק של כמה בכלל אמור להיות לי בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
C האם יכול להיות שאינדיקטורים מסויימים אופיניים למניות מסוימות? שוק ההון 5
א איך אני נהיה מפתח טוב יותר ומעלה את הסיכויים שלי להיות מקודם? התפתחות אישית 6
E זו סיבה מספיקה להיות זכאי לפיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
Tsachi01 האם קופאית בסופר יכולה להיות סולידית? אוף טופיק 53
B האם אפשר להיות גם שכיר וגם עוסק פטור (במע"מ) שהוא גם עצמאי שאיינו עונה להגדרה בביטוח לאומי? מיסים 2
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
פ יכול להיות שכולנו משלמים מעל 70% מס על ההכנסה? מיסים 46
F IRA != חשבון פטור (או: עד כמה מסובך יכול להיות תיק הפנסיה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
oferM המשלוחים מאליקספרסס הפכו להיות איטיים. למי הפתרונים? אוף טופיק 11
א מסחר בASX עמלות. יכול להיות שבנק ירושלים עדיף? שוק ההון 6
P הפקדה לקרן השתלמות במעמד עצמאי, לשכיר שהפסיק להיות עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
mudale222 יכול להיות ארביטראז' מעניין על קמהדע שוק ההון 22
N כמה זמן יקח לקרן זרה זולה להיות משלמת יותר ממקומית יקרה יותר? שוק ההון 3
S להתפטר? או להיות מפוטר? התפתחות אישית 30
ל מתעתד להיות עצמאי אוף טופיק 1
ד לימודי משפטים כדי להיות עורך דין אוף טופיק 76
A האם קרנות פנסיה ברירת מחדל צפויות להיות עם גרעון אקטאורי שלילי משמעותי? צרכנות פיננסית 108
L להיות מורה בגילאי ה30 התפתחות אישית 17
ה בן 21- רוצה להיות חוקר. רק הייטקיסטים יכולים לשרוד במדינה? יומני מסע אישיים 143
א להיות שמחה עם מה שיש לי ולשאוף קדימה - איך עושים את זה? יומני מסע אישיים 25
א להיות ערפד בשוק ההון שוק ההון 17
J האם עדיף להשקיע בפוליסת חיסכון אם אני מעדיף להיות פחות מושקע רגשית? שוק ההון 23
ד להיות חייל סולידי יומני מסע אישיים 100
א חילוק ההשקעות - האם חייב להיות שווה בשווה? שוק ההון 7
ל שאלה- למה לא הלכתם להיות במגזר הציבורי? התפתחות אישית 8
D פירוט עובר ושב של הבנק (בינלאומי) הפך להיות מסובך ובלתי מובן צרכנות פיננסית 11
S רוצה להיות סגור על עצמי לגבי למי להצביע בבחירות אוף טופיק 80
ג יכול להיות שזה אף פעם לא משתלם לעבור בין קרנות? שוק ההון 12
סול קרן פנסיה- חייבת להיות מנייתית? צרכנות פיננסית 5
ס הולך להיות משעשע, אשמח ליעוץ אוף טופיק 61
הק995 האם קופות IRA לא נזילות חייבות להיות מושקעות פאסיבי? שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה