• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך אני נהיה מפתח טוב יותר ומעלה את הסיכויים שלי להיות מקודם?

אחיתופל

משתמש רשום
דירוג
8
אז ככה,
אני מאוד מקווה שאם הכל יילך כמו שצריך אני אתחיל לעבוד במשרד סטודנט בתחום (אני כרגע מסיים שנה ב') ורציתי לשאול:

1) איך אני משתפר מקצועית? מה יעשה אותי מפתח טוב שיעזור לי להתבלט מעל רוב גדול של האנשים?
2) איך אני מעלה את הסיכויים שלי להיות מקודם/לרצות שהחברה תשמר אותי? להבנתי לא דווקא יכולת מקצועית היא מה שתעזור לי במקרה הספציפי הזה.
3) האם עבודה מהבית בהמשך תמנע ממני אפשרויות קידום בפועל?
4) אני כנראה מאוד ארצה להיכנס בעתיד לתחום למידת המכונה כי ממה שיוצא לי לראות לגביו הוא מעניין בטירוף ויש לי תשוקה אמיתית כלפיו (בניגוד להרבה דברים שעשיתי עד כה, עם למידת מכונה אני באמת מרגיש ששם בונים עתיד טוב יותר ורק לחשוב על זה ממלא אותי במוטיבציה), יש למישהו עצות? אני פחות מעוניין בתואר שני אגב.

אם יצוצו שאלות נוספות מקווה שאוכל לשאול,
תודה מראש על תשומת הלב!

תתבלט, זה בא לידי ביטוי באמצות לקחת יוזמות כאלו שמביאות אימפקט חיובי לשאר הצוות, לדוגמא יש משהו שמפריע בשגרת עבודה של הצוות וכולם מתעצלים להשקיע קצת זמן על מנת לסדר \ לתקן \ לעשות לזה אוטומציה או אופטימיזציה? תעשה את זה המנהל שלך יזכור את זה לטובה.

תראה גישה חיובית, מוטיבציה גבוה והשקעה בכל דבר שאתה עושה אל תבוא כמו רוב האנשים בהייטק שבאים לעשות את היומית שלהם וללכת הביתה (את זה אתה תוכל לעשות כשאתה כבר 10 שנים בתעשייה ובמידה ותחליט להוריד הילוך) - עשר שנים ראשונות זה מרתון אתה לא רק בא לקבל אחלה שכר אתה בא גם להתקדם ועדיף כמה שיותר ומהר.

תיצמד למהנדסים הכי טובים בצוות ותלמד מהם (אם יש כאלו, לא תמיד יש ;)), צור איתם מערכת יחסים חברית עד כמה שניתן ודבר איתם, תשאל לעצתם, תבין איך הם חושבים ואיך הם ניגשים לבצע דברים בעבודה.

תדאג לשמור על תקשורת ויחסים טובים גם עם המנהל שלך וגם עם שאר הצוות, בלי אגו הכל צריך להיות ענייני לא להכנס לפינות סתם בלי פואנטה הוא טועה ואני צודק, זה לא משנה בטווח הארוך מבחינתך.

נסה לפתור דברים ולבוא בגישת can do attitude, כמות המהנדסים שפגשתי ששמים מחסומים וחומות במקום לבוא ולפתור בעיות עם ראש פתוח או חשיבה מחוץ לקוספא היא גדולה מידי.

תהייה יסודי אל תפספס דברים במיוחד כאלו שהמנהל שלך אמר לך או ביקש, במקביל תדאג לעדכן את המנהל שלך באופן יזום כשיש צורך במקום שהוא יבדוק את הסטטוס שלך בעצמו.

תדע מתי להחליף עבודה או בשפה המקצועית - לרענן, לרוב יותר קל לקבל העלאת שכר \ טייטל במקום עבודה אחר מאשר להתקדם בחברה \ ארגון שלך אבל בשנים הראשונות זה פחות רלוונטי כי הנסיון וידע נצבר יותר חשוב.

נ.ב. דבר עם המנהל שלך מה נחוץ על מנת להגיע לדרגה הבאה מה התהליך כמה חודשים אחרי שאתה בתפקיד ועל הדרך תשאל אותו מה הצפיות שלו ממך ומה אתה יכול לשפר, בתאגידים בדרך כלל יש תהליכים כתובים מראש לכל הנושא הזה וגם תאריכים מדוייקים מתי התהליך מתחיל ונגמר במהלך השנה, חוץ מזה מבחינתך המנהל שלך צריך לדעת שאתה רוצה לגדול ולהתקדם ושאתה מוכן לעבוד לקראת הקידום \ העלאה \ טייטל הבא.

נערך לאחרונה ב:
תתבלט, זה בא לידי ביטוי באמצות לקחת יוזמות כאלו שמביאות אימפקט חיובי לשאר הצוות, לדוגמא יש משהו שמפריע בשגרת עבודה של הצוות וכולם מתעצלים להשקיע קצת זמן על מנת לסדר \ לתקן \ לעשות לזה אוטומציה או אופטימיזציה? תעשה את זה המנהל שלך יזכור את זה לטובה.

תראה גישה חיובית, מוטיבציה גבוה והשקעה בכל דבר שאתה עושה אל תבוא כמו רוב האנשים בהייטק שבאים לעשות את היומית שלהם וללכת הביתה (את זה אתה תוכל לעשות כשאתה כבר 10 שנים בתעשייה ובמידה ותחליט להוריד הילוך) - עשר שנים ראשונות זה מרתון אתה לא רק בא לקבל אחלה שכר אתה בא גם להתקדם ועדיף כמה שיותר ומהר.

תיצמד למהנדסים הכי טובים בצוות ותלמד מהם (אם יש כאלו, לא תמיד יש ;)), צור איתם מערכת יחסים חברית עד כמה שניתן ודבר איתם, תשאל לעצתם, תבין איך הם חושבים ואיך הם ניגשים לבצע דברים בעבודה.

תדאג לשמור על תקשורת ויחסים טובים גם עם המנהל שלך וגם עם שאר הצוות, בלי אגו הכל צריך להיות ענייני לא להכנס לפינות סתם בלי פואנטה הוא טועה ואני צודק, זה לא משנה בטווח הארוך מבחינתך.

נסה לפתור דברים ולבוא בגישת can do attitude, כמות המהנדסים שפגשתי ששמים מחסומים וחומות במקום לבוא ולפתור בעיות עם ראש פתוח או חשיבה מחוץ לקוספא היא גדולה מידי.

תהייה יסודי אל תפספס דברים במיוחד כאלו שהמנהל שלך אמר לך או ביקש, במקביל תדאג לעדכן את המנהל שלך באופן יזום כשיש צורך במקום שהוא יבדוק את הסטטוס שלך בעצמו.

תדע מתי להחליף עבודה או בשפה המקצועית - לרענן, לרוב יותר קל לקבל העלאת שכר \ טייטל במקום עבודה אחר מאשר להתקדם בחברה \ ארגון שלך אבל בשנים הראשונות זה פחות רלוונטי כי הנסיון וידע נצבר יותר חשוב.

נ.ב. דבר עם המנהל שלך מה נחוץ על מנת להגיע לדרגה הבאה מה התהליך כמה חודשים אחרי שאתה בתפקיד ועל הדרך תשאל אותו מה הצפיות שלו ממך ומה אתה יכול לשפר, בתאגידים בדרך כלל יש תהליכים כתובים מראש לכל הנושא הזה וגם תאריכים מדוייקים מתי התהליך מתחיל ונגמר במהלך השנה, חוץ מזה מבחינתך המנהל שלך צריך לדעת שאתה רוצה לגדול ולהתקדם ושאתה מוכן לעבוד לקראת הקידום \ העלאה \ טייטל הבא.
מדויק.
דרך אגב, אני חושב שהרוב פה נכון בכל תחום בחיים.

מה אתה רוצה להשיג? מעל מי אתה מנסה להתבלט? מנסה להתקדם להנהלה או להיות יותר ארכיטקט מערכת...?
3) האם עבודה מהבית בהמשך תמנע ממני אפשרויות קידום בפועל?
זה שנוי במחלוקת. אף אחד לא יודע... אבל יש על זה דיון ציבורי בתקשורת הכלכלית. זאת של חו״ל כמובן, לא בסמרטוטים של ישראל. פה רק עושים קמפיינים נגד השכר הגבוה, בתעשייה...
אבל כן, ניתן להניח שזמן שאתה עם הקולגות פנים אל פנים הוא משמעותי - מבחינה פסיכולוגית עבור אנשים. וגם שזה משדר משהו, שאתה מוכן לעשות - גם אם לא יום יום, אז לפחות יותר פעמים בשבוע מהקולגות שלך - את המסלול למשרד ובחזרה.
כאלה מתכנתים נשארים לעבוד כל החיים בחברות שקוראות לעצמן בשמות של מבני נתונים

מצטרף למה שכתבו קודם.
מוסיף שכדאי לשאול שאלות, להבין לא רק איך עושים אלא למה עושים ומה הבעיה הגדולה יותר שמנסים לפתור.
בנוסף, כדאי לקבל דעות ורעיונות מאנשים שונים - לכל מפתח יש את הגישות והפרקטיקות שלו, וכדאי להכיר כמה שיותר מהן.

העצה שלי: אם אתה רוצה להתקדם מקצועית, כדאי למצוא איזו קהילה להשתייך אליה ולעקוב אחריה. זה יכול להיות פורום, קבוצה (ברמה גבוהה!) ברשת חברתית, וכו'. יש המון ערך בלהיות זבוב על הקיר בסיטואציה שבה המון אנשים באים למומחים ושואלים אותם שאלות.

עבודה מהבית אינה בהכרח דבר רע, אבל באותה רוח של העצה לעיל כדאי להיות בקשר קרוב עם אנשים מנוסים בחברה בה אתה עובד. לעבודה מהבית יש את היכולת לנתק אותך מאנשים אחרים וזה כן דבר רע, בוודאי בשלב של תחילת הקריירה.

אם אתה רוצה להתמקצע בלמידת מכונה, אז אתה צריך להתמקצע בלמידת מכונה. עם קצת רקורד מעשי והרבה מאוד בקיאות במחקר, תוכל לדלג מעל הדרישה לתואר שני בחלק מהמקומות. זה לא מעט עבודה ומעשית מה שמעביר אנשים את המשוכה זה לעשות תואר שני.

העצה שלי: אם אתה רוצה להתקדם מקצועית, כדאי למצוא איזו קהילה להשתייך אליה ולעקוב אחריה. זה יכול להיות פורום, קבוצה (ברמה גבוהה!) ברשת חברתית, וכו'. יש המון ערך בלהיות זבוב על הקיר בסיטואציה שבה המון אנשים באים למומחים ושואלים אותם שאלות.
יש לך אחת כזו במקרה? אשמח שתשתף במידה וכן

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Z זה כבר נהיה סטנדאפ, השאלה היא על מי צוחקים. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 14
א הלוואה דמי מפתח נדל"ן 1
M מבצעי "שלם עכשיו 5% והשאר בקבלת מפתח" - האם במעמד החתימה יש להמציא אישור משכנתא? נדל"ן 38
ב בנייה עצמית - קבלן מפתח או לפצל לקבלנים שונים נדל"ן 19
M כמה מרוויח בעלים של בית תוכנה או מפתח ובעל מוצר תוכנה ממוצעים אוף טופיק 3
ה קניית דירה חדשה לפני קבלת מפתח נדל"ן 4
Y התייעצות בנוגע לשכר חודשי עבור מפתח תוכנה התפתחות אישית 9
Ron.B הערכת שווי בעלות בנכס דמי מפתח נדל"ן 12
c881 למה מפתח תוכנה/מתכנת צריך לדעת מתמטיקה? אוף טופיק 13
סול מחיר למשתכן למשפרי דיור בני 35 ומעלה נדל"ן 10
U מס רווחי הון מופחת לבני 60 ומעלה מיסים 5
C ביטוח רפואי לבני 70 ומעלה צרכנות פיננסית 2
H מימון נדל"ן - 80% לדירה שניה,שלישית ומעלה נדל"ן 11
U שאלה לבעלי 3 נכסים ומעלה נדל"ן 46
N משפחות עם 2 ילדים ומעלה כמה אתם חוסכים בשנה בשקלים (לא כולל גמל פנסיה והשתלמות)? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 93
קורא הדוק ניוד קרן הפנסיה בלי תקופת אכשרה (בני 55 ומעלה). מה דעתכם ? צרכנות פיננסית 11
Waler ״האם אתם או חברים שלכם מצליחים לחסוך בחודש 4000 ש״ח ומעלה?״ אוף טופיק 37

נושאים דומים

Back
למעלה