• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יכול להיות שכולנו משלמים מעל 70% מס על ההכנסה?

פורץ גבולות

משתמש רגיל
דירוג
90
אני רוצה לעשות סדר בין כל המיסים השונים שחלים על כל אדם ממוצע, ולהבין כמה אחוז מס אנחנו באמת משלמים על ההכנסה.
אז בואו נאגד את המיסים השונים קודם, שיש להם כל מיני מילים מכובסות:
"מס הכנסה" (המינוח מטעה כי זה רק המס הראשון על ההכנסה. הרי כל סוג מס נלקח מההכנסה...)
מס ביטוח לאומי
מס בריאות
מע"מ
מכס (מס ייבוא)
מס רכב (מס קנייה)
בלו - מס דלק (50%)
אגרת רישון רכב שנתית
מס רווחי הון
ארנונה (מס רכוש)
אינפלציה (מס חיסכון)
מס חברות (התשלום מתגלגל לצרכן)
ייבואן בלעדי / חסמי ייבוא (מס היעדר תחרות)
מונופולים (מס היעדר תחרות)

*ובטוח יש עוד סוגי מיסים ששכחתי, אבל נסתפק בינתיים ברשימה הזאת לחישוב.
*אני לא רו"ח ולא מכיר את אחוזי המיסוי במדוייק, אבל לצורך הבנת גובה המס אין צורך בזה כרגע. אם אתם יודעים את המספר המדוייק שתפו (עם הוכחות).

נתחיל עם השכר החציוני שהוא 7450
מתוך זה ניקח 15% מס הכנסה
נשארנו עם 5960
עכשיו נגיד שביטוח לאומי ומס בריאות הם עוד 5%
נשארנו עם 5662
על רוב המוצרים/שירותים שאנחנו קונים, כולל מיובאים (מס מכס), משלמים 17% מע"מ
נשארנו עם 4699
אנחנו קונים את הרכב הכי זול, ב36 תשלומים, אז כל חודש משלמים חלק יחסי. המס על רכב 83%. הרכב הכי זול עולה באיזור ה80,000. כלומר המס על הרכב הזה בשקלים הוא 36,284. חלקי 36 תשלומים נקבל בערך 1000 ש"ח
אז אחרי המס על הרכב נשארנו עם 3699
אנשים מוציאים על דלק בערך 1000 ש"ח לחודש, חצי מזה מס בלו, כלומר 500
נשארנו עם 3199
אגרת רשיון רכב גם עולה קצת מעל 1000 לשנה, אז נגיד 83 ש"ח לחודש
נשארנו עם 3116
ארנונה עולה בערך 300 לחודש, מן הסתם זה משתנה לכל אדם ואיזור המגורים.
נשארנו עם 2816
האינפלציה בחישוב האמיתי שכולל דיור וקניית דולרים במליארדים על ידי בנק ישראל, היא בערך 8% לשנה, אבל צריך לחשב אותה על כל הנטו שלנו מלמעלה שהיה 5960. כלומר צריך להוריד 476.
נשארנו עם 2340
יש עוד מיסים שלא חישבנו עדיין
מס חברות 25%
מס חסמי ייבוא (לדוגמא אננס שעולה פי 20 יותר בישראל כי אסור לייבא, וזה נכון גם לרוב הפירות וירקות), וגם כמובן על מוצרי מזון אחרים כמו פסטה שיש מס של 400% אם זכור לי נכון מהתוכנית "מגש הכסף".
ויש גם מס על מונופולים ואוליגפולים בשוק כמו חברות ביטוח, שמוסיף לנו עוד פרמיה למחירים.
בואו נהיה לארג'ים ונגיד שהמיסים האלה הם רק עוד 10%, כי כבר נשרף לי המוח מהחישובים האלה. מי שרוצה לתקן ולחשב במדוייק מוזמן.
אז נשארנו עם 2106 ש"ח
שזה רק 28% מההכנסה שנשאר לנו פנוי.
כלומר יש 72% מיסים על ההכנסה שלנו

לא יודעת אם המספרים מדוייקים אבל אם כן זה די מדכא

מזכיר לי את החישוב הזה של "20% לא עובדים כי הם ילדים/זקנים, 10% בחופש, 5% מובטלים .... נשאר שני אנשים לעבוד. ואתה יושב וקורא בדיחות באינטרנט"

אני רוצה לעשות סדר בין כל המיסים השונים שחלים על כל אדם ממוצע, ולהבין כמה אחוז מס אנחנו באמת משלמים על ההכנסה.
יש לי סייגים על חלק מהקטגוריות "מס" האלה, אבל אני אכתוב רק את חלקן כדי לעבור לבשר שלמטה
המס הוא על הרווח של החברה, לא על ההכנסות שלה. אם אתה קונה מוצר ישראלי ב1000 שח, אתה לא משלם 150שח מס חברות וגם החברה לא.

גם האיסור על מכירת קנביס הוא מס? עובדה שהקנביס יקר יותר בגלל החוק הזה

איך זה מס? מס זה כשכסף עובר מגוף פרטי לקופת המדינה. מונופול הוא לא מס.

*אני לא רו"ח ולא מכיר את אחוזי המיסוי במדוייק, אבל לצורך הבנת גובה המס אין צורך בזה כרגע. אם אתם יודעים את המספר המדוייק שתפו (עם הוכחות).

נשארנו עם 5960
נשארנו עם 5662
אתה מניח ש100% מההכנסה נטו הולכת להוצאות חייבות מע"מ. אבל אנשים מוציאים כסף על שכר דירה ועל עוד דברים שלא חייבים מע"מ (לדוגמה מסים :))

נשארנו עם 4699
אנחנו קונים את הרכב הכי זול, ב36 תשלומים, אז כל חודש משלמים חלק יחסי. המס על רכב 83%. הרכב הכי זול עולה באיזור ה80,000. כלומר המס על הרכב הזה בשקלים הוא 36,284. חלקי 36 תשלומים נקבל בערך 1000 ש"ח
מה? מה קרה פה? אנחנו כל 3 שנים קונים רכב ומשלמים 45% (זה התוצאה של החישוב שלך - לא יודע למה כתוב 83) מס? (וזה אחרי מע"מ, כאמור)
זאת ההתנהגות של מקבל השכר החציוני? לשלם 2,222 שקל בחודש על רכב?

נשארנו עם 3199
המספר הראשון כאן שנראה לי נכון

נשארנו עם 3116
אגרות חייבות במע"מ?

נשארנו עם 2816
ארנונה חייבת במע"מ?

האינפלציה בחישוב האמיתי שכולל דיור וקניית דולרים במליארדים על ידי בנק ישראל, היא בערך 8% לשנה, אבל צריך לחשב אותה על כל הנטו שלנו מלמעלה שהיה 5960. כלומר צריך להוריד 476.
דאטס נוט האו דיס וורקס

נשארנו עם 2340
מס חברות 25%
משולם מהרווח של החברה, לא מהנטו שלך

מס חסמי ייבוא (לדוגמא אננס שעולה פי 20 יותר בישראל כי אסור לייבא, וזה נכון גם לרוב הפירות וירקות), וגם כמובן על מוצרי מזון אחרים כמו פסטה שיש מס של 400% אם זכור לי נכון מהתוכנית "מגש הכסף".
זה לא מס, זה מוצר שעולה לך יותר מאשר במדינה אחרת. הכסף הזה הוא רווח של איזה אוליגרך, לא של המדינה

ויש גם מס על מונופולים ואוליגפולים בשוק כמו חברות ביטוח, שמוסיף לנו עוד פרמיה למחירים.
לא הבנתי

בואו נהיה לארג'ים ונגיד שהמיסים האלה הם רק עוד 10%, כי כבר נשרף לי המוח מהחישובים האלה. מי שרוצה לתקן ולחשב במדוייק מוזמן.
נניח וזה באמת היה מס של 10% - אז הנחת שאת כל הנטו שנשאר עד שורה זו הוצאנו על לקנות אננס, פסטה וביטוחים. תקציב מוזר יש לנו

אז נשארנו עם 2106 ש"ח
שכחת שזה הנטו איתו שילמנו למישהו אחר, שמשלם מס על הרווח שלו. בסוף 95% מהכסף מגיע למדינה (למה לא, בוא נזרוק מספרים ונהנה מהם)

נשארנו עם 5960
נשארנו עם 5662
מס הכנסה ברמת השכר הזו הוא ~2% ולא 15%. בנוסף, התעלמת מההפרשות לפנסיה שזו גם הכנסה.

המס במדרגה הראשונה הוא 10%, ונקודות זיכוי די מאפסות אותו.

לא על ירקות ופירות, ולא על הזמנות מחו"ל של פחות מ-75$.

אנחנו קונים את הרכב הכי זול, ב36 תשלומים
או משומש. ולמרוויחי שכר נמוך זה כנראה משומש ישן, וכנראה לא מוחלף כל 3 שנים, וגם לא כל 6 שנים.

אנשים מוציאים על דלק בערך 1000 ש"ח לחודש
תלוי מי. לא אני.

מסים על רכב מותנים בזה שאתה קונה / מחזיק רכב
מסים על צריכה מותנים בצריכה שלך (מע"מ למשל)
מסים על רווחי הון / על נכסים (מס עזבון למשל) הם על הנכסים שיש לך ולא על ההכנסות שלך.
אתה מוזמן כמובן לקרוא לרווחים שלך מהשקעות בשוק ההון "הכנסות" (כמו שאני יכול למשל לקרוא לזמן שעולה לי לעשות סידורים במשרד הפנים "מס בירוקרטיה").

חוץ מזה שציינת "מסים" שהם ממש לא מסים (לא אפקטיבית ולא בכלל):
1. "מס חסכון" - תשקיע במוצרים ריאליים ותחסוך לעצמך את המס הזה
2. "מסים מרגולציה / חוסר רגולציה" - שוב פעם אלה "מסים" מבוססי צריכה ובסוף יש נקודת שיווי משקל בין מה שהאנשים מוכנים לשלם ובין המחיר שבו חברות מוכנות למכור מוצר / שירות (תחת התנאים הרגולטוריים הקיימים)

בגלל זה הייתי קורא לזה "דמגוגי" להגיד שכל המסים הם מס הכנסה.

למשל, מישהו שאחוז החסכון שלו הוא 90% (מהנטו, כלומר אחרי תשלום מס ההכנסה האמיתי) ואת הכסף הזה משקיע במוצרים ריאליים בפועל "דוחה" את רוב ה"מסים" האלה הרבה קדימה כך שקשה להגיד שהם "מס הכנסה"

ממש קל לבדוק ולראות שעם כזה ברוטו מסיימים עם 6,816.84 ש"ח אחרי בט"ל, בריאות, ומס הכנסה (מתוך הסכום הזה כ-600 ש"ח ילכו לקה"ש / פנסיה)
זה בסדר גמור אבל כמה מהכסף הזה אתה מנצל באותו החודש? אם אתה יכול לדחות את המס ממש קשה לי לקרוא לו "מס הכנסה" (יש ניתוק בפועל בין קבלת הכסף, קרי הכנסה, ובין המיסוי שלו בעתיד, קרי צריכה).
אנחנו קונים את הרכב הכי זול, ב36 תשלומים
לא תודה, אין צורך ברכב
הרכב הכי זול עולה באיזור ה80,000
ממש לא, הרכב הכי זול שאי פעם קניתי עלה לי 8000 ש"ח, והוא גם לא הכי זול שראיתי.
איזה אנשים? כשהיה לי רכב ונסעתי בו פעם בשבוע חיפה לתל אביב וכל יום למשרד וחזרה זה עלה לי כ500 ש"ח לחודש.
אני מניח שהרבה אנשים שהנסיעות שלהם מסתכמות (בעיקר כיום בזמן הקורונה אבל גם לפני) בנסיעות עירוניות מועטות יכולים לסגור חודש עם תדלוק אחד של 200 ש"ח.
1000 חלקי 12 = 83? :ס
ארנונה זה מס על רכוש, ולא על הכנסה.
הסיבה שאי אפשר לקרוא לזה מס הכנסה היא כי אתה יכול בקלות להקטין או להגדיל את חבות ה"מס" שלך ביחס לארנונה בלי שההכנסה שלך תשתנה בכלל.
האינפלציה בחישוב האמיתי שכולל דיור וקניית דולרים במליארדים על ידי בנק ישראל, היא בערך 8% לשנה
טוב, אחי... אולי במקום להאמין בקונספירציות תעקוב אחרי ההוצאות שלך שלא השתנו בעשר השנים האחרונות (אוכל עבורך, דיור פר בן אדם, חשמל פר בן אדם, וכו'. כלומר, אל תספור לי את הגן שעכשיו אתה משלם עליו או העוזרת שהתחלת לשלם לה בשנה האחרונה וזה העלה את ההוצאות שלך) ותספר לנו כמה הייתה האינפלציה שאתה חווית בפועל.
מס חברות 25%
לדוגמא אננס שעולה פי 20 יותר בישראל
ביחס לאן?
מה? על מה אתה מדבר?

חוץ מהחישוב השגוי, יש בלבול בין מס ישיר למס עקיף.
המסים הישירים בארץ הם נמוכים, למעשה עשירון 6 ומטה אינו משלם מס ישיר. לגבי מס צריכה (אגרות, דלק, רכב, סיגריות וכו), תמיד יש לך בחירה אם לצרוך או לא.

"מס הכנסה" (המינוח מטעה כי זה רק המס הראשון על ההכנסה. הרי כל סוג מס נלקח מההכנסה...)
מס ביטוח לאומי
מס בריאות
מע"מ
מכס (מס ייבוא)
מס רכב (מס קנייה)
בלו - מס דלק (50%)
אגרת רישון רכב שנתית
מס רווחי הון
ארנונה (מס רכוש)
אינפלציה (מס חיסכון)

נשארנו עם 5960
נשארנו עם 5662
נשארנו עם 4699
נשארנו עם 3199
נשארנו עם 3116
נשארנו עם 2816
נשארנו עם 2340
מס חברות 25%
אז נשארנו עם 2106 ש"ח
בנושא הזה חישובי מיקרו מסובכים עד בלתי אפשריים בלי שורת הנחות שנויות במחלוקת.
ברמת המאקרו, ב oecd יחס מס - תוצר הוא כשליש.

בנושא הזה חישובי מיקרו מסובכים עד בלתי אפשריים בלי שורת הנחות שנויות במחלוקת.
ברמת המאקרו, ב oecd יחס מס - תוצר הוא כשליש.
איזה מדד מעניין, לא הכרתי, תודה!
לפי זה ישראל נמצאת ב"מועדון" סביר לחלוטין בנטל המס הכולל, ביחד עם מדינות כמו אנגליה, יפן, קנדה, ניו זילנד, סלובקיה וספרד.
ברוב מדינות צפון-מערב אירופה המיסוי גבוה יותר, אבל זה ידוע ולא מפתיע בכלל.
בסך הכל נטל המס הכולל בישראל לא גבוה, נתונים מכאן:

אלא שאת רובו משלמים רק 20% מהאוכלוסיה, אבל זה כבר נושא אחר.

לגבי החישוב של פות"ש, מעבר להיותו שגוי לחלוטין, ראיתי פעם חישוב של גוף כלכלי רציני שמגיע גם כן ל- 70% מס מהברוטו, אלא שחלק מההנחות בחישוב הונדסו כך שהחישוב יראה נטל מס גבוה ובמובן הזה - גם החישוב ההוא שראיתי לא אמין כלל ונועד להעביר מסר פוליטי.
כאנקדוטה - ניתן לומר שאדם חציוני משלם 25%-33% מהכנסתו נטו על שכירות וזו בתורה בחלק גדול מהמקרים פטורה ממס עבור בעל הבית. רק מהנקודה לזו ניתן לומר שנטל המס רחוק מ 70% (לטובה).

נערך לאחרונה ב:
שכחת המיסוי כבד ביותר: מס על דיור!

פה יש כמה שכבות של מס:
הקרקע נמכרת במונופול ממשלתי למרבה במחיר, לא יודע לכמת כמה זה בכסף.
יזם משלם 6% מס רכישה, על המע"מ על הוצאות הפיתוח הוא אינו יכול להזדכות.
אגרות בנייה+היטלי השבחה = מס נוסף.
יהודים לא עובדים בבנייה אז חייבים לייבא עובדים זרים, מס גבוה מאד על כך.
רוב חומרי הבנייה מיובאים ועליהם יש מכס (כמו פלדה, מלט) = עוד קצת מס.
הרוכש משלם מע"מ על הדירה, זה לבד 17% מכל מה שמנינו.
הרוכש משלם מס רכישה על הדירה כולל על מרכיב המע"מ, כלומר יש פה מס על מס.
כמובן שהקבלן משלם גם על הרווח שלו מס חברות 23% ואם ירצה למשוך את הכסף בתור דיבידנד אז עודו 25%-30% מס + מס יסף אם רלוונטי.

אני מעריך שלפחות 70% מעלות של דירה הולכת למדינה.

למרות השגיאות בפוסט הפותח, התחושה היא בהחלט שככל שמקלפים את השכבות מגלים שיש המון מיסוי בארץ, אפילו אם רובו עקיף, זה לא ממש משנה. דברים כמו רכב ודיור מדגישים את זה יפה.
להגיד ״אבל אני לא קונה רכב ודיור״ לא משנה את העובדה שמי שכן ממוסה על זה אגרסיבית.

להגיד ״אבל אני לא קונה רכב ודיור״ לא משנה את העובדה שמי שכן ממוסה על זה אגרסיבית.
אין אדם בישראל שלא צורך שירותי רכב ודיור כלומר הוא כן קונה רכב ודיור.

כי כבר נשרף לי המוח מהחישובים האלה.
זה אחד הסלטים הכי מקושקשים שקראתי אי פעם, אין פלא שנשרף לך המוח :)
מס הכנסה: אתה לא יודע לחשב אותו (הוא מדורג, תלמד עיו קצת) והתעלמת מנקודות זיכוי.
בט"ל (כולל מס בריאות): מאפשר לך לקבל קיצבאות וטיפול רפואי מעולה ביחס למדינות שהעבירו את הכל לאחריות היחיד (הקורונה הנכיחה את זה יפה).
שאר המיסים הם מיסי צריכה (גם שם יש לך טעויות) ומיסים שהמצאת כי נשרף לך כבר המוח...

אין אדם בישראל שלא צורך שירותי רכב ודיור כלומר הוא כן קונה רכב ודיור.
אבל זה נחשב לצריכה ויש מנעד רחב לצרוך, מזול ועד יקר לבחירתך ויכולתך.
זה שבכל מוצר צריכה מתחבא לו מיסוי שהספק נאלץ לשלם ומגלגל ללקוח נשמע לי כמו עובדה טריוויאלית ולא חשובה. בסוף אדם צריך לחיות בהתאם לאפשרותו ולכן יש לו ברוב המקרים טווח רחב של מחירים לבחור מהם (אפילו שבכולם חבוי מס כלשהו).
הפות"ש מקטר על אננס :roll:
בא לו, אז צריך להתחשב בו ולא חס וחלילה שיבחר תפוז או תפוח ברבע מחיר.

אבל זה נחשב לצריכה ויש מנעד רחב לצרוך, מזול ועד יקר לבחירתך ויכולתך.
זה שבכל מוצר צריכה מתחבא לו מיסוי שהספק נאלץ לשלם ומגלגל ללקוח נשמע לי כמו עובדה טריוויאלית ולא חשובה. בסוף אדם צריך לחיות בהתאם לאפשרותו ולכן יש לו ברוב המקרים טווח רחב של מחירים לבחור מהם (אפילו שבכולם חבוי מס כלשהו).
לא מס "כלשהו", רוב מחירי הדיור, הדלק והרכבים בארץ הולכים למדינה.
יקר, זול זה פחות משנה, באחוזים הרוב הולך למדינה.
הפות"ש מקטר על אננס :roll:
גם אני מקטר על אננס, אסור?

תודה למי שהגיב לעניין.
אני מראש אמרתי שאני הולך לא לדייק אז ממש אין טעם לנקר בעניין הזה. קיוויתי שמישהו כן יודע לחשב את הנתונים, באופן מלא, מדוייק, וככה כולנו נרוויח מזה כשנדע כמה באמת אנחנו משלמים מס. לקרוא למס "עקיף" או "ישיר" לא משנה כלום ושום דבר. זה הכל מס.

המטרה היא לחשב מס לאדם ממוצע. אני בעצמי בחיים לא אקנה רכב חדש כי זה נטו בזבוז, אבל אנשים ממוצעים קונים רכבים חדשים. והם לא משקיעים בנכסים ריאלים. וכל מה שהם חוסכים (אם בכלל) נאגר בצורה של שקלים.
ולקנות רכב משומש לא משנה את העובדה שהחלק היחסי של המס עדיין תקף על הרכב כשהוא נקנה חדש.. מן הסתם זה חלק מהמחיר גם בתור רכב משומש, אפילו שהוא זול יותר.

אז אם מישהו יודע איך *כן* לחשב את המס הכולל, כמובן עם הנחות מסויימות על אותו אדם ממוצע (או אולי אפילו למישהו בעל שכר גבוה יותר), אשמח לראות את החישוב הנכון

גם החישוב של מע"מ 17% לא לגמרי נכון, בגלל שבית העסק מקזז את המע"מ מההכנסות שלו עם חלק מהמע"מ על ההוצאות שלו, אז חלק גדול ממנו בכלל לא עובר למדינה אלא רק נרשם בספרים בשתי עמודות שמקזזות זו את זו.

בט"ל (כולל מס בריאות): מאפשר לך לקבל קיצבאות וטיפול רפואי מעולה ביחס למדינות שהעבירו את הכל לאחריות היחיד (הקורונה הנכיחה את זה יפה).
לא יודע מה איתך אבל ברפואה ציבורית אני נאלץ לחכות שבועות או חודשים לקבל תור לרופא מומחה. וגם אז לרופא לרוב לא אכפת (אין לו שום תמריץ).
על דברים חשובים באמת אני הולך רק לרפואה פרטית, ואז מה עשינו בזה? יצא שאני משלם גם על ציבורי וגם על פרטי. סוציאליזם לא עובד. מתי אנשים יבינו את זה? כמה פעמים סוציאליזם צריך להיכשל עד שניפטר ממנו?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 8
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
ה איך להיות בעל רכב וגם מנימליסט ;) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
Z עוד סיבה לא להיות רשום כנשוי בישראל. אוף טופיק 41
נ האם להיות חבר מועדון? (צרכנות ברשתות) צרכנות פיננסית 27
א איך יכול להיות שאג"ח מדינה לא צמוד עם מח"מ גבוה נותן תשואה נמוכה\דומה למק"מ? שוק ההון 2
F ראיית חשבון מבלי להיות רואה חשבון פוסטים מאיכות נמוכה 5
ס האם ללמוד חשבונאות גם אם לא ארצה להיות רואה חשבון התפתחות אישית 3
D חברות :"בדק בית" של דירה ישנה, אך משופצת, האם מומלץ? ויש ריח רע של ביוב באחד החדרים, מה יכולה להיות הסיבה? נדל"ן 18
Z-Matrix ריבית של 4.2% עבור פקדון דולרי... איך זה יכול להיות? שוק ההון 54
ד הצעת מחיר ראשונה במכירת דירה נוטה להיות ההצעה הכי טובה? נדל"ן 10
נ מעוניין לעבור להיות יועץ עצמאי בתחום שלי, לפי פרוייקטים בתחום המומחיות שלי, התפתחות אישית 4
ז להיות פראייר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
T להיות אנג׳ל בישראל השקעות אלטרנטיביות 12
שם משתמש בעייתי האם נייר מחכה מדד יכול להיות "בועה"? שוק ההון 21
Y בנצ׳מרק של כמה בכלל אמור להיות לי בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
C האם יכול להיות שאינדיקטורים מסויימים אופיניים למניות מסוימות? שוק ההון 5
א איך אני נהיה מפתח טוב יותר ומעלה את הסיכויים שלי להיות מקודם? התפתחות אישית 6
E זו סיבה מספיקה להיות זכאי לפיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
Tsachi01 האם קופאית בסופר יכולה להיות סולידית? אוף טופיק 53
B האם אפשר להיות גם שכיר וגם עוסק פטור (במע"מ) שהוא גם עצמאי שאיינו עונה להגדרה בביטוח לאומי? מיסים 2
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
F IRA != חשבון פטור (או: עד כמה מסובך יכול להיות תיק הפנסיה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
oferM המשלוחים מאליקספרסס הפכו להיות איטיים. למי הפתרונים? אוף טופיק 11
א מסחר בASX עמלות. יכול להיות שבנק ירושלים עדיף? שוק ההון 6
P הפקדה לקרן השתלמות במעמד עצמאי, לשכיר שהפסיק להיות עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
mudale222 יכול להיות ארביטראז' מעניין על קמהדע שוק ההון 22
N כמה זמן יקח לקרן זרה זולה להיות משלמת יותר ממקומית יקרה יותר? שוק ההון 3
S להתפטר? או להיות מפוטר? התפתחות אישית 30
ל מתעתד להיות עצמאי אוף טופיק 1
ד לימודי משפטים כדי להיות עורך דין אוף טופיק 76
A האם קרנות פנסיה ברירת מחדל צפויות להיות עם גרעון אקטאורי שלילי משמעותי? צרכנות פיננסית 108
L להיות מורה בגילאי ה30 התפתחות אישית 17
ה בן 21- רוצה להיות חוקר. רק הייטקיסטים יכולים לשרוד במדינה? יומני מסע אישיים 143
א להיות שמחה עם מה שיש לי ולשאוף קדימה - איך עושים את זה? יומני מסע אישיים 25
א להיות ערפד בשוק ההון שוק ההון 17
J האם עדיף להשקיע בפוליסת חיסכון אם אני מעדיף להיות פחות מושקע רגשית? שוק ההון 23
ד להיות חייל סולידי יומני מסע אישיים 100
א חילוק ההשקעות - האם חייב להיות שווה בשווה? שוק ההון 7
ל שאלה- למה לא הלכתם להיות במגזר הציבורי? התפתחות אישית 8
D פירוט עובר ושב של הבנק (בינלאומי) הפך להיות מסובך ובלתי מובן צרכנות פיננסית 11
S רוצה להיות סגור על עצמי לגבי למי להצביע בבחירות אוף טופיק 80
ג יכול להיות שזה אף פעם לא משתלם לעבור בין קרנות? שוק ההון 12
סול קרן פנסיה- חייבת להיות מנייתית? צרכנות פיננסית 5
ס הולך להיות משעשע, אשמח ליעוץ אוף טופיק 61
הק995 האם קופות IRA לא נזילות חייבות להיות מושקעות פאסיבי? שוק ההון 2
מ להתפטר או להיות מפוטר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 72
ה עסק ראשון כישלון ראשון (או: להיות בעלים של רשת חנויות קפה בגיל 26 ולצאת מזה בחיים בשביל לספר על זה) יומני מסע אישיים 26

נושאים דומים

Back
למעלה