• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ישראלי בארה"ב עם זוית שונה בנוגע להשקעות

Tor50

משתמש רגיל
דירוג
657
שלום לכולם,
בעבר הייתי קורא די נלהב בבלוג ולאחר שחזרתי לאחרונה לקרוא חשבתי שיהיה מעניין לכתוב גם בפורום.

אני בן 31 נשוי ובקרוב +1. אשתי ואני גרים בארה"ב כבר כמעט 4 שנים בעקבות הלימודים שלה (לא אזרחים) ומתכננים לחזור לארץ בעוד 3-4 שנים כאשר היא תסיים את הדוקטורט. בשביל לא להתסבך תירגמתי את כל המספרים לשקלים לפי שער של 3.5 שקל לדולר.
אני עובד כאנליסט פיננסי בחברת תוכנה וזו החברה השלישית שבה אני עובד בארה"ב. מבחינת התקדמות בשכר עליתי די יפה. במשרה הראשונה הרווחתי בסביבות 20 אלף שקל (שוב, תרגמתי מדולר כמובן והכל בברוטו) וכיום אני מרוויח בסביבות 32 אלף שקל. יש גם בונוסים אז בתכל'ס אני אהיה קרוב ל38 אלף אם לא יקרה משהו חריג. כמו כן אשתי מקבלת מלגה של בערך 9 אלף שקל בחודש. בסה"כ ההכנסות שלנו בשנה האחרונה היו בסביבות 32 אלף שקל בחודש נטו.
החיים בארה"ב לא זולים במיוחד (בטח שאין משפחה פה) ומכיוון שאני גם עושה תואר שני ההוצאות החודשיות שלנו בשנה האחרונה היו כמעט 20 אלף שקל בחודש ככה שהחיסכון היה קצת פחות מ40% מההכנסות שלנו.
בסך הכל השווי שלנו הוא בערך 1.2 מיליון שקל לפי הפירוט הבא -
מזומן - 250 אלף שקל
דירה - 630 אלף שקל
תיק השקעות שאני מנהל (ארחיב על זה בהמשך) - 285 אלף שקל
דברים אחרים כמו קרן השתלמות בארץ - 31 אלף שקל
התעלמתי מפנסיות, רכב ודברים כאלה.

הגישה שלי להשקעות שונה מבחינת מרוב האנשים וממה שרואים הפורום. אני משקיע את רוב הכסף במניות ספציפיות וחלק קטן בתעודת סל של S&P 500. השקעות בשבילי זה תחביב רציני ואני משקיע בזה הרבה זמן ואנרגיה. אני משקיע בחברות טכנולוגיה בדרך כלל (אבל לא רק) כמעט בלי חוב, עם צמיחה משמעותית ועם חזון להיות חברות מובילות מאוד ב10 שנים הקרובות. אני מסתכל ומשקיע לטווח של 10-15 שנים לפחות ככה שאני מנסה לנטרל רעשים זמניים כמו מחיר המניה הנוכחי ולנסות באמת לאתר חברות שיכולות להמשיך לצמוח ולהפוך לחברות המובילות ביותר בעוד כמה שנים.
אני לא ממליץ לרוב המכריע של האנשים להשקיע בצורה כזאת כי באמת מדובר בהרבה מאוד השקעה וצריך הבנה רחבה בתחום. יחד עם זאת בשבילי זה דרך חיים ולכן זו הדרך היחידה שאני יכול להשקיע. בסך הכל דברים הולכים טוב בשבילי בתחום הזה והשנה מסתמנת להיות שנה מצויינת עם תשואה של מעל 50 אחוז.

מתכנן לעדכן פעם ברבעון לראות איך אני מתקדם ואשמח לענות על שאלות לגבי השקעות (בלי המלצות כמובן) ואיך זה לגור ולעבוד בארה"ב

על מנת שאהיה רגוע מבחינת ההשקעות ופרופיל הסיכון שלי (שהוא גבוה) הגישה שלי היא להשאיר הרבה מזומן. כמו כן, השוק יקר מאוד ועכשיו ואני רוצה להיות עם הרבה נזילות במקרה של ירידות חדות.

ברוך הבא לפורום!

גם אני ישראלי שחי בארה״ב והצטרפתי לפורום לא מזמן.

דבר אחד שאמליץ לחשוב עליו כבר עכשיו - מכיוון שאתם מתכננים לחזור לארץ (גם אני), כדאי להסתכל כבר היום על הטבות שמגיעות לתושבים חוזרים. הטבות אלו יכולות להיות משמעותיות מאד בעיקר כשיש תיק השקעות.

תודה רבה!
כן בהחלט, זה משהו שנבדוק עם עו"ד/רו"ח לפני שנחזור

ברוך הבא

כמה מניות יש לך בתיק ואילו חברות?
על סמך מה אתה בוחר חברה?

ברוך הבא

כמה מניות יש לך בתיק ואילו חברות?
על סמך מה אתה בוחר חברה?

יש לי בתיק בסביבות 30 מניות ותעודת סל אחת. החברות הן מתחומים שונים אבל רובן הן בתחום הטכנולוגיה (ענן בעיקר) ובspecialized E-Commence.
אני בעיקר מתמקד בחברות עם מאזן פיננסי חזק מאוד (הרבה מזומן וכמעט בלי חוב) שצומחות בצורה משמעותית ומייצרות תזרים מזומנים חיובי. אני גם מנסה להתמקד בחברות עם חזון לעתיד שמנסות לשבש שוק קיים או להמציא שוק חדש. הרעיון הוא לנסות ולמצוא חברות שיעשו לי 10x על הכסף יחד תוך 5-10 שנים עם צימצום הסיכוי להפסיד את כל ההשקעה (לכן אני מתמקד בחברות עם מאזן חזק מאוד). הסיכון העיקרי עם החברות האלה הוא מחיר המניה שלהן שהוא יקר הרבה פעמים בגלל שהן מאוד מאוד איכותיות ולכן אני קונה במנות קטנות באופן שוטף ובמנות גדולות יותר כשיש ירידות לא מוצדקות.
כמו שכתבתי למעלה אני קורא דוחות כספיים, שומע שיחות ועידה ועוקב אחרי כל מיני מדדים חשובים של החברה. אני לא קונה מנייה רק בגלל כתבה כזו או אחרת. אני גם משקיע לטווח ארוך מאוד (10+ שנים).

אני מבין שאתה למדת בארץ. למדת מקצוע טכנולוגי או כלכלה/מנהל עסקים?
כי אני מכיר אנשים שלמדו כלכלה/חשבונאות ומחפשים עבודה במדינות אחרות והם מספרים שלא קל למצוא עבודה במדינה אחרת כי מה שלמדו רלוונטי בעיקר למולדת שלהם.
לכן נוצר בי הרושם שקשה לעשות רילוקיישן עם המקצועות הכלכליים

כן למדתי כלכלה. אני עובד בתחום שנקרא FP&A ולא צריך בשביל זה תעודה מיוחדת או משהו כזה. זה גם לא רלוונטי למדינה ספיציפית כמו ראיית חשבון אז מצאתי די בקלות עבודה בתחום בארה"ב. ממה שראיתי שלמד מימון או ראיית חשבון בישראל בהחלט מתקשה מאוד להשתלב בארה"ב עם מקצועות כאלה.

הי, נשמע מאוד מעניין. סתם לשם לימוד וסקרנות - כמה זמן אתה כבר משקיע כך, ולאיזו תשואה הגעת עד כה?
חברות ספציפיות היו מעניינות אותי גם, במידה והפורום מרשה זאת ועם disclaimer ברור שאין לראות בזה יעוץ וכו׳.

על מנת שאהיה רגוע מבחינת ההשקעות ופרופיל הסיכון שלי (שהוא גבוה) הגישה שלי היא להשאיר הרבה מזומן. כמו כן, השוק יקר מאוד ועכשיו ואני רוצה להיות עם הרבה נזילות במקרה של ירידות חדות.

נשמע שכדי לקבל מושג על התשואות שלך אתה צריך להכניס גם את המזומן לחישוב.
אם מישהו עושה תשואה גבוהה על שוק ההון אבל הטרייד אוף זה תשואה של 0% על סכום גדול אז התשואה האמיתית יותר נמוכה. זה גם יתן לך השוואה טובה יותר אל מול השקעה פסיבית בשוק ההון.
בהצלחה!

הי, נשמע מאוד מעניין. סתם לשם לימוד וסקרנות - כמה זמן אתה כבר משקיע כך, ולאיזו תשואה הגעת עד כה?
חברות ספציפיות היו מעניינות אותי גם, במידה והפורום מרשה זאת ועם disclaimer ברור שאין לראות בזה יעוץ וכו׳.
+1

נשמע שכדי לקבל מושג על התשואות שלך אתה צריך להכניס גם את המזומן לחישוב.
אם מישהו עושה תשואה גבוהה על שוק ההון אבל הטרייד אוף זה תשואה של 0% על סכום גדול אז התשואה האמיתית יותר נמוכה. זה גם יתן לך השוואה טובה יותר אל מול השקעה פסיבית בשוק ההון.
בהצלחה!
כן זה מעניין מאוד מה שאתה אומר.. אני לא חושב על זה ככה אלא יותר מתמקד בשיפור היכולות שלי בהשקעה בחברות ספציפיות כדי שבטווח הארוך התשואות שלי יחפו על האפס תשואה במזומן. מלבד זאת אשתי היא די שמרנית בנושאי כספים אז כדי שהיא תהיה רגועה אנחנו שומרים הרבה מזומן בצד. סיבה נוספת למזומן היא שבכל זאת אנחנו לא חיים בארץ ואין לנו רשת תמיכה כאן אז מעדיף שיהיה יותר מזומן ליתר ביטחון.

אני מתעסק בתחום כבר כמה שנים טובות אבל מכיוון שלא היה לי יותר מדי כסף כשהייתי בשנות ה-20 שלי יותר התמקדתי בקריאה ולמידה של הנושא ובהשקעה של סכומים קטנים שכן היו לי... הייתי חובב של השקעות ערך וניסיתי למצוא חברות שנסחרות מתחת לשווי שלהן אבל זה לא באמת עובד במציאות הנוכחית ובטח אם זה לא העיסוק המרכזי שלך.

התחלתי באמת לעלות הילוך בשנתיים-שלוש האחרונות. בשנתיים הראשונות התשואה שלי הייתה בסביבות 20-25 אחוז והשנה כמו שכתבתי אני מתקרב כבר ל60 אחוז. לומר את האמת אבל - אני פחות מתרכז בתשואה אלא בתהליך הלמידה. כלומר איך למצוא חברות מתאימות ששווה לחקור יותר ואיך לשפר את המחקר שלי וכדומה. בגדול, כמו שכתבתי בהודעה הראשונה הפילוסופיה שלי היא ש- 1) אי אפשר לתזמן את השוק ולכן לא צריך להתמקד יותר מדי בלנסות לחשוב אם השוק יקר או לא, אלא פשוט לקנות באופן תדיר וקבוע. יחד עם זאת יש תקופות (כמו עכשיו) ששווה להשאיר יותר מזומן בצד בשביל להיות מוכנים לירידות (בחברות האיכותיות יותר). 2) אם אתה משקיע בחברות איתנות פיננסית עם מעט מאוד חוב, הסיכוי שתאבד את כל הכסף הוא נמוך מאוד. מבחינה סטטיסטית, אם אתה מצליח למצוא חברה שעושה פי עשר ממה שהשקעת אז זה יגמד כמעט כל הפסד שיהיה לך. 3) אי אפשר כמובן לדעת מי החברה שתעשה לך פי 10 על הכסף ולכן צריך להשקיע במספר רב של חברות (איכותיות) עם הרבה מזומן ומעט חוב, שצומחות בקצב מהיר בתעשייה חשובה ורלוונטית ורצוי שלמנהלים יהיה אחוזים רבים בחברה. ברוב המקרים הסיכון העיקרי עם החברות האלה הוא שהמחיר שתשלם עליהן הוא יקר ולכן עדיף למצע ולקנות לאורך זמן וגם בירידות.
דוגמא לחברה שאני אוהב (אין המלצה) היא חברת פייבר הישראלית. זו חברה שבעצם המציאה (ברמה מסויימת) שוק חדש של מרקט פלייס בין פרילנסרים למעסיקים. היא צומחת בקצב מהיר מאוד (מעל 40% שנתי) וברבעון האחרון היא מאוזנת מבחינה תזרימית. יש להם כמעט 128 מיליון דולר בקופה וחוב ממש ממש מינימלי. זה עדיין חברה מאוד קטנה במונחים גלובלים והם בעצם המובילים בתעשייה חדשה לחלוטין שאין לדעת מה הפוטניצאל שלה. כמו כן המייסדים ובעלי תפקידים אחרים בחברה מחזיקים כמעט חצי מהמניות אז יש להם אינטרס ברור שהחברה תמשיך לצמוח בטווח ארוך. זה חברה שלדעתי יש סיכוי לא רע שתעשה פי 10 על הכסף גם במחיר הנוכחי. מאז ההנפקה לפני כמעט שנה וחצי הם כבר עלו בכמעט 400 אחוז.
יש הרבה אי ודאות עם החברה כמובן והאם הם יצליחו ליישם (execute) אבל פוטנציאל אדיר. להשקיע בחברה כזו זה לדעתי הרבה יותר הגיוני מלהשקיע באיזה מימון המונים של סאטרטאפ פרטי שאף אחד לא שמע עליו. אני לא מסכים עם אלה שאומרים שהבורסה זה קזינו. עם כל הבעיות זה עדיין גוף מפוקח באופן משמעותי הרבה יותר מגופים אחרים. אותי תמיד מצחיקים אנשים שאומרים שהבורסה זה קזינו ואז הולכים ומשקיעים מיליון שקל כחלק מקבוצת רכישה של בית דירות בפילדלפיה.

חפרתי אבל זה מעניין אותי!

סיבה נוספת למזומן היא שבכל זאת אנחנו לא חיים בארץ ואין לנו רשת תמיכה כאן אז מעדיף שיהיה יותר מזומן ליתר ביטחון.
+1

אני עושה בדיוק אותו דבר ובדיוק מאותן סיבות.
בגלל זה קרן החירום שלי הרבה יותר קרובה לשנתיים של הוצאות מאשר שנה.

+1

אני עושה בדיוק אותו דבר ובדיוק מאותן סיבות.
בגלל זה קרן החירום שלי הרבה יותר קרובה לשנתיים של הוצאות מאשר שנה.
אני חושב שאנשים נרתעים יותר מדי מלהחזיק הרבה מזומן ושוכחים שלפעמים לא להרוויח (על ידי החזקת מזומן) עדיף על הפסד. במקרה שלי הסכום הגדול במזומן מאפשר לי להיות אגרסיבי בהשקעות (גם אם פסיכולוגית אבל לפעמים זה לא פחות חשוב)

מעניין מאד הפרספקטיבה שלך על השקעות, הלוואי והיה לי את האומץ לשים כסף על מניות בודדות ועוד כאלו שנסחרות במכפילים גבוהים.

אני חושב שאנשים נרתעים יותר מדי מלהחזיק הרבה מזומן ושוכחים שלפעמים לא להרוויח (על ידי החזקת מזומן) עדיף על הפסד. במקרה שלי הסכום הגדול במזומן מאפשר לי להיות אגרסיבי בהשקעות
כשאני חושב לטווח ארוך אי הפסד ורווח שווים מבחינתי.
בהקשר של מזומן יש את הריבית שמפסידים וכמובן אינפלציה.
שמרת מזומן ל15 שנים בכספת,לא הרווחת? הפסדת? מה זה משנה איך נקרא לזה?

כשאני חושב לטווח ארוך אי הפסד ורווח שווים מבחינתי.
בהקשר של מזומן יש את הריבית שמפסידים וכמובן אינפלציה.
שמרת מזומן ל15 שנים בכספת,לא הרווחת? הפסדת? מה זה משנה איך נקרא לזה?

מסכים איתך ברמה מסויימת אבל במקרה שלי אני מתמקד בשיפור מיומנות בזיהוי חברות ספיצפיות ולא במיקסום התשואה על כל ההון שלי. מאמין שבהמשך זה ישתנה.

מעניין מאד הפרספקטיבה שלך על השקעות, הלוואי והיה לי את האומץ לשים כסף על מניות בודדות ועוד כאלו שנסחרות במכפילים גבוהים.

אם מעניין אותך אז כדאי לך להיכנס ולקרוא באתר של fool.com

אם מעניין אותך אז כדאי לך להיכנס ולקרוא באתר של fool.com
אני בטוח שזה מעניין. אני פשוט בן אדם הגיוני וקשה לי לקנות חברה שהמכפיל שלה הוא 100 על ההכנסות השנתיות, זה פשוט לא מסתדר לי.
ברור לי שמחיר המניה עולה בגלל ציפיות המשקיעים אבל זו ספקולציה ונראה שכל השוק נע בימים אלו על ספקולציות בטכנולוגיה בלי באמת מספרים לגבות את זה ולי זה לא מתיישב בהיגיון. כן כולם מרוויחים ועושים מליונים, השאלה מתי החגיגה תגמר אם בכלל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M שיקולי מיסוי בשילוב תיק השקעות ונדל"ן בארה"ב עבור זוג ישראלי-אמריקאי מיסים 10
I מס ירושה ממניות אמריקאיות בבנק ישראלי - האם מניות אמריקאיות בחשבון בנק ישראלי של אזרח ותושב ישראלי שמת, ימוסו או ידווחו לרשויות בארה"ב?! מיסים 9
פסיוני מיסוי בארה''ב לאזרח ישראלי מיסים 7
S הרכב התיק שלי ושינויים גדולים שצפויים בקרוב (אזרח ישראלי שחי בארה״ב ובקרוב יהיה תושב חוזר) שוק ההון 120
N איך נמנעים ממיסוי רווח הון כפול ישראלי בארה"ב? צרכנות פיננסית 4
Y מה היתרונות של השקעה בארה"ב ע"י אזרח אמריקאי-ישראלי שוק ההון 1
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
L העברת דולרים מבנק ישראלי לIB שוק ההון 4
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
SolidBixby הפקדת דולרים לאינטרקטיב מבנק ישראלי שוק ההון 24
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12
M דו"ח שנתי כאשר יש חשבון ב-IB וחשבון בבית השקעות ישראלי מיסים 6
M תהליך סגירת חשבון בIB ומעבר לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
N בית השקעות ישראלי או זר? שוק ההון 1
ס מכירה בשכבות (fifo) נתמכת בברוקר ישראלי (אקסלנס) מיסים 3
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
M העברת ניע׳׳ז מIB לברוקר ישראלי מיסים 2
T אזרח ישראלי אמריקאי מעוניין להשקיע בקרנות/תעודות סל מחקות מדד שוק ההון 5
JBUZZ ברוקר ישראלי חדש: בלינק שוק ההון 102
S מעמד חשבון בנק ישראלי למי שהינו תושב מס בישראל ובמדינה אחרת במקביל מיסים 11
R ברוקר ישראלי עם 2fa פוסטים מאיכות נמוכה 6
A האם ניתן לקנות קרנות נאמנות של וואנגראד דרך ברוקר ישראלי? שוק ההון 4
G האם יש דרך להפקיד צ'ק ישראלי (התקבל מקופת גמל, כמה אלפים בודדים) לחשבון בנק בבריטניה (NatWest)? צרכנות פיננסית 2
B אזרח ישראלי-אמריקאי עובר להתגורר במדינה שלישית - היכן להתחיל? מיסים 1
The Thinker על מי האחריות כאשר מתבצעת מכירה בשער לא נכון בברוקר ישראלי? שוק ההון 10
L מינוף ברוקר ישראלי שוק ההון 6
V ברוקר ישראלי מבקש המון פרטים בהרשמה, הגיוני? צרכנות פיננסית 10
Y קרנות להשקעה באגח מדינות מפותחות וסל אגח ישראלי שוק ההון 0
א מס נומינלי במחקה מדד-קרן ישראלי פוסטים מאיכות נמוכה 0
E תמחור שכר סופרים/אמנים לאזרח אמריקאי-ישראלי ושיקולים מיסויים מיסים 5
Y חישוב IBAN של בנק ישראלי (העברה מIB) פוסטים מאיכות נמוכה 2
S רו"ח ישראלי מומלץ עבור הייטקיסט אזרח ארה"ב מיסים 30
ד איך משקיעים במניות ישראליות ללא בנק או בית השקעות ישראלי שוק ההון 11
T מס על מניה אמריקאית בברוקר ישראלי מיסים 6
yossik חשבון בנק ישראלי/אמריקאי צרכנות פיננסית 10
N מיסוי שכיר ישראלי שמתגורר בשוויץ מיסים 6
S שאלה על אופן חישוב מס ירושה אמריקאי למשקיע ישראלי עם מינוף מיסים 2
ע ניוד ניירות דואלים מברוקר ישראלי ל ib שוק ההון 1
ש הורדת תשואה היסטורית של אג"ח ממשלתי ישראלי שוק ההון 1
Plato חלופה לאג"ח ממשלתי ישראלי בחלק הסולידי שוק ההון 9
א המרה של שקלים לדולרים - אזרח ישראלי + אמריקאי עם חשבון בנק בישראל ובארה״ב שוק ההון 2
ח interactive brokers, אזרחות זרה, העברת מניות מבנק ישראלי שוק ההון 1
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
S איך לבחור ברוקר ישראלי? האם וכיצד להתמקח על העמלות? שוק ההון 6
A האם מומלץ להשקיע בשוק ההון דרך אתר ישראלי או בחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 5

נושאים דומים

Back
למעלה