• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יעד לעצמאות

נכון, ילדים מסתדרים לבד.
ילדה בת 13 הצליחה להשתכר לפני שהגיעה למועדון, ילדים בני פחות מ-15 מנסים על הבנות מהכיתה מה שראו אתמול באינטרנט.
אתה יכול לטעון שאני חרדתי, שאני לא מכיר את כל הארץ.
אני יודע שאצל הדתיים/חרדים הכל דבש, בגלל זה יש גמחים שהם פותחים לעזור לחילונים שלא מצליחים לסיים את החודש עם מיסים.

אבל...
אני אתן תובנה אחת. תעשה איתה מה שבא לך.
cvkMc44ApTT7fR9X7RtgXkdmtMjirpJiitPuMgeOpDdF4SYSta53LCLFuaw7AhH3o3nGJ1O9TLmVB08rDYXbS2BIrU6dgkOrzNICGO74J8kKwyBbCx2GXMX1gzTLNP-vS04kuymAEe7mZxlICWIRHfMnCmdscCuk6oRQ-SwIhyNq0xyMaCXtO_T5vq5VMe4iOq0jGBB7By9KZlUsJ6SJ-XAecQxpOnlRVSB0u9OAjyBxUe5bgFboXEw10Q7V09k_dITkWcBN_BX-0t60u4Jw6fxRRGI6r0QxX1t43mFwhSlfvV6G-_5s5QSJoZbKiGMLF4mXI8VBdddFCqmJipdTH_rnNW4JxctXB5G_Vf2xHmrsC2dHptqKBiyUL7yxDlBAol7-BUJicwQeGaTUhb9ndrxl_4FRDuz4UO2FNLXeKl7MrPauL1x_bqjp_HVoHuXH9-k3ZkZJDs1vta-9sHfMtbEeXu9BjcZjyg2pJHaZtHyfdJ8V5f_NNXfKcna1WMB5QlTRsu5CMDscNbm47a_1wU0N6TIZHIqEaiXR-KyITmJtgCWvgRxdzScuo2KiHgv3EQ7Ztw=w552-h926-no

@DoLLand @daat99
אני עוד זוכר את היום שאבא שלי שלח לבן דוד שלי בצפת את המיטת קומותיים, על חשבוננו... כדי לעזור למסכן שיש לו כבר 6 ילדים וישנים על הרצפה.
אחרי שלושה חודשים עברנו בדרך ל... ונכנסנו להגיד שלום וראה איזה פלא -
הילדים עדיין ישנים על הרצפה ואין מיטה.
אבא שלי התעצבן ושאל "למה לא אמרת לי שהמיטה לא הגיעה? שילמתי למוביל, כדי שלילדים שלך יהיה איפה לישון. אחותי דואגת לנכדים שלה ואתה מעופף!"
ובן דוד שלי עונה "לא איציק. הכל בסדר. אני פשוט שלחתי את המיטה לגיסי כי לו יש 9 ילדים והוא זקוק למיטה יותר ממני".
מיותר לציין שמאותו יום, אני מעדיף להוציא דברים החוצה לרחוב ולא לבדוק מול בן דוד שלי בצפת, אם הגיס שלו בירושלים צריך משהו.

מה שכן בדיחה אחרת שהזכרתם לי -
מספרים על בחורה צעירה שהתאהבה בתלמיד חכם.
ההורים שלה החליטו להזמין אותו לארוחת ערב ובסופה האבא יצא למרפסת לדבר עם ה"מיועד"
איפה תגורו? אלוהים גדול, נסתדר.
ממה תחייו? אלוהים גדול, נסתדר.
איך תגדלו ילדים? אלוהים גדול, נסתדר.
למחרת, האמא שואלת את בעלה "איך היה, על מה אתם הגברים דיברתם?"
בעלה מסתכל עליה ועונה "יש לי חדשות רעות וחדשות טובות".
"מה החדשות?"
"החדשות הרעות שהם הולכים לגור אצלנו, לאכול אצל שולחננו ולחיות על חשבוננו."
"אז מה כבר יכול להיות טוב?"
"הוא חושב שאני אלוהים!"

נ.ב.
אם הדתיים/חרדים באמת יכלו לחיות בעצמם, אז היה להם שטרות משל עצמם, (עם תמונות של רבנים כנראה) בלי קשר למדינה.
אבל הם לא.
הם רק טוענים בינתיים שהערכים שלהם טובים יותר משל "החילוניים".

נ.נ.ב.
למקרה ומישהו חושב שאני מריר רק כלפי דתיים/חרדים, אז לא. גם כלפי הערבים.
לפחות הערבים לא מתקשרים מ-קבר רחל/לאה ו/או/ ישיבת אור לחברון לקבל תרומות לאברכים שלא קיבלו משכורת חודש שעבר.

אם הדתיים/חרדים באמת יכלו לחיות בעצמם,
אני חרדי.
ואני גם אברך ואשתי מפרנסת יחידה. (+ מלגת כולל 1000 ש"ח) אנחנו חיים טוב מאוד. החברים שלי מהכולל חיים גם הם טוב מאוד (כמובן שיכולים להיות יוצאים מין הכלל שאני לא יודע, אבל עוני קיים גם אצל חילוניים).
מוזר לי שבפורום הזה שדוגל בצמצום הוצאות וכו' אנשים לא מבינים אייך חיים עם מפרנס אחד. הסולידית היא ההוכחה הגדולה לכך.
לגבי שאר התגובה שלך - לא הגן כמובן על דברים שאינני מסכים להן. רק אומר שהרוב המוחלט אינן כאלה.

@רובי1
א. אני יודע שאתה חרדי.
ב. יש לך ילדים, אז אני גם מוכן לשמוע את דעתך בנידון איך לגדל ילדים (ושיסלחו לי הרווקים, אבל גם לי היו פעם אמונות איך וכיצד אני אגדל ילדים, אז כרגע אני מתעלם ממה הם חושבים נדרש לגדל ילד)
ג. כמה ילדים יש לך? מלגת כולל זאת אומרת מפרנסת יחידה + קצבאות ילדים (חוזר לשאלה "כמה יש לך?") + קצבת כולל (יש קצבאות נוספות שפספספתי?)
ד. לערבב את @הסולידית כדוגמה לרווקה שחיה על תיק ההשקעות שלה (או קודם על הכנסה לבד) מול משפחה עם 3 ילדים על מפרנס יחיד... הייתי אומר שאתה מנסה לחטוא למציאות.

לסיום -
היו תקופות שהייתי מובטל, גידלתי את הילד בבית.
ההוצאות היו שונות, כי בת הזוג לא הוציאה שקל מעבר למה שהגדירה לעצמה.
הכל טוב ויפה.
אבל אם נחזור לפוסט הפותח - ילד בן 20 שחושב שהוא יודע לגדל ילדים...
מוזמן לבוא ולקבל 3 ילדים מוכנים לשבוע.

@c881
ראשית יש לי רק בת אחת. עוד מעט בת שנתיים. אולי עכשיו כבר אינך רוצה כל כך לשמוע את דעתי.:)
קיצבת ילדים זה 140 ש' לכל ילד. לא משהו להתפאר בו. ולא, אין לאברכים קצבאות נוספות שאין לך, מלבד התשלום של הכולל. מה שכן, המילגה שלי נמוכה מאוד כי ברוב המקומות זה 2000 ואפילו 3000 ש"ח.

בעניין גידול ילדים, אכן הוא דורש את מרבית זמנך ומרצך. הוא גם זה שנותן את הכוח את המרץ ואת שמחת החיים. אצלי לפחות.
אני לא מבין למה אתה מתנגד ליקיצה טבעית, ילד בוכה/ רעב/ מרטיב זה לא טבעי?!
וכן ילדים עולים כסף. אבל הם לא עולים הרבה כל כך כמו שנהוג לחשוב. כשאתה קונה משחק יקר לילד שלך, אתה חושב שפינקת אותו. אבל הוא מעדיף שפשוט תשב איתו על הרצפה לשעה של משחק במשחקים הישנים, שהוא ירש מאחיו הגדולים.

נדמה לי שאצלכם ההוצאה על גנים עד גיל 3 גדולה מאוד, אבל כיון שמהכולל אני חוזר בשעה אחת (יוצא שוב מ 4 עד7) אני צריך גן רק לבוקר וזה זול מאוד.
אני בכל זאת רוצה לחזור לסולידית כדוגמה, כי אם היא מוציאה פחות מ4000 ש' בחודש, אין סיבה שמשפחה עם שני ילדים יוציאו יותר מ 10 א"ש.

נ.ב. אני מניח שלנו קל יותר להסתדר בעקבות סכום גדול שקיבלנו מההורים. זה דבר מקובל מאוד בציבור שלנו (לא בכל הציבור החרדי, אבל בחלקים ממנו) שההורים נותנים סכום גדול לקניית דירה. אומנם במחירי הדירות היום זה רחוק מדירה שלמה, אבל זה בכל זאת מקל להתחיל את החיים עם נכס ביד. (וזה מכביד מאוד כשאני יודע שגם ממני מצופה לתת את זה לילדים שלי)

אז אני מתחיל לקרוא תגובה של אבא לבת אחת (וכל ילד הוא עולם ומלואו) ומגיע ל-"לשחק בצעצועים הישנים של אחיו הגדולים"... איפה הם?
לא משנה, סתם עקיצה על קו המחשבה.
בכל מקרה... כיום הגדילו קצת בחזרה את הקצבה, אז 3 ילדים זה 536 (או 538, לא אני מקבל אותה, אז לא בטוח).
1. אני לא מתנגד ליקיצה טבעית ואני שמח שאני פוקח עיניים, תהיה השעה אשר תהיה...
אבל שוב - ילד בן 20 שרוצה לצאת ממעגל העבודה (לפני שהתחיל בכלל) ולקום ביקיצה טבעית... שאלתי קודם - האם לקום לבכי של ילד זה יקיצה טבעית או לקום מתי שבא לי בלי להתחשבן עם אף אחד?
2. אני לא קונה משחקים לילדים שלי... יש מספיק שקנו להם, מהאח הגדול, מהבן דוד, מהדודה... אנחנו כל פעם מוציאים אחרים כדי שיהיה בכלל מקום בחדר(בכל זאת 3 ילדים בחדר אחד.
3. גן עד גיל 3 ב-נס ציונה זה 2,500. מעל זה גן עיריה (אז צהרון ב-1,000), צהרון בבית הספר זה 600 שח. אני חוזר ב-16:00 ואוסף את הילדים.
סבתא שומרת על התינוק עד ספטמבר (התנדבה)
4. @הסולידית (ושוב אני לא מבין למה אתה בוחר לערבב אותה בדיון הספציפי) היא אשה בוגרת עם X בגדים. משפחה עם 3 ילדים שלא נולדו באותה עונה, צריכים לקנות בגדים (פעם קצרים, פעם ארוכים) ומה לעשות שילדים צומחים בקצב שלהם, תינוקות מלכלכלים גם קצת בגדים לפעמים...
אני מניח שבת יכולה להסתובב בקיץ בבגדים קצרים של בן, אני די בטוח שאת כל השמלות שסבתא קנתה, אני לא אוכל להעביר לאחיה הקטן.
מעבירים בגדים וצעצועים לבן דוד הקטן, מקבלים ממנו בחזרה.
הכל טוב ויפה.
רכב~שניים להגיע לעבודה.
דרך אגב, אאל"ט - @הסולידית חיה עם בן זוג. היא מסתדרת עם 4,000 שח. אם היא מוכנה לשתף בעלות של בן זוגה. כי אחרת, אתה תמיד מסתכל רק על משתנה אחד במשוואה.

נ.ב.
לכמה ילדים ההורים יכולים לתת סכום לרכישת דירה?
כלומר, באיזשהו שלב ההורים כן מתחילים לעבוד כדי לצבור סכום להעביר לילדים?

נ.נ.ב
מחר יסתיים החודש שניתחתי הוצאות בסופר. אוכל לתת עוד כמה נקודות.

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: Roi
לא מסתדר כל כך עם ילדים אבל בהצלחה
לקום ביקיצה טבעית זה לא דבר בריא כי תוך שבועיים מגיעים למצב שהולכים לישון בשבע בבוקר עד חמש בערב ומרוחים.
אני אשנה את התקווה שלי שאלוהים יתן לי את הכוחות הנפשיים הדרושים כדי לקום כל יום באותה שעה (ולא מדברת על ילדים!)

יש מי שמנסה להרדם עם רדת החושך ולהתעורר עם החמה.
בקיץ ישנים פחות, בחורף יותר.

לא משנה, סתם עקיצה על קו המחשבה.
1. לא הבנתי את העקיצה, מהמשך הדברים נשמע שאתה דווקא מסכים איתי. זה גם לא רלוונטי מה ניסיון החיים שלי, כל עוד אני אומר דבר הגיוני.
2. בקשר לקימה בשעה מאוחרת אין מחלוקת - זה בלתי אפשרי עם ילדים. לדעתי גם לא מומלץ בכלל.
גן עד גיל 3 ב-נס ציונה זה 2,500
א"א לספר על הוצאות של אדם עובד, ולטעון שבגלל זה א"א להפסיק לעבוד. הרי אם אתה או בת זוגך לא הייתם עובדים, לא היה צורך בגן עד גיל 3. וגם אח"כ לא היה צורך בצהרון. כל זה הוצאות שיש רק לאדם עובד.
זה כמובן להחליף עבודה בחוץ בעבודה בבית.
כנ"ל לגבי רכב - לא תעבוד לא תצטרך רכב. ואפשר גם לנסוע באוטובוס לעבודה או להצטרף עם חבר. (זה מה שאשתי עושה).
אני מניח שבת יכולה להסתובב בקיץ בבגדים קצרים של בן,
לא הבת שלי. כלומר לא האמא של הבת שלי.

נתתי דוגמה של הסולידית רק מפני שאתה ואני לא שיתפנו כאן בכל ההוצאות שלנו והיא כן. אז, באופן כללי, היא דוגמה לצמצום הוצאות.
לכמה ילדים ההורים יכולים לתת סכום לרכישת דירה?
אשתי היא בת אחרונה מתוך 12 אביה, חמי, פקיד בנק כל חייו, נתן סכום זה לכל אחד מילדיו. חמותי, אגב, לא עבדה רוב הזמן מלבד עבודות מהבית. אך למותר לציין שהוא לא קיבל עזרה מאף אחד. הכל עניין של סדר עדיפויות.
כלומר, באיזשהו שלב ההורים כן מתחילים לעבוד כדי לצבור סכום להעביר לילדים?
לפחות לגבי אני יכול לומר שיש לי תוכנית די סדורה אייך אני אתן סכומים כאלו לילדי בלי שאצטרך לעזוב את העיסוק התורני שהוא משאת נפשי.

א"א לספר על הוצאות של אדם עובד, ולטעון שבגלל זה א"א להפסיק לעבוד. הרי אם אתה או בת זוגך לא הייתם עובדים, לא היה צורך בגן עד גיל 3. וגם אח"כ לא היה צורך בצהרון. כל זה הוצאות שיש רק לאדם עובד.
זה כמובן להחליף עבודה בחוץ בעבודה בבית.
כנ"ל לגבי רכב - לא תעבוד לא תצטרך רכב. ואפשר גם לנסוע באוטובוס לעבודה או להצטרף עם חבר. (זה מה שאשתי עושה).
א. אני לא יודע אם אני יכול ללמד ילד בכוחות עצמי.
כלומר, אני משוכנע שאני יכול ללמד אותו מה שאני יודע, אני לא יודע אם יעבור בחינות של "חינוך ביתי".
כשלא עבדתי, עדיין הילד הלך לצהרון כי אתה בטוח ש"חודש הבא" אתחיל לעבוד ואז אתה לא יכול לשגע את הילד/מה עושים אם לא מוצאים גן באמצע השנה? לא מתחילים לעבוד.
ב. לגבי רכב, מכיוון שהרכב משמש רק להגיע לעבודה - ירד מאופנוע לקטנוע. עדיין - יש מקרים שנאלצים להשתמש ברכב אם רוצים לצאת למרחק גדול מהליכה עם 3 ילדים.
נכון ש- @הסולידית היא דוגמה לצימצום הוצאות,
ואפשר לשאוף לכך, היא עדיין לא דוגמה לקיום של משפחה בת 5 נפשות.
גם תאור ההוצאות שלה הוא שלה (לבד). כשאנחנו יודעים שיש שותף לדירה/בן זוג.
אתה בוחר בעיסוק התורני, אני בחרתי בעיסוק X כדי שבת זוגתי לא תהיה בחרדות (מה קורה אם אני מפוטרת?)

נ.ב.
התחלת בלומר שאתה אבא לילדה אחת, אבל כבר אתה יודע שהילדים רוצים לשחק בצעצועים הישנים של האחים הגדולים שלהם.
פעם אחרונה שבדקתי - במשפחה עם ילדה אחת, אין אחים גדולים.
עדיין, אני מסכים עם הרעיון - אצלנו, הגדול שיחק בצעצועים שקיבל בירושה מהבן דוד הבוגר ממנו.
יודע שהילדים אוהבים יותר את ההתעסקות בלפתוח את המתנה מאשר את המתנה.

נ.נ.ב.
אפשר להמשיך לדוש בזה - אתה מעמדתך ואני מעמדתי, כי נראה ששנינו בטוחים בצדקתנו.
גם אחרי שנתעלם מאיך אנחנו לבושים/ משאת נפשנו/ מטרתנו הסופית.
אתה חושב שלפות"ש יש דרישות ריאליות? סבבה.
אני חושב שהוא חי באשליות. סבבה?

אני חושב שהוא רק צריך לסדר את הציפיות,
מטרות לטווח הארוך יכולות להיות עצמאות כלכלית
אבל חשוב להבין שצריך מטרות לטווח הקצר ( עשר שנים או עשרים ) כדי להגדיל הכנסה ולהנות מהפירות בטווח הארוך,
צריך להבין את המציאות ולעצב אותה ולא לצייר לך ציור נחמד ויפה ולקרוא לו "מציאות"

פעם אחרונה שבדקתי - במשפחה עם ילדה אחת, אין אחים גדולים.
פעם אחרונה שבדקתי יש בני דודים גדולים...

פעם אחרונה שבדקתי (לפני כשעה כשחזרתי הביתה) אז יש צעצועים של ילדים בכניסה לבניין שכל ילדי הבניין משחקים בהם ולא רק משפחה אחת...

זה הכל עניין של חינוך וקהילה.
אם אתה נמצא בקהילה תומכת אז אתה תסתדר.
אם אתה נמצא בקהילה שעסוקה בלהשוויץ למי יש דברים שלאחרים אין אז לא יעזור כמה תעבוד תמיד יהיה מישהו/משהו שיש לו יותר...

א. אני לא יודע אם אני יכול ללמד ילד בכוחות עצמי.
אתה בהחלט יכול ללמד ילד עד גיל 3 לבד.
אחרי גיל 3 הוא הולך לגן ולבית הספר ולומד שם את מה שהוא צריך וגם עם זה אתה יכול להתמודד כשאתה איתו במקום הצהרון שבו לא מלמדים אותו דברים מיוחדים.
רק בתיכון אולי יהיו לך בעיות עם החומר שהילדים שלך ילמדו אבל גם לזה יש פתרונות חינמיים כמו בנק הזמן או חברים מצטיינים מהכיתה שיהיו מוכנים לעזור (עשיתי זאת בעצמי כשאני הייתי בתיכון ואחד מתלמידי הכיתה התקשה במקצוע ספציפי שאני הייתי בו טוב).

החינוך שאתה מקנה לילד שלך בבית יעזור לו (או יקשה עליו) בחיים הרבה יותר מכל תעודה שהוא יוכל לקבל ממוסד חינוכי.
גם את זה הוכחתי על בשרי ואני עובד היום בחברת הייטק עם שכר לא רע בלשון המעטה ואפילו תעודת בגרות של תיכון אין לי...
מה שיש לי בשפע זה חינוף מעולה שקיבלתי מהורי בילדות.

אתה חושב שלפות"ש יש דרישות ריאליות? סבבה.
+1
רק הפוך :)

c881 - רובי כבר כתב את רב מה שרציתי להגיד
אני לא מכיר אותך אבל לדעתי גדלנו בסביבה שונה עם חינוך שונה והשקפות שונות.
ולכן הכוונות שלי נראות לך לא ריאליות,
אני עבדתי כבר מגיל 12,וכך גם אחיי ועכשיו גם אחיין שלי.

מסכים איתך שאני לא יכול לדעת הכל בדיוק מעכשיו,אבל לשער אני יכול,ואם אני צודק או לא ?
זה רק הזמן יגיד ;)

מודה ועוזב את תל-אביב.
לא ידעתי שמדובר על לתמוך בילדים רק עד גיל 12.
אם כך, אז אתה כבר אוטוטו שם.
אבל למה עד כזה גיל מבוגר?
במקומך, אני בועט אותם החוצה בגיל 9. שיסתדרו.

לא הבנתי על מה הוויכוח בין @רובי1 לבין @c881 ...
אני חושבת שכולם מסכימים שאם חייבים לצמם הוצאות במשפחה, זה אפשרי. ברור שאפשר לקיים משפחה עם שני ילדים ב-10 אלף.. השאלה היא האם זה מתאים לכולם. לי זה לא, וגם ל881 נראה שלא.. גם אם אני אישית חשבתי שזה כן לפני אי אילו שנים. מאידך רובי1 זורם עם זה, אז למה לנסות להוכיח לו שהוא טועה? זכותו, לא?
בכל מקרה, לרוב, ברגע שיש ילדים, כל סדר העדיפויות משתנה.
זה הופך את כל עולמך, את כל הסטנדרטים שלך זה משנה אפילו ערכים.

בגיל 20 זאת לא חוכמה לטייל באירופה בטרמפים, לחזור אחרי חודשיים הבייתה עם עודף מעשרים יורו ולהרגיש על גג העולם.
בגיל 30, עם תינוק קטן, רוב האנשים רוצים לדעת שאם קורה אסון, לא תהייה להם בעייה לכסות את חשבון האמבולנס בלי להניד עפעף..
ומצד שני כל מיני פנטזיות על חנ"ב מפנות את עצמן ברגע שמבינים מה ההשלכות של זה על המוח האנושי (ולרוב הנשי).
בכל מקרה, זה לא משנה מה פות"ש מחליט עכשיו, הוא הרי ישנה את דעתו 20 פעם בעשור הקרוב, וזה אחלה וזה נהדר, ויפה שהוא חושב עכשיו על העתיד, רק חשוב לשמור על גמישות.

@רובי1 מעניין מאוד לשמוע וללמוד ממך איך אתה מתכנן לתת סכום כזה לכל אחד מילדיך...
אני אמא ל-7 ומבינה בדיוק על מה אתה מדבר, אבל השאלה איך אוכל לתת לילדי את הסכום שהורי נתנו לי כשהתחתנתי ממש מטרידה אותי. (והם מן הסתם נתנו פחות מהמקובל במגזר החרדי...) אז אשמח אם תפרט.
@c88 לעבוד מגיל צעיר זה חינוך טוב. אף אחד לא חי בסרט שילד בן 12 יממן את עצמו. וגם לא צריך.

טוב, אז לגבי חינוך במגזר החילוני, אולי כדאי להשלים מעט את התמונה.
ילדים לא מפסיקים לצרוך אחרי גיל 3, להיפך.
הילדים שלי בגילאי בי"ס יסודי, כך שאני לא מכיר את ההוצאות של בני הנוער, אבל לא נראה לי שהן קטנות ממה שאני מכיר בגילאים הצעירים.
אז ככה - בית הספר (המצוין) בו לומדים ילדיי אינו מספק את כל הצרכים החינוכיים שיש להם. אני לא יודע ללמד נגינה וגם אם כן, אני לא יכול לספק תזמורת. אני כן יכול ללמד שחמט (2200 מד כושר שזה די והותר לילד בן 6 - כתבתי רק כי הבנתי שיש כאן אחרים עם התחביב הזה) אבל לא יכול לספק תחרויות וחברה של מועדון שחמט, אני גם לא יכול לתת תנאים של קבוצת כדורגל או תחרות ג'ודו. בכל אחד מהעיסוקים האלו קיים ה"סיכון" שהילד יצטיין ואז ההוצאות גדולות בהרבה.
אני יכול לספק ספרי מדע והפניות אינספור לאתרים, אבל כל אלו לא מתחרים בחוגים למחוננים שנותנים ערך מוסף ללימוד העצמי.
מהצד השני, ילדים צריכים אבחונים (הידוע הוא של הק"ר, אבל יש גם אחרים), ובעקבותיהם טיפולים שונים. אני לא מדבר על דברים חריגים, אלא דברים שכמעט כל משפחה בה יש 2-3 ילדים מכירה, ואני מדבר על טיפולים שמשפרים באופן משמעותי ומורגש מצב של ילד.
מעבר לזה, לכל פעילות חברתית יש תג מחיר - מתנועת נוער ועד ימי הולדת כיתתיים. אפשר לא להשתתף, אבל גם לזה יש תג מחיר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
המהנדל מסלול יעד לפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M תוכנית להשקעה לטווח ארוך - יעד של 15000 הכנסה פסיבית בחודש שוק ההון 5
פ השקעה לטווח הארוך - הגדרת יעד וכח הקנייה של הכסף בעתיד שוק ההון 21
hommie יעד ראשון בחיים לחול אוף טופיק 35
A השקעה ללא יעד- איך, כמה, למה ולמה לא? שוק ההון 8
ה איפה למצוא קהל יעד למשהו כל כך ספציפי? אוף טופיק 8
F מעבר לעצמאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y איך להגיע לעצמאות כלכלית? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
O בדרך לעצמאות כלכלית.. הרהורים יומני מסע אישיים 34
T זוג סולידי עם שאיפות לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 13
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
השקעה לא מזל איזה משפט/מוטו מלווה אתכם לעצמאות כלכלית ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M החלום שלי לצאת לעצמאות כלכלית מתי זה יקרה?? יומני מסע אישיים 17
י התלבטות ביישום תיק ההשקעות שלי לעצמאות כלכלית שוק ההון 21
צ יציאה לעצמאות התפתחות אישית 2
F ספרות מומלצת לבניית תוכנית לעצמאות כלכלית התפתחות אישית 3
I הקרבות בדרך לעצמאות כלכלית אוף טופיק 4
F מה צריך ללמוד כדי להגיע לעצמאות פיננסית? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 29
C יומן מסע לעצמאות כלכלית לאדם הצעיר יומני מסע אישיים 7
ימבו סדר במוצרים פנסיונים | עצמאי בדרך לעצמאות כלכלית שוק ההון 13
אל ניניו הדרך שלי לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 73
S כמה שנים נותרו לכם לפרישה? (לעצמאות כלכלית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 50
noamovich בן 21 מתחיל את הדרך לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 18
חסכונית חסכונית בדרך לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 76
ayeletavr מכשולים בדרך לעצמאות כלכלית - הרהורים פילוסופיים לקראת שבת יומני מסע אישיים 178
oz1987 מגיעים לעצמאות כלכלית - המומחים ממליצים צרכנות פיננסית 22
לא חשוב שמות מהן הסכומים שאמורים להיות בידינו כשאנו פוצחים במסע לעצמאות כלכלית? יומני מסע אישיים 8
נ מפת חום לעצמאות כלכלית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 28
B הגעתם לעצמאות כלכלית, מה הלאה? התפתחות אישית 12
O משיכת כספי הפנסיה בזמן היציאה לעצמאות כלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 44
H מחפשת את הדרך הנכונה להתחיל את החיים בשביל להגיע לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 49
M הגעתי לעצמאות כלכלית. מה עושים עכשיו? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 116
מתכנת עדכון אישי: שלב שני בדרך המובילה לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 34
S המסע שלי לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 15
הסולידית "99 טיפים לעצמאות כלכלית" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
rina מבלבול לבהירות ועד לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 61
B הדרך לעצמאות הכלכלית שלי מתחילה כאן. עזרו לי. שוק ההון 22
צ מחייל בודד לעצמאות כלכלית - אי שם בגיל 50 יומני מסע אישיים 16
ארגמן התמודדות של מס הכנסה עם מי שמגיע לעצמאות כלכלית צרכנות פיננסית 17

נושאים דומים

Back
למעלה