• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ייעוץ פנסיוני בבנק

rosebud

משתמש רגיל
דירוג
62
אבי מתקרב לגיל פרישה. הוא שוקל לפרוש כמה שנים לפני כן, אבל זקוק לייעוץ פנסיוני כדי להבין את מצבו הכולל.
האם כדאי לקחת ייעוץ פנסיוני של הבנק? מה היתרונות/חסרונות?

מה העלות?

בלי קשר לעלויות תמיד צריך לדעת מול מי מתנהלים. יש הבדל עצום בין יועץ שמייצג את האינטרסים שלך לבין יועץ שיש לו ניגוד עניינים לבין סוכן מטעם שהקשר שלו ליעוץ מסתכם בתג תפקיד על הושלחן שלו. אנשים אוהבים מאוד לעשות Outsourcing מצד אחד ומצד שני מקבלים בקלות רבה "עצות" שמגיעות בגיבוי תואר סמוכתי כזה או אחר.

בעיני, יועצים בבנק לא יכולים, בהגדרה, להיות בלתי תלויים. בנוסף, אני מניח שרמתם בינונית - הטובים ביותר לא הולכים לעבוד בבנק, אבל מערכת הסינון של הבנק וההדרכות מבטיחות שבדרך כלל גם הגרועים ביותר לא יהיו שם.
אם יש לך המלצה על יועץ בלתי תלוי בעלות סבירה, הייתי הולך על זה גם אם הייעוץ בבנק בחינם.

בלי קשר לעלויות תמיד צריך לדעת מול מי מתנהלים. יש הבדל עצום בין יועץ שמייצג את האינטרסים שלך לבין יועץ שיש לו ניגוד עניינים לבין סוכן מטעם שהקשר שלו ליעוץ מסתכם בתג תפקיד על הושלחן שלו. אנשים אוהבים מאוד לעשות Outsourcing מצד אחד ומצד שני מקבלים בקלות רבה "עצות" שמגיעות בגיבוי תואר סמוכתי כזה או אחר.

בעיני, יועצים בבנק לא יכולים, בהגדרה, להיות בלתי תלויים. בנוסף, אני מניח שרמתם בינונית - הטובים ביותר לא הולכים לעבוד בבנק, אבל מערכת הסינון של הבנק וההדרכות מבטיחות שבדרך כלל גם הגרועים ביותר לא יהיו שם.
אם יש לך המלצה על יועץ בלתי תלוי בעלות סבירה, הייתי הולך על זה גם אם הייעוץ בבנק בחינם.

כן זו בדיוק הסיבה שאני שואל. האם היום לבנקים יש ניגוד עניינים? לא נראה לי שאמור להיות.
ואני לא מכיר בעצמי יועצים בלתי תלויים, לכן חשבתי לשלוח אותו לבנק כדי למנוע "אסונות".

אתה לא יכול לקבל עצות ממי שמוכר לך מוצרים. זה נכון לסוכנות רכב או לטורקי שמוכר לך מעיל עור או לנציג הבנק שמוכר מכשירים פיננסיים.

אביך חסך כל החיים בשביל להנות מהפירות עכשיו. לדעתי אין תחליף ליועץ טוב בלתי תלוי, אפילו אם הוא יעלה 2 -3 אלף (שזה מה שעולה יועץ כזה עד כמה שידוע לי) שבהחלט יכול להחזיר את ההשקעה בו ע"י ייעוץ משתלם. ללכת ליועץ בבנק כפי שאמרו לפני לא יספק מידע בלתי תלוי, וגם (סביר להניח) לא ברמה גבוהה. בכל זאת, אם הייעוץ בבנק חינם הייתי הולך לשמוע בלי להתחייב לכלום, אפילו אם זה רק בשביל "עבודת הכנה" של איסוף מסמכים וחישובים כלליים, סוג של דו"ח מצב, לפני שהולכים ליועץ חיצוני (אלא אם אביך עלול לבלוע מה שיגידו לו שם, במקרה כזה כדאי להתלוות אליו).
לדעתי כדאי להשיג המלצה על יועץ בלתי תלוי, אולי מישהו פה בפורום יכול לעזור, או לחפש המלצות ברשת, מאנשים בעבודה וכו'

כן אני מסכים שיועץ טוב שווה את הכסף, אני רק לא יודע איך למצוא כזה. חשבתי על מירב בן עובד כי אהבתי את הבלוג שלה, אבל אני לא באמת מכיר.
למה הבנק תלוי? למיטב הבנתי הוא לא מוכר מוצרים - אני טועה? האם הוא משמש כמשווק פנסיוני?

אני מסכימה שכדאי יועץ בלתי תלוי.
לא הייתי הולכת ליעוץ פנסיוני בבנק.הנושא חשוב ורגיש מדי.
קבלתי המלצה (ייתכן שבפורום הזה) על יועץ בלתי תלוי :דן שפרינצק.
עדיין לא נפגשתי איתו.

יכול להיות שהבנק עובד עם חברת מוצרים פנסיונית מסויימת ולכן כנראה תהיה לו זיקה\אינטרס לשווק את המוצרים שלה.
יועץ עצמאי ובלתי תלוי בדרך כלל ינסה להצדיק את המשכורת שלו כי המוניטין שלו תלוי בכך (ומוניטין של אדם ישר והגון מביא לקוחות).

מישהו בדק מחירים של ייעוץ בלתי תלוי? מה הוא כולל?

יש מחירון באתר של החברה של דן שפרינצק.
להבנתי זה כולל פגישה והמלצות כתובות.

ממה שהבנתי יועץ פנסיוני רשאי לגבות תשלום חד פעמי על הייעוץ + עד 0.25% מהצבירה באופן שוטף. אני הייתי מתרחק כמו מאש מיועצים שלוקחים אחוז מהצבירה. אין בכך שום הגיון.

אצלו מדובר בתשלום חד פעמי על ייעוץ.

אני הלכתי ליעוץ בבנק והתרשמתי מאוד לטובה (אבל זה תלוי כמובן ביועץ הספציפי). הם לא ברמה של יועץ חיצוני וגם לא מתיימרים להיות - בסוגיות סבוכות ימליצו לך לקחת יועץ מומחה. לגבי שאלת האובייקטיביות, היועצת שאיתה נפגשתי הסבירה לי שאם הבנק הופך להיות הסוכן שלך (ככה היא עשתה לי בקרן ההשתלמות) אז הוא מקבל את אותה עמלה מכל הקרנות וגם אם אתה נשאר בקרן הנוכחית שלך, כך שלכאורה אין להם אינטרס לדחוף אותך לעבור לקרן אחרת. לא יודע לגבי פנסיה/ביטוח מנהלים.
בגדול אני יצאתי מרוצה מהמפגש - היא חתכה לי את דמי הניהול בקרן ההשתלמות בחצי ומצאה טעויות שהסוכן שלי עשה בפנסיה (אבל הפנתה אותי אליו בשביל שיתקן אותן).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M מהו בעצם ייעוץ פנסיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A כדאיות והערכה של ייעוץ פנסיוני בתשלום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
Y לימודי ייעוץ השקעות וייעוץ פנסיוני התפתחות אישית 14
A ייעוץ פנסיוני - סקירה צרכנות פיננסית 3
א ייעוץ פנסיוני צרכנות פיננסית 25
א הערכת ייעוץ פנסיוני צרכנות פיננסית 1
י ייעוץ פנסיוני צרכנות פיננסית 9
עמיאל החזר מס על ייעוץ פנסיוני צרכנות פיננסית 0
עש לילה ייעוץ פנסיוני לקראת פרישה צרכנות פיננסית 0
ה כותבי מאמרי ייעוץ פנסיוני [שאינני מסכים עמם]: אוף טופיק 2
H ייעוץ לגבי..ייעוץ? צרכנות פיננסית 6
R ייעוץ אסטרטגי התפתחות אישית 2
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
I ייעוץ לגבי מזגן עילי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
Y ייעוץ בנוגע לרכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 18
Y ייעוץ פיננסי בעקבות כספי ירושה נדל"ן 15
cypriano de rore ייעוץ והתאמת מערכת לייעול אירגוני אוף טופיק 1
צ ייעוץ - רכישת דירה להשקעה נדל"ן 0
amit ייעוץ בעבודה ראשונה , הנדסת חשמל טכניון פוסטים מאיכות נמוכה 2
S ייעוץ בנושא מחיר למשתכן -בחירת דירה נדל"ן 24
A עבודת ייעוץ עצמאית בנוסף לעבודה שכירה למהנדס התפתחות אישית 12
T ייעוץ, הדרכה ו/או טיפול בבעיות תקשורת בין הורה לילדיו. התפתחות אישית 0
ע ייעוץ בנושא דירת עמידר נדל"ן 3
T לימוד ייעוץ השקעות כדאי? שוק ההון 3
כ השקעה בנדל"ן 400K להגדלת הון עצמי - ייעוץ על כיוון (בנייה בדירה עם זכויות\שטח במכרז\לפני פינוי בינוי\מחולקת) נדל"ן 24
J ייעוץ לתואר שני התפתחות אישית 5
E ייעוץ לגבי משכנתא מול תיק השקעות נדל"ן 1
I ייעוץ בנושא פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש ייעוץ: העלאה בשכר / קרן השתלמות / פתיחת תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
Lag ייעוץ להתפתחות אישית וכלכלית עבור עתודאי התפתחות אישית 5
stamEhad ייעוץ פיננסי לקראת פרישה של אימי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
ת ייעוץ משכנתא - שאלה עקרונית נדל"ן 5
D ייעוץ פרישה לעובדי מערכת החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ד ייעוץ בקשר למימון השקעה סולארית השקעות אלטרנטיביות 26
תפוזינה ייעוץ משכנתאות ועוד כמה שאלות לפני משכנתא נדל"ן 19
P ניהול תיקי השקעות\ייעוץ השקעות התפתחות אישית 0
הק995 אצל מי מקבלים ייעוץ מס מיסים 11
S ייעוץ תזונה התפתחות אישית 0
ג ייעוץ בהשקעה ראשונה, לא באופן עצמאי שוק ההון 20
D ייעוץ השקעות דיגיטלי לציבור ללא רישיון ייעוץ- למה לא בעצם? אוף טופיק 4
D ההורים פתחו לי קופת גמל לחיסכון לפני שנת 2000, אשמח להכוונה/ייעוץ. (בן 25, סטודנט) שוק ההון 5
G ייעוץ לגבי גרייס ומיחזור משכנתא למטרות הגדלת הון ההשקעה נדל"ן 3
S ייעוץ על הרכב תיק השקעות ושאלות נוספות שוק ההון 15
E ייעוץ לאחד שרוצה למצוא את עצמו כבר התפתחות אישית 1
S ייעוץ המונים התפתחות אישית 38
I ייעוץ בנוגע להשקעה נדל"ן 18
C מעבר לבית על גלגלים צריך ייעוץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
S ייעוץ השקעות בגופים שונים שוק ההון 13
I פתיחת חשבון בבית השקעות-ייעוץ שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה