• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אצל מי מקבלים ייעוץ מס

הק995

משתמש רגיל
דירוג
69
בעבר עשיתי טעויות* והגעתי למסקנה שאני זקוק לייעוץ בתכנון מס. יש לי רו"ח טוב, אבל זאת לא המומחיות שלו.

מי כן מומחה בנושא, כלומר לאיזה סוג אנשים פונים (רו"ח מתמחה? עו"ד מיסוי?) איך מוצאים מישהו שמבין גם בהטבות של ira בלי להגיד "אני לא יועץ פנסיוני" בלי לסייע? האם יש המלצות על אנשים ספציפיים או דברים לעשות/לברר?

מעדיפים בצפון או בשרון, אבל גם במרכז זה בסדר.

--
פרטים-
  • חלק מההשקעות הכנסתי בטעות לחברה שבבעלותי ועכשיו יש סכנה של מס חברות פלוס מס דיבידנדים אם אמשוך.
  • קופ"ג וקה"ש שלי אשתי "נעולים" ב- IRA סטאטיים, כלומר למרות שלא סולידי בעליל, רכשנו בהכל שתי מניות בלבד למרות שלפי התקנות אמורים לפזר. בתגובה הקפיאו לנו את החשבונות ולא יכולים לקנות או לשנות כלום בלי שקודם נמכור ונתקן את החריגה מההנחיות.
  • ההשקעה השתלמה מאוד וגם מתכוונים להמשיך להחזיק במניות לטווח ארוך ככה שעל פניו זאת לא בעיה שהכל קפוא. הבעיה היחידה היא שכספי השתלמות חדשים שנכנסים לשם נשארים בשקלים ממש. זה קטן יחסית לקרן, ובכ"ז חבל. אצלי (שכיר בעל שליטה) פשוט ביטלתי את ההפקדות ל - IRA אבל אצל אשתי זה חבל. כנראה נפתח אצלה קרן נפרדת להשקעת ההפקדות.
  • בכל מקרה, רק השטות של להעביר לחברה כבר אמרה לי שכדאי לקבל ייעוץ מקצועי בנושא תכנון מס חוקי

טוב, חיפשתי טוב יותר בגוגל אז ממקד-
  1. האם זה תקין שרו"ח של החברה שלי לא ממש מבצע ייעוץ לתכנון מס? כלומר האם זה התפקיד שלו ואם הוא לא טוב בזה כדאי שאקח אחר, או שמקובל שרו"ח רגיל לא מטפל בזה ובמידת הצורך נעזרים זמנים במומחה בנושא?
  2. אשמח להמלצות (ניתן בפרטי)
  3. בעדיפות משנית - האם לדעתכם מומלץ לבצע ייעוץ מס אצל רו"ח, יועץ מס או עו"ד מסים?
תודה רבה, זה מאוד יעזור.

בעבר עשיתי טעויות* והגעתי למסקנה שאני זקוק לייעוץ בתכנון מס. יש לי רו"ח טוב, אבל זאת לא המומחיות שלו.

מי כן מומחה בנושא, כלומר לאיזה סוג אנשים פונים (רו"ח מתמחה? עו"ד מיסוי?) איך מוצאים מישהו שמבין גם בהטבות של ira בלי להגיד "אני לא יועץ פנסיוני" בלי לסייע? האם יש המלצות על אנשים ספציפיים או דברים לעשות/לברר?

--
פרטים-
  • חלק מההשקעות הכנסתי בטעות לחברה שבבעלותי ועכשיו יש סכנה של מס חברות פלוס מס דיבידנדים אם אמשוך.
  • קופ"ג וקה"ש שלי אשתי "נעולים" ב- IRA סטאטיים, כלומר למרות שלא סולידי בעליל, רכשנו בהכל שתי מניות בלבד למרות שלפי התקנות אמורים לפזר. בתגובה הקפיאו לנו את החשבונות ולא יכולים לקנות או לשנות כלום בלי שקודם נמכור ונתקן את החריגה מההנחיות.
  • ההשקעה השתלמה מאוד וגם מתכוונים להמשיך להחזיק במניות לטווח ארוך ככה שעל פניו זאת לא בעיה שהכל קפוא. הבעיה היחידה היא שכספי השתלמות חדשים שנכנסים לשם נשארים בשקלים ממש. זה קטן יחסית לקרן, ובכ"ז חבל. אצלי (שכיר בעל שליטה) פשוט ביטלתי את ההפקדות ל - IRA אבל אצל אשתי זה חבל. כנראה נפתח אצלה קרן נפרדת להשקעת ההפקדות.
  • בכל מקרה, רק השטות של להעביר לחברה כבר אמרה לי שכדאי לקבל ייעוץ מקצועי בנושא תכנון מס חוקי

1. בקשר להשקעות שבוצעו בחברה, לא הבנתי...בסופו של דבר יש לך כספים שנמצאים בחברה(מרווחים דיבידנדים וכו...)...השתמשת בכספים האלו לבצע השקעות בנ"ע?
    ז"א שבמקום למשוך את הרווחים אליך אישית(ואז לשלם מס דיבידנדים), השקעת אותם בחברה...וביצעת דחיית מס...
    אני לא יודע מה רו"ח יתן לך מעבר לזה שתחליט אם אתה רוצה להמשיך ולהשקיע דרך החברה, או לשלם את המס דיבידנד ולבצע את ההשקעה ביחיד.
  2. IRA - אולי פשוט תפתח קרן IRA חדשה אצל ספק אחר ותפקיד לשם?
  3. לגבי רו"ח, חלק גדול מהם יודעים להתעסק בעיקר בדברים הסטנדרטים, לאסוף את דוחות סוף השנה שלך ולהגיש אותם למס הכנסה...
    ככל שהמצבים שלך הופכים להיות יותר בקצה עם דברים יותר מתוחכמים בד"כ עדיף כבר לעבור להיות מנוהל אצל אחד מהשותפים מהמשרדי רו"ח הגדולים יותר עם התמחות במיסים...זה בא עם עלות משמעותית יותר גבוהה...לפי מה שתיארת לא נראה שיש המון צורך אלא אם כן אני מפספס משהו

לגבי רו"ח, חלק גדול מהם יודעים להתעסק בעיקר בדברים הסטנדרטים,
לצערי נכון
לדעתי שווה להשקיע במציאת רוח שמתאים לך ולצרכים שלך, ומתמחה בשאלות שאתה מציף.

יכולה גם להגיד שמינסיוני, יש רוח שמתלהבים משאלות לא סטנדרטיות וילכו להפוך כל אבן כדי לחזור עם תשובה חדה,
ויש כאלו שרק יגידו זה לא בשוטף...

לגבי משרדים גדולים - דווקא פחות ממליצה ליחיד בעל שליטה, כי במשרדים הגדולים בדרך כלל תקבל חבילות-חבילות של שירות מהמחלקות השונות (ביקורת, מיסים, וגם במיסוי יש תתי חלוקה) ואין מישהו שבסוף מחזיק את כל הביזנעס בשבילך.

ולחפש המלצות
אגב, לא מופרך בעיניי להתייעץ עם רוח קיים
הוא יכול להפנות אותך לקולגה שמתמחה בתחום שחשוב לך, ואולי תחשבו יחד האם אתה יכול להישאר אצלו לביקורת ולקבל ייעוץ מיסוי מקולגה / מישהו שהוא ממליץ עליו.

אבל זה בהחלט בתחום של רו"ח
פשוט צריך להיות אחד שטיפ-טיפה מגדיל ראש ומתמצה בתחום

אני יכול להמליץ לך על מישהו, הוא כלכלן ותותח על.

אני לומד עכשיו בקורס מתכננים פיננסים - מרצה לנו עו"ד חריף ממשרד עורכי דין המתמחה במיסים. אם תרצה אוכל להעביר לך את השם

לצערי נכון
לדעתי שווה להשקיע במציאת רוח שמתאים לך ולצרכים שלך, ומתמחה בשאלות שאתה מציף.

יכולה גם להגיד שמינסיוני, יש רוח שמתלהבים משאלות לא סטנדרטיות וילכו להפוך כל אבן כדי לחזור עם תשובה חדה,
ויש כאלו שרק יגידו זה לא בשוטף...

לגבי משרדים גדולים - דווקא פחות ממליצה ליחיד בעל שליטה, כי במשרדים הגדולים בדרך כלל תקבל חבילות-חבילות של שירות מהמחלקות השונות (ביקורת, מיסים, וגם במיסוי יש תתי חלוקה) ואין מישהו שבסוף מחזיק את כל הביזנעס בשבילך.

ולחפש המלצות
אגב, לא מופרך בעיניי להתייעץ עם רוח קיים
הוא יכול להפנות אותך לקולגה שמתמחה בתחום שחשוב לך, ואולי תחשבו יחד האם אתה יכול להישאר אצלו לביקורת ולקבל ייעוץ מיסוי מקולגה / מישהו שהוא ממליץ עליו.

אבל זה בהחלט בתחום של רו"ח
פשוט צריך להיות אחד שטיפ-טיפה מגדיל ראש ומתמצה בתחום
צודק, אתן תשובה מדוייקת יותר.
לא הייתי הולך כבעל שליטה (וברמה אישית לא עשיתי את זה), לBIG4, כי הם לא מתאימים לייעוץ מס אישי וליווי אישי של חברות "רגילות"...
אבל כן הייתי הולך(והלכתי) לאחד מהמשרדים מתחתיהם...אתה יכול לבקש המלצות, להפגש עם כמה שותפי מיסים בכמה אחד מהמשרדים בtop10-20
ועם מי שיש לך כימיה ונראה לך שנותן לך מענה תוכל לעבוד.(אני אישית התייחסתי לזה כמו לראיון עבודה...באתי עם רשימת נושאים שיש לי ורציתי לקבל את התייחסות... רציתי לראות מי מבין ישר על מה אני מדבר ונותן פתרונות ומי לא...)

--
פרטים-
היי
ייעוץ ותכנון מס,
רו"ח CPA
certified public accountant

לומדים חשבונאות. אין הרבה קשר לייעוץ מס

בכל אחת מהפירמות הגדולות, ישנה מחלקת מסים.

מחלקת מסים מורכבת ברובה מעורכי דין, משפטנים ויועצי מס.

הלימודים שווי ערך לקורס מפקחים במס הכנסה
זה כמו להיות עורך דין רק למסים, רק יותר טכני
וכמו כן, העיסוק וההתמחות היא כמעט רק במיסוי היחיד

רלוונטי לאדם דהיינו -עוסק או מי שרוצה להגיש דוח.

בכללי , רואי חשבון לומדים מסים, על קצה המזלג ואינם נבחנים במבחני מועצה בנושא

מועצת רואי חשבון מבצעת כעת רפורמה במבחנים ובסיליבוס להכניס את נושא המסים כמבחן רשמי

בכללי הייתי ממליצה על יועץ מס/רו"ח שהוא גם עו"ד או משפטן/ או עו"ד

אין על זה רגולציה עדיין בארץ, אבל אני מאמין שיהיה כמו שקורה בכל העולם.
גם לא בארה"ב, זוהי תעודה של ארגון פרטי לחלוטין ולא תחת רגולציה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
T מגורים לבד או אצל ההורים התפתחות אישית 62
B בחירת מסלול אצל אקסלנס שוק ההון 4
D נימה של התנשאות, צביעות ותסביך עליונות אצל דוברים מהשמאל. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 24
S החזר מס, שכיר בשינוי משכורת אצל אותו מעסיק מיסים 5
R הפקדת כספים לניהול אצל יועץ השקעות בלתי תלוי שוק ההון 2
P מגורים אצל דירה של ההורים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 27
ס הגשה פיזית של טופס 135 (תקופה לפני 2019)- האם אפשר להגיש אצל כל משרד שומה? מיסים 5
F עבודה מישראל אצל מעסיק מחו''ל מיסים 3
E לגור ביחידת דיור אצל ההורים של הבת זוג? אוף טופיק 133
O הגשת דו״ח שנתי - חלוקת דיבידנד אצל ברוקר זר מיסים 14
LtWorf מה קורה עם כספים המוחזקים אצל נאמן לצורך סעיף 102 שוק ההון 13
M משיכה מחשבון משותף אצל ברוקר זר מיסים 3
K הייתם קונים אצל רמאי משתלם? אוף טופיק 19
TheOneTech חשבון על שם אחר אצל חברת גז מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
stamEhad טווח מחירים עבור עלות דוח שנתי לשכיר אצל רו"ח מיסים 9
deussex הפקדת צוואות אצל רשם לענייני ירושה אוף טופיק 22
D מס שנוכה במקור אצל מדינה שלישית מיסים 21
ת הגשת דוח שנתי - רווחי הון אצל ברוקר זר - IB מיסים 36
Dinoman עמלות ודמי שמירה בברוקרים אצל SLICE הסבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
נ השקעת PFIC אצל בן הזוג הלא-אמריקאי שוק ההון 17
T הפרשה לקרן השתלמות עד התקרה אצל מעסיק חדש. איך זה עובד ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ע הצהרת תושבות אצל הברוקר הישראלי שוק ההון 2
Z מיסוי רווחים מנכס שהתקבל בירושה אצל קטין או בן זוג. חריג לסעיפים 65,66. מיסים 0
יבגני_ל נהלי סליקה אצל ברוקרים ישראליים שוק ההון 3
RaeNye תיק ממונף אצל ברוקר שפשט רגל (דיון תיאורטי) שוק ההון 4
always.smile סלולרי ב-1 שקל לחודש אצל רמי לוי - לעבור? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
Z סיווג רווחי הון בבורסה אצל משקיעים פעילים שוק ההון 50
G להיות 'מסומן' אצל חברת האשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
א 'הבא תדפיס עו"ש' אצל משקיעים צרכנות פיננסית 3
לא חשוב שמות דיון| רווקות, זוגיות, אלהורות, ולגור אצל ההורים. התפתחות אישית 152
G מייקאובר אצל בן אדם עם 0 מודעות כלכלית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
S פנסיה אצל דש מיטב - נתונים חשודים בדו״ח הרבעוני צרכנות פיננסית 9
L לחזור לגור אצל ההורים? צרכנות פיננסית 13
ברק א. שכר יעוץ והגשת דוח שנתי אצל רואה חשבון או יועץ מס צרכנות פיננסית 9
H איפה מקבלים פיקדון הכי גבוה ? לשנה שנתיים פוסטים מאיכות נמוכה 2
S איך מקבלים את. המענק של מחיר למשתכן ללא משכנתא ? נדל"ן 3
ע האם בנקים מקבלים העברות ביואנים או בדולר הונקונגי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
י האם מקבלים דיבידנדים מקרנות נאמנות? שוק ההון 1
כנשר ניהול חשבונות - כיצד אתם מקבלים חשבונות לתשלום? צרכנות פיננסית 25
א האם מקבלים כסף ממכירת טוויטר לאילון מאסק? שוק ההון 1
Z תוכנית espp ב-E-trade איך מקבלים את הכסף ואילו עמלות נדרשות? שוק ההון 1
Harvey מה מקבלים מקבלן במידה ויש פינוי בינוי בבניין ישן נדל"ן 11
O איך מקבלים החזרי מס? מיסים 2
stamEhad קרן מחקה אג"ח ממשלתי - איך מקבלים את הקופונים(תשלום הריבית)? שוק ההון 3
liranviper מדוע כשתחזית השוק מתממשת, מקבלים תשואה ממוצעת? שוק ההון 20
M האם אפשר לדעת כמה אג"ח מיועדות מקבלים בכל קרן פנסיה? צרכנות פיננסית 14
the_newbie האם מקבלים לפטופ בהייטק? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
SpidiMan איך עובד "מגן מס" - ואיך בעצם מקבלים אותו? שוק ההון 33

נושאים דומים

Back
למעלה