• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ייעוץ פיננסי

• פותח הנושא BBB
  • פורסם בתאריך

BBB

משתמש רשום
דירוג
3
אני מחפש עצה בנושא די כללי של שכירת ייעוץ פיננסי על בסיס קבוע לעזרה בניהול ההון האישי.
עד היום ניהלתי את ההון שלי בעצמי, סכום של כמיליון ש"ח, על פי העקרונות בבלוג ובלוגים אחרים שקראתי. כלומר יש לי ניסיון של כחמש שנים בקניית מניות, קרנות ואג"ח. עד עכשיו הרגשתי שעשיתי עבודה מצוינת (או השוק עשה).
זה לא אומר שאני לא חף מטעויות. אני לא מאזן את הפורטפוליו שלי בצורה טובה. אני לא בודק את עמלות הניהול שלי בתדירות המתבקשת. לפעמים כסף שוכב אצלי בעו"ש כמה חודשים עד שאני מצליח לקבל החלטה מיודעת מה לעשות איתו. אני מנסה להבין מבין כל מסלולי ההשקעה השונים מה יעבוד לי טוב אבל קצת טובע בפרטים.
עם הזמן העניינים נהיו מסובכים יותר ויותר. לדוגמא עכשיו עומד על הפרק לקחת משכנתא באחוזי מימון נמוכים יחסית ולהוסיף את זה לתיק ההשקעות שלי. זו הצעה שעל פניה נשמע שיכולה להיות סבירה אבל כמות האנרגיה שנדרשת לחקור את הנושא לעומק תאכלס מונעת ממני מלקבל החלטה. דוגמא אחרת היא האם להשתמש בקופת גמל להשקעה או לא.

לאחרונה גדל סכום ההון שאני צריך לנהל מסיבות כאלה ואחרות ואני מתחיל להתלבט אם כדאי לשכור גוף שינהל את ההון על בסיס קבוע. קיבלתי המלצה חמה ממישהו שמשקיע דרך גוף מסוים כבר שבע שנים. הוא מרוצה מהעיצות שלהם וגם מאפשרויות ההשקעה שהם מביאים איתם (השקעות בתשואה מעל 7% שהם דואגים לפצל כדי לצמצם סיכונים והם מנהלים).

הם גובים 0.6% מסה"כ הנכסים הפיננסיים שלך לשנה בתמורה לשירות הזה.
אני מנסה להבין האם השירות הזה יהיה לי שווה.
איזה מחיר אתם שמים על המוטיבציה שלכם / הטעויות שאתם עושים במונחים של תשואה?
או שמראש אתם מניחים שגוף כזה יפגע בתשואה שלכם בלי קשר לעלות שלו עצמו?
האם זה תלוי בכמה כסף יש לכם בתיק? מה אם תצטרכו לנהל 10 מיליון ש"ח? האם התשובות שלכם ישתנו?

תודה

האם זה תלוי בכמה כסף יש לכם בתיק? מה אם תצטרכו לנהל 10 מיליון ש"ח? האם התשובות שלכם ישתנו?
ככל שהתיק גדול יותר אני רוצה להיות יותר מעורב.
יכול להיות שהייתי מחפש אנשי מקצוע שיכולים לייעץ בתחומים מסוימים.. למשל יועץ משכנתה (אם רלוונטי) או מישהו שמתמחה בFixed Income.
אבל מהנסיון (המאוד מוגבל) שלי, ככל שאנשי מקצוע יותר בקיאים בנושא, הם יותר מהססים לקחת עליהם אחריות ואתה צריך לדעת יותר כדי להיות מסוגל בכלל לקיים איתם שיח.
אז יכול מאוד להיות שהייתי מוכן לשלם לאנשי מקצוע, אבל כאלה שיגרמו לי להיות מסוגל להתנהל, ולא לנהל במקומי.

אז יכול מאוד להיות שהייתי מוכן לשלם לאנשי מקצוע, אבל כאלה שיגרמו לי להיות מסוגל להתנהל, ולא לנהל במקומי.
תוכל לתת דוגמא לאיש מקצוע שהיית משלם לו כדי שייעץ לך? אני לא מדבר על מישהו מסויים אלא איך היית ניגש לבחור יועץ כזה? באיזה תחום?

אני לא מדבר על מישהו מסויים אלא איך היית ניגש לבחור יועץ כזה? באיזה תחום?
אני יודע שנפוץ שאנשים מדברים עם יועץ משכנתה (אבל אין לי כזו, אז לא יצא לי).
לשאר, אין לי מושג. אולי להתחיל בלשאול בנקים או חברות השקעה אם יש להם שירותי ייעוץ ולא רק שירותי ניהול ולהתקדם משם.

אני פשוט קראתי את כל הבלוג, ואז את כל הפורום (ברצינות) ואפילו הגעתי קצת לhttp://bogleheads.org ולחומרים הרלוונטיים שהומלצו בהם..
זה לקח לי מעל לשנה (וזה לא שהפסקתי להתעניין מאז), אבל זה מה שהייתי צריך כדי לבנות מספיק בטחון עצמי בנושא.

תוכל לתת דוגמא לאיש מקצוע שהיית משלם לו כדי שייעץ לך? אני לא מדבר על מישהו מסויים אלא איך היית ניגש לבחור יועץ כזה? באיזה תחום?
לדעתי ״יועצים״ צריך לקחת בשלושה מקרים:
1. כשהזמן קצר (למשל אם פתאום יש פיצוץ בצנרת, אני לא אכנס ליוטיוב ואלמד איך לתקן אותו לבד)
2. כשהמחיר על ההתמקצעות גבוה מהמחיר של היועץ (למשל, רופא מומחה)
3. כשאני רוצה חוות דעת נייטרלית (לרוב אני אעדיף דווקא להתייעץ בעילום שם באינטרנט אבל לפעמים יש הצדקה להיעזר ביועץ)

תוכל לתת דוגמא לאיש מקצוע שהיית משלם לו כדי שייעץ לך?
אני לקחתי בזמנו יעוץ כזה מיועץ פיננסי עצמאי (יש חיה כזאת). לי היה ברור שללכת לבנק או בית השקעות להתייעץ זה בלתי סביר אבל הייתי עדיין חששנית.
היועץ היה מאד חביב ושלח לי שאלון מפורט לגבי גילי, עיסוקי ונכסיי כדי לקבוע לי עפ"י איזו נוסחא (שדומה מאד לנוסחא של יועצי הבנקים) מה צריך להיות תמהיל ההשקעות שלי. הוא ממש התעלם מכל הנושא של מה אני מתכננת לעתיד, מה יכולת קבלת הסיכונים האישית שלי ועוד דברים שלא נכללים בפרמטרים שלו. בסופו של יום בחרתי לבדי כי אני כן התחשבתי בפרמטרים האלו :)
אז אם אתה משקיע בכמה מדדים רחבים וקבועים, אין באמת צורך ביעוץ לדעתי. לגבי השקעה בנדל"ן- יש כאן 2 חלקים. החלק הראשון הוא בחירת הנכס להשקעה לפי מחיר, מיקום, חוקי הנדלן המקומיים, תחזית (בערבון מוגבל מאד) לעליית ערך הנכס, אטרקטיביות לשוכרים. אני בדקתי בזמנו בעצמי את כל המכלול הזה לגבי אזור אחד בארץ (שהיה קרוב אלי גיאוגרפית). זה דורש זמן ומאמץ ולא מתאים לכל אחד. אם תלך ליועץ, הוא יתן לך את 2 הסנט שלו אבל הסיכון יישאר עליך אם טעה (תקף לכל היועצים בכל התחומים ככל הידוע לי). החלק השני זה במקרה ואתה צריך משכנתא ואז לפעמים כדאי לקחת יועץ משכנתאות עצמאי שיוכל גם ללוות אותך מול הבנקים. בקטע הזה נראה לי שאפילו מומלץ כי יש לו סניפי בנקים שמכירים אותו והוא יוכל להביא לך תמהיל בריבית משתלמת.

לעניות דעתי ואומר זאת בהיסתייגות - על תיק מפחות מ 2M לא כדאי ללכת לייעוץ, ניתן ללמוד הכול בבלוג של הסולידית.
מה שכן, אפשר לפתוח תיק בבנק, לקבל ייעוץ ראשוני ורבעוני, לעקוב אחר המלצות הבנק ולהשוות לכל מה שלמדנו מהבלוג והפורום.
בדרך כלל שנה ראשונה בבנק היא ללא עמלת יעוץ ודמי משמורת.
אחרי שנה עוברים לבית השקעות ומנהלים את התיק אישית.
אם התיק באמת גדול מאוד, אפשר לחשוב על ייעוץ פיננסי...

ככל שהתיק גדול יותר אני רוצה להיות יותר מעורב.
יכול להיות שהייתי מחפש אנשי מקצוע שיכולים לייעץ בתחומים מסוימים.. למשל יועץ משכנתה (אם רלוונטי) או מישהו שמתמחה בFixed Income.
אבל מהנסיון (המאוד מוגבל) שלי, ככל שאנשי מקצוע יותר בקיאים בנושא, הם יותר מהססים לקחת עליהם אחריות ואתה צריך לדעת יותר כדי להיות מסוגל בכלל לקיים איתם שיח.
+1
לאף אחד לא יהיה אכפת מהכסף שלך כמוך.

לא בטוח מה היה לפני שנתיים-שלוש, אבל היום מדובר על 264,314 הודעות (כולל זו), כך שכדי לסיים בשנה צריך לקרוא כל יום ~725 הודעות...
o_o
אם מדלגים על השרשורים ״האם הקריסה הגדולה הגיעה״ ו״השקעות במניות דיבידנדים גדלים״ נראה לי שזה נחתך בחצי :lol:

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y ייעוץ פיננסי בעקבות כספי ירושה נדל"ן 15
stamEhad ייעוץ פיננסי לקראת פרישה של אימי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
Y המלצה על ייעוץ פיננסי צרכנות פיננסית 0
B ייעוץ פיננסי להורים של חברה שיצאו לגמלאות צרכנות פיננסית 10
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
I ייעוץ לגבי מזגן עילי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
Y ייעוץ בנוגע לרכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 18
M מהו בעצם ייעוץ פנסיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
cypriano de rore ייעוץ והתאמת מערכת לייעול אירגוני אוף טופיק 1
צ ייעוץ - רכישת דירה להשקעה נדל"ן 0
amit ייעוץ בעבודה ראשונה , הנדסת חשמל טכניון פוסטים מאיכות נמוכה 2
S ייעוץ בנושא מחיר למשתכן -בחירת דירה נדל"ן 24
A עבודת ייעוץ עצמאית בנוסף לעבודה שכירה למהנדס התפתחות אישית 12
T ייעוץ, הדרכה ו/או טיפול בבעיות תקשורת בין הורה לילדיו. התפתחות אישית 0
ע ייעוץ בנושא דירת עמידר נדל"ן 3
A כדאיות והערכה של ייעוץ פנסיוני בתשלום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
T לימוד ייעוץ השקעות כדאי? שוק ההון 3
כ השקעה בנדל"ן 400K להגדלת הון עצמי - ייעוץ על כיוון (בנייה בדירה עם זכויות\שטח במכרז\לפני פינוי בינוי\מחולקת) נדל"ן 24
J ייעוץ לתואר שני התפתחות אישית 5
E ייעוץ לגבי משכנתא מול תיק השקעות נדל"ן 1
I ייעוץ בנושא פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש ייעוץ: העלאה בשכר / קרן השתלמות / פתיחת תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
Lag ייעוץ להתפתחות אישית וכלכלית עבור עתודאי התפתחות אישית 5
ת ייעוץ משכנתא - שאלה עקרונית נדל"ן 5
D ייעוץ פרישה לעובדי מערכת החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ד ייעוץ בקשר למימון השקעה סולארית השקעות אלטרנטיביות 26
תפוזינה ייעוץ משכנתאות ועוד כמה שאלות לפני משכנתא נדל"ן 19
P ניהול תיקי השקעות\ייעוץ השקעות התפתחות אישית 0
הק995 אצל מי מקבלים ייעוץ מס מיסים 11
S ייעוץ תזונה התפתחות אישית 0
ג ייעוץ בהשקעה ראשונה, לא באופן עצמאי שוק ההון 20
D ייעוץ השקעות דיגיטלי לציבור ללא רישיון ייעוץ- למה לא בעצם? אוף טופיק 4
D ההורים פתחו לי קופת גמל לחיסכון לפני שנת 2000, אשמח להכוונה/ייעוץ. (בן 25, סטודנט) שוק ההון 5
G ייעוץ לגבי גרייס ומיחזור משכנתא למטרות הגדלת הון ההשקעה נדל"ן 3
S ייעוץ על הרכב תיק השקעות ושאלות נוספות שוק ההון 15
E ייעוץ לאחד שרוצה למצוא את עצמו כבר התפתחות אישית 1
S ייעוץ המונים התפתחות אישית 38
I ייעוץ בנוגע להשקעה נדל"ן 18
Y לימודי ייעוץ השקעות וייעוץ פנסיוני התפתחות אישית 14
C מעבר לבית על גלגלים צריך ייעוץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
S ייעוץ השקעות בגופים שונים שוק ההון 13
I פתיחת חשבון בבית השקעות-ייעוץ שוק ההון 2
ח "ייעוץ" השקעות בבנק שוק ההון 6
C ייעוץ דיווח רווח / הפסד הון לקראת מעבר לברוקר ישראלי שוק ההון 0
N ייעוץ לגבי השכרת רכב. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3