• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יועץ מס/רואה חשבון

daat99

משתמש בכיר
דירוג
6,259
מישהו מכיר יועץ מס/רואה חשבון שמבינים בנושא של תיאומי מס של שכירים שסוחרים בבורסה האמריקאית מאיזור פתח תקוה/בני ברק/רמת גן?

אני מעוניין להגיש דו"ח למס הכנסה ויש יותר מידי דברים שאני צריך לחשב כך שאני מעדיף לשכור שירותי בעל מקצוע.

תודה

אני משתמש ברו"ח שהולך לעזור לי עם זה. אני לא יודע עד כמה הוא בקיא בנושא של בורסה אמריקאית. אוכל לעדכן עוד שבוע שבועיים.

למה צריך תיאום מס? זו לא הכנסה מעבודה אלא רווח הון.
או שאני טועה?

ETL - מסים משלמים על כל ההכנסה. לרוב אין חובה לדיווח הכנסה מפורש לרשות המסים כי עושים את זה עבורך ומנכים מס במקור - מעסיקים במקרה של הכנסה, ובנקים/בתי השקעות בארץ במקרה של הכנסה מרווחי הון.
במקרה הנ״ל, מדובר בהכנסה מרווחי הון שבוצעה ישירות דרך ברוקר בחו״ל, ומכאן שחובת הדיווח למס הכנסה וניכוי המס מוטלת על האדם עצמו. (כמה שזכור לי מדובר בדיווח חצי שנתי - אחד באמצע השנה (וביצוע תשלום של המס עד כה), ואחד אחרי שהשנה נגמרה).

אכן כמו ש-Yevgeny אמר כאשר ישנו חשבון בברוקר בחו"ל אז חובת תיאום המס היא על היחיד.

נקודה נוספת שצריך לזכור היא כי גם ללא חשבון בחו"ל ישנו סיכוי סביר (ומעלה) ששילמת יותר מידי מס ומס הכנסה חייבים לך כסף.
אם לא תגיש תיאום מס אז מס הכנסה לא יזכו אותך על התשלום המיותר.

מצב זה אפשרי אם היה לך ניכוי מס במקור כאשר היתה אפשרות לקזז את המס כנגד הפסד כלשהו.
זה קורה בעיקר (אך לא רק) אם מוכרים נייר כלשהו בהפסד ולא מוכרים משהו אחריו באותה שנת המס שעבורו הצטבר רווח גדול יותר מההפסד הקודם.

נחזור לעינייננו, מישהו מכיר רואה חשבון או יועץ מס באיזור פתח תקוה/ בני ברק/רמת גן שמבין בנושא בורסה?

אכן כמו ש-Yevgeny אמר כאשר ישנו חשבון בברוקר בחו"ל אז חובת תיאום המס היא על היחיד.

נקודה נוספת שצריך לזכור היא כי גם ללא חשבון בחו"ל ישנו סיכוי סביר (ומעלה) ששילמת יותר מידי מס ומס הכנסה חייבים לך כסף.
אם לא תגיש תיאום מס אז מס הכנסה לא יזכו אותך על התשלום המיותר.

מצב זה אפשרי אם היה לך ניכוי מס במקור כאשר היתה אפשרות לקזז את המס כנגד הפסד כלשהו.
זה קורה בעיקר (אך לא רק) אם מוכרים נייר כלשהו בהפסד ולא מוכרים משהו אחריו באותה שנת המס שעבורו הצטבר רווח גדול יותר מההפסד הקודם.

נחזור לעינייננו, מישהו מכיר רואה חשבון או יועץ מס באיזור פתח תקוה/ בני ברק/רמת גן שמבין בנושא בורסה?
מישהו? באזור הצפון

@katon
אבנר שמילה , עכו.
לא לקח ממני גרוש על ניהול ספרים עד שהעסק היה ריווחי.
גם מילוי טופס הצהרת הון במחיר שפוי.
בזמן מלחמת לבנון האחרונה עזר לי לקבל החזרי מע"מ והפסדי עסק בגלל המלחמה תוך פחות מחודש חינם אין כסף.

@daat99 נקודה חשובה שאתה צריך לספק לרואה החשבון שלך, זה סכום המס שנוכה במקור על דיבידנדים שקבלת מחברות מחוץ לארהב. הנתון הזה לא מסופק לך על ידי אינטראקטיב ברוקרס (אני כמעט בטוח). לדוגמא, אם אתה מחזיק מניות של נסטלה הם ניכו לך במקור 35%. תיאורטית אתה יכול לקחת כזיכוי רק 15% לפי אמנת המס עם שוויץ, ולדרוש חזרה משוויץ את ה 20% הנוספים.

@katon
אבנר שמילה , עכו.
לא לקח ממני גרוש על ניהול ספרים עד שהעסק היה ריווחי.
גם מילוי טופס הצהרת הון במחיר שפוי.
בזמן מלחמת לבנון האחרונה עזר לי לקבל החזרי מע"מ והפסדי עסק בגלל המלחמה תוך פחות מחודש חינם אין כסף.

תודה @yossik
אתה חושב שהוא מטפל בדברים הבאים ? :

1) אני צריך לטפל בעניין קנס שקיבלתי על זה: link (אני צריך לבטל את הקנס וחשוב לי להבין למה בכלל אני צריך להגיש דו''ח)
2) בנוסף אני רוצה לברר על החזרי מס כי בשנים אחרונות עבדתי לא באופן רציף.
3) בנוסף גם מגיע לי החזר מס על דיבידנדים שלחקו ממני לא לפי אמנות בין מדינות (בעיקר מאירופה).

3) בנוסף גם מגיע לי החזר מס על דיבידנדים שלחקו ממני לא לפי אמנות בין מדינות (בעיקר מאירופה).
לא בטוח למה אתה מתכוון. אם מדינה אחרת לקחה ממך יותר מדי מס, אתה צריך לסדר את זה מולם, לא מול מס הכנסה.

לא בטוח למה אתה מתכוון. אם מדינה אחרת לקחה ממך יותר מדי מס, אתה צריך לסדר את זה מולם, לא מול מס הכנסה.
האמנה אומרת שאם היה מיסוי במקור, מדינת ישראל תשלים ל25%. אם מדינת ישראל לקחו 25% מבלי להפחית, מגיע לו החזר, כפי שטען.

+1
בדרך כלל זה לא תלוי באמנה. את הזיכוי על מס ששולם בחול ניתן לקבל בכל מקרה (גם אם אין אמנה). מבחינה פרקטית האמנה יכולה די לדפוק את המשקיע הקטן. לדוגמא, אם לפי האמנה מדינת המקור יכולה למסות רק 15%, אך למרות זאת הם מנכים במקור 25%, כזיכוי בארץ ניתן לקחת רק 15% ואת ה 10% צריך לדרוש חזרה ממדינת המקור. לעומת זאת אם אין אמנה ניתן לקחת את כל ה 25% כזיכוי.

+1
בדרך כלל זה לא תלוי באמנה. את הזיכוי על מס ששולם בחול ניתן לקבל בכל מקרה (גם אם אין אמנה). מבחינה פרקטית האמנה יכולה די לדפוק את המשקיע הקטן. לדוגמא, אם לפי האמנה מדינת המקור יכולה למסות רק 15%, אך למרות זאת הם מנכים במקור 25%, כזיכוי בארץ ניתן לקחת רק 15% ואת ה 10% צריך לדרוש חזרה ממדינת המקור. לעומת זאת אם אין אמנה ניתן לקחת את כל ה 25% כזיכוי.
אקרא את זה שוב... נשמע לי טריק מעניין

+1
אשמח אם תסביר את המספרים שוב ואם יש דוגמא מוחשית למדינה כזאת ואת הסצנריו שמשקיע צריך להקלע אליו כדי לקבל כספים ממישהו חזרה, בין אם זה ישראל ובין אם זה המדינה המנכה
בהרבה מילים שאלתי היא, איך דורשים מהמדינה המנכה החזר? מי אתה, מבחינתם?

אשמח אם תסביר את המספרים שוב ואם יש דוגמא מוחשית למדינה כזאת ואת הסצנריו שמשקיע צריך להקלע אליו כדי לקבל כספים ממישהו חזרה
דוגמא, משקיע ישראלי מחזיק 100 מניות של נסטלה בIB. נסטלה מכריזה על דיבידנד של 1 פרנק למניה. נסטלה מחוייבת לנכות מס במקור של 35%, ולכן המשקיע מקבל לחשבונו באינטראקטיב רק 65 פרנק. לפי האמנה בין שוויץ לישראל מקסימום המס על דיבידנד במדינת המקור הוא 15%. המשקיע יכול לשלוח את הטופס בלינק בהודעה הבאה לרשויות המס בשוויץ והוא יקבל 20 פרנק החזר. (אאלט, אחת מהדרישות בטופס, היא חתימה של רשות המיסים בישראל על כך שהמשקיע היה תושב ישראל באותו זמן).

אני לא יודע אם משקיעים זרים בIB, מקבלים בכלל את הטפסים הנצרכים בשביל לבקש את ההחזר. האם מופיע המס שנוכה במקור מחוץ לארהב ב 1042-S
שמקבלים מIB בסוף שנה? אני יודע שב 1099 זה מופיע פר מדינה.

בדוגמא הזו, מבחינה חוקית בארץ (נראה לי), ניתן לקבל זיכוי רק על 15% (משום שה 20% הנוספים הם REFUNDABLE). כך שבארץ צריך לשלם עוד 10% מה שמביא למס אפקטיבי של 45% (כל עוד לא מבקשים החזר משוויץ, מה שנכון לכמעט כל משקיע יחיד).

האם יש משהו דומה לארה"ב? על השקעה במדדים.

אתה משקיע דרך IB?
אני בינתים דרך הבנק ויש כל מיני בעיות של לקיחת מס כפול...
IB אבל אני לא תושב ישראל. בנוסף יש לי אזרחות אמריקאית אז הטפסים שאני מקבל בסוף שנה שונים (1099 במקום 1042-S).
נראה לי שהדרך הכי פשוטה לקבל החזר על ניכוי מס מיותר שהבנק ניכה (כי הם לא התחשבו בניכוי מס במדינת המקור של הדיבידנדים), זה להגיש דוח שנתי. נראה לי שהגשת דוח שנתי, לוקח פחות זמן ממלחמה עם טחנות הרוח בבנק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א מחפש יועץ מס/רואה חשבון מיסים 0
F מחפש יועץ מס \ רואה חשבון שמתמחה בהכנסה פאסיבית משכירות בחו"ל צרכנות פיננסית 1
ברק א. שכר יעוץ והגשת דוח שנתי אצל רואה חשבון או יועץ מס צרכנות פיננסית 9
Z השלמת מסמכים בדו"ח שנתי. יועץ מס המייצג שלי הגיש את הדו"ח אך לא הגיש נכון חלק המסמכים (1322), קיבלנו הודעה על כך ממס הכנסה. מיסים 5
Z יועץ מס או יועץ פנסיה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א יועץ מס שוק ההון 0
פשוט רו"ח/יועץ מס לדו"חות ופיצויים פנסיונים צרכנות פיננסית 0
R לא מצליח למצוא יועץ פיננסי בלתי תלוי שוק ההון 13
V חוות דעתכם על תמהיל עם יועץ נדל"ן 20
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
F יועץ משכנתאות, כן/לא למה? נדל"ן 78
ד בחירת יועץ משכנתא נדל"ן 7
U יועץ משכנתאות, כדאי? נדל"ן 2
H לגבי יועץ משכנתא. נדל"ן 13
R הפקדת כספים לניהול אצל יועץ השקעות בלתי תלוי שוק ההון 2
R העברת כספים לניהול ע"י יועץ השקעות בעל רישיון שוק ההון 1
R מחפשת יועץ השקעות עם רישיון של הרשות לניירות ערך פוסטים מאיכות נמוכה 0
Lamur יועץ פנסיוני גרוע - מה עושים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש יועץ השקעות ממליץ על קרנות אקטיביות שוק ההון 29
M יועץ קרן פנסיה ותיקה פוסטים מאיכות נמוכה 6
יוזר משכנתא - האם פגישה עם הבנק שורפת יועץ משכנתאות? נדל"ן 29
נ מעוניין לעבור להיות יועץ עצמאי בתחום שלי, לפי פרוייקטים בתחום המומחיות שלי, התפתחות אישית 4
H מלווה / יועץ - כמה חשוב לבעל ניסיון שמחפש סקליבליות? נדל"ן 23
י בקשת המלצה על יועץ פנסיוני פננסי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א שימוש בחברות כמו Walty או Wifix (או בעצם כל יועץ אחר) נדל"ן 4
S מחפש יועץ משכתנא באיזור חיפה פוסטים מאיכות נמוכה 0
M יועץ ברכישת רכב - כדאי? אוף טופיק 9
klayhamn לא מצליח למצוא המלצה על יועץ פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
V עושה סדר בפנסיה (והאם יש איך להתכונן לקראת פגישה עם יועץ פנסיוני?) - התייעצות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I מחפש יועץ פנסיוני עם נסיון בפרישה מוקדמת עקב נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
אשר יועץ משכנאות "סולידי" באיזור ירושלים נדל"ן 4
G חוות דעת על תפקיד של יועץ/משווק פנסיוני התפתחות אישית 0
נ סיוע באיתור יועץ/ מתכנן פיננסי צרכנות פיננסית 8
י איך לבחור יועץ נדל"ן ששווה כסף? נדל"ן 20
N האם להיעזר ביועץ משכנתאות, או יועץ אחר? צרכנות פיננסית 7
E יועץ פרישה מומלץ? למה לשים לב? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
I המלצות על יועץ השקעות דובר רוסית במרכז? שוק ההון 0
י יועץ משכנתאות מחפש לעשות שת"פ עם מתווך נדל"ן 2
O אחרי פגישה עם יועץ פנסיוני עלתה אפשרות להשקעה בפוליסות פיננסית, דעתכם שוק ההון 51
J המלצה על יועץ משכנתאות ו/או בעלי תפקידים לבנית בית נדל"ן 31
T יועץ השקעות נטול אינטרסים צרכנות פיננסית 28
ק יועץ משכנתאות נדל"ן 1
B פנה אלי יועץ השקעות שוק ההון 63
נ חשבון יועץ משפחתי ב-IB צרכנות פיננסית 2
ה מחפשים המלצה מנסיון ליועץ ביטוח פנסיוני +יועץ לביטוח רפואי צרכנות פיננסית 5
משה חיפוש יועץ השקעות באזור בית שמש שוק ההון 0
F יועץ משכנתאות ובחירת מסלול מתאים להשקעה נדל"ן 11
שמוליק קיפוד סמולצית השקעה דרך יועץ השקעות בבנק שוק ההון 41
oz1987 יועץ מטעמי שמטפל בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 14
פ לפני פגישה עם יועץ פנסיוני במקום העבודה מה כדאי לשאול שוק ההון 4

נושאים דומים