• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .
כלומר 500 ש"ח על כל מיליון. זה אפס.
זה קרן חירום. אני לא מחפש להרוויח שם, אלא רק שהכסף יהיה זמין ברגע האמת.
אם פפר מציעים לי יותר (גם אם זה ממש קצת יותר), אז למה לא?

תודה על השאלות, אני שמח לשתף :)
את התואר הראשון התחלתי ישר אחרי הצבא באוניברסיטה העברית. עשיתי תואר דו חוגי מדמח-פיזיקה. תוך כדי התואר השלמתי קורסים בפיזיקה בשביל התואר השני. החוויה האישית שלי הייתה מאוד חיובית. צמחתי חברתית והתעניינתי ברב המוחלט של כל מה שלמדתי. הקמפוס היה ירוק ובדיעבד זאת הייתה אחת התקופות היפות בחיי. התואר כן היה עמוס וקשה אבל נהנתי מהידע שצברתי ומההצלחה שהשגתי. סיימתי בהצטיינות יתרה.
מיד אחרי התואר הראשון המשכתי לתואר שני במכון ויצמן ואותו סיימתי ב2017. התקופה הזאת הייתה פחות טובה מכמה סיבות. הראשונה היא הסיבה החברתית. הקליקה שהייתה לי בתואר הראשון התפצלה והרב (הדתיים) נישארו בירושלים. מאז אני מרגיש שקצת חסרים לי חברים בחיים. בנוסף, בשנה השנייה לתואר סבלתי ממחלה קשה אבל עכשיו היא כבר מאחורי. לקראת סוף התואר והמחלה הגעתי למסקנה שאני רוצה לצאת לעבוד ולהגיע לפנסיה מוקדמת.
מאז סוף התואר השני אני עובד באותה משרה. נירשמתי לכל מיני חברות השמה חינמיות אבל לדעתי הגעתי למשרה הזאת בדרך אחרת. חבר תלפיון שלח את קורות החיים שלי לרשימת תפוצה של תלפיונים. אני משוכנע שככה הגיעו אלי למרות שאני לא יודע בודאות.
בהצלחה בשינוי שאתה מתכנן, לא יודע אם הצלחתי להאיר קצת מהשביל.
קודם כל אני מקווה שאתה בריא במאת האחוזים ושהמחלה הזו מאחוריך ולא תחזור לעולם. כן וודאי שהארת זה תמיד נחמד לשמוע על אנשים שצעדו לפנייך במסלול מסוים ומרוצים. מהאקדמיה הבנתי שהיית מרוצה ובכללי זו הייתה חוויה מאוד חיובית עבורך, האם בעבודה עצמה בענף אתה גם נהנה? יש לך איזושהי תחושת סיפוק חוץ מהכסף? מהניסיון שלי לא שורדים הרבה זמן בעבודה שאתה לא אוהב לא משנה כמה כסף זורקים עלייך.

זה קרן חירום. אני לא מחפש להרוויח שם, אלא רק שהכסף יהיה זמין ברגע האמת.
אם פפר מציעים לי יותר (גם אם זה ממש קצת יותר), אז למה לא?
אין סיבה למה לא. אם אחד מהם אז ברור ש"עדיף". אבל זה עניין של סדרי גודל. מהמעט שנחשפתי למיליונרים, הם לא חושבים על עשרות או מאות שקלים, הם חושבים בסדרי גודל אחרים. סביר מאוד להניח בעיניי שהזמן שייקח לו לעשות סקר שוק ולהפקיד את הפקדון בעיניי שווה לו יותר מהרווח הזעום הזה.

קודם כל אני מקווה שאתה בריא במאת האחוזים ושהמחלה הזו מאחוריך ולא תחזור לעולם. כן וודאי שהארת זה תמיד נחמד לשמוע על אנשים שצעדו לפנייך במסלול מסוים ומרוצים. מהאקדמיה הבנתי שהיית מרוצה ובכללי זו הייתה חוויה מאוד חיובית עבורך, האם בעבודה עצמה בענף אתה גם נהנה? יש לך איזושהי תחושת סיפוק חוץ מהכסף? מהניסיון שלי לא שורדים הרבה זמן בעבודה שאתה לא אוהב לא משנה כמה כסף זורקים עלייך.

תודה. אני גם מקווה שהמחלה לא תחזור לעולם, זה יהיה די מבאס אם כן :)
האקדמיה הייתה חוויה ניפלאה עבורי.
מבחינת העבודה - אני אוהב את האנשים שאני עובד איתם, אני אוהב את הפרוייקט, אבל כן קשה לי עם העבודה עצמה ומספר השעות שאני משקיע בשבוע.
אני אוהב לקדם משימות ואני אוהב לקדם את הפרוייקט אבל בפועל זה אומר שאני מתעסק בהרבה קקי. אני לא חושב שזאת תכונה שמיוחדת לחברה שאני עובד בה ולכן אני לא כל כך שוקל לחפש משרה חדשה כרגע. סך הכל טוב לי.
אם אשרוד, אני מקווה לרדת עוד כמה שנים לחצי משרה / פנסיה בגאורגיה (או מדינה זולה אחרת) לתקופה כדי ללמוד קצת את עצמי ואת התחביבים שלי. סוג של הטיול לתאילנד שלא היה לי, אבל אולי להמשך חיי.

מבחינת העבודה - אני אוהב את האנשים שאני עובד איתם, אני אוהב את הפרוייקט, אבל כן קשה לי עם העבודה עצמה ומספר השעות שאני משקיע בשבוע.
אני אוהב לקדם משימות ואני אוהב לקדם את הפרוייקט אבל בפועל זה אומר שאני מתעסק בהרבה קקי. אני לא חושב שזאת תכונה שמיוחדת לחברה שאני עובד בה ולכן אני לא כל כך שוקל לחפש משרה חדשה כרגע. סך הכל טוב לי.
אם אשרוד, אני מקווה לרדת עוד כמה שנים לחצי משרה / פנסיה בגאורגיה (או מדינה זולה אחרת) לתקופה כדי ללמוד קצת את עצמי ואת התחביבים שלי. סוג של הטיול לתאילנד שלא היה לי, אבל אולי להמשך חיי.
מעניין מאוד, אתה דובר את השפה או רק בגלל העלות הזולה?
אני אישית חשבתי שצכיה יכולה להיות נפלאה לפנסיה מוקדמת במיוחד אם אתה דובר רוסית/אוקראינית ויכול להסתדר עם רוב המקומים ככנ

מעניין מאוד, אתה דובר את השפה או רק בגלל העלות הזולה?
אני אישית חשבתי שצכיה יכולה להיות נפלאה לפנסיה מוקדמת במיוחד אם אתה דובר רוסית/אוקראינית ויכול להסתדר עם רוב המקומים ככנ

אין לי את השפה. פשוט יש הרבה יתרונות לגאורגיה מבחינת פנסיה בארץ זרה. לפחות בפעם האחרונה שבדקתי. אבל מוקדם מדי כדי להסתמך על ההווה.

אין לי את השפה. פשוט יש הרבה יתרונות לגאורגיה מבחינת פנסיה בארץ זרה. לפחות בפעם האחרונה שבדקתי. אבל מוקדם מדי כדי להסתמך על ההווה.
רגע, כשאתה אומר פנסיה הכוונה היא למשיכת חלק מהחסכונות, לא?
אז אילו תנאים יכולים להיות שונים בגאורגיה? מס רווחי הון על המשיכה עדיין תצטרך לשלם.

אתה באותה משרה מאז שסיימת את הלימודים?.
שיהיה בהצלחה עם התכנית לפרישה מוקדמת ומקווה שיש לך בת זוג שתזרום איתך חח קשה לי לראות איך אני לוקח את אשתי לגאורגיה לפנסיה מוקדמת.

היי,
התיק שלך מעניין אותי
כי גם אני בטווח הגיל הזה, עם נתונים שונים אמנם,
אבל בערך אותה תכנית השקעה (חוץ מגאורגיה...)
אה, וכשיש ילדים ההוצאות שונות לגמרי, אבל עם כח רצון אפשר לחסוך לא רע.

רגע, כשאתה אומר פנסיה הכוונה היא למשיכת חלק מהחסכונות, לא?
אז אילו תנאים יכולים להיות שונים בגאורגיה? מס רווחי הון על המשיכה עדיין תצטרך לשלם.

אולי פנסיה זאת טרמינולוגיה בעייתית. התכוונתי לאמר חופש כלכלי.
אחד היתרונות של גאורגיה הוא שאני לא צריך אזרחות גיאורגית כדי לפרוש שם. למרות שזה עשוי להשתנות. פוסט נחמד בנושא מסוף שנה שעברה:
https://www.mrfreeat33.com/tbilisi-...-in-the-world-for-retiring-early-as-an-expat/

גאורגיה עבורי זה כרגע רק רעיון שמוריד את הזמן לחופש כלכלי מ7 שנים לכשנתיים. בערך ובממוצע. ובהנחה שאני נישאר עד אז 100% מניות שזה סיכון נוראי לפנסיה. מצד שני עדיין יש לי כושר עבודה לזמני משבר.

נערך לאחרונה ב:
אתה באותה משרה מאז שסיימת את הלימודים?.
שיהיה בהצלחה עם התכנית לפרישה מוקדמת ומקווה שיש לך בת זוג שתזרום איתך חח קשה לי לראות איך אני לוקח את אשתי לגאורגיה לפנסיה מוקדמת.
כן.
זה גשר שעדיין רחוק מאיתנו ובאמת ייתכן שלא אצעד דרכו בגלל זוגיות.

עדכון חודש יוני 20
והרי החדשות:
- הגשתי את דוח המס פיזית לפקיד השומה. התהליך היה ממש מהיר ומפתיע לטובה. טרם קיבלתי חיווי בנושא.
- אני מתקדם בפרוייקט שלמדתי עבורו JS. זה הפך לתחביב של ממש. מקווה שההתרגשות הזאת תמשיך. אולי בהמשך אפרסם פה יותר פרטים למרות שאני לא בטוח שזה מעניין מישהו.
- הגעתי למסקנה שאני לא מספיק מאותגר במשרה הנוכחית ושאני קצת בכלוב מזהב. אני שוקל רענון. כנראה שאנסה לפזול לכיוון FAANG.

שיעור חיסכון חודשי: 75%

מצב התיק:
סה"כ נזיל: 580K
סה"כ לא נזיל: 173K

עדכון חודש אפריל 20
והרי החדשות
:
- החודש קיבלתי העלאה ובונוס שנתי. אני בחברה גדולה ולשמחתי אין פגיעה בעובדים עד כה. אפילו ממשיכים לגייס אנשים - או לפחות מבצעים ראיונות.
- סיימתי את המהלך של פתיחת קר"ה IRA במיטב דש. אפילו על הדרך התמזל מזלי ו"מכרתי ביוקר" וקניתי חזרה בזול. החלטתי לקנות בקרן רק אירית שקלית צוברת מחקה מדד של סנופי - CSPX.
- סיימתי את המהלך של העברת המשלימה לגמל.
- פדיתי את קופת הגמל להשקעה שהייתה ברשותי וקניתי מניות בIB במקום.
- החלטתי שאת הכסף לשעת חירום אשמור בIB. אך טרם החלטתי אם לשמור אותו כדולרים בשביל הריבית.
- טרם השקעתי את כל הבונוס השנתי. העניין הוא שהשוק קפץ ברגע שהכסף נכנס לי לIB. אני כרגע מהמר על זה שהשוק יירד בחודש הקרוב. אני יודע שזה לא רציונאלי ושהשוק יכול גם לזנק.

בפרק הבא:
- במכירה של הקופת גמל להשקעה מימשתי הפסדים. אני צריך ללמוד איך לקזז אותם עד שנה הבאה / לשמור אותו לעתיד.
- התחלתי למלא את הדו"ח השנתי למס הכנסה. עד כה השגתי את כל הטפסים הדרושים (867, 1042 ושני 106) והבנתי אילו טפסים עלי למלא (1324 ו1301). במהלך חופשת פסח אני מתכוון להשלים את המלאכה. לשמחתי דחו את חובת הגשת הדוח עד יולי.

מצב התיק:
1. תיק בIBKR מניות: 324K
2. קרן השתלמות: 69K
3. פנסיה: 87K
4. קופת גמל: 68K
5. קופת גמל נזילה פטורה ממס: 28K
6. מזומנים: 62K
סה"כ נזיל: 484K
סה"כ לא נזיל: 156K
מה פשר כל הטפסים האלו?
אני שוקל לפתוח חשבון בIB ואחת המניעות שלי היא מילוי הטפסים למס הכנסה (כן כן אני יודע שזה לא אמור להיות מסובך כל כך, אבל בכל זאת). האם כל זה בגלל החשבון הנל או בגלל שאר הרכיבים בחיסכון שלך?
עוד דבר, ראיתי שבחודשיים האחרונים הסכום הכולל של החיסכון על בכ25%, תוכל לפרט מה טרם לכך (מסלול מחכה VT, הפקדות נוספות, קרן השתלמות...)?

מה פשר כל הטפסים האלו?
אני שוקל לפתוח חשבון בIB ואחת המניעות שלי היא מילוי הטפסים למס הכנסה (כן כן אני יודע שזה לא אמור להיות מסובך כל כך, אבל בכל זאת). האם כל זה בגלל החשבון הנל או בגלל שאר הרכיבים בחיסכון שלך?
עוד דבר, ראיתי שבחודשיים האחרונים הסכום הכולל של החיסכון על בכ25%, תוכל לפרט מה טרם לכך (מסלול מחכה VT, הפקדות נוספות, קרן השתלמות...)?
867 - סיכום של תיק שניהלתי בתחילת השנה במיטב דש.
1042 - סיכום של תיק בIB.
106 - סיכום הכנסה ממעסיק.
1301 - דיווח מס הכנסה ליחיד.
1324 - נספח ל1301 עבור הכנסה מחול.

החיסכון שלי עלה דרמטית בעיקר כי באפריל נכנס הבונוס השנתי מהעבודה. השקעתי את הבונוס במהלך הירידות אז הוא גם גדל קצת בזכות הקורונה.

867 - סיכום של תיק שניהלתי בתחילת השנה במיטב דש.
1042 - סיכום של תיק בIB.
106 - סיכום הכנסה ממעסיק.
1301 - דיווח מס הכנסה ליחיד.
1324 - נספח ל1301 עבור הכנסה מחול.

החיסכון שלי עלה דרמטית בעיקר כי באפריל נכנס הבונוס השנתי מהעבודה. השקעתי את הבונוס במהלך הירידות אז הוא גם גדל קצת בזכות הקורונה.
אוקיי, נניח שאני פותח חשבון בIB, עבור כל מחצית שנה (הבנתי שיש מועד הגשה באפריל ובאוקטובר, משהו באיזורים האלה) שבה אני מושך כסף מIB לחשבון בנק שלי בארץ אצטרך למלא את 1042, 1301 ו-1324?

אוקיי, נניח שאני פותח חשבון בIB, עבור כל מחצית שנה (הבנתי שיש מועד הגשה באפריל ובאוקטובר, משהו באיזורים האלה) שבה אני מושך כסף מIB לחשבון בנק שלי בארץ אצטרך למלא את 1042, 1301 ו-1324?
רק אם אתה רוצה. אבל 1042 זה טופס שאתה מקבל מIB. אתה לא ממלא אותו.
כנראה שכדאי לך להתייעץ עם בעל מקצוע. אומנם יש לי ניסיון אבל לא בטוח שאני עושה דברים נכון ולא בטוח שהדברים שאני עושה נכונים עבורך.

לא ידעתי שרשות המיסים משאירה משהו לשיקול דעתי
אני לא חושב שירדת לסוף דעתי. אף אחד לא מכריח אותך לעשות כלום. אתה לא חייב כלום אבל אתה צריך להיות מודע להשלכות של המעשים שלך.
אם אתה שואל מה אתה צריך לעשות מבחינה משפטית - כדאי לך ללכת לבעל מקצוע.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ptom יומנו של Late Bloomer יומני מסע אישיים 13
משקיע בתבונה יומנו של המשקיע בתבונה יומני מסע אישיים 8
G לדברים יש נטיה להסתדר - יומנו של בן 26 יומני מסע אישיים 14
F יומנו של פעור יומני מסע אישיים 12
R יומנו של רודף אחרי הכסף יומני מסע אישיים 84
שם משתמש בעייתי יומנו של מדען פחדן יומני מסע אישיים 61
מ יומנו של שפשף יומני מסע אישיים 10
ח יומנו של חסר מנוחה יומני מסע אישיים 12
J יומנו של 'סתם עוד אחד' יומני מסע אישיים 7
ה יומנו של שאפתן יומני מסע אישיים 15
ה יומנו של דביל :-) יומני מסע אישיים 43
א יומנו של פליט רוח יומני מסע אישיים 5
ע יומנו של תוהה וטועה יומני מסע אישיים 18
ה יומנו של בן המדתא יומני מסע אישיים 44
ה יומנו של בן המדתא יומני מסע אישיים 1
N יומנו של מתלבט יומני מסע אישיים 27
T יומנו של מתחיל מאוחר יומני מסע אישיים 23
E יומנו של יזם יומני מסע אישיים 11
ה יומנו של סטודנט ומחשבות על העתיד יומני מסע אישיים 20
Shlom Mizrahi יומנו של צעיר שאפתן יומני מסע אישיים 31
CRT יומנו של CRT יומני מסע אישיים 25
ח יומנו של חסר המזל יומני מסע אישיים 16
OiNK יומנו של אוינק - ת״א יא חביבי יומני מסע אישיים 36
S יומנו של עוד זוג יומני מסע אישיים 57
benjamin יומנו של סגפן יומני מסע אישיים 16
KickR עוד הייטקיסט - יומנו של פתית שלג יומני מסע אישיים 603
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 15
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 16
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 14

נושאים דומים

Back
למעלה