• התוכן שלפניכם איננו ייעוץ פיננסי. הוא אולי נחזה ככזה, ואף נשמע ככזה, אבל למרבה הפלא, הוא איננו כזה, וממילא לא יכול להיחשב תחליף לייעוץ מטעם בעל הרישיון המתאים, לרבות ייעוץ מס, ייעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו המיוחדים של כל אדם. מכאן שאין לראות בתכני הפורום המלצה לביצוע פעולות כלשהן בניירות ערך או בנכסים אחרים, וכל הסתמכות עליהם תהיה באחריות הקורא בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחברה בלבד ואין באמור בה כדי לשקף את דעותיה של בעלת האתר.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יומנו של Bo

• פותח הנושא פותח הנושא Rambo_B
  • פורסם בתאריך פורסם בתאריך

Rambo_B

משתמש רשום
דירוג
6
שלום לכולםם,
נעים מאוד אני בן 26, התחלתי לקרוא את הסולידית בקורונה.
לא קיצוני כמוהה אבל כן בעל מושג של זמן, כסף ואיך הדברים עובדים פחות או יותר.

אני סטודנט שנה א' להנדסת תעשייה וניהול,
התחלתי מאוחר בסמסטר אביב בגלל המלחמה והעובדה שאני לוחם מילואים ביחידה סדירה.

יש לי עסק,
אני עצמאי כבר כמה שנים ומתחיל לראות פירות משמעותיים בחודשים האחרונים.
מגלגל מחזורים של כ40k בחודש מהעסק, יוצא נטו של בערך 10k.
אני מצליח לשלב את העסק עם הלימודים התובעניים בזכות העובדה שהעסק שלי די פאסיבי ודורש כ-8 שעות עבודה בשבוע.

פנסיה של 25k
גמל להשקעה בסלייס לצערי מקווה שהפרשה תיפתר במהרה, 26k.
קרן השתלמות גם בסלייס 12k.
מניות בבנק 5k.
פיקדונות 16k.

כרגע הפסקתי את ההפרשות לגמל להשקעה ולקרן השתלמות בגלל הפרשה, ממתין לראות מה יקרה, חושב גם לפתוח קופות חדשות.

גר ביחידת דיור אצל הוריי עם בת זוגתי ואנחנו עתידים להתחתן בחצי שנה הקרובה.
אין הרבה הוצאות, משהו כמו 1k גג בחודש לקניות אוכל ומדי פעם יוצאים לאכול בחוץ או מזמינים.

תודה רבה על השיתוף

השילוב של העסק עם הלימודים נראה נהדר, בלי הרבה שעות עבודה והכנסה גבוהה מאוד. מאפשר לך להתמקד בלימודים

לדעתי חבל להפסיק הפקדות, מה שתקוע תקוע, תמשיך המלאה במקום אחר. אין לדעת כמה זמן זה ימשך

אני חושב שיהיה מעניין לשמוע ממך מה התוכניות לעתיד, מה אתה עושה עם 9 אלף שח בכל חודש, ממה מורכב התיק ולמה החלטת לנהל אותו בבנק ולא בבית השקעות?

למה אתה מחזיק כסף בפיקדונות, למה הוא מיועד? האם אתה מכיר קרן כספית / אגח?

אתם מתחתנים בקרוב, האם בת הזוג משולבת בתוכניות שלך מבחינה כלכלית, למשל תיק השקעות משותף, או שכל אחד לעצמו?

בהצלחה בדרך ובעסק

שמע אתה במצב דיי טוב לגילך. אתה יודע להגיד איפה מושקע הכסף של הפנסיה שלך \ הקופות ? הייתי מצמיד לאיזשהו מדד. עוד דבר שבולט לעיין הוא התיק מניות שנמצא בבנק - בנקים הם חארות בכל מה שנוגע לעמלות, תשווה למיטב דש או אקסלנס טרייד ותקבל עמלות טובות יותר בסדרי גודל בטח על תיק בגודל שלך.
בנוסף, אשמח לשמוע על העסק שלך - לא סטנדרטי בכלל! איך זה התחיל ?

במחילה, כתבת כאן שסך נכסיך הם מתחת ל100K ובתוך זה גם התגמול שקיבלת לפני חודש כמילואמניק.
רשמת שאתה מצליח לחסוך 9K בחודש (כן אני יודע שזה קורה רק לאחרונה).
מדברים אלו אני מבין שעד ממש עכשיו לא חסכת כמעט, בהתחשב בזה שאתה סטודנט שנה א', אני חשוב ששווה לפני שרצים להשקעות לייצר קרן ביטחון מסוימת שתוכל למשוך ממנה למקרה שהעסק פחות יילך כך שתוכל להמשיך ולהתרכז בלימודים.

לכשתגיע לקרן ביטחון מספקת, ותוכל להפקיד גם להשקעה אז יהיה שווה לעשות את זה בעזרת המכשיר היעיל ביותר שאתה יכול להפקיד לו, במיוחד כעצמאי וזה כמובן קרן השתלמות - יהיה לך פטור מרווחים עתידים אם תקפיד לא להפקיד יותר מ20K בשנה, ובמקרה שלך זה נראה מאוד רלוונטי. תפתח קרן השתלמות עוקב מדד SP500 או מדד אחר בחברה אחרת, לא צריך לרוץ לIRA.

בינתיים, אשמח אם תרשום גם מה המניות שאתה מחזיק (בודדות או קרנות סל?, ואם קרנות סל מה דמי הניהול שלהן) ומהם דמי הניהול שאתה משלם במוצרים המנוהלים שלך (קרן פנסיה, ופקדונות). שווה לעשות קצת סדר.

*לא המלצה או ייעוץ*

תודה רבה על השיתוף

השילוב של העסק עם הלימודים נראה נהדר, בלי הרבה שעות עבודה והכנסה גבוהה מאוד. מאפשר לך להתמקד בלימודים

לדעתי חבל להפסיק הפקדות, מה שתקוע תקוע, תמשיך המלאה במקום אחר. אין לדעת כמה זמן זה ימשך

אני חושב שיהיה מעניין לשמוע ממך מה התוכניות לעתיד, מה אתה עושה עם 9 אלף שח בכל חודש, ממה מורכב התיק ולמה החלטת לנהל אותו בבנק ולא בבית השקעות?

למה אתה מחזיק כסף בפיקדונות, למה הוא מיועד? האם אתה מכיר קרן כספית / אגח?

אתם מתחתנים בקרוב, האם בת הזוג משולבת בתוכניות שלך מבחינה כלכלית, למשל תיק השקעות משותף, או שכל אחד לעצמו?

בהצלחה בדרך ובעסק
שמע אתה במצב דיי טוב לגילך. אתה יודע להגיד איפה מושקע הכסף של הפנסיה שלך \ הקופות ? הייתי מצמיד לאיזשהו מדד. עוד דבר שבולט לעיין הוא התיק מניות שנמצא בבנק - בנקים הם חארות בכל מה שנוגע לעמלות, תשווה למיטב דש או אקסלנס טרייד ותקבל עמלות טובות יותר בסדרי גודל בטח על תיק בגודל שלך.
בנוסף, אשמח לשמוע על העסק שלך - לא סטנדרטי בכלל! איך זה התחיל ?
לajax:
תודה רבה לך!
כן אני מתכנן לפתוח במור קופות חדשות. יש הטבה דרך בהצדעה.

יש לי חשבון בנק בוואן זירו אז אין דמי ניהול כרגע בבנק, הפקדונות גם מכובדים 4% במסלול משיכה חודשי.

הפקדונות זה לחתונה לכל מיני הוצאות.
תכלס לדעתי גם שילוב של פחד מאי וודאות שנגרמה אחרי סלייס, אבל אני מתגבר על זה.

שמעתי על אגח וקרן כספית אבל לא התעמקתי..

כרגע בת הזוג מנהלת תיק השקעות משלה שגדול פי כמה משלי, נראה בעתיד מה נעשה עם זה שנפתח חשבון משותף וכו'.

ל yuko_ono:
תודה רבה גם לך!
כן אני בפנסיה, גמל וקרן בsp500.
המניות בבנק בעיקר בטק.

לגבי העמלות בבנק אני בוואן זירו הם ממש סבבה עם העמלות.

לגבי העסק, סיפור ארוך.
בגדול כבר כמה שנים אני מנסה להקים עסק עמיד לאורך זמן שלא דורש הרבה מאמץ והנה אני מקווה שעליתי על דרך המלך.

במחילה, כתבת כאן שסך נכסיך הם מתחת ל100K ובתוך זה גם התגמול שקיבלת לפני חודש כמילואמניק.
רשמת שאתה מצליח לחסוך 9K בחודש (כן אני יודע שזה קורה רק לאחרונה).
מדברים אלו אני מבין שעד ממש עכשיו לא חסכת כמעט, בהתחשב בזה שאתה סטודנט שנה א', אני חשוב ששווה לפני שרצים להשקעות לייצר קרן ביטחון מסוימת שתוכל למשוך ממנה למקרה שהעסק פחות יילך כך שתוכל להמשיך ולהתרכז בלימודים.

לכשתגיע לקרן ביטחון מספקת, ותוכל להפקיד גם להשקעה אז יהיה שווה לעשות את זה בעזרת המכשיר היעיל ביותר שאתה יכול להפקיד לו, במיוחד כעצמאי וזה כמובן קרן השתלמות - יהיה לך פטור מרווחים עתידים אם תקפיד לא להפקיד יותר מ20K בשנה, ובמקרה שלך זה נראה מאוד רלוונטי. תפתח קרן השתלמות עוקב מדד SP500 או מדד אחר בחברה אחרת, לא צריך לרוץ לIRA.

בינתיים, אשמח אם תרשום גם מה המניות שאתה מחזיק (בודדות או קרנות סל?, ואם קרנות סל מה דמי הניהול שלהן) ומהם דמי הניהול שאתה משלם במוצרים המנוהלים שלך (קרן פנסיה, ופקדונות). שווה לעשות קצת סדר.

*לא המלצה או ייעוץ*
תודה רבה על התגובה המקצועית!

יש לי 3 חשבונות בנק, אחד אישי עם 20k, אחד עסקי עם 45k ועוד אחד לפעילות עסקית בחול ומניות עם סכום משתנה נמוך בדרך כלל מ15k.

אני ובת זוגתי טיילנו בחול אחרי ששוחררתי מהמילואים וגם קניתי לה טבעת ככה שהיו הוצאות נכבדות וגם תכלס בשבועות האחרונים הוצאתי עוד כספים על מקדמות לספקים לקראת החתונה.

המניות הן דל, גוגל, מיקרוסופט, amd.
פנסיה: 1.49% מהפקדה ו0.05% מהצבירה.
פקדונות 4% במסלול חודשי.

שלום לכולםם,
נעים מאוד אני בן 26, התחלתי לקרוא את הסולידית בקורונה.
לא קיצוני כמוהה אבל כן בעל מושג של זמן, כסף ואיך הדברים עובדים פחות או יותר.

אני סטודנט שנה א' להנדסת תעשייה וניהול,
התחלתי מאוחר בסמסטר אביב בגלל המלחמה והעובדה שאני לוחם מילואים ביחידה סדירה.

יש לי עסק,
אני מצליח לשלב את העסק עם הלימודים התובעניים בזכות העובדה שהעסק שלי די פאסיבי ודורש כ-8 שעות עבודה בשבוע.

פנסיה של 25k
גמל להשקעה בסלייס לצערי מקווה שהפרשה תיפתר במהרה, 26k.
קרן השתלמות גם בסלייס 12k.
מניות בבנק 5k.
פיקדונות 16k.

כרגע הפסקתי את ההפרשות לגמל להשקעה ולקרן השתלמות בגלל הפרשה, ממתין לראות מה יקרה, חושב גם לפתוח קופות חדשות.

גר ביחידת דיור אצל הוריי עם בת זוגתי ואנחנו עתידים להתחתן בחצי שנה הקרובה.
אין הרבה הוצאות, משהו כמו 1k גג בחודש לקניות אוכל ומדי פעם יוצאים לאכול בחוץ או מזמינים.
ולי יש עבודה שאני גג 8 שעות וחושב לשלב עסק בחיים שלי.
בנתיים אין כיוון או רעיונות לאחד.

ולי יש עבודה שאני גג 8 שעות וחושב לשלב עסק בחיים שלי.
בנתיים אין כיוון או רעיונות לאחד
גם אני חזק בסטארט אפ, אבל אין לי רעיון.

תודה רבה על התגובה המקצועית!

יש לי 3 חשבונות בנק, אחד אישי עם 20k, אחד עסקי עם 45k ועוד אחד לפעילות עסקית בחול ומניות עם סכום משתנה נמוך בדרך כלל מ15k.

אני ובת זוגתי טיילנו בחול אחרי ששוחררתי מהמילואים וגם קניתי לה טבעת ככה שהיו הוצאות נכבדות וגם תכלס בשבועות האחרונים הוצאתי עוד כספים על מקדמות לספקים לקראת החתונה.

המניות הן דל, גוגל, מיקרוסופט, amd.
פנסיה: 1.49% מהפקדה ו0.05% מהצבירה.
פקדונות 4% במסלול חודשי.

לגבי הפנסיה:

הדמי ניהול הם אחלה, אם ממש בא לך לשפר אז בסכום הנוכחי שלך בפנסיה דמי הניהול מההפקדה הם קריטים יותר לעומת הצבירה. כנראה שמשתלם יותר לצורך העניין דמי ניהול נמוכיםמיותר מההפקדה ודמי ניהול גבוהים יותר מהצבירה )בין קרנות ברירת המחדל) יכול להשוות בין אופציות באתר הזה.

כמה אתה מתכנן להפקיד לפנסיה בכל חודש?

לגבי פיזור הנכסים שלך:

אז יש לך פנסיה (25k), גמל להשקעה (26k) וקרן השתלמות (12k) עוקבי sp500, ולצד זה עוד 5k במניות טק בודדות.

אתה מאוד חשוף לסקטור הטכנולוגיה, לטוב ולרע. בלי קשר, אני חושב ששוה לפזר קצת את ההשקעות ככה שלא יהיו רק בחברות שמבוססות בארה"ב. בנוסף על זה, הדעה הרווחות בקרב חברי הפורום היא להשקיע בקרנות סל צוברות, לא לקנות מניות בודדות ולדאוג שהדיוידנדים נצברים בשביל להגדיל את סך התשואה. חפש את השרשור של מייק המשקיע המתחיל.

נשמע כמו התחלה מעולה ובטוח שלא קל אחרי תקופת הלחימה.
המגורים אצל ההורים זה הטבה מדהימה.
הייתי מנסה להבין עם הבת זוג אם אתם הולכים לשלב את כל כספיכם בחתונה או שצריכים הסכם ממון כלשהו.

שיהיה בהצלחה

גם אני חזק בסטארט אפ, אבל אין לי רעיון.
זאת היה בלעג שאני אבין חחח?
קשה להבין שבסה"כ אמרתי שיש לי מלא זמן פנוי ובקלות הייתי יכול לשלב עבק שירוויח לי אפילו יותר כסף?

נערך לאחרונה ב:
יש לי עסק,
איזה עסק? נשמע כאילו זה משהו מוצלח.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
WRLD יומנו של ילד עם שאיפות יומני מסע אישיים 7
ptom יומנו של Late Bloomer יומני מסע אישיים 13
משקיע בתבונה יומנו של המשקיע בתבונה יומני מסע אישיים 8
G לדברים יש נטיה להסתדר - יומנו של בן 26 יומני מסע אישיים 14
F יומנו של פעור יומני מסע אישיים 12
R יומנו של רודף אחרי הכסף יומני מסע אישיים 84
שם משתמש בעייתי יומנו של מדען פחדן יומני מסע אישיים 61
מ יומנו של שפשף יומני מסע אישיים 10
ח יומנו של חסר מנוחה יומני מסע אישיים 18
J יומנו של 'סתם עוד אחד' יומני מסע אישיים 7
ה יומנו של שאפתן יומני מסע אישיים 15
ה יומנו של דביל :-) יומני מסע אישיים 43
א יומנו של פליט רוח יומני מסע אישיים 5
ע יומנו של תוהה וטועה יומני מסע אישיים 18
ה יומנו של בן המדתא יומני מסע אישיים 44
ה יומנו של בן המדתא יומני מסע אישיים 1
N יומנו של מתלבט יומני מסע אישיים 38
T יומנו של מתחיל מאוחר יומני מסע אישיים 23
E יומנו של יזם יומני מסע אישיים 11
ה יומנו של סטודנט ומחשבות על העתיד יומני מסע אישיים 20
Shlom Mizrahi יומנו של צעיר שאפתן יומני מסע אישיים 31
CRT יומנו של CRT יומני מסע אישיים 25
ח יומנו של חסר המזל יומני מסע אישיים 16
Wonko יומנו של וונקו השפוי יומני מסע אישיים 301
OiNK יומנו של אוינק - ת״א יא חביבי יומני מסע אישיים 36
S יומנו של עוד זוג יומני מסע אישיים 57
benjamin יומנו של סגפן יומני מסע אישיים 16
KickR עוד הייטקיסט - יומנו של פתית שלג יומני מסע אישיים 617
T הבנת החלופות של מימוש כתבי אופציה שוק ההון 0
ט למה השטחים של 1967 שונים מאלה של 1948? אוף טופיק 60
S 4 שנים של השקעה - התוצאות יומני מסע אישיים 4
ג איך יודעים מה אופן המיסוי של קרן עוקבת מדד ריאלי\לא מדד\מט"ח ? שוק ההון 5
T מניית BRK.B (ברקשייר הת'וואי) של באפט שוק ההון 11
M התייעצות החלפת קרן מחקה sp500 של בלאקרוק בסכום כניסה קטן יותר שוק ההון 11
R השכרה של דירה מושקעת נדל"ן 151
NachYur דיווח הפקדות שוטפות וקודמות של פנסיות והשתלמויות בדוח האמריקאי מיסים 0
M יתרונות וחסרונות של מסלול מק"מ ומסלולי מל"צ נדל"ן 0
arvin איך להבין את צורת המיסוי של קרנות חוץ שקליות? שוק ההון 12
S כיצד יתכן הבדל לא זניח באחוז דיבידנד של שתי קרנות המשקיעות באותו המדד ? שוק ההון 3
G העברת 2000$ לחשבון השקעות של אקסלנס: איך להימנע מעמלות מיותרות? שוק ההון 11
כ איך לחשב הנחה של "דירה בהנחה" נדל"ן 1
נ סיכום: מה היו השינויים בתיק ההשקעות של הסילידית לאורך השנים? ולמה? שוק ההון 1
K אזרח אמריקאי לא מדווח ל-IRS עם כמה שנים של PFIC, מתלבט אם לעבור לIB ברוקרים ופלטפורמות מסחר 25
C סלולר: "זמני ההמתנה של המוקד ארוכים מן הרגיל" צרכנות פיננסית 9
A תשלום שכירות בצ'קים של ההורים נדל"ן 3
M פטור ממס על השכרת דירה של ידועים בציבור נדל"ן 25
M האם מפורסם המחיר של דירות שנמכרו בפרוייקט נדל"ן 8
S איך לקצץ עלויות של אינטרנט סיבים? צרכנות פיננסית 14
S כדאיות של עיסקת קנית דירה חדשה מקבלן נדל"ן 0
ס קיזוז אוטומטי ע״י הברוקר/בנק של רווח בשקלים מול הפסד בדולרים מיסים 5

נושאים דומים

Back
למעלה