• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .
אני יכול להניח שחלק משמעותי מהחברות פה משלמות בונוס של 2-4 משכורות שנתיות + שכר מעל הטבלאות הסטנדרטיות?
אני חושב שאפשר להניח שמשלמים בכל חברה כזו בונוס של 3 משכורות (שזה 25 אחוז מהשכר השנתי).

למשל אינטל:
https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3755012

וכן, "טבלאות השכר הסונדרטיות" - זה
פיקציה. בחברות הגדולות השכר מנותק לחלוטין מהטבלאות.
אין מצב שהתעשיה האווירית ורפאל מעניקות תנאים כאלו
אנשים באים לחברות הביטחוניות יותר בגלל הקביעות (גם אם היא לא מעוגנת בחוזה) ופחות בגלל השכר.

אני לא חושב ש"עצבים" זו המילה המתאימה.
בטח הבנת את כמות ההשקעה הנדרשת ע"מ להיות מסוגל לצלוח את התהליכים שלהם. אני מעריך שייקח לי כחצי שנה לתרגל ולחזור על הנושאים העולים שם בשביל להצליח. הנסיבות לא מאפשרות לי השקעה כזו בנקודה זו של החיים.
לפי מה שהבנתי קל יותר להתקבל לשם בתור ג'וניור מאשר אחרי מס' שנות ניסיון בגלל שהרף עולה משמעותית עבור הותיקים.

תוספת של 10-20 אלף שקלים ברוטו כל חודש יכול להאיץ משמעותית את היציאה לחופש.
וזה מה שמבאס אותי.
אתה צודק. צריך לחרוש חצי שנה מבני נתונים בלילות כדי להתקבל לחברות האלה, ומן הסתם ככל שאדם צעיר יותר יש לו יותר כח למשחקים האלה.

אני מרגיש כאילו אני עושה אוף שור באוקראינה.
כל ההייטקיסטים "הרגילים" מרגישים ככה.
אני אישית פשוט אומר תודה על מה שנותנים לי וזהו.
גם מה שנותנים לי מרגיש לי שכר מופקע, אז אין לי שום זכות להתלונן שלא זורקים עלי עוד 10-20 אלף.

הייטקיסט רגיל פשוט חייב לחסוך יותר מ-faang-גיסט, זה הכל. יותר משמעת עצמית.

אצל faang-סט רוב הפרש השכר הזה גם ככה הולך על דירה בתל אביב/ טיולים בחול/מסעדות וכו'.

נערך לאחרונה ב:
אני חושב שאפשר להניח שמשלמים בכל חברה כזו בונוס של 3 משכורות (שזה 25 אחוז מהשכר השנתי).

למשל אינטל:
https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3755012

הבונוס המפורסם של אינטל זה אחד השקרים הכי גדולים ואין לי מושג למה העיתונות "הכלכלית" ממשיכה עם הסיפור הזה כל שנה מחדש. אין דבר כזה "בונוס" - זה רכיב שכר משתנה, שהמעסיק שלך לא מתחייב על גובהו ולא משלם עליו אגורה להפרשות סוציאליות. המטרה היחידה של הבונוס הזה, לפחות באינטל, היא לייצר מצג שווא כאילו השכר הוא גבוה, למרות שהוא לא.
האם היית מסכים שהמעביד שלך יגיד לך שהוא מקצץ את שכר הבסיס שלך ב-25% ובמקום זה ייתן לך כל שנה "בונוס", שהוא לא מתחייב עליו בכלל ושגובהו לא קשור בכלל לביצועים שלך, ושלא תקבל עליו הפרשות לפנסיה?
אני אישית עזבתי את אינטל לפני חצי שנה ועברתי לחברה אחרת שיושבת באותו בניין (ממש לא FAANG) תמורת שכר ברוטו זהה לשכר שקיבלתי באינטל, כולל הבונוס. קרן הפנסיה שלי מודה לי על כך, וכך גם חשבון הבנק שלי שהרבה יותר קל לנהל אותו כשאני יודע בדיוק כמה כסף הולך להכנס כל חודש.

אין דבר כזה "בונוס" - זה רכיב שכר משתנה, שהמעסיק שלך לא מתחייב על גובהו ולא משלם עליו אגורה להפרשות סוציאליות. המטרה היחידה של הבונוס הזה, לפחות באינטל, היא לייצר מצג שווא כאילו השכר הוא גבוה, למרות שהוא לא
תפקידך כמועמד, הוא להתמקח על השכר הקבוע קודם כל. אף אחד לא מכריח אותך להסכים לרכיב שכר קבוע נמוך יותר, כי יש גם בונוס (שסטטיסטית מחולק תמיד אבל אין התחייבות לגבי האם יחולק ומה בדיוק גודלו).

פאנגיסט לא מתפשר על שכר קבוע למרות שיש RSU.
הוא מקבל שכר קבוע של מהנדס בדרגתו + RSU או בונוסים שמשתווים בערך לשכר קבוע של מהנדס צעיר.
כלומר, הוא מקבל 2 משכורות של מהנדס עם ניסיון קטן.

@sogi ,
@sj413
אתם חוטפים את השרשור קצת, לא? יש הבדל בין זה שהפות"ש מאפשר לשאול שאלות אוף טופיק לבין הדיאלוג ביניכם בנושא משכורות בהייטק בתוך היומן שלו.

אף אחד לא מכריח אותך להסכים לרכיב שכר קבוע נמוך יותר, כי יש גם בונוס

נכון, אף אחד גם לא מכריח אותך לחתום על החוזה. בפועל יכולת המו"מ שלך כמועמד, לפחות באינטל, היא מוגבלת כי מגייסים אותך לתפקיד בדרגה מסוימת שטווח השכר שלה קבוע וגם הקצה הגבוה שלו הוא בדרך כלל נמוך ממה שתוכל לקבל בחוץ. ולכן קיים ה"בונוס" שנועד לפצות על כך, שבסך הכל מביא אותך לאותו שכר שיכולת לקבל בחוץ, מינוס ההפרשות הסוציאליות.

@sogi ,
@sj413
אתם חוטפים את השרשור קצת, לא? יש הבדל בין זה שהפות"ש מאפשר לשאול שאלות אוף טופיק לבין הדיאלוג ביניכם בנושא משכורות בהייטק בתוך היומן שלו.

מסכים, בואו נעצור את זה כאן. רק רציתי להתייחס לנושא הבונוס המפורסם של אינטל, זה הכל.

עדכון חודש מרץ 20
והרי החדשות:
- בחודשים האחרונים הורדתי בהוצאות החודשיות. החודש הגעתי לשיא שבו הוצאתי רק 4,395 שקלים. כלומר חיסכון של מעל 75%. אני מאמין שבעקבות הקורונה, החודשים הקרובים הם זמן ששווה לחסוך בהם במיוחד. בעיקר כדי להשקיע בבורסה.
- נזכרתי בסיבה המרכזית שבגללה התחלתי להשקיע בVXUS+VTI ולא בVT. קרן ההשתלמות הנוכחית שלי מנוהלת בהלמן אלדובי מחקה מדד סנופי. ע"י הפיצול לשתי המניות, יכולתי לשמור על איזון עולמי בתיק.
- החלטתי לשנות את מבנה התיק ל100% מניות + שישה חודשי מחייה במזומן. בעקבות הצעד קניתי הרבה מניות אחרי הנפילה של הנפט.

בפרק הבא:
- עדיין בשלבים של העברת קרן ההשתלמות לIRA.
- עדיין בשלבים של העברת קרן פנסיה משלימה לקופת גמל.
- התחלתי פידיון קופת הגמל להשקעה.

צריך ללמוד לטווח הקצר:
- צריך ללמוד מה הדבר הנכון ביותר לעשות עם המזומן של שישה חודשי מחייה. כלומר, למצוא קופה נזילה עם תשואה מרבית או להשאיר כמזומן.

התיק (לא עדכני לגמרי כי קורונה):
1. תיק בIBKR מניות: 290K
2. קרן השתלמות: 79K
3. פנסיה: 88K
4. משלימה/גמל: 58K
5. קופת גמל נזילה פטורה ממס: 28K
6. קופת גמל להשקעה: 8K
7. מזומנים: 71K
סה"כ נזיל: 478K
סה"כ לא נזיל: 146K

תבדוק את הפיקדון היומי של פפר, לדעתי עונה על ההגדרה.
מחזק.
הפיקדון היומי של פפר נותן 0.2 אחוז - פי 10 מהפיקדון היומי של בנק הפועלים.

בתקופה של ריבית אפס, זו האופציה הכי טובה שקיימת בישראל.

תודה על התגובות.
לדעתי 0.2% זה זניח מכדי שאפשר חשבון בפפר. לפחות לסכום שאני שומר בצד כרגע. כנראה שאשאר בנתיים עם מזומן.

תודה על התגובות.
לדעתי 0.2% זה זניח מכדי שאפשר חשבון בפפר. לפחות לסכום שאני שומר בצד כרגע. כנראה שאשאר בנתיים עם מזומן.
עוד מעט תקבל ריבית שלילית של מינוס חצי אחוז על המזומן הזה (=הבנק יגנוב לך כסף מהחשבון, כל יום).
ריבית של 0.2 זה הרבה מאוד בימינו גם אם זה היה עבור סגירה לשנה (ואילו כאן מדובר על פיקדון יומי בריבית הזו).

עוד מעט תקבל ריבית שלילית של מינוס חצי אחוז על המזומן הזה (=הבנק יגנוב לך כסף מהחשבון, כל יום).
ריבית של 0.2 זה הרבה מאוד בימינו גם אם זה היה עבור סגירה לשנה (ואילו כאן מדובר על פיקדון יומי בריבית הזו).
מצד שני 0.2%*50000=100. וזה פשוט לא הרבה כסף.
אני מסכים שאם תיהיה ריבית שלילית של חצי אחוז אז יהיה על מה לדבר.

אני מסכים שאם תיהיה ריבית שלילית של חצי אחוז אז יהיה על מה לדבר.
הריבית של פפר היא 0.2 על בסיס פריים (פריים-1.55), אז זה לא יעזור להגן מפני ריבית שלילית (גם למי שסוגר עכשיו את הפיקדון).

הריבית של פפר היא 0.2 על בסיס פריים (פריים-1.55), אז זה לא יעזור להגן מפני ריבית שלילית (גם למי שסוגר עכשיו את הפיקדון).
לא נכון.
הפריים כבר השתנה והריבית נשארה על 0.2.
הם פשוט משנים את המספר שמחסרים מהפריים כדי להמשיך לקבל 0.2.

עדכון חודש אפריל 20
והרי החדשות
:
- החודש קיבלתי העלאה ובונוס שנתי. אני בחברה גדולה ולשמחתי אין פגיעה בעובדים עד כה. אפילו ממשיכים לגייס אנשים - או לפחות מבצעים ראיונות.
- סיימתי את המהלך של פתיחת קר"ה IRA במיטב דש. אפילו על הדרך התמזל מזלי ו"מכרתי ביוקר" וקניתי חזרה בזול. החלטתי לקנות בקרן רק אירית שקלית צוברת מחקה מדד של סנופי - CSPX.
- סיימתי את המהלך של העברת המשלימה לגמל.
- פדיתי את קופת הגמל להשקעה שהייתה ברשותי וקניתי מניות בIB במקום.
- החלטתי שאת הכסף לשעת חירום אשמור בIB. אך טרם החלטתי אם לשמור אותו כדולרים בשביל הריבית.
- טרם השקעתי את כל הבונוס השנתי. העניין הוא שהשוק קפץ ברגע שהכסף נכנס לי לIB. אני כרגע מהמר על זה שהשוק יירד בחודש הקרוב. אני יודע שזה לא רציונאלי ושהשוק יכול גם לזנק.

בפרק הבא:
- במכירה של הקופת גמל להשקעה מימשתי הפסדים. אני צריך ללמוד איך לקזז אותם עד שנה הבאה / לשמור אותו לעתיד.
- התחלתי למלא את הדו"ח השנתי למס הכנסה. עד כה השגתי את כל הטפסים הדרושים (867, 1042 ושני 106) והבנתי אילו טפסים עלי למלא (1324 ו1301). במהלך חופשת פסח אני מתכוון להשלים את המלאכה. לשמחתי דחו את חובת הגשת הדוח עד יולי.

מצב התיק:
1. תיק בIBKR מניות: 324K
2. קרן השתלמות: 69K
3. פנסיה: 87K
4. קופת גמל: 68K
5. קופת גמל נזילה פטורה ממס: 28K
6. מזומנים: 62K
סה"כ נזיל: 484K
סה"כ לא נזיל: 156K

לא נכון.
הפריים כבר השתנה והריבית נשארה על 0.2.
הם פשוט משנים את המספר שמחסרים מהפריים כדי להמשיך לקבל 0.2.

לא יודע על איזה שינוי מדובר, אבל אצלי לפחות הריבית היא 0.05 אחרי הורדת ריבית האחרונה.

אתחיל מלרשום את ההוצאות שהיו לי לחודש מרץ כי שכחתי לכתוב בתגובת עדכון.
הוצאתי סך הכל 4700~ שקלים. עדיין הרבה מתחת לממוצע השנתי שלי (12000~ ב2019).

אאלט לא ניתן לקזז הפסדים ממוצר זה
אוף. מחיפוש בגוגל ניראה שאתה צודק. לפחות לא אבד לי סכום גדול של כסף. רק כמה מאות. תודה על המידע.

איזה ריבית?
אז ההחלטה לשמור את המזומן בIB נובעת קודם כל מכך שאני רוצה שיהיה לי כסף מוכן להשקעה בראשון לחודש ולא כל פעם לחכות להעברת הכספים מהבנק לIB.
בנוסף, חשבתי שאקבל ריבית זעומה אם אשמור את הכסף במטבע דולרי אבל בזכות התגובה שלך גיליתי שהריבית היום לדולר בIB היא 0. אבל לפחות היא לא שלילית כמו שהיא על EUR. נקודה מעניינת שראיתי היא שיש ריבית על מטבעות אחרים, כמו פזו מקסיקני שיכולים להניב לי ריבית של כ0.6% על המזומן.
בשלב הזה אני לא אנסה לנצל את הריבית של הפזו המקסיקני כי אני לא רוצה להיות חשוף למטבע + אין לי כח להתעדכן עם מה קורה איתו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ptom יומנו של Late Bloomer יומני מסע אישיים 13
משקיע בתבונה יומנו של המשקיע בתבונה יומני מסע אישיים 8
G לדברים יש נטיה להסתדר - יומנו של בן 26 יומני מסע אישיים 14
F יומנו של פעור יומני מסע אישיים 12
R יומנו של רודף אחרי הכסף יומני מסע אישיים 84
שם משתמש בעייתי יומנו של מדען פחדן יומני מסע אישיים 61
מ יומנו של שפשף יומני מסע אישיים 10
ח יומנו של חסר מנוחה יומני מסע אישיים 12
J יומנו של 'סתם עוד אחד' יומני מסע אישיים 7
ה יומנו של שאפתן יומני מסע אישיים 15
ה יומנו של דביל :-) יומני מסע אישיים 43
א יומנו של פליט רוח יומני מסע אישיים 5
ע יומנו של תוהה וטועה יומני מסע אישיים 18
ה יומנו של בן המדתא יומני מסע אישיים 44
ה יומנו של בן המדתא יומני מסע אישיים 1
N יומנו של מתלבט יומני מסע אישיים 27
T יומנו של מתחיל מאוחר יומני מסע אישיים 23
E יומנו של יזם יומני מסע אישיים 11
ה יומנו של סטודנט ומחשבות על העתיד יומני מסע אישיים 20
Shlom Mizrahi יומנו של צעיר שאפתן יומני מסע אישיים 31
CRT יומנו של CRT יומני מסע אישיים 25
ח יומנו של חסר המזל יומני מסע אישיים 16
OiNK יומנו של אוינק - ת״א יא חביבי יומני מסע אישיים 36
S יומנו של עוד זוג יומני מסע אישיים 57
benjamin יומנו של סגפן יומני מסע אישיים 16
KickR עוד הייטקיסט - יומנו של פתית שלג יומני מסע אישיים 595
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 1
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 8
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 0
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 12
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה