• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חייל משוחרר מעוניין להשקיע

Zanzar

משתמש רשום
דירוג
4
מקווה לא לעשות רושם של מישהו שעוד יש לו חלב על השפתיים
השתחררתי לפני כמה ימים ועוד מעט אצבור 80 אלף שח
אני כנראה יתחיל לילמוד עוד כמה חודשים באוניברסיטה. (תואר דיי קשה שלא היה זמן לעבוד בחצי משרה)
אני קבל תמיכה כללכלית איתנה מההורים (אף ישאר לי כסף להשקיע כל חודש)
בנוסף בגלל שאני בכל זאת רוצה לייצר הכנסה צדדית אני עובד על אתר שיכניס לי כסף (אתר עם affiliate programs)
מה שיסתכם בזה שהיה לי כ 5000-6000 שח להשקיע כל חודש בזמן שאני לומד (6 שנים תואר)
כמובן תוך כדי הקטנת הוצאות ככל האפשר (לא אחזיק אוטו , שותפים בשכירות נמוכה , ועוד כל מיני המלצות יעילות)

חשבתי ליפתוח קרן השתלמות לעצמאים (אתר) פטורה ממס (לא בדיוק ביררתי על זה עוד אם יש לכם מידע מועיל אשמח לדעת)

בגלל אפיק ההשקעה הרחוק שלי והגיל היחסית צעיר (21) חשבתי ללכת על תיק מניות אגרסיבי בשיעור 100% (לפחות בהתחלה) וככל שאני מיתבגר "להוריד הילוך"
STOXX600, ראסל2000 וS&P500.
אם יש מאין תיק "אגרסיבי מקובל" אשמח לדעת.

אשמח לקבל ביקורות בונות ("הנה עוד אחד").
לכל אתר של שוק ההון שאני נכנס ניראה כאילו דוחפים מלה מידע לא כולכך מועיל (המניה עלתה ב 0.02% היום!) או כל מיני דברים אחרים שרק מבלבלים אותי יותר
אם יש לכם דגשים שאתם חושבים שמישהו צעיר כמוני צריך לשמוע אשמח לדעת אותם.
בנתיים לא הספקתי ליקרוא ספרים על השקעות הידע שלי הוא מהבלוג, וספר ב macroeconomics באנגלית (קראתי גם אבא עשיר אבא עני)

קודם כל ברוך הבא

אני ממליץ שתעבור על סדרת המאמרים באתר התמונה הגדולה
http://thebigpicture.co.il/blog/category/articles/asset-allocation-and-index-investment/

ועל רשימת הקריאה של הסולידית
http://www.hasolidit.com/ספרים-מומלצים
יקח כמה חודשים טובים אבל יתן לך בסיס תאורטי טוב לעולם הזה
הלימק הראשון , ואו ניראה ממש מסודר וטוב למתחילים.
בקשר לספרים של הסולידית אני גם ככה מתכוון ליקרוא אותם.

אבל לדעתכם באמת צריך להגזים וליקרוא בכל רק בשביל להשקיע במדדים מפוזרים?
(עכשיו קצת פחות יש לי זמן לזה כי יש לי כמה מבחני כניסה לעשות אבל אחרי זה כנראב שרוב היום שלי היה פורנו השקעתי)
מה שכן בתור מתחיל ישר הרגשתי שיש מקומות שרק מחכים שתעשה שטוית ("הצטרף עלינו אנחנו הכי טובים הצלחה בטוחה בלה בלה בלה")

למה להפחיד (:
יכול גם לקחת חודש או פחות

עיקר הזמן זה למצוא את הספרים :)
אם יש לך ספרייה טובה ליד הבית זה לא אמור להוות בעיה

עיקר הזמן זה למצוא את הספרים :)
אם יש לך ספרייה טובה ליד הבית זה לא אמור להוות בעיה
אתוודה ואומר שאני פיראט דיי מוצלח וכל הספרים כבר מוכנים

אתוודה ואומר שאני פיראט דיי מוצלח וכל הספרים כבר מוכנים

אז קדימה לעבודה!
חודש או שניים זה לא הרבה זמן יחסית לתועלת שתפיק מקריאת הספרים והפוסטים הרלוונטיים בבלוג.
בהצלחה!

לכל אתר של שוק ההון שאני נכנס ניראה כאילו דוחפים מלה מידע לא כולכך מועיל (המניה עלתה ב 0.02% היום!) או כל מיני דברים אחרים שרק מבלבלים אותי יותר
אם יש לכם דגשים שאתם חושבים שמישהו צעיר כמוני צריך לשמוע אשמח לדעת אותם.
אל תכנס לאתרים כלכליים
תחפש לך תיק פסיבי ומטרתו יהיה להגדיל את ההון שלך במינימום מאמץ ועלויות
קרן השתלמות זאת נקודה טובה להתחיל לאגור כסף, אתה מוזמן לחפש בפורום כדי להבין מהו הכלי הזה שיעזור לך להשיג את מטרותייך
יש את גלריית התיקים של חברי הפורום, תכנס, תקרא תגובות, תנסה ללמוד במה אתה משקיע ולמה, אל תשקיע במה שאינך מבין
קרן חירום - דובר רבות על החיה הזאת, רצוי להערך במקרה שלך עם כמה חודשי "הכנסה 0" ולדעת להתמודד עם משכולים בדרך
אתה צעיר, אל תחנוק את עצמך, זה חשוב לחסוך (מאוד אפילו), אבל אל תתבייש לספק את הרצונות שלך גם אם הם עולים כמה פרוטות

בכלליות, אתה במצב טוב, חיילים ממש לא מסיימים את השירות שלהם עם סכומים כאלה לכן אתה די נדיר
וכל הכבוד שמצאת לך עיסוק לעתיד והתחלת לחשוב כמו "גדול", אתה ביתרון משמעותי, תנצל אותו, תעשיר את הידע ותפעל בחוכמה

אז קדימה לעבודה!
חודש או שניים זה לא הרבה זמן יחסית לתועלת שתפיק מקריאת הספרים והפוסטים הרלוונטיים בבלוג.
בהצלחה!
כמו שאמרתי אגש לזה מיד לאחר המבחנים (עוד פחות מחודש,בנתיים ה"הפסקות" מהלמידה זה לילמוד פה חחחח)
אל תכנס לאתרים כלכליים
תחפש לך תיק פסיבי ומטרתו יהיה להגדיל את ההון שלך במינימום מאמץ ועלויות
קרן השתלמות זאת נקודה טובה להתחיל לאגור כסף, אתה מוזמן לחפש בפורום כדי להבין מהו הכלי הזה שיעזור לך להשיג את מטרותייך
יש את גלריית התיקים של חברי הפורום, תכנס, תקרא תגובות, תנסה ללמוד במה אתה משקיע ולמה, אל תשקיע במה שאינך מבין
קרן חירום - דובר רבות על החיה הזאת, רצוי להערך במקרה שלך עם כמה חודשי "הכנסה 0" ולדעת להתמודד עם משכולים בדרך
אתה צעיר, אל תחנוק את עצמך, זה חשוב לחסוך (מאוד אפילו), אבל אל תתבייש לספק את הרצונות שלך גם אם הם עולים כמה פרוטות

בכלליות, אתה במצב טוב, חיילים ממש לא מסיימים את השירות שלהם עם סכומים כאלה לכן אתה די נדיר
וכל הכבוד שמצאת לך עיסוק לעתיד והתחלת לחשוב כמו "גדול", אתה ביתרון משמעותי, תנצל אותו, תעשיר את הידע ותפעל בחוכמה
תודה רבה.
ניסיתי קצת "לחרמן" את חבריי על כל הנושא,אחד תפס אבל חסר לו ההתמדה לצערי כך שנכבה מהר,השאר חושבים שאני מבזבז תזמן. לא משנה.
רציתי לישאול האם הגשת דוח שנתי למס הכנסה לבד זה דבר קשה, בהנחה שכל מה שיש לי להגיש זה הכנסות מהאתר בקיזוז בעלות התיחזוק שלו ?
והתיק שאני מחפש כנראה %100 מנייתי שמשיג את תשואת השוק בדמי ניהול נמוכים ככל האפשר.
אגב בדיוק עיינתי בפוסט התיקים והכל ניראה לי שמה סינית - VTI VEA וכו
אני מניח שאלה הם מדדים מסויימים.
ראיתי מישהוא שלא מיסתבך יותר מידי ומשקיע 100% ב VTI ומישהו בשם אורי ג. שמהתגובות שלו דיי מבין אמר שאם הוא היה בונה תיק מ -0- זה היה תיק טוב. (אבל אני בעצמי לא מבין כלום! אז לא קשה לשכנע אותי!)

או אולי

40%- מניות ארה"ב, V TI
30%- שווקים מפותחים, V EA
30%- שווקים מתעוררים, V WO
(העתקתי)
ומה ההבדל בין ה V-שתי אותיות ממדדים שאני כן מכיר ?
STOXX600, ראסל2000 וS&P500 וכו?

אחד הדברים שהכי קשה לי היא לדעת את ה"תכלס" אני יכל לדבר הרבה מסביב אבל בפועל אני לא יודע איך לעשות כלום.
לדוגמא פתיחת חשבון השקעות ורכישה לפי הפיזור שלי. כמו לתת למישהוא שלא נגע במחשב לשחק עכשיו civilization 5 (עם מישהו מבין תכוונה)

רציתי לישאול האם הגשת דוח שנתי למס הכנסה לבד זה דבר קשה
המלצה גורפת, לתת לרואה חשבון לפחות בשנה הראשונה
שמה סינית - VTI VEA וכו
כל טיקר (סימול) כזה מסמל קרן סל כלשהי (ETF), קרנות הסל שציינת הן פסיביות ועוקבות אחרי מדד כלשהו
כל קרן עוקבת אחרי מדד כלשהו, שים לב שהטיקרים שמתחילים ב V שייכים לאותה המנפיקה ששמה וונגארד (Vanguard) ישנם מנפיקות נוספות והינן מתחרות אחת בשניה בדמי ניהול (הכי נמוכים)
על מנת שתוכל להבין את הסינית, תחליף את הטיקר בקישור הבא, לטיקר שברצונך לקרוא עליו, האתר מכיל המון מידע, שים לב שהכותרת של הקרן תגלה על תכולתה
מדד ה S&P נעקב לרוב ע"י הקרן SPY, שהיא מאוד נפוצה והכי זולה (אאל"ט), הקרן מכילה (מחזיקה) פיסות קטנות מ 500 החברות במדד, במקרה שלה היא מחזיקה פיסות גדולות
ראסל 2000 הוא החברות בעלות שווי שוק נמוך Small Cap , הטיקרים הנפוצים (פחות בפורום) הינם IWM , VTWO
ישנם עוד קרנות שעוקבות אחרי שווי שוק קטן בארה"ב אבל לא בהכרח את התוכן של ראסל2000, לא מרמז כלום על האיכות אגב, תקרא כאן עוד, תשווה ביצועים ועלויות
STOXX600 הינו מדד של חברות אירופיות, 600 הגדולות נקרא להם, לא מכיר קרן שממש עוקבת אחרי המדד
חברי הפורום אוהבים פיזור גלובלי, לכן ארה"ב ואירופה לא מעניקה את הכיסוי הנ"ל
שים לב שהנטייה היא לבצע חלוקה בין ארה"ב ולשאר העולם ביחס הכוחות ביניהם (ארה"ב הינה 54%)
החזקה של שתי קרנות עונות על הרצון לפיזור עולמי VTI+VXUS והינם הכי זולות, אם ברצונך בפחות התעסקות אז ישנה קרן בשם VT שמחזיקה את כל העולם (בשווי שוק גדול)
תתחיל להבין את המשמעויות של אחזקת קרנות מסוגים אילו, אל תתמקד כרגע באחוזי החלוקה אלא מה אתה בעצם מחלק ולמה

כל מה שנאמר למעלה הוא לא המלצה, שלא יהיה לך ספק שאינני מבין כלום, לא קיבלתי את ההכשרה הנדרשת ולרוב אני כותב שטויות
תבדוק הכל בעצמך!

חשוב שתזכור שאין נכון או לא נכון בעולם הזה, לכן התיק המושלם זה מבחנתי מונח שהוא לא קיים.
לכן כל מה שתלך עליו יהיה טוב (בהנחה ואתה עוקב אחריי הכללים המומלצים- דמי ניהול נמוכים, קרנות פסיביות, וכו').
יכול להיות שהרכב התיק שתבחר יניב תשואה נמוכה מהרכב תיק אחר שחשבת עליו, אבל אין לדעת מה התשואות יהיו כעבור מספר שנים.. לכן תנסה פחות להסתכל על התשואות ולתת להן לבחור עבורך את הקרן הספציפית.

בהצלחה!

אבל לדעתכם באמת צריך להגזים וליקרוא בכל רק בשביל להשקיע במדדים מפוזרים?
לא. נשמע שיש לך תוכנית והיא לא רעה לדעתי.
רק קח בחשבון שאתה בסיכון גבוה להפסיד אחוזים ניכרים מהתיק שלך.

לא. נשמע שיש לך תוכנית והיא לא רעה לדעתי.
רק קח בחשבון שאתה בסיכון גבוה להפסיד אחוזים ניכרים מהתיק שלך.
איזה מהם ?
יש לך איזה משהוא מעניין לספר ?
לצערי כל הזמן שלי עכשיו מושקע בלילמוד לאיזה מבחן.
אני כנראה אתחיל בbobblehead guide for investing
אגב אני פשוט מאמין בסינים במשמעת שלהם ובשווקים המתפתחים שיהפכו למעצמות (בתקווה) מתישהו בעשורים הקרובים. (עם הידע הסופר מצומצם שלי)
אחרי שאני יסיים תלימודים שאני צופה לחסוך הרבה יותר (עשרות אלפי שקלים בחודש,נניח שזה נכון פשוט)

תודה לכל מי שהגיב פה, זיכרו אם מישהו נשמע "טיפש" פה (אני :roll:) כנראה שהוא עוד עדיין לא מבין בתחום (או יותר גרוע,חושב שהוא מבין)
עזרו לו כדי שבבו זמנו הוא יוכל לעזור פה לאחרים.D:

בbobblehead guide for investing
זה אמור להיות boglehead
אבל זה יכול להיות מצחיק שהכלב על הדשבורד יתן טיפים איזה מניות לבחור :)

מחזק את הדעה של @אורי ג. לגבי תיק מנייתי, תשקול אולי לפשט לנייר אחד עולמי

זה אמור להיות boglehead
אבל זה יכול להיות מצחיק שהכלב על הדשבורד יתן טיפים איזה מניות לבחור :)

מחזק את הדעה של @אורי ג. לגבי תיק מנייתי, תשקול אולי לפשט לנייר אחד עולמי
גם אני חושב.
אפשר דוגמא לנייר כזה?
אגב אני מאמין בשווקים מתפתחים (אולי זה משהו מפגר להגיד חחח,פשוט חושב שצופה להם תנופה של התפתחות)

כל הכבוד, נשמע שיש לך תוכנית.

רק אל תשכח להנות על הדרך :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
פ כבר לא כל-כך חייל משוחרר, פני לאן? יומני מסע אישיים 43
WRLD הגירה לארה"ב - חייל משוחרר אוף טופיק 9
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
O צומת דרכים חייל משוחרר,כן ללמוד לא ללמוד ? התפתחות אישית 25
ה חייל משוחרר שרוצה להבין כמה דברים כדי להתחיל את החיים נכון (ווידוא הבנה IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ פתיחת קרן פנסיה חייל משוחרר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
הנולד הפרשה חודשית לחיסכון של חייל משוחרר צרכנות פיננסית 11
אחד שתוהה הרבה חייל משוחרר- תיק השקעות אישי/ קרן פנסיה/ קופת גמל?! שוק ההון 3
ד שיתוף חוזה השקעות של חייל משוחרר - אשמח לעזרה! שוק ההון 3
H חייל משוחרר צרכנות פיננסית 2
A חייל משוחרר לקראת עבודה ראשונה התפתחות אישית 23
Y חייל משוחרר בן 22, כיצד להתחיל? יומני מסע אישיים 5
A קרן מחקה מדד (חייל משוחרר) שוק ההון 134
O פתיחת עסק חייל משוחרר (קרן השתלמות- מהפיקדון) שוק ההון 9
H חייל משוחרר צרכנות פיננסית 10
E שאלות של חייל משוחרר צרכנות פיננסית 6
D חייל משוחרר - מתלבט כיצד לחסוך לדירה ולפנסיה שוק ההון 3
O חייל משוחרר השקעה נזילה לטווח קצר - בינוני שוק ההון 27
yuvalnsn שאלה של חייל משוחרר שרוצה להשקיע שוק ההון 3
avik דיון תיאורטי על חייל משוחרר. שוק ההון 26
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
T כמה גישות שאני, חייל ממוצע, מתלבט ביניהן שוק ההון 40
A פידבק על תיק השקעות של חייל מושחרר שוק ההון 22
י חייל לקראת תיק השקעות ראשון שוק ההון 17
ד להיות חייל סולידי יומני מסע אישיים 100
A חסכון/השקעה חייל שוק ההון 19
D חייל משקיע.. כנסו לטכס עצה שוק ההון 9
י חייל מבולבל שוק ההון 37
נ האם אני יכול לפתוח קופת גמל או קרן השתלמות בתור חייל? שוק ההון 5
O כניסה לשוק ההון - חייל שוק ההון 24
Bonfire משוחרר "טרי" בן 25, חייב לרוקן את העו"ש בהקדם יומני מסע אישיים 40
ד משרות לחייל משוחרר: קורסי ההייטק? אוף טופיק 38
ה מס לחייל משוחרר מיסים 11
ס תיק לחייל משוחרר שעתיד להתחיל לימודים שוק ההון 9
ד כיוון לחיים - מ״פ משוחרר התפתחות אישית 14
AssafSho קצין משוחרר בהתלבטויות שוק ההון 10
C בחירת תואר לקריירה לחייל משוחרר התפתחות אישית 15
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
T אזרח ישראלי אמריקאי מעוניין להשקיע בקרנות/תעודות סל מחקות מדד שוק ההון 5
D מעוניין בהמלצה על רדיאטור, לחדר 3*3. שיהיה איכותי חזק. בטיחותי. עם אחריות ארוכה. כמה צלעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
צ מעוניין לרכוש דירה במושע - למה לשים לב? נדל"ן 8
G מעוניין ב4% תשואה לשנה איך משיגים ? שוק ההון 35
Y מעוניין לפתוח חשבון באקסלנס, מה הפרמטרים שהכי חשוב לבחון בהצעה ולמה ? פוסטים מאיכות נמוכה 4
M משקיע לטווח הארוך, מעוניין להוסיף גם טווח קצר שוק ההון 23
ל מעוניין להפסיק לרכוש שישיות מים - איזה פתרון קיים יש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
ת עורך החוזה מעוניין לערוך חוזה על נייר בטחוני אוף טופיק 1
נ מעוניין לעבור להיות יועץ עצמאי בתחום שלי, לפי פרוייקטים בתחום המומחיות שלי, התפתחות אישית 4
בייניש מעוניין לעשות סדר בקופות שלי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
L מעוניין לקנות דירה ראשונה וצריך להבין הרבה דברים נדל"ן 33

נושאים דומים

Back
למעלה