• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חייל משוחרר לקראת עבודה ראשונה

Asafabadi

משתמש רגיל
דירוג
41
אז ככה, אחרי שאני קורא פה הרבה עד עכשיו בעיקר התרכזתי בהשקעות בתיק ממוסה כיוון שהייתי בצבא, עכשיו בעוד כחודש אני מתחיל לעבוד בבית מלון באילת כעבודה מועדפת, עכשיו קרן השתלמות אני מבין שזאת הטבה ואני די בטוח שלא יתנו לי (אני צודק?), אבל התחלתי לקרוא ולהבין על קרנות פנסיה וקופות גמל שלזה המעביד מחויב להפריש לי,נכון?
רציתי לשאול מכם, ומכל הניסיון שלכם האם יש דברים שהייתם מייעצים לעצמכם אחרי השחרור לדעת, כל מיני דברים חשובים שצריך לדעת ולא לפספס, שמעתי הרבה מושגים כמו ותק בקרן הפנסיה, רצף ביטוחי וכו' וכ'ו ואני די קלולס ואשמח לקישורים להסברים, אבל שוב פעם, בעיקר רוצה לשמוע מכם המלצות שיוכלו לעזור לי ושאני לא אעשה טעויות שיעלו לי ביוקר בעתיד.

אני מתחיל לעבוד בבית מלון באילת כעבודה מועדפת,
אני ממליץ לך להתמקד בלימודים אקדמיים, במיוחד שאמרת שיש לך כישרון ריאלי.
כשתעבוד בהייטק תרוויח לפחות פי 3 מאשר במלון, חבל על הזמן שלך.

אני ממליץ לך להתמקד בלימודים אקדמיים, במיוחד שאמרת שיש לך כישרון ריאלי.
כשתעבוד בהייטק תרוויח לפחות פי 3 מאשר במלון, חבל על הזמן שלך.
אני עושה זאת בשביל החוויה, חד משמעית לא בשביל הכסף, התקופה הזאת לא תחזור לי בחיים, בנוסף גם אני רוצה לטייל טיול גדול ואם אני הייתי מתחיל ללמוד השנה לא הייתי יכול, בטח עם הקורונה

אפשר קישורים אולי להשוואת כרטיסי אשראי ואילו כרטיס אשראי הכי מומלצים? כנ"ל על השוואות בין בנקים ואיזה בנק הכי מומלץ, ניסיתי לחפש פה בפורום אשכול אבל לא מוצא, מעריך שיש איזה אשכול ענקי ומרוכז (אולי אפשר לשים אשכולות כאלו בנעוץ) על שני נושאים חשובים אלו

אפשר קישורים אולי להשוואת כרטיסי אשראי ואילו כרטיס אשראי הכי מומלצים? כנ"ל על השוואות בין בנקים ואיזה בנק הכי מומלץ, ניסיתי לחפש פה בפורום אשכול אבל לא מוצא, מעריך שיש איזה אשכול ענקי ומרוכז (אולי אפשר לשים אשכולות כאלו בנעוץ) על שני נושאים חשובים אלו
כרטיסי אשראי ישראלים:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/כרטיסי-אשראי-ישראליים-חינמיים.11831/
רצוי לקרוא עד הסוף כדי להיות הכי מעודכנים
כרטיסי אשראי אמריקאים:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/כרטיסי-אשראי-אמריקאיים-ו-credit-score-אמריקאי.5971/
חשבונות בנק
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/חשבונות-בנק-ללא-עמלות-ובלי-תנאים.5958/
עמלות
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/עמלות-ודמי-ניהול-שרשור-מתעדכן.824/

מה עוד? :)

מטורף שלך! ממש ממש תודה על כל זה!
כרגע אני לא מצליח לחשוב אבל זה למה פתחתי את האשכול הזה, יש עוד דברים כמו אלה שאני צריך לדעת ולהשוות שעולים לך בראש?
דרך אגב החשבונות בנק ללא עמלות זה באמת בלי שום עמלה או שמסתתרות שם גם עמלות?

לגביי עוד דברים, הייתי מרפרף באתר "כל זכות"
כדי להבין את זכויותיך וחובותייך בתור שכיר
מנסה כרגע לחסוך\למקסם את הכסף כמה שיותר לעתיד כי אני מבין שהבחירות שאני עושה עכשיו כשאני בן 21 יכולות להיות להן השפעות מאוד גדולות בעתיד שלי, לכן כבר רוצה להיות בבנק זול עם כרטיס אשראי זול או לחלופין להתחיל להפקיד לקרן הפנסיה שתניב לי את התשואה הכי טובה וד.נ הכי נמוכים, כמו גם קרן השתלמות כשיהיה לי בעתיד (ששם הבנתי שפשוט IRA ולהשקיע כמו בתיק הממוסה הרגיל,רק ששם יש עדיפות ברורה לאיריות צוברות). אם אתה מצליח לחשוב על משהו כזה מוזמן לכתוב.
תודה רבה רבה על העזרה בכל מקרה!

מנסה כרגע לחסוך\למקסם את הכסף כמה שיותר לעתיד כי אני מבין שהבחירות שאני עושה עכשיו כשאני בן 21 יכולות להיות להן השפעות מאוד גדולות בעתיד שלי, לכן כבר רוצה להיות בבנק זול עם כרטיס אשראי זול או לחלופין להתחיל להפקיד לקרן הפנסיה שתניב לי את התשואה הכי טובה וד.נ הכי נמוכים, כמו גם קרן השתלמות כשיהיה לי בעתיד (ששם הבנתי שפשוט IRA ולהשקיע כמו בתיק הממוסה הרגיל,רק ששם יש עדיפות ברורה לאיריות צוברות). אם אתה מצליח לחשוב על משהו כזה מוזמן לכתוב.
תודה רבה רבה על העזרה בכל מקרה!
תלמד על מיסוי ונקודות זכות

לגבי קרן פנסיה שים לב שאין חובה להפריש לפנסיה ב-6 חודשי העבודה הראשונים במקרה שלך.

לגבי קרן פנסיה שים לב שאין חובה להפריש לפנסיה ב-6 חודשי העבודה הראשונים במקרה שלך.
הבנתי את זה ולכן באמת אני אבדוק כמו שקפה שחור אמר לי להפריש עצמאית כבר עכשיו ואז תהיה לי קרן פעילה כשאני אבוא לעבודה.
דרך אגב זה לא הדבר הזה גורם למעסיקים לרצות להעסיק עובדים שאין להם קרן פנסיה על פני כאלה שיש להם כי זה יחסוך להם כסף?

ולכן באמת אני אבדוק כמו שקפה שחור אמר לי להפריש עצמאית כבר עכשיו
לא ראיתי שקפה שחור כתב לך את זה. איך בדיוק אתה מפריש עצמאית אם אינך עצמאי? פיספסתי משהו?
אגב, זה יהיה נחמד אם @נדב יהיה לוביסט שידאג לתיקון החקיקה בנושא הפרשת פנסיה מהיום הראשון גם לחדשים בעולם העבודה :)
אני לא מוצאת שום סיבה טובת לב לכך שדופקים את ילדינו אחרי שנים של שירות צבאי/לאומי או אפילו את אלה שמשתמטים/מושמטים. לחברות הביטוח ובתי ההשקעות זה יכול להוסיף הרבה מאד כסף.

לא ראיתי שקפה שחור כתב לך את זה. איך בדיוק אתה מפריש עצמאית אם אינך עצמאי? פיספסתי משהו?
אגב, זה יהיה נחמד אם @נדב יהיה לוביסט שידאג לתיקון החקיקה בנושא הפרשת פנסיה מהיום הראשון גם לחדשים בעולם העבודה :)
אני לא מוצאת שום סיבה טובת לב לכך שדופקים את ילדינו אחרי שנים של שירות צבאי/לאומי או אפילו את אלה שמשתמטים/מושמטים. לחברות הביטוח ובתי ההשקעות זה יכול להוסיף הרבה מאד כסף.
בשרור אחר המליץ לי, אני אצטרך לברר מחר אם זה אפשרי באמת. זה באמת לא פייר שאני אחרי שחרור ובגלל זה לא זכאי לקרן פנסיה רק אחרי חצי שנה

מאיפה הבאת את פיסת המידע הזאת?
מהלינק שלך: "עובד שכיר שהפסיק לעבוד ומעוניין לשמור על רצף זכויותיו הפנסיוניות בתקופה שהוא מובטל, חסר עבודה או בתקופה של "בין עבודות".
פיספסתי את ההמשך :)
מעניין ממתי הוסיפו את האפשרות הזאת, לפני 18 שנה סוכנת הביטוח שלי אמרה שאי אפשר. לא התעדכנתי מאז.

מהלינק שלך: "עובד שכיר שהפסיק לעבוד ומעוניין בתקופה שהוא מובטל, חסר עבודה או בתקופה של "בין עבודות".
פיספסתי את ההמשך :)
מעניין ממתי הוסיפו את האפשרות הזאת, לפני 18 שנה סוכנת הביטוח שלי אמרה שאי אפשר. לא התעדכנתי מאז.
אצלי אבל בחיים לא עבדתי, זה לא שהיה לי ונפסק, בחיים לא היה לי אני מקווה שיתנו לי לפתוח

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
פ כבר לא כל-כך חייל משוחרר, פני לאן? יומני מסע אישיים 43
WRLD הגירה לארה"ב - חייל משוחרר אוף טופיק 9
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
O צומת דרכים חייל משוחרר,כן ללמוד לא ללמוד ? התפתחות אישית 25
ה חייל משוחרר שרוצה להבין כמה דברים כדי להתחיל את החיים נכון (ווידוא הבנה IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ פתיחת קרן פנסיה חייל משוחרר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
הנולד הפרשה חודשית לחיסכון של חייל משוחרר צרכנות פיננסית 11
אחד שתוהה הרבה חייל משוחרר- תיק השקעות אישי/ קרן פנסיה/ קופת גמל?! שוק ההון 3
ד שיתוף חוזה השקעות של חייל משוחרר - אשמח לעזרה! שוק ההון 3
H חייל משוחרר צרכנות פיננסית 2
Y חייל משוחרר בן 22, כיצד להתחיל? יומני מסע אישיים 5
A קרן מחקה מדד (חייל משוחרר) שוק ההון 134
O פתיחת עסק חייל משוחרר (קרן השתלמות- מהפיקדון) שוק ההון 9
H חייל משוחרר צרכנות פיננסית 10
E שאלות של חייל משוחרר צרכנות פיננסית 6
D חייל משוחרר - מתלבט כיצד לחסוך לדירה ולפנסיה שוק ההון 3
O חייל משוחרר השקעה נזילה לטווח קצר - בינוני שוק ההון 27
yuvalnsn שאלה של חייל משוחרר שרוצה להשקיע שוק ההון 3
Z חייל משוחרר מעוניין להשקיע שוק ההון 31
avik דיון תיאורטי על חייל משוחרר. שוק ההון 26
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
T כמה גישות שאני, חייל ממוצע, מתלבט ביניהן שוק ההון 40
A פידבק על תיק השקעות של חייל מושחרר שוק ההון 22
י חייל לקראת תיק השקעות ראשון שוק ההון 17
ד להיות חייל סולידי יומני מסע אישיים 100
A חסכון/השקעה חייל שוק ההון 19
D חייל משקיע.. כנסו לטכס עצה שוק ההון 9
י חייל מבולבל שוק ההון 37
נ האם אני יכול לפתוח קופת גמל או קרן השתלמות בתור חייל? שוק ההון 5
O כניסה לשוק ההון - חייל שוק ההון 24
Bonfire משוחרר "טרי" בן 25, חייב לרוקן את העו"ש בהקדם יומני מסע אישיים 40
ד משרות לחייל משוחרר: קורסי ההייטק? אוף טופיק 38
ה מס לחייל משוחרר מיסים 11
ס תיק לחייל משוחרר שעתיד להתחיל לימודים שוק ההון 9
ד כיוון לחיים - מ״פ משוחרר התפתחות אישית 14
AssafSho קצין משוחרר בהתלבטויות שוק ההון 10
C בחירת תואר לקריירה לחייל משוחרר התפתחות אישית 15
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
א שתי שאלות בסיסיות לקראת פתיחת חשבון בניירות ערך שוק ההון 5
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
GeraltOfHaifa שלושה בתים ארה"ב אך ללא הון שיקלי, התכוננות נדרשת לקראת קנית נכס בארץ? נדל"ן 16
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
M הכנות לקראת הורדת ריבית שוק ההון 9
י ללמוד Excel לקראת תפקיד אנליסט (כלכלה) התפתחות אישית 3
K הנזלת מניות לקראת משכנתה של דירת הגרלה שוק ההון 3
צ חשבון בנק משותף - זוג לקראת חתונה צרכנות פיננסית 7
י השקעה דולרית לקראת רילוקיישן שוק ההון 2
מ לקראת משבר חוקתי פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 284
פיטר גריפין שאלות לקראת הדו״ח השנתי - עוסק פטור מיסים 8

נושאים דומים

Back
למעלה