• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התיק שלי

Itziks

משתמש רשום
דירוג
5
היי,
אני כרגע מושקע בקרנות אקטיביות (שכמובן הומלצו לי ע"י יועץ הבנק :) ) וקרנות פסיבות, כעת מעוניין לעשות שינויים בתיק שלי.
בן 32, רווק, טווח השקעה 3-5 שנים, מטרת ההשקעה צבירת הון.

התיק הפנסיוני: (170000~ ש"ח)
1) קרן השתלמות
2) קרן פנסיה
3) ביטוח מנהלים
כולם מושקעים במסלולי מניות.

תיק השקעות : (220,000~ ש"ח)
מניות: 35%
1) 20%- קסם KTF S&P 500 חשופת מט"ח
2)10%- NASDAQ 100 PTF חשופת מט"ח
3)5%- קסם KTF ת"א 35
אג"ח ומזומן: 65%
1)30%- MTF מחקה שקליות ריבית קבועה ממשלתיות 2-5 שנים
2) 30%- PTF צמודות מדד ממשלתיות 2-5 שנים
3) 5%- מזומן בעו"ש

החשבון מנוהל בבינלאומי עם הטבות מועדון הוט:
עמלות קנייה ומכירה- 0.15%, כאשר מעל 15 פעולות ברבעון העמלה היא 0.1%
פטור מדמי ניהול פקדון ניירות ערך
עמלת קנייה ומכירה של ני"ע זרים- 0.15% כפוף לעמלת מינימום של 7$ ועמלת סוכן.
פטור מעמלת המרת מט"ח בעת רכישות ניירות זרים

רציונאל: לגבי התיק הפנסיוני- אני צעיר ויש לי אופק השקעה גדול ולכן פרופיל הסיכון הוא גבוה בתיק הזה.
לגבי תיק ההשקעות הוא יחסית בפרופיל סיכון בינוני, הפלח המנייתי מייצר התשואה מורכב רובו ממדד SP500 שבו לא רק חברות אמרקאיות, הנתח הישראלי ייתכן מפטריוטיות.
(בעניין הזה מתלבט האם להכניס גם שווקים מתעוררים או msci world כדי להגדיל את הפיזור). דמי הניהול אפסיים כך שזה לא ינגוס לי מהתשואה. האג"חים עצמם (הצמודה וזו שאינה) הם לטווח קצר כך שיתנו קונטרה מפני נפילות במניות ומגנים מפני אינפלציה ודפלציה, לגבי המזומן - כדי להשאיר קצת כסף בעו"ש :)

לגבי איזון התיק מחדש- אני מתכנן להכניס כל חודש כסף (4000-5000 ש"ח) ולאזן את התיק ( כך גם אקבל את ההטבה עבור 15 הפעולות ברבעון)

אשמח לשמוע מה דעתכם,
תודה :)

מה טווח ההשקעה שלך בתיק הממוסה? מטרות פיננסיות באופן כללי?
סטטוס אישי אם אתה חושב שזה רלוונטי (אם התיק לירושה לילדים או לפרישה וחיים סולידיים בגיל 40 זה חתיכת הבדל)
דמי ניהול על הקרן השתלמות? אני ייתי מסתכל עלי כחלק מהתיק השקעות ולא לפנסיה כי ה"קנס יציאה" לאחר שש שנים הוא רק וויתור על הפטור ממס.

לגבי איזון התיק מחדש- אני מתכנן להכניס כל חודש כסף (4000-5000 ש"ח) ולאזן את התיק ( כך גם אקבל את ההטבה עבור 15 הפעולות ברבעון)
נשמע כמות מטורפת של פעולות, יחסית למשקיע פאסיבי. אתה מתכוון להכניס 15000 ולעשות 15 פעולות , קניות של 1000 ... זה בזבוז של הכסף שלך, הבנק ישמח
נ.ב
יש הרבה חומר פה בפורום, תחפש אנשים ששאלו על התיק שלהם ותקרא מה ענו להם, מזה תגזור דברים לעצמך.

עמלות קנייה ומכירה- 0.15%, כאשר מעל 15 פעולות ברבעון העמלה היא 0.1%
תבדוק עמלת מינימום, לא סתם נותנים לך הנחה על הרבה פעולות

לגבי תיק ההשקעות הוא יחסית בפרופיל סיכון בינוני,
אני הייתי קורא לזה סיכון נמוך. אולי אפילו נמוך מדי.

בן 32, רווק, טווח השקעה 3-5 שנים, מטרת ההשקעה צבירת הון.
לא הבנתי:(
אתה רוצה להכניס במשך 3-5 שנים כסף ואז לתת לו לעבוד 10-20 שנים? או שאתה מקווה שבתיק הממוסה שלך ייצבר הון תוך 3-5 שנים כתוצאה מעליית השוק?
שנית, יש לך מטרה כלשהי להון שלך עוד 3-5 שנים? אם כן, יש למטרה הזאת סכום כסף ידוע מראש שאתה צריך? זה משנה את ההסתכלות.
שלישית, בהיקף תיק כזה שווה לך לבדוק לעבור לבית השקעות מבחינת עלויות. יש מלא התייחסויות לעניין בפורום אז תגגל.
אה... וברוך הבא :)

נערך לאחרונה ב:
כעת מעוניין לעשות שינויים בתיק שלי.
כפי שצויין, לא פרטת לגבי הפנסיה, קרן השתלמות וביטוח מנהלים (תבדוק טוב אם המוצר הזה משתלם לך, רוב הסיכויים שלא). אולי ניתן לעשות בהם אופטימיזציה מבחינת מסלולים ודמי ניהול.
לגבי תיק ההשקעות הממוסה, יש לך שם סכום מכובד מאד שיאפשר לך קבלת תנאים טובים יותר בבתי השקעות (בארץ ובחו"ל, תקרא על ib בפורום), כדאי מאד לבדוק את זה.
אני הייתי קורא לזה סיכון נמוך. אולי אפילו נמוך מדי.
הוא אומר שטווח ההשקעה שלו זה 3-5 שנים, אז אולי לכן זה ככה.

מה טווח ההשקעה שלך בתיק הממוסה? מטרות פיננסיות באופן כללי?
סטטוס אישי אם אתה חושב שזה רלוונטי (אם התיק לירושה לילדים או לפרישה וחיים סולידיים בגיל 40 זה חתיכת הבדל)
דמי ניהול על הקרן השתלמות? אני ייתי מסתכל עלי כחלק מהתיק השקעות ולא לפנסיה כי ה"קנס יציאה" לאחר שש שנים הוא רק וויתור על הפטור ממס.

רשמתי טווח השקעה 3-5 שנים (בתיק ההשקעות), אני רוצה לצבור הון כדי לקנות בית (נכון לעכשיו).
סטטוס רווק. אז אתה בעצם טוען שהקרן השתלמות צריכה להיות כחלק מתיק ההשקעות ולא בתיק הפנסיוני? הדמי ניהול גבוהים באלטשולר 0.8 מסלול מניות, הקרן צוברת משו כמו 3.5 שנים (עברתי ממיטב דש כללי).

נשמע כמות מטורפת של פעולות, יחסית למשקיע פאסיבי. אתה מתכוון להכניס 15000 ולעשות 15 פעולות , קניות של 1000 ... זה בזבוז של הכסף שלך, הבנק ישמח
נ.ב
יש הרבה חומר פה בפורום, תחפש אנשים ששאלו על התיק שלהם ותקרא מה ענו להם, מזה תגזור דברים לעצמך.
קראתי הרבה תאמין לי לא רשמתי מאפס, בכל זאת מעדיף בנוסף להתייעץ ברשותך. העניין הוא שאני לא משלם עמלת מינימום ולכן עצם ביצוע ה15 פעולות יוריד את את העמלת קנייה או מכירה ל-0.1% מ-0.15.

@OnTheVerge
שמעתי על הקרנות האיריות, אם אני מבין היתרון הבולט שלהם הוא שהן לא כמו הקרנות הישראליות שנוטות להעלות דמי ניהול לאחר תקופה. לפי מה שראיתי הדמי ניהול שלהן גבוהות מלכתחילה מאלה שפירטתי אם אני לא טועה.

לא הבנתי:(
אתה רוצה להכניס במשך 3-5 שנים כסף ואז לתת לו לעבוד 10-20 שנים? או שאתה מקווה שבתיק הממוסה שלך ייצבר הון תוך 3-5 שנים כתוצאה מעליית השוק?
שנית, יש לך מטרה כלשהי להון שלך עוד 3-5 שנים? אם כן, יש למטרה הזאת סכום כסף ידוע מראש שאתה צריך? זה משנה את ההסתכלות.
שלישית, בהיקף תיק כזה שווה לך לבדוק לעבור לבית השקעות מבחינת עלויות. יש מלא התייחסויות לעניין בפורום אז תגגל.
אה... וברוך הבא :)

כרגע אין לי דירה והחלטתי לא לקנות ולהשקיע את הכסף במקום. אני רוצה לצבור הון כך שתהיה לי אופציה לקנות דירה בעוד 3-5 שנים (נכון לעכשיו, אך הכל עשוי להשתנות :) ). לגבי לעבור לבית השקעות אבדוק את זה, אתה לא חושב שאלה תנאים טובים מה שציינתי? ותודה רבה !

כפי שצויין, לא פרטת לגבי הפנסיה, קרן השתלמות וביטוח מנהלים (תבדוק טוב אם המוצר הזה משתלם לך, רוב הסיכויים שלא). אולי ניתן לעשות בהם אופטימיזציה מבחינת מסלולים ודמי ניהול.

לגבי קרן השתלמות- כמו שאמרתי באלטשולר שחם, מסלול מניות, דמי ניהול 0.8, בערך 50,000 ש"ח, צובר 3.5 שנים.
ביטוח מנהלים מגדל( 40% משכר)- דמי ניהול מהפקדה 3.98%, דמי ניהול מצבירה 1.25%, מקדם קצבה מובטח 203.57. אני יודע שזה דמי ניהול גבוהים אבל יש את עניין מקדם קצבה מובטח. (הפוליסה נפתחה ב2009, לצערי הפסקתי באמצע את ההפקדות והקמתי אותה לתחייה אז התנאים קצת התדרדרו) בערך 105,000 ש"ח.
קרן פנסיה מנורה מבטחים (60% משכר)- דמי ניהול מהפקדה- 1%, דמי ניהול מחסכון 0.2%, חסכון קטן של 15,000 ש"ח.
בהתחלה היה לי רק ביטוח מנהלים ולא מזמן עשיתי את הפיצול הנ"ל, האמת התלבטתי קשות בסוגייה הזאת.

לגבי הסיכון של התיק, אתם חושבים שזה סיכון נמוך? גם בהנחה ואני מכליל את הקרן השתלמות במסלול מניות ב"תיק ההשקעות" ולא בתיק הפנסיוני?
אני מודה לכולם עזרתם לי ממש!

נערך לאחרונה ב:
רשמתי טווח השקעה 3-5 שנים (בתיק ההשקעות), אני רוצה לצבור הון כדי לקנות בית (נכון לעכשיו).
סורי כנראה לא הייתי בפוקוס כשקראתי את ההודעה המקורית.

סה"כ נראה לי שההקצאה תואמת את המטרות באופן סביר, כתלות בסיבולת הסיכון שלך והגמישות שלך במועד קניית הבית.
האם אתה מתכנן לשנות את ההקצאה לקראת הקניה?
לגבי קרן ההשתלמות דמי ניהול גבוהים כמו שציינת, ולמרות שאלטשולר ממה שקראתי מפעילים מתודולוגיה טובה יחסית לאחרים אינני חושב שזה שווה כ"כ הרבה כסף. יש אפשרות לניהול עצמי או חשיפה פסיבית לs&p 500 בקל גמל בדמי ניהול 0.3 לשיקולך, לא ממליץ.
שים לב שאם אתה כן מתכנן לשחרר אותה לקניית בית תשים את החלקים עם התשואה הצפויה היותר גבוהה בה כדי להנות מפטור המס.
לגבי האם להקצות את הכסף לקניית בית או למטרות ארוכות טווח כגון פרישה מוקדמת יש הרבה שיקולים לשני הצדדים שחלקם בכלל לא כלכליים (כמה דחוף לך לקנות בית למשל).
אני אישית תופס את הנושא של קניית בית למגורים כמותרות. לא בלתי סבירה כלכלית אבל עם מחיר לא קטן בצידה.

לגבי ההקצאה בתוך החלק המנייתי עבור הקצאה כוללת של 35% כשכבר 5% מתוכה ת"א לא הייתי מוסיף שווקים מתעוררים.

לגבע האג"ח שים לב שככל שאג"ח יותר ארוך טווח ומסוכן כך לרוב הוא מבטל בטווח קצר את התנודות של המניות בצורה יותר יעילה. מצד שני זו תופעה שלא תמיד ניתן לסמוך עליה אז זה עלול להכניס סיכונים נוספים לתיק. לשיקולך שוב אבל ממליץ לקרוא על הנושא.

האם אתה מתכנן לשנות את ההקצאה לקראת הקניה?.

ייתכן שככל שזה יתחיל להתקרב למימוש אפנה יותר כספים לנתח הסולידי.

אגב, אתה מתכוון שזו הקצאה נכונה בהתייחס גם לקרן השתלמות כחלק מהתיק הממוסה?

תוד ה רבה

גם לקרן השתלמות כחלק מהתיק הממוסה?

כתלות בסיבולת הסיכון שלך והגמישות שלך במועד קניית הבית.

אתן שלושה עתידים היפוטתיים ותחשוב איך היית רוצה להגיע אליהם (מתוך הנחה מאד שמרנית שמשטר המסים לא ישתנה בשוק ההון ושוק הדיור בשנים הקרובות)

1) התאוששות מהירה בשוק ההון והדיור בלי הפתעות בתחום הריבית, התיק שלך באופן ממוצע ומחירי הדיור יעלו קצת מהרמה של 2020 נאמר כ2% בשנה. אם היית מסתכן היה לך יותר כסף לקנות דירה/לעשות כרצונך.

2) מחירי הדיור כב(1) אבל משבר בשוק ההון חותך את התיק שלך לקראת הקניה ב10%. אם היית שמרן היה לך יותר כסף ביד לקנות דירה.

3) הריבית מתחילה לעלות וביחד עם משבר כלכלי בישראל מחירי הדיור מתחילים לרדת ריאלית. בפריפריה משקיעים מתחילים לחפש אפיקים אחרים ואפילו ניכרת ירידה נומינלית בזמן שמשקיעי מחיר למשתכם מציפים את השוק בדירות זולות. אתה רוצה עכשיו לקנות דירה? אתה יכול לקנות שתיים!

ברור שאף אחד מהתרחישים האלה לא יתממש כי כדור הבדולח שלי מקולקל אבל זה רק להמחשה שמה שאתה חושב על כל מצב עתידי כזה צריך להשפיע על החלטותיך היום. הרבה משקיעים לוקחים בחשבון רק את התרחיש הראשון משום מה.

כלומר התרחיש הראשון נחשב חיובי? שרוב המשקיעים לוקחים רק אותו בחשבון?

@Itziks תתייג אם תרצה שאקבל התראה פעם הבאה (או תצטט)

רוב המשקיעים לא חושבים על מקרי קיצון ולא נערכים אליהם. הם מודעים לכך שהבורסה קורסת מדי פעם אבל משוכנעים שזה לא יקרה בקרוב או שהם יוכלו להערך לזה.

למשקיעי נדל"ן יש הטיות מעט שונות, בעיקר בחוסר הבנה של הסיכונים בדירה ספציפית בניגוד לשוק הנדל"ן בכללותו. אני לא מדבר על דברים כמו "נדל"ן תמיד עולה" שזה אולי (כנראה לא תמיד) נכון נומינלית, אלא על דברים כמו "
קניתי דירה מקבלן ועכשיו המסירה נדחתה בשנה והוא טוען לכח עליון וצריך לרדוף אחריו בבית משפט
" או מליון ואחד דברים אחרים שאין לי מושג בהם כי אני רק שכרתי כל חיי.

אני חושב שהדבר הכי נכון שאתה יכול לעשות זה להגדיר מטרות לטווח ארוך ככל שאתה יכול ומשם לגזור אחורה.
אם אתה רוצה לקנות דירה כי אתה רוצה נתח מתיק ההשקעות שלך בנדל"ן ואתה יודע למה ומה המשמעות של זה אז מעולה.
אם אתה רוצה לקנות דירה כסוג של מותרות ומבין את המחיר הכלכלי של זה אז מעולה. וגם כל שילוב של השניים.
אם אתה רוצה לקנות דירה כי זה מה שנהוג לעשות בארץ ואם כולם עושים את זה כנראה שגם לך כדאי אז אני ממליץ שתקרא פה:

אסף נתן על דירות ושכירות
הוא מעלה שם הרבה נקודות יפות.
דרך אגב הוא קנה דירה במחיר למשתכן לפני כמה שנים כי ההנחה והתנאים הפכו את זה למשתלם בעיניו.

סורי חפרתי הרבה מעבר למה ששאלת אבל תו"כ שכתבתי את התשובה למה ששאלתי הגעתי למסקנה שלא ענית על הגמישות במטרות שלך ולא באמת הסברת למה אתה מעוניין לקנות דירה.
למה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
S התיק שלנו שוק ההון 7
א קלאסיקה זולה - התיק שלי שוק ההון 5
V התיק של VINCENT שוק ההון 4
guesto מה עשה התיק שלכם בשנת 2023? שוק ההון 25
S הלוואה כנגד התיק לצורך משכנתא? צרכנות פיננסית 9
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R אשמח לחוות דעת על התיק שאני בונה שוק ההון 23
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
א התיק של אחד שמבין שוק ההון 19
א האם התיק שלי מפסיד כתוצאה מפיחות השקל? שוק ההון 6
fizban התיק של Fizban (מדדים - 93%, מניות - 7%) שוק ההון 18
J חלוקת התיק בין איריות לאמריקאיות? שוק ההון 17
נ העברת התיק\ יתרה דולרית מאקסלנס לIB-US פוסטים מאיכות נמוכה 2
נ העברת התיק\ יתרה דולרית מאקסלנס לIB-US שוק ההון 1
א האם זהו התיק המנייתי הפאסיבי הזול ביותר? שוק ההון 18
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21
וינסנט כדאיות השקעה בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 19
ב הצד הסולידי של התיק פוסטים מאיכות נמוכה 5
D האם אני מחויב בדיווח שנתי למס הכנסה על התיק בIBI? מיסים 10
sharon ניהול התיק במקרה לא צפוי שאני לא אוכל לנהל אותו בעצמי שוק ההון 20
R התיק (הראשון)שלי -ביקורות וחוות דעת שוק ההון 3
ז תהיות לגבי התיק ולגבי דיבידנד שוק ההון 15
V התיק שלי - אשמח להערות שוק ההון 15
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
yossik מה עשה התיק שלכם בשנת 2022? שוק ההון 57
Couch Potato קרנות אג"ח ושמירת ערך בחלק ה"סולידי" של התיק שוק ההון 3
D מיצוע התיק חודשי או רבעוני שוק ההון 1
Y החלק הסולידי של התיק בפקדון ל5 שנים שוק ההון 22
S שאלת בירור לגבי תמהיל התיק בהגעה לפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
I למכור את התיק לצורך רכישה דירה או להתמנף בזול? שוק ההון 3
S איך מחשבים CAGR על התיק שבניתי? שוק ההון 4
T האם התיק שלי בעייתי ומה עושים מכאן? שוק ההון 2
T האם התיק מפוזר מספיק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
א אני מחפש הסבר ברור איך להעביר מלאומי לאקסלנס את התיק השקעות שלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
איש ירח התיק של איש ירח שוק ההון 7
F ניצול ירידות לשינוי הרכב התיק שוק ההון 1
I מתלבט לגבי התיק שלי שוק ההון 1
ה התיק המורכב שלי (בן 20) שוק ההון 8
R התיק שלי לטווח הארוך (עשורים קדימה), אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 53
איש ירח כמה עשה התיק שלכם בשנת 2021 שוק ההון 27
מ איזון התיק שלי עקב הוספת ערך של - 50% שוק ההון 4
ה מה לעשות עם התיק שוק ההון 11
G קרן מחקה אגח ארהב. לטובת מיתון התיק שוק ההון 3
S התיק שלי: פשטות כערך שוק ההון 8
dorian התיק (המורכב מעט) שלי ושאלות שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי כאשר עושים איזונים בתוך התיק, משלמים מס? שוק ההון 14