• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התוכנית הכלכלית של ש"ס

ירצו לעזוב ובצדק , אבל ברגע שמתחילים עם מיסים ללא היגיון יכולים למסות הוצאת כספים לחו"ל.

יכולים גם להגביל גישה לאינטרנט, להגיד שאסור לטוס עם יותר מ-100$ לחו"ל.
אפשר הרבה דברים...

כחלון, לפיד, מרץ, המחנה הציוני רוצים לעשות מס רכוש ומס רווח הון של 35%.
אם יבחרו, היה קשה להחזיק כסף במדינה, כול מי שיש לו יברח מה"עונש" לשלם ללא הצדקה וישארו רק העניים ואז היה חסר יותר כסף, ויעלו עוד את המיסים.
רק ימין קפיטליסטי כמו הבית היהודי, יעלים את האבטלה ויעזור לשקופים!

איפה ראית שכחלון, לפיד או המחנה הציוני רוצים לעשות את זה?

כחלון אמר, שמעתי אותו אומר את זה בטלויזיה. כנל מרץ.
לפיד - לא התנגד לזה.
המחנה הציוני הם שמאל שצריך 40 מיליארד שקל נוספים לרווחה חינוך ורפואה(לפי שלי יחימוביץ)- יקחו את זה גם משם ועוד מס על "עשירים" וחברות, בזמן שמנפחים שכר לעובדי ציבור כמו הנמל.
התוצאה תהיה יותר אבטלה (כי היו פחות חברות זרות והעלאת מיסים) ועשירעם יעזבו את הארץ ואז יעלו עוד מיסים, עד שהמדינה תקרוס.
אני פוחד מאוד שהשמאל יקבל את השלטון, הם יהרסו מעל 60 שנים של עבודה. יותר בפאן הכלכלי מאשר המדיני.

טוב, גלשנו מעבר לנושא השרשור וזה בכיף.
אז אם כבר התפרענו, האם משהו כאן יכול לצרף לשרשור סיכום מצעי המפלגות (אם בכלל יש כזה דבר).
מי מבטיח כסף ולמי, מי לוקח כסף וממי, משנתם בנושא מיסים ועוד.
רק מה שנוגע לנו לסולידים ללא ההבהטים החברתיים.
אינני ממעיט בערכים חברתיים כי יש להם חשיבות מרובה בחברה שלנו ועל זה אפשר לפתוח שרשור נוסף.

אני באמת לא מבין מה מניע את אותם פוליטיקאים פופוליסטים שמעלים הצעות גרועות מהסוג של להעלות מסים, להחזיר את הכלכלה לכלכלה ריכוזית בסגנון ישראל של קום המדינה או שניהם ביחד.
האפשרות הראשונה (והחמורה פחות) הם סתם פוליטיקאים שקרנים, הם יודעים שהם מציעים מהלכים שיפגעו בכלכלה, הם לא מתכוונים לבצע את זה והם סתם רוצים למצוא חן בעיני המוני העם.
האפשרות השנייה הם באמת לא מבינים את משמעות האסונות שהם הולכים להמיט על הכלכלה וחושבים שזה באמת יעזור לעם.
האפשרות השלישית (והגרועה ביותר) הם יודעים שהם הולכים לפגוע בכלכלה אבל לא אכפת להם בכלל.
בכל מקרה מי שלא יצביע לביבי או בנט שהם אנשי ימין כלכלי (כשאני הולך להצביע אותי לא מעניין שום אספקט אחר) ונותן את הקול שלו לטיפוסים מפוקפקים מהסוג של לפיד, כחלון, טרכטנברג, שלי יחימוביץ', זהבה גלאון, דרעי או ליצמן שלא יבוא בטענות אלא אל עצמו כאשר יעלו לו את מס ההכנסה, את מס רווחי ההון, יעקלו לו את קרן ההשתלמות או הפנסיה או כל פיגוע כלכלי אחר.
לדעתי אנחנו צריכים להצביע למי שיבטיח (ויקיים) שיוריד את רמת ההתערבות הממשלתית במשק, יוריד חסמים בירוקרטיים שמונעים תחרות בענף הבנקאות, הפנסיות והביטוח, יפרק מונופולים, יוריד מיסים.
וברוח הפורום זאת דעתי האישית כמובן ואינה מהווה בגדר המלצה כל אחד חייב להחליט לבד מה עליו לעשות לאחר שבדק ושקל את כל האפשרויות.

@גבי, אני חושב שהשמאל הכלכלי פשוט חושב ש"הפעם" הם יצליחו שלהם זה לא יקרה ושהם מוצלחים יותר ממי שניסה לפני.

לומר על בנט או נתניהו שהם אנשי ימין כלכלי זו שטות. שניהם מתגאים בהעלאת שכר המינימום, ביבי רק אתמול חתם על מס מגן לאיזה מפעל לציוד תקשורת שלא היה מספיק תחרותי.

אני ממש לא הייתי שם את כחלון באותה קבוצה עם השאר ולא כי יש לו קבלות להצלחה אלא כי הוא רוצה לטפל בבעיות מלמטה ולא למעלה. הוא לא מציע מע"מ אפס שיוריד מחירים באופן זמני ואז השוק יתקן את עצמו אלא מדבר על איך להגדיל את היצע מלמטה על ידי הורדת בירוקרטיה וחסמים ופירוק מקרקעי ישראל במתכונת שהוא פועל היום.

@גבי
לומר על בנט או נתניהו שהם אנשי ימין כלכלי זו שטות. שניהם מתגאים בהעלאת שכר המינימום, ביבי רק אתמול חתם על מס מגן לאיזה מפעל לציוד תקשורת שלא היה מספיק תחרותי.

למה אתה מצפה..? שביבי יתנגד להעלאת שכר המינימום חודש לפני בחירות..?
כמו שהסולידית כתבה, וזה גם די מובן מאליו, זה לא פופולרי להיות לא חברתי. בין אם זה צודק או לא, זה לא משנה.
כמובן שכרגע בזמן הבחירות כל מפלגה תנסה להציע עוד יותר מהקודמת.
השאלה היא בסופו של דבר מה המשנה שלה ומהו סדר העדיפויות.
ביבי למשל הוא בבירור איש ימין כלכלי. אני אומר את זה לחיוב, וזה הדבר החיובי היחיד בערך שתוכל להוציא ממני לגביו, כך שאני לא נחשד באהדה יתרה כלפיו.
מצד שני יתכן שגם חלק ממפלגות השמאל, שאולי אפילו באמת היו רוצות מדינה יותר סוציאלית וכו', יחליטו שכשמדובר על המציאות ולא על סיסמאות בחירות, עדיף לוותר על חלק מהתוכניות שלהם בשביל לא לייצר מיסים כמו מס הרכוש שהוזכר כאן.

בקיצור, די מיותר להקשיב למה שהם אומרים בתקופה הזו בלאו הכי...

@Cfy,
נתניהו נמצא 6 שנים בשלטון, אני לא רואה אותו חותר לקפיטליזם, מקיסימום משמר את הקיים.ב-1984 של ארוואל, השלטון מציג מצב לחימה תמידי מול אוייב אכזר שמאיים בהשמדה והוא, השלטון הינו הגורם היחידי שיכול לאותו אוייב...נשמע מוכר?

מפלגות השמאל רוצות לייצור שוויון (זו המציאות ) בין מי שעבד קשה והתקדם למי שלא לכן אין להם בעיה לקחת ממי שיש לו, זה גם פתרון שמגיע מלמעלה לכן קל ליישם אותו לטווח הקרוב. התוצאה היא שכולם עניים באופן שווה.

זה לא משנה מה מנסים למכור השאלה מה זה עולה ולמי. שכר מינימום, סייעת 10 בגני ילדים, מע"מ 0 במקרה הטוב לא משנה שום דבר ובמקרה הרע מתורגם ליותר מיסים.

דווקא לכחלון אי מקשיב, כי הוא לא מאתמול בפוליטיקה, כי יש לו קבלות וכי הוא היה יכול לבחור בדרך הקלה, להישאר בליכוד ולקבל כיבודים.
אבל הכי חשוב הפתרונות שלו עוסקים בהסרת חסמים וביצירת תחרות. פתרונות מלמטה למעלה (כאלה שקשה ליישם ולא עולים לי כסף). ה-500 שקל בחודש שהוא חסך לי בטלפון הוא כסף אמיתי לא שכר מינימום של 30 שקל לשעה שהמדינה מדפיסה.

כחלון, לפיד, מרץ, המחנה הציוני רוצים לעשות מס רכוש ומס רווח הון של 35%.
אם יבחרו, היה קשה להחזיק כסף במדינה, כול מי שיש לו יברח מה"עונש" לשלם ללא הצדקה וישארו רק העניים ואז היה חסר יותר כסף, ויעלו עוד את המיסים.
רק ימין קפיטליסטי כמו הבית היהודי, יעלים את האבטלה ויעזור לשקופים!
הבית היהודי הוא לא ימין קפיטליסטי, הוא ימין קלפטומאני. במקום לקחת מהעשירים ולתת לעניים, הוא לוקח מתושבי ישראל (ללא אפליה במצבם הכלכלי) ונותן לתושבי השטחים. גם תחתיו אנשים יברחו מהארץ.

ההבדל הוא שתחת משטר סוציאליסטי אנשים יברחו מרצונם למדינות אחרות, ותחת הימין הקלפטומאני הם יברחו, בעידוד הממשלה, לשטחים.

הבדל שני הוא שעבור מפלגות רבות יש ״שקופים״ שהם מתעלמים מהם. לימין הקלפטומאני אין ״שקופים״: יש רק שמאל, הומוסקסואלים, וערבים מהם לא מתעלמים, אלא הם יעדים להשמדה, גירוש, או להמרה. כבר עדיף שיתעלמו ממך.

נערך לאחרונה ב:
פעם היה נהוג מס רכוש - לא ממסים רק את ההכנסה השוטפת אלא גם שיעור מסויים מהרכוש שלך.

היום התשתית של מס הכנסה בנויה על שני עקרונות :
1.רק כשנוצרת הכנסה - נוצר מולה מס.
2.המס לא אמור להשפיע על ההחלטה מבחינה כלכלית.

מס רכוש הוא לא צודק ולא הגיוני , הוא שקול להלאמה זוחלת של נכסי הציבור -
נניח שיש לך בית בשווי 100,000 שח ומס הרכוש 5% , תוך 20 שנה תשלמי למדינה את העלות שלו . בלי לקחת בחשבון אם השכרת את הבית או אם נוצרה ממנו הכנסה.

עוד בעיה היא שיכול להיווצר מצב שלאדם אין כסף לשלם את מס הרכוש (נניח והנכס אינו מושכר ) -ואז הוא צריך למכור את הבית כדי שיהיה לו כסף לשלם.
בעקרון ההסבר שלך נכון, והדוגמא המספרית שלך מסבירה את הרעיון, רק חשוב לציין שמס של 5% הוא לא ראלי בעליל ואין לו אח ורע. במקומות אחרים מדובר על שבריר האחוז כמס. מעצבן, נטל, אבל לא משהו בשיעור מופרז שכזה.

@Tin177an ראיתי בעיתון המרקר היום את הצעתו הביזארית של כחלון לאפשר לאנשים להוריד מהפרשות קרן ההשתלמות שלהם לצורך תשלום המשכנתא, אם זאת לא הצעה פופוליסטית שרק תשפוך שמן על אש מחירי הדיור אני לא יודע לזהות הצעות פופוליסטיות, כחלון עשה עבודה טובה עם הסלולר ומדבר יפה על מלחמה במונופול הבנקאות, אבל הצעות מהסוג הנ"ל ואנשים הטוענים ששמעו אותו בראיונות או עימותים (אני לא כ"כ עוקב) מציע להעלות את מס רווחי ההון ל35% גורמים לי לגישה של חשדהו וחשדהו עוד יותר. כל הכתוב אינו בגדר המלצה וכולי.

אני חולק על המאפיינים לעיל את מפלגות הימין כבעלות אג׳נדה כלכלית קפיטליסטית. לדעתי אין להן, לכולן (ליכוד, ליברמן, בנט, ובוודאי שלא יחד) שום אג׳נדה כלכלית. יש להם רק אג׳נדה אמונית שממנה נגזרת אג׳נדה ״בטחונית״ (המרכאות הן מכיוון שבמקום שיקולי ביטחון יש להם שיקולי התנחלויות שפוגעות בביטחון) ורק אחר כך הם משעבדים את האג׳נדה הכלכלית לצרכים הקלפטומאנים המגזריים-אמוניים שלהם. הכל מתנקז לכמה אפשר להעביר לשטחים, לגרעינים תורניים, ולישיבות. זהו. זה מה שמנחה אותם.

@Cfy,
נתניהו נמצא 6 שנים בשלטון, אני לא רואה אותו חותר לקפיטליזם, מקיסימום משמר את הקיים.ב-1984 של ארוואל, השלטון מציג מצב לחימה תמידי מול אוייב אכזר שמאיים בהשמדה והוא, השלטון הינו הגורם היחידי שיכול לאותו אוייב...נשמע מוכר?

מפלגות השמאל רוצות לייצור שוויון (זו המציאות ) בין מי שעבד קשה והתקדם למי שלא לכן אין להם בעיה לקחת ממי שיש לו, זה גם פתרון שמגיע מלמעלה לכן קל ליישם אותו לטווח הקרוב. התוצאה היא שכולם עניים באופן שווה.

זה לא משנה מה מנסים למכור השאלה מה זה עולה ולמי. שכר מינימום, סייעת 10 בגני ילדים, מע"מ 0 במקרה הטוב לא משנה שום דבר ובמקרה הרע מתורגם ליותר מיסים.

דווקא לכחלון אי מקשיב, כי הוא לא מאתמול בפוליטיקה, כי יש לו קבלות וכי הוא היה יכול לבחור בדרך הקלה, להישאר בליכוד ולקבל כיבודים.
אבל הכי חשוב הפתרונות שלו עוסקים בהסרת חסמים וביצירת תחרות. פתרונות מלמטה למעלה (כאלה שקשה ליישם ולא עולים לי כסף). ה-500 שקל בחודש שהוא חסך לי בטלפון הוא כסף אמיתי לא שכר מינימום של 30 שקל לשעה שהמדינה מדפיסה.
שתי הערות: ״בין מי שעבד קשה והתקדם למי שלא״ יש הבדל גדול אם פירוש המשפט הוא ״בין מי שעבד קשה והתקדם למי שלא עבד קשה״ או ״בין מי שעבד קשה והתקדם למי שעבד קשה ולא התקדם״.

השנייה: אתה מציג את זה כאילו כל מפלגות השמאל, אם רק ניתן להן, יחזירו אותנו ל״גן העדן״ הסטליניסטי. החיים הם לא שחור ולבן וחתירה למעט יותר שיוויון ולרשת ביטחון כלכלית ותנאים סוציאלים מוגדלים אינם בהכרח עתיד קומוניסטי. אפשר עדיין להתנגד להם, אבל בלי אנשי קש הדיון יכול להיות מועיל יותר.

@גבי, אני מסתכל על ההצעה שנוגעת לשימוש בקרן ההשתלמות לתשלומי משכנתא כעל הדבר הראשון שבאמת לא הבנתי את התועלת שלו אבל זו הצעה שלא תזיק או תועיל (גם ככה רבים משמשים בקרן הנאמנות שלהם לסגור חלק מהמשכנתא) ולכחלון יש תוכנית מאוד מפורטת להורדה של מחירי הנדל"ן וכמכלול כחלון היה יכול להציע באותה מידה ליגליזציה של קראק.
*אני גם לא חושב שזו הצעה שתביא לו קולות.

ניסיתי להריץ עכשיו בגוגל כחלון ומיסים והדבר היחידי שמצאתי הוא "להטיל מס של 25% על ירושות של יותר מ-10 מיליון שקל"" (אין לינק כי אחרת צריך אישור הנהלה :) ).

אני דווקא בעד למצוא חורים אצל כחלון כי הוא המועמד היחידי שאני עוד איכשהו רואה בצורה חיובית הברירת מחדל היא ביבי כי גם במצב הקיים אפשר להתקדם.

אני חולק על המאפיינים לעיל את מפלגות הימין כבעלות אג׳נדה כלכלית קפיטליסטית. לדעתי אין להן, לכולן (ליכוד, ליברמן, בנט, ובוודאי שלא יחד) שום אג׳נדה כלכלית. יש להם רק אג׳נדה אמונית שממנה נגזרת אג׳נדה ״בטחונית״ (המרכאות הן מכיוון שבמקום שיקולי ביטחון יש להם שיקולי התנחלויות שפוגעות בביטחון) ורק אחר כך הם משעבדים את האג׳נדה הכלכלית לצרכים הקלפטומאנים המגזריים-אמוניים שלהם. הכל מתנקז לכמה אפשר להעביר לשטחים, לגרעינים תורניים, ולישיבות. זהו. זה מה שמנחה אותם.

אבל זה לא צריך להפתיע אף אחד כי הרבה יותר קל להעביר תקציבים למגזר שלך. אתה מעביר והוא מצביע וחוזר הניגון. רפרומות כלכליות יותר קשה ליישם ורוב האוכלוסיה לא מסוגלת להעריך את הרפרומות וזה לא מתורגם לקולות.

שתי הערות: ״בין מי שעבד קשה והתקדם למי שלא״ יש הבדל גדול אם פירוש המשפט הוא ״בין מי שעבד קשה והתקדם למי שלא עבד קשה״ או ״בין מי שעבד קשה והתקדם למי שעבד קשה ולא התקדם״.
תשמע אני מוקף בעובדי צווארון כחול, כאלה שאין להם שום השכלה אקדמאית אבל מוכנים לתת משמרות של 10 שעות פלוס, הם אולי לא סולידיים אבל יש להם בתים ללא משכנתא וילדים שהם מסוגלים לשלוח ללימודים. וזה עוד לפני שמדברים על אנשים שמבינים איך כסך עובד ולומדים איך להשקיע אותו ומקבלים שכר של צווארון לבן.

יש אוכלוסיות שנדפקו, כמו פנסיונרים מברה"מ שעודדו אותם להגר לישראל והם נתקעו פה ללא פנסיה ולהם צריך לעזור כמו נכים שאין להם אפשרות לעבוד.

השנייה: אתה מציג את זה כאילו כל מפלגות השמאל, אם רק ניתן להן, יחזירו אותנו ל״גן העדן״ הסטליניסטי. החיים הם לא שחור ולבן וחתירה למעט יותר שיוויון ולרשת ביטחון כלכלית ותנאים סוציאלים מוגדלים אינם בהכרח עתיד קומוניסטי. אפשר עדיין להתנגד להם, אבל בלי אנשי קש הדיון יכול להיות מועיל יותר.

אני לא חושב שנחזור לימי סטאלין אבל אני פשוט לא מתחבר למפלגות שרוצות "לעשות פה טוב" שמדברות על "צדק חברתי" שרוצות לתת למדינה עוד ועוד כוח להתערב בחיי הפרט שמצילות את פרי הגליל פעם אחר פעם. המדינה היא לא גוף יעיל ואני מעוניין לתת לה כמה שפחות סמכויות.

נערך לאחרונה ב:
לבנט אין אגנדה כלכלית... מעניין, אני דיי חפרתי ואני מוכרח לומר שהוא ימין כלכלי שמסתיר דיי טוב את משנתו (הרי להיות לא חברתי זה רע). שימו לב שבהתחלה הוא העלה שכר מינימום למאבטחים ומנקים - שתי מקצועות שאתה לא יכול לעשות להם אוטסורסינג להודו או סין. לצערי הרב, הוא המשיך הלאה והעלה (בהסכמה של איגוד התעשיינים, אגב) שכר מינימום לכולם וזה לא טוב. בגדול הבן אדם בעד התחרות ועשה המון בנידון (נושאי התקנים, מכס, שבירת מונופול חקלאי (ביחד עם רוזנטל וברוורמן ממפלגת העבודה שזה מאוד הפתיע אותי איך הם תמכו בזה).
לגבי התנחלוית מבודדות בשטח C שהוא מעביר אליהם את הכסף. אז פה הוא מסתיר יפה את הכוונה שלו: הרי הוא רוצה לספח שטח סי. לדעתי האישית ניתן להשוות את זה ל"חומה ומגדל" שהשמאל של היום היה קורה לזה "התגרות מיותרת בזמן המרד הערבי הגדול". הוא לא מדבר על זה בכוונה והיה ניתן לראות באימות של ראשי המפלגות איך הוא נלחץ ושיקר בתגובה לשאלה של לפיד בנושא זה.

לאחר הרבה מאוד התלבטויות (אני חילוני לגמרי) אני הולך לבחור בו בגלל המצע הכלכלי שלו (זה לא המקום לדבר על נושאים מדיניים ואני בכוונה מתרכז בכלכלה). אז, כן, גבינה טובה מפולין בשורפסל שעולה 35 ש"ח לקילו וטעימה יותר מגבינה ישראלית בפיקוח רק מראה שהתחרות עובדת ולא צריך מוצרים בפיקוח, צריך תחרות ובנושא זה בנט עושה עבודה.

עוד נקודה: הבן אדם לא בא לפוליטיקה להתעשר ויש לו רקורד לא מבוטל בתור מנכ"ל. אז אני אישית מעדיף את הפוליטיקאים שמגיעים עשירים לפוליטיקה כי אז הרבה יותר קשה לקנות אותם או ללחוץ עליהם. אם לאנשים יש חובת מפרימייריס אז הרבה יותר קל ללחוץ עליהם.

נערך לאחרונה ב:
לבנט אין אגנדה כלכלית... מעניין, אני דיי חפרתי ואני מוכרח לומר שהוא ימין כלכלי שמסתיר דיי טוב את משנתו (הרי להיות לא חברתי זה רע). שימו לב שבתחלה הוא העל שכר מינימום למאבטחים ומנקים - שתי מקצועות שאתה לא יכול לעשות להם אוטסורסינג להודו או סין. לצערי הרב, הוא משיך הלאה והעלה (בהסכמה של איגוד התעשיינים, אגב) שכר מינימום לכולם וזה לא טוב. בגדול הבן אדם בעד התחרות ועשה המון בנידון (נושאי התקנים, מכס, שבירת מונופול חקלאי (ביחד עם רוזנטל וברוורמן ממפלגת העבודה שזה מאוד הפתיע אותי איך הם תמכו בזה).
לגבי התנחלוית מבודדות בשטח C שהוא מעביר אליהם את הכסף. אז פה הוא מסתיר יפה את הכוונה שלו: הרי הוא רוצה לספח שטח סי. לדעתי האישית ניתן להשוות את זה ל"חומה ומגדל" שהשמאל של היום היה קורה לזה "התגרות מיותרת בזמן המרד הערבי הגדול". הוא לא מדבר על זה בכוונה והיה ניתן לראות באימות של רשא המפלגות איך הוא נלחץ ושיקר בתגובה לשאלה של לפיד בנושא זה.

לאחר הרבה מאוד התלבטויות (אני חילוני לגמרי) אני הולך לבחור בו בגלל המצע הכלכלי שלו (זה לא המקום לדבר על נושאים מדיניים ואני בכוונה מתרכז בכלכלה). אז, כן, גבינה טובה מפולין בשורפסל שעולה 35 ש"ח לקילו וטעימה יותר מגבינה ישראלית בפיקוח רק מראה שהתחרות עובדת ולא צריך מוצרים בפיקוח, צריך תחרות ובנושא זה בנט עושה עבודה.

עוד נקודה: הבן אדם לא בא לפוליטיקה להתעשר ויש לו רקורד לא מבוטל בתור מנכ"ל. אז אני אישית מעדיף את הפוליטיקאים שמגיעים עשירים לפוליטיקה כי אז הרבה יותר קשה לקנות אותם או ללחוץ עליהם. אם לאנשים יש חובת מפרימייריס אז הרבה יותר קל ללחוץ עליהם.
שלוש הערות:
1. השוואת חומת ומגדל צובעת את תפיסתו באור שונה ומטריד: חומה ומגדל נעשתה לפני קום המדינה ותחת שלטון זר. היום יש מדינה ויש חוק ויש צבא, ואם מישהו חותר תחתם מעשיו נעים בין עבריינות לבית תפיסת מדינת ישראל ככוח כיבוש זר. מה זה אומר על בנט ומפלגתו?
2. פוליטיקאים לחיצים בעיקר בגלל חובות פוליטיים, פחות בגלל כסף. אז הוא עשיר, יופי, ואיך מפלגתו לחצה עליו בנושא אוחנה? כל פוליטיקאי הוא לחיץ כי הוא צריך לרצות ציבור בוחרים, מרכז מפלגה, מועצת חכמים ועוד. זה לא רק כסף. בנוסף, אתה חושב שאיציק שמואלי בדירת שני החדרים שלו בלוד, למשל, לחיץ יותר מבנט כי הוא לא עשיר כמוהו? ואיך בכלל תראה פוליטיקה בה יש רק פוליטיקאים עשירים?
3. כל הפואנטה בפוסט שלי הוא שאני לא רואה טעם במי שביד שמאל נותן הטבות כלכליות וביד ימין גוזל את פירותיהן על מנת לתת אותן למגזרו. זו גם הסיבה שלא ניתן להתעלם מהמדיני והביטחוני ולדבר רק על כלכלה.

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: HHH
אז אני אישית מעדיף את הפוליטיקאים שמגיעים עשירים לפוליטיקה כי אז הרבה יותר קשה לקנות אותם או ללחוץ עליהם.
זאת חתיכת סטייטמנט ויש בה הגיון אם כי מעט חזירית :) כי הם מייצגים נתח קטן יותר מהאוכלוסיה אבל זה אכן נכון כי אין להם לחצים סביבתיים. השאלה שעדיין לא מצאתי לה תשובה היא מה יחסו של בנט לעובדה 'שישיבה בוחר' מקבל תגמולים על היעדרות משרות צבאי גבוהים יותר מחייל בגולני.
בינה טובה מפולין בשורפסל שעולה 35 ש"ח לקילו וטעימה יותר מגבינה ישראלית בפיקוח
גם גבינה צרפתית מסריחה עולה אך במעט יותר מגבינות מקומיות (שלא בפיקוח) ואין בכלל מה להשוות בינהן.
לאחר הרבה התלבטויות צמצמתי את הבחירה שלי לבנט, לפיד או כחלון.
מי שנעדר מהדיון הזה וחבל, זו @הסולידית ואני בטוח שיש לה המון מה לאמר.

לאחר הרבה התלבטויות צמצמתי את הבחירה שלי לבנט, לפיד או כחלון.
לפיד איבד את הקול שלי בגלל שפתאום מימין כלכלי הוא נהפך לפופוליסט כלכלי (ע"ע תוכנית מע"מ 0).
לכחלון 50% מהמלל קשור ל"חברתי" ולכן האו מאבד את הקול שלי.
פוליטיקאים לחיצים בעיקר בגלל חובות פוליטיים, פחות בגלל כסף. אז הוא עשיר, יופי, ואיך מפלגתו לחצה עליו בנושא אוחנה? כל פוליטיקאי הוא לחיץ כי הוא צריך לרצות ציבור בוחרים, מרכז מפלגה, מועצת חכמים ועוד. זה לא רק כסף. בנוסף, אתה חושב שאיציק שמואלי בדירת שני החדרים שלו בלוד, למשל, לחיץ יותר מבנט כי הוא לא עשיר כמוהו? ואיך בכלל תראה פוליטיקה בה יש רק פוליטיקאים עשירים?
הכוונה לזה שיש הרבה פחות השפעה לחברות לובינג, הרי בינינו -רוב ח"כים זה הניצבים שלהם. כמה שאדם עשיר מעשייה קודמת (כלומר, כפי הנראה הוא גם ביצועיסט) וקשה למצוא עליו דברים מפלילים - ככה חופש פעולה שלו בחקיקה גדול יותר.
השוואת חומת ומגדל צובעת את תפיסתו באור שונה ומטריד: חומה ומגדל נעשתה לפני קום המדינה ותחת שלטון זר. היום יש מדינה ויש חוק ויש צבא, ואם מישהו חותר תחתם מעשיו נעים בין עבריינות לבית תפיסת מדינת ישראל ככוח כיבוש זר. מה זה אומר על בנט ומפלגתו?
לא מתייחס לזה כי מדברים פה כלכלה. אינני רוצה להכנס לדיון בנושא זה בפורום כלכלי.

• אהבתי
Reactions: Tal
לפיד איבד את הקול שלי בגלל שפתאום מימין כלכלי הוא נהפך לפופוליסט כלכלי (ע"ע תוכנית מע"מ 0).
לכחלון 50% מהמלל קשור ל"חברתי" ולכן האו מאבד את הקול שלי.
אז מה נשאר לי?
בנט 75% צ'אנס שאצביע, לפיד 25%
אלוהים ישמור, איך אני עברתי ממר"צ האוטלרה שמאלני לבנט האולטרה ימני והכול בגלל סיר הבשר הקפיטליסטי?
אני זקוק באופן דחוף לטיפול של רופא מוח (פסיכיאטר) :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
קפיטליסט_מרושע התוכנית שלי להתנהלות לאחר הפרישה המוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 113
י התוכנית שלי לעתיד יומני מסע אישיים 4
P מה עלה בגורל התוכנית לרישיונות נהיגה עד גיל 70? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
M מה התוכנית שלכם ליום גרוע במיוחד (RBD) שוק ההון 39
K התוכנית הכי סולידית בטלוויזיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
גימפל מי תהיה האימפריה הכלכלית העולמית אחרי ארצות הברית? שוק ההון 44
T פורנוגרפיית היוטיוב הכלכלית אוף טופיק 9
נ מיליונרים מתייעצים עם חברי פורום אנונימיים מה זה אומר על השיטה הכלכלית? ועל אמון אוף טופיק 32
Waler הצמדה של ההוצאות בפרישה לצמיחה הכלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
S דעתכם הכלכלית היא? בין 1 ל 10. אוף טופיק 5
M המפלגה הכלכלית של ירון זליכה אוף טופיק 25
ITS מה ההחלטה הכלכלית הכי גרועה שעשיתם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 340
שלי מה ההחלטה הכלכלית הכי טובה שעשיתם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 131
DavidA משהו מוזר קורה בעיתונות הכלכלית בנושא מחירי הדיור נדל"ן 16
Benjamin W השקעה בבורסה גורמת לשמאלנות או למה העיתונות הכלכלית פח אוף טופיק 3
Waler העצה הכלכלית הגרועה ביותר שקראתי אוף טופיק 3
amit אחח כמה שהעיתונות הכלכלית פה ירודה אוף טופיק 19
B הדרך לעצמאות הכלכלית שלי מתחילה כאן. עזרו לי. שוק ההון 22
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש תכנית הDRIP של אינטראקטיב ישראל שוק ההון 1
yanosh34 עודף לא ברור של זיכוי לפי סעיף 45א מיסים 15
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 15
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 16
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 14
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0

נושאים דומים

Back
למעלה