• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השפעת מלחמת רוסיה-אוקראינה על הכלכלה העולמית

זה לא מעניין את הרוסי הממוצע. גם הסנקציות לא מזיזות להם כי הם חיים תחת סנקציות כבר 100 שנה. במקרה הכי גרוע יגדלו תפוחי אדמה וכרוב בגינה ליד הבית. סנקציות רק יחזקו את הפטריוטיות שלהם.
ראשית, זה כן יעניין את הרוסי שהפנסיה שלו תימחק (משום מה הפנסיה היא דבר קדוש אצל הרוסים).
שנית, ברור שפוטין עצמו מנצל את המהלכים שלו, שרק הוא ומקורביו יודעים, כדי להעשיר את הונו שלו.

• אהבתי
Reactions: HHH
הבלאגן הזה יכול להתדרדר הרבה יותר.
מחר סין תפלוש לטייוואן ואיראן תכבוש את סעודיה , המערב יתחיל לנתק קשרי מסחר עם סין ורוסיה.
נשמע מופרך אבל אפשרי.
בהחלט. השוק יורד לא רק בגלל היסטריה בלתי מוצדקת.
ועדיין המשפט של באפט (נדמה לי) שכדאי לקנות כשיש דם ברחובות, נכון.

ראשית, זה כן יעניין את הרוסי שהפנסיה שלו תימחק (משום מה הפנסיה היא דבר קדוש אצל הרוסים).
שנית, ברור שפוטין עצמו מנצל את המהלכים שלו, שרק הוא ומקורביו יודעים, כדי להעשיר את הונו שלו.

הפנסיה שם ממשלתית.

כשאני כותב על זה שבועות כולם מתעלמים.

לא נורא אם אין לחם נאכל הייטק.

No Food.jpg

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
הבלאגן הזה יכול להתדרדר הרבה יותר.
מחר סין תפלוש לטייוואן ואיראן תכבוש את סעודיה , המערב יתחיל לנתק קשרי מסחר עם סין ורוסיה.
נשמע מופרך אבל אפשרי.

אם זה קורה אנחנו במלחמת עולם שלישית.

וכן, זה אפשרי בהחלט. סין כבר כמה שנים טובות עושה קולות של מלחמה.

חד משמעית אם המערב יגלה חולשה במקרה של אוקראינה טיוואן תהיה ההבאה בתור.

• אהבתי
Reactions: HHH
אני משקיע ודי חדש בתחום ובעיני זה מרתק לראות איך אפילו שהרוב כאן משקיעים סולידיים ובכל זאת עולה פחדים שהם הגיוניים אבל לדעתי קצת מוגזמים

בסוף לא קורה כאן משהו דרמטי בסדר גודל כמו קורונה (איך שהיא נתפסה בעיני הציבור בהתחלה) או משבר הסאבפריים או הדוט קום ואם כזה משבר יגיע באמת מפחיד לחשוב אם אני יצליח לעמוד בזה ואני שמח שאני מקבל את השיעור די מהר ומתחיל לקלוט את המשחק

אבל אני מבין שבשבילי הסכום שאני מפסיד כרגע הוא סך הכול משכורת או 2 משכורות אבל יש אנשים שמפסידים 200 אלף וכל יום נוסף עוד 15 אלף זה באמת עולם אחר

אנחנו מחילים את ה"תרוצים" האלו על גב ההר בשומרון, ששולט בנשק קל על גוש דן והשרון, השפלה, נתב"ג וכו.
וגם על בקעת הירדן שחוסמת כניסת ג'יהדיסטים נחמדים מירדן עירק סוריה וכו' למרחק של 20 ק"מ מת"א.
ולעניות דעתי, זה מוצדק לחלוטין.
אין ספק שהשאיפות ההיסטוריות של הרוסים ושל הישראלים מאוד דומות ולכן ניתן לעשות אנלוגיה בין התירוצים האלה
כך גם כמות השטח המפריד וסוג האויב

בסוף לא קורה כאן משהו דרמטי בסדר גודל כמו קורונה (איך שהיא נתפסה בעיני הציבור בהתחלה) או משבר הסאבפריים או הדוט קום ואם כזה משבר יגיע באמת מפחיד לחשוב אם אני יצליח לעמוד בזה ואני שמח שאני מקבל את השיעור די מהר ומתחיל לקלוט את המשחק

זה מאוד דרמטי כי מאז מלחמת העולם השנייה לא היה עימות צבאי בהיקף שכזה על אדמת אירופה. העימות נפתח על ידי מדינה שהחליטה שאין למדינה אחרת זכות קיום בתור יישות עצמאית. בפעם האחרונה שזה קרה היו באירופה שני מנהיגים עם שפם מצחיק. כל זה מתרחש בעידן של אינפלציית שיא, כלכלות חלשות אחרי קורונה ובנקים מרכזיים ללא ארגז תחמושת.

אז כן זה מאוד דרמטי וזה עלול להיות טריגר לפיצוץ של כל מיני בועות שהתנפחו בשנים האחרונות.

שלא נדבר על החשיבות האסטרטגית של אוקראינה בתור אסם התבואה של אירופה, גל פליטים שעלול לשטוף את אירופה ועימות שעלול להתפשט לעוד מדינות ביבשת.

נערך לאחרונה ב:
אין ספק שהשאיפות ההיסטוריות של הרוסים ושל הישראלים מאוד דומות ולכן ניתן לעשות אנלוגיה בין התירוצים האלה
כך גם כמות השטח המפריד וסוג האויב
למרות שרוסיה גדולה בהרבה מישראל במערבה הגבולות שלה לא ברי הגנה, וכבר פעמיים ניסו והצליחו לפלוש אליה ממערב אירופה. לכן, האינטרס הרוסי הוא להזיז את גבולה של רוסיה מערבה בין אם על ידי כיבוש ישיר או מדינה בעלת ברית\ווסאלית ממערבה.

יש כאן אנשים בפורום שאם הם מאמינים ומתנהלים לפי ההיסטריה והפייק ניוז שהם מפיצים כאן ליבי על תיק ההשקעות ויותר מזה על הבריאות הנפשית שלהם.
איזו היסטריה ופייק ניוז? בסך הכל מנתחים את המצב . בראייה היסטורית רוסיה פולשת לאוקראינה ומצהירה שאין לה זכות קיום כמדינה. זה לא שונה במיוחד מהמהלכים הראשונים של היטלר .

אף אחד לא אמר שנובע מכך שאתה צריך למכור את התיק.

אז כן זה מאוד - מאוד - מאוד דרמטי וזה יכול להיות טריגר לפיצוץ של כל מיני בועות שהתנפחו בשנים האחרונות.
שאני הכנסתי את הכסף ידעתי שזה יכול להיות בועה ובכל זאת הכנסתי

ואם זה בועה זה יתפוצץ בכל מקרה גם אם רוסיה ברגע זה תיסוג אחורה

אני לא חושב שיש כאן משבר דומה למשברים כמו הסאבפריים אבל זכותך לחשוש

בסוף לא קורה כאן משהו דרמטי בסדר גודל כמו קורונה
אבל אני מבין שבשבילי הסכום שאני מפסיד כרגע הוא סך הכול משכורת או 2 משכורות אבל יש אנשים שמפסידים 200 אלף וכל יום נוסף עוד 15 אלף זה באמת עולם אחר

אל תנתח את המציאות כמו שאתה מנתח את מצב התיק שלך.
אם מחר בבוקר מתחילה מלחמה קרה בין סין למערב -אנחנו חוזרים לייצור מערבי במחיר גבוה ואינפלציה שלא חלמנו עליה...

למרות שרוסיה גדולה בהרבה מישראל במערבה הגבולות שלה לא ברי הגנה, וכבר פעמיים ניסו והצליחו לפלוש אליה ממערב אירופה. לכן, האינטרס הרוסי הוא להזיז את גבולה של רוסיה מערבה בין אם על ידי כיבוש ישיר או מדינה בעלת ברית\ווסאלית ממערבה.
האינטרס של רוסיה הוא לכבוש ולהתרחב, כל דבר אחר זה רציונליזציה
כשהגרמנים פלשו היה להם את אוקראינה, זה מנע מהם לפלוש? אוקראינה היא מדינה שמבחינה גיאוגרפית לא מהווה חצץ משום בחינה

מי הולך לפלוש בדיוק לרוסיה? אירופה מפורקת צבאית יותר ותלויה ברוסיה יותר מאי פעם בהיסטוריה? איך אוקראינה תועיל כשהיא לא הועילה קודם? אחרי כיבוש אוקראינה פתאום הגבול המערבי יהיה מספק? זה מהווה סיבה לפלוש ולכבוש מדינה ריבונית?
אתם מבינים על מה מדברים כשאומרים שאתם אוכלים תעמולה רוסית

נקודה שתהיתי לגביה לגבי המצב הנוכחי: האם זה הזמן לקנות את גזפרום הרוסית? במיוחד למשקיעי דיבידנד כמו @הסולידית . החברה שילמה כמו שעון דיבידנד מאז 2013.
סיבות בעד:
1. העולם הולך להתפכח מאשליית האנרגיה המתחדשת ולגלות שחסר גז ופחם והתחומים האלו סבלו מתת השקעה במשך שנים. מכאן, כל סקטור האנרגיה המסורתית במצב טוב, וגזפרום בתוכו.
2. גזפרום, בתור חברה רוסית, צפויה להפגע חזק במחיר כרגע אבל כלל לא ברור אם תפגע במכירות. היא מוכרת המון לסין וגם לאירופאים אין ברירה אלא גז רוסי.
3. גזפרום מעלה דיבידינד כל שנה, בעבר שילמה 25% הכנסות (עולות) כדיבינדנד, היום 50%.
4. גזפרום בעלת צבר חוזי אספקי ארוכי טווח עם לקוחות מפתח, שמבטיחים המשך יציבות הכנסות עתידי.
5. לחברה יש מכפיל רווח אטרקטיבי סביב 3.9 כרגע, ורוב ההיסטוריה שלה המכפיל היה גבוה מזה.
סיבות נגד:
1. אי וודאות רגולטורית עקב מתחים גיאו פוליטיים (לא חמור בעיני, העולם צריך גז רוסי)
2. סכנת הלאמה (לא סביר, פוטין לא התבטא בכיוון כזה כלל).
3. סכנת שער מטבע (רובל)- לרוסיה עתודות זהב גדולות וסביר שגזפרום בכל מקרה לא תפגע שכן מחיר הגז נקבע בשוק העולמי ולא תלוי בשער הרובל.

מה דעתכם על החברה כהשקעת דיבידנד?
לאור הנפילות החזקות במנייה עקב המהלכים הצבאיים ,האטרקטיביות שלה כהשקעת דיבידנד הולכת ועולה. אני מתחיל ברצינות לשקול להכנס אליה עוד שבוע ככה, כשהעניינים יתחילו להרגע.

המחיר לא יעלה כשהעניינים ירגעו?
ואיך עוזרים לך הדיבידנדים אם החברה מולאמתה
המחיר יעלה, אבל אני לא מנסה למצוא את האופטימום- רק לנצל פניקה ברזולוציה של שבוע. באשר להלאמה, לא סביר (כמו שכתבתי).

זה לא מעניין את הרוסי הממוצע. גם הסנקציות לא מזיזות להם כי הם חיים תחת סנקציות כבר 100 שנה. במקרה הכי גרוע יגדלו תפוחי אדמה וכרוב בגינה ליד הבית. סנקציות רק יחזקו את הפטריוטיות שלהם.
זה לא באמת סנקציות..ניתוק מ swift זה סנקציה. ביטול ויזות עבודה, הקפאת נכסים, ביטול אזרחות לבעלי אזרחות רוסית כפולה, הקפאת מימון, איסור ייצוא לרוסיה - אלה סנקציות אמיתיות.
בעבר היו מספר משברי רעב המוני ברוסיה שהרגו מליונים. למרות שהם היו הרבה יותר מומחים בגידול תפוחי אדמה בעבר. האינפלציה תגרום שם לנזק משמעותי, הרובל יהיה שווה כלום. אולי יעברו לביטקויין כמו בונצואלה.

אגב, הם כבר דאגו לאיים על ישראל שרמת הגולן היא שטח סורי כבוש...מזכיר לי משהו מהתקופה האחרונה. אולי בקרוב הם יפתחו במבצע לטיהור ישראל מנאצים יהודים ושחרור הרוסים שחיים בה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A לגבי השפעת מטח בקרנות חוץ שוק ההון 6
ד השפעת מכירת פסגות על פסגות טרייד שוק ההון 3
ב השפעת המלחמה על הריבית של פיקדונות דולריים בבנקים צרכנות פיננסית 5
Y השפעת מט״ח על קרן אירית מחקה מדד שנסחרת בשקלים שוק ההון 0
א השפעת מות ההפיכה המשפטית על שווקים בישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 499
Y השפעת מט״ח על קרנות הנסחרות בשקלים שוק ההון 265
דו דו השפעת דיבידנד על שערי קניה ומכירה בחישובי דף עזר 1325 מיסים 1
I השפעת קריסת SVB על הכלכלה הישראלית שוק ההון 19
הטירונית אג"ח ממשלתי 5116181 MTF מחקה תל גוב-כללי - השפעת הארועים הפוליטיים על הקרן שוק ההון 22
Y השפעת הרפורמה המשפטית על שוק ההון בישראל שוק ההון 429
C ״השפעת המיסוי הריאלי אל מול הנומינלי חזקה יותר בטווח הקצר״ שוק ההון 3
ב השפעת הלוואה קודמת על פרופיל לווה למשכנתא נדל"ן 6
S השפעת האינפלציה והעלאת הריבית על מגזר ההייטק פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 9
ש השפעת מעבר בנק על דירוג האשראי צרכנות פיננסית 0
A השפעת הריבית העולה והאינפלציה על מחירי הנדל״ן נדל"ן 109
E השפעת הירידות בבורסה על היום-יום ומצב הרוח שוק ההון 63
D מניות דואליות - השפעת מחיר המניה והבדלים בימי מסחר שוק ההון 1
L השפעת הוצאות על פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
א השפעת מט"ח על נייר 1159235 שוק ההון 2
ס השפעת עלייה קלה בריבית הפריים נדל"ן 33
N השפעת שער הדולר על קרן שקלית שוק ההון 34
ר ילדים במהלך התואר - השפעת הורות על התפתחות אישית התפתחות אישית 14
E השפעת שער הדולר על שער הפאונד אוף טופיק 2
E השפעת מט"ח על תיק ההשקעות שוק ההון 1
לא חשוב שמות השפעת תופעת הפרישה המוקדמת על המשק הישראלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 42
B השפעת שינוי שער הדולר על מניות זרות לא דואליות שוק ההון 5
E השפעת ג'ו ביידן על המדדים שוק ההון 3
M השפעת קבלת מענקי CARES act על דילול בעלי המניות? שוק ההון 1
נ השפעת המגפה בעולם על דור הY והZ, דעתכם בנושא? אוף טופיק 47
G השפעת הגישה של טראמפ על השוק אוף טופיק 29
ה השפעת הקורונה על נדלן - דיון תיאורטי נדל"ן 363
ר השפעת דמי ניהול על מחיר קרן סל שוק ההון 14
O השפעת מכירת בית השקעות על תנאים קיימים שוק ההון 2
P השפעת "הכנסות פטורות" על חישוב סך ה"הכנסה" צרכנות פיננסית 20
A השפעת קרבה לבית ספר על איכות חיים ושווי הנכס נדל"ן 9
מוריארטי השפעת היפראינפלציה על מיסוי ניירות נקובים בדולר מיסים 14
Yos השפעת ירידה במס רווח הון על שינוי הקרנות שוק ההון 8
P השפעת ירידות בשוק ההון על נדל"ן רגיל/להשקעה? נדל"ן 32
כ השפעת תשלום ריבית (קופון) על מחיר וגרף של אג"ח שוק ההון 4
א השפעת פ"מ על זוגיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 25
ש השפעת עליית ריבית על תיק לטווח יחסית קצר שוק ההון 2
painblanc השפעת הברקזיט על ETF'S שבסיסן באירלנד ונסחרות בלונדון שוק ההון 1
H השפעת דמי הניהול על החיסכון הפנסיוני צרכנות פיננסית 3
ז השפעת שינויי שערי מטבע חוץ על רווחי\הפסדי הון מיסים 144
yossik השפעת הריבית במשק (עולה או יורדת) על תשואות מניות דיבידנד שוק ההון 9
A השפעת דמי הניהול על ביצועי תעודות סל וקרנות מחקות שוק ההון 3
ד פיצוי על הפסקת חוזה שכירות - מלחמת חרבות ברזל מיסים 0
TalYaro1 חישוב והשוואת ריביות משכנתא בזמן מלחמת חרבות ברזל. נדל"ן 1
Shnizelia מלחמת "שמחת תורה" עם פוטנציאל למלחמת לבנון ה-3 פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 4017
S שאלה בעקבות מלחמת הסחר בין ארה"ב-סין שוק ההון 49

נושאים דומים

Back
למעלה