• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השפעת הרפורמה המשפטית על שוק ההון בישראל

מצב
הנושא נעול.

Yuval2842

משתמש סולידי
דירוג
7
נתקלתי בכתבה הבאה ב-ynet, בה דובר על משיכות שנעשות מפיקדונות בבנקים בהקשר של הרפורמה המשפטית.
בשוק הישראלי, אני משקיע הרבה כסף בקרן כספית ויש גם סכום לא מבוטל בפיקדון צמוד מדד (שלוקח את הגבוה מבין ריבית קבועה ומדד המחירים לצרכן).

לדעתכם, האם יש סיבה לדאוג לכסף שנמצא במוצרים האלה לאור המצב?

משיכות של ישראלים בלבד, נכון להיום אין וכנראה גם לא יהיו משיכות של משקיעים זרים.
בסופו של דבר הרפורמה תשחרר את השוק דבר שיגביר את הצמיחה במשק.
אבל בינתיים עם כל ההפגנות בנושא יש תחושה כללית של מי שמקשיב רק לערוצים הגדולים כאילו השמיים נופלים.

נתקלתי בכתבה הבאה ב-ynet, בה דובר על משיכות שנעשות מפיקדונות בבנקים בהקשר של הרפורמה המשפטית.
בשוק הישראלי, אני משקיע הרבה כסף בקרן כספית ויש גם סכום לא מבוטל בפיקדון צמוד מדד (שלוקח את הגבוה מבין ריבית קבועה ומדד המחירים לצרכן).

הכל מאד תלוי בפרטי הרפורמה שתעבור...אם מה שיווצר זה רשות אחת חזקה מאד(המבצעת) והחלשת/הככפפת הרשות השוטפת בפועל לרשות המבצעת...אתה צריך מאד לחשוש.
במידה ומה שמוצע כרגע יעבור:
1. פסקת התגברות ברוב של 61.
2. יועצים משפטיים באמון אישי.
3.פוליטקאים השולטים במינוי וקידום שופטים.
ועוד..(וזה לפני כל החוקים של האוטונומיה החרדית...והעברת שליטה במקרה של תקציב המשכי וכו לוועדת הכספים ...)

אז יש מצב טוב לפיחות משמעותי בשקל, הורדת דירוג, אינפלציה ועוד...ומעבר לכך אנחנו יכולים להיות במצב של לבנון/טורקיה שבו הערך של המטבע שלך יורד באופן מהותי ואסור לך להעביר סכומים לחו"ל ו/או להמיר למטבע "לא בעייתי".
האם בטוח שזה מה שיקרה ? לא...מאד מאד תלוי בפרטים של הרפורמה כמו שתעבור בסוף.
אם תהיה כאן רשות אחת בפועל, לא משנה איך ימכרו את זה לאספסוף...מי שמבין ידע מה לעשות והכסף שלך לא יהיה שווה יותר מידי...מאד מהר.

משיכות של ישראלים בלבד, נכון להיום אין וכנראה גם לא יהיו משיכות של משקיעים זרים.
אפשר לדעת על בסיס מה אתה אומר את כל אחת מהנקודות האלו? מול איזה משקיעים זרים בעבודתך אתה עובד שאתה יודע שאין משיכות/מה מצבם?
אני עובד מול משקיעים זרים, יש ויש עניין במה שקורה כאן. מבקשים הסברים ובהחלט מדברים על סנריו של משיכות והעברות כספים. משקיעים די מתוחכמים....לא רק "שמאלנים מעוררי פאניקה" כן...

בסופו של דבר הרפורמה תשחרר את השוק דבר שיגביר את הצמיחה במשק.
אבל בינתיים עם כל ההפגנות בנושא יש תחושה כללית של מי שמקשיב רק לערוצים הגדולים כאילו השמיים נופלים.
איך בדיוק היא תעשה את זה?

למה שזה ישחרר?
איפה יש חסמים כיום שמאטים את הצמיחה?
זה שבית המשפט לוקח את הסמכויות של הממשלה וקובע מה סביר ומה לא, בזמן שתפקידו הוא חקבוע מה חוקי ומה לא, זה משפיע גם על הצמיחה.

זה שבית המשפט לוקח את הסמכויות של הממשלה וקובע מה סביר ומה לא, בזמן שתפקידו הוא חקבוע מה חוקי ומה לא, זה משפיע גם על הצמיחה.
הרגת אותי. ענק.

המשפט הזה כזה תלוש וכזה לא נכון שזה כבר מצחיק. אתה בטוח שאתה לא סטנדאפיסט ?

הרי כל מה שבית משפט עושה צריך שיקול דעת וסבירות. אחרת נשים שם מחשב והכל טוב, בשביל מה צריך שופטים ? הסבירות היתה קיימת תמיד, ותהיה קיימת תמיד. הרי אי אפשר לכתוב חוק לכל שטות ולא יכתבו חוק לכל שטות.

יש חוק שאסור לי לדפוק לך בדלת בלילה כל לילה ב 3 בבוקר ולבקש סוכר ? אין, אבל אם תתבע אותי השופט יגיד שזה ״לא סביר״ שאני עושה את זה באמת כדי לבקש סוכר אלא כדי להטריד אותך ולכן יפעיל איזה חוק נגד הטרדה בלילה. אני אגיב כמובן ואגיד שזה לא תפקידו להמציא חוקים וסבירות ושטויות כאלה וכל עוד אין חוק מפורש שאוסר את זה, אזי זכותי לדפוק לך כל לילה ב 3 בבוקר ולבקש סוכר כי נגמר לי הסוכר כל לילה.

נערך לאחרונה ב:
אני מנסה לרדת לסוף דעתך אבל לא מצליח כל כך, אני גם מנסה לחשוב על דוגמא שבה בית המשפט פסק משהו שהאט את הצמיחה אבל לא עולה לי משהו.
יש לך דוגמא למשהו כזה?
אני עובד בהייטק, כיום עובד בחברה אמריקאית, אבל ב2 החברות הקודמות שלי שהיו ישראליות חווינו צמיחה משמעותית ללא כל הפרעה מהרשויות בארץ.
אני ממש מקווה שהשרשור הזה גם לא יהפוך לפוליטי כמו האחרים, זה כבר די נמאס.

אני גם מנסה לחשוב על דוגמא שבה בית המשפט פסק משהו שהאט את הצמיחה אבל לא עולה לי משהו.
לא הקשבת לביבי? עודף משפטיזיציה מעכבת הוצאת גז, סלילה של כביש 6 ורכבת לירושלים.. אולי אפשר גם לוותר על הצבעות בכנסת וככה חוקים יעברו מהר יותר

המערכת הבנקאית בישראל חזקה, שמרנית ומפוקחת.
אבלכשאתה רואה את הקצב שבו מבקשים לשנות (בעיני, לדרדר) את שיטת המשפט, צריך להיות עם אצבע על הדופק.
אם אתה רוצה חוות דעת לא מוטה על השפעת המהפיכה על כלכלת ישראל, אתה מוזמן לקרוא את מכתב הכלכלנים האחרון. בין החותמים עליו אנשי ימין מובהקים ורבים שאין להם שום אינטרס להיות בעד או נגד הממשלה הנוכחית.

אני אסכם לך לפני שהשרשור ינעל, כי יש כבר יותר מדי שרשורים כאלה,

בנושא ההשפעות על הכלכלה הישראלית של ההחלטות של הממשלה החדשה, יש בעקרון שתי דעות.

1. לפי דעת כמעט כל הכלכלנים בארץ כולל חתני פרס נובל, נגידים לשעבר וכנראה גם הנגיד הנוכחי :

מה שיקרה זה, הורדת דרוג, הורדת השקעות בארץ וזה יגרום לפיחות בשקל העלאת מחירים..........
או בלשונם ״נזק חסר תקדים לכלכלה״

2. מנגד יש לך את ביבי, סמורטיץ, ברקת, שר החוץ שכחתי את שמו ושמחון שאומרים :

הכלכלה רק תפרח.

אין הרבה מה להוסיף על זה. תחליט למי אתה מאמין ותתנהג בהתאם.

מה שיקרה זה, הורדת דרוג, הורדת השקעות בארץ וזה יגרום לפיחות בשקל העלאת מחירים..........
איך מתגוננים?
העברת כסף לחול? המרה לדולר?

לא הקשבת לביבי? עודף משפטיזיציה מעכבת הוצאת גז, סלילה של כביש 6 ורכבת לירושלים.. אולי אפשר גם לוותר על הצבעות בכנסת וככה חוקים יעברו מהר יותר
הוא שכח את: מעבירה לחמאס מזוודות של כסף ויורה טילים על ערי ישראל.

איך מתגוננים?
בגדול, להבנתי אם אתה מחזיק נכס ריאלי(למשל מניות) אתה מוגן.
לדעתי העברה של כספים לחו"ל מוסיפה שכבת בטחון נוספת.

פקדון צמוד מדד בעייתי? למה בגלל שאם חלילה יקרה מה שהרבה מפחדים אז תהיה לבנקים בעיה לשלם את הכסף שהופקד + הפרשי ההצמדה?...

נדל''ן בארץ הוא נכס ריאלי, תקנו אותי אם אני טועה...אבל מניח שגם זה לא מומלץ....

אי אפשר להחזיק הכל במניות או דולרים בחול...בעיה

אני אסכם לך לפני שהשרשור ינעל, כי יש כבר יותר מדי שרשורים כאלה,

בנושא ההשפעות על הכלכלה הישראלית של ההחלטות של הממשלה החדשה, יש בעקרון שתי דעות.

1. לפי דעת כמעט כל הכלכלנים בארץ כולל חתני פרס נובל, נגידים לשעבר וכנראה גם הנגיד הנוכחי :

2. מנגד יש לך את ביבי, סמורטיץ, ברקת, שר החוץ שכחתי את שמו ושמחון שאומרים :

הכלכלה רק תפרח.

אין הרבה מה להוסיף על זה. תחליט למי אתה מאמין ותתנהג בהתאם.

בגדול, להבנתי אם אתה מחזיק נכס ריאלי אתה מוגן.
לדעתי העברה של כספים לחו"ל מבטיח שכבת בטחון נוספת.
אתם כולכם שמאלנים שלא מבינים מהחיים ונתונים להפחדות של התשקורת. ביבי-דרעי-סמוטריץ-לווין-גולדקנף מבינים יותר ממכם ועם האינטרסים של החילונים העובדים בראש מעייניהם...וביבי הוא "מר כלכלה"...תסמכו עליהם ותרגעו.(עריכה : לאחר הערה של יוסי, הערה צינית. אני ""שמאלן" הנתון להפחדות של התשקורת")

איך מתגוננים?
הגישה כרגע של לא מעט מאלו שאני בקשר איתם היא "שאין מצב שזה יקרה, זה משחקים פוליטיים, אתם לא מדינה של מפגרים...זה יעצר בסוף"...להם אני מזכיר את המשפט של אינשטיין שיש שני דברים אינסופיים...ומראה להם את ההרכב של הממשלה ושל האוכלוסיות שהצביעו לה.

אבל כרגע נראה גם שהפיחות בשקל הוא זוחל וזה בעיקר שיחות...במידה ותראה שהתהליך אכן יתקדם לחקיקה כמו שמוצע...יש מצב טוב לראות כאן משחקים חזקים של שחקנים זרים...ואולי משהו דומה למה שקרה כאשר רה"מ של אנגליה ליז טרוס(שהייתה רוה"מ למשך כמה ימים), הלכה על מהלכים פחות משמעותיים... השתוללות בשווקים, פיחות מהיר, התרסקות של אג"חים ממשלתיים וכו...אז התוצאה הייתה שהיא התפטרה וניסיון לבטל את השינויים שהוצעו...תדמיינו את ביבי במצב דומה ותחליטו מה יכול לקרות...(זה כן מעורר חיוך...לדמיין את דרעי וביבי לוקחים אחריות, מתנצלים על המשבר הכלכלי שהם גרמו ומעבירים את השרביט הלאה....D:D:D:)

אם אתם חושבים שזה אכן המצב שיקרה(ואני לא אומר שזה מה שאני חושב), אז כן ההגנה העיקרית היא אחזקת מט"ח ואחזקת חשבון בחו"ל.
כי הנזק המיידי יהיה למטבע ולכח הקניה ובשלב מתקדם(?) יותר בגישה להון.(וכמובן שלא תרצו באותה נקודה להחזיק כספית, או כל פקדון שקלי)

נערך לאחרונה ב:
תדמיינו את ביבי במצב דומה ותחליטו מה יכול לקרות...
הוא יאשים את השמאל והשופטים.
קהל המצביעים שלי ביבי רואה בו אלוהים.
לא אכפת לו מכלום חוץ מהכיסא שלו ושתשרף המדינה.

פקדון צמוד מדד בעייתי? למה בגלל שאם חלילה יקרה מה שהרבה מפחדים אז תהיה לבנקים בעיה לשלם את הכסף שהופקד + הפרשי ההצמדה?...

נדל''ן בארץ הוא נכס ריאלי, תקנו אותי אם אני טועה...אבל מניח שגם זה לא מומלץ....

אי אפשר להחזיק הכל במניות או דולרים בחול...בעיה
אכן, זו בדיוק הדילמה.
לבן אדם יש תכנון, מחזיק חלק שקלי וחלק דולרי. ופתאום באים ועושים לו בעיות. :roll:

פקדון צמוד מדד יתן לך כנראה את המדד בלבד פלוס איזה רווח מינימלי. וזה אם הפקדונות הללו יהיו קיימים.
לגבי נדלן כמה תוכל להעלות את שכר הדירה ?

אזי, מבלי לייעץ כמובן כי אני לא יועץ, מה שאני עושה, זה הזזה זהירה של נכסים ישראלים לנכסים חו״לים בדולרים. לפי הבנתי יש הרבה חברי פורום שזה התיק הנורמלי שלהם (כל אלה שמשקיעים למשל דרך IB)

בגדול, להבנתי אם אתה מחזיק נכס ריאלי(למשל מניות) אתה מוגן.
לדעתי העברה של כספים לחו"ל מוסיפה שכבת בטחון נוספת.
נכס ריאלי לא יעזור אם אין בית משפט שיכול לשמור על זכות הקניין שלך. סתם לדוגמה, נניח שהממשלה מעבירה חוק שכל אחד צריך לתרום חדר בדירה שלו לזוג צעיר. היום אפשר לפנות לבגץ שכנראה יבטל את החוק הזה כי הוא מתנגש עם חוקים אחרים. אם יש פסקת התגברות, הממשלה יכולה לבטל את הביטול של בגץ. מפה גם נובע החשש לגבי פגיעה בהשקעות. אם ברפורמה תעבור, לפחות כפי שהיא מוצגת כרגע בתקשורת, משקיע לא יכול להיות בטוח שאם מחר הממשלה תקבע משהו שיפגע בו יהיה מי שיגן עליו.

אזי, מבלי לייעץ כמובן כי אני לא יועץ, מה שאני עושה, זה הזזה זהירה של נכסים ישראלים לנכסים חו״לים. לפי הבנתי יש הרבה חברי פורום שזה התיק הנורמלי שלהם (כל אלה שמשקיעים למשל דרך IB)
אני חושב שאין מנוס מהזזת הנכסים לחו"ל.
מה ימנע מהם להלאים את כספים של מי שמוגדר "שמאלני בוגד"?
מהלך שלא רציתי לכשות בגלל ההתעסקות אבל אין ברירה.

אתם כולכם שמאלנים שלא מבינים מהחיים ונתונים להפחדות של התשקורת.
ממש תגובה לא עניינית, חוצפנית ופוגענית.
עוד תגובות בנוסח הזה והשרשור ינעל.

נכס ריאלי לא יעזור אם אין בית משפט שיכול לשמור על זכות הקניין שלך. סתם לדוגמה, נניח שהממשלה מעבירה חוק שכל אחד צריך לתרום חדר בדירה שלו לזוג צעיר. היום אפשר לפנות לבגץ שכנראה יבטל את החוק הזה כי הוא מתנגש עם חוקים אחרים. אם יש פסקת התגברות, הממשלה יכולה לבטל את הביטול של בגץ. מפה גם נובע החשש לגבי פגיעה בהשקעות. אם ברפורמה תעבור, לפחות כפי שהיא מוצגת כרגע בתקשורת, משקיע לא יכול להיות בטוח שאם מחר הממשלה תקבע משהו שיפגע בו יהיה מי שיגן עליו.
ולכן כנראה שחייב להעביר את הכסף לחו"ל.
בורחים מהארץ ואז תיהיה גישה לכספים.
ארה"ב לא תזרום עם החלטות של מדינה לא דמוקרטית בנוגע לכספי "שמאלנים" אבל אולי אני טועה.

ממש תגובה לא עניינית, חוצפנית ופוגענית.
עוד תגובות בנוסח הזה והשרשור ינעל.
הוא היה ציני:)

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד האם יש דרך לנטרל השפעת הדולר במסלולים כמו עוקב SP500 בפנסיה וקרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
F דעתכם האישית על השפעת הבינה המלאכותית על חברות הטק אוף טופיק 8
ר השפעת יחסי ישראל-אירלנד על קרנות איריות שוק ההון 21
A לגבי השפעת מטח בקרנות חוץ שוק ההון 6
ד השפעת מכירת פסגות על פסגות טרייד שוק ההון 3
ב השפעת המלחמה על הריבית של פיקדונות דולריים בבנקים צרכנות פיננסית 5
Y השפעת מט״ח על קרן אירית מחקה מדד שנסחרת בשקלים שוק ההון 0
א השפעת מות ההפיכה המשפטית על שווקים בישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 499
Y השפעת מט״ח על קרנות הנסחרות בשקלים שוק ההון 265
דו דו השפעת דיבידנד על שערי קניה ומכירה בחישובי דף עזר 1325 מיסים 1
I השפעת קריסת SVB על הכלכלה הישראלית שוק ההון 19
הטירונית אג"ח ממשלתי 5116181 MTF מחקה תל גוב-כללי - השפעת הארועים הפוליטיים על הקרן שוק ההון 22
C ״השפעת המיסוי הריאלי אל מול הנומינלי חזקה יותר בטווח הקצר״ שוק ההון 3
ב השפעת הלוואה קודמת על פרופיל לווה למשכנתא נדל"ן 6
S השפעת האינפלציה והעלאת הריבית על מגזר ההייטק פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 9
ש השפעת מעבר בנק על דירוג האשראי צרכנות פיננסית 0
A השפעת הריבית העולה והאינפלציה על מחירי הנדל״ן נדל"ן 109
E השפעת הירידות בבורסה על היום-יום ומצב הרוח שוק ההון 63
D מניות דואליות - השפעת מחיר המניה והבדלים בימי מסחר שוק ההון 1
K השפעת מלחמת רוסיה-אוקראינה על הכלכלה העולמית פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 2411
L השפעת הוצאות על פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
א השפעת מט"ח על נייר 1159235 שוק ההון 2
ס השפעת עלייה קלה בריבית הפריים נדל"ן 33
N השפעת שער הדולר על קרן שקלית שוק ההון 34
ר ילדים במהלך התואר - השפעת הורות על התפתחות אישית התפתחות אישית 14
E השפעת שער הדולר על שער הפאונד אוף טופיק 2
E השפעת מט"ח על תיק ההשקעות שוק ההון 1
לא חשוב שמות השפעת תופעת הפרישה המוקדמת על המשק הישראלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 42
B השפעת שינוי שער הדולר על מניות זרות לא דואליות שוק ההון 5
E השפעת ג'ו ביידן על המדדים שוק ההון 3
M השפעת קבלת מענקי CARES act על דילול בעלי המניות? שוק ההון 1
נ השפעת המגפה בעולם על דור הY והZ, דעתכם בנושא? אוף טופיק 47
G השפעת הגישה של טראמפ על השוק אוף טופיק 29
ה השפעת הקורונה על נדלן - דיון תיאורטי נדל"ן 363
ר השפעת דמי ניהול על מחיר קרן סל שוק ההון 14
O השפעת מכירת בית השקעות על תנאים קיימים שוק ההון 2
P השפעת "הכנסות פטורות" על חישוב סך ה"הכנסה" צרכנות פיננסית 20
A השפעת קרבה לבית ספר על איכות חיים ושווי הנכס נדל"ן 9
מוריארטי השפעת היפראינפלציה על מיסוי ניירות נקובים בדולר מיסים 14
Yos השפעת ירידה במס רווח הון על שינוי הקרנות שוק ההון 8